z NIEUWS UIT ZEELAND SCHOUWEN EN DUIVELAND OVERWINNING INHANSWEERT GOEDE BEURT VAN KRUININGEN Ni WISSEL SCHOUWEN DINSDAG 9 DECEMBER 1962 PROV1NC1 ALE ZEEUWSE COURANT Het sparen in Zeeland, Het tegoed van de spaarders bij de VJissingse Nutsspaarbank steeg gedurende de maand November van 1' 8.233.851 tot f 8.253.341, Ingelegd werd f 287.482 en te rugbetaald f 287.991Het aantal rekenin gen steeg van 17.399 tot 17.488. Het school- sparen leverde een Inleg op van f 2086, de spaarbusjes gaven een Inleg van f 2523, Hier volgen nog enige détallcljfers: hoofdkantoor: stijging tegoed van i 6.074.144 tot f 6.0D5.755 (inleg f 198.459), afhaaldienst: stijging tegoed van f 15.450 tot f 15.597 (inleg f 3384Souburg: daling tegoed van l 490.997 tot f 478 585 (inleg f 13.146): Goes: stijging tegoed van i' 1.153.610 tot f 1.164.928 (inleg^f 50.561); Wolfaartsdtfk: stijging tegoed van f 304.733 tot f 305 963 (inleg f 4427): Terneuzen. stijging tegoed van f 102.817 tot f 105.893 (inleg f 7274); Zaamslag: daling tegoed van f 38.472 tot f 38.274 (inleg f 4002). Axel: celing tegoed van i 53.587 tot f 48.342 (inleg f 6226). VEESMOKKEL AAN DE GRENS. Door de ambtenaren der invoer rechten en accyrizen te Sint Jansteen werden twee zwarte bonte koeien in beslag genomen, welke door smokke laars naai de grens gedreven werclen. De smokkelaars wisten in het nach telijk duister te ontkomen. HERKEURING MATEN, GEWICH TEN "EN MEETWERKTUIGEN. In de periode van 19 Januari tot en met 19 Juni 1953 wordt de jaar- lykse herkeuring der maten, ge wichten en meetwerktuigen in Zee land gehouden. Het komende jaar zijn Walcheren, Tholen, St. Philips- land, Schouwen-Duiveland en N.- Beveland aan de beurt. Gedeputeer de Staten hebben de gemeentebestu ren opgedragen op de meest nauw gezette wijze voor een alleszins vol doende bekendmaking aan de inge zetenen zorg te dragen. RAAD BURGH Geen subsidie meer voor tuinbouwschool Haamstede De raad van Burgh vergaderde on der voorzitterschap van burgemees ter jhr. A. van Citters. Na de gebrui kelijke hamerstukken werd een sub sidie-aanvrage behandeld van het co mité, dat het vervoer regelt van kin deren uit Burgh, die in Zierikzee een school bezoeken. Besloten werd, dat ieder die meent voor zijn kinderen aanspraak op vergoeding van reiskos ten te kunnen maken, een afzonder lijke aanvrage moet indienen. Aan de Hervormde Stichting voor Maatschap pelijk Werk en Gezinszorg zal voor gezinszorg over de jaren 1951, 1952 en 1953 een bijdrage worden verleend die nog nader kan worden vastge steld en voor maatschappelijk werk over het jaar 1953 een subsidie van 10 cent per inwoner. Als bijdrage in de viering van het 50-jarig bestaan van het ziekenhuis Schouwen Duive- land te Nooragouwe werd aan deze gemeente een subsidie van 1 cent per inwoner toegekend. Omdat de raad van oordeel was, dat een vacantiecen- trum in Burgh niet thuishoort, werd op een verzoek van het administra tiebureau „Centraal" te Rotterdam om een vergunning voor de exploiteren van een dergelijk centrum te Burgh afwijzend beschikt, na een uitvoerige toelichting door de voorzitter. Als be stuurslid van de burgeiijke instelling voor maatschappelijke zorg werd met algemeene stemmen herkozen de heer J. C. Hanse. De raad besloot vervol gens om zich tegen een jaarlijkse con tributie van f 10— tot weaeropzeg- gens toe aan te sluiten bij het Cen traal Archief en Inlichtingenbureau inzake Maatschappelijk Hulpbetoon in Nederland. Ten behoeve van de O. L.