PROVINCIALE ZEEUWSE COÜRANT Ongekend zware mist legde het verkeer vrijwel lam Begrotingstekort van Vlissingen tot 224.000,- gestegen BILT GEHEIME BESPREKINGEN AAN BOORD VAN KRUISER ..HELENA" „COMBINATIE" MAG HAVEN VAN CASABLANCA NIET VERLATEN 195e Jaargang-No. 289 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F van de Velde en F. B. den Boer. Adj W de Pagter. Hoofdred. G. Ballintyn PI verv.: VV. Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct per week. f 5.45 p. kw., fr. p p i 5.70 per kw Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESSE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Maandag 8 Dec. 1952 ADVERTENTIEPRIJS 2T ct. per mm Minimum p. aovrr'TiUt f 3.— Ing medeaelingen driemaal urlef. Kleine advertenties (max a regels) van 1-5 regels f 1--- Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit Blad' 25 cent meer. Giro nr 359300 P Z C. Middelburg. Bur Vlissingen Walstr 58—60. telef. 2355 4 lijnen (b.g.g 2861 of 2160i Middelburg. Markt 51. telef 3841 Goes. Lange .Vorststraat 63. telef. 2475 (b.g.g 22281 Oostburg. Finlandstraat 2. telef 16. Terneuzen. Brouwerljstr 2 Zlerlkzee. N Bogerdsti C 100 lelvf 20- SCHOTS VEE KREEG WHISKEY In Utrecht konden de stadsbussen niet meer rijden Langs de kasten van vrijwel geheel West-Europa Is het verkeer Zaterdag en Zondag ernstig gehandicapt door een buitengewoon zware mist. In Londen, waar men op dit gebied toch heus wel iets gewend is, was het zelfs zo erg, dat de oudste inwoners zich een zó zware mist niet herinnerden. Het duurt hier nu reeds drie dagen en het verkeer in en om de Engelse hoofdstad is praetisch lam gelegd. De vliegvelden zyn gesloten en het scheepvaartverkeer op de Theems ligt geheel stiL In de stad kropen de auto's door de straten voort, hetgeen overigens niet verhinderde, dat zich nog onge veer 300 ongevallen voordeden, waarbij drie personen om het leven zijn gekomen en enige tientallen weiven gewond. In een meubelfa briek in Oost-Londen brak een brand uit, die als gevolg van de mist pas zeer laat werd ontdekt. Zondagmiddag om drie uur was het op Piccadilly-Circus al zo donker als de nacht. Het verkeer lag stil en vele gauwdieven sloegen hun slag. In tientallen huizen is ingebroken en ook de handtasjes der dames moes ten het weer ontgelden. Aan de ach tervolging van de daders viel niet te denken, daar zij in een ommezien onzichtbaar waren. Wie de brandweer nodig had, moest veel langer wachten dan ge woonlijk. Brandweerlieden met fak kels liepen voor de brandspuiten uit. Volgens de weersverwachting mag Londen voor Maandag niet op ver betering hopen. Nood maakt vindingrijk. Een Schotse veefokker kon het niet lan ger aanzien, dat zijn koeien, scha pen en varkens, dié hij naar Londen had gebracht om Maandag mee deel te nemen aan een fokveetentoonstel- ling, stonden te hoesten en te kuchen als gevolg van de Londense mist. Een koe was al in elkaar gezakt en moest afgemaakt worden. Hij drenk te een aantal zakken in Whiskey en bond ze de dieren bij wijze van lucht- filter om de kop. Het middel hielp dadelijk. Een koe, die zwaar had staan hoesten, scheen zich enkele minuten later weer veel prettiger te voelen Ook uit Noord-West-Duitsland van de Belgische kust werd zware mist gemeld. Het luchtvaart- en het scheepsverkeer lagen hier eveneens vrijwel stil. Zuid-Duitsland en Noor wegen meldden helder weer. IN NEDERLAND Zondagavond hebben ook verschei dene plaatsen in ons land last gehad van een zeer dichte mist. In de stad Utrecht, waar het zicht nog slechts enkele meters bedroeg, moesten zelfs de plaatselijke busdiensten wor den gestaakt. Ook in het Noorden hing er een zeer dikke mist. Het autobus verkeer, dat hier zeer inten sief is en in Groningen zyn knoop punt heeft, ondervond grote verlra- ging. In Rotterdam, waar het zicht nog 30 a 40 meter bedroeg, ondervonden de busdiensten ook enige vertraging, In