z NIEUWS UIT ZEELAND PREDIKBEURTEN ZUID-BEVELAND EIND 1951 WAREN ER 19.010 WONINGEN AANGESLOTEN WISSEL BEVELANDEN ZATERDAG 13 DECEMBER 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Diploma-uitreiking S.B.M. te Oostburg Tijdens een bijeenkomst van het per soneel der Stoomtram-maatschappij BreskensMaldeghem werden de di ploma's uitgereikt aan een aantal chauffeurs van deze maatschappij, die onlangs het chauffeurs-diploma B be haalden. Tevens werd de directeur, de heer Chr. Grauw, gehuldigd in ver band met de onderscheiding, die hem onlangs werd verleend voor vijftig jaren dienst bij diverse vervoerson dernemingen. De bijeenkomst werd o.m. bijgewoond door de Commissa ris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, de rijksin specteur voor het vei'keer in Zeeland, mr. J. L. Nieuwenhuis en majoor W. H. van Ballegoyen de Jong, districts commandant van de rijkspolitie. IN GENIE URSEXAMÊN. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor werktuigkundig ingenieur de heer J. H. de Ligny, af komstig uit Zuidzande. AANBESTEDING. Dinsdag werd voor de Gebrs. Cok te Goes onder architectuur van de heer A. C. Blaisse te Amsterdam publiek aanbesteed het bouwen van een pakhuis aan de Rimmelandstraat te Goes. Inschrijvers waren de heren: Gebrs. Janssens, Nisse 39.995; K. Praanje, Lewedorp 40.900; Johs. Janssens, Nisse 41.500; P. de Rui ter, 's-Heer Arendskerke .41.777; J. M. J. Schrijver, Goes 41.900; C. Beenhakker, 's-Heer Arendskerke 41.887; Hopmans, Goes 42.812; P. de Jonge, 's-Heer Arendskerke 42.450; A. P. J. v. d. Pool, Lams- waarde 43.370; C. Priem, Lewedorp 43.758; M. P. Goedemondt, Goes 43.500; A. Schrijver, Goes 44.000; A. de Bourgraaf, Wilhelminadorp 44.900; Gebr. Doemen, Tilburg 44.200; L. Dekker, Kloetlnge 44.900; W. Blaas, Tholen 45.250; Jac. P. van de Linde, Kattend ij ke 45.920; H. van Sabben, Goes 45.000. Aan de laagste inschrijver is het werk gegund. Goes „IJSVERMAAK" ZAL TENNIS BAAN EXPLOITEREN. Dat de Goese Vereniging „Ijsver maak" ernst maakt met haar winter- programma is Donderdagavond in de „Prins van Oranje" wel gebleken. Tij dens de algemene jaarvergadering, welke onder leiding stond van de heer E. N. C. van Riesen, werd n.l. mede gedeeld dat ijs en weder dienende er deze winter leden-, kinder- en gecostumeerde wedstrijden gehouden zullen worden. Na een kort openingswoord van de voorzitter werd direct eqn ogenblik stilte in acht genomen voor het over leden lid, de heer M. Franken, die ook vele jaren bestuurslid was. Uit de jaarverslagen bleek dat het ledental van „Ijsvermaak" thans 267 bedraagt en het aantal adspirant-le- den 201. De kas had een batig saldo van 2479,76. Als bestuursleden werden bij accla matie herkozen de heren K. H. van Paassen en E. N. C. van Riesen en eveneens bij acclamatie tot baancom missarissen de heren C. Nobels, C. Wisse en J. v. d. Heulen Bosma. On der de niet talrijke aanwezigen be vond zich o.a. ook de heer H. Bliek, die naar aanleiding van zijn 63-jarig lidmaatschap, waarvan 53 jaar als be stuurslid een hartelijke felicitatie in ontvangst mocht nemen. Tenslotte werd, naar aanleiding van een schrijven, ontvangen van de Stichting Sportbelang in principe be sloten de exploitatie van het nieuw ■aangelegde tennisveld, dat dan tevens als ijsbaan kan dienst doen, op zich te nemen. Hiervoor zal uiteraard eerst contact worden opgenomen met ge noemde stichting. Ook zal een onder zoek worden ingesteld naar de finan ciële consequenties, omdat een en an der los van de „Veste" moet worden gezien en er ook licht' en muziek bij behoort te zijn, FEESTAVOND KORFBALVER. „T.O.G.O." Woensdag gaf de kolfbalver. Togo