NIEUWS UIT ZEELAND WALCHEREN OVERWINNING INHANSWEERT GOEDE BEURT VAN KRUININGEN DINSDAG 9 DECEMBER 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Het sparen in Zeeland. Het tegoea van de spaarders bij de Vlissingse Nutsspaarbank steeg gedurende de maand November van f 8.233 851 tot i 8.253.341 Ingelegd werd f 287.482 en te rugbetaald f 267.991. Het aantal rekenin gen steeg van 17 399 tot 17.488 Het school- sparen leverde een Inleg op van f 2088. de spaarbusjes gaven een Inleg van f 2523 Hier volgen nog enige détailcijfers. hoofdkantoor. stijging tegoed van f 6.074,144 tot f 6.095.755 (inleg f 198.459). afhaaldienst: stijging tegoed van f 15 430 tot f 15.597 (inleg f 3384Souburg: daling tegoed van f 490.997 tot f 478.585 (inleg f 13.146); Goes, stijging tegoed van f 1.153.610 tot f 1.164.928 (inleg f 50.561). Wolfaartsdijk: stijging tegoeo van f 304.733 tot f 305.963 (inleg f 4427); Ternetzen stijging tegoed van f 102.817 tot f 105 893 (inleg f 7274); Zaamslag: daling tegoed van f 38.472 tot f 38 274 (inleg f 4002). Axel; dialing tegoed van f 53.587 tot 48.342 (inleg l 6226). VEESMOKKEL AAN DE GRENS. Door de ambtenaren der invoer rechten en accijnzen te Sint Jansteen werden twee zwarte bonte koeien in beslag'genomen, welke door smokke laars naai de grens gedreven werden. De smokkelaars wisten in het nach telijk duister te ontkomen. HERKEURING MATEN, GEWICH TEN EN MEETWERKTUIGEN. In de periode van 19 Januari tot en met 19 Juni 1953 wordt de jaar lijkse herkeuring der maten, ge wichten en meetwerktuigen in Zee land gehouden. Het komende jaar zijn Walcheren, Tholen, St. Philips- land, Schouwen-Duiveland en N.- Beveland aan de beurt. Gedeputeer de Staten hebben de gemeentebestu ren opgedragen op de meest nauw- fezette wijze voor een alleszins vol- oende bekendmaking aan de inge zetenen zorg te dragen. Vlissingen SINT OP BEZOEK Voor de kinderen van het perso neel van het Belgisch Loodswezen werd Zondagmiddag in een der zalen van de Beursstraat een gezellig Sin terklaasfeest gehouden. Tractaties en bezoek van de Sint kwamen hier natuurlijk ook op het programma voor. Het boekenbezit van de Openbare Leeszaal te Vlissingen werd uitge breid met de volgende werken: Bruyn-Ouwehand, Hermelijn; Evans. Koers Noord; van Iependaal, Vaste koers; Jones, Snel stroomt het wa ter; Tsjoen Tsjan Jè, Het dorp in de bergen; Uittenbogaard. Jeus; Schnitzler, Casanovas Heimfahrt; Capote, A tree of night; Steinbeck, The wayward bus; Miesmaa, Pacts about ^Inland; Vrouwenberoepen, Droogleever Fortuyn; Kwakzalverij, bijgeloof en geneeskunst; Schmidt, Cabaretliedjes; Internationale Echo 1950 I; France Illustration 1950 n en ni; Contact 1950. In de maand November werden uitgeleend 2398 Ned. romans, 230 romans in vreemde talen, 908 studie boeken en 986 kinderboeken (totaal 4522). De tijdschriften- en kranten zaal werd bezocht door 422 mannen en 75 vrouwen, en de jeugdleeszaal door 182 jongens en 120 meisjes. OPNIEUW BRAND OP DE „MOERDIJK" Doordat lasvonken in een hoeveel heid mastiek waren terecht gekomen, ontstond Maandag opnieuw brand aan boord van de veerpont „Moerdijk" van de Provinciale Stoombootdiensten die voor reparatie bij het kleine dok van de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen ligt. De bedrijfsbrandweer, die spoedig ter plaatse was, slaagde erin met een koolzuurapparaat het vuur te bedwingen eer ernstige scha de werd aangericht. Arnemuiden DE SINT WAARDIG ONTVANGEN. Te Arnemuiden heeft men de Sint Zaterdag een waardige