de hoofdstad ging het nog wel, behalve in de buitenwijken, waar naar schatting van de politie op sommige plaatsen niet meer dan 10 meter zicht was. De busdiensten van Amsterdam naar Het Gooi en de Haarlemmermeer ondervonden veel vertraging, maar bleven toch rijden. In Den Haag, Arnhem en Maastricht was de mist niet buitengewoon dicht. AANVARINGEN OP DE WATERWEG Op de Nieuwe Waterweg kwam het tweemaal tot een scheepsbotsing. Bij de eerste waren drie schepen be trokken, twee Noren en de „Arends- dijk" van de Holland-Amerika-lyn. Er was enige schade; De beide Noor se schepen, de „Baden" en de „Rag- ni", keerden naar Rotterdam terug en de „Arendsdijk" kon de reis naar Antwerpen voortzetten na eerst eni ge tijd wegens de mist voor anker te zijn gegaan. Persoonlijke ongeval len deden zich niet voor. Zaterdagavond vond op de Water weg nog een aanvaring plaats tus sen het Nederlandse m.s. „Mame" en een Fins schip. De „Marne", die aan de boek werd geraakt, maakte wa ter. Achttien gewonden bij autobus-botsing Achttien personen werden min of meer ernstig gewond, toen twee auto bussen van de N.V. Gelderse Tram wegen Zaterdagmorgen tussen Neede en Eibergen botsten, tengevolge van de gladheid van de weg. De bussen waarin zich 13 en 25 personen bevonden, reden met nor male snelheid en uiterst rechts van de weg. Eén der chauffeurs werd ernstig gewond, de beidé conductrices behoorden tot de lichtgewonden. In ziekenhuizen te Enschede, Neede, Groenlo en Doetinchem werden onge veer 15 personen verbonden en vier van hen moesten in Enschede worden opgenomen. De overigen konden huiswaarts keren. Bed voor „Faustus" kost 20.000.— per week De kosten van het maken van een „bed" voor het wrak van de „Faustus" worden geraamd op f 20.000.per week. Het valt niet te voorspellen hoe lang de werkzaamheden zullen duren. Zoals bekend, is de zandzuiger „Ahoy" (capaciteit 1500 M3 per uur) op 5 December met zuigen begonnen. De eigenares, de firma Oosterwij k, heeft -de toezegging voor een premie gekregen, welke echter voornamelijk afhankelijk is van de diepte, waarop het wrak komt te liggen. Het achterschip is intussen volgens schattingen van duikers reeds onge veer 12 meter diep weggezakt. Sultan Hamid zal in Djakarta terechtstaan Uit Djakarta wordt gemeld, dat de zaak tegen Sultan Hamid, die reeds brjna drie jaren in voorarrest zit, in verband met de affaire Westerling, deze week in behandeling zal komen voor het hof te Djakarta. Nederlandse planter wordt uit Indonesië gezet Het ligt in de bedoeling van de In donesische immigratiedienst de Ne derlandse planter A. Dumas, die eind November aan boord van de „Modjer- kerto" in Indonesië arriveerde, als ongewenste vreemdeling uit te wij zen. De 42-jarige heer Dumas werd bij het betreden van Indonesisch grond gebied door de politie aangehouden en op verzoek van de militaire auto riteiten naar- het immigrantencentrum overgebracht. Handelingen in het verleden van de heer Dumas zouden de vrees hebben gewettigd dat hij gevaar zou kunnen opleveren voor de openbare rust en orde. Om dit te voorkomen wil men Dumas uitwijzen. Zes blanken doen mee aan ongehoorzaamheidsactie Een groep van zes blanken, onder wie drie vrouwen, willen meedoen aan de door de niet-blanken op touw fezette ongehoorzaamheidsactïe in uid-Afrika. Dit plan heeft te Johan nesburg veel belangstelling gewekt, want het is de eerste keer, dat blan ken zich actief inlaten met de bewe ging van burgerlijke ongehoorzaam- Cubaanse Skymaster neergestort Bij de Bermuda-eilanden is Zater dag een Cubaanse DC 4-Skymaster brandend in zee gestort. Aan boord bevonden zich 34 passagiers en een bemanning van 8 leden. Waarschijn lijk zijn vier personen gered. TIJDENS EISENHOWER'S TERUGREIS „Ike" laat zijn ministers naar het eiland Wake komen Generaal Eisenhower ontwikkelt op zijn terugreis van Korea naar de Verenigde Staten een