- school te Burgh werd verder besloten in 1953 opnieuw toe te treden tot de Stichting Nederlandse Onderwijsfilm. Tevens zal women getracht voor deze school een projector van de stichting in huur te verkrijgen. Met 6 tegen 1 stem besloot de raad na een uitvoerige toelichting door de voorzitter vervolgens om het subsidie en garantiebesluit voor de lagere tninoouwschool te Haamstede in te trekken. Gebleken is namelijk, dat Burgn geuurenue een periode van 21) jaar jaarlijks 175.— neett bijgedra gen in ae rmancienng van ueze senooi, terwyr naama^ede naar ge lang van zijn inwonertal steeas veel te weinig heeft Detaaia. ue senooi is desujus geoouwd voor j lö.Uuu waar van ue provincie 6l)uU.beiaaiue. Door au. mtreKKen van de suosidie is ae mogenjKiieid omstaan, uat ue schooi uj^ei.jK zou gesloten worden. Met algemene sienancn weruen ue reitenmg 1951 en ae begroting 1953 van ue instelling voor ivraatscnappe- lijKe Zorg vastgesteld. Bepaala werd in veroand hiermede, dat ook aeze winter het verstrekken van brand- stoitoelagen voor de ouden van ua- gen in ueze gemeente door .deze stich ting zat woruen geregeld. Na ampeie discussies werd vervolgens in princi pe besloten de Steenweg, de Duin weg, de Kommertjesweg en de Lage- weg ook al met het oog op het vreemdelingenverkeer in onderhoud en beheer van de betrokken polders over te nemen en te verbeteren, als de polderbesturen bereid kunnen wor den gevonden, een door de gemeente vast te stellen afkoopsom te betalen. Met de stemmen van de heren C. M. Moolenburgh, L. v. d. Klooster en J. Duson tegen werd de begroting 1953 voor de vleeskeuringsdienst vervol gens vastgesteld. Tenslotte besloot de raad een stuk grond genaamd „De Kure" over te nemen van de burge iijke instelling voor maatschapplijke zorg om op dit perceel zomerhuisjes te doen bouwen. De gemeente zal het terrein met de huisjes exploite ren. De ambtenaar ter secretarie zal voor overwerk in het jaar 1952 een gratificatie van f 100 ontvangen en aan de heer P. van Waal werd in ver band met woningruil een woningwet woning verhuurd. Big' de rondvraag werd o.m. nog over de rattenbestrij ding, de woningwet, over de slechte verlichting van liet torenuurwerk en over hinderlijke betonblokken op het strand gesproken. Haamstede KINDERKOOR „WESTELIJK SCHOUWEN". Met het oog op viering van het eer ste lustrum van het kinderkoor „Wes telijk Schouwen te Haamstede, wor den thans reeds voorbereidingen ge troffen voor de in het a.s. voorjaar te -;even uitvoering. Het koor zelf is aan Let instuderen van „De schoonste feestdag" van Catharina van Rennes, terwij) ook nog de operette „Bloe- menfee en de Prinses" van Meerman ia staat. momenteel 54 leden. Daarbij zijn slechts 6 jongens, hetgeen voor het meerstemmig zingen wel be zwaarlijk is. Men kan er nog best een paar jongens bij gebruiken. Renesse GEZENSAVOND. De Kerkeraad der Ned. Herv. kerk te Renesse is er indertijd niet in ge slaagd om tijdens de gezinsweek een spreker te laten optreden. Thans heeft zg echter ds. D. M. Maas bereid gevonden om een gezinsavond te lei den en wel op Vrg'dag 19 December SLUITING WINKELWEEK. Zaterdagavond werd de winkelweek te Renesse gesloten: het muziek corps „Luctor et Emergo" maakte een muzikale rondwandeling, waar voor de belangstelling groot was. In de zaal van hotel Prummel werden daarna de prijzen bekend gemaakt van de étalagewedstrijd en prijsvra gen in de winkels. Het publiek wees als de mooiste étalage aan die van de heer L. A. Bakker. De tweede prijs was voor de heer St. v. d. Hoek. DIEF WERD GEARRESTEERD. Te Breda werd een zekere P. D. aangehouden. D. had