z NIEUWS UIT ZEELAND PREDIKBEURTEN WALCHEREN VIJF KOEIEN VERDWENEN UIT STAL; BELG VRIJGESPROKEN ZATERDAG 6 DECEMBER 1952. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT In October in Zeeland 115 woningen voltooid. Volgens de gegevens van het Cen traal Bureau voor de Statistiek wer den in October j.l. in geheel Neder land 5811 woningen voltooid. Hierin zijn begrepen 179 duplex woningen, zodat in die maand door nieuwbouw voor 5990 gezinnen nieuwe woon ruimte beschikbaar is gekomen. In Zeeland werden in deze maand 115 woningen voltooid tegen 136 in October 1951. Sedert de bevrijding zgn, gerekend tot eind October 1952 241.159 nieuwe woningen gebouwd, waarvan 12.625 als duplexwoning zijn ingericht, zo dat voor 253.784 gezinnen nieuwe woonruimte werd gesticht. IN DEN OAAG BENOEMD. De heer K. de Rooij, onderwijzer aan de R.K. school te Middelburg; is benoemd aan de R.K Centrale V.G. L.O.-school in Den Haag. Zeeuwse veehandelaren te Middelhui g bijeen. In het Ned. Koffiehuis te Middel burg kwamen de leden van de afde ling Zeeland van de Nederlandse Bond van Veehandelaren voor de na jaarsvergadering bijeen. Besloten werd onder meer, dat bij de Kamer van Koophandel zal wor den aangedrongen op een vroegere boot van Breskens in de zomermaan den in verband met de vroege trein naar Holland. Voorts kwam de P3. O. ter sprake. De voorzitter, de heei C. Noordhoek uit St. Philipsland, werd gekozen tot hoofdbestuurslid en als zijn plaatsvervanger werd de se cretaris, de heer A. M. Zuidweg Bur ger, benoemd. Naar de algemene ver gadering, die op 18 December in Utrecht wordt gehouden, werden af gevaardigd de heren J. Bruijnzee) voor de afdeling rundvee, A. M. Zuid- weg Burger voor de afdeling schapen en A. de Pagter voor de afdeling kal veren. Middelburg CAUSERIE OVER GEBEDSGENEZING. In de Bogardzaal te Middelburg zal dr. P. C. Kraan, chirurg uit Vlissingen, op Woensdagavond 10 December a.s. spreken over het onderwerp: „Hoe sta ik als Christen en als arts tegenover gebedsgenezing". De lezing gaat uit van de ring Walcheren van de organi satie „In Dienst der Kerk". K.R.O. ZENDT HOOGMIS TE MIDDELBURG UIT. Naar wij vernemen geeft de K.R.O. Zondag 21 December van half 9 tot half 10 een uitzending van de Hoog mis in de R.K. Kerk te Middelburg, gecelebreerd door pastoor H. Snel, die tevens de predicatie zal houden. Het R.K. Kerkkoor voert de Grego riaanse gezangen uit van de vierde Adventszondag. ER KOMT EEN SANDBERGLAAN. De nieuwe verbindingsweg tussen Seissirigel en Noordweg te Middelburg, welke thans wordt aangelegd, zal vol gens besluit van burgemeester en wet houders Sandberglaan heten, naar de vroegere burgemeester, wijlen jhr. mr. W. C. Sandberg tot Essenburg. Aan de nieuwe verbinding Seisweg Sandberglaan zal de naam Seis- dwarsweg word gegeven. PREMIE'S VOOR WONINGVERBETERING. Dank zij een belangrijke schenking van enige particulieren, die onbekend wensen te blijven, kan het rijk thans weer voor de verbetering van een aan tal woningen een premie beschikbaar stellen. Deze bedraagt 50 pet. van de verbeteringskosten, met dien verstan de, dat geen premie wordt toegekend als de kosten per woning meer dan f 2800 of minder dan f 201 bedragen. De premie wordt voor 2/3 deel gedra gen door het rijk, terwijl 1/3 deel door de gemeente moet worden betaald. B. en W. van