NIEUWS UIT ZEELAND PREDIKBEURTEN ZEEUWSCH-VLAANDEREN EIND 1951 WAREN ER 19.010 WONINGEN AANGESLOTEN Wissel Zeeuws-Vlaanderen ZATERDAG 13 DECEMBER 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Diploma-uitreiking S.B.M. te Oostburg „De service maakt de standing van een bedrijf uit en de Stoomtram- maatschdppy Breskens-Maldeghem wil service geven", aldus de heer J. Mys, president-commissaris .van de SBM tijdens een byeenkomst die Vrij dag gegeven werd in hotel „Du Commerce" te Oostburg. Deze avond was om twee redenen belegd, ten eerste om met het personeel van de S.B.M. feestelijk de onlangs verleen de onderscheiding van de directeur, de heer Chr. Grauw, te vieren en ten tweede om de diploma's uitte reiken aan de geslaagde candidaten voor het chauffeurs-diploma B. Onder de aanwezigen merkten wij op jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, commissaris dej- Koningin in Zeeland, mr. J. L. Nieuwenhuis, Rijksinspec teur van het verkeer, mr. H. A. Hoet, vertegenwoordiger van de Ne derlandse Vereniging van Transport ondernemers, majoor W. H. v. Balle- goyen-de Jong, districtscommandant van de Rykspolitie in Zeeland te Mid delburg, de heer J. M. A. C. van Don gen, burgemeester van Aardenburg, de heer J. Witte, ontvanger van de douane te Sluis, de heer A. W. Kor- bijn, bestuurder van de Nederlandse Vereniging van Vervoerspersoneel en de heer W. J. v. d. Beukei, directeur van de technische school te Oostburg, die de technische opleiding van de chauffeurs had verzorgd. In zijn openingswoord memoreerde de heer Mijs de onderscheiding voor 50 jaar dienst by diverse vervoersbedrijven, welke aan de heer Grauw te beurt was gevallen. „Er is een andere geest in de S.B.M. gevaren sinds uw komst De verstandhouding tot het personeel is prettig en de levensvatbaarheid van dit bedrijf is aangetoond". De heer Grauw dankte voor de hem gebrachte hulde. Hij wees op de ver antwoordelijke taak die 'n chauffeur thans heeft en vestigde er de aan dacht op, dat de rijksverkeersinspec tie, de politie èn de douane in nauwe samenwerking met de S.B.M. een die nende taak hebben te vervullen in West Zeeuwsch-Vlaanderen. Hierna werden de diploma's aan de geslaag den uitgereikt. De heer A. E. Wille, chauffeur bij de S.B.M. dankte na mens het personeel de directeur voor zijn hulp om het de chauffeurs moge lijk te maken het diploma te behalen. Aan mevrouw Van de Beukei bood deze spreker bloemen aan. Vele spre kers voerden hierna nog het woord. De heer Grauw dankte iedere spreker en betrok in zijn huide ook de vrou wen der chauffeurs. Medegedeeld werd, dat er plannen bestaan om ook het C.-diploma in te stellen. Ook daarvoor zal men dan te zijner tHd weer aan het werk moeten. „Wij zyn een klein bedrijf, maar wij willen een módelbedrijf zijn", zo besloot spreker zijn toespraak. De goochelaar Wil liams uit Rotterdam verzorgde het gezellige verdere gedeelte van het programma. RAAD ZUIDZANDE Begroting 1953 werd vastgesteld De raad van Zuidzande vergaderde onder voorzitterschap van burgemees ter D. M. Vermet, Op een subsidieaan vraag van de Stichting Fruitteeltproef bedrijf „Zeeuwsch-Vlaanderen" te Phi lippine werd afwijzend beschikt. De gemeenterekening over- het dienstjaar 1950 werd vastgesteld voorlopig met een batig slot voor de gewone dienst van f 1107.14, de inkomsten bedroegen f 205.406.61 en de uitgaven f 204.299.47. De kapitaalsdienst sloot in ontvang sten en uitgaven met een bedrag van f 290.022.62. Voorts werd voorlopig vastgesteld het bedrag, bedoeld in ar tikel 55 der lager onderwijswet 1920 over 1950 voor het gewoon lager on derwijs. Het werkelijk uitgegeven be drag voor dit onderwijs was f 179.46 meer-dan het beschikbaar gestelde be drag. De gemeentebegroting voor het dienstjaar 1953 werd vastgesteld met de volgende cijfers: inkomsten en uit gaven gewone dienst f 201,024.