enkele dagen ge leden ten nadele van de caféhouder P. te Renesse gestolen. D., die recidi vist is, werd voor de officier van justi tie geleid. THOLEN Oud-Vossemeer GEVONDEN VOORWERPEN Bij de Rijkspolitie te Oud-Vosse meer zijn inlichtingen te bekomen over een band van een lederen jas, een paar dameshandschoenen en twee Lipssleutels in étui. BUURTFEEST. Voor de leden van de buurtvereni ging „Onder de Molen" te Oud-Vos semeer was het Vrijdag j.l. in dub bel opzicht een feest. Deze vereni ging heeft namelijk de gewoonte om op St. Nicolaasdag haar feegt- vergadering te houden, 's Middags ontvingen alle 'schoolgaande kinde ren van de leden een tractatie. De feestavond werd gehouden in de schuur van de heer C. Polderman. De door de voorzitter, de heer M. van Dienst, geopende vergadering werd gevuld met voordrachten, to neelstukken e.d. Duivententoonstelling te Zierikzee. Zaterdag en Zondag hield de P.V. „De Gevleugelde Vrienden" te Zie rikzee haai- jaarlijkse tentoonstel ling in het hotel „Sirix." Circa 200 duiven, waaronder schitterenue exemplaren, waren ingezonden. Als keurmeester trad op de heer Ant. Peters uit Steenbergen, aangesloten bij de landelijke keurmeerstersgroep, die met lof sprak over de vooruit gang van de kwaliteit der vogels, waaruit hg een duif uit de mooie collectie van de heer A. Bakker waardig keurde voor de voor keuring te Urecht voor de wereldtentoonstel ling, welke in 1953 te Kopenhagen wordt gehouden. De heer Peters gaf Zaterdagavond nog nadere toelich tingen betreffende de te stellen eisen aan een goede postduif. Deze tentoon stelling genoot veel belangstelling. De voorziter en de secretaris brach ten dank aan de keurmeester en "de commissie. Gewezen werd op de steun, welke wordt verleend aan Sa natoriums en Rode Kruis vanwege de Postduivenverenigingen door het organiseren van wedvluchten. De uitslagen luiden: Oude doffers: le prgs: A. Bak ker, kampioen; 2e pr. F. Mays; 3e pr. J. A. v. d. Bos; 4e pr. F. Mays; 5e pi'. W. van Sluys; 6e pr. C. van Beveren; 7e pr. C. Berre- voets. Jarige doffers: le, 3e en 4e prijs: J. A. v. d. Bos; 2e pr. J. A. ten Haaf; 5e pr. W. van Sluys; 6e pr. A. Bak ker; 7e pr. J. C. Rombouts; Z.E.V. A. Bakker. Late doffers: le prgs: F. Mays; 2e pr. J. A. ten Haaf. Late duiven: le prijs: F. Mays. Jonge doffers: le en 2e prijs: J. Oole; 3e pr. A. Bakker; 4e pr. W. v. d. Ende; 5e pr. J. C. Berrevoets; 6e en 9e pr. J. A. v. d. Bos; 7e pr. W. van Sluys: 8e pr. C. Serjbel; Z.E.V. J. C. Berrevoets, Z.E.V. J. A. ten Haaf, Z.E.V. C. Krijger. Jonge duiven: le prijs: VV. van Sluys; 2e, 4e, 5e, 6e en 8e pr. A. Bakker; 7e pr. C. Seijbel; 9e J. A. v. d. Bos; 10e J. Quist; Z.E.V. L. Simmers. Oude duiven: le en 3e prijs: W. van Sluys; 2e pr. A. Bakker; 4e pr. G. Kristelijn; 5e pr. H. Koster. Jarige duivinnen: le prijs: A. Bak ker; 2e pr. A. v. d. Bos; 3e pr. W. van Sluys; 4e pr. J. C. Ronibouts; Z.E.V. W. van Sluys. De serieprgzen van 3 duiven: 1. A. Bakker, 271 p.; 2. W. van Sluys, 270% P-I 3. J. A. v. d. Bos, 270% p.; 4. J. Oole, 268% p.; 5. F. Mays, 268 p.; 6. J. A. ten Haaf, 276 p.; 7. J. C. Rombouts, 266% p.; 8. C. Seijbel, 266 p.; 9. J. Quist, 266 p.; 10. C. Berrevoets, 265% p.; 11. J. C. Ber revoets, 265% p.; 12. L. Simmers, 265% p.; 13. C. Klinke, 265 p.; 14. H. koster, 264% p.; 15. G. Krista- lijn, 264% p.; 16. C. Westenbrugge, 264% p.; 17. J. C. Dalebout, 264 p.; 18. C. Krijger, 264 p.; 19. C. van Beveren, 263% p.; 20. H. P. Mays, 263% p.; 21. N. Ravia, 263 p.; 23. W. v. d. Ende, 261% p.; 24. L. v. d. Hoelc, 