z NIEUWS UIT ZEELAND ZUID-BEVELAND OVERWINNING INHANSWEERT GOEDE BEURT VAN KRUININGEN WISSEL BEVELANDEN DINSDAG 9 DECEMBER 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Het sparen in Zeeland Het tegoea van de spaarders bij de Vlissingse Nutsspaarbank steeg gedurende de maand November van t 8.233.851 tot f 8.253.341. Ingelegd werd f 287.482 en te rugbetaald f 287.991. Het aantal rekenin gen steeg van 17.399 tot 17.488 Het school sparen leverde een Inleg op van f 2068, de spaarbusjes gaven een inleg van f 2523. Hier volgen nog enige détailcljfers; hoofdkantoor: stijging tegoed van f 6.074.144 tot f 6.095.755 (inleg f 198.459), afhaaldienst: stijging tegoed van f 15.450 tot f 15,597 (inleg f 3384); Souburg: daling tegoed van f 490.997 tot f 478 585 (inleg f 13.146): Goes: stijging tegoed van f 1.153.610 tot f 1.164.928 (inleg f 50.581); Wolfaartsdljk: stijging tegoed van f 304.733 tot f 305 963 (inleg f 4427); Terneuzen stjjging tegoed van f 102.817 tot f 105 893 (inleg f 7274); Zaamslag: daling tegoed van f 38.472 tot f 38.274 (Inleg f 4002), Axel: deling tegoed van f 53.587 tot f 48.342 (inleg f 6226). VEESMORKEL AAN DE GRENS. Door de ambtenaren der invoer rechten en accijnzen te Sint Jansteen werden twee zwarte bonte koeien in beslag genomen, welke door smokke laars naai de grens gedreven werden. De smokkelaars wisten in het nach telijk duister te ontkomen. HERKEURING MATEN, GEWICH TEN EN MEETWERKTUIGEN. In de periode van 19 Januari tot en met 19 Juni 1953 wordt de jaar lijkse herkeuring der maten, ge wichten. en meetwerktuigen in Zee land gehouden. Het komende jaar zijn Walcheren, Tholen, St. Philips- land, Schouwen-Duiveland en N.- Beveland aan de beurt. Gedeputeer de Staten hebben de gemeentebestu ren opgedragen op de meest nauw gezette wijze voor een alleszins vol doende bekendmaking aan de inge zetenen zorg te dragen. P.Z.C.-contactavond met adverteerders een succes Na de drukke St. Nicolaastijd be reidt de P.Z.C. haar adverteerders met him personeel in Goes, Middel burg en Vlissingen een gezellige feescavond. Maandag ging de pre mière van dit verzorgde en onder houdende cabaretprogramma in het Schuttershof te Goes. Uit de spontane ovaties, die de uitvoerenden telken male mochten incasseren en de gulle lach, die schier onophoudelijk door de zaal klonk, mag geconcludeerd worden, dat de P.Z.C. met deze contact-bij eenkomst in haar opzet geslaagd is. De talrijke aanwezigen kregen een avond van gezond amusement. Voor de pauze hebben Snugger en Linky de ouderen evenzeer weten te vermaken, als de duizenden kinderen tijdens de voorstellingen voor de jeugd, terwijl bij het bezoek van St. Nicolaas en zijn knecht de debutan- tjes met evenveel overgave hun lied jes zongen als de kinderen. Het tweede deel van de avond was gewijd aan muziek en cabaret. De Goesse- naren konden hier kennismaken met het nieuwe Zeeuwse accordeonorkest „Accordeoneta", o.l.v. Baby den Toonder. Het debuut van dit zeven man tellende orkest is een groot suc ces geworden, waartoe naast het fris uitgevoerde instrumentale gedeelte, ongetwijfeld ook de zang van de jeugdige lady-crooner „Tiney Pearl", die over een goede stem beschikt, veel heeft bijgedragen. Na een attractief openingsnummer, waarin de helden van de P.Z.C.