— met een bedrag aan onvoorziene uitgaven van f 1.582:Inkomsten kapitaals- dienst f 412.257.14, uitgaven kapitaals- dienst f 466.445.—, nadelig slot f 54.187.80. Het bedrag per leerling be7 doeld in artikel 55 bis der L.O.-wet 1920 werd voor het openbaar gewoon lager onderwijs voor 1953 vastgesteld op f 30.90. De raad verleende het col lege van B. en W. machtiging om in hel jaar 1953 voor een bedrag van f 200.000.aan kasgeldleningen op te nemen. De gemeentebegroting voor het jaar 1952 werd gewijzigd. Tengevolge van enkele meevallers op de gewone dienst kon hieruit een extra-bedrag van f 5000.— aan de oorlogsschade-re serve worden toegevoegd, terwijl voorts nog voor f 1000.aan brand weermateriaal en voor f 900.aan schoolmeubelen kon worden aange kocht Door de deblokkering van de achterstallige uitkeringen uit het ge meentefonds over de jaren 1948 tot en met 1950 kwam een bedrag van ruim f 13.000.beschikbaar, welk bedrag eveneens aan de oorlogsschade-reser ve werd toegevoegd, zodat deze reser ve eind 1952 ruim f 40.000 zal bedra gen. Daarna sluiting. INGENIEUR SEX AMEN. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor werktuigkundig ingenieur de heer J. H. de Ligny, af komstig uit Zuidzande. Zaamslag AUTO'S BOTSTEN OP ELKAAR Vrijdag kwamen op het kruispunt in de kom van de gemeente Zaamslag twee auto's met elkaar in botsihg. Een uit de richting Axel komende bestelwagen van de fa. T. uit Ameide wilde links afslaan en werd daarbij geramd door een personenauto, ko mende uit de richting Terneuzen en bestuurd door de heer v. L. De bestel auto werd in het midden geraakt en werd omvergeworpen, terwijl de per sonenauto aan de voorzijde werd be schadigd. Persoonlijke ongevallen de den zich niet voor. Ooslburg FILMAVOND RODE KRUIS. Donderdagavond ga f de afd. Oost burg van het Rode Kruis een film avond in Hotel De Vuyst, De heer I. M. Hoste opende de avond. Na de ver toning van enkele propaganda-films voor het Rode Kruis, werd als hoofd film „Het leven van Dokter Ehrlich" vertoond. De voorzitter voor West Zeeuwsch-Vlaanderen, de heer J. Mijs, sloot de zeer druk bezochte bijeen komst met een opwekking om lid te worden van het Rode Kruis. Hij wees hierbij nog eens zeer uitdrukkelijk op het grote nut van de bloedtransfusie dienst, de Rode Kruiscollonnes en de cursussen voor eerste hulp. OLIEBOLLENACTIE. Er heeft zich m Oostburg onder lei ding van mevr. mr. K. Hoekzema en de heer C. M. Zuydweg een comité ge vormd voor een actie ten bate van het Oud-verpleegsters-ere fonds. Men heeft besloten ditmaal een oliebollen actie in te zetten. Op 20 December zullen oliebollen gebakken worden bij de Vuyst en Riemens en deze zul len worden verkocht In een tentje op de narkt by het nieuwe Eenhoorn beeld en bovendien huis aan huis. Daar er voor de huisvlyttentoonstel- ling zeer veel mensen m Oostburg worden verwacht, rekent men ook op een behoorlijke verkoop. Zuiddorpe PASTOOR BENOEMD. Tot pastoor te Zuiddorpe werd be noemd," de heer J. Huysmans, thans kapelaan te Zuiddorpe. RAAD HOEK Er komt een tuinbouw- cursus. De raad van Hoek vergaderde on der voorzitterschap van burgemees ter A. F. Hanssens, die na opening op de gebruikelijke wtfze mededeel de, dat van Ged. Staten goedkeuring was ontvangen voor het aangaan van een geldlening groot 60.000. Besloten werd hierop tot wijziging van de verordening op de heffing en invordering van straatbelasting en tot het verlengen voor het jaar 1953 van een rekening-courantover eenkomst met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten. Een ver zoek van de heer J. Hofstee uit Hoe- dekenskerke om voor