Middelburg stellen de raad voor om tot dit laatste in voor komende gevallen over te gaan. Per geval bedraagt de last voor de ge meente ten hoogste f 406.67. Voors- I hands rekent het college op twee ge vallen en daarvoor vraagt het een voorlopig crediet van f 950. NIEUWE VOORZITTER „PRO REGE". Tijdens een vergadering der afde ling Middelburg van de Ned. Militai re Bond „Pro Rege" werd in de plaats van ds. W. B. A. Smits de heer L. M. Naaktgeboren tot voorzitter- benoemd. De tweede voorzitter, ds. H. Veldkamp, wenste hem namens de afdeling geluk met deze benoe ming. De heer Chr. de Bruin werd in de plaats van de heer Naaktgeboren als bestuurslid gekozen. Een verte genwoordiger van „Pro Rege", de heer N. van Velden, deelde me de, dat op 1 Maart a.s. een grote landelijke ledenwerfactie begint. De afdeling Middelburg telt thans bijna 700 leden en begunstigers. Op 19 of op 22 December wordt in liet tehuis te Middelburg een Kerstavond voor de militairen gehouden, onder leiding van ds. Veldkamp. Deze sloot de bijeenkomst met dankgebed, CHR. BEAMBTENBOND VERGADERDE. Onder voorzitterschap van de heer A. Maas werd in de Bogardzaal een vei-gadering gehouden der afdeling Middelburg van de Ned, Chr. Beamb- tenbond. De voorzitter wees er na de gebruikelijke opening op, dat dit de eerste vergadering was na de yorming van de. nieuwe organisatie, - welke is ontstaan uit de samensmelting van de bonden van Chr. kantoor- en handels bedienden, technici en werkmeesters. Voorts memoreerde hg de in No vember te Utercht gehouden Chr. so ciale conferentie en vroeg hij aan dacht voor de propagandavergadering van het C.N.V., welke op 10 Decem ber in het Schuttershof wordt gehou den. Het hoofdbestuurslid de heer S. Vogelaar uit Rotterdam sprak ver volgens over „Onze beambtenbond in de ontwikkeling van het bedrijfsle ven". Spreker schetste de opkomst en ontwikkeling der vakorganisatie en wees tevens op de totstandkoming van de Beambtenbond. Deze was noodzakelijk om in het overgangssta dium te komen tot bedrijfstaksgewrj- ze organisatie. Tenslotte deed hij een dringend beroep op de leden om alle krachten in te spannen voor de uit breiding van de Chr. vakbeweging. Een drukke bespreking volgde op de ze inleiding. De heer Vogelaar sloot deze slechts matig bezochte vergade ring met dankgebed. Vlissingen ONGEVAL MET CIRKELZAAG. Dezer dagen had in het beton- ningsmagazijn van het Loodswezen zekere van B. het ongeluk met een van zijn handen in aanraking te ko men met een cirkelzaag. Hij werd zodanig gewond, dat hij misschien de top van enige vingers zal moeten missen. KERSTSAMENKOMST De commissie voor bijzonder ker- kewerk in de Ned. Herv. Kerk van Vlissingen heeft het voornemen om evenals vorig jaar een grote Kerst samenkomst te beleggen. Deze wordt op Dinsdag 23 December in de Sint Jacobskerk gehouden. De predikan ten J. S. Hartjes, F. S. Kloosterman en W. M. Maas voeren het woord en voorts wordt medewerking verleend door het kerkkoor, de organist P. Broerse en de kapel van het Leger des Heils. „GEZELLIG AVONDJE" VOOR MATROZEN. In het Chr. Militair Tehuis „De Meerpaal" te Vlissingen werd door het bestuur Vrijdagavond aan een twintigtal matrozen van de „Jacob van Heemskerk" die om dienstre- denen niet met verlof konden een feestavond aangeboden. Met gezelschapspelletjes, zoals