258% p. WIE WAS ST. NICOLAAS? Ook op Schouwen-Duiveland en Tholen heeft St. Nicolaas in de af gelopen dagen menig bezoek afge legd, niet alleen bij „particulieren", maar ook bij verenigingen, scholen enz. In Nieuwerkerk bezocht hij de kleuterschool en 's avonds reed hij hier ter ere van de Winkelweek, die juist gesloten werd, door het dorp. voorafgegaan door het plaat selijk muziekcorps. Men mocht zelfs raden, wie hier de rol van St. Ni colaas speelde. Van de 88 inzenders, waren er maar 20, die de juiste naam inleverden. De voorzitter van het Winkelweek- comité, de heer Tanis, heeft vanaf de muziektent nog een slotwoord ge sproken, waarin hij allen dankte, die tot het succes van de winkelweek bijdroegen. In Burgh en Haamstede bezocht St. Nicolaas de leerlingen van de openbare school en de kleuterschool en de kinderen van de leden van de P. v. d. A. cn het N.V.V. Het waren geslaagde feesten, wel ke jong en oud veel genoegen ver schaften. Te Oud-Vossemeer kreeg de kleu- tei-school Vrijdagmiddag bezoek van de Sint. ZWEMMEN Raymonda Vergauwen weer in de baan EERSTE WEDSTRIJD WERD EEN- ZWARE TEGENVALLER Na geruime tijd voor de zwem- sport uitgeschakeld te zijn geweest door een ongeluk dat een storing van haar evenwichtsorgaan tenge volge had, heeft de Sasse zwemster Raymonda Vergauwen vorige week weer aan een wedstrijd deelgenomen, aldus het „Vrge Volk". Het Vlaamse zwemstertje had ingeschreven voor haar beste nummer, de 200 meter schoolslag, maar de Olympische deel neemster in de Belgische ploeg van 1952 wist het niet verder te sturen dan C.&, haar normale tijd was 2.58 een tijd, die haar zo teleur stelde, dat zij plannen had, er de zwemsport geheel aan te geven. Waarschijnlijk zal de sterke Ray monda echter wel doorzettingsver mogen genoeg kunnen opbrengen om zich opnieuw onder de beste zwem sters van 't continent te scharen en zal 't metr dat ophouden zo'n vaart niet lopen. In het andere geval bete kent het echter voor de Belgische zwemwereld, die toch al arm is aan grote talenten, een gevoelig verlies, als Raymonda niet meer in wedstrij den zou uitkomen. K.N.V.B. - AFDELING ZEELAND Zuidzande dwong Middelburg IV gelijk spel af. Hansw. Boys kreeg Zondag de eerste nederlaag te incasseren en wel van de grootste concurrent, Kruiningen (1—3). Cortgene kwam ook aar dig uit de bus met een zege op Rapenburg (3—2) cn Luctor bleef goed volgen door 's-Heer Arendskcrke tc kloppen (31). Vogelwaarde was in een productieve bui tegen Volharding '32 (10—3). Noormannen liep verder uit door Domburg met een 40 nederlaag naar huis tc sturen. Schoon- düke verhoogde eventuele kampioenslllusieH van Hoofdplaat beslist niet (4—2). Walcheren behaalde eindelijk weer eens een overwinning1 nu het tegen Retranchement ging (4—1). Renesse wordt haast onbereikbaar. Nu werd Zierikzee III het slachtoffer (3—1). De standen luiden: le klasse A: Hansw. Boys I Kruiningen I Luctor I Vogelwaarde I Cortgene I Rapenburg I Volharding ^2 I 8 5 2 1 12 29—10 7 5 1 1 11 24—14 7 4 3 0 11 19—12 6 3 1 2 7 25—11 7 2 2 3 6 22—26 7 2 2 3 5 23—28 7 1 0 6 2 13-35 's-H. Arendskerke 17 0 16 1 1332 Volharding ^32 2 winstpunten in min dering wegens niet opkomen. ST. PH1L1PSLAND BIETENCAMPAGNE GEËINDIGD. Het rooien der suikerbieten in St. Philipsland is deze week weer geëin digd, zodat door de landbouwers de laatste suikerbieten aan de haven zijn aangevoerd. In totaal werden aange voerd bijna 2,5 millioen kg. suiker bieten. Thans liggen er op de haven nog ruim 600.000 kg. op verscheping te- wachten. Doordat de