Schade Zeeuwse landbouw door langdurige regenval Zwitsalettén Mist stagneerde vervoer te water en op de weg f GOUD U/TffET WATER Zeeuwse Almanak ZWITSAL Prijs f 2.» WEK DE GAL IN UW LEVER OP 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 9 DECEMBER 19o2 MINDER WINTERTARWE UITGEZAAID. Grote achterstand in het ploegen De Zeeuwse akkers beginnen langzamerhand leeg te worden en de boer begint reeds aan de voorbereidingen voor de nieuwe oogst. Het najaar 1952 zal hem echter nog geruime tijd in het geheugen blijven, want de vele regen val hoeft de laatste loodjes van het oogstwerk extra zwaar doen wegen, voor verschillende gewassen heeft het slechte weer de opbrengsten gedrukt en met het ploegwerk is men lelyk achterop geraakt. De suikerbietencampagne is een flink eind klaar. Er zitten nog wel wat bieten in de grond en er moet nog een behoorlijke hoeveelheid gele verd worden, doch wanneer we veer tien dagen verder zijn, zal het ver af- gelopenN zijn. Met het rooien is het Eloeteren geweest. Een Schoinvse oer vertelde ons nog nooit zoveel tarra te hebben gehad. De kilo-op brengsten zijn góed en kunnen we! op één lijn met de oogst van 1949 worden geplaatst. Het had echter nóg beter kunnen zijn, daar de weersomstandig heden in het begin gunstiger waren dan drie jaar geleden. De vergelings- ziekte heeft evenwel, zoals bekend, de opbrengst behoorlijk gedrukt. Over het suikergehalte kan men over het algemene niet enthousiast zijn. T)e vele neerslag van de laatste tijd heeft het gehalte beduidend doen te ruglopen. zodat het momenteel tus sen de 15,8 en 16,8 bedraagt. Het zal voor de meeste boeren moeilijk zijn om een gemiddelde van 16,5 te halen. Daar er vrijwel geen schoon bietenblad kon worden gewonnen, Advertentie KOU. GRIEP, KOORTS zijn snel en afdoend le bestrijden met: Dertig jaar „Achilles". Zondag 15 Februari a.s. zal het 30 jaar geleden zijn, dat de Middelburg se gymnastiekvereniging „Achilles" door de heer J. A. Bal en vgf dames Annie van Roo, voorzitster, Leun- tje Minderhoud, secretaresse, Rie On- dTerdijk, penningmeesteresse, Nelly Gabriëlse en Rie Dourleijn werd opgericht. Het aantal meisjesadspi- ranten bedroeg zes. Weinigen konden toen vermoeden, dat dit clubje zo'n lang levenslicht beschoren zou zijn. In de loop der jaren moesten vele pro blemen worden overwonnen, doch door wilskracht en doorzettingsver mogen slaagde men er in, de vereni ging stand te doen houden. Met suc- cës heeft „Achilles" aan talloze uit voeringen, betogingen en wedstrijden deelgenomen. Aanvankelijk luidde de naam Da mes- en meisjesgymnastiekvereniging „Achilles" In 1924 werd de koninklij ke goedkeuring aangevraagd op het huishoudelijk reglement en de statu ten. Hetzelfde jaar sloot de vereniging zich met 80 dames en meisïesadsniran- ten aan bij het K.N.G.V. Vijf jaar la ter werd een adspirantenklasse jon gens aan de vereniging toegevoegd en werd koninklijke goedkeuring verkre gen op de gewijzigde statuten en de naamsverandering. In de loop der jaren is „Achilles" bestuurd door één voorzitster en twee secretaressen, en één secretaris en vijf penningmeesteressen en vier penning meesters. De algemene leiding was steeds in handen van de thans nog fungerende directeur-leider, de heer J. A. Bal. Enige 'oud-leden hebben, zoals reeds gemeld, gemeend, dat de viering van het jubileum niet ongemerkt voorbij mag gaan en stelden een huldigings- comité samen uit oud-leden, leden, ouders der adspiranten en donateurs. Het dagelijks bestuur wordt gevormd door de heren A. Imanse, voorzitter, A. F. v. d. Pluym, secretaris en Alb. Huijsman, penningmeester. Advertentie VERZAMEL UW KRACHTEN HlVik t met f PLEEGZUSTER BLUED WIJN MIST Sinds enige dagen gaat ook ons Zeeuwse wereldje schuil achter de grijswitte wade van een ongekend 2Ware mist. Automobilisten voeren hun vehikels behoedzaam over de gesluierde wegen en in de avonduren gelijken branden de fietslantarens op monstrueuze vuurvliegen, die geheimzinnig komen aanzweven in een onbestemde ruim- De mist brengt gevaren met zich voor het verkeer en dat is jammer. Want ontegenzeggelijk heeft vooral een mistige avond een zekere beko ring. De harde en schrille geluiden lijken gedempt door de witte nevels, die ivolken over huis en hof; waarin de bomen hun kale takken verbergen en waarin de felle lichtreclames in de stéden minder schril, minder opdrin gerig aandoen dan anders. Het mist-mysterie zoudt ge het ver schijnsel kunnen noemen. Het verschijnsel, waarin nog slechts felle lichtschijnsels zich kunnen hand haven, doch waarin al het andere, het onverlichte, verdwijnt, ondergaat in nacht en nevel. Waarin standbeelden, een Michiel de Ruyter, een Frans Naerebout, spook achtig los schijnen te zweven van hun voetstukken Waarin ge zelf verloren gaat. heeft het inkuilen van dit bijproduct ook veel te wensen overgelaten. Bij de winteraardappelen heeft het weer evenmin meegewerkt, zodat hiel en daar nog verschillende percelen ge rooid moeten worden. De kwaliteit van de aardappel is goed, voor zover de percelen niet teveel onder water hebben gestaan. Alleen vielen de rooi- kosten in de natte periode niet mee. We hoorden van 450 per ha., het geen meer dan het dubbele is van normaal. De mais heeft eveneens min of meer van het slechte weer geleden. Er zit nog heel wat op dè stammen, die bij de storm van enkele weken ge leden practisch voor honderd procent tegen de grond zyn gegaan. Het pluk ken van de kolven wordt hierdoor be moeilijkt, zodat dientengevolge de plukkosten stijgen. Overigens is de opbrengst van de mais goed. Op Schouwen werd o.a. rond de 500 kg. per ha. geoogst. Ge rekend naar de ontwikkeling en de stand welke dit gewas aanvankelijk vertoonde, waren de verwachtingen toch wel iets hoger. Een te dichte stand heeft hier en daar de opbrengst in ongunstige zin beïnvloed. Het vochtgehalte dat nu rond 30 be draagt, is bevredigend. Ook voor het najaars- en winter werk is de overvloedige regenval uiteraard spelbreker geworden. Er moet nog zeer veel geploegd worden, terwijl de uitzaai van wintertarwe noodgedwongen belangrijk minder moest zijn. Het ziet er naar uit, dat hiervan in Zeeland een grotere ver bouw van gerst het gevolg zal zijn, daar de Zeeuwse boer nu eenmaal minder interesse voor zomertarwe heeft. De wintertarwe die nog ge zaaid kon worden, vertoont een mati- fe stand. Hiervan weten de boeren in e nieuwe Sloepolder ook mee te pra ten. Vooral op de percelen tegen de Sloedam, waar de doorlating van de grond in vele gevallen nog matig is, zodat het water blijft staan. Een droge periode met een beetje vorst zal de Zeeuwse boer daarom in de komende maanden zeer welkom zijn! Twaalf jaar voor moord op Keesje Schreurs Maandag heeft het gerechtshof te 's-Hertogenbosch de 42-jarige wedu we J. M. G.-H. uit Zierikzee wegens moord op 't 80-jarige Zeeuwse boer tje Keesje Schreurs veroordeeld tot een gevangenisstraf van 12 jaar en ter beschikkingstelling van de rege ring. De advocaat-generaal had 15 jaar en ter beschikkingstelling ge- eist. De verdediger van de weduwe J. M. G.H. heeft beroep van cassatie aan getekend. Oesterexporteurs klagen over unfaire concurrentie Hoewel de oesterverzending over net algemeen gunstig blijft verlopen, wordt er toch veel geklaagd over de scherpe concurrentie, die men in Bel gië ondervindt. En dit niet van ande re landen doch van de eigen vakgeno ten. Hoewel men zich moet houden aan de door het Bedrijfschap voor Visserijproducten vastgestelde mini- mun-exportprijzen, komt het hoe lan ger hoe meer voor, dat in België de oesters in de kleinhandel worden ver kocht voor prgzen, die gelgk en soms zelfs lager liggen dan de groothan- delprgs, zoals deze officieel is vast gesteld. Niet alleen de bonafide oesteréx- porteurs, doch ook de Belgische im porteurs en kleinhandel ondervindt daarvan zoveel last, dat de Belgische instanties thans aan het Bedrijfschap voor Visserijproducten dringend heb ben verzocht, dit euvel de kop in te drukken, teneinde te voorkomen, dat alle maatregelèn, die tot nu toe met wederzijds goedvinden werden vast gesteld m.b.t. prijs en gewicht, van Belgische zijde zullen worden teniet gedaan Met spanning wordt thans afgewacht, wat zowel van de zijde van het Bedrijfschap als door de ver schillende verenigingen van belang hebbenden zal worden ondernomen om n~n de Belgische wensen, die ook de wensen zijn van vele goedwlllenden in Nederland, tegemoet te komen. Hoest Uw Kind....! Talm niet langer, grijp dadelijk in! lOm kinderhoest tc besnijden Is er ij Advertentie Van de in overdruk verschenen Zeeuwse Roman door KEES HEEMSKERCK is nog een beperkt aantal exemplaren beschikbaar. Verkrijgbaar bij de kantoren, de bezorgers en de agenten van de P.Z.C. Meer geld voor restauratie ook van Zeeuwse monumenten Maar er blijft ook nog heel wat achterwege. Zoals reeds gemeld, heeft minister Cals besloten aan de Staten-Gene- raal voor te stellen ae post voor res tauratie van monumenten voor 1953 te verhogen van 3% tot 5J/> millioen gulden. Dit betekent vanzelfspre kend, dat er meer gedaan kan wor den. Ook Zeeland zal daarvan profi teren. Wanneer men de lijst van Rijkssubsidies voor te restaureren monumenten, welke thans door de minister is bekend gemaakt, verge lijkt met die van twee maanden gele den, blijkt, dat ook in Zeeland meer objecten zijn opgenomen. Voor de to ren van Kloetinge is thans 40.000 uitgetrokken, voor de korenmolen „De JHoop" te Middelburg 5500, voor de Ned. Herv. Kerk van Nieu- werkerk 50.000, voor die van Re- nesse 31.500 en voor die van Tho- len 85.000. Voor het Tempeliers huis te Zierikzee wordt tenslotte 15.000 uitgetrokken. Ondanks de verhoging van het cre- diet met twee millioen gulden, kan er nog altijd niet genoeg gedaan worden. De minister heeft ook een lijst gepubliceerd van monumenten, die dringend restaurat'e behoeven, maar waarvoor in 1063 nog geen geld beschikbaar is. Ook op deze lijst komen Zeeuwse monumenten voor, n.l. de Ned. Herv. kerk en torèn te Dreischor 350.000) en de torens van '3 Heer Abtskerke 120.000) 's Heer Arendskerke 125.000) en Oostkapelle 85.000). De hierbij tussen haakjes vermelde sommen zijn de totale restauratiekosten van elk van deze monumenten. MISTGORDIJN OVER DE ZEEUWSE EILANDEN Provinciale boot bij Zierikzee op havenhoofd gevaren Ook Maandag heeft de mist zijn invloed in Zeeland doen gelden, waar door er hier en daar ernstige stagnaties optraden. Zo was het verkeer per as van en naar Schomven-Duiveland bijna de gehele dag gestremd, doordat de veerboot „Grevelingen" tussen Zijpe en Anna Jacobapolder slechts twee maal kon varen, terwijl de „Oosterse helde" van de Provinciale Stoomboot diensten 's morgens om half elf bij het binnenvaren van de haven te Zie rikzee op het Westhavenhoofd voer en pas om half vijf 's middags op eigen kracht vlot kon komen. De „Minister Lely", die de dienst tussen Zijpe en Numansdorp onderhoudt, viel de gehele dag uit, terwijl het vervoer van kranten, post. voetgangers enz. over het Zijpe naar St. Philipsland geschied de met de motorboot „Mosselkreek". Het veer Vlissinlen^-Breskens was eveneens ernstig gestremd. Nadat 's- morgens de eersten diensten waren gevaren, moest het vervoer van 8.25 tot 13.25 uur volledig