hersengymnastiek, touwtrekken en een „zangconcours" werd ook deze jongemannen nog een „gezellig avondje" bereid, dat wex-d bijgewoond door de vlootpredikanten Kwakkel- steyn en H. van Beek. Door een aan tal Vlisslngse winkeliers waren prij zen ter beschikking gesteld en" ds. Van Beek zag zelfs een hartewens, een auto (zij het in plastic), in ver vulling gaan! CURSUSAVOND METAALBEDRIJFSBOND. Donderdagavond werd in de zaal van de Algemene Metaalbedrijfsbond te Vlissingen een derde cursus-avond in. dit seizoen gegeven. Drs. M. C. Vérburg uit Middelburg behandelde het onderwerp „Niet opnieuw con junctuurwerkloosheid". Spreker zette op begrijpelijke wijze uiteen, dat het z.i. niet nodig is, dat er ln de toekomst een groot aantal werk lozen komt. Aan het eind van de bij eenkomst werd van de gelegenheid tot het stellen van vragen een dank baar gebruik gemaakt. De heer J. van Wagtendonk opende en sloot deze leerrijke bijeenkomst. Drs. M. C. Ver burg hield dezelfde lezing voor de Middelburgse Bestuur- dersbond. GEVONDEN VOORWERPEN. De commissaris van politie te Vlissin gen. maakt bekend, dat in het tijdvak van 26-11-'52 tot en met 2 12-'52, de navolgende voorwerpen aan zijn bureau als gevonden zijn gedeponeerd: diverse wanten, hals kettinkje, ceintuur, glacé herenhand schoen, herenrijwiel, handschoenklem. herenrijwiel, shawl, huissleutel, actetas, damesglacé's. klapperpistool, verchroomd staafje, en dat inlichtingen aan zijn bu- i zijn te bekomen van de aölressen waar de navolgende voorwerpen zijn te bevragen: herenhandschoen, diverse wan ten. halskettinkje, damespolshorloge, ro de step, huissleutel, ballpoint, klanten boekje, sierduif, ceintuur, portemonnaie, zakje kralen, zwart zeildoeken tasje, vijl, bruin zadeldek, jongenspetje, alpino muts. vulpotlood, regenjasceintuur, dameshand schoen, zwart hondje, zakkam-étui, bro che, kinderarmbandje, beursje, pantoffel, grijs wollen deken. Vrouwenpolder AANBESTEDING. Te Vrouwenpolder werd aanbesteed het leggen van een riolering in het zomerwoningterrein. Er werd als volgt ingeschreven: A. W. Dekker, Veere, f 26.350, M. Wandel, Souburg f 28.592, M. Jongepier, Serooskerke f 23.999, Aann.bedrijf Zeeland, Middelburg f 25.056, Gebr. Geldof, Serooskerke f 24.350, A. C. Bos, Heinkenszand f 32.000, Jac. Haringman, Goes f 32.140. Het werk is gegund aan de laagste inschrijver. Serooskerke COMITé VOOR MAATSCHAPPELIJK WERK OPGERICHT Door afgevaardigden van verschil lende plaatselijke verenigingen te Serooskerke (W.) werd dezer dagen een comité opgericht voor maat schappelijk werk en gezinsverzorging. In het bestuur van dit nieuwe comi té namen zitting de heer A. Goed- bloed, voorzitter; zuster A. Evertse, secretaresse en de heer W. Louwerse, penningmeester. In het comité heb ben verder zitting de dames .T. Mal- 1aars en C. Schout en de heren L. Cornelisse, L Geschiere. C. Huijs- zoon, H. L. Meger en H. Sinke. VAN "TOT WIN IJPE: De ARJOS, afdeling Gaplnge, hield n bijeenkomst, waarop men zich vermaakte met zang. declamatie en muziek. De Zondagsschool-vereniging te Gapin- ge gaf in het verenigingsgebouw een film avond1, waarvan de opbrengst ten goede kwam aan de vereniging, 's Middags was er een voorstelling voor kinderen. St Nicolaas bezocht Middelburg en Vlissingen Burgemeester van Veere had enkele wensen. Woensdagavond