het geven van een tuinbouwcursus te Hoek de be schikking te krijgen over een ver licht en verwarmd lokaal van de plaatselijke O.L. school, werd met algemene stemmen aangenomen. Nadat nog een voorstel was aange nomen tot wijziging van de veror dening tijdelijke ziektekostenregeling gemeentepersoneel, trok de raad zich in besloten zitting terug. St. Jansteen AUTO RAAKTE EN DE SLOOT Op de provinciale weg bij Absdale, gemeente St. .Jansteen, geraakte een veewagen, komende van de jaarmarkt te Axel en bestuurd door ae heer P. uit Hulst, van de weg af en kwam in een sloot terecht. Noch de bestuur der, noch de dieren, die zich in de wagen bevonden, liepen enig letsel op. De auto werd echter zwaar be schadigd. Pas de andere dag kon de wagen op de weg worden getrokken, waartoe echter eerst de berm van de weg afgegraven moest worden. Sluis NIET TE SNEL GEREDEN. Het garage en taxibedrijf J. P. v. d. Plasse te Sluis (St. Anna ter Mui den) deelt ons mede, dat in tegenstel ling tót wat wij meldden, door mei. A. B. niet te snel gei-eden is. Zij reed integendeel zeer kalm in ver band met gladheid en mist. De snel heid bedroeg niet meer dan 25 km. per uur. De' vrachtauto waarmede zij in aanraking kwam, was volgens de heer v. d. P. slecht verlicht. De auto's werden niet weggesleept, maar kon den op eigen kracht naar de garage. Sluiskil BILJARTWEDSTRIJD. In café „Mónopole" te Sluiskil werd Woensdagavond de revanchewedstryd gespeeld op het groene laken tussen de veteranen van Hotel de Kroon en „Er zit schot in". Ook ditmaal toon den de veteranen zich het sterkst, door 7 van de 8 gespeelde partijen te winnen. Hiermede legden zy definitief beslag op de uitgeloofde beker, welke Lezing van de heer L. v. Dijk over landbouwonderwijs KRENG W. ZEEUWSCH VLAANDEREN VAN DE S.B.M. BIJEEN Vrydagmiddag hield de kring West-Zeeuwsch 'Vlaanderen van de Z.L.M, een algemene vergadering in hotel „De Eenhoorn" te Oostburg. De voorzitter, de heer M. de Bruyne, heette in het byzonder welkom bur- meester mr. K. Hoekzema, ir. P. R. Bouman, rykslandbouwconsulent B. Meyers, directeur boekhoudbureau Zeeland, en mr. J. F. G. Schlinge- mann, algemee secretaris van de Z. L. M. In zyn openingswoord zeide spreker, dat de opbrengsten van de landbouw in het afgelopen jaar goed zyn geweest. Op sommige percelen werden record-opbrengsten gehaald. Met de aardappelen heeft men ech ter veel moeilykheden gehad. De op brengst van de suikerbieten wa3 goed, dóch het suikergehalte was laag. Ook de erwten en bonen waren goed. In de veehouderij-sector waren in de voorzomer de pryzen voor het slachtvee zeer hoog, maar de uitvoer van kalfvaarzen verliep niet zo vlot, alleen Italië nam een behoorlijk aan tal dieren af. Nadat enkele zaken waren afge werkt en enige vragen beantwoord, hield de heer L. van Dyk, directeur van de Rykslandbouwwinterschool te Schoondyke, een lezing over „Vroe- -ger, nu en straks". Spreker gaf een historisch overzicht van de ontwik keling die het onderwijs in Nederland doormaakte waarby hij in 't byzonder aandacht schonk aan het landbouw onderwijs. In 1843 kwam de eerste landbouwschool in Groningen. Tot 1840 werd aan de universiteiten door predikanten aan de theologische stu denten onderricht gegeven in de landbouw. Spreker behandelde voorts de ontwikkeling van het landbouw onderwijs tot heden. Ir. P. J. Risseeuw demonstreerde hierna het drainagetoestel, terwijl een bebouwingsplan voor West- Zeeuwsch Vlaanderen in kleuren samengesteld door ir. Bouwman werd getoond. De heer van Dijk wees er op, dat nu het platteland voldoende „ont- roomd" was, het zaak was de jon gens een goede opleiding tot boer te geven. Zyns inziens was de meest juiste weg na de lagere school eerst U.L.O., daarna