ontvangst be reid. Aan de grens van de gemeente werd hij met zijn zwarte knecht ont vangen door een ontvangstcomité uit de leden van de moderne vakbewe ging en door burgemeester J. v. d. Bos. De Sint werd toegesproken door de burgemeester, die zijn verlangens naar meer bouwvolume en naar ver betering van de weg waarop het ge zelschap zich op dat moment bevond, aan de Spaanse kindervriend voorleg de. Hierna trokken de Sint en zijn knecht in een auto, voorafgegaan door de muziekvereniging ..Arnes Ge noegen" naar het Verenigingsgebouw waar het hoge gezelschap door 75 kindéren werd ontvangen. Nadat ver schillende kinderen op het matje wa ren vérschenen om een pluimpje of een standje in ontvangst te nemen, reikten de leden van het comité uit naam van St. Nicolaas aan alle kin deren cadeautjes uit. De bijeenkomst werd besloten met het vertonen van enige kinderfilms. Officiële publicaties B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat zij hun beslissing op het verzoek van A. Visser te Middel burg om vergunning ingevolge de Hin derwet voor perceel Groenmarkt (hotel de Burg) hebben verdaagd. Middelburg, 29 Nov 1952. VLISSINGEN. HINDERWET. VERGUNNING VERLEEND.' B. en W. van Vlissingen, gelet op art. 8 der Hinderwet, brengen ter openbare ken nis. dat bij hun besluit van 2 December 1952 aan A. J. Jonckman Zn. te Vlis singen vergunning is verleend tot de uit breiding van de inrichting voor het ver zamelen van lompen, oud papier, en ijzer door het plaatsen van een persmachine, gedreven door een electromotor van 3 PJL in het perceel gelegen aan de Wes telijke Berm weg. Vlissingen 4 December 1952. Middelburg OPHEFFING SCHEIDSGERECHT Doordat de gemeenteraad van Mid delburg een nieuw algemeen ambte narenreglement vaststelde, is het Ambtenarenreglement 1931 verval len en heeft ook het scheidsgerecht opgehouden te bestaa t In verband daarmee stellen B. en W. de raad voor de secretaris van dat scheidsge recht, mr. A. J. van der Weel en de plaatsvervangend secretaris, mr. J. M. Pilaar, eervol ontslag te verlenen. ONDERWIJZER BENOEMD. De heer F. W. Sterenberg, thans onderwijzer te 's-Heernberg, is be noemd tot onderwijzer aan de R.K. school te Middelburg. SONNEHEERDT-AVOND. Burgemeester mr. dr. N. Bolkestein opende Maandagavond met een kort, sympathiek woord een propaganda- bijeenkomstvan het blindentehuis „Soimeheerdt" te Ermelo, welke in de Hofpleinkerk te Middelburg werd ge houden. Een film gaf een duidelijk beeld van de betekenis van „Sonne- heerdt" als tehuis en werkinrichting voor blinden. Het Middelburgs Man nenkoor verleende medewerking aan deze bijeenkomst. AANWINSTEN JKUGDBOEKERIJ Z.V.U. In de periode van 15 September tot 15 November werd de jeugdboekery van de Z.V.U. te Middelburg uitgebreid met d'e volgende boeken. 812 jaar; Mac. Do nald: Mevr. Piggle-Wiggle weet het!; Sle- be: Harlekijntje op kasteel Hemelhoog; Harlekijntje in Zwitseriand; Harlekijntje op het Jan.Klaasseneiland; Blaauw: Het geheim van tante Saar; Hoog: Nanneke, Hichtum: De vertellingen van Oom Remus. 12—14 jaar: Hall: Kinderen van Ame rika; Pétillon: Ine en haar moeder; Pop Marijke van de Molenhof; Held: De ben- d'e van de rode Zora; v d. Plaats: Door zetten. Anne-Marie. 1416 jaar: Verschoor: Waar het om gaat; Worth: Schering en inslag; Marx- veldt: Rekel: Marijke; De toekomst van Marijke; Marijke's bestemming; Belin- fante- Mieke van de „Klaproos"; Stelli. Sproet; Laan: De berg „M"; Winkler- Vonk: 15 dagen. Natuurbeschrijvingen, levensbeschrij vingen, enz. Sperry: Bamboe; Kokosnoot; CraigiC: Martin's geheime raketvlueht naar de maan; Roggeveen: Doe je mee?; Graafland: Livingstone; Abe Lincoln; de Water- Roosevelt; Meadowcroft: Dwars door Indianenland; Versteegh: Marie Cu rie; Jeugdkrant: November '50—Juni '52. NIEUWE BOEKEN O.L.B. Het boekenbezit van de Openbare Lees zaal en Bibliotheek te Middelburg werd aangevuld met de volgende werken: Ammers-KüllerDe koning en de heks. Van Ausdonck: Het gezin van dokter Looyers. Bordewyk: De doopvont. Van Orden: Proeftijd één jaar! Ouwerkerk- Bakker: Marion. Van Rossum: Een lied in een vreemd land. Stoltg-van den Kie- boom: Balans. Was-Osinga: Als het stormt in de lente. Brittain: Opnieuw, maar anders. Kazantzakis. Christus wordt weer gekruisigd. Sluier. De Blauwe. Franken: From Claudia to David. Fran ken: These fragile years. Bot: Als de Noordwester woedt Herzog: De Anna- purna-expeditie. Knipping en Gerrits: Het kind in Neerlands beeldende kunst. 19e en 20e eeuw: Van der Mandere: Ame rika en de presidentsverkiezing. Mon- nink: Met fiets en tent naar de Oriënt In de maand November werden uitge leend 4397 boeken, waarvan 897 studie werken. De leeszaal werd bezocht door 769 personen. Nieuw- en Si Joosland VERGADERING VAN „HET GROENE KRUIS". De vereniging „Het Groene Kruis" te Nieuw- en Sint Joosland hield een algemene ledenvergadering onder voorzitterschap van dokter A. J. de Weerd. De secretaris, de heer J. K. Mesu, bracht verslag uit over de te Goes en Middelburg gehouden alge mene vergaderingen van de Prov. Zeeuwse Vereniging „Het Groene Kruis". De begroting voor 1953 werd vastgesteld op een bedrag van 4.470,53 m inkomsten en uitgaven. De aftredende bestuursleden, de he ren J. I. Janse, A. M. v. Zweden en Joh. Joosse, werden herkozen. Beslo ten werd de 'magazijnmeester J. de Kuijper ter gelegenheid van zijn 50- jarig jubileum op 22 December a.s. te huldigen. FILMS IN ZEELAND Jane en Robert Jane Russell en Robert Mitchum zv.. bijeen gebracht in een Amerikaanse avonturenfilm, getiteld De vrouw, die hij begeerde (H)s kind of woman). In het verhaal, dat ook voor de zeer aan dachtige toeschouwers nog wel enige vraagtekens over laat, is de zeer deco ratieve Jane de begeerde vrouw, ter wijl Mitchum een aantal geduchte mishandelingen moet doorstaan. Vin cent Price, Marjorie Reynolds en Tim Holt zijn ook van de party. De foto grafie van deze film, die men in het Alhambra-theater te Vlissingen kan gien, is zeer verdienstelijk. WANDELSPORT AFSTANDMABSEN K.N.G.V. Van de Middelburgse gymnastiek vereniging „Achilles" voldeden in het afgelopen seizoen 3 dames. 11 meisjes en 13 jongens aan de eisen van de afstandsmarsen. Het waren Dames: E. Cosijn (zesde maal); N. Back (vijfde maal) en J. Jansen van Roosendaal (vijfde maal). Meisjes: M. Vuyk, M. Caste. G. Talo- mini. B. de Leeuw, J. Nieuwenburg. E. Poelman, J. Wisse, J. Poppe, R. Ken- tin, C. Pels en W. den Herder. Jongens: J. Ie Due, H. Waverijn, J Sanderse, K Wolders, J. Roth, K. Jel- lema, C. Sanderse, K. Clarisse. J. Sin ks, J, Schout, K. Ny'ssen. J. Jacobse en M. Kunst P.Z.C.-contactavond met adverteerders een succes Na ae drulcKe St. iNicoiaasuju be reidt de P.Z.C. haar auverieeruers met hun personeel in Goes, Miaael- uurg en Vlissingen een gezeiuge reesi.avond. Maanüag ging de pre miere van dit verzorgue en onder houdende cabaretprogiamma in het Schuttershof te Goes. Uit de spontane ovaties, die de uitvoerenden telken male mochten incasseren en de gulle lach, die schier onophoudelijk door de zaal Kionk, mag geconcludeerd woruen, dat de P.Z.C. met deze contact-bij eenkomst in haar opzet geslaagd is. De talrijke aanwezigen Kregen een avond van gezond amusement. Voor de pauze hebben Snugger en Linky de ouderen evenzeer we (.en te vermaken, als de duizenden kinderen tijdens de voorstellingen voor de jeugd, terwijl bij het bezoek van St. Nicolaas en zijn knecht de debutan- tjes met evenveel overgave htm lied jes zongen als de kinderen. Het tweede deel van de avond was gewxju aan muziek en cabaret. De Goesse- naren konden hier kennismaken met het nieuwe Zeeuwse accordeonorkest „Accordeoneta", o.l.v. Baby den Toonder. Het debuut van dit zeven man tellende orkest is een groot suc ces geworden, waartoe naast het fris uitgevoerde instrumentale gedeelte, ongetwijfeld ook de zang van de jeugdige lady-crooner „Tiney Pearl", die over een goede stem beschikt, veel heeft bijgedragen. Na een attractief openingsnummer, waarin de helden van de P.Z.C.-strips uit de pagina kwamen gewandeld, brachten Wim de Graaf, Wim den Hollander en Barend de Jong een aantal kostelijke schetsjes, alles met een praatje aaneengeregen door Wim de Graaff, die tenslotte in zijn optreden als neger-zanger nogmaals zijn bijzondere en veelzijdige kwali teiten als beoefenaar van de klem kunst toonde. Toen „Accordeoneta" met „Aui Wiedersehn" het einde aankondigde, hadden de uitvoerenden met recht bereikt, dat voor de bezoekers het motto van dit programme „Vergeet 'es een keer" werkelijkheid geworden was. Men had bijna het klokje van 12 vergeten De heer J. E. Witte, die namens de directie van de P.Z.C. een kort welkomstwoord sprak, bood aan het einde „Tiney Pearl" een verdiende bloemenhulde aan. Keuring van konijnen, sier duiven en -vogels Te Terneuzen werd een premiekeuring gehouden van konijnen, sierduiven en siervogels. Bij deze keuring behaalde een Wener, wit ram van A. A. Clement uit Arnemuiden een eerste prijs, evenals een voedster jong van diezelfde eigenaar. Ver dere uitslagen waren o.m. Rus. zwart: ram jong: 1. eig. L. J. Jansen. Souburg; 2. eig. C. van Cadzand. Souburg. Voed ster Jong. 1. eig. L. J. Janseri. Souburg; 3. eig. C. van Cadzand. Souburg. Dwergrassen. Pool R.C.: ram jong en voedster jong: 1. eig. M. v. d. Weel, Mid delburg Kleundweg, zwart: ram jong: 1. eig. A. Passenier, Middelburg. Bruin marter: voedster jong: 1. eig. A. Passenier. Middelburg. Burgerlijke Stand MIDDELBURG. Bevallen: A. van Belsen-Schout, z.; P. G. Rottier-Hofman, z.; A. J. Verburg- Joosse. d.; J. v. Goudswaara-Zwemer, a. Ondertrouwd: D. Koole. 26 j. en L. C. Janse, 27 j. Getrouwd: G. A. Romijn, 27 j. en C. J. van Vlaanderen. 23 j.; P. J. de Ko ning, 24 j. en H. Harms, 22 j.; J. Jobse, 28 j. en L. de Koning. 25 j.; L. de Loo'ff, 26 j. en P. Riemens. 20 j. Overleden: C. Ch. Hoogesteger, 75 j., geh. met J. H. Wjjnmaelen; W. van Boven. 82 j., wednr. van M. E. A. Meeuse; M. Wijkhuis, 81 j., wed. van C. Cevaal; C. Versluis. 95 j„ wed. van P. de Pree; H. Verhagen. 86 j., wednr. van S. Roest-, J. Brouwer, 77 j.; A. Chr. Goedbloed, 70 j„ geh. met J. Kluijfhout. VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. P. de wys, 24 j. en P. Klijn, 21 j.; H. P. J. Strijders, 27 j. en M. A. Florusse, 25 j. Getrouwd: B. Zewislak, 31 j. en J. Schuil, 30 j-; A. de Haas. 25 j. en J. P. Meulmeester, 23 j.; M. S. Meijer, 28 j. en L. de Kok. 27 j.: S. S. Zerkowsld, 32 j. en A. M. Heijman.' 25 j. G. A. Gebraad, 22 j. en M. de Nooijer, 19 j. Bevallen: W. L. Burgerop t Landt, z.; P. de Visservan Rymenant, z.; J. Meer manBrunke, z.; J. J. van Kooten— Grootjen, z.; E. C. F. BertlngLammens, d.; F. M. BloklandGazan, d.; J. M. van Dijk—van Putten, d.; E. E. Manusama— de Willigen, z. Overleden: J. M. van Steenkiste, 68 j„ echtgenoot van M. Snikkers; C. Polder man, 55 j., echtgenote van L. C. Poer- stamper. OOST- EN WEST-SOUBURG. Bevallen: L. Bosschaartde Steur, z.; C. W. FiliusJoosse, z.; M. S. Janssen— Pleterse, C. E. LouwerseAlbrecht, z.; G. J. Boonede Boer, z.; J. de Nooijer Landsman, d.; P. de HamerJansens. z.; J. Jansevan Schalk, d.; C. van Boven Huissoon, z. Ondertrouwd: J. den Engelsman, 33 j. en N. de Loff, 38 j.; G. Dingemanse, 25 i. en N. Mauer, 24 j.- P. S. Marinussen, 26 j. en L. Koole. 24'j. Getrouwd: J. C. van Peenen, 23 j. en H. W. Geilman. 23 j.; J. J. Adam, 26 j. en E. M. van Deventer, 30 j. Overleden: N. J. Vader, 82 j. DOMBURG. Getrouwd: K. A. Peene, 27 j. en M. Louwerse. 28 j. Overlueden: C. Franeke, 78 j., echtge note van J. L. van Dullemen. ZOUTELANDE. Bevallen: W. LouwsMelis, d. Overleden: J. Sturm, 54 j. Getrouwd: C. Janse, 26 j. en M, J. Labruijere. 23 j. NIEUW- EN SINT JOOSLAND Bevallen: A. Baas—Reiinoudt, z. ZWEMMEN Raymonda Vergauwen weer in de baan EERSTE WEDSTRIJD WERD EEN ZWARE TEGENVALLER Na geruime tijd voor de zwem- sport uitgeschakeld te zijn geweest door een ongeluk dat een storing van haar evenwichtsorgaan tenge volge had, heeft de Sasse zwemster Raymonda Vergauwen vorige week weer aan een wedstrijd deelgenomen, aldus het „Vrije Volk". Het Vlaamse zwemstertje had ingeschreven voor haar beste nummer, de 200 meter schoolslag, maar de Olympische deel neemster in de Belgische ploeg van 1952 wist het niet verder te sturen dan 6.8, haar normale tijd was 2.58 een tijd, die haar zo teleur stelde, dat zij plannen had, er de zwemsport geheel aan te geven. Waarschijnlijk zal de sterke Ray monda echter wel doorzettingsver mogen genoeg kunnen opbrengen om zich opnieuw onder de beste zwem sters van 't continent te scharen en zal 't met dat ophouden zo'n vaart niet lopen. In het andere geval bete kent het echter voor de Belgische zwemwereld, die toch al arm is aan grote talenten, een gevoelig verlies, als Raymonda niet meer in wedstrij den zou uitkomen. Seheepvaartberichten Te Vlissingen aangekomen 6 Dec.: Quo V2öis van Shoreham. Hafez van Rotter dam. Fana van Antwerpen. FrledJ van Antwerpen. Bonaire van Antwerpen. Deneb van Antwerpen. 7 Dec.: Zeehond van Antwerpen. Van Vlissingen vertrokken 6 Dec.: Vrede naar Antwerpen. Fana naar Haiti Friedi naar Holbeek. Capri naar Gran gemouth. 7 Dec.: Quo Vadis naar Ant werpen. Deneb naar Queensborough. Te Vlissingen gepasseerd war Ant werpen 6 Dec.- Dina van Teignemouth. Oleum van Londen naar Zelzaete Arendsdijk van Rotterdam. Nanjo van Brugge. Ida Pieter van Swansea. 7 Dec.. Helicon van Avonmouth. Noordland van Rotterdam. Heelsum van Le Havre. Ru- ja van Oslo. Olivier van Noord van Re_ guejada. Rex van Port Talbot. Arkel- dijk van Hamburg. Atlantis van Dene marken. Clothilde M. van zee naar Gent. Hondsrug van Randérs. Te Vlissingen gepasseerd van Ant werpen 6 Dec.: Narwal naar Bristol. Tri ton naar Hamburg. Navis naar Goole Wilhelmina W. naar Malmö. Sumatra naar Casablanca. Gerry S. naar Rotter dam van Terneuzen. 7 Dec.: Henrica naar Hamburg. Silvaplana naar Kopen hagen. Amoudspolder naar Rotterdam. Banka naar Teignemouth. Ten bate van de diaconie werd In de Ned. Herv. kerk te Waterlandkerkje f 8.07 bijeen gecollecteerd, een collecte voor de kerkvoogdij leverde f 8.97 op. De opbrengst van een zendingscollecte was f 43.56. Tot kosteres aan de Ned. Herv. kerk te Retranchement vrsrd benoemd me vrouw wed A. Verkeste. Een oogstcollecte in de Hervormde kerk te Nisse leverae f 144.21 op. In de gemeente NieuwerkerU namen 918 Inwoners aan het 'bevolkings onder zoek op t.b.c. deel. Over het geheel ge nomen is deze deelname tegen gevallen. De collecte ten bate van het nood fonds der Ned. Herv. kerk te Retran chement leverde f 2255 op. Te Retranchement heeft de verkoop van kinderpostzegels en kinderbriefkaar ten f 8850 opgebracht. K.N.V.B. - AFDELING ZEELAND Zuidzande dwong Middelburg IV gelijk spel af. Hansw. Boys kreeg Zondag de eerste nederlaag te incasseren en wel van de grootste concurrent, Kruinlngen (1—3). Cortgcne kwam ook aar dig uit de bus met een zege op Rapenburg (3—2) en Luctor bleef goed volgen door 's-Heer Arendskerke te kloppen (3—1). Vogelwaarde was In een productieve bui tegen Volharding '32 (10—3). Noormannen liep verder uit door Domburg met een 40 nederlaag naar huis te sturen Schoon- dijke verhoogde eventuele kampioensillusies van Hoofdplaat beslist niet (4—2). Walcheren behaalde eindelijk weer eens een overwinning nu het tegen Retranchement ging (4—1). Renesse wordt haast onbereikbaar. Nu werd Zierikzee III het slachtoffer (31). De standen luiden: le klasse A: Hansw. Boys I 8 5 2 1 12 2910 Kruiningen I 7 5 1 1 11 2414 Luctor I 7 4 3 0 11 19—12 Vogelwaarde I 6 3 1 2 7 25—11 Cortgene I 7 2 2 3 6 22—26 Rapenburg I 7 2 2 3 5 2328 Volharding '32 I 7 1 0 6 2 13—35 's-H. Arendskerke 17 0 16 1 1332 Volharding '32 2 winstpunten in min dering wegens niet opkomen. le klasse B: Noormannen I 8 5 3 0 13 3513 Schoondijke I 8 5 2 1 12 2613 Lewed- Boys 1 5 4 0 1 8 1810 Hoofdplaat I 7 3 1 3 7 24—15 Groede I 6 1 2 3 4 13—18 Domburg I 5 113 3 1415 Walcheren I 5 1 1 3 3 11-20 Retranchement I 6 0 0 6 0 340 la L-iflC^P f" Renesse I 10 8 2 0 18 49-11 Dreischor I 5 3 1 1 7 225 Zierikzee m 6 2 0 4 4 13—26 Burgh II 5 1 0 4 2 925 Zonnemaire I 6 0 15 1 1036 In de res. le klasse A liet Aarden burg zich verder van de kop verdrin gen door de nederlaag <4S) tegen Sluiskil II en verpletterde Hontenisse II Ria met 10—0. Oostburg kwam in de middenmoot door een overwin ning op IJzendijke II (1—4). Terneu zen II behield zijn kans door Steen te kloppen (0—3). De stand is: Hontenisse n 816; Hulst II 6—10; Aardenburg II 9—9; Terneuzen Hl 57; EMM II 87; Oostburg II 56; Sluiskil II 66; Steen II 6—5: PSK II 5—2; IJzendij ke II 5—0; Ria II 5—0. In de res. le klasse B ging één wed strijd door, namelijk De Zeeuwen III Clinge III. De Zeeuwen won met 3—2 en klom daardoor een plaatsje. Ze KLASSE. Zuidzande bracht het tegen Mid delburg IV zowaar tot 'n gelijk spel, waardoor Zuidzande de laatste plaats aan RCS m liet, dat in Noormannen II zijn meerdere moest erkennen (1 -5). De stand is nu: Middelburg rv 6— 10; Zeelandia III 58: Noormannen II 87; Biervliet III 5—5; Breskens IV 55; Vlissingen IV 24: Zuidzande l 6—2; RCS III 5—1. Hansw Boys II had evenals hei eerste elftal blijkbaar een off-day, want Koewacht kwam een puntje wegslepen Hulst Hl won de belang rijke wedstrijd tegen Graauw (2—1) De stand is bier als volgt: Hulst III 915; Graauw I 7—10; Hansw Boys II 69; Hontenisse III 64; Kwadendamme I 42: Goes IV 41; Koewacht T 5—1. Brouwershaven heeft nu mede door de 53 zege op D-" or II een flin Nieuws in een In de Zaterdag J.l. gehouden buiten gewone vergadering -an aandeelhouaers der N.V. Stoom-spinnerljen en weverijen voorheen S. J. Spanjaard te Borne is dr. H M Hirschfeld by acclamatie tot commissaris der nnootschap benoemd 0 Kardinaal Spellman van New York zal Kerstmis dit jaar wederom in Ko rea doorbrengen by de strijdkrachten van de Verenigde Naties Hy vertrekt 17 December Op Kerstdag zal tüj in drie verschillende frontsectoren de H Mis opdragen. De behandeling van de roomsmok keJ-affaire. waarby Belgische en Neder landse zuivelfabrieken zyn betrokken en waarin de Belgische staat een schaae vergoeding eist van 300 mlllioen francs is uitgesteld tot 9 Februari Oorspronke lijk zou deze zaak Maandag behandela zyn voor het Antwerpse Gerechtshof maar het dossier is zo omvangryk. dat de advocaten om uitstel hebben ver zocht. De minister-prseloent van India heeft bij het parlement een vyfjarenplan in. gediend, waardoor het nationale inko men met 11 procent vergroot zal wor den. De kosten worden begroot op on geveer 20.7 millioen roepyen. LEZERS SCHRIJVEN WACHTLOKAAL VOOR BUSPASSAGIERS. Wanneer zal het eens zover komen, dat er te Goes in de behoefte aan een wachtlokaal zal worden voorzien? In weer en wind staan de mensen te wachten op de diverse aansluitingen Een pluim voor Kruiningen en Hein- kenszand voor hun mooi wachthuisje, die stukken beter zijn dan het ..wind scherm" op de Westwal Er is ook wei eens over een klok geschreven die hier zou komen, maar nog altijd niet is gearriveerd. Goes. Een abonnè. Naschrift redactie: Het gemeentebe stuur van Goes is evenzeer overtuigd van de wenselijkheid, dat er een wachthuisje dient te komen. Deze kwestie heeft reeds geruime tijd de aandacht. Gewacht wordt nog op het antwoord van enkele particuliere in stanties over deelname :n de exploita tie. De klok van de Midza is op komst. De Noorse premier heeft verklaard dat Noorwegen zyn defensieprogramma niet zal reduceren. Mo nart. de chauffeur-iytfwacht van de Italiaanse communistenleider Togll- atti. heeft in een voetbalpool 54 mil iioen lire gewonnen. Zaterdag en Zondag zyn te s-Gra- venhage een aantal mensen in de Van Alkemadelaan in een groot gat gereden of gelopen. waarschynUjk ontstaan ooor een lek in de leiding van het Duinwater bedrijf Een 77-jarige mevrouw, die met haar dochter liep te wandelen, zakte plotseling weg zy kreeg een buil op het hoofd en een bloeduitstorting. Het gat is gedicht In Essen hebben 300 leden van de verboden „Freie Deutsche Jugend' gede monstreerd tegen de Duitse herbewape ning. De politie greep in en arresteer de 44 personen. Acht politiemensen wer oen gewond. De politie te Bangkok heeft Maandag een grootscheepse arrestatie verricht van personen, die er van verdacht worden communist te zyn. De aangehoudenen zijn merendeels Chinezen. Maandagavond heeft prof. dr. G. Bril- lenburg Wurth het rectoraat van de Theo logische Hogeschool der Gereformeerde Kerken te Kampen overgedragen aan zyn opvolger prof. dr. A. D Jt. Polman. Marktberichten VEEMARKT ROTTERDAM. 8 Dec Ter veemarkt aangevoerd in totaal 1423 dieren, waaronder 795 vette koeien en 535 varkens en 93 schapen en lammeren. Prijzen per kg. vette koeien 1 2.752.90, 2.60—2.70. 2.20—2.30. varkens lev. gew f 2.00—1.95—1.90. Pryzen per stuk: lammeren f 90—75—60. De aanvoer van vette koeien was kor ter met levende handel en de pryzen waren iets hoger Enkele prima's Iets ba. ven notering Varkensaanvoer tets minder met stroeve handel en gemiddeld lager in prijs. Enige exemplaren boven note ring. Lammeneneanvoer matig, handel vlug en goed prijshoudend. VIE MIJN BRESKENS. 8 Dec. Exportgarnalen 45 kg.: f 1.25; schar 140 kg.: 63—68; bot 49 kg.: 43—56; kabeljauw 43 kg.: 83—84; schardyn 1400 kg.: 31—43. ke voorsprong genomen. Het werd door Renesse II. dat verloor van Zie rikzee IV. in de kaart gespeeld. Hier is de stand: Brouwershaven I 8—13; Renessé II 9—8; Zierikzee IV 7—7; SVOWK I 4—6; Dreischor II 6-0. 3e KLASSE. De stand Sn de res. 3e klasse A is: Hoofdplaat II 3—C; Schoondijke II 3 —6; RCS IV 4—2: Walcheren II 4—0. In de res. 3e klasse B werd de standenlijst nogal door elkaar ge schud. mede door de nederlaag van Terneuzen IV tegen Vogelwaarde II (25) Clinge III klom iets door een misstap van Steen III (2—1). De stand: Corn Boys III 79; Vo gelwaarde II 58; Clinge III 7—3; Terneuzen IV 57; Steen III 56; Hontenisse I\ 2—2: Rapenburg n 5 —2; Graauw II 60. In de res. 3e kiasse C leed Zee landia de te verwachten nederlaag tegen Domburg II, waardoor in de stand geen verandering kwam. VOETBAL JUNIORENCOMPETITIE. Voor de juniorencompetitie van de afdeling Zeeland K.NV.B. werd het afgelopen week-einde slechts een wedstrijd gespeeld, nl. tussen Bres kens I en Walcheren I. De uitslag was WIELRENNEN Faanhof won 10e étappe in Ronde van Argentinië De tiende étappe van de Ronde van Argentinië van Cordoba naar San Francisco (210 Ion) is gewon nen door onze landgenoot Henk Faanhof vóór de Italiaan Logli en de Argentynen Varisco, Valmitjana. Ar- regui en Benvenuttï. BOKSEN Vlissingse boksers naar Dordrecht. Op Maandag 15 December a.s. zul len 6 leden van de Vlissingse boks club D.O.S. te Dordrecht uitkomen tegen leden van de plaatselijke boks club en tegen boksers uit Den Haag en Rotterdam. Voor deze ontmoeting zijn de volgende wedstrijden vastge steld: Daan Cracau (D.O.S.)Paget, Rotterdam; Hennie Nieuwpoort, (D. O.S.)—Damen; H. Dik (D.O.S.)—H. Kleine, Rotterdam; H. Lübig (D.O.S.) B. Leenheer, Dordrecht; J. Visser (D.O.S.)—Muring, Rotterdam; A. de Jonge (D.O.S.)Scherpenzeel, Den Haag. Opnieuw bokser na gevecht overleden Precies een maand, nadat de Fran se vlieggewicht Honore Pratesi aan de gevolgen van tijdens een boks wedstrijd opgelopen verwondingen bezweek, heeft te Londen opnieuw een bokser kort na een ontmoeting het leven gelaten. De 30-jarige Leo nard Davidson, die Donderdag jl. na afloop van een amateurvedstrijd naar hef ziekenhuis moest worden overgebracht, is Maandagmorgen overleden. Sinds het einde van de tweede we reldoorlog zijn 14 boksers, onder wie 8 amateurs, kort na in Engeland in de ring te hebben gestaan, gestorven. KERKNIEUWS. DS H. MEULINK OVERLEDEN. In de ouderdom van 77 jaar is te Enschede overleden ds. H. Meulink. emeritus predikant van de Geref. ker ken onderh. art. 31 K.O. De overle dene werd 5 April 1875 te Enter, waar zijn vader predikant was. geboren, studeerde aan de theologische hoge school te Kampen en werd in 1900 predikant te Meliskerke. Hij diende de kerken van Hendrik Ido Ambacht en Wolvega en van 1919 tot aan zijn emeritaat die van Enschede, waar hij zich op verschillend gebied bewoog. Nagekomen advertenties Heden overleed, geheel onverwachts, onze ge liefde, zorgzame Man en Vader JOHANNES JACOBUS DU PONT, in de leeftijd van 43 jaar. Namens zijn diepbe droefde vrouw en Kinderen, TH. DU PONT- VAN GEMERT. Vlissingen, 8 Dec. '52. Bosjeslaan 12. De teraardebestelling zal plaats vinden op Donderdag 12 Decem ber a.s., des namiddags 2^uur vanaf Bosjeslaan S. P. K1ETEYLA, neus-, feeeL, oorarts, Woensdag GEEN SPREEKUUR te Zierikzee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 5