was Sint Nicolaas reeds in Vlissingen. waar hij des avonds verscheen in „Concordia" om de leden van de V.S.V. „Marathon" cadeautjes, pluimpjes en natuurlijk ook standjes te geven. De heren D Weststrate en G. Termeulen kregen een pluim voor het vele werk, dat zij voor de vereniging verricht hadden. Na uitreiking van de geschenken ver lieten de Sint en zijn knecht de zaal maar de leden bleven nog enkele uren gezellig bijeen voor een dansje. Sint Nicolaas bracht voorts een be zoek aan het Ned. Koffiehuis in Mid delburg, waar de Middelburgse H.B. S.-'oond een feest had georganiseerd. Het bezoek van de kindervriend werd gevolgd door een gevarieerd programma met muziek, zang. aardig gebracht schetsen en voordrachten. In „Mercurius" organiseerde de buurtvereniging Brak-, Bree-, Laza- rij- en Nederstraat een Sinterklaas feestje. Er werden enkele kinder operettes opgevoerd: de kleintjes ge noten vooral van „Bruiloft in kabou- terland" en de groteren deden hun best in een zigeunerspelletje. Natuur lijk kwam ook hier de Sint op bezoek. Vrijdagmorgen arriveerde Sint Ni colaas per boot aan de haven van Veere, waar hij werd verwelkomd door burgemeester jhr. I. F. den Beer Poortugael en natuurlijk ook door 'n grote, enthousiaste menigte. De bur gemeester bracht twee wensen naar voren: hij vroeg voor Middelburg 'n rioolwaterzuiverings-installatie, zodat Veere dan geen last meer zou hebben van het afvalwater en voor zijn eigen gemeente wilde hij graag een sport terrein hebben. Begeleid door „Vee re's Genoegen" ging het in optocht naar de openbare lagere school, waar de kinderen getracteerd werden. Des middags was hij de gast van het be stuur van de kleuterschool in de Campveerse Toren. Diezelfde middag nog werd ook een bezoek gebracht aan de Gravenstraat in Middelburg, waar hij in verschillende zaken ge schenken aan de jeugd uitdeelde. Grijpskerke VERGADERING „GROENE KRUIS." De afdeling Grijpskerke van „Het Groene Kruis" hield een algemene ledenvergadering onder voorzitter schap van ds. J. van Winterswijk. De bestuursleden, de heren J. J. Wgkhuis en Jac. de Wolf Wzn., werden herkozen. De heer W. de Wolf bracht verslag uit van de pro vinciale vergadering, die in Goes werd gehouden. De begroting van de plaatselijke afdeling werd vastge steld op een bedrag van 840 in inkomsten en uitgaven. Zr. Vooren hield een causerie over de voor- en nazorg bij de geestelijke volksge zondheid, waarna een film werd ver toond. Politierechter Middelburg. Dronkenschap en belediging. Tijdens zijn laatste zitting kreeg de politierechter te Middelburg ook weer enige bewoners van Walcheren te veroordelen, omdat zij zich had den schuldig gemaakt aan dronken schap, scheldpartijen, verzet tegen de politie en meer dingen die niet door de beugel konden. Op 7 October ontstond in een lo gement aan het Vlissingse Wagen plein ruzie tussen de venter H. C. M. R. zonder vast adres, die wat te diep ln het glaasje had gekeken en een andere bezoeker. Toen R. lastig werd had de logementhouder hem aangeraden naar bed te gaan, maar voor R. deze raad opvolgde, greep hij een in zijn buurt staande man zo hardhandig bg de keel, dat het slachtoffer blauw aanliep. Toen R. na deze onverwachte aanval buiten de deur was gezet, trok hij een mes, waarmee hij een omstaander, zeke re P., een steek in het hoofd toe