een jaar op eigen be- dryf en tenslotte de landbouwwinter- school. Voor de jonge boer is dit de aangewezen weg, omdat hy dan iets van talen en goed rekenen leert en vooral ook wordt bygebracht, hoe hy zich goed moet uitdrukken. Te jon- fe scholieren voldoen niet zo goed op e landbouwwinterschooL Over twee jaar wanneer spreker met pensioen gaat, hoopt hij van zyn school te kunnen zeggen met de woorden van professor Kohnstam; „Ze bloeit en ze groeit, dank zij betere krachten met betere resultaten". De heer van Dijk drong er tenslotte bij de aan wezigen op aan, een offer te brengen voor de •proefboerderij, die eerlang in de Braakman-polder komt in het be lang van alle do eren in Zw. Vlaan deren. Dijkgraaf C. M. van den Broecke, die hierna het woord voer de, wees op de zeer goede samenwer king tussen het waterschap „Het Vrije van Sluis" en de voorlichtings dienst. Hy vroeg nog, of het aanbe veling verdient, knotwilgen te ver vangen door opgaande populieren. Knotwilgen zyn namelijk schadelijk voor de aardappelteelt. Onderzocht zal moeten worden, hoe dit met de populieren is. Na de pauze werd een film ver toond over de colorado-kever en wer den verschillende vragen beantwoord. Uitlevering van Amerikaan Adonis wordt aangevraagd Twee opsporingsambtenaren van de Amerikaanse staat New Yersey zijn Donderdag per vliegtuig naar Am sterdam vertrokken met documenten voor de verzochte uitlevering aan de Amerikaanse justitie van Harold John Adonis, die er van wordt beschuldigd als bemiddelaar te zyn opgetreden voor personen, die zich in New Yer sey aan overtreding van de wet op hazardspel en omkoperij schuldig hebben gemaakt. Met deze strafbare handelingen was een bedrag van 228.000 dollar gemoeid. Een federale „Grote Jury" heeft hem Woensdag jl. te Newark, In New Jersey, in staat van beschuldiging ge steld wegens het ontduiken van in komstenbelasting. Functionarissen van de staat New Jersey hebben enige tijd, via het Ame rikaanse ministerie van buitenlandse zaken, met de Nederlandse autoritei ten, over een uitlevering van Adonis onderhandeld. K.N.A.C. vraagt overleg over proefvordering van motorrijtuigen De K.N.A.C. heeft zich tot de mi nister van oorlog gewend naar aan leiding van de berichten in de pers over het voornemen om in het jaar 1953 ter gelegenheid van de mobili satie-oefening in Augustus daarby tevens een „proef'-vordering van mo torrijtuigen te betrekken. Ongetwij feld zal een dergeiyke oefening naar haar mening van grote betekenis zyn. Er mag worden verwacht, dat de noodzaak van deze maatregel dan ook zal worden ingezien. Dit neemt niet weg, dat juist door het onver wachte van de te scheppen situatie hiervan een min of meer grote sto ring in de normale gang van zaken is te venvachten. Teneinde het welslagen van de oefening enerzyds, en de behartiging der belangen van hen die geroepen worden met hun motorrijtuig te ver schijnen anderzyds, zoveel mogelijk te bevorderen, verzoekt de K.NA.C. de minister met haar in overleg te willen treden, teneinde zo spoedig dit enigszins mogelijk is het publiek in een nadere uiteenzetting te kun nen voorlichten, inzake de gedachte uitvoering van het aangekondigde voornemen. met een geestige speech werd over handigd door de voorzitter van E.Z. S.I., de heer C. Kaas, aan de heer Stockman. Gedetailleerde uitslag: „Er zit schot in": C. Kaas 20; L. Calfsveld 37; J. v. Opdorp 33; P. Cor- veleijn 41; R. Dhotene 47; M. Scheele 82; A. v. Esbroek 68; E. Tacq 43. Totaal 371. Veteranen H. de Kr.: F. Rovers 60; A. J. de Krijger 123: P. Pienbroek 49; F. Mollet 51; V. David 62; A. J. Dour- leijn 31; M. Stockman 70; G. Wul- lems 46. Totaal 492. De hoogste serie werd gescoord door A. J. de Krijger 32. Hotel de Kroon totaal 