haar jaarlijkse feestavond in het Slot Ostende te Goes. Voor een volle zaal werd een afwisselend programma van schetsjes, zang en muziek gebracht; de conference werd verzorgd door de heer Romeijn, Na de pauze werd een één-acter op gevoerd „De Grote Schoonmaak", waarin enkele leden van hun kunnen blijk gaven. Waardering verdient ze ker de vertolking van de rol van „Opa", die de zaal vaak een schater lach ontlokte. Na afloop bleven de leden en geno digden nog geruime tijd bijeen, nadat zij geluisterd hadden na een opwek kend woord om deze mooie sport te steunen door lid of donateur te wor den. Kruiriingen OUDERAVOND SCHOOL MET DE BIJBEL. In het Zondagsschoolgebouw te Kruiningen werd de jaarlijkse ouder avond gehouden van de School met de Bybel. Het hoofd der school, de heer H. Kroon, opende de vergadering en heette o.m. welkom de heer A. Bik ker, hoofd der chr. u.l.o.-school te Yerseke, die, nadat door de leerlingen der laagste klassen enige liederen wa ren gezongen, sprak over „Een kapi taal voor uw kind". Hierna zongen de leerlingen enige liederen, waarbij zij zich zelf begeleidden aan het orgel en met mandolxnés. Vervolgens kwam een nummertje hersengymnastiek door de leerlingen, waarbij de meisjes zich de meerderen toonden van de jongens. In de pauze kregen de ouders gelegenheid het werk der leerlingen te bezichtigen. Daarna sprak de heer Kroon over „De laatste schooldag". Ds. W. C. van Burgeier sprak een slotwoord en eindigde met dankgebed. De zeer geslaagde avond had een enigszins onprettig slot, daar door de zeer gladde straten velen genoodzaakt waren op kousevoeten naar huis te gaan. 's Heer-Arendskerke GROENE KRUIS-VERGADERING. Woensdagavond vergaderde het „Groene Kruis" te 's-Heer Arends kerke onder voorzitterschap van dr. Zonnevylle. Wegens periodieke aftre ding moesten drie bestuursleden ge kozen worden. Aftredend waren de heren A. J. Zonnevylle, M. Almekin- ders en J. J. Carels; zij werden allen herkozen. Voorts werden 5 stukjes van 100.- uitgeloot van een destijds door het Groene Kruis bij particulieren aange gane geldlening. Yerseke UITVOERING MANDOLINE VERENIGING. Woensdagavond gaf de mandoline- vereniging „Excelsior" uit Kruinin gen een zeer geslaagde uitvoering in de zaal Nolet te Yerseke. Na de ope ning door de directeur, de heer Bas Leys, bracht het orkest, de Flamin go s en de Trekvogels, een uitgebreid programma van muziek en zang on der de titel „Klankenconfetti". Hierna werd opgevoerd „De rauwe grond", een spel van het land in drie bedrijven door A. v. d, Lugt, RAAD YERSEKE Haveningang zal versterkt worden Donderdagavond vergaderde de ge meenteraad van Yerseke, onder voorzitterschap van burgemeester A. C. Willemsen. Wethouder P. de Koeijer werd aangewezen de gemeen te te vertegenwoordigen op de ver gaderingen der Waterleiding Mjj. voor 1953. Plaatsvervanger is wet houder C. Pekaar. Tot leden der commissie tot we ring van schoolverzuim werden be noemd de heren L. P. W. Bom, E. Poelman, J. Th. Zoeteweij, B. J. de Winter, J. Glerum, D. Meeuse, H. Slabbekoom, M. Mol Az. en J. Ver- maat. Als lid van de schoolcommissie werd herkozen de heef J. Jonkheer. Goedgekeurd werd de verkoop van een strook grond in de Burenpolder aan de heer W. Dronkers en de fir ma De Rooy Dagevos. De aan koop grond in de Burenpolder ten behoeve van de woningbouw werd goedgekeurd overeenkomstig het voorstel. Deze grond is bestemd voor de bouw van 40 panden. Machtiging werd verleend tot het aangaan van een kasgeldlening voor 1953 tot een bedrag van 145.000. De rekening- courant-overeenkomst werd ver lengd. Het bedrag beloopt 50.000. Bij de assurantie