grote politieke activiteit. Hij heeft drie van zyn toe komstige ministers en zijn voornaamste adviseurs naar het eiland Wake in de Stille Oceaan ontboden, om daar, aan boord van de kruiser „Helena" op welk schip de generaal zich thans bevindt bespreking' - te voeren over Korea en de te volgen politiek in het Verre Oosten. De besprekingen op de kruiser „Helena", die een streng geheim karakter zullen dragen, vallen samen met een conferentie van hoge militaire leiders in Pearl Harbour. De toekomstige minister van bui tenlandse zaken, John -Foster Dulles, de toekomstige minister van finan ciën, George Humphrey en de toe komstige minister van binnenlandse zaken, Douglas McKay, zouden zich vannacht aan boord van de kruiser hebben begeven. Behalve Eisenhower bevinden zich op de „Helena" de toekomstige mi nister van defensie, Charles Wilson en admiraal Arthur Radford, opper bevelhebber van de Amerikaanse vloot in de Stille Oceaan. De kruiser zal via Wake naar Honoloeloe varen. Men verwacht, dat de „Helena" Woensdagochtend" in Honoloeloe zal aankomen. Het gezel schap; blijft daar waarschynlyk twee of drie dagen, waarna het met twee Constellations naar New York door vliegt. Eisenhower en zyn ministers worden midden December in de V.S. terugverwacht. GEEN PRETTIGE REIS Intussen had Eisenhower op de „Helena" geen prettige reis. Tussen Goeam en Wake kwam de kruiser Zaterdag in een storm terecht met windsnelheden van meer dan 65 km. per uur. Zondag werd het weer iets kalmer. Uit Tokio werd nog gemeld, dat men daar de indruk heeft, dat Eisen hower niet zal toestaan, dat de Ko reaanse campagne in de „huidige vastgelopen toestand" blijft. Presi dent Syngman Rhee verklaarde in Seoel, dat Eisenhower Zuid-Korea aanzienlijke steun heeft beloofd. Men Washington en de Perzische olie EEN WAARSCHUWING. De Amerikaanse regering heeft Zaterdag gewaarschuwd, dat Ameri kaanse maatschappijen, die overwe gen olie van Perzië te kopen, zelf moeten beslissen, welke juridische ri sico's aan een dergelijk besluit ver bonden zijn. Het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken deelde mede, dat dit de eerste officiële verklaring was omtrent de houding van de Ameri kaanse regering ten aanzien van de aankoop van Perzische olie door Amerikaanse maatschappijen. Dergelijke verschepingen zouden schadelijk kunnen zijn voor een alge mene regeling van de voornaamste kwestie, zo vervolgde de verklaring. De Britse regering is van deze ver klaring op de hoogte gebracht en heeft er geen bezwaar tegen ge maakt. Voor zover beke".d, overwe gen geen grote Amerikaanse olie maatschappijen Perzische olie te ko pen. Wel stelden verscheidene kleine re maatschappijen een onderzoek naar de situatie in. verwacht voorts, dat Eisenhower zal besluiten bij een eventueel nieuw groot offensief tegen de Noordelij ken Chinese nationalisten in te scha kelen. Toen Eisenhower Korea per vlieg tuig verliet, werd juist de grootste Noordelijke luchtaanval van de gehe le Koreaanse oorlog uitgevoerd en afgeslagen, aldus is van Amerikaan se zijde in Tokio bekend gemaakt. De aanval begon vy'ftig minuten voor het toestel van Eisenhower bij Seoel voor de terugreis opsteeg. Adolfo Ruiz Cortines, dfc nieuwe president van Mexico. Hatsjsd mag met in Tunis begraven worden Moordenaars werden gearresteerd Het stoffelijk overschot van de vo rige week vermoorde Tunesische vak bondsleider Ferhat Hatsjed zal ter- aardebesteld worden op het eiland je Kerkannah, waar Hatsjed in 1914 werd geboren. Met het oog op even tuele demonstraties hebben de auto riteiten de begrafenis *n Tunis zelf verboden. Twintig a: evaardigden van het vakverbond zouden de be grafenis mogen bijwonen, doch dit aanbod werd geweigerd omdat men wenste, dat alle arbeiders van Tu nis in de gelegenheid zouden wor den gesteld Hatsjed de laatste eer te bewijzen. Dit zou natuurlijk al leen in Tunis