25 punten. „Er zit schot in" totaal 7 punten. Zeeuwsch-Vlaanderen ZONDAG 14 DECEMBER. Ned. Herv. Kerk. Aardenburg 10.30 ds. Blom (H.D.); Axel 10 en 2.30 ds. Pennings; Biervliet 10 ds. Wie bosch (bed. H.A.); 6 ds. Wiebosch (dankz. en dankdienst)Breskens 10 en 6.30 ds. v. Beusekom; Cadzand 10 ds. ten Cate; Driewegen 7 ds. Scholten; Groede 10 ds. Boere; Hoek 10 ds. ten Haaft, 2.30 ds. v. d. Vlugt; Hoofdplaat 10 ds. Eijgen- daal; Hontenisse 10 ds. Honaers; Hulst 10.30 vicaris Homan; Nieuw- vliet 10 ds. v. d. Graaff; Oostburg 10 ds.'Founder; Philippine 2.30 ds. v. d. Graaff; Retrancnement 10 d3. van Bork; Sas yan Gent 10 ds. Ver beek; Schoondyke 10 en 7 (bed. H. A.) ds. Schopenhauer; Sluis 9.30 ds. Groenveld; Sluiskil 10 en 2.30 ds. Stan-enburg; St. Anna ter Mui den 11 ds. Groenveld; St. Kruis 9 ds. Blom; Terneuzen 10 ds. Schol ten, 3 ds. ten Haaft, 10 Bethel, dienst voor jongeren, 7.30 ds. Snel ler (byz. dienst); Waerlandkerkje 10 ds. Bei'gsma; IJzendijke 10 ds. Blomaard; Zaamslag 9.30 en 2.30 ds. Jansma; Zuidzande 10 ds. Kuylman, 4 ds. ten Cate (jeligdd.) Geref. Kerk. Aardenburg 10 en 3 ds- Rïngnalda; Axel 10 en 3 ds. Couvée; Breskens 10 en 3 ds. Pon- tier; Hoek 10 en 2.30 dienst; Oost burg 10 en 2.30 ds. v. Mecheien; Terneuzen 10 en 3 ds. Pestman; Schoondijke 9.30 en 2.30 ds. Rienks: Zoutespui 10 en 2.30 ds. Visscher. Geref. Gem. Axel 10 en 2.30 lees- dienst; Hoek 9.30 en 2 leesd.; Oost burg 10 en 3 leesd.; Terneuzen 9.30, 2 en 6 leesd. Oud Geref. Gem. Oostburg 9.30 en 2.30 leesd.; Terneuzen 9.30, 2 en 6 ds. de Reuver. Vrij Evang. Gem. Breskens 9.30 ds. Praas; Cadzand 6.30 ds. Praas; Nieuwvliet 10 ds. v. d. Vrie; Re- tranchement 2.30 ds. v. d. Vrie. Evang. Luth. Kerk. Groede 10 da. Stol. Doopsgez. Gem. Aardenburg 10.15 ds. Vis. Vergadering der gelovigen- Bres kens 10 en 5.30 dienst. Geref. Kerk (art. 31). Axel 10 en 2.30 ds. Kuiper; Hoek 10 en 2.30 ds. Deddens; Terneuzen 10 en 3 ds. ten Hove; Zaamslag 9.30 en 2.30 ds. Krijtenburg: Zoutespui 10 en 2.30 ds. v. d. Jagt; Schoondyke 10.15, 2.30 Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9.30 en 2.30 ds. v. Leeuwen. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. By spoedgevallen is te Terneuzen te bereiken de heer J. Granaada, arts, Nieuwstraat 22, tel. 2324. Te Breskens, Groede en Schoondyke is te bereiken de heer Chr. Eggink, arts te Schoondyke, tel. 6. Te Oost burg, Aardenburg en Eede is te be i-eiken de heer N. J. Rijk, arts te Aardenburg, tel. 104. Apotheek. Terneuzen: Apotheek M. B. M. Hamann, Noordstraat 69, tel. 2060. Centr. Kraamz. W. Z. VI.: Te be i-eiken is zr. Catsman te Groede, tel. 52. Dierenartsen: Te bereiken is de heer J. Lako te Sluis, tel. 22. Yerseke vermindert subsidie aan het E.T.l. De raad der gemeente Yerseke, welke dezer dagen de gemeentebegro ting 1953 vaststelde, besloot tijdens de oehandeling daarvan op voorstel van de heer J. Koster (SGP) de sub sidie aan het E.T.l. te halveren en te brengen op"/ 250. In dezelfde zitting werd de begroting ook direct gewij zigd voor 't aanbrengen van een ver sterking van de haveningang. De kos ten werden geraamd op 20.000. Voorts besloot de raad by de assu- rantie-maatschappy „De Nederlanden van 1845" een lening aan te gaan van 350.000 tegen een rente van 4% %- Deze lening is bestemd voor de finan ciering van 40 woningen. DE KALENDER VOOR PRINS BERNHARD. De kalender voor Prins Bernhard zal worden aangebo"den door de Ver eniging tot Verbetering van het Rund vee West Zeeuwsch-Vlaanderen, de fokcentrale West Zeeuwsch-Vlaande ren en de afdeling West Zeeuwsch- Vlaanderen van de Koninklijke Ver eniging „Het Nederlandse Trekpaard", zo deelt men ons mede. Eerder bericht ten wij, dat het geschenk mede door de Z.LM, en de CJ3.T.B. zou worden aangeboden. Uitslagen jaarmarkt Axel De uitslagen vin de jaarmarkt te Axel. die Donderdag werd gehouden, luidden aldus: Afdeling fokvee: Koelen meer dan 2 maal gekalfd. Ie prijs eig.: H. en E. Pi- cavet, Westdorpe, 2e pr. eif?.:R. Blan- kert, AxeL- Koeien niet meer ó'an 2 maal gekalfd. Ie pr.. eig.: H. en E. Picavet, Westdorpe. Kalfvaarzen met 6 tanden le pr.. eig.: H. en E. Picavet, Westdorpe. Kalfvaarzen met 4 tanden, le pr., eig.: H. en E. Picavet, Westdorpe. 