Mij. „De Neder landen van 1845" zal een lening wor den aangegaan van 350.000, tegen een rente van 4% en bereidstel- ling-provisie van iy2 rente. De lening is af te lossen in 40 gelijke afbetalingen en bestemd voor de fi nanciering voor de bouw van 40 wo ningen. De partiële herziening uitbrei dingsplan Burenpolder werd goedge keurd. De gemeentebegroting 1953 werd vastgesteld met voor, de gewo ne dienst aan ontvangsten en uitga ven 643.477 en een begrotingste kort van 55.414. De kapitaaldienst vertoond 1.956.262,45 aan inkom sten en 2.031.629,45 aan uitgaven. Nadelig saldo 75.367. De begroting van het gasbedrijf werd vastgesteld op 135.201 aan inkomsten en uitgaven voor de ge wone dienst en voor de kapitaal- dienst op een ontvangst en uitgaaf van 13.318. Geraamd nadelig slot 33.255. Aan de algemene beschouwingen werd deelgenomen door de heren J. Grootjans (C.H.), J. Koster (S.G. P.), J. Sinke (A.R.) en D. van Bo ven (P.v.d.A.) Naast vei'schillende andei'e zaken uitten alle sprekers hun bezorgdheid over het gasbedrijf, dat een tekort heeft van 33.255. Ook de haven is nog steeds een zor genkind voor de gemeente evenals de woningbouw. Ten aanzien van de brandweer toonde de heer D. van Boven zich optimistisch; hij roemde de paraatheid van het personeel. Bij de behandeling der begroting werd op voorstel van de heer J. Kos ter (S.G.P.) besloten de subsidie aan het E.T.I. te halveren en te brengen op 250, met 6 stemmen voor. Besloten werd tot wijziging der gemeentebegroting 1953 voor het aanbrengen van een verstei'king van de haveningang. Kosten worden ge raamd op 20.000. Het bedrag per leerling werd voor 1953 geraamd op 36,13 voor het lager onderwijs en 25,6875 voor het Ulo-onderwijs. Bij de rondvraag vroeg de heer J. Koster (S.G.P.) hoe het komt dat de duplexwoningen die voor bewoning zijn toegewezen en reeds bewoond zijn, nog verstoken zijn van elec- trisch licht. De voorzitter antwoord de hierop, dat hij hoopt dat dit zeer binnenkort voor elkaar zal komen. SCHEEPVAART DOOR KANAAL VAN ZUID-BEVELAND. Columbia, Machielse. Alida, Boonstra. Stemstra, Burm. Juma, Leuiiis. Telegraaf 6, v. d. Ouden. Pieternèlla Maria, de Wachtei', allen Rotterdam. Pax Mundo, v. d. Bussche, Dordrecht. Viod 5, v. d. Molen, Arkel. Neeltje, Riemena, Hook van Holland. Adma, Stevense, Gorinchem Adri, van Wijk, St. Maartensvlotbrug. 2 Gebroeders, Ymker, Vianen. St. Maria, de Bakker. St. Antonius. van Gils, belden Den Haag. Levina, Sajtko, Den Haag. Musigny, Ullrich. Moerdijk, .Koers, bel den Straatsburg. Salf 16, de Laeet. Ci- terna 15. van Ertvelde. Centrust 1. v. d. Horst. Nautilus XI, Stoop. Stad Kortrijk, de Haan. Rhenus 87. Probst. Mannheim 196 Zimmermans. Tosti. La Bruyeres. Pegase Daubignet. Express 20, Fuchs. Fraternite 10, van Hemelrijk. Madeleine, van Opstal. Mascagni. Verschure. Michel Angelo. Stoevelaar, allen Duitsland. Edel weiss 2, Hellinx. Adrianus, Kriessels. Ta- mina. Brand. Maria. Kauffeld. Express 21. Vermont, allen Basel. Verandering. Rijkers. Syria, Pol. Stad Amsterdam 10. Sponselee. Stad Amsterdam 4. Schouwe- naar. Eben Haëzer. Boersma. Eben Haëzer, Kosten. Hungari, Mulder. Prins Alexan. der, Bakker. Johanna Maria, Oomens. Elise, Dooms. Italia. Emans Disponibel. Bouman. Time is Money. Droog. Knol lendam, Duinmeijer. Paula, v. d. Broeck. WALCHEREN Middelburg ST. NICOLAASFEESTJE. De buurtverenigingDe drie tonne tjes" (Bogardstraat, Latijnse School straat en Blinde Hoek) te Middelburg organiseei'de een St. Nieolaasfeestje in de Bogardzaal. De Sint bracht met zijn knecht een bezoek en. liet enige kinderen bij zich komen. De kinderen van „Kinderzorg" brachten