zelf kunnen geschie den. Intussen zijn twaalf leden van het algemeen vakverbond en de Nieuwe Grondwetsparty aangehouden, naar de Franse autoriteiten mededeelden om hen „in bescherming te nemen".. Het onderzoek naar de daders van de moord door de Franse autoritei ten, heeft geleid tot de arrestatie van twee mannen, die bekenden de moord te hebben gepleegd op aan stichten. van het hoofdkwartier van de Nieuwe Grondwet spartij. Intussen hebben zich in Tunis eni ge demonstraties voorgedaan Op de waranda van de villa van de Tunesi sche minister van landbouw, die lid is van de Franse delegatie bij de Ver. Naties, is Zaterdagavond een Kom ontploft. Er waren geen slacht offers. Praai? eist terucw*"" van gp7ant van Israël De Israëlische gezant in Praag, Koubovi, is bij de Tsjechische rege ring uit de gratie. Zijn onmiddellijke terugroeping is aan de regering te Jeruzalem gevraagd. Koubovi wordt er van beschuldigd dat hij op voor een diplomatiek ver tegenwoordiger niet passende wijze de emigratie van Tsjechische burgers naar Israël zou hebbên bevorderd en te hebben samengewerkt met de deze week geëxecuteerde „spionnen". Intussen is in Jeruzalem officieel verklaard, dat men in een nota aan Praag deze beschuldigingen zal te genspreken en tevens zal protesteren tegen de anti-Joodse strekking van de onlangs in Praag gevoerde proces sen. De Tsjechische eis tot terugroe ping van de gezant wordt afgewezen. NASLEEP VAN ZEEROVERIJ t Verladers eisen schadevergoeding De verladers van de party sigaretten ter waarde van ongeveer vier ton, welke door piraten geroofd werd van het Nederlandse schip „Combinatie", eisen van de reders schadevergoeding. Zy voeren in een civiele procedure te Tanger aan, dat de kapitein niet de nodige maatregelen heeft getroffen om de overval te voorkomen. Op het schip is conservatoir beslag gelegd. Over het al dan niet rechts geldig zyn van dit beslag, zal Dinsdag te Casablanca waar het schip ligt in kort geding worden beslist. Hoewel de reders gerust zijn op de uitspraak welke waarschijnlijk volgende week zal volgen beteke nen de tien dagen oponthoud te Casa blanca opnieuw een verlies op de reeds zwaar belaste exploitatie-reke ning. De zeerovers hadden alles wat niet sprjkervast was tot de sloep toe, van het schip gestolen. Bovendien moet de motor dringend gereviseerd worden; de piraten hadden deze con stant ovei zijn toeren gejaagd. In de civiele procedure verwerpen de reders elke aansprakelijkheid en vorderen de vrachtsom op. UITGEHONGERD EN VERVUILD. Uitgehonderd en vervuild Kwamen de mannen van de „Combinatie", on der wie de kapitein J. A. van Delft, op 27 October voor de rede van Tanger. Zij waren, tezamen met de vertegen woordiger van de verladers, de neer Pedemonte, gevangen gezet in de be- manningsverblijven, waarvan de pa- tryspqorten zwart geverfd werden, zodat elke oriëntatie onmogelijk was. Men was op de „Combinatie"7 onge wapend, maar thans is dit met toe stemming van de autoriteiten ver anderd. Volgens onbevestigde beweringen was deze beroving niet de eerste in de Middellandse Zee; eerdere overval len zouden echter op smokkelschepen van concurrerende gangsterbenden zyn uitgevoerd. He4 bestaan van deze benden is duidelijk: de leiders voeren een grote staat en ryden in de plaat sen rond de Middellandse Zee in kost bare auto's. Regering houdt rekening met „televisie-experiment" De regering houdt» ernstig rekening met de mogelijkheid, dat de televisie het in de eerste jaren niet zonder eni ge financiële hulp van de overheid zal kunnen stellen en derhalve is in de ontwerp-begroting van onderwijs, kunsten en wetenschappen de memo- riepost „bijdrage aan het televisie-ex periment" opgenomen. Het opstellen van een financieringsplan wacht nog op het advies van de televisieraad; het ontwerp van wet op het kijkgeld hoopt de minister van O. K. en W. nog dit kalenderjaar aan de