oogstwerkzaamheden zijn geëindigd, kwamen verscheidene arbeiders, die behulpzaam zijn ge weest bij het rooien der suikerbieten enz., weer zonder werk. Zij konden echter direct worden opgenomen bij de draineerwerkzaamheden op Schou- v/cn-Duiveland. SCHEPEN" DOOR HET KANAAL VAN ZUID-BEVELAND. Res Capé, Brackë. Stad Amsterdam 3, Durinck. Maria. Rauchbaar. Atno, Ver* hulst. Telegraaf 16. Hoek. Neska 10, Rohr- cass. Antoine. van Leeuwen. Rijolina, v. d.' Haar. Damco 95, Kooyman, allen naar Rotterdam. Cassioppe, Kersbergen. Pene lope, Constantini. Corrie, de Vrij, allen naar Dordrecht. Italia, Emans. Albania. Bosman, beide naar Amsterdam. Elise Ma ria, Kreeft. Verwisseling, Dammers, belde Werkendam. Res Nova, Hoogendoorn, naar Werkendam. Edgirle, Sluman, naar Allernaar. Fiat, Kars., naar Delft. Pax, Bod- de, naar Arkel. Palmyre, de Haan, naar Werkendam. Oka, Smedt, naar Schiedam. Wuta, Stellinga, naar BarenoVecht. Leba. Van Dessel, naar Stampersgat. Lucia, Stoop, naar Delft. Wilmar, Domenle, naar Gorinchem. Era, Verbeeck, naar Deventer. Albert, Camermans. Leine, Ney. Neeltje, Groeneweg. Klybeck, Klaassen. Gelder land, dé Swart. Panama, v. d. Broeck. Navigatie, van Maaren. Hanseat, Erxleben Gerta. Bonnes. Bonne Attente, Verschoor. Adriana, van Doodewaard. Mars, Veldman. Ruhrort, Geils. Mecklenburg, Rusdorf, allen naar Duitsland. Rijn-Schelde 19. Ver gauwen. Thuringia, Maessen. Froburg, Michielse. Bergsom, Vroombout. Sachse- wald, Bürmester. Schldeland, van Strlen Verbano, Pols. Valata, Campani. Cramant, Maris, allen naar Basel. Salf 15, van Gurp. Vinkeveen. Wassnaar. Dumbo, Blokland. Mathilde, Kieboom. Velp, Top. Venlo, Rink. August, Pïeters. Joma, Fernhout. Goede Verwachting, Mana'emakers. Maria, v. d. Kolk. Zorg en Vlijt, Schuller. Guido. Somrs. Neustria, Janssen. Stad Amster dam 8. Kooy. Moretto, Van Holt. Butania 3, Vredeborg. Wstkust 3, Boon. Shamrock 3, Minnebo. Lina, Brouwer. Pro Patria, Bosman. Isis, Hermann. Arends. van Breughel. Inga, Meyer. Henri, Janssen. Yves Le Trocquer, v. d. Ger. Volharding, van Dalen. Nooit Gedacht. Dubbelman Adèle Meuwis, Bicknase. Zelands Luister 1, v. d. Vliet. Pietrnella Maria, de Wach ter. Putten. Smit. allen naar- België. ZUID BEVELAND Sint Nicolaas in de Bevelanden Trekkende van dorp tot dorp heeft Sint Nicolaas ook in Beveland weer vele kinderen met een geschenk ver blijd. Vrijdagmiddag bezocht de heilige Spanjaard met zijn knecht de O. L. school te Wissekerke, waar alle leer lingen met vele ouders en burge meester L. J. Hovegn hem een har telijk welkom bereidden. Nadat de kinderen op cadeautjes en lekker nijen waren onthaald, trok de Sint verder naar Driewegen, waar de openbare lagere school en de kleu terschool weiden bezocht. Ook hier werd met gulle hand speelgoed en snoeperg uitgedeeld. Met de politieboot „De Valk" ver scheen de Sint met di'ie knechten Zaterdagmiddag in de haven te Yer- seke, op de kade opgewacht door een grote menigte en de muziekvereni ging .Mozart". Na een hartelijk ont haal door het comité van ontvangst en burgemeester A. C. Willemsen bracht de jeugd een driewerf hoera uit op de grote kindervriend. Onder vrolijke muziek begon hierna de tocht naar het dorp. De Sint reikte aan de zieken en invaliden in de ge meente een cadeautje uit. In een feestelijke bijeenkomst bracht Sint Nicolaas een bezoek aan de kinderen der leden van de Alg. Ned. Agrarische Bond te Kattendij- ke. Met luid gezang werden Sint en Piet door 55 kinderen in café Spruit verwelkomd. Ook hier moest Piet diep in de zak grijpen om