onder lei ding van de heer Geuze een aardig programma, dat de jeugd veel ver maak schonk. Aan het slot van de middag kregen zij nog een' cadeautje van de Sint. HERBENOEMING LEDEN BESTUUR DER GODSHUIZEN. Het bestuur der Godshuizen te Mid delburg heeft B. en W. voorgesteld de heren L. Onderdak en J. H. C. Vroom, die als lid van dat bestuur per 1 Ja nuari a.s. periodiek moeten aftreden, opnieuw te benoemen. Het college van B. en W. verzoekt de raad thans tot deze herbenoeming over te gaan. ONTMOETINGSAVOND Onder leiding van ds P. P. Th. Aalders werd Donderdagavond in het Ned. Hervormd Kerkcentrum te Mid delburg een ontmoetingsbijeenkomst gehouden, waarin het woord werd ge voerd door ds Y. van der Schoot, pre dikant der Hervormd-Evangelische beweging te Brugge. Hij sprak over de geschiedenis van het Protestantis me in België en schetste in het bij zonder de moeilijkheden en mogelijk heden. Na afloop beantwoordde hij nog een aantal vragen. Vlissingen BEGROTINGEN AAN GEBODEN. B. en W. van Vllssingen hebhen de raad de begroting aangeboden voor het jaar 1953 van het Gasthuis. Op de fewone dienst is onder inkomsten een edrag van f 57.600 aan gemeente subsidie geraamd. Voor het jaar 1952 werd destijds f 49.000.geraamd. Voorts is aangeboden de begroting voor 1953 van het burger weeshuis, waarbij een bedrag van f 700. raamd is wegens subsidie van de meente. Voor 1952 was deze subsidie geraamd op f 1550.—. Op de begroting van maatschappe lijk hulpbetoon, die eveneens de raad is aangeboden, is de gemeentelijke subsidie geraamd op f 277.094, waarin een bedrag van f 900 voor de Gemeen telijke VoTksci-edietbank is opgeno men. Van het resterende bedrag ad f 276.194.wordt geraamd voor ge wone subsidie f 238.246.terwijl voor de bestrijding van de kosten, vei'bon- den aan de geneeskundige verzorging van de on- en minvei-mogenden f 37.948 is uitgetrokken. Voor 1952 werd op deze begroting- in totaal f 249.487 aan gemeentelijke subsidie geraamd. Burgerlijke Stand G05S. Bevallen: J. M. Cosijns-Beuris. d.; E Toorenaar-Breeweg, z.; F. M. Olivier- Stadwijk, z.P. J. Louisse-Vermerris, z. M. Lots-Duc, z.; M. W. Proost-Wee- mae8, d. Getrouwd: H. Vernooijs, 29 j. en P. F. H. van Hoeve, 30 j. Overleden: M. C. Zanden, 6 dagen- D. da Vos, 23 j. Uitlevering van Amerikaan Adonis wordt aangevraagd Twee opsporingsambtenaren van de Amerikaanse staat New Yergey zijn Donderdag per vliegtuig naar Am sterdam vertrokken met documenten voor de verzochte uitlevering aan de Amerikaanse justitie van Harold John Adonis, die er van wordt beschuldigd als bemiddelaar te zijn opgetreden voor personen, die zich in New Yer- sey aan overtreding; van de wet op hazardspel en omkoperij schuldig hebben gemaakt. Met deze strafbare handelingen was een bedrag van 228.000 dollar gemoeid. Een federale „Grote Jury" heeft hem Woensdag jl. te Newark, In New Jersey, in staat van beschuldiging ge steld 'wegens het ontduiken van in komstenbelasting. Functionarissen van de staat New Jersey hebben enige tijd, via het Ame rikaanse ministerie van buitenlandse zaken, met de Nederlandse autoiïtei- ten over een uitlevering van Adonis onderhandeld. K.N.A.C. vraagt overleg over proefvordering van motorrijtuigen De K.N.A.C. heeft zich tot de mi mister van oorlog gewend naar aan leiding van de berichten in de pers over het voornemen om in het jaar 1953 ter gelegenheid van de mobili satie-oefening in Augustus daarbij tevens een „proef"-vordei-ing van mo torrijtuigen te betrekken. Ongetwij feld zal een dergelijke oefening naar haar mening van grote betekenis zijn. Er mag worden verwacht, dat de noodzaak van deze maatregel dan