2e pr.. eig.: Gebr. van Duijsse, St. Jansteen, 3e pr., eig.: H. en E. Picavet. Westdorpe. Kalfvaarzen met 2 tanden, le pr.. eig.: H. en E. Picavet. Westdorpe. 2e idem. Runderen inet 4 tanden, le pr.. eig.: Ge br. van Duijsse. St. Jansteen. Runderen met 2 tanden, le pr., eig.: H. en E. Picavet. Westdorpe, 2e pi\, eig.: H, B. Picavet, Hulst, 3e pr.. eig.: J. den Ha mer. Koewacht. 1-jarige runderen, le pr.. eig.: H. en E. Picavet, Westdorpe. 2e pT., eig.: idem. 2e pr., eig.: idem. 3e pr., eig.: R. Plasschaert, Graauw. Graskalveren, le pr.. eig.: Gebr. van Duijsse, St. Jansteen, 2e pr., eig.: H. en E. Picavet, 2e pr., eig.: Idem, 3e pr., eig.: Idem. Stier kalveren, le pr„ eig,: H. en E. Pi cavet. Vaai-skalveren, le pr., eig.H. en E. Picavet Springstieren met 2 tanden en meer. le pr„ eig.: C. N. Mlchielsen, Axel. Stieren zonder tanden, le pr., eig.: H. B. Picavet, 2e pr.,eig.idem. Schoonste groep fokvee, eig.: H. en E. Picavet. Kampioen fokvee meer dan 2 maal ge kalfd. eig.: H, en E. Picavet. Afdeling vetvee: Vette runderen met 6 tanden, le pr., eig.: H. B. Picavet en zn., Hulst. 2e pr., eig.; idem, 3e pr.. eig.: id. Vette runderen met 4 tanden en meer. le pr., eig.: H.B. Picavet en zn., la pr., eig.: idem. 2e pr.. eig.: Gebr. Verstraten, Axel, 2a pr.. eig.: H. B. Picavet en zn.„ 3e pr.. eig.: Gebr. Verstraten. Axel, 3a pr.. eig.: Gebr. Verbiest. Zuiddorpe. Vette runderen met 2 tanden, le pr.. eig.: H. B. Picavet en zn.. 2e pr.. eig.: A. Verbiest. Zuiddorpo, 3e pr. eig.: Gebr. Verstraten, Axel. Vette runderen zonder tanden, le pr.. eig.: R. Blankert. Axel, 2e pr.. eig.: Ge br. de Putter, Axel. 3e pr. .eig.: H. en E. Picavet, Westdorpe. Ossen met 4 tanden, le pr.. eig.: A. Ossen met 4 tanden, le pr.. eig.: A. Verbiest. Zuiddorpe, 2e pr., eig.: G. Ver biest. Zuiddorpe. Ossen met 2 tanden, ie pr., eig.: H. B. Picavet en zn.. vnd. 2e pr., eig.: Jan ae Putter—Verplanke, Axel. Ossen 2ondcr tanden, le pr., eig.: J. Quaak. Axel. 2e pr.. eig.: p. CoenerKoc- WATERLEIDING-MIJ. „Z-VLAANDEKEN" Voor de toekomst staan nog belangrijke werken op het programma Met uitzondering; van Overslag waren eind 1951 alle Zeeuwsch-VIaamse gemeenten tot de Waterleidingmaatschappij „Zeeuwsch-Vlaanderen" toege treden. Het hoofdbuizennet bereikte in dat jaar een totale lengte van ruim 465 km., waardoor 20.800 woningen of rond 86 pet. van liet totaal aansluit- baar werden gemaakt. Er waren eind 1951 19.010 woningen of 94 pet. van de aansluitbare woningen op bet net aangesloten. Dit biykt uit het dezer dagen verschenen jaarverslag van de watcrleldlngmaatschappU Zeeuwsch- Vlaanderen dat tijdens de laatste algemene vergadering van aandeelhouders zonder hoofdelijke stemming werd goedgekeurd. De totale inkomsten van het bedrijf bedroegen f 645.000.waarvan rond f 460.000.— uit woningaansluitingen. De verlies- en winstrekening sluit met een totaal verlies van f 296.799.11, welk verlies wordt gedekt door rijkssubsi die. Aan definitieve activa is in het bedrijf per 31 December 1951 geïn vesteerd f 11.285.500.—, waarop per genoemde datum f 1.217,228.