-strips uit de pagina kwamen gewandeld, brachten Wim de Graaf, Wim den Hollander en Barend de Jong een aantal kostelijke schetsjes, alles met een praatje aaneengeregen door Wim de Graaff, die tenslotte in zyn optreden als neger-zanger nogmaals zijn bijzondere en veelzijdige kwali teiten als beoefenaar van de klein kunst toonde. Toen „Accordeoneta" met „Auf Wiedersehn" het einde aankondigde, hadden de uitvoerenden met recht bereikt, dat voor de bezoekers het motto van dit programma „Vergeet 'es een keer" werkelijkheid geworden was. Men had bijna het klokje van 12 vergeten De heer J. E. Witte, die namens de directie van de P.Z.C. een kort welkomstwoord sprak, bood aan het einde „Tiney Pearl" een verdiende bloemenhulde aan. Goes MET EEN MES GESTOKEN. In een der logementen aan de St. Jacobstraat te Goes ontstond Zondag avond onenigheid, waarbij de 43-jari- ge logementsgast R. een andere gast met een mes te lijf ging. De aangeval lene, zekere B. kreeg een onbeduiden de wond aan het voorhoofd. R., die dronken bleek, werd naar het politie bureau overgebracht. Hij zal voor de officiervan Justitie worden geleid. Yerseke ONDERLINGE SCHAAKWEDSTRIJDEN. Uitslagen van de onderlinge com petitie der schaakclub „De Pion" te Yerseke: M. de Koeijer—L. Grimm 1—0; P. Vette—P. van Anrooy 1—0; J. Zuidweg—A. Beerens Viti; A den HoedJ. Pleune 10: P. van AnrooijP. Vette 01; L. M. C. Man nekeA C. Willemsen afgebr.; M. C. Polderman—J. P. L. Zonruiter afgeb. Sint Nicolaas in de Bevelanden Trekkende van dorp tot dorp heeft Sint Nicolaas ook in Beveland weer vele kinderen met een geschenk ver blijd. Vrijdagmiddag bezocht de heilige Spanjaard met zijn knecht de O. L. school te Wissekerke, waar alle leer lingen met vele ouders en burge meester L. J. Hoveijn hem een har telijk welkom bereidden. Nadat de kinderen op cadeautjes en lekker- nyen waren onthaald, trok de Sint verder naar Driewegen, waar de openbare lagere school en de kleu terschool werden bezocht. Ook hier werd met gulle hand speelgoed en snoeperij uitgedeeld. Met de politieboot „De Valk" ver scheen de Sint met drie knechten Zaterdagmiddag in de haven te Yer seke, op de kade opgewacht door een grote menigte en de muziekvereni ging „Mozart". Na een hartelijk ont haal door het comité van ontvangst en burgemeester A. C. Willemsen bracht de jeugd een driewerf hoera uit op de grote kindervriend. Onder vrolijke muziek begon hierna de tocht naar het dorp. De Sint reikte aan de zieken en invaliden in de meente een cadeautje uit. In een feestelijke bijeenkomst bracht Sint Nicolaas een bezoek aan de kinderen der leden van de Alg. Ned. Agrarische Bond te Kattendij- ke. Met luid gezang werden Sint en Piet door 55 kinderen in café Spruit verwelkomd. Ook hier moest Piet diep in de zak grijpen om aan allen een aardig presentje uit te delen. De studieclub schilders „Luctor et Emergo" vierde Zaterdag met de kinderen harer leden St. Nicolaas- feest in de „Pins van Oranje" te Goes. Er waren ruim 150 kleine grote bezoekers aanwezig, toen om half drie St. Nicolaas de zaal be trad. Deze deelde, geholpen door zijn' knecht met gulle hand presentjes uit. De goocheltoeren van „Frigo" vie len bii oud en jong in de smaak. Hem viel dan ook herhaaldelijk een wel verdiend aplaus ten deel. SCHEPEN DOOR HET KANAAL VAN ZUID-BEVELAND. Res Capé, Brackë. Staa Amsterdam 3. Durïnck. Maria. Rauchbaar. Atno, Ver hulst. Telegraaf 16, Hoek. Neska 10, Rohr- cass. Antoine van Leeuwen. Rijolina, v. d. Haar. Damco 95, Kooyman, allen naar Rotterdam. Cassloppe, Kersbergen. Pene lope, Constantinl, Corrle, de Vrij, allen naar Dordrecht. Italia. Emans, Albania. Bosman, beide naar Amsterdam. Elise Ma ria. Kreeft Verwisseling, Dammers, beide naar Werkendam. Res Nova. Hoogendoorn, naar Werkendam. Edgirle, Sluman, naar Alkmaar. Fiat, Kars, naar Delft. Pax. Bod- de, naar Arkel. Palmyre, de