bracht. Verdachte, die zich van de vechtpartij niet veel meer wist te herinneren, hoorde zich thans veroor delen tot 3 weken gevangenisstraf. J. van W., los-werkman te Nieuw en St. Joosland, had na een scheld partij zijn tegenstander bovendien nog een klap in het gelaat gegeven. De politierechter waardeerde deze handtastelijkheid maar matig en veroordeelde van W. tot 20 boete. In beschonken toestand wilde J. Z., chauffeur te Vlissingen, op het stationsplein te Vlissingen met een motorrgwiel gaan rijden, nadat dit door de politie aan zijn vriend ver boden was. De betrokken agent maakte echter ook bezwaar tegen de plannen van Z., die toen in woede ontstak en de politieman allerlei le lijke woorden naar het hoofd slin gerde. Hoewel Z. verklaarde van het voorgevallene niets meer te weten en wel spijt te hebben over zijn wange drag, werd hg thans veroordeeld tot 30.of 20 dagen. Omdat de landbouwer K. M. bij zijn tocht per bromfiets van de Mid delburgse markt naar zijn woon plaats Oostkapelle door de bekende oorzaak niet meer in staat was de rechte weg te houden, werd hij te Middelburg veroordeeld tot 40 of 20 dagen. Wegens het plegen van een ze dendelict werden tenslotte veroor deeld: J. W., echtgenote van H. F. v. V. te Vlissingen tot 4 maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd en onder toezichtstel- ling; C. T. P., zonder beroep, wonen de te Vlissingen tot 6 weken gevan genisstraf en L. J. K., kantoorbe diende te Vlissingen tot 6 weken voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd en onder toezichtstelling van het Le ger des Heils, met de bijzondere voorwaarde, dat hij onder behande ling van een psychiater blijft. Nog steeds woningnood in Haamstede. In de deze week in Haamstede ge houden raadsvergadering is gespro ken over de moeilijkheden, welke de ze gemeente ondervindt bij haar po gingen om de plannen voor het bou wen van vier woningen te realiseren. Alle stukken en ook de financiering zijn hiervoor in orde, maar telkens rijzen er weer nieuwe moeilijkheden. De voorzitter, burgemeester jhr. R. H. J. Q. Röell, herinnerde in dit verband aan de door de minister van weder opbouw en volkshuisvesting onlangs gegeven cijfers met betrekking tot de woningnood, waaruit ten onrechte ge concludeerd zou kunnen worden, dat in Zeeland geen woningnood meer be staat. Spr. wees er op. dat bijv. in Haamstede nog 10 gezinnen ln houten noodwoningen. 10 in semi-permanente woningen (bunkerwoningen e.d.) en 7 zomerwoningen zijn ondergebracht. Subsidie voor restauratie van toren in St. Maartensdijk. Vrijdagmiddag vergaderde de ge meenteraad van Sint Maartensdijk onder voorzitterschap van burge meester D. C Bouwense. Van bet mi nisterie van onderwijs, kunsten en wetenschappen werd bericht ontvan gen, dat het rijk een subsidie van 60 procent zal verlenen in de kosten, verbonden aan de restauratie van de toren van de Ned. Herv. Kerk. De totale kosten worden geraamd op f165.000. Ritthem KERKELIJKE BENOEMINGEN. Te Ritthem werd tot ouderling in de Ned. Herv. Kerk gekozen de heer Abr. Barentsen en tot diaken de heer Iz. Ovaa. In de plaats van de heer P. J. de Pagter werd tot kerkvoogd benoemc de heer W. J. Cevaal Pz. De heer de Pagter was gedurende 35 jaar lid van het college van notabelen en de laat ste 6 jaar kerkvoogd. Ook is hij reeds 35 jaar