— was af geschreven. In een uitvoerig rapport heeft de raad van commissarissen de aandeel houders verslag uitgebracht over de financiële ontwikkeling van het be drijf tot en met het jaar 1950, terwijl daarnaast aan ae vergadering werd voorgelegd, een nieuw rapport, ge titeld „Afbouwplan 1952", Dit afbouw- plan 1952 geeft een beeld van de toe komstige ontwikkeling van het be drijf. In het rapport zijn uitvoerige becijferingen opgenomen over de wa- terwinningscapaciteit en het te ver wachten waterverbruik. Nog uit te voeren werken zijn het leggen van 133 km. hoofdleiding, het maken van 5000 woningaansluitingen, de voltooiing van de uitbreidingswer ken op het pompstation te St. Jan steen. de bonw van de watertoren te Terneuzen, de voltooiing van het hoofdkantoor te Terneuzen, het bou wen van een hoofdmagazijn te Ter neuzen en voorts diverse bijkomende werken. Met de voltooiing daarvan zal de drinkwatervoorziening van Z.- Vlaandcrcn zijn gebracht op het peil zoals dit door de regering wordt nage streefd. De directie wijst er met nadruk op, dat in het rapport „Afbouwplan 1952" voorlopig buiten beschouwing is ge laten een sterker industiële ontwik keling. Deze ontwikkeling is mede af hankelijk van de beschikbaarheid van Waar zijn onze schepen Aagtekerk 11 v. Aden n. Rotterdam. Almkerk 11 v. Aden n. Cochin. Amerskerk 11 v. Hamburg n. Bremen. Amstelland p. 12 Ouess. n. Amsterdam. Annekerk p. 12 Vli6«, n. Antwerpen. Arenaskerk 11 te Genua n. Kobe. Gaasterkerk p. 11 K. Guardaf n. Belre. Hoogkerk 11 i. G. v. Masirah n. R'dam. Lemsterkerk p. 12 Vliss n. Bremen. Leopoldskerk 11 v. Genua n. Basra. Leuvekerk 11 te Colombo n. Rotterdam. L. Vrouwekerk p. 12 Mersa Matruh n. Rotterdam. Llndek. p. 11 Ras Fartak n. Muscat. Loenerk. 11 i. G. v. Mastrah n. Calc. Mariekerk 11 v. Mombassa n. Amsterdam. Meliskerk 12 v. Rott. te Hongk. verw. Muiderk. 11 v. Calc. te Duink. Pr. Willem n 10 v. Sorel n. Rotterdam. Westland 12 te Montev. n. Amsterdam. Bloemfont. 11 250 m. WZW Walvis n. Amsterdam. Indrapoera p. 11 Algiers n. Rotterdam. Laertes 12 v. Glasgow te Birken HD verw Maasdam 11 v. Southampt n. Hallfax. Nw Amsterdam 11 v. Southampt. naar New Yóïk. W. Ruys p. 12 Mlnic. n. Djakarta. wacht, 3e pr., eig.: A. Verbiest, Zuiddor pe. Dikblllen met 4 tanden, le pr.. e ig.j H. B. Picavet en zn.. 2e pr., eig.: idem. Dikbiilen met 2 tanden, le pr., eig.: H. en E. Picavet. Dikbiilen zonder tanden, le pr.. eig.: H. B. Picavet en zn. 2e pr.. eig.: idem. Vette koeien, le pr.. eig.: C. Pollet. Sas van Gent. 2e pr., eig.: A. Verbiest, Zuid dorpe. 3e'pr.. eig.: idem. Vette schotten, le pr.. eig.: C. Pollet, Sas van Gent, 2e pr.. eig.: A. Verbiest, Zuiddorpe, 3e pr., eig.: C. Pollet, vnd. Kampioen vetvee, dg.: H. B. Picavet en zn., vnd.. Kampioen dikbiilen, eig.: H, B. Plea- vet en zn., vnd. Dikbiilen met 6 tanden, le pr., eig.: H. B. Picavet en zn., vnd. Graskalveren dikbil, le pr., eig.: J. W. Scheele, Vogehvaardoè, 2e eig.: idem. Vette runderen met 4 tanden: le pr., eig.: H. B. Picavet en zn., vnd., la pr., eig.: idem, 2e pr., eig.: Gebr. Verstraton, Axel, 2e a pr., eig.: H. B, Picavet en zn., vnd., 3e pr., eig.: Gebr. Verstraten. Axel, 3a pr., eig.: Gebr. Vedblest, Zuiddorpe. Schoonste vet varken, le pr.. eig.: A. Audenaerd, Axel, 2e pr., eig.: idem. Schoonste vlees varken, le pr., eig.: A. Audenaerd. Axel, 2e pr., eig.: idem. Zwaarste varken, le pr., eig.: A. Audenaerd, Axel, 2e pr., eig.: L. de Mejj, Axel. Schoonste fokzeug drachtig of met big gen, le pr., eig.: A. Audenaerd. Axel. la pr., eig.: A. E. Ir.ghels, Koewacht Schoonste toom biggen, le pr.. eig.: A. Swets, (met lof). 2e pr., eig., P. Gelder land en L. ae Meij, Axel. Grootste anatal varkens, le pr., eig.: A. Audenaerd, Axel Grootste aantal biggen, le pr., eig.: p, Gelderland en L. de Meij. Schoonste schaap, le pr., eig.: J. Scheele. Hoek. Schoonste slachting, le pr„ eig.: A. Audenaerd. AxeL Paarden, merrieveulens, grote maat le prijs, ëig.: Jac. Dleleman. Zaamslag. 