Staten-Gene- raal aan te bieden. De minister is er van overtuigd, dat aan het invoeren op ruime schaal van televisie gevaren verbonden zijn en dat het derhalve nodig is „haar met de. grootst mogelijke zorgen te omrin gen". Momenteel wordt het aantal in gebruik zijnde toestellen op 3000 ge schat. Zwitsers strandden 60 meter van de Mount Everest-top Hoewel men vreesde, dat de leden van de Zwitserse Mout Everest-expe- ditie bij hun mislukte poging om de top van de Mount-Everest te berei ken om het leven waren gekomen, is Zaterdag bericht ontvangen, dat deze toch behouden in hun basiskamp zijn teruggekeerd. Zij hebben een punt be reikt, dat slechts 60 meter onder de 8838 meter hoge top ligt. In 1955 willen de Zwitsers een nieu we poging ondernemen. Volgend jaar zijn de Engelsen en in 3954 de Fran sen aan de beurt. TOCH EEN LICHTPUNTJE Zes doden door ongelukken Verkeersongelukken en noodlottige ongevallen hebben het afgelopen week-end zes doden geëist, waaron der een drietal kinderen. Nabij Hilversum reed op St. Nico- laasavond een tot bus omgebouwde bestelauto, waarin elf arbeiders za ten, tijdens zware mist in volle vaart door de afsluitbomen van de geopen de Vechtbrug. IJlings toegeschoten omstanders konden 9 arbeiders en de chauffeur redden; de 32-jarige ge huwde h. P. v. D. en de 20-jarige H. J. v. K. verdronken. Ben W. menen, dat de gemeente aanspraak kan maken op extra-bijdrage Uit het verslag van het z.g. vooronderzoek van de gemeentebegroting 1953 van Vlissingen blijkt, dat de raadsleden, mét B. en VV., de toestand van de gemeente financiën nogal somber inzien. Men wyt dit in de eerste plaats aan een tekortschieten van de zijde van het Rijk met betrekking tot de regeling van de financiële verhouding tussen Rijk en gemeente. In tussen is er toch een lichtpuntje: de voorstellen van de commissie-Oud aan de regering openen de mogelykheid, dat voor de eerstvolgende jaren een hogere uitkering uit het Gemeentefonds wordt verkregen indien zich in een gemeente bijzondere omstandigheden voordoen, ten gevolge waarvan de normale uitkering tekort zou schieten voor de voorziening in de be hoeften der gemeente aan algemene inkomsten. B. en W. menen, dat der- gelyke omstandigheden in Vlissingen inderdaad aanwezig zijn en achten het thans ook wenselijk de dekking van het tekort op de begroting dat inmiddels van 190.000 tot 224.000 is gestegen te doen geschieden uit een hogere raming van de uitkering uit het Gemeentefonds ln plaats van uit de saldi van vorige diensten, zoals in eerste aanleg werd voorgesteld. Dit was reeds door enkele raadsleden gevraagd, maar het colle ge kon pas in het licht van de nieu we mogelijkheden als gevolg van de voorstellen van de commissie-Oud aanleiding vinden om haar oorspron kelijk delckingsvoorstel te verande ren. Van verschillende zijden werd ook bezwaar gemaakt tegen een eventu ele „bevriezing" van het verzorgings- peil van de gemeente, een mening, welke door B. en W. wordt gedeeld. Een van de raadsleden verzekerde, dat een vooruitstrevend beleid de vol le steun van zyn fractie zal genieten. B. en W. wyzen er in hun antwoord opnieuw op, dat de uitgaven in Vlis singen, mede als gevolg van de snelle ontwikkeling der gemeente, een sterk accres vertonen, waartegenover in 't algemeen slechts „bevroren" uitke ringen gesteld kunnen worden. B. en W. erkennen, dat een sober financi eel beheer noodzakelijk is, doch leg gen er tegelijkertijd de nadruk op. dat dit geenszins impliceert, dat het verzorgingspeil op dezelfde hoogte gehandhaafd zou moeten worden. Verschillende belangrijke proble men vragen immers nog om een op lossing. Het nieuwe dekkingsvoorstel van het college vindt dus zijn motive ring in het feit, dat in Vlissingen inderdaad bijzondere omstandighe den aanwezig zyn, welke een hogere uitkering uit het Gemeentefonds rechtvaardigen. B. en W. wijzen in dit verband