stil worden ge legd. Om 13.55 vertrok weer een boot uit Vlissingen' en om 14.40 kon een vaart van Breskens uit worden ge maakt. Tegen de avond was het echter onmogelijk te varen. Om. 17.55 werd van Vlissingen uit de laatste tocht gemaakt en om 18.45 uur vertrok voor het laatst een boot uit Breskens. TerneuzenHoedekenskerke kon vrijwel de gehele dag normaal varen met uitzondering van de boot, die 's- avonds om 8.25 uit Hoedekenskerke moest vertrekken. In verband met het ongunstige tij durfde men namelijk geen risico nemen. Kruiningen—Perk- polder werd gevaren met de „Prins Hendrik", die echter 's morgens enige tijd uitviel. Het veer Wolfaartsdijkse veer—Kortgene had weinig moeilijk heden. in tegenstelling tot Veere— Kamperland, dat eveneens gestaakt moest worden. Het scheepvaartver keer op de Westerschelde lag prac tisch stiL VERKEER OP DE WEG. Ook het verkeer op de weg onder vond veel hinder van de mist. Zo deed zich Maandagmorgen onder Advertentie Stop dat branden op llu maag! Neem 'D paar Rennies, Mei een pak Kenmes in .mis is bran dend maagzuur eigenlijk geen pro bleem meèr. Nog vóór het branden begint, kunt ge de pijn jpvingen Eén of twee Rennies laten mi«J en op de tong dat is alles. Rennies zijn één voor één hygiënisch verpakt; ze sma ken lekker en fris. Potjes bij Cadzand een gecompli ceerde aanrijding voor, waarbij twee wagens van de taxi-verhuurder J. v. d. P. uit Sluis aanzienlijke schade op-" liepen. Een taxi bestuurd door mej. A. B., reed uit de richting Sluis met vrij grote snelheid tegen een aan de rech terkant van de weg geparkeerde melk- auto van de heer A. B. uit Zuidzan- de. De auto werd zwaar beschadigd en werd weggesleept onder toezicht van de politie, die direct na het on geval was gewaarschuwd. Tezelfder tijd kwam de heer v. d. P. eveneens Begin van brand in Geref. kerk te Oosterland Zondagavond omstreeks kwart over vier ontstond een begin van brand in de consistorie der Geref. Kerk te Oos terland. Door een pas aangebrachte verbetering in de buisleiding der kerkkachel, straalde deze meer hitte uit, met het gevolg, dat een houten schot aan het smeulen was. Door de oplettendheid van mej. De Bruine—v. d. Werf, die in het yroege morgenuur het kerkgebouw passeerde, werd waarschijnlijk een ramp voorkomen. Zij waarschuwde omwonenden, die onmiddellijk de vuurhaard blusten. De kerkdienst kon normaal doorgang vinden. VARKENSPEST. Gedurende October kwamen in Zee land 53 gevallen van varkenspest voor waaryan twee nieuwe gevallen. In Nederland waren in October in to taal 13.916 dieren van 623 eigenaren aangetast, waarbjj 6504 nieuwe geval len. TECHNISCH AMBTENAAR TE GOES BENOEMD. Tot technisch ambtenaar bij ge meentewerken te Goes is benoemd de heer L. Lous, voordien gemeenteop- zichter voor IJzendijke en Waterland- kerkje. uit de richting Sluis aangereden met een andere wagen, waarmee hij, zon der nog op de hoogte te zijn van de schade, die een van zijn wagens had opgelopen, eveneens de melkauto ramde. De schade aan de tweede per sonenwagen en aan de vrachtauto viel nogal mee. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De politie stelde een uitgebreid onderzoek in. Bij Biervliet reed een bus van de Z.V.T.M. op de Nieuwelandse dijk tus sen Oude Tol en Wijk Driewegen op een langs de weg staande wagen, die daar geparkeerd stond voor het los sen van bietenkoppen. De bus liep materiële schade op. De meester autobusdiensten in de provincie konden blijven rijden, al viel hier en daar met name in de avonduren,een dienst uit en al tra den soms aanzienlijke vertragingen op. Op Schouwen werd het reizigersver- voer in de avonduren overgenomen door de tram. Het Meto-station te Vlissingen no teerde een zicht van gemiddeld 6080 meter. Nader vernemen wg, dat de laatste boot Temeuzen-Hoedekenskerke pas om 1.20 uu: in de afgelopen nacht te Terneuzen aankwam. De laatste trein, die om 11.22 te Vlissingen moet arriveren, kwam pas om 1.18 uur aan. Hulst geeft een goed voorbeeld Les in stadskennis Legio is het aantal moeilijkheden voor gemeentebesturen om de ge meenschapszin onder zijn burgers te versteiken. Maar het voorbeeld, dat Hulst ons geeft is toch wel navol- fingswaard. Daar gaan enkele nota- elen een gratis cursus geven aan de ingezetenen ter verhoging van hun kennis over de stad hunner inwoning. De geschiedenisleraar van een ly ceum en de burgemeester zullen als docent optreden. De aanleiding tot dit initiatief? Kortweg: het drukke vreemdelin- fenbezoek De vreemdelingen-toeris- en, die Hulst bezoeken, vragen de in kunnen te weinigen die dorst naar kennis van de touristen bevredigen. Voortaan zal dat in Hulst anders wor den. Tenminstewanneer het en thousiasme van de burgerij even groot is als dat van de burgemeester en de leraar. KASSIER BENOEMD. Tot kassier van de Boerenleenbank te Serooskerke (W.) werd benoemd de heer N. Noordhoek te Goes. De heer Noordhoek volgt de heer A. de Kam op, aan wie destijds ontslag werd verleend in verband met zjjn benoe ming tot burgemeester van Vrouwen- Vloed in het Zwin verraste schaapherder Een bijzonder hoge vloed in het Zwin verrastte dezer dagen een Bel gische schaapherder, die aldaar een kudde van ongeveer driehonderd schapen hoedde. Het bleek hem onmo gelijk de gehele kudde tijdig op het aroge te brengen en vijf schapen stierven de verdrinkingsdood. Met behulp van een jachtopziener en omwonenden gelukte het de overi- fe schapen in veiligheid te brengen, etgeen vooral te danken was aan de bekendheid van de jachtopziener met het terrein. Kan Goes-Noord niet geholpen worden De mening van de Bond Heemschut. Zoals wfl reeds meldden heeft de Bond Heemschut zich met een brief tot de gemeenteraad van Goes ge wend over de demping van de. ha venkom. Deze brief is voorgelezen tijdens de laatste raadsvergadering, waarin de kwestie van de demping aan de orde kwam. De Bond Heem schut komt in dit schrijven tot de conclusie, dat een poging tot herle ving van Goes-Noord tot mislukken gedoemd is, omdat geen der voor waarden, waaraan een winkelcen trum heeft te voldoen, zijn te reali seren: le: Goes-Noord ligt excen trisch in de bebouwde kom van Goes zelf. Een winkelcentrum kan nimmer geheel van de verkoop op marktdagen bestaan en moet over voldoende „achterland" in znn on middellijke omgeving beschikken. Het huidige aantal woningen is daar toe onvoldoende, terwijl een aanzien lijke uitbreiding aan deze zijde van Goes niet is te realiseren dan met uiterst hoge, niet te verantwoorden kosten, die in het vrijmaken van bouwterrein zouden moeten worden gestoken. 2e: Doorgaand verkeer door Goes-Noord heen is niet te ver krijgen. Daartoe zou het stratenplan ingrijpend moeten worden herzien, en het stramien van toevoerwegen in de landelijke omgeving moeten worden gewgzigd. Dergelgke pro jecten zijn niet uitvoerbaar. 3e. Het stratenplan van Goes-Noord maakt een vlotte afwikkeling van het ver keer onmogelijk; het scheppen van betere wegen is, gezien de zeer ver strekkende maatregelen welke men zou moeten nemen, niet mogelgk. Opnieuw wordt in de brief het standpunt van de Bond naar voren gebracht, nl. dat het - verbeteren van de verbinding tussen de Grote Markt en de Rijksweg op eenvoudige en duidelijke wijze zou kunnen geschie den door het verbreden van het Zus- terstraatje. Het komt de Bond voor, dat, indien de winkelstand van Goes uitbreiding verlangt, in samenhang met deze verbreding, en met name ook bij de aansluiting van de verbre de Zusterstraat op de Rijksweg, er terrein gevonden kan worden voor de uitbreiding van het winkelcen trum. De kosten aan deze verbreding te spenderen, zouden goedgemaakt kun nen worden door de verkoop van nieuw ontstane bouwterreinen voor winkels. De kwijnende winkelstand van Goes-Noord zou afdoende gehol pen zijn, indien overbrenging van de zaken naar het nieuwe winkelge bied zal worden gerealiseerd. De Bond Heemschut meent dat de noodzaak om tot demping van de havenkom over te gaan niet is be wezen. Bij demping zou een prachtig oud-Nederlands stadsbeeld, dat in binnen- en buitenland vermaardheid geniet, worden opgeofferd aan een vermeend economisch belang. Advertentie Als de trerkoudheldskiemen ïlch vast zetten. raken uw ademhalingsorganen verstopt. Hel natuurlijke afweermiddel, de bloedsomloop, raakt In de knel U krijgt het benauwd: de besmetting woe kert voori Geel de microben geen aans. Ga ze te lijf met MENTHO-REX Wrijf borst, keel en rug er flink mee In en de 8 genees krachtige oliën van MENTHO REX ja gen het bloed weet door de weefsels. MENTHO REX verdrijft dt kou vla de bloedsomloop, zonder dut u tets hoeft In te nemen Grote pot Mentho-Res 11.25. Advertentie U suit 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal In uw ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet. het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes. Vlissingen heeft nog altijd meer woningen nodig Opvattingen van Den Haag stichtten reeds veel kwaad Ooit by de z.g. voorbehandeling van de gemeentebegrot'ng van Vlissin gen is ernstig gesproken over het feit, dat de minister van wederop bouw en volkshuisvesting in zijn me morie van antwoord de woningbe hoefte van Zeeland en ook van Vlis. singen op nihil heeft gesteld. B. en W. wyzen er op, dat deze onjuiste bewering het gevolg is van het feit, dat men heeft aangenomen, dat de bevolkingsaanwas van Zeeland even gering is gebleven als zU vóór de oorlog was." Dit is echter beslist niet het geval. B. en W. hebben zich dan ook ter stond tot de directeur-generaal van de Wederopbouw en de Volkshuisves ting gewend en deze gewezen op de werkelijke toestand in Vlissingen. Zij menen, dat reeds gebleken ;s, dat dit verweer indruk heeft gemaakt. Waakzaamheid blijft echter geboden. De door de regering ten opzichte van Zeeland én Vlissingen gevoerde woningcontingent-politiek, gebaseerd op een theoretische toekomstige ontwikkeling. welke in strijd is met de werkelijkheid, heeft reeds veel kwaad aangericht! Terdege moet rekening worden ge houden met het aantal verwoeste woningen, met de aanwezigheid van 600 noodwoningen, met het bevol kingsaccres en de achterstnnd in de norma'e vernieuwing van de woning voorraad B. en W. achten het nog niet ver- anwoord de nissenhntten aan de Paul Krugerstraat en de noodwonin gen daartegenover te doen opruimen, doch zij zeggen toe dit zo spoed'g mogelijk te zul'en doen zodra de wo ningpositie wat verder zal zjjn ver beterd. De noodwoningen aan de Sin gel zijn voor een levensduur van 10 jaar (1946-1956) gebouwd, Boven dien is door het ministerie met klem gevraagd vooralsnog geen enkele noodwoning af te breken. VOLDOENDE BOUWTERREIN B. en W. wijzen er verder op. dat nog voldoende bouwrijne of op een voudige wijze bouwrijp te maken gronden beschikbaar zijn. Zij menen dit in antwoord op een klacht van een der raadsleden dat in het bebouwingsplan voor het nieuwe stadsgedeelte voldoende brede ver keerswegen zijn geprojecteerd. Bre de straten zouden de uitvoering van het bebouwingsolan ook om finan ciële redenen in gevaar brengen. Wanneer de brug in de President Rooseve'tlaan gereed is. zullen de autobussen ook niet meer door te smalle straten behoeven te rijden. Advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 2