onafgebroken lid van de ge meenteraad. Zijn hoge leeftijd noopt hem echter zich uit het openbare le ven terug te trekken. RECHTBANK MIDDELBURG Vrouw, slachtoffer van haar snoeplust, plunderde spaarbankboekje van haar man. Op een dag In April 1949 bleken uit de stal van een caféhouder te IJzen- dyke maar liefst vijf runderen te zjjn verdwenen. De ryksspeurhond Kazan kwam er aan te pas en volgde een spoor tot in Belgle. waar bij uitgebreide verhoren steeds weer de naam van de koopman C. R. uit Watervliet werd genoemd. De man zat op dat moment ln een gesticht, maar toen hy daaruit ontslagen was, ontkende hy pertinent iets van de dlr-rstal af te weten. Hg werd gesignaleerd en daar bleef het by. Vorige maand meldde R. zich ech ter plotseling by de politie te IJzendyke: hy kon het niet langer verdragen nog steeds beticht te worden van de diefstal en wenste de zaak uitgezocht te zien. De rechtbank te Middelburg sprak hem Vrijdag vrij: gebrek aan wettig bewys. R. had destijds wel toegegeven bg de caféhouder te zijn geweest en zelfs de runderen in diens stal te hebben gezien, maar hg was er gekomen om over de verkoop van het café te pra ten. In België was hy onschuldig, naar hij zeide veroordeeld tot vier maanden voorwaardelijk v/egens frau duleuze invoer van koeien. Ook Vr:j- dag hield de man stijf en strak vol, dat hg van de diefstal der runderen niets wist. Het was voor de of^cier van justitie niet duidelnk, welke rol de man bij de koeienaffaire precies heeft gespeeld, maar het stond voor hem wel vast, dat R. er méér van wist. Omdat echter geen wettig be wijs kon worden geleverd, vroeg de officier vrijspraak. De rechtbank wees onmiddellijk vonnis en liet R. naar huis terugkeren. „Deze vrouw is onbetrouwbaar", stond er in het rapport over A. K. B. uit Oostburg, die kans heeft ge zien een aanzienlijk bedrag, dat aan haar man toebehoorde, aan snoepe- rgtjes en dergelgke op te maken. Zij nam het spaarbankboekje van haar echtgenoot, schreef een machtiging op zichzelf Uit en plaatste de hand tekening van haar man hieronder. Hierdoor kon zij ruim tweeduizend gulden opnemen en opmaken. Ook een afrekening van een nerbouwplicht WALCHEREN ZONDAG 7 DECEMBER. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 en 2.30 ds. Theunissen; Arnemui- den 10 en 2.30 cand. Graafland; Big- gekerke 10 en 2 ds. Roscam-Abbing; Domburg 10 en 7 ds. v. Willens- waard; Gapinge 10 ds. de Boer; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. van Win terswijk: Kleverskerke 2 ds. Otte; Koudekerke (in Ger. Kerk) 9 ds. Durkstra, 10 jeugdk., 2.30 ds. v. Dül, Vliss. weg 7 ds. v. Dijl; 't Zandt 10 ds. v. Dgl, 10.15 jeugdk., 7 ds. Durkstra; Meliskerke 10 de neer Barnard, 2.30 ds. v. d. Wind; Mid delburg Nieuwe kerk 9.30 ds. Aal- ders, 11 ds. Sneller (H.D.), 7 ds. v. Woerden, (bioscoop) 10 de heer Don; Nieuw- en St. Joosland: 10 ds. Pijnacker Hordgk, 2.30 ds. Muller; Oost- en West-Souburg 9.30 en 11 ds. de Stoppelaar (H.D.), 7 vic. Mees; 9.30 jeugdkerk in „Reho- both"; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Don; Ritthem 10 ds. Muller, 2.30 ds. Pgnacker Hordijk; Serooskerke 10 ds. v. d. Wind, 2.30 de heer Bar nard; Veere 10 ds. Otte; Vlissingen St. Jacobskerk 10 ds. Hartjes, 7 ds. van Beek (jeugdd.); Engelse kerk 9.30 geen kerk voor jonge ren; Noorderkapel 9.30 en 10.45 ds. Kloosterman; Havendorp 10 ds. Maas; Vrouwenpolder 2 ds. de Boer; Westkapelle 10 en 2.30 ds. Oosthoek; Zoutelande 10 vicaris Mees, 2.30 ds. Hartjes; St. Laurens 10 ds. van Empel, 2.30 ds. Aalders. Eglise Wallonne. Middelburg 10.80 dans l'Eglise mennonite monsieur le Pasteur J. Risseeuw (service de con firmation). Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Veldhuyzen; Domburg 10 ds. Pontier, 2.30 leesd.; Gapinge 9.30 en 2 ds. Spoelstra; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Elshout; Koudekerke 10.30 en 7 ds. Aalbersberg; Melis kerke 9.30 en 2.30 ds. van Nes; Middelburg (Hofplein) 9.30 en 5.45 ds. v. Til, 2.30 as. Meister; (Noor- derkerk) 9.30 ds. Meister, 4.30 ds. v. Til; (Luth. Kerk) 7.15 ds. Bre- derveld (voorb. H.A.); Oostkapelle FILMS IN ZEELAND De belangrijkste film van deze week, tevens de enige nieuwe voor Walcheren, is Allen zijn wij moor denaars in het Luxor-theater te Vlis singen. In deze sublieme Franse rol prent, waarvoor André Cayatte alle hulde toekomt, wordt het probleem van de doodstraf buitengewoon scherp gesteld in een verhaal, dat tot de laat ste meter boeit en dat voortreffelijk gespeeld wordt. De film is vooral daarom zo verdienstelijk, omdat er geen sprake is van sentimentaliteit, waartoe toch menige regisseur zich bij de behandeling van een dergelijk on derwerp zou laten lelden. De andere films bespraken wij reeds eerder. Een zeer goede probleemfilm is ook Geen uitweg, het fascinerende verhaal over een negerarts, roet pri ma spel, een sterke dialoog en spec taculaire climaxen. Tot cp zekere hoogte is deze film in Electro. Mid delburg, een verdienstelijke psycholo gische studie van rassenhaat en gang stersmentaliteit, In Alhambra, Vlissingen en- de Schouwburg, Middelburg, gaan twee Amerikaanse oorlogsfilms, die het zien wel waard zijn: Okinawa in Vlis singen is een zeer suggestieve verfil ming van de strijd, die de Amerikaan se mariniers in de Stille Oceaan had den te strijden en Lnchtduivels boven de Pacific verplaatst ons naar hetzelf de strijdtoneel en toont de mannen van de marineluchtvaart in actie. Authentieke gevechtsopnamen in kleu ren verhogen de waarde van deze rol prent in de Schouwburg. Al bij al pakken de Walcherse bioscopen deze St. Nicolaasweek dus goed uit. 10 en 2.30 ds. Dercksen; Seroosker ke 10 en 2.30 ds. van Wouwe; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Boon; Veere 10 leesd., 2.30 ds. Streefkerk; Vlis singen 9.30 en 5 ds. v. d. Schaaf; Vrouwenpolder (N.H. kerk) 9.30 en 4 ds. Jager; Westkapelle 10 ds. Streefkerk, 2.30 ds. Pontier. Geref. Kerk (art. 31). Souburg 9.45 en 2.30 ds. v. d. Jagt; Vlissin gen 8 en 4.45 ds. v. d. Jagt. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Amemuiden 9.30, 2 en 6 lees- dienst; Meliskerke 9.30, 2.30 en 7 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 leesd.; Oostkapelle 10, 2.30 en 6.30 ds. Rijksen; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd. Chr. Geref. Kerk. Amemuiden 6.15 ds. Slagboom; Middelburg IQ en ds. Slagboom; Vlissingen 9.30 en 5 ds. de Vugst. Ver. van Vrijz. Herv. Middelburg 10 prof. Sirks; Vlissingen geen dienst. Evang. Luth. Gem. Middelburg 10 ds. Johannes; Vlissingen 5 ds. Jo hannes. Doopsgez. Gem. Middelburg geen dienst; Vlissingen 10 ds. de Boer. Herst. Apost. Zendingskerk. Vlis singen (Kasteelstraat) