PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT BILT Relletjes in Casablanca eisten een en vijftig doden Nicolaas heeft de Zeeuwen goed bedacht Kantlijn MIST OVER WEST-EOROPA OOR ZAAK VAN VERKEERSCHAOS Vandaag 195e Jaargang-No. 290 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B, den Boer. Adj W de Pagter Hoofdred, G. Ballintijn PI verv.: W Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct per week, f 5.45 p. kw.. fr. p p 1 5.70 per kw Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESSE, BRESKENSE COURANTEN VRIJE STEMMEN Dinsdag 9 Dec. 1952 ADVERTENTIEPRIJS V 1 per mm Minimum p aovcrtwu.e t 8.— Ing mededelingen driemaal tarief Kleine advertenties «max 8 regels) van 1—5 regels f l Iedere regel meet 20 cent ..Brieven of adres Bureau van dit Blad' 25 cent meer. Giro nr 359300 P Z C- Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr 5860. telef 2355 4 Hjnen (b g.g 2861 of 2160) Middelburg, Markt 51. telef 3841 Goes. Lange Vorststraat 63. telef 2475 (b g.g 2228) Oostburg. Flnlandstraat 2. telef 16. Terneuzen. Brouwerljstr 2 Zlerlkzee N BoRerdstr C telef 26. TEGEN DE EUROPEANEN Arrestatie van communisten In Casablanca, de voornaamste haven van het sultanaat Marokko is het Zondag en Maandag tot ernstige ongeregeldheden gekomen. Zondagavond namen 5000 Marokkanen deel aan antï-Europese demon straties. Zy vielen een auto aan, waarin zich een gezin bevond, dat met .lichte kwetsuren kon ontkomen. Een vrachtauto werd in brand gestoken. Een huis, waarin een Europees gezin woonde, werd omsingeld, maar de politie slaagde er in de bewoners te ontzetten. De demonstranten namen een aantal politiemannen gevangen en ontwapenden hen. Een ernstige botsing tussen de politie en de betogers ontstond toen de demonstranten poogden Arabische winkels tot sluiting te dwingen. Er vielen schoten en een gevecht ontstond. Later bleek, dat twee politieagen ten en een betoger waren gedood. Er werden 70 betogers gearresteerd, on der wie zich twee vooraanstaande Marokkaanse communistische leiders bevonden. Maandag duurden de on geregeldheden voort. Twee lijken van Franse burgers werden gevon den, die ontdaan waren van hoofd en ledematen. In de Europese wijk van Casablanca was het rustig, in de inheemse wijken waren alle win kels gesloten. Het centrum van de ongeregeldhe den was de wijk „Carrières centra les" een verzameling van hutten aan de rand der stad, waar ongeveer 60.000 inheemsen voornamelijk ar beidersgezinnen wonen. In deze wijk viel een menigte van 600 per sonen een politiepost aan. Vakvere nigingsleiders gaven een stakings parool uit en by de fabrieken wer den posten uitgezet. MILITAIRE HULP. De aanval op de politiepost werd afgeslagen, maar toen 3000 demon stranten terugkeerden voor een her nieuwd gevecht, moesten Marok kaanse troepen (Goems) te hulp komen. Maandag namen militairen in de stad grotendeels de politiebewaking over. Des middags werd bekend, dat 20 betogers en twee Fransen in Casa blanca het leven hadden verloren. In een voorstad van Casablanca werd de auto van een politieofficier omvergeworpen en in brand gesto ken. STAKING. Volgens het A.F.P. breidt de sta king. die voor 24 uur was uitgeroe pen zich snel uit in de Arabische wijken van andere steden. In het Zoals bekend mopperen alle Neder landers, die het voorrecht genie ten wegenbelasting te mogen be talen, over het feit, dat die belasting gelden niet worden uitgegeven voor de verbetering van bestaande en de aanleg van nieuwe wegen. Dat was namelijk bij de instelling van deze be lasting uitdrukkelijk béloofd. De minister van verkeer en water staat heeft nu vorige week beloofd, dat hij een onderzoek zal laten in stellen naar de gerechtvaardigdheid van dat gemopper. Hebben de moppe raars gelijk, dan zal er wellicht ver andering komen. Het is een vage toezegging, maar er ontstaat nu tenminste een kans, dat een' oude belofte zal worden inge lost. En dat is nodig! Want er, zijn nog altijd veel te veel beruchte we gen en wegstukken in Nederland, cjie telkens opnieuw de levens plegen te eisen van wegenbelastingbetalers. Als dat euvel verholpen zou worden, is. dat zeker de moeite waard. En heb-' ben de belastingbetalers er eigenlijk geen recht op? Het is allerminst uitgesloten, dat deze vergelijking tussen belas tingopbrengst en belastingbeste- den zal leiden tot een voor het rijk minder prettige conclusie. Gelukkig schuwt het rijk de onprettigheid niet. In de dezer dagen verschenen Me morie van Antwoord aan de Tweede Kamer over de begroting Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen wordt bij voorbeeld met grote openhartigheid een vergelijking gemaakt tussen het geen het Rijk uitgeeft om de kunst te steunen en wat de gemeenten van diezelfde kunst aan belastinggelden opstrijken. De cijfers zijn verbluffend. Het rijk subsidieerde de kunst in het jaar 1951 met welgeteld 2,3 mil- lioen gulden. Dat is met nog geen kwartje per inwoner per jaar. De or kesten kregen 1,3 millioen, het to neel 405.000, de film 60.000, de rest 503.000 ging grotendeels naar opera en ballet. Wat dè beeldende kunstenaars en de letterkundigen kre gen, is het vermelden niet waard. Het was bitter, bitter weinig. Terwijl zij het toch zijn, die er het slechtste voorstaan in zakelijk Nederland Maar wat beurden de gemeenten aan vermakelijkheidsbelasting? Het ronde sommetje van 20 millioen! De concerten leverden 533.000 op, het toneel zelfs 754.000 en de bios copen maar eventjes 13,8 millioen! Alle andere aan vermakelijkheidsbe lasting onderworpen evenementen brachten 4.8 millioen in de gemeen telijke schatkisten. Tegenover 2,3 millioen subsidie 20 millioen belasting! Als van die 20 millioen nu eens tien procent was besteed om noodlij dende kunstenaars uit de nood te hel pen en beeldende kunstenaars van wat extra opdrachten te voorzien, zou dat dan iemands ontstemming heb ben verwekt? En wat zouden vele kunstenaars er niet beter aan toe zfln geweest, fehele land staakten de bouwvakar- eiders. Naar verluidt zouden de vakver enigingen telegrafisch om interven tie van de Verenigde Naties hebben verzocht en het gerucht wil, dat men rekent met een mogelijke ver lenging van de staking. De Franse resident-generaal, ge neraal Augustin Guillaume, heeft verklaard, dat „De vrede door agres sie is verstoord. Het is de plicht van Frankrijk, de orde in Marokko te handhaven. Daarom zullen dege nen, die werkelijk verantwoordelijk zijn voor de ongeregeldheden en on lusten, voor het gerecht gedaagd worden." Guillaume sprak deze woorden in een vergadering van de regerings raad, een raadgevend lichaam, dat bijeen was ter bespreking van de be groting voor het volgend jaar. NIEUWE INCIDENTEN Maandagavond werd uit Casablan ca gemeld, dat behalve de grote on geregeldheden op Maandagmorgen zich ook ook nog verspreide, kleine incidenten hebben voorgedaan, waar bij blanken en Arabieren werden aangevallen. Het lijk van een blanke werd ge vonden met ingeslagen schedel. Zijn kleren waren door de aanvallers in brand gestoken. Des middags namen de gevechten in omvang toe. Tien demonstranten werden gedood en vier, gewond bij een gevecht, dat een uur duurde. Po litie en militairen dreven de menigte uiteen, De Franse autoriteiten hebben tot nader order het verschijnen van drie nationalistische bladen verboden. De avondklok werd ingesteld van 8 urn 's avonds tot G uur 's ochtends en sa menscholingen van meer dan 10 per sonen werden verboden. Auto's in de mist De K.N.A.C. maakt er auto mobilisten, die him auto in stra ten of op wegen parkeren, op merkzaam op, dat het in hoge mate noodzakelijk is bij mist de autoverlichting te laten bran den, ook al staat de wagen on der of bij een bx-andende lan taarn. De praktijk van de laat ste dagen heeft nl. duidelijk aangetoond, dat bij enigszins dichte mist auto's die zonder verlichting zijn gepai'keerd een gevaar opleveren voor andere weggebruikers. Ten overvloede vestigt de K. N.A.C. er opnieuw de aandacht op. dat volgens artikel 54 van net Wegenverkeersreglement automobihsten bij mist overdag verplicht zijn de grote koplich- ten èn de achterlichten te laten branden. Treinbotsing te Breda Maandagmorgen is om even half negen te Breda de diesel-electrische trein van 8.16 uit Tilburg in botsing gekomen met een rangeerdeel. De diesel-electrische trein ontspoorde, terwijl enkele passagiers lichte ver wondingen opliepen. Het ongeluk gebeurde op een af stand van 700 a 800 meter van het station. De bestuurder van de die sel-electrische trein .schakelde, toen een botsing niet meer was te voor komen, de remmen in en verliet de bestuurderscabine om zich in veilig heid te stellen. De botsing geschied de met grote kracht. De passagiers, die voor in de trein zaten, zagen, dat de linker wand van de eerste wagon vlak ach ter de bestuurderscabine werd weg gerukt. Een heer uit Den Bosch liep vex-wondingen op en werd, na verbonden te zijn, met een taxi naar huis vervoerd. Twee dames liepen schaafwonden op en moesten naar een ziekenhuis te Breda wor den vervoerd. Een wagon van het rangeerdeel veranderde door de bot sing van richting en reed met vrij grote snelheid langs de gesloten spoorwegovergang, de perrons van het Bredase station en enkele ande re spoorwegovergangen, die echter niet beveiligd waren. Doox*dat het baanvak BredaGilze Rijen over beide sporen was ver sperd, werden de reizigers van en tot Gilze-Rijen met bussen tot Bre da vex-voerd. De treinen van Nijme gen naar Vlissingen reden van de Nijmegense leant tot Tilburg en van de andere zijde tot Breda, 's Middags om twee uur kon over één spoor worden gereden, waardoor de ver binding NijmegenVlissingen was hersteld. TOESTAND ERNSTIG. In Franse regeringskringen is men van mening, dat de onlusten in Ma rokko het werk zijn van extreme na tionalisten, die daardoor druk willen uitoefenen op de Verenigde Naties, welke op het ogenblik de toestand in Noord-Afrika bespi'eken. Men noemde de toestand ernstig daar voor het eerst in Marokko en Tunis gelijktijdig grote spanning heerst. Er bestaat enige vrees, dat de onlusten zullen overslaan naar Al giers, waar Zondag kleine incidenten voorkwamen tijdens een begrafenis. Het juiste aantal doden bij de on lusten in Marokko staat nog niet vast. Aan officiële Franse zijde schat men het op 41 opstandelingen, zeven blan ken en drie man Marokkaanse poli tie. Onder de zeven blanken waren twee vrouwen. IN TUNIS. In Tunis is alles tot nog toe rustig. Wel waren Maandag de winkels in de Arabische wijk gesloten uit protest tegen de beweerde arrestatie van prins Tsjedli Bey, maar volgens de Franse autoriteiten bevindt de prins zich in vrijheid. Nieuwe president van Israël gekozen Isaac Benzvi is Maandag gekozen tot tweede president van de Staat Israël. Hij is 68 jaar, lid van de so cialistische Mapai-partij en van Russische afkomst. Gedurende zeven tien jaar is hij voorzitter van de na tionale raad van Palestijnse Joden geweest, die verantwoordelijk was voor het plaatselijk bestuur van de Joodse gemeenschappen tijdens het Britse mandaat van Palestina. Functie voor W. Vogt tij Ned. Radio Unie? N.C.R.V., K.R.O. en V.A.R.A. heb ben gezamenlijk bij de Nederlandse Radio Unie een voorstel ingediend om de heer W. Vogt te benoemen tot technisch directeur van de N.R.U. De heer E Bomli zou tot program ma-directeur benoemd moeten wor den. Het bestuur van de N.R.U. zal Vrijdag bijeenkomen, ter behandeling van deze voorstellen, welke o.m. ook behelzen een herverdeling van de commissariaten. Het „Algemeen Dagblad" weet te melden, dat de heer Vogt belast zou worden met het commissariaat „Ra dio City-plan", dat de totstandko ming van één groot complex raóio- gebouwen te Hilversum behelst. Voor de verwezenlijking van dit millioe- nen-object wordt op een termijn van tien jaren gerekend. Baggermolen sloeg om, runner verdronken. De zeesleepboot „Huflson" van L. Smit en Co's Internationale Sleep dienst heeft Donderdag ten zuiden van Lorenzo Marquez, aan de Oost kust van Zuid-Afrika, een hachelijk avontuur beleefd. De boot wat met de baggermolen „Afrika" en een bak op sleeptouw ondeivveg van Beira, via Kaapstad, naar Songuldak in Turkije, maar geraakte in een or kaan. Tot grote schrik van de be manning zag men plotseling de bag germolen omslaan, waarbij twee Ne derlandse runners én een Engelse ruimer overboord sloegen. Onmiddel lijk werden pogingen in het werk ge steld de mannen te redden. Dit geluk te met de twee Nederlanders, maar de Engelsman kwam om het leven. de diepte. De „Hudson" heeft de ste ven ga wend en vaart met de ball naar Beira-tei-ug. Er zit ook wel iets romantisch in die mist, kijkt U maar eens naar dit stemmingsbeeld, dat op hot Damrak te Amsterdam werd genomen. De huizen aan de Warmoesstraat tonen slechts hun contouren DIKSTE SINDS MENSENHEUGENIS Stagnatie in de treinenloop Er heeft Maandag een ware chaos geheerst in het West-Europese ver keer. De luchtvaart en de grote scheepvaart lagen vrijwel geheel stil, ter wijl liet trein- en wegverkeer ernstige vertraging ondervond. In de mon ding van de Elbe lagen niet minder dan 70 schepen stil. Het vliegveld „London Airport" zat voor de derde dag potdicht en het Britse luchtvaart- ministerie noemde de mist de dikste sinds mensenheugenis. Aangezien ook het straatverkeer haperde, was men in Londen vrijwel geheel op het vervoer per ondergrond se aangewezen. Volgens reizigers, die uit Londen arriveerden hangt de mist zelfs in de kamers van de Londense huizen. In enkele bioscopen konden de voorstel lingen niet doorgaan. Borden en eetgerei moest men na enkele uren weer afwassen, omdat door de mist bijzonder veel stof en vuil neersloeg. Uit Duitsland worden twee spoor wegongelukken gemeld, waarvan de mist de oorzaak was. In Mlinster reed een trein op een stilstaande lo comotief. Dertig personen werden ge wond. Ten Westen van Osnabrück reed een rangeerlocomotief op een stilstaande trein, waarbij een man werd gedood. LICHTER GEZONKEN. De uitgaande lijndiensten van Schip hol konden normaal doorgaan, maar er konden Maandag geen vliegtuigen binnenkomen, omdat er te weinig zicht was voor landingen. De scheep vaart op het IJsselmeer lag door mist en ijsgang practisch stil. In de haven van Rotterdam deed zich een aanvaring voor tussen het Engelse schip „Aire" en de lichter „Risico". De vrouw van de sehipper-eigenaar stond op het dek van de „Risico toen zij plotseling uit de dichte mist het Engelse schip recht op zich af zag komen. Ze begon te gillen en haar man, die in het ruim bezig was, kwam naar boven, overzag de. situatie en zonder zich een ogenblik te bedenken, rende hij nnar de roef, waar zijn drie kinderen zich bevonden. Het gezin begaf zich m de roeiboot en wist zich zo in veiligheid te stellen. In het ruim Vijftien brandweerlieden in Alkmaar met ontsla? Elf (van de twaalf) leden van het laddercorps. 4 hoofdlieden, o.w. met meer dan 25 dienstjaren, hebben hun ontslag aangeboden aan B. en W. van Alkmaar. Zij wensen niet langer deel uit te maken van de Alkmaarse vrijwillige brandweer, nu B. en W. een adjunct brandmeester hebben benoemd, on danks hun tijdig tevoren kenbaar ge maakte bezwaren en protesten. Op een eervoi ontslag aldus hun schrijven stellen zij geen prijs. Het algemeen belang willen zij niet de dupe van deze kwestie laten wor den. Bij brandalarm zullen zij zich nog naar de brandweerkazerne begeven en daar eventueel orders afwachten. Tot 1 Januari a.s. krijgt de leiding de ge legenheid in de ontstane leemte te GOEDKOPE EN NUTTIGE CADEAUX FAVORIET Winkeliers over het algemeen zeer tevreden „Dit jaar doen wy er niet meer aan", kan men enkele weken vóór St. Nicolaas uit menige mond horen, maar