Haan, naar Werkendam. Oka. Smedt. naar Schiedam Wuta. Steilinga. naar Bargndïecht. Leba. Van Dessel. naar Stampersgat. Lucia, Stoop, naar Delft Wilmar. Domenie. naar Gorinchem. Era. Verbeeck. naar Deventer Albert. Camermans. Leine. Ney. Neeltje. Groeneweg Klybeck. Klaassen. Gelder land. de Swart. Panama, v. d. Broeck Navigatie, van Maaren. Hanseat, Erxleben Gerta. Bonnes. Bonne Attente, Verschoor. Adriana, van Doodewaard. Mars. Veldman Ruhrort. Geils. Mecklenburg. Rusdorf. allen naar Duitsland. Rijn-Schelde 19. Ver- gauwen. Thuringla, Maessen. Froburg. Michielse. Bergsom, Vroombout. Sachse- wald. Bürmester. Schldeland, van Strien Verbano, Pols. Valata. Campani. Cramant, Maris, allen naar Basel. Salf 15. van Gurp Vinkeveen. Wassnaar. Dumbo, Blokland Mathilde. Kleboom. Velp, Top. Venlo. Rink. August. Pieters. Joma. Fernhout Goede Verwachting, Mand'emakers Maria v. d. Kolk Zorg en Vlijt. Schuller. Guido. Somrs. Neustrla. Janssen. Stad Amster. dam 3. Kooy. Moretto. Van Holt. Burgerlijke Stand 'S HEER ABTSKERKE. Getrouwd: A. Lamper. 28 j. en N. C Blok, 24 j.; A. Janse, 25 j. en C. N. Blok. HOEDEKENSKERKE. Bevallen: J. ZuidhofPoortvliet, d. Getrouwd: J. L. Lous, 26 j. en J. Lu- casse, 28 j. KRABBENDÏJKE. Bevallen: M. E. MeeuwsenNieuwen- huijse. d.: M. van Herwijnen—Haverhoek, d.; A. Schriervan Kampen, z. Ondertrouwd: J. de Graag, 27 j. en J. N. Zuidweg, 25 j- A. Nagelkerke. 26 j. en J. Moerdijk. 25 j. Getrouwd: H. J. Hogeweide. 26 j. en C. Lobbezoo, 29 j.; J. Tramper, 35 j. en G. Straatman. 40 j.; F. J. Vlaming. 25 j. en D. L. de Bel, 18 j.; C. W. van Tilburg. 26 j. en W. J. de Kok, 22 j. Overleden: J. Houtekamer. 54 j. :s-GRA VENPOLDER. Bevallen: C. de WildeGoeman, d.; Ondertrouwd: P. J. J. Harthoorn, 23 j. en E. Mol, 23 j. Getrouwd: T. Blankenstijn, 26 j. en P. J. de Koster, 24 j. DRIEWEGEN. Bevallen: W. A. de VosKorstanje, z.; Overleden: D. Remijnse, 78 j., weduw naar Van L. de Regt. BAARLAND. Bevallen: N. A. RemijnseHoogeveen, Ondertrouwd: J. Spaans, 24 j. en J. M. van der Steen, 20 j, Overleden: J. P. Franke, 69 j„ wed. van L. Guiljam; A. Oele, 83 j., echtgenote van P. van Damme. WOLFAARTSDIJK. Bevallen: M. Njjssevan de Kreeke, z.; C. J. van Wel—Biesing, d.; C. A. van Dlx- hoorn—van Dienst, d.; P. M. den Toonder —van de Kreeke, d. Ondertrouwd: P. M. van der Linde, 32 J.. en J. Katsman, 23 j. Getrouwd: J. Mirmaard, 23 j. en M. C. Eggebeen, 22 j.; P. M. van de Linde, 32 j. en J. Katsman, 23 j. Overleden: D. Remijnse, 78 j., weduw. naar van L. van de Regt; J. Verburg, 53 j.; W. Verstelle, 84 j., weduwnaar van J. van de Back; L. Schipper, 39 j. WISSEKERKE. Bevallen: M. M RemijnseLinden- bergh; M. P. Oomsvan Gemert. z; E. Hage—von Winckelmann, z.; P. J. Kaste, lelnGeelhoed, d. T. C. BeijeHage, z. Ondertrouwd: G. A. Geelhoed, 30 J. e D. P. Kempe, 24 j.; P. J. Filius, 25 j. e B. A. Kouwer. 19 j.; J. A. Dieleman, 1 J. en M. D. Karelse. 19 j.; A. L. Geelhoed. 24 j. en A. C. Meulenberg, 23 J. Getrouwd: I. Hage. 30 j. en D. Leen- poel. 27 j.; N. van Sluis. 25 j. en D. S. Hejjboer. 22 J.; P. J. Flllus. 25 j. en B. A. Kouwer. 19 j. Overleden: J. Dobbelaar, 42 J., echtg. van H. Burgerhoff; H. van Strien, 90 j. Keuring van konijnen, sierduiven en -vogels De uitslag van de pr^miekeuring van konijnen, sierduiven en slervogels, die te Terneuzen werd gehouden, luidde: Grote rassen: Vlaamse reuzen, haas- kleurig: ram oud: 1. eig. L. Florussen, Othene: 2, eig. P. H. Dieleman, Terneu zen. Voedster oua: 1. eig. P. H. Diele man, Terneuzen. Ram jong: 1. eig. Th. Nuijten, •s-Heerenhoek; 2. eig. K. Dees, Axel. Voedster jong: 1. eig. Th. Nuijten, 's-Heerenhoek. Vlaamse reuzen, konijngrijs: Ram jong. 1, eig. A. Janse. Heinkenszand. Voed ster jong: 1. eig. M. Dalebout, Wol faartsdljk. Vlaamse reuzen, wit: ram oud: 1. eig G. de Bokx, Zaamslag: 2. eig. J. Heili gers, Goes. Voedster oud: 1. eig. J. Hei ligers, Goes; 2. eig. G. Boute, IJzendijke. Ram jong: 1. eig. H. Barends, Goes; 2. eig. Jac. Bliek. Nieuwdorp; 3. eig. P Houg, Zaamslag. Voedster jong: 1. en 2. J. Driesprong, 's-Gravenpolder. Lotharlnger. zwart-bont: voedster oud. 1. eig. Jac. Wagenaar, Kloetlnge; 2. eig. M. Wieland, Terneuzen. Ram jong: L eig. D. Katsman. Wolfaartsdljk. Voed ster jong: 1. en 2. eig. D. Katsman, Wol faartsdljk. Lotharlnger. blauw-bont: ram oud: 1. eig. M de Ritter. Terneuzen. anse hangoor, konijngrijs: ram jong: 1. eig. J. C. Schieman. Terneuzen. Voedster jong: 1. eig. Jac. de Feijter. Terneuzen; 2. eig. C. Strooband. Axel Franse hangoor, (jzergrauw: ram oud. 1. eig. R. de Caluwe, Sluiskil. Voedster jong: 1. J. L. van de Wege, Terneuzen. Franse hangoor, staalgrauw: ram jong 1. eig. J. L. van de Wege. Terneuzen. Franse hangoor, grijsbont: ram oud: 1. eig. F. Kolijn. Terneuzen. Voedster oud: zwart: 1. eig. Jac. de Feijter, Terneu zen. Ram jong grijs: 1. eig. F. Kolijn, Terneuzen. Voedster jong zwart: 1. eig J. C. Schieman, Terneuzen. Midden rassen Groot Chincilla: ram oud: 1. en 2. J. de Kubber, Terneuzen; 3. eig. E. Neijt. Sas van Gent. Voedster oud: 1. eig. L. de Koeijer. Zaamslag. Ram jong: 1. eig Jac. Bliek. Nieuwdorp; 2. eig. J. Verbui-g, Kloetinge; 3. eig. M P. Geelhoed. Zaamslag. Voedster jong 1. eig. M. P. Geelhoed, Zaamslag; 2. eig J. Verburg. Kloetinge; 3. eig. J. Hame link, Zaamslag. Groot zilver L.Z.: ram jong: 1. eig. C. Vermeule, Lewedorp. Geel van Bourgondië: ram jong: 1. g J. J. Stabij. Sluis. Wener, wit: ram oud: 1, eig. A. A. Clement, Arnemulden. Voedster oud: 1. eig P. K. de Jong. Terneuzen; 2. eig. L. Florussen, Zaamslag. Ram jong 1. eig J. S. Versprille, Cats; 2. eig. C. Obrie. Sas van Gent; 3. eig. J. S. Versprille, Kats. Voedster jong: 1. eig. A. A. Cle ment, Arnemuiden; 2. eig. J. S. Ver sprille. Kats; 3. eig. K. F. van Taten- hove, Sluis. Wener, blauw: ram jong: 1. eig. J. Viveen, Terneuzen. Voedster jong: 1 2, en 3. eig. J. Viveen, Terneuzen. Wener, zwart: ram jong: 1. eig. M. W. Verhelst, Axel. Voedster long: 1. eig. M. W. Verhelst, Axel; 2. eig. J. Drie sprong. 's-Gravenpolder. Belgische haas: ram jong: 1. eig. P. H Dieleman, Terneuzen; 2. eig. K. Dees. Axel. Voedster jong. 1. K. Dees, Axel. Kortharige rassen Rex, bruin: ram jong: 1. eig. J. J. Brugge, Schoondljke Rex Gouwenaar: voedster jong: 1. eig. J. J. Brugge, Schoondijke. Kleine rassen. Kleine Chincilla: ram oud. voedster oud en ram jong: 1. eig. J. van Lare, Schoondijke. Voedster jong 1. eig. J. van Lare, Schoondijke; 2. eig. D. Scheele, Sluiskil; 3. eig. D. van Broekhoven, Sluiskil. Tan zwart: ram oud: 1. eig. E. Neijt. Sas van Gent; 2 eig. P. H. Dieleman, Terneuzen. Voedster oud en voedster jong: 1. eig. G. Neijt, Sas van Gent. Hollander, konijngrijs: ram oud en voedster jong: 1. eig. J. Harinck, Goes. Hollander, blauwgrijs: ram jong: 1. eig J. Harinck, Goes. Hollander, zwart: ram oud: 1. eig. Joh. Dekker. Wilhelmfnadorp. Ram jong: 1. eig. P. J. de Visser, Zaamslag. Madagascar: ram oud: 1. eig. J. J. Stabij, Sluis. Klein zilver, middengeel: ram oud, ram jong en voedster jong: 1. eig. Ant Janse, Heinkenszand. Rus. zwart: ram jong: 1. eig. L. J Jansen, Souburg: 2. eig. C. van Cadzand, Souburg. Voedstei- jong: 1. eig. L. J. Jansen, Souburg; 2, eig 3 M. Baaijens. Nieuwdorp; 3. eig. C. van Cadzand, Sou. burg. Rus. blauw: ram jong: 1. eig. J. M Baaijens, Nieuwdorp. Dwergrassen. Pool R.C.: ram jong en voedster Jong: 1. eig. M. v. d. Weel. Middelburg. Kleurdwerg, konijngrijs: ram johg en voedster jong: 1. eig. P. H. Dieleman, Terneuzen. Kleurdwerg, zwart: ram jong: 1. eig. A. Passenier, Middelburg. Bruin marter: voedster jong: 1. eig. A. Passenier, Middelburg. SIERDUIVEN. Wener doffer en duivin: 1. eig. D. Katsman, Woliaartsdijk. Brunnerkroppen, blauw: doffer oud en duivin oud: 1. eig. J. P. Lensen, Axel. Brunnerkroppen, zwart: doffer oud en duivin jong: 1. eig. Ch. Suij, Koewacht. Oud-Hollandse meeuw, br. schild: dof fer oud en duivin oud: 1. eig. J. P. Lensei.. Axel. Doffer oud r. schild: 1. eig. D. Katsman Wolf aartsdijk. Duivin oud,.r. schild: 1. eig. J. P. Lensen, Axel Hollandse kroppen, bl. wit: doffer oud en duivin oud: 1. eig. J. P Lensen, Axel Kruldiiif. grijs: doffer oud: 1. eig. Ch Suij. Koewacht. Goudvink, br. zwart: duivin oud: 1 eig. J. P. Lensen. Axel. Sllezlsche vleugelduif. geel: 1. eig. M. C. Dominicus, Nieuwdorp. Lahoreduif. zwart (duivin), vedervoe- tige Saksische rood (doffer), eksterkrop per, geel (duivin) en eksterkropper. rood (doffer): 1. eig. M. C. Domir .-us. Nieuwdorp. In de afdeling siervogeH behaalde de heer J. P. Lensen. Axel, met een inzen ding. bestaande uit goud- en zllverfa- zanten, Carolina., Wintertaling- en Smienteenden eerste prijzen. ZWEMMEN Raymonda Vergauwen weer in de baan EERSTE WEDSTRIJD WERD EEN ZWARE TEGENVALLER .Na geruime tijd voor de zwem- sport uitgeschakeld te zfln geweest door een ongeluk dat een storing van haar evenwichtsorgaan tenge volge had, heeft de Sasse zwemster Raymonda Vergauwen vorige week weer aan een wedstrijd deelgenomen, aldus het „Vrye Volk". Het Vlaamse zwemstertje had ingeschreven voor haar beste nummer, de 200 meter schoolslag, maar de Olympische deel neemster in de Belgische ploeg van 1952 wist het niet verder te sturen dan C.8, haar normale tijd was 2.58 een tijd, die haar zo teleur stelde, dat zij plannen had, er de zwemsport geheel aan te geven. Waarschijnlijk zal de sterke Ray monda echter wel doorzettingsver mogen genoeg kunnen opbrengen om zich opnieuw onder de beste zwem sters van 't continent te scharen en zal 't met dat ophouden zo'n vaart niet lopen. In het andere geval bete kent het echter voor de Belgische zwemwereld, die toch al arm is aan grote talenten, een gevoelig verlies, als Raymonda niet meer in wedstrij den zou uitkomen. Officiële publicaties GOES. VERPACHTING STAANPLAATSEN VERKOOP PATATES-FRITES. B. en W. van Goes maken bekend, dat Maandag 15 December aanstaande, des voormiddags 10 uur, ten stadhulze zullen worden verpacht de staanplaatsen voor gebakwagens en kramen in de gemeente Goes. Ingeschreven kan worden uitslui tend door ingezetenen uit Goes en moet worden gedaan zowel voor: le halfjaar 1953 als voor het gehele Jaar 1953. Nadere inlichtingen verpachtingsvoor waarden en Inschrijfformulieren zijn gra tis verkrijgbaar op de secretarie, 3e af deling. (L. Kerkstraat 3). iedere werk dag tussen 9 en 10 uur. Goes, 9 December 1962. VOETBAL S.C. GASTELYERSEKE 2—1. In een vrijwel gelijk opgaande str heeft Yerseke Zondag te Oud Gastel zyn eerste wedstrijd verloren met 21, zij het dan onder protest. Na plm. 30 minuten spelen gelukte het een der voorwaartsen der gasten doel man Marteijn te passeren (10). Nog voor de rust wist echter linksbuiten Minnaard de gelykmaker te forceren. 20 minuten na de rust maakte de midvoor dei gasten er 21 van. Te gen dit doelpunt werd na afloop pro test aangetekend wegens buitenspel. In deze stand kwam geen verandering meer. VAN 'TOT WIN IJPE Ten bate van de diaconie werd in de Ned. Herv kerk te Waterlandkerkje f 8.07 bijeen gecollecteerd, een collecte voor de kerkvoogdij leverde f 8.97 op. De opbrengst van een zendingscollecte f 4356. Tot kosteres aan de Ned. Herv. kerk te Re tranche ment werd benoemd me vrouw wed. A. Verkestc. Een oogstcollecte in de Hervormde kerk te Nisse leverae f 144.21 op. In de gemeente Nieuwerkcrk 918 inwoners aan het bevolkings onder zoek op t.b.c. deel. Over het geheel ge nomen is deze deelname tegen gevallen. K.N.V.B. - AFDELING ZEELAND Zuidzande dwong Middelburg IV gelijk spel af. ilatisw. Boys kreeg Zondag de eerste nederlaag te Incasseren en wel van de grootste concurrent, Kruinlngen (13). Cortgene kwam ook aar dig uit de bus met een zege op Rapenburg (3—2) en Luctor bleef goed volgen door 's-Heer Arendskerke te kloppen (31). Vogelwaarde was in een productieve bui tegen Volharding '32 (10—3). Noormannen liep verder uit door Domburg met een 40 nederlaag naar huis te sturen. Schoon dijke verhoogde eventuele kampioensillusies van Hoofdplaat beslist niet (4_2). Walcheren behaalde eindelijk weer eens een overwinning nu het tegen Retranchement ging (41). Renesse wordt haast onbereikbaar. Nu werd Zierikzee III het slachtoffer (3—1). ke voorsprong genomen. Het werd door Renesse II, dat verloor van Zie rikzee IV, in de kaart gespeeld. Hier is de stand: Brouwershaven 1 8—13; Renesse II 98; Zierikzee IV 7—7; SVOWK I 4—6; Dreischor II 6-0. 3e KLASSE. De stand in de res. 3e klasse A is: Hoofdplaat II 3C; Schoondijke II 3 —6; PCS IV 4—2: Walcheren II 4—0. In de res. 3e klasse B werd de standenlijst nogal door elkaar ge schud. mede door de nederlaag van Terneuzen IV tegen Vogelwaarde II (2—5). Clinge III klom iets door een misstap van Steen III (2—1). De stand: Corn Boys III 70; Vo gelwaarde U 5—8; Clinge III 7—3; Terneuzen IV 5—7; Steen III 56; Hontenisse I\ 22: Rapenburg II 5 —2; Graauw II 60. In de res. 3e klasse C leed 2ee- landia de te venvachten nederlaag tegen Domburg II, waardoo: in de stand geen verandering kwam. De standen luiden: Hansw .^Boys 1 S 5 2 1 12 23-10 Kruiningen I 7 5 1 1 11 24—14 Luctor I 7 4 3 0 II 19—12 Vogelwaarde I 6 3 1 2 7 2511 Coftgene I 7 2 2 3 8 22—26 Rapenburg I 7 2 2 3 5 2328 Volharding '32 1 7 1 0 6 2 13—35 's-H. Arendskerke 17 0 10 1 13—32 Volharding '32 2 winstpunten in min dering wegens niet opkomen. le klasse B: Noormannen I 8 5 3 0 13 35—13 Schoondijke I 8 5 2 1 12 26—13 Lewed. Boys I 5 4 0 1 8 1810 Hoofdplaat I 7 3 1 3 7 24—16 Groede I 8 1 2 3 4 13—18 Domburg I 5 113 3 1415 Walcheren I 5 113 3 11—20 Retranchement I 6 0 0 6 0 340 le klasse C: Renesse I Dreischor I Zierikzee III Burgh II Zonnemaire I 10 8 2 0 18 49—11 5 3 1 1 7 22- 5 6 2 0 4 4 13—26 5 1 0 4 2 9—25 6 0 15 1 10-36 In de res. le klasse A liet Aarden burg zich verder van de kop verdrin gen door de nederlaag (4—3) tegen Sluiskil II en verpletterde Hontenisse II Ria met 10—0. Oostburg kwam in de middenmoot door een overwin ning op IJzendijke II (14). Terneu zen II behield zijn kans door Steen te kloppen (0—3). •De stand is: Hontenisse II 816: Hulst II 6—10; Aardenburg II 9—9; Terneuzen III 57; EMM II 87; Oostburg II 56: Sluiskil II 66; Steen n 6—5: PSK II 5—2; IJzendij ke II 50; Ria II 50. In de res. le klasse B ging één wed strijd door, namelijk De Zeeuwen III —Clinge III. De Zeeuwen won met 32 en klom daardoor een plaatsje. 2c KLASSE. Zuidzande bracht het tegen Mid delburg IV zowaar tot 'n gelijk spel. waardoor Zuidzande de laatste plaats aan RCS III liet, dat in Noormannen II zijn meerdere moest erkennen (1 -5). De stand is nu: Middelburg IV 6— 10; Zeelandia III 58; Noormannen II 8—7; Biervliet III 55; Breskens IV 55; Vlissingen IV 24: Zuidzande 1 6—2; RCS III 5—1. Hansw. Boys II had evenais het eerste elftal blijkbaar een off-day. want Koewacht kwam een puntje wegslepen Hulst III won de belang rijke wedstrijd tegen Graauw (2—1) De stand is hier als volgt: Hulst III 915; Graauw I 710; Hansw Boys II 69; Hontenisse III 64; Kwadendamme I 42; Goes IV 41; Koewacht I 51. Brouwershaven heeft nu mede door de 53 zege op D—'-or II een flin- fNlfCtSMJS een fë©f©«l©|S 0 In de Zaterdag J.l. gehouden buiten gewone vergadering "an aandeelhouoers der N V. Stoom-spinnerijen en weverijen voorheen S. J. Spanjaard te Borne is dr. H. M. Hlrschfeld bij acclamatie tot commissaris der -nnootschap benoemd 0 Kardinaal Spellman van New York zal Kerstmis dit jaar wederom in Ko rea doorbrengen bij de strijdkrachten van de Verenigde Naties. Hij vertrekt 17 December Op Kerstdag zal hij in drie verschillende frontsectoren de K. Mis opdragen. 0 De behandeling van de roomsmok kei-affaire, waarbij Belgische en Neder landse zuivelfabrieken 2ijn betrokken en waarin de Belgische staat een schaoe vergoeding eist van 300 mlllioen Trancs ls uitgesteld tot 9 Februari. Oorspronke lijk zou deze zaak Maandag behandeld zijn voor het Antwerpse Gerechtshof maar het dossier 1b zo omvangrijk, dal de advocaten om uitstel hebben ver zocht. 0De minister-prseiaent van India heeft, bij het parlement een vijfjarenplan ln. gediend, waardoor het nationale Inko men met 11 procent vergroot zal wor den. De kosten worden begToot op on geveer 20,7 mlllioen roepijen. LEZERS SCHRIJVEN WACHTLOKAAL VOOR BUSPASSAGIERS. Wanneer zal het eens zover komen, dat er te Goes in de behoefte aan een wachtlokaal zal worden voorzien? In weer en wind staan de mensen te wachten op de diverse aansluitingen Een pluim voor Kruiningen en Hein kenszand voor hun mooi wachthuisje, die stukken beter zijn dan het „wind scherm" op de Westwal Er is ook wel eens over een klok geschreven die hier zou komen, maai- nog altijd niet is gearriveerd. Goes. Een abonné. Naschrift redactie: Het gemeentebe stuur van Goes is evenzeer overtuigd van de wenselijkheid, dat er een wachthuisje dient te komen. Deze kwestie heeft reeds geruime tijd de aandacht. Gewacht wordt nog op hel antwoord van enkele particuliere in- stantles over deelname :n de exploita tie. De klok van de Midza is op komst. 0 De Noorse premier heeft verklaard, dat Noorwegen zQn defensieprogramma niet zal reduceren. 0 Monarf, de chauffeur-lijfwacht van de Italiaanse communistenleider Togli- atti. heeft in een voetbalpool 54 mil- 11 oer, lire gewonnen. 0 Zaterdag en Zondag zijn te s-Gra* venhage een aantal mensen in de Van Alkemadelaan in een groot gat gereden of gelopen, waarschijnlijk ontstaan ooor een lek in de leiding van het Duinwater- bedrijf Een 77-jarige mevrouw, die met haar dochter liep te wandelen, zakte plotseling weg. Zij kreeg een buil op het hoofd en een bloeduitstorting. Het gat ls gedicht. 0 In Essen hebben 300 leden van de verboden „Freie Deutsche Jugend" gede monstreerd tegen de Duitse herbewape ning. De politie greep in en arresteer de 44 personen. Acht politiemensen wer oen gewond. 0 De politie te Bangkok heeft Maandag een grootscheepse arrestatie verricht van personen, die er van verdacht worden communist te zijn. De aangehoudenen zijn merendeels Chinezen. 