op de zware last van de wederopbouwuitgaven en voorts o.m. op de sterk gestegen onder wijskosten ten opzichte van de uilgaven op de peildatum, waarop de behoeften van de gemeente wer den nagegaan (1948). "Toen was de situatie in Vlissingen immers nog zo, dat aan schoolkinderen slechts gedurende halve dagen les werd ge geven in enkele schoolgebouwen, die door verschillende scholen ge meenschappelijk moesten woraen "Yb ruikt. Allerlei kosten werden lardoor sterk gedrukt. Ook het in wonertal van Vlissingen en dien tengevolge het aantal schoolkinde ren was in 1948 door gedwongen evacuatie nog laag. In het algemeen gedeelte van het voorlopig verslag wordt voorts nog hulde gebracht aan het college en het gemeente-personeel, een hulde, voor welke B. en W. zich zeer ge voelig tonen. Verdwijnt Ned. Militaire Missie uit Indonesië Bij de vele geruchten, die in Dja karta lopen is ook het gerucht, dat de Indonesische regering heeft beslo ten de Nederlandse militaire missie in Indonesië niet langer te handha ven. Men zou plan hebben militaire en maritieme voorlichting aan een andere mogendheid te vragen. Vol gens andere geruchten zou kolonel Bambeng Soegeng tot stafchef wor den benoemd als opvolger van kolonel Nasoetion. Wij tekenen hierbij aan, dat de Nederlandse missie volgens overeen komst tot eind 1953 zou blijven. Te Coevorden geraakte het zoontje van de familie N. onder een truck met oplegger en werd op slag gedood. In Den Haag geraakte het 7-jarige knaapje H. B., toen het zich bukte om een weggerolde knikker van de straat op te rapen, onder een vracht auto, welke juist door de chauffeur op gang werd gebracht. Het slachtof fertje overleed ter plaatse. Zondagmiddag zakte het 6-jarig dochtertje van de faro. B. te West- zaan door het ijs op een achter de ouderlijke woning gelegen sloot. Een vriendinnetje waarschuwde de ou ders, die bij een voetbalwedstrijd wa ren, maar toen deze op de plek des onheils kwamen, waren bij hun doch tertje de levensgeesten reeds gewe ken. De 46-jarige mevr. P. H. te Gelder- malsen werd gedood door een weg vliegend stuk hout, dat haar tegen de slaap trof. Het ongeval gebeurde, toen mevrouw P. haar huisgenoten, die bezig waren met het zagen van hout met een electrische cirkelzaag, wilde waarschuwen voor het middag maal. Inmiddels zijn in Tie! de stoffelijke overschotten gevonden van de beide slachtoffers van het ongeluk bii de veerpont. Het bleken te zijn de 33- jange gehuwde J. v. M. uit Nistel- rode en de 23-jarige mejuffrouw M. Z. uit Wam el. Zes kinderen omgekomen bij explosie in Pittsburgh In Pittsburgh zijn zes kinderen om gekomen door een gasontploffing, die ontstond doordat een auto door een muur reed en een gasleiding verniel de. Het drie verdiepingen hoge huis, waarin de kinderen zich bevonden werd door de ontploffing verwoest. Belgische minister van justitie nam ontslag De Belgische minister van justitie, Lagae, heeft om gezondheidsredenen ontslag genomen. Vorige week werd ny door een ernstige hartaanval ge troffen. Als zijn opvolger wordt ge noemd de katholieke-senator Ancot uit Brugge. Franse communistenleiders uitgestoten Twee voormalige Franse communis- tische leiders, André Marty en Char les Tillon. zijn uit al hun partijfunc ties gezet Mogelijk zullen zij ook nog uit de partij gezet worden. Zy had- aen geweigerd zich te ver and woor den tegenover de partijleiding, die hen beschruldigde van afwijkingen van de „zuivere leer". Jacques Duclos, de waarnemend alg. secretaris der party, verklaarde Zondag, dat „ver raders van de arbeidersklasse móeten worden gestraft, óók als zij het zionis me, het werktuig van het Amerikaan- DE VERWACHT: MIST. Weersverwachting geldig tot Maan dagavond. Nevel of mist. Overwegend droog weer met weinig wind Plaatselijk lichte vorst .overigens temperaturen om het vriespunt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1