aan allen een aardig presentje uit te delen. Goes MET EEN MES GESTOKEN. In een der logementen aan de St. Jacobstraat te Goes ontstond Zondag avond onenigheid, waarbij de 43-jari- ge logementsgast R. een andere gast met een mes te lijf ging. De aangeval lene, zekere B. kreeg een onbeduiden de wond aan het voorhoofd. R., die dronken bleek, werd naar het politie bureau overgebracht. Hij zal voor de officier van Justitie worden geleid. Yerseke ONDERLINGE SCHAAKWEDSTRIJDEN. Uitslagen van de onderlinge com petitie der schaakclub „De Pion" te Yerseke: M. de KoeijerL. Grimm 10; P. VutteP. van Anrooy 1—0; J. Zuidweg—A. Be er ens VzA den HoedJ. Pleune 10; P. van Anrooij—P. Vette 0—1; L. M. C. Man nekeA C. Willemsen afgebr.; RL C. Polderman—J. P. L. Zonruiter afgeb. VAN "TOT WIN IJPE le klasse B: Noormannen I Schoondgke I Lewed. Boys I Hoofdplaat I Groede I Domburg I Walcheren I Retranchement I le klasse C: Renesse I Dreischor I Zierikzee III Burgh II Zonnemaire I In de gemeente Nieuwerkerk namen 918 inwoners aan het bevolklngs onder zoek op t.b.c. deel. Over het geheel ge nomen is deze deelname tegen gevallen. Een oogstcollecte in de Hervormde kerk te Nisse leverde f 144.21 op. Ten bate van de diaconie werd in de Ned. Herv. kerk te Waterlandkerkie f 8.07 bijeen gecollecteerd, een collecte voor de kerkvoogdij leverde f 8.97 op. De opbrengst van een zendingscollecte was f 43-56. Tot kosteres aan de Ned. Herv. kerk te Retranchement \t»ïrd benoemd me vrouw wed. A. Verkeste. De collecte ten bate van het nood fonds der Ned. Herv. kerk te Retran chement leverde f 22.55 op. Te Retranchement heeft de verkoop van kinderpostzegels en kinderbriefkaar ten f 88.50 opgebracht. 8 5 3 0 13 35—13 8 5 2 1 12 26—13 5 4 0 1 8 18—10 7 3 1 3 7 24—15 6 1 2 3 4 13—18 5 113 3 14—15 5 113 3 11—20 6 0 0 6 0 3—40 10 8 2 0 18 49—11 5 3 1 1 7 22- 5 6 2 0 4 4 13—26 5 1 0 4 2 9—25 6 0 15 1 10—36 In de res. le klasse A liet Aarden burg zich verder van de kop verdrin gen door de nederlaag (43) tegen Sluiskil n en verpletterde Hontenissc II Ria met 10—0. Oostburg kwam in de middenmoot door een overwin ning op IJzendijke II (14). Terneu zen II behield zijn kans door Steen te kloppen (03). De stand is; Hontenisse II 816: Hulst II 6—10; Aardenburg II 9—9; Terneuzen III 57; EMM II 87; Oostburg II 56; Sluiskil II 66; Steen II 6—5; PSK II 5—2; IJzendij ke II 50; Ria II 50. In de res. le klasse B ging één wed strijd door, namelijk De Zeeuwen III Clinge III. De Zeeuwen won met 3—2 en klom daardoor een plaatsje. 2e KLASSE. Zuidzande bracht het tegen Mid delburg IV zowaar tot 'n gelijk spel, waardoor Zuidzande de laatste plaats aan RCS Hl liet, dat in Noormannen II zijn meerdere moest erkennen (1 5) De stand is nu: Middelburg IV 6— 10; Zeelandia III 58; Noormannen II 8—7; Biervliet III 55; Breskens IV 55; Vlissingen IV 24: Zuidzande I 6—2; RCS Hl 5—1. Hansw. Boys II had evenals het eerste elftal blijkbaar een off-day, want Koewacht kwam een puntje wegslepen. Hulst m won de belang rijke wedstrijd tegen Graauw (21). De stand is hier als volgt: Hulst III 915; Graauw I 710; Hansw. Boys II 69; Hontenisse III 64; Kwadendamme I 42: Goes IV 41; Koewacht I 51. Brouwershaven heeft nu mede door de 53 zege op Dre;e"*hor II een flin- tCUWS tn In de Zaterdag j.l. gehouden buiten- i gewone vergadering van aandeelhouders der N.V. Stoom-spinnerijen en weverijen voorheen S. J. Spanjaard te Borne is M. Hirschfeld bij acclamatie tot commissaris der vennootschap benoemd. Kardinaal Spellman van New York zal Kerstmis dit jaar wederom in Ko rea doorbrengen bij de strijdkrachten van de Verenigde Naties Hij vertrekt 17 December. Op Kerstdag zal hij in drie verschillende frontsectoren de H. Mis opdragen. De behandeling van de roomsmok- kel-affaire, waarbij Belgische en Neder landse zuivelfabrieken zijn betrokken en waarin de Belgische staat een schade ■ergoeding eist van 300 millioen francs, s uitgesteld tot 9 Februari. Oorspronke lijk zou deze zaak Maandag behandeld zijn voor het Antwerpse Gerechtshof, maar het dossier is zo omvangrijk, dat de advocaten om uitstel hebben ver zocht. 9 De minister-prseid'ent van India heeft bij het parlement een vijfjarenplan in gediend, waardoor het nationale inko men met 11 procent vergroot zal wor den. De kosten worden begroot op on geveer 20,7 millioen roepijen. Burgerlijke Stand HAAMSTEDE. Getrouwd': W. G. Zomer. 23 j. en P. J. Baumann, 18 j.; B. de Ruiter, 31 j. en G. A. Kouwen, 20 j. SCHERPEN'ISSE. Bevallen: L. Bijl—Rottier, d.; H, P. Sla ger—Boon, d. LEZERS SCHRIJVEN WACHTLOKAAL VOOR BUSPASSAGIERS. Wanneer zal het eens zover komen, dat er të Goes in de behoefte aan een wachtlokaal zal worden voorzien? In weèr en wind staan de mensen te wachten op de diverse aansluitingen, Een pluim voor Kruiningen en Hein- kenszand voor hun mooi wachthuisje, die stukken beter zijn dan het „wind scherm" op de Westwal Er is ook wel eens over een klok geschreven die hier zou komen, maar nog altijd niet is gearriveerd. Goes. Een abonné. Naschrift redactie: Het gemeentebe stuur van Goes is evenzeer overtuigd van de wenselijkheid, dat er een wachthuisje dient te komen. Deze kwestie heeft reeds geruime tijd de aandacht. Gewacht wordt nog op het antwoord van enkele particuliere in stanties over deelname in de exploita tie. De klok van de Midza is op komst 9 wVeleclep De Noorse premier heeft verklaard, dat Noorwegen zijn defensieprogramma niet zal reduceren. Monari, de chauffeur-lijfwacht van de Italiaanse communistenleider Togli- atti, heeft in een voetbalpool 54 mil lioen lire gewonnen. Zaterdag en Zondag zijn te s-Gra- venhage een aantal mensen in de Van Alkemadelaan in een groot gat gereden of gelopen, waarschijnlijk ontstaan door een lek in de leiding van het Duinwater- bedrijf Een 77-jarige mevrouw, die met haar dochter liep te wandelen, zakte plotseling weg. Zij kreeg een buil op het hoofd en een bloeduitstorting. Hèt gat is gedicht. In Essen hebben 300 leden vau de verboden „Freie Deutsche Jugend' gede monstreerd tegen de Duitse herbewape ning. De politie greep in en arresteer de 44 personen. Acht politiemensen wer den gewond. O De politie te Bangkok heeft Maandag een grootscheepse arrestatie verricht van personen, die er van verdacht worden communist te zijn. De aangehoudenen zijn merendeels Chinezen. 9 Maandagavond heeft prof. dr. G. Bril- lenburg Wurth het rectoraat van de Theo logische Hogeschool der Gereformeerde Kerken te Kampen overgedragen aan zijn opvolger prof. dr. A. D .R. Polman. ke voorsprong genomen. Het werd door Renesse II, dat verloor van Zie rikzee IV, in de kaart gespeeld. Hier is de stand: Brouwershaven I 8—13; Renesse n 9-8; Zierikzee IV 7—7; SVOWK I 4—6; Dreischor II 6-0. 