0 Maandagavond heeft prof. dr. G. Bril- lenbuvg Wurth het rectoraat van de Theo logische Hogeschool der Gereformeerde Kerken te Kampen overgedragen aan zijn opvolger prof. dr. A. D Jt. Polman. Marktberichten VEEMARKT ROTTERDAM. 8 Dec. Ter veemarkt aangevoerd ln totaal 1423 dieren, waaronder 795 vette koeien en 535 varkens en 93 schapen en lammeren. Prijzen per kg.-, vette koelen f 2.75—2.90, 2.60-2.70. 2 20—2.30. varkens lev. gew. t 2.001.96—150. Prijzen per stuk: lammeren f 90—7560. Dè aanvoer van vette boeien was kor ter met levende handel en de prijzen waren Iets hoger Enkele prima's iets bo. ven notering. Varkensaanvoer iets minder met stroeve handel en gemiddeld lager in prijs Enige exemplaren boven note ring. Lammereneanvoer matig, handel vlug en goed prijshoudend. VISMIJN BRESKENS. 8 Dec. Exportgarnalen 45 kg.: f 1.83; schar 140 kg.: 63—68; bot 49 kg.: 43—56; kabeljauw 49 kg.- 83—84: schardijn 1400 kg.: gl—43. VOETBAL JUNIORENCOMFETITIE. Voor de juniorencompetitie van de afdeling Zeeland K.N.V.B. werd het afgelopen week-einde slechts een wedstrijd gespeeld. nL tussen Bres kens I en Walcheren L De uitslag was WIELRENNEN Faanhof won 10e étappe in Ronde van Argentinië De tiende étappe van de Ronde van Argentinië van Cordoba naar San Francisco (210 km) is gewon nen door onze landgenoot Henk Faanhof vóór de Italiaan Logli en de Argentijnen Varisco, Valmitjana, Ar- regui en Benvenutti. BOKSEN Vlissingse boksers naar Dordrecht. Op Maandag 15 December a.s. zul len 6 leden van de Vlissingse boks club D.O.S. te Dordrecht uitkomen tegen leden van de plaatselijke boks club en tegen boksers uit Den Haag en Rotterdam. Voor deze ontmoeting zijn de volgende wedstrijden vastge steld: Daan Cracau (D.O.S.)Paget, Rotterdam; Hennie Nieuwpoort, (D. O.S.)— Damen; H. Dik (D.O.S.)—H. Kleine, Rotterdam; H. Lübig (D.O.S.) B. Leenheer, Dordrecht; J. Visser (D.O.S.)Muring, Rotterdam; A. de Jonge (D.O.S.)Scherpenzeel, Den Haag. Opnieuw bokser na gevecht overleden Precies een maand, nadat de Fran se vlieggewicht Honore Pratesi aan de gevolgen van tijdens een boks wedstrijd opgelopen verwondingen bezweek, heeft te Londen opnieuw een bokser kort na een ontmoeting het leven gelaten. De 30-jarige Leo nard Davidson, die Donderdag jl. na afloop van een amateurwedstrijd naar het ziekenhuis moest worden overgebracht, is Maandagmorgen overleden. Sinds het einde van de tweede we reldoorlog zijn 14 boksers, onder wie 8 amateurs, kort na in Engeland in de ring te hebben gestaan, gestorven. KERKNIEUWS. DS. H. MEÜLINK OVERLEDEN. In de ouderdom van 77 jaar is te Enschede overleden ds. H. Meulink, emeritus predikant van de Geref. ker ken onderh. art. 31 K.O. De overle dene werd 5 April 1875 te Enter, waar zijn vader predikant was. geboren, studeerde aan de theologische hoge school te Kampen en werd in 1900 predikant te Meliskerke. Hij diende de kerken van Hendrik Ido Ambacht en Wolvega en van 1919 tot aan zijn emeritaat die van Enschede, waar hij zich op verschillend gebied bewoog. Nagekomen advertenties Heden overleed, geheel onverwachts, onze ge liefde, 2orgzame Man en Vader JOHANNES JACOBUS DU PONT, in de leeftijd van 43 jaar. Namens zijn diepbe droefde vrouw en Kinderen, TH. DU PONT— VAN GEMERT. Vlissingen, 8 Dec. '52. Bosjeslaan 12. De teraardebestelling zal plaats vinden op Donderdag 12 Decem ber a.s., des namiddags 2^uur vanaf Bosjeslaan S. P. RIETESLA, neus-, kecL, oorarts, Woensdag GEEN SPREEKUUR te Zierikzee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 7