2e prijs, eig.: R. van Waes. 2uiddorpe, 3e prijs, eig.: J. Dieleman, Axel. Merrieveulens, kleine maat, le prijs, eig.: P. Plasschaert, Koewacht, 2e prijs! eig.: J. de Putter. AxeL Schapen, le prijs, eig.: G. Scheele, Hoek. AxeL voldoende zoet water. Wil men de in dustriële ontwikkeling bevorderen, dan moet worden omgezien naar rui mere waterwinningsmiddelen. Plannen tot het verkrijgen hiervan zijn reeds opgesteld en de directie is ervan over tuigd, dat deze binnen afzienbare tijd kunnen worden verwezenlijkt CRITIEK EN WAARDERING. In de vergadering van aandeelhou ders kwam eveneens ter sprake de in de afgelopen jaren door enkele ge meenteraden geoefende critiek op de bouw van woningen en de vergroting van het kantoorgebouw te Terneuzen. De critici vonden, dat hier te luxueus was gewerkt. Deze critiek werd door de vergadering van aandeelhouders in het algemeen niet gedeeld. Er werd van andere zijde waardering uitge sproken voor hetgeen werd tot stand gebracht terwijl men er op aandrong, dat de waterleidingmaatschappij het tot stand brengen van fraaie bouw werken zoveel mogelijk zal blijven na streven. opdat aan ZeeywscF-Vlaande ren niet alleen een materieel, maar ook een cultureel waardevol bezit zal worden geschonken. HOCKEY Het programma voor Zondag. De reserves van de beide Bredase clubs, Push en Breda in de 2e klasse A K.N.H.B., zullen elkaar wel niet veel toegeven, maar toch moet Push in staat zyn de volle buit binnen te halen. Forward H gaat naar Kaatsheuvel en D.E.S. zal zeker pogen beide pun ten binnen te halen om brj.de kop groep te blijven. In Oosterhout gaat de grote strijd tussen Warande en Liberty- een voorspelling voor deze wedstrijd is moeiiyk te geven, maar een gelykspel zou voor Middelburg al byzonder gunstig zyn, vooral als de hoofdstedelingen kans zouden zien om het sterke Cadettenteam de tweede nederlaag van dit seizoen toe te brengen. Dft is op de Nadorst misschien wel mogelijk. De aanstaande dameskampioen, Raplde, komt naar de Middelburgse dames, die met drie punten achter stand revanche willen nemen voor de 2-1 nederlaag, die zij leden in Hulst. De spanning in de strijd om de eerste plaats zou hierdoor weer verhoogd Worden. Verder spelen nog in de dames-afdeling Push Hl-Peli kaan II en Were Di Ed-Warande I. Middelburg n krygt het sterke Tempo II op bezoek, dat regelmatig op het kampioenschap afstevent. Een gelykspel tegen dit sterke team zou voor de Middelburgers al een be hoorlijk resultaat zijn. In de onder afdeling spelen verder nog: Pelikaan H-Warande H, Push rV-Were Di H en Push V-Cadetten H. SCHAATSEN BONDSPLOEG NAAR NOORWEGEN Het bestuur van de Kon. Nederl. Schaatsenrijdersbond heeft op voor stel van de technische commissie lan ge baan, besloten de volgende zéven rijders voor training naar Hamar uit te zenden: Wim van der Voort, Kee= Broekman. Anton Huiskes. Gerard Maarse, Egbert van 't Oever, Kokkie van der Eist en Wim de Graaf! Nagekomen advertenties Heden overleed na een kortstondige ziekte, zacht en kalm onze lie ve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder MARTINA CLARISSE, Wed. van ADRLAAN DE VISSER, ih de leeftyd van ruim 12 jaar. Uit aller naam, FAM. DE VISSER. Vlissingen, 12 Dec. 1952 Condoleantle-adres B. Bwoutstraat 24 bov. Heden overleed, nog onverwachts, onze ge liefde Man, Vader, Be huwd- en Grootvader, de Heer NOACH HENGST, in de ouderdom van ruim 80 jaar. We8tkapelie: Wed. N. HENGST— HEYT M. HENGST. P. HENGST— HUIBREGTSE en Kinderen Wed. A. LIEVEN SE— HENGST en Kind. Middelburg: A. LOyWERSB. N. LOUWEP.SE— LOUS Westkapell e, 12 December 1952.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 15