3e KLASSE. De stand in de res. 3e klasse A is: Hoofdplaat II 36; Schoonciijke II 3 -6; RCS IV 4—2: Walcheren II 4-0. In de res. 3e klasse B werd de standenlijst nogal door elkaar ge schud. mede door de nederlaag van Terneuzen IV tegen Vogelwaarde II (25). Clinge III klom Iets door een misstap van Steen III (21). De stand: Corn Boys III 7—8; Vo gelwaarde II 5—8; Clinge Hl 78; Terneuzen IV 57; Steen III 56; Hontenisse IV 2—2: Rapenburg n 5 —2; Graauw II 6—0. In de res. 3e klasse C leed Zee landia de tc verwachten nederlaag tegen Domburg H, waardoor in de stand geen verandering kwam. VOETBAL J U NIORE N COMPETITIE. Voor de juniorencompetitie van de afdeling Zeeland K.N.V.B. werd het afgelopen week-einde slechts een wedstrijd gespeeld, nL tussen Bres kens I en Walcheren L De uitslag was WIELRENNEN Faanhof won 10e étappe in Ronde van Argentinië De tiende étappe van de Ronde van Argentinië van Cordoba naar San Francisco (210 km) is gewon nen door onze landgenoot Henk Faanhof vóór de Italiaan Logli en de Argentijnen Varisco, Valmitjana, Ar- regul en Benvenutti. BOKSEN Vlissingse boksers naar Dordrecht. Op Maandag 15 December a.s. zul len 6 leden van de Vlissingse boks club D.O.S. te Dordrecht uitkomen tegen leden van de plaatselijke boks club en tegen boksers uit Den Haag en Rotterdam. Voor deze ontmoeting zijn de volgende wedstrijden vastge steld: Daan Cracau (D.O.S.)Paget, Rotterdam; Hennie Nieuwpoort, (D. O.S.)—Damen; H. Dik (D.O.S.)—H. Kleine, Rotterdam; H. Lübig (D.O.S.) B. Leenheer, Dordrecht; J. Visser (D.O.S.)Muring, Rotterdam; A. de Jonge (D.O.S.)Scherpenzeel, Den Haag. Opnieuw bokser na gevecht overleden Precies een maand, nadat de Fran se vlieggewicht Honore Pratesi aan de gevolgen van tijdens een boks wedstrijd opgelopen verwondingen bezweek, heeft te Londen opnieuw een bokser kort na een ontmoeting het leven gelaten. De 30-jarige Leo nard Davidson, die Donderdag jl. na afloop van een amateurwedstrijd naar het ziekenhuis moest worden overgebracht, is Maandagmorgen overleden. Sinds het einde van de tweede we reldoorlog zijn 14 boksers, onder wie 8 amateurs, kort na in Engeland in de ring te hebben gestaan, gestorven. Marktberichten VEEMARKT ROTTERDAM. 8 Dec. Ter veemarkt aangevoerd in totaal 1423 dieren, waaronder 795 vette koeien en 535 varkens en 93 schapen en lammeren. Prijzen per kg.: vette koeien f 2.75—2.90, 2.60—2.70. 2.20—2.30. varkens lev. gew. f 2.001.951.90. Prijzen per stuk: lammeren f 90—75—60. De aanvoer van vette koeien was kor ter met levende handel en de prijzen waren iets hoger. Enkele prima's iets bo ven notering. Varkensaanvoer iets minder met stroeve handel en gemiddeld lager ln prijs. Enige exemplaren boven note ring. Lammeneiwanvoer matig, handel vlug en goed prijshoudend. YIEMWN BRESKENS. 8 Dec* Exportgarnalen 45 kg.: f 1.25; schar 140 kg.: 03—68: bot 49 kg.: 43—56; kabeljauw 49 kg.: 83—84; schardijn 1400 kg.: 31—43. KERKNIEUWS. DS. H. MEULINK OVERLEDEN In de ouderdom van 77 jaar is te Enschede overleden ds. H. Meulink. emeritus predikant van de Gerei ker ken onderh. art. 31 K.O. De overle dene werd 5 April 1875 te Enter, waar zijn vader predikant was, geboren, studeerde aan de theologische hoge school te Kampen en werd in 1900 predikant te Meliskerke. Hij diende de kerken van Hendrik Ido Ambacht en Wolvega en van 1919 tot aan zijn emeritaat die van Enschede, waar hij zich op verschillend gebied bewoog. Nagekomen advertenties Heden overleed, geheel onverwachts, onze ge liefde, zorgzame Man en Vader JOHANNES JAQOBUS DU PONT, in de leeftijd van 43 jaar. Namens zijn diepbe droefde Vrouw en Kinderen, TH. DU PONT- VAN GEMERT. Vlissingen, 8 Dec. '52. Bosjeslaan I2; De teraardebestelling zal plaats vinden op Donderdag 12 Decem ber a.s., des namiddags 2 uur vanaf Bosjeslaan S. P. RIETEMA. neus-, keeL, oorarts. GEEN SPREEKUUR tc Zierikzee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 11