ook zal worden ingezien. Dit neemt niet weg. dat juist door het onver wachte van de te scheppen situatie hiervan een min of meer grote sto ring in de normale gang van zaken is te veiwachten. Teneinde het welslagen van de oefening enerzijds, en de behartiging der belangen van hen die geroepen worden met hun motorrijtuig te ver schijnen anderzijds, zoveel mogelijk te bevorderen, verzoekt de K.N.A.C. de minister met haar in overleg te willen treden, teneinde zo spoedig dit enigszins mogelijk is het publiek in een nadere uiteenzetting te kun nen voorlichten, inzake de gedachte uitvoering van het aangekondigde voornemen. N00RD-BEVELAND Kals MOOI RESULTAAT. Tijdens een tentoonstelling in Ter- neuzen behaalde de heer J. S. Ver sprille uit Kats met zijn inzendingen vier Weners de volgende praedicaten le Z.Z.G., 3e Z.G. met jonge rammen, 2e Z.G. en dubbel G.G. met jonge voedstex's. Een jong ram, dat de heer Versprille had ingezonden, was op een na het mooiste dier van de tentoon stelling. FILMS IN ZEELAND Pittige politiefilm Moord aan de Seine (Identité Judi- ciarie), een Franse film van Hervé Bromberger. Commissaris Basquier ontrafelt het mysterie van verdwijnende vrouwen in Parijs, maar kan de sadist, die de dader van de moorden is, toch pas ontmaskeren wanneer hij zijn eigen secretaresse als lokvogel gebruikt. Hoe zien dit alles afspeelt vertelt de ze vlotte en kundig gemaakte Franse Solitiefilm, waarin Raymond Souplex, ean Debucourt en Martha Mercadier de hoofdrollen vervullen en waarvan de muzikale illustratie (van Paul Misraki) opvalt. (Grand Theater Goes) ZUID-BEVELAND ZONDAG 14 DECEMBER. Ned. Herv. Kerk. Goes 10 ds. Odé, 5 ds. Strating; jeugdkerk (Chr. be waarschool) 10 Wika Bijleveld; 's- Heer Abtskerke 10 ds. v. ©yen, 2 vic. Buinink; 's-Heer Arendskerke 10 ds. J. v. Winterswijk, 2.30 ds. Tal- ma; 's-Heer Hendrikskinderen 10 en 2 (H.D.) ds. de Roos; Kattendijke 10 ds. Breek, 2.30 ds. Nutbey; Kloe- tinge 10 en 2.30 (H.D.) ds. Jellema; Wilhelminadorp 10 ds. Nutbey, 3 ds. Breek; Wolfaartsdijk 10 ds. Pon steen, 2.30 de heer Kraak; Baarland 9.30 en 2 ds. Beneder; Borssele 10 en 2.30 ds. Vrïjlancj©; Driewegen 2 ds. Das; Ellewoutsdijk 9.30 ds. Zun- neberg; 's-Gravenpolder 9.30 en 2 ds. Klijver; 's-Heerenhoek .geen dienst; Heinkenszand 10 en 2.30 dr. Klijn; Hoedekenskerke 9.30 en 2 ds. Hulsbei'ge..Lewedorp 6 vicaris Homan; Nieuwdorir 10 ds. Homan, 2.30 ds. v. Empel; Nisse 9.30 vic. Buinink (jeugdd.), 6 ds. v. Oyen; Oudelande 9.30 ds. Heyman, 5.30 ds. de Vries; Ovezande 9.30 ds. Das; Bie- zelinge 10 en 2.30 ds. Schellevis; Hansweert 9.30 en 2.30 ds. de Haan; Kapelle 10 ds. Jebbink, 6 ds. den En gelse (jeugdd.); Krabben dij ke 9.30 en 2.80 ds. Baarslag; Kruiningen 10 ds. Mooy, 2.30 ds. v. Burgeier; Ril- land-Bath 10 en 2.30 ds. den En gelse; Schore 9.30 ds. v. Burgelei*, 2.30 ds. Mooy; Waarde 9.30 en 2 ds. den Boer; Wemeldinge 10 en 2.30 ds. v. Ieperen; Yerseke 10 en 2.30 ds. Reyenga, Geref. Kerken. Goes 9.30 en 5 ds. Stam (bed. H.A. en dankz.); Wol- faartsdijk 10 en 2=30 ds, Heyexm'an; Baarland 10 en 2.30 ds. Veldhuyzen; Borssele 10 en 2.30 ds. van Veen; Driewegen 9.30 en 2.30 leesd.; 's-Gra venpolder 10 en 2 dienst; Heinkens zand 10 en 2.30 dienst; Lewedorp 10 en 2.30 ds. Wiersinga; Nieuwdorp 10 en 2.30 ds. Aalbersberg; Kapelle 10 en 2.30 ds. v. d. Leek; Krabben- djjke 9.30 en 2.30 ds. Besselaar (H. A.); Kruiningen 10 en 2.30 ds. Kool stra; Rilland-Bath 10 leesd., 2 ds. Stam; Wemeldinge 10 leesd., 5 ds. v. d. Leek; Yerseke 9.30 en 2 ds. Booy. Geref. Kerk (art. 31) Goes 10 en 2.30 ds. Hordijk; Wolfaartsdijk 10.15 leesd., 4.15 ds. Hordijk. Geref. Gem. Goes 9.30, 2 en 6 lees- dienst; Wolfaartsdrjk 9.30, 2 en 6 leesd.; Borssele 9.30, 2 en 6 leesd.; 's-Graveiipolder 9.30, 2 en 5.30 lees- dienst; Hoedekenskerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Nieuwdorp 9.30, 2 en 5.30 leesd.; Nisse 9.30, 2 en 5.30 leesd.; Biezelinge 9.30, 2 en 5.30 r leesd.; Krabbendijke 9.30, 2 en 6 ds. Bel; Kx-uiningen 9.30, 2 en 5.30 leesd.; Rilland-Bath 9.30, 2 en 5.30 leesd.; Waax'de 9.30, 2 en 6 leesd.; Wemel dinge 10, 2 en 6 leesd.; Yerseke 9.30, 2 en 6 ds. Dieleman. Oud-Geref. Gem. 's-Gravenpolder 9.30, 2 en 5.30 leesd. Chr. Geref. Kerken. Biezelinge 9.30 en 2.30 ds. Gruppen. Vry Evang. Gem. Goes 9.30 en 6 ds. Karelse; Wemeldinge 10 en 2.30 ds. Penninga; Yerseke 10 en 2.30 ds. Timmermah. Ver. van Vrijz. Herv. Goes 6.30 ds. Metz. Doopsgez. Gem. Goes geen dienst. Leger des Holla. Goes 10 Heüig. dienst, 6.45 openl. samenk., 7.30 ver- lossingssamenk.; Yerseke 10 Heili- gingsaienst, 6 verlossingssamenk. N00RD-BEVELAND ZONDAG 14 DECEMBER. Ned. Herv. Kerk. Coltfnsplaat 2 ds, Pichal, 6.30 ds. v. Dalen (jeugdd.) Geei'sdijk 10 ds. Boonstra, 2.30 ds. Ponsteen; Kamperland 10 cand. Stautteuer, 2.30 ds. Postma, 7 ds. Strating (jeugdd.); Kats 10 en 2 ds. Morreau; Kortgene 10 ds. Pichal, 2.30 dienst: Wissekerke 10 de heer Kraak; 2.30 ds. Boonstra. Geref. Kerk. Coltfnsplaat 10 en 6 ds. Re tel; Kamperland 10 en 2.30 ds. Radder; Geersdjjk 10 en 2.30 ds. v. Aller; Wissekerke 10 en 2.30 ds. Fokkens. Geref. Gem. ColqnsplaUt 10, 2 en 6 leesdienst. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Te Goes is bö spoedgevallen te be reiken dr. H. Doeleman, arts, Oost- singcl 118, tel. 2391. Te Heinkens zand, 's Heer Arendskerke en Wol- faartsdijk is te bereiken de heer P. Staverman, arts te Heinkenszand. tel. 1106234. Te Di'iewegen, 's Hee- renhoek, Borssele, Nieuwdorp en Le wedorp wordt de praktijk van de heer Folmer waargenomen door de heer W. H. C. C. J. Luijckx, arts te 's Heerenhoek, tel. K 1105282 en de praktijk van de heer Gelderblom door de heer H. J. M. Kiviet, arts te Borssele, tel. K 1105203. Apotheek. Goes: Apotheek La Por te, Gr. Markt 10, tel. 2529. Diereixartsen: Van Zaterdagmid dag 12 uur tot Maandagmorgen 9 uur zijn van de diei*enartsen te be reiken de heer A. A. Elzerman te Goes, tel. K 1100—2233 en Joh. Klaassen te Heinkenszand, iel. K 1106—288. WATERLEIDING-MIJ. „Z.-VLAANDEREN" Voor de toekomst staan nog belangrijke werken op het programma Met uitzondering van Overslag waren eind 1951 allo Zecuwsch-Vlaamse gemeenten tot de Waterleidingmaatschappij „Zeeuwsch-VIaanderen" toegc- treden. Het hoofdbuizennet bereikte In dat jaar een totale lengte van ruim 465 km., waardoor 20.300 woningen of rond 86 pet, van liet totaal ounsluit- baa-r werden gemaakt. Er waren eind 1051 19.010 woningen ol' 94 pet. van de aansluitbare woningen op het net aangesloten. Dit blijkt uit liet dezer dagen verschenen jaarverslag van de waterlcldingmaatschappU Zeeuwsch- Vlaanderen dat tijdens dc laatste algemene vergadering van uandeelhouders zonder hoofdelijke stemming werd goedgekeurd. De totale inkomsten van het bedrijf bedroegen f 645.000.waarvan rond f 460.000.— uit woningaansluitingen. De verlies- en winstrekening sluit met een totaal verlies van f 296.799.11, welk verlies wordt gedekt door rijkssubsi die. Aan definitieve activa is in het bedrijf per 31 December 1951 geïn vesteerd f 11.285.500—, waarop per genoemde datum f 1.217,226.— was af geschreven. In een uitvoerig rapport beeft de raad van commissarissen de aandeel houders verslag uitgebracht over de financiële ontwikkeling van het be drijf tot en met het jaar 1950, terwijl daarnaast aan de vergadering werd voorgelegd, een nieuw rapport, ge titeld „Afbouwplan 1952", Dit afbouw- plan 1952 geeft een beeld van de toe komstige ontwikkeling van het be- dx'ijf. In het rapport zijn uitvoerige becijferingen opgenomen over de wa terwinningscapaciteit en het te ver wachten waterverbruik. Nog uit te voeren werken zijn het leggen van 133 km. hoofdleiding, het maken van 5000 woningaansl uitingen, de voltooiing van de uitbreidingswer- kei. op het pompstation te St. Jan steen. de bouw van de watertoren te Terneuzen, de voltooiing van het hoofdkantoor te Terneuzen, het bou wen van een hoofdmagazijn te Ter neuzen en voorts diverse bijkomende werken. Met de voltooiing daarvan zal de drinkwatervoorziening van Z. Vlaanderen zijn gebracht op het peil zoals dit door de regering wordt nage streefd. De directie wijst er met nadruk op, dat in het rapport „Afbouwplan 1952" voox-lopig buiten beschouwing is ge laten een sterker industiele ontwik keling. Deze ontwikkeling is mede af hankelijk van de besphikbaai'heid van Waar zijn onze schepen Aagtekerk 11 v. Aden n. Rotterdam. Almkerk 11 v. Aden n. Cochin. Amerskerk 11 v. Hamburg n. Bremen. Amstelland p. 12 Ouess. n. Amsterdam. Anneketk p. 12 Vliss. n. Antwerpen. Arendskerk 11 te Genua n. Kobe. Gaasterkerk p. 11 K. Guardaf n. Beira, Hoogkerk 11 i. G. v. Masirah n. R'dam. Lemsterkerk p. 12 Vliss n. Bremen. Leopoldskerk 11 v. Genua n. Basra. Leuvekerk 11 te Colombo n. Rotterdam. L. Vrouwekerk p. 12 Mersa Matruh n. Rotterdam. Lindek. p. 11 Ras Fartak n. Muscat. Loenerk. 11 i. G. v. Mastrah n. Calc. Mariekerk 11 v. Mombassa n. Amsterdam. Meliskerk 12 v. Rott. te Hongk. venv. Muiderk. 11 v. Calc. te Duink. Pr. Willem H 10 v. Sorel n. Rotterdam. Westland 12 te Montev. n. Amsterdam. Bloemfont. 11 250 m. WZW Walvis n. Amsterdam. Indrapoera p. 11 Algiers n. Rotterdam. Laertes 12 v. Glasgow te Birken HD verw Maasdam 11 v. Southampt n. Hallfax. Nw Amsterdam 11 v. Southampt. naar New York. W. Ruys p. 12 RSxüe. n. Djakarta. .VAN "TOT voldoende zoet water. Wil men de in dustriële ontwikkeling bevorderen, dan moet worden omgezien naar rui mere waterwinningsmiddelen. Plannen tot het verkrijgen hiervan zijn reeds opgesteld en de directie is ervan ovei'- tuigd, dat deze binnen afzienbare tijd kunnen worden verwezenlijkt. CR1TIEK EN WAARDERING. In de vergadering van aandeelhou ders kwam eveneens ter sprake de in de afgelopen jaren door enkele ge meenteraden geoefende eritiek op de bouw van woningen en de vergroting van het kantoorgebouw te Terneuzen. De critici vonden, dat hier te luxueus was gewerkt. Deze eritiek werd door de vergadering van aandeelhouders in het algemeen niet gedeeld. Er werd van andere zijde waardering uitge sproken voor hetgeen werd tot stand gebracht, terwijl men er op aandrong, dat de waterleidingmaatschappij het tot stand brengen van fraaie bouw werken 20veel mogelijk zal blijven na streven. opdat aan Zeeuwsch-VIaande ren niet alleen een materieel, maar ook een cultureel waardevol bezit zal worden geschonken. HOCKEY Het programma voor Zondag. De reserves van de beide Bredase clubs. Push en Breda in de 2e klasse A K.N.H.B., zullen elkaar wel niet veel toegeven, maar toch moet Push in staat zijn de volle buit binnen te halen. Forward II gaat naar Kaatsheuvel en D.E.S. zal zeker pogen beide pun ten binnen te halen om bij de Kop groep te blijven. In Oosterhout gaat de grote strijd tussen Warande en Liberty- een voorspelling voor deze wedstrijd is moeilijk te geven, maar een gelijkspel zou voor Middelburg al bijzonder gunstig zijn, vooral als do hoofdstedelingen kans zouden zien om het sterke Cadettenteam de tweede nederlaag van dit seizoen toe te brengen. Dit is op de Nadorst misschien wel mogelijk. De aanstaande dameskampioen, Rapid©, komt naar de Middelburgse dames, die met drie punten achter stand revanche willen nemen voor de 2-1 nederlaag, die zij leden in Hulst. De spanning in de strijd om de oei-ste plaats zou hierdoor weer verhoogd worden. Verder spelen nog in de dames-afdeling Push m-Peli- kaan II en Were Di Hl-Warande I. Middelburg 13 krijgt het stex-ke Tempo II op bezoek, dat regelmatig het kampioenschap afstevent. WIN. IJPE" In de Hervormde kerk te Gtijptkerke werd de heer J. Franke J2. gek02«n tot diaken Onder grote belangstelling werd ln het patronaatsgebouw te Clinge de film „Monsieur Vlncenta", de held d«r naas tenliefde vertoond. De heren Joh. Maas en A. van Toten- hove te Vrouwenpolder werden respec tievelijk tot ouderling en diaken ln de Geref. kerk gekozen. Te Scherpenisse werd als kerkvoogd herk02en de heer M. D. A. Geuze en ge kozen in de vacature J. N. Oudesluis, de heer Jac. DIJke Mz. Niet minder dan f 500.bracht de najaars2ending-collecte in de Ned. Herv. kerk te Souburg op. Tot kerkvoogd in de Ned. Herv. kerk te Hoedekenskerke werd benoemd dc heer J. den Dekker Gz. De collecte, welke op Dankdag in de Geref. kerk te Anna Jacobapolder werd gehouden, leverde het mooie bedrag van ruim f 1200.— op. Onder leiding van zuster Vemimmen wordt op het ogenblik ln Heikant een cursus in kinderverzorging en kinderop voeding gegeven in een lokaal van de plaatselijke bewaarschool. Met ingang van 1 Januari a.s. is de heer A. de Kok te Bergen op Zoom be noemd als derde leerkracht aan de bij zondere lagere school te Oudelande. Tot voorzitter van de plaatselijke af deling van het Groene Kruis te Oudelan de werd in de vacature C. Douw geko zen de heer J. van Strien. Bestuurslid voor de wijkverpleging werd de heer C. Lous. Tijdens een klopjacht in «Se Uiterst- nieuwlandpolder bij St. Annaland werden 53 hazen „het haasje". Dit is aanzienlijk minder dan verleden jaar. omdat het af gelopen seizoen vele hazen stierven door de vele regens. De oogstcoüecte in de Geref. Gemeen te te Poortvliet leverde f 1275.— op. Geslaagd voor scheepswerktulgkundige (diploma B II) de heer R. Wolter beek en voor derde stuurman Grote Hanöelsvarat P. J. M. van «ter Bulek, leerlingen van de „De Ruyterschool" te Vlissingen. Een gelukspel"tegen dit*^sterke team zou voor de Middelburgers al een be hoorlijk resultaat zijn. In de onder afdeling spelen verder nog: Pelikaan Et-Warande n. Push TV-Were Di 33 en Push V-Cadetten Et. SCHAATSEN BONDSPLOEG NAAR NOORWEGEN Het bestuur van de Kon. Nederl. Schaatsenrijdersbon d heeft op voor stel van de technische commissie lan ge baan, besloten de volgende zeven rijders voor training naar Haxnar uit te zenden: Wim van der Voort. Kees Broekman, Anton Huiskes. Gerard Maarse, Egbert van 't Oever. Kokkie van der Eist en Wim de Graaft Nagekomen advertenties Heden overleed na een kortstondige ziekte, zacht en kalm onze lie ve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder MARTINA CLARISSE, Wed. van ADRLAAN DE VISSER, in de leeftijd van ruim 72 jaar. Uit aller naam, FAM. DE VISSER. Vlissingen, 12 Dec. 1952 Condoleantie-adres B. Ewoutstraat 24 bov. Heden overleed, nog onverwachts, onze ge liefde Man, Vader. Be huwd- en Grootvader, de Heer NO ACH HENGST, in de ouderdom van ruim 80 jaar. Westkapelle: Wed. N. HENGST— HEYT M. HENGST. P. HENGST— HU IBREGTSE en Kinderen Wed. A LIEVENSE— HENGST en Kind. Middelburg: A. LOUWERSE. N. LOUWERSE— LOUS Westkapelle, 12 December 1952.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 13