wanneer het tegen 5 December loopt en de beeltenis van de Sint in elite etaiage boven een kerncollectie artxiteien pr.jitt, haasten toch ook de mensen, die zó praatten, zich om cuocoxadexetiers, dassen en ilesjes eau ae cuio„iie in te siann. YVuxxt ge lukkig kunnen slechts weinigen in deze tijd van het jaar weerstand bieuen aan ue drang om anderen met een cadeautje, al is net slecixts een klei nigheid, te verblijden. Vrijwel iedere winkelier lxeert dit weer kuuxxen mer ken; ook ditmaax kunnen de meesten van hen zeer tevreden zyxx over de St. Nicoiaas-verkoop. rn Middelburg, Vlissingen en Goes, waar wy naar de gang van zaken hebben gennormeerd en ongetwyield eveneens eiders in Zeeland, is echter duidelijk gebleken, dat de koopkracht van het puuhek aanzientyk is verminderd: er is wel druk genochc, maar voor de grotere en duuruere artikelen bestond weinig belangstelling. Uiteraard is nog slechts een voor lopige balans opgemaakt en het spreekt vanzelf, aat de ene winkelier méér over de financiële resultaten van de St. Nicolaasweek is te spre ken dan de andere. Bij weinigen was de omzet echter geringer dan vorig jaar en in enkele gevaixen werd nog aanmerkelyk meer omgezet dan in 1951. Het viel in alle branches op, dat het publiek xiiet meer zo royaal in de beurs kan tasten; er werd met zeer veel overleg gekocht, nuttige gebruiksartikelen hadden niet zelden de voorkeur boven luxe voorwerpen en het waren vooral de kleinere ar tikelen, die begeerd werdén. De banketbakkers hebben over het algemeen niet te klagen gehad. On telbare boterletters hebben him weg naar de Zeeuwse magen gevonden en in sommige zaken was de vraag naar deze iekkerny zo groot en re gende het zo hard bestellingen, dat uien er ondanks overuren en mscna- Keiing van extra personeel nauwe lijks aan kon voluoen. Een banket bakker in Middelburg moest zelfs zijn voorraad amandelspijs voor rverstmis aanspreken en nad ook uaaraan nog niet voldoende. Een an der in Middelburg, die eveneens een grote zaak heeft, was iets minder en thousiast: wel was de omzet groot, maar tot een exceptionele verkoop kwam het niet. De prys van marse pein en chocolade spreekt daar onge twijfeld wel een woordje mee.. Zowel in Middelburg, als in Vlissingen en Goes viel het op, dat de verkoop zich voornamelijk op de laatste week con centreerde, waardoor men het ook drukker had dan vorige jaren, toen men een langere verkoopperiode meemaakte. Een Vlissingse banket bakker meldde als merkwaardigheid, dat het de St. Nieolaasdag zeil op vallend stil was. DUUR SPEELGOED WEINIG AFTREK De speelgoedwinkels hebben even min over gebrek aan kopers te kla gen gehad. Sommige zaken meldden zelis een grotere toeloop van klan ten dan voi'ig jaar, maar het dure speelgoed, zoals autopeds, meccano dozen, electxische treinen en luxe poppen, ging xnet grif weg. De typi sche gescnenkenzaken beleerden voor het merendeel gouden dagen, doch ook hier het zeirüe verschijnsel: weinig interesse voor het dure goed, maar veel omzet in kleingoed en vooral ook praetische voorwerpen. Ook uit de textielbranche verna men wij geen klachten. Eigenaren van herenmodemagazijnen in Middel burg en Vlissingen vertelden ons on geveer 50% méér verkocht te hebben dan met St. Nicolaas 1951, toen de omzet óók goed was. Nuttige artike len waren favoriet: wollen goederen en dekens werden geen minderwaar dige geschenken gevonden. Het koude weer bracht velen er bovendien toe om truien, shawls, handschoenen, e. d. tot Sinterklaascadeaux te bestem men. Goud- en zilver-winkels, zaken in le derwaren, parfumerieën, grootbedrij ven, zij allen melden een uitstekende St. Nicolaasweek. In de boekwinkels was het over het algemeen ook druk. In drie steden heeft de leuze „Een goed boek een blijvend geschenk" wel een klankbodem gekregen, waar bij echter de goedkopere werken en met name de „pockets" de voorkeur hadden. Ook wei-den teken des tijds! viij dikwijls studieboeken ten geschenke gegeven. Kinderboe ken (de kopers waren opvallend kieskeurig), agenda's en kalenders gingen bij tientallen de deur uit. De omzet in tabaksartikelen, pjj- waren ook nog 8 havenarbeiders aan het werk. Ook zij konden zich ber gen. De lichter zonk. Als gevolg van de vry zware mist hebben de treinreizigers Maandag avond eens niet te vee! op hun spoorboekje kunnen vertrouwen. Vol- gens de N.S. heeft de gehele dienst regeling „een beetje stroef gelopen". De treinbotsing op de iijn nabij Breda droeg er niet toe by de stagnatie In de treinenloop te verminderen. REDDINGSPLOEGEN STAAN KLAAR. Op de Rijn bij Krefeld-Uerdingen zijn Maandag in de dikke mist ~15 Rynaken met elkaar in botsing geko men. Er zijn geen gewonden. Reddingsploegen, dokters en zie kenauto's worden aan belde zijden van de rivier gereed gehouden. Gruwelijk misdrijf na 6 jaar opgelost Depothouder doodde een 12-jarig meisje Eerst thans is een misdryf opge helderd, dat Zwolle en omgeving ruim 6 jaar geleden in rep en roer heeft gebracht. De 33-jarige Zwolle naar J. S. heeft namelijk bekend, dat de twaalf jaar oude Henny K. op 6 October 1946 door zyn toedoen het leven heeft verloren. In de Zwollerkerspelse buurtschap Berkum vond men indertijd aan de oever van de Overijsselse Vecht het levenloze lichaam van het meisje, met het hoofd in de rivier. Achttien dagen later werd J. S., verdacht van dit misdrijf, aangehouden. De man ontkende. Wegens gebrek aan bewijs moest hij na vijf dagen vrijgelaten worden. Onlangs is deze oude zaak door de justitie weer aan de orde gesteld. Toevallig werd ook een maand geleden J. S. weer aangehou den. verdacht voor een heel andere zaak. Als depothouder van een Til- burgse textielfabriek had hij name lijk 18.000 verduisterd. J. S. werd door de Zwolse politie nog eens da nig aan de tand gevoeld inzake het drama van het najaar 1946. En dit maal bekende hij het meisje met Het hoofd in de rivier gelegd te hebben. Hij vermoedde namelijk, dat net kind toen reeds dood was, hetgeen naar bij de sectie achteraf bleek niet het geval was. Henny K. had met een dochtertje van J. S. de bewuste dag beuke- nootjes gezocht. Zij was daarna even aangelopen bij de woning van S„ waar behalve S., zijn vrouw en zijn drie kinderen zich bevonden. Even nadat het meisje weg was. ging J. S. een eindje omlopen. Hij heeft in de buurt van een bunker aan de Vecht het meisje ontmoet en haar met grote kracht vastgegrepen. Na derhand werden sporen van geweld aan de hals van het meisjë gevon den. Toen het slachtoffertje op de grond viel, dacht J. S. dat zij dood was en hij legde haar vervolgens met het hoofd in de rivier. is het 250 jaar geleden, dat bij besluit van de Staten van Holland en Utrecht de uitgifte van een krant afhankelijk werd gesteld van de toestemming der plaatselijke overheid. fien en aanstekers was ongeveer ge- ijk aan die van vorig jaar. Heel merkwaardig was het, dat öe Sinler- klazen-in-spé óf zeer goedkope aan stekers aanschaften, óf overspron gen op apparaten van enkele tiental len guldens. Doosjes of kistjes siga ren (de kisten vond men te duur) en grote dozen sigaretten vormden een gewild geschenk. Over de avondverkoop hoorden wij vrijwel niets dan goeds; de kassabel letjes in vele zaken hebben ook in de avonduren veelvuldig en plezierig ge tingeld. Slechts een enkele winkelier, wiens oordeel wij vroegen, was van mening, dat de resultaten de moeite niet loonden. DE VERWACHT: KOUDE OCHTEND Geldig tot Dinsdagavond. In de Noordelijke helft van het land overwegend droog weer met plaatse lijk nevel. Zwakke tof matige wind tussen Zuil en West. Temtieratuur oplopend tot enkele graden bóven nul. In de Zuidelijke helft van het land nevelig of mistig weer met In de och tend lichte en plaatselijk matige vorst en 's middags temperatuur om het vriespunt. Weinig wind.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1