z NIEUWS UIT ZEELAND ZEEUWSCH-VLAANDEREN OVERWINNING INHANSWEERT GOEDE BEURT VAN KRUININGEN Wissel Zeeuws-Vlaanderen DINSDAG 9 DECEMBER 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Het sparen in Zeeland Het tegoea van de spaarders bij de Vlissingse Nutsspaarbank steeg gedurende de maand November van 8.233 851 tot f 8.253.341 Ingelegd werd f 287.482 en te rugbetaald f 267.991. Het aantal rekenin gen steeg van 17 399 tot 17.488 Het school- sparen leverde een inleg op van f 2088. de spaarbusjes gaven een inleg van f 2523. Hier volgen nog enige détailcljfers: hoofdkantoor: stijging tegoed van 6.074.144 tot f 6.095.755 (inleg f 198.459), afhaaldienst: stijging tegoed van f 15,450 tot f 15.597 (inleg f 3384)Souburg: daling tegoed van f 490.997 tot f 478 585 (inleg f 13.146); Goes: stijging tegoed van 1.153.610 tot f 1,164.928 (inleg f 50.561); Wolfaartsdijk: stijging tegoed van f 304.733 tot f 305 963 (inleg f 4427); Terneuzen. stijging tegoed van f 102.817 tot f 105 893 (inleg f 7274); Zaamslag: daling tegoed van 38 472 tot f 38,274 (inleg f 4002), Axel: deling tegoed van 53.587 tot f 48.342 (inleg f 6226). VEESMOKKEL AAN DE GRENS. Door de ambtenaren der invoer rechten en accijnzen te Sint Jansteen werden twee zwarte bonte koeien in beslag gennmen, welke door smokke laars naai de grens gedreven werden. De smoKkelaars wisten in het nach telijk duister te ontkomen. HERKEURING MATEN, GEWICH TEN EN MEETWERKTUIGEN. In de periode van 19 Januari tot en met 19 Juni 1953 wordt de jaar lijkse herkeuring der maten, ge wichten en meetwerktuigen in Zee land gehouden. Het komende jaar zijn Walcheren, Tholen, St. Philips- land, Schouwen-Duiveland en N.- Beveland aan de beurt. Gedeputeer de Staten hebben de gemeentebestu ren opgedragen op de meest nauw- fezette wijze voor een alleszins vol- oende bekendmaking aan de inge zetenen zorg te dragen. RAAD ZAAMSLAG Er komt een nieuwe muziektent GEMEENTEBEGROTING 1953 WERD VASTGESTELD De raad van de gemeente Zaam slag vergaderde onder voorzitter schap van burgemeester H. D. Trim- pe. De rekening van het Algemeen Armbestuur over 1951 en de rekening van de Christelijke Bewaarschool over 1951 werden in handen gesteld van een commissie van onderzoek. De heren F. C. Jansen Verplanke, J. Philipse en F. K. Haak werden herbenoemd tot leden van de Com missie tot wering van schoolverzuim. In de plaats van de heren J. N. F. Serrarens en J. P. van Maelsaeke, die niet herkiesbaar waren, werden be noemd de heren W. Houtzager en J. v. Cadsand. De heren J. d. Klerk, 1. J. Kolijn, B. v. d. Beek, J. F. Lensen en H. K. Markusse werden herbenoemd als leden van de woonruimtecommis sie. De heer van der Beek deelde mede, zijn benoeming niet te zullen aanvaar- den. Over de voorziening van de daar door ontstane vacature zal in een vol gende vergadering worden beslist. Bur gemeester H. D. Trimpe werd aan gewezen als vertegenwoordiger van de gemeente naar de vergadering van aandeelhouders der N.V. Waterlei dingmaatschappij „Zeeuwscli-Vlaan- deren". Tot plaatsvervangend verte genwoordiger werd benoemd de wet houder A J, de Visser. Een verordening werd vastgesteld ingevolge de winkelsluitingswet 1951. Op voorstel van de heer F. Wieland werd besloten in afwijking van het voorstel van B. en W. de zakenlie den toestemming te verlenen in de week hun winkels open te houden tot 7 uur en op Zaterdagen tot 8 uur. Vastgesteld werd een verordening op de heffing van reinigingsrechten. De heffing bedraagt f 2.per week voor het eenmaal per week ophalen en 1.voor het eenmaal per veer tien dagen ophalen van vuilnis. De fraudeverzekering gemeente gelden tot een bedrag van f 11.000 werd verlengd. B. en W. wer den gemachtigd te trachten een af doende oplossing te zoeken voor de standplaats van autobussen op het Plein-Noord in verband met het ge vaar voor de reizigers by oversteken van de straat. Getracht zal worden deze kwestie zo od te lossen, dat de bussen van Axel, Terneuzen en Perk- polder zoveel mogelijk op de parkeer plaats kunnen rijden. Het trottoir zou dan verlegd moeten worden en het wachtlokaal verplaatst of vervangen moet°n worden door een andere schuileelegenheid. De kosten van een en ander zullen rond f 1500 bedragen. De gemeenterekening 1951 werd aan geboden en in handen gesteld van een commissie van onderzoek. Het nadelig slor op de gewone dienst bedvaagt f 1559.44 eri h°t batig slot op de kapi- taaldienst f 1764.25. De kasgeldlening bij de rijkspostspaarbank werd ver lengd. Het maximum bedrag werd op f 50.000 vastgesteld. De gemeentebegroting werd vast- gesteld met in de gewone dienst aan ontvangsten en uitgaven f 229 448.32 en een post onvoorzien f 3163.65. De kaoïtaaidienst toonde aan ontvangs ten t 361 273,75 en aan uitgaven f 462 280.97, een nadelig slot van f 101.007,22 Aan diverse verenigin- i gen en instellingen zal subsidie wor den verleend. O.m. zal de subsidie voor de muziekvereniging „De Vol harding" gebracht worden van f 400 op f 600, 'terwijl het lege lokaal van de openbare school aan deze vereni ging in gebruik zal worden gegeven voor het houden van de wekelijkse repetities. Bij de algemene beschouwingen drong de heer L. F. Florussen er op aan de woningbouw te bevorderen. Voorts hield hij een pleidooi voor in voering van schooltandverzorging en voor een betere verdeling van de woonruimte. De burgemeester deelde mede, dat de nieuwe huisnummering in de do-nsknm per 1 Januari in werking zal treden en dat, in 1953 een nieuwe muziektent zal worden gebouwd. H?t bedrag per leerling voor ge woon lager onderwijs werd voor het openbaar l.o. vastgesteld op f 45. Bij de rondvraag bracht de heer Florussen de slechte afwerking door de Waterleiding van werkoutten in de bestrating ter snrake. de heer Wie- land de verzakking in de Axelse straat en de heer v. d. Beek de huis slachtingen. Biervliet ERNSTIGE VAL. Tijdens de speelpauze van de R. K Lagere School te Biervliet kwam de leerling H. D. uit de Zuiddieoenolder bij IJ7endijke zodanig te vallen, dat hij een hersenschudding opliep. Op geneeskundig advies werd hij per auto naar huis vervoerd. Breskens MOOI RESULTAAT! De bazar, die te Breskens werd ge houden ten bate van het interieur der Ned. Herv. kerk, heeft f 8.156.72 op gebracht DE POSTSPAARBANK Aan het postkantoor te Breskens en de hieronder ressorterende kanto ren is gedurende de maand Novem ber ingelegd 85.480,11 en terugbe taald 112.252,41. Oostburg BENOEMING Bij beschikking van de Minister van O., K. en W. is benoemd tot tij delijk leraar aan de R.H.B.S. te Oud. Beijerland, met gelijktijdige toeken ning van ontslag als tijdeigk leraar aan de afdeling R.H.B.S. van het Koningin Wilhelmina Lyceum te Oostburg, de heer J. de Bruyn te Oostburg. IJzendijke CURSUS MOTORKENNIS. In de openbare lagere school te IJzendijke zal een cursus in motor kennis Worden gegeven, georgani seerd door de Ry'kslandbouwwinter- school te Schoondijke. Voor deze cur sus, welke geleid zal worden door de leraar J. Schieman uit Axel, bestaat veel animo. OUDERAVOND O.L. SCHOOL. Te IJzendijke werd de ouderavond gehouden van de openbare lagere school De voorzitster, mevrouw J. DeesRisseeuw, sprak een welkomst woord. Uit het jaarverslag van de se cretaris-penningmeester bleek o.m., dat met September 14 nieuwe leerlin gen tot de school zijn toegelaten. Voor het gehouden St. Nicolaasfeest werd een Bedrag van ongeveer 200 bijeengebracht. Medegedeeld werd dat de school des zomers om 9 uur zal beginnen. Nadat een toelichting was gegeven op de spaai actie, kwam de schoolreis voor 1953 ter sprake. Het plan be staat om Biabant te bezoeken. De aftredende bestuursleden J. Triou en J. Giljam werden herkozen. Vervolgens sprak de onderwijzer Dic- kenberg over het gebruik en het nut van het flanelbord voor de eerste klassen. Na een pauze werden nog enkele onderwijsfilms vertoond, waar na de bijeenkomst gesloten werd door het hoofd der school, de heer J. Ro bijn, die in het bijzonder aan B. en W. dank bracht voor de verleende mede werking. Sas van Gent TENTOONSTELLING VAN DE LINOLEUMINDCSTRIE Voor de eerste maal is nu ook Sas van Gent ingeschakeld kunnen worden in het roulatie-programma van de stichting Onderwijstentoon stellingen te 's-Gravenhage en wel voor de tentoonstelling over de lino- leumindustrie. Door de algemene in stelling jeugdzorg werd daarvoor een lokaal ter beschikking gesteld in het jeugdhuis aan de Westkade. De opening vond plaats in aanwez.g- heid van de burgemeester, de direc teur van de stichting Onderwijsten toonstellingen en verschillende ande re genodigden, hoofdzakelijk onder wijzend personeel. In zijn openingswoord wees dokter Puylaert ais voorzitter van de Stich ting Algemene Jeugdzorg op het grote belang van de geestelijke volksgezondheid. De tentoonstelling blijft tot 13 De cember in Sas van Gent Terneuzen LEZING OVER GENERAAL DE LATTRE Voor de „Alliance Frangaise" hield Maandagavond in hotel „Rotterdam te Terneuzen de heer Jean Defme een causerie over „Le general De Lattre de Tassigny". Mede door de zware mist in de avonduren bestond voor deze lezing maar een matige be langstelling. De voorzitter van de „Alliance Frangaise", de heer J. Marvin, die ook een openingswoord had gesproken, dankte de spreker voor zijn interessante lezing. „IIET STALEN PAARD" Onder grote belangstelling werd in „Du Commerce" te Terneuzen voor namelijk voor de boerenbevolking van Zeeuwsch Vlaanderen een film vertoond, getiteld „Het stalen paard" welke een duidêlijk beeld gaf van het belang, dat de landbouw heeft by goede tractoren. Enkele kleinere films over actuele onderwerpen vormden het bijprogramma. TOCH GEEN FILM OVER BALI In tegenstelling met de aanvanke lijke bedoeling om op de tweede film avond van de filmkring Terneuzen een rolprent over Bali te vertonen, zal nu op Donderdag 11 December a.s. de Franse speelfilm „Het vonnis is geveld" worden gedraaid. De film over Bali zal vermoedelyk op 8 Januari a.s. worden vertoond. Philippine AUTOBOTSING Op het gevaarlijke kruispunt bij café Wislcerke te Philippine heeft zich Maandag een botsing voor ge daan tussen een in de richting IJzen- drjke rijdende vrachtwagen met aan hangwagen en een personenauto, die uit de richting van het dorp kwam gereden. De personenwagen werd door de vrachtauto opzg geduwd en zwaar beschadigd, de vrachtwagen bekwam slechts geringe schade. De politie stelde een onder zoek in. Keuring van konijnen, sierduiven en -vogels De uitslag van de premiekeuring van konijnen, sierduiven en siervogels. die te Terneuzen werd gehouden, luidde: Grote rassen: Vlaamse reuzen, haas- kleurig: ram oud: L eig. L. Florussen, Othene; 2. eig. P. H. Dieleman, Terneu; zen. Voedster oud': 1. eig. P. H. Diele man, Terneuzen. Ram jong: 1. eig, Th. Nuijten, 's-Heerenhoek; 2. eig. K. Dees, Axel. Voedster jong: 1. eig. Th. Nuijten, 's-Heerenhoek. Vlaamse reuzen, konijngrijs: Ram jong: 1. eig. A. Janse, Heinkenszand. Voed ster jong: 1. eig, M. Dalebout, Wol faartsdijk. Vlaamse reuzen, wit: ram oud: 1. eig. G. de Bokx, Zaamslag; 2. eig. J. Heili gers, Goes. Voedster oud: 1. eig, J. Hei ligers, Goes; 2 eig. G. Boute, IJzendijke. Ram jong: 1. eig. H. Barends, Goes; 2. eig Jac. Bliek. Nieuwdorp; 3. eig. P. Houg, Zaamslag. Voedster jong: 1. en 2. J. Driesprong, 's-Gravenpolder. Lotharinger, zwart-bont: voedster oud: 1. eig. Jac. Wagenaar. Kloetinge; 2. eig. M. Wieland'. Terneuzen. Ram jong: 1. eig. D. Katsman, Wolfaartsdijk. Voed ster jong: 1. en 2. eig. D. Katsman, Wol faartsdijk. Lotharinger, blauw-bont: ram oud: 1. eig. M de Ritter, Terneuzen. Franse hangoor, konijngrijs: ram jong: 1, eig. J. C. Schieman, Terneuzen. Voedster jong: 1. eig. Jac. de Feijter, Terneuzen-, 2. eig. C. Strooband, Axel. Franse hangoor, ijzergrauw: ram oud: 1, eig. R. de Caluwe. Sluiskil. Voedster jong: 1. J. L. van de Wege, Terneuzen. Franse hangoor, staalgrauw: ram jong: 1. eig. J. L. van de Wege. Terneuzen. Franse hangoor, grijsbont: ram oud: 1. eig. F. Kolijn, Terneuzen. Voedster oud: zwart: 1. eig. Jac. ö'e Feijter. Terneu zen. Ram jong grijs: 1. eig. F. Kolijn. Terneuzen. Voedster jong zwart: 1. eig. J. C. Schieman, Terneuzen, Midden rassen. Groot Chincilla: ram oud: 1. en 2. J. de Kubber, Terneuzen: 3. eig. E. Neijt, Sas van Gent. Voedster oud: 1. eig. L. de Koeijer, Zaamslag. Ram jong: 1. eig. Jac. Bliek, Nieuwdorp; 2. eig. J. Verburg, Kloetinge; 3. eig. M. P. Geelhoed. Zaamslag. Voedster jong: 1. eig. M. P. Geelhoed, Zaamslag; 2. eig. J. Verburg, Kloetinge; 3. eig. J. Hame link, Zaamslag. Groot zilver L.Z.: ram jong: 1. eig. C. Vermeule, Lewedorp. Geel van Bourgondië: ram jong: 1. eig, J. J. Stabij, Sluis. Wener, wit: ram oud: 1. eig. A. A. Clement, Ai-nemuiden, Voedster oud: 1, eig. P. K. de Jong. Terneuzen; 2. eig. L, Florussen, Zaamslag. Ram jong 1. eig. J. S. Versprille, Cats; 2. eig. C. Obrie, Sas van Gent; 3. eig. J, S. Versprille, Kats. Voedster' jong: 1. eig. A. A. Cle ment, Arnemuiden; 2. eig. J. S. Ver sprille. Kats; 3. eig. K. F. van Taten- hove, Sluis. Wener, blauw: ram jong: 1. eig. J. Viveen, Terneuzen. Voedster jong: 1. 2, en 3. eig. J. Viveen, Terneuzen. Wener, zwart: ram jong: 1. eig. M. W. Verhelst, Axel. Voedster jong: 1. eig. M. W. Verhelst, Axel; 2. eig. J. Drie sprong, 's-Gravenpolder. Belgische haas: ram jong: 1. eig. P. H Dieleman, Terneuzen; 2. eig. K. Dees, Axel. Voedster jong: 1. K. Dees. Axel. Kortharlge rassen. Rex, bruin: ram jong: 1. eig. J. J. Brugge, Schoondijke. Rex Gouwenaar: voedster jong: 1. eig. J. J. Brugge, Schoondijke. Kleine rassen. Kleine Chincilla: ram oud. voedster oud en ram jong: 1. eig. J. van Lare, Schoondijke. Voedster jong: 1. eig. J. van Lare. Schoondijke: 2. eig. D. Scheele, Sluiskil: 3. eig. D. van Broekhoven, Sluiskil. Tan zwart: ram oud: 1. eig. E. Neijt, van Gent; 2. eig. P. H. Dieleman, Terneuzen. Voedster oud en voedster jong: 1. eig. G. Neijt, Sas van Gent. Hollander, konijn gr ijs: ram oud en voedster jong: 1. eig. J. Harinck, Goes. Hollander, blauwgrijs: ram jong: L eig. J. Harinck, Goes. Hollander, zwart: ram oud: 1. eig. Joh. Dekker. Wilhelminadorp. Ram jong: 1. eig. P. J. de Visser. Zaamslag. Madagascar: ram oud: 1. eig. J. J. Stabij. Sluis. Klein zilver, middengeel: ram oud, ram jong en voedster jong: 1. eig. Ant. Janse, Heinkenszand. Rus, zwart: ram jong: 1. eig. L. J Jansen, Souburg: 2. eig. C. van Cadzand, Souburg. Voedster jong: 1. eig. L. J. Jansen. Souburg; 2. eig. J. M. Baaiiens. Nieuwdorp; 3. eig. C. van Cadzand, Sou burg. Rus. blauw: ram jong: 1. eig. J. M. Baaijens, Nieuwdorp. Dwergrassen. Pool R.C.: ram jong en voedster jong: 1. eig. M. v. d. Weel, Middelburg. Kleurdwerg, konijngrijs: ram jong en voedster Jong: 1. eig. P. H. Dieleman, Terneuzen. Kleurdwerg, zwart: ram jong: 1. eig. A. Passenier, Middelburg. Bruin marter: voedster jong: 1, eig. A. Passenier. Middelburg. SIERDUIVEN. Wener doffer en duivin: 1. eig. D. Katsman, Wolfaartsdijk. Brunnerkroppen, blauw: doffer oud en duivin oud: 1. eig. J. P. Lensen, Axel. Brunnerkroppen, zwart: doffer oud en duivin jong: 1. eig. Ch. Suij, Koewacht. Oud'-Hollandse meeuw, br. schild: dof fer oud en duivin oud: 1. eig. J. P. Lensen, Axel. Doffer oud r. schild: 1. eig. D. Katsman, Wolfaartsdijk. Duivin oud, r. schild: 1. eig. J. P. Lensen, Axel Hollandse kroppen, bl. wit: doffer oud en duivin oud: 1. eig. J. P. Lensen, Axel. Krulduif. grijs: doffer oud: 1. eig. Ch. Suij. Koewacht. Goudvink, br. zwart: duivin oud: 1. eig J P. Lensen, AxeL Silezische vleugelduif. geel: 1. eig. M. C. Dominicus. Nieuwdorp. Lahoreduif. zwart (duivin), vedervoe- tige Saksische rood (doffer), eksterkrop- per. geel (duivin) en eksterkropper, rood (doffer): 1. eig. M. C. Domir ;us. Nieuwdorp. In de afdeling siervogels behaalde de heer J. P. Lensen. Axel. met een inzen ding, bestaande uit goud- en zilverfa zanten, Carolina., Wintertaling- en .Smienteenden eerste prijzen. DRUKKE DAGEN VOOR DE SINT. In Biervliet heeft St. Nicolaas en kele drukke dagen gehad. Hij be zocht o.m. een veertigtul kinderen van leden van de NiV.V.-Vrouwen- bond, het clubhuis van het padvin- stersvendel „De Schorrebloem", de Chr. Kleuterschool en de lagere school B te Driewegen. Overal toon de de kindervriend zich van zijn bes te zijde; versnaperingen en presen ten werden met gullé hand rondge deeld. De school A aan de Schoollaan organiseerde ter gelegenheid van het feest een filmmiddag met tractaties en tenslotte bracht de goede Sint zelfs een bezoek aan burgemeester Kostense, die een (erg klein) auto- tje ten geschenke kreeg Te Retranchement was de. Sint op bezoek in de openbare lagere school, waar de kinderen hem tal van liedjes toezongen, waarna zij met geschenken verrast werden. In de zaal van het café H. Allaart te Cadzand bracht St. Nicolaas met zijn knechtje een bezoek aan de le den van de N.V.V.-vrouwenbond en hun kinderen. Deze bijzondere bgeen- komst stond onder leiding van de presidente, mevrouw J. Adriaanse- De Neef. Piet zorgde er ook hier voor, dat alle kinderen met een aar dig geschenk werden bedacht. Op zijn verdere tocht door de gemeente werd de Sint ook nog in intieme kring door de leden van de plaatse lijke vereniging voor Jong Hervorm den ontvangen. ZWEMMEN Raymonda Vergauwen weer in de baan EERSTE WEDSTRIJD WERD EEN ZWARE TEGENVALLER Na geruime tijd voor de zwem- sport uitgeschakeld te zijn geweest door een ongeluk dat een storing van haar evenwichtsorgaan tenge volge had, heeft de Sasse zwemster Raymonda Vergauwen vorige week weer aan een wedstrijd deelgenomen, aldus het „Vrije Volk". Het Vlaamse zwemstertje had ingeschreven voor haar beste nummer, de 200 meter schoolslag, maar de Olympische deel neemster in de Belgische ploeg van 1952 wist het niet verder te sturen dan e.S, haar normale tijd was 2.58 een tijd, die haar zo teleur stelde. dat zij plannen had, er de zwemsport geheel aan te geven. Waarschynlijk zal de sterke Ray monda echter wel doorzettingsver mogen genoeg kunnen opbrengen om zich opnieuw onder de beste zwem sters van 't continent te scharen en zal 't met dat ophouden zo'n vaart niet lopen. In het andere geval bete kent het echter voor de Belgische zwemwereld, die toch al arm is aan grote talenten, een gevoelig verlies, als Raymonda niet meer in wedstrij den zou uitkomen. Ten bate van de diaconie werd in de Ned. He"rv. kerk te Waterlandkerkje 8.07 bijeen gecollecteerd, een collecte voor de kerkvoogdij leverde f 8.97 op. De opbrengst van een zendingscollecte was f 43.56. Tot kosteres aan de Ned. Herv. kerk te Retranchement w?rd benoemd me vrouw wed. A. Verkeste. De collecte ten bate van het nood fonds der Ned. Herv. kerk te Retran chement leverde f 22.55 op. Te Retranchement heeft de verkoop van kinderpostzegels en kinderbriefkaar ten 8850 opgebracht. VAN "TOT WIN IJPE K.N.V.B. - AFDELING ZEELAND Zuidzande dwong Middelburg IV gelijk spel af. ilansw. Boys kreeg Zondag de eerste nederlaag te incasseren en wel van de grootste concurrent, Kruinlngcn (1—3). Cortgenc kwam ook aar dig uit de bus met een zege op Rapenburg (3—2) en Luctor bleef goed volgen door 's-Heer Arendskerke te kloppen (3—1). Vogelwaarde was in een productieve bui tegen Volharding '32 (10—3). Noormannen liep verder uit door Domburg met een 40 nederlaag naar huis te sturen. Schoon dijke verhoogde eventuele kampioensillusics van Hoofdplaat besüst niet (42). Walcheren behaalde eindelijk weer eens een overwinning nu het tegen Retranchement ging (4—1). Renesse wordt haast onbereikbaar. Nu werd Zierikzee III het slachtoffer (31). De standen luiden: le klasse A: Hansw. Boys I Kruiningen I Luctor I Vogelwaarde I Cortgene I Rapenburg 1 Volharding -32 1 's-H. Arendskerke 8 5 2 1 12 29—10 7 5 1 1 11 24—14 7 4 3 0 11 19—12 6 3 1 2 7 2511 7 2 2 3 6 22—26 7 2 2 3 5 23—28 7 1 0 6 2 13—35 7 0 16 1 13—32 Volharding '32 2 winstpunten in min dering wegens niet opkomen. le klasse B: Noormannen I Schoondijke I Lewed. Boys I Hoofdplaat I Groede I Domburg I Walcheren I Retranchement I le klasse C: Renesse I Dreischor I Zierikzee m Burgh n Zonnemaire I 8 5 3 0 13 35—13 3 5 2 1 12 26—13 5 4 0 1 8 18—10 7 3 1 3 7 24—15 6 1 2 3 4 13—18 5 113 3 14-15 5 113 3 11—20 6 0 0 6 0 3—40 10 8 2 0 18 49—11 5 3 1 1 7 22— 5 6 2 0 4 4 13—26 5 1 0 4 2 9—25 6 0 15 1 10—36 In de res. le klasse A liet Aarden burg zich verder van de kop verdrin gen door de nederlaag (4—3) tegen Sluiskil II en verpletterde Hontenisse II Ria met 10—0. Oostburg kwam in de middenmoot door een overwin ning op IJzendijke II (14). Terneu zen II behield zijn kans door Steen te kloppen (03). De stand is: Hontenisse II 816: Hulst II 6—10; Aardenburg II 9—9; Terneuzen III 57; EMM n 87; Oostburg II 56: Sluiskil II 66; Steen II 6—5; PSK II 5—2; IJzendij ke II 5—0; Ria II 5—0. In de res. le klasse B ging één wed strijd door, namelijk De Zeeuwen III Clinge III. De Zeeuwen won met 32 en klom daardoor een plaatsje. 2e KLASSE. Zuidzande bracht het tegen Mid delburg IV zowaar tot 'n gelijk spel, waardoor Zuidzande de laatste plaats aan RCS III liet, dat in Noormannen II zijn meerdere moest erkennen (1 —5). De stand is nu: Middelburg IV 6— 10; Zeelandia UI 5—8; Noormannen n 87; Biervliet Hl 5-5; Breskens IV 55; Vlissingen IV 2—4: Zuidzande 1 6—2; RCS in 5—1. Hansw. Boys n had evenals het eerste elftal blijkbaar een off-day, want Koewacht kwam een puntje wegslepen. Hulst III won de belang rijke wedstrijd tegen Graauw (21) De stand is hier als volgt: Hulst III 915; Graauw I 710: Hansw Boys n 69; Hontenisse III 64; Kwadendamme I 42: Goes TV 41; Koewacht I 51. Brouwershaven heeft nu mede door de 53 zege op Eb"'- '-or II een flin- j^fteuuus an een ^fef edep 9 In de Zaterdag j.l. gehouden buiten gewone vergadering "an aandeelhouders der N.V. Stoom-spinnerijen en weverijen voorheen S. J. Spanjaard te Borne is H. M. Hirschfeld by* acclamatie tot commissaris der vennootschap benoemd 9 Kardinaal Spellman van New York zal Kerstmis dit jaar wederom in Ko rea doorbrengen bij de strijdkrachten de Verenigde Naties. Hij vertrekt 17 December Op Kerstdag zal hij in drie verschillende frontsectoren de H Mis opdragen. De behandeling van de' roomsmok- kel-affaire, waarbij Belgische en Neder landse zuivelfabrieken zijn betrokken en xin de Belgische staat een sehaae vergoeding eist van 300 millioen francs uitgesteld tot 9 Februari. Oorspronke lijk zou deze zaak Maandag behandeld zijn voor het Antwerpse Gerechtshof, maar het dossier is zo omvangrijk, dat de advocaten om uitstel hebben ver zocht. 9 De minister-prseident van India heeft bij het. parlement een vijfjarenplan ln. gediend, waardoor het nationale inko men met 11 procent vergroot zal wor den. De kosten worden begroot op on geveer 20,7 millioen roepijen. LEZERS SCHRIJVEN WACHTLOKAAL VOOR BUSPASSAGIERS. Wanneer zal het eens zover komen, dat er te Goes in de behoefte aan een wachtlokaal zal worden voorzien? In weer en wind staan de mensen te wachten op de diverse aansluitingen Een pluim voor Kruiningen en Hein kenszand voor hun mooi wachthuisje, die stukken beter zijn dan het „wind scherm" op de Westwal Er is ook wel eens over een klok geschreven die hier zou komen, maar nog altijd niet is gearriveerd. Goes. Een abonné. Naschrift redactie: Het gemeentebe stuur van Goes is evenzeer overtuigd van de wenselijkheid, dat er een wachthuisje dient te komen. Deze kwestie heeft reeds geruime tijd de aandacht. Gewacht wordt nog op het antwoord van enkele particuliere in stanties over deelname in de exploita tie. De klok van de Midza is op komst. ke voorsprong genomen. Het werd door Renesse II, dat verloor van Zie rikzee IV, in de kaart gespeeld. Hier is de stand: Brouwershaven I 813; Renesse II 98; Zierikzee IV 77; SVOWK I 4—6; Dreischor II 6—0. Se KLASSE. Dc stand in de res. 3e klasse A is: Hoofdplaat II 3—6; Schoondijke H 3 S; RCS IV 4—2: Walcheren II 4—0. In de res. 3e klasse B werd de standenlijst nogal door elkaar ge schud. mede door de nederlaag van Terneuzen IV tegen Vogelwaarde H (2—5). Clinge III klom iets door een misstap van Steen IH (21). De stand: Corn Boys III 7—9; Vo gelwaarde II 58; Clinge IH 78; Terneuzen IV 57; Steen IH 56; Hontenisse IV 2—2: Rapenburg n b —2; Graauw n 60. In de res. 3e klasse C leed Zee landia dc te verwachten nederlaag tegen Domburg II, waardoor in de stand geen verandering kwam. 9 De Noorse premier heeft verklaard, dat Noorwegen zijn defensieprogramma niet zal reduceren. 9 Monari, de chauifeur-lijtfwacht van de Italiaanse communistenleider Togli- atti. heeft in een voetbalpool 54 mil lioen lire gewonnen. 9 Zaterdag en Zondag zijn te s-Gra venhage een aantal mensen in de Van Alkemadelaan in een groot gat gereden of gelopen, waarschijnlijk ontstaan aoor een lek in de leiding van het Duinwater bedrijf Een 77-jarige mevrouw, die met haar dochter liep te wandelen, zakte plotseling weg. Zij kreeg een buil op hei hoofd en een bloeduitstorting. Het gat is gedicht. 9 In Essen hebben 300 leden van de verboden „Freie Deutsche Jugend' gede monstreerd tegen de Duitse herbewape ning. De politie greep in en arresteer de 44 personen. Acht politiemensen wer den gewond. 9 De politie te Bangkok heeft Maandag een grootscheepse arrestatie verricht van personen, die er van verdaeht worden communist te zijn. De aangehoudenen zijn merendeels Chinezen. 9 Maandagavond heeft prof. dr. G. Bril- lenburg Wurth het rectoraat van de Theo logische Hogeschool der Gereformeerde Kerken te Kampen overgedragen aan zijn opvolger prof. dr. A. D Jl. Polman. VOETBAL JUNIORENCOMPETITIE. Voor de juniorencompetitie van de afdeling Zeeland KLN.V.B. werd hel afgelopen week-einde slechts een wedstrijd gespeeld. nL tussen Bres kens I en Walcheren L De uitslag was WIFIRENNEN Faanhof won 10e étappe in Ronde van Argentinië De tiende étappe van de Ronde van Argentinië van Cordoba naar San Francisco (210 km) is gewon nen door onze landgenoot Henk Faanhof vóór de Italiaan Logli en de Argentynen Varisco, Valmitjana, Ar- regui en Benvenutti. BOKSEN Vlissingse boksers naar Dordrecht. Op Maandag-15 December a.s. zul len 6 leden van de Vlissingse boks club D.O.S. te Dordrecht uitkomen tegen leden van de plaatselgke boks club en tegen boksers uit Den Haag en Rotterdam. Voor deze ontmoeting zijn de volgende wedstrgden vastge steld: Daan Cracau (D.O.S.)Paget, Rotterdam; Hennie Nieuwpoort, (D. O.S.)—Damen; H. Dik (D.O.S.)— H. Kleine, Rotterdam; H. Lübig (D.O.S.) B. Leenheer, Dordrecht; J. Visser (D.O.S.)Muring, Rotterdam; A. de Jonge (D.O.S.)Scherpenzeel, Den Haag. Opnieuw bokser na gevecht overleden Precies een maand, nadat de Fran se vlieggewicht Honore Pratesi aan de gevolgen van tijdens een boks wedstrijd opgelopen verwondingen bezweek, heeft te Londen opnieuw een bokser kort na een ontmoeting het leven gelaten. De 30-jarige Leo nard Davidson, die Donderdag jl. na afloop van een amateurwedstrijd naar het ziekenhuis moest worden overgebracht, is Maandagmorgen overleden. Sinds het einde van de tweede we reldoorlog zgn 14 boksers, onder wie 8 amateurs, kort na in Engeland in de ring te hebben gestaan, gestorven. Marktberichten VEEMARKT ROTTERDAM. 8 Dec. Ter veemarkt aangevoerd in totaal 1423 dieren, waaronder 795 vette koeien en 535 varkens en 93 schapen en lammeren. Prijzen per kg.: vette koeien f 2.75—2.90, 2.60—2.70. 2.20—2 30. varkens lev. gew. f 2.00—1.95—1.90. Prijzen per stuk: lammeren f 907560. De aanvoer van vette koeien was kor ter met levende handel en de prijzen waren iets hoger. Enkele prima's iets bo ven notering. Varkensaanvoer iets minder met stroeve handel en gemiddeld lager in prijs. Enige exemplaren boven note ring. Lammenenaanvoer matig, handel vlug en goed prijshoudend. VISMIJN BRESKENS. 8 Dec. Exportgarnalen 45 kg.: t 1.25; schar 140 kg.: 63—68; bot 49 kg.: 43—56: kabeljauw 49 kg.: 83—84; schardijn 1400 kg.: 31—43. KERKNIEUWS. DS. H. MEULINK OVERLEDEN. In de ouderdom van 77 jaar is te Enschede overleden ds. H. Meulink emeritus predikant van de Geref. ker ken onderh. art. 31 K.O. De overle dene werd 5 April 1875 te Enter, waar zijn vader predikant was, geboren, studeerde aan de theologische hoge school te Kampen en werd in 1900 predikant te Meliskerke. Hij diende de kerken van Hendrik Ido Ambacht en Wolvega en van 1919 tot aan zijn emeritaat die van Enschede, waar hij zich op verschillend gebied bewoog. Nagekomen advertenties Heden overleed, geheel onverwachts, onze ge liefde, zorgzame Man en Vader JOHANNES JACOBUS DU PONT, in de leeftijd van 43 jaar. Namens ziin diepbe droefde vrouw en Kinderen, TH. DU PONT- VAN GEMERT. Vlissingen, 8 Dec. '52. Bosjeslaan 12. De teraardebestelling zal plaats vinden on Donderdag 12 Decem"- ber a.s., des namiddags 2 uur vanaf Bosjeslaan 12. S. P. RIETEMA, neus-, keel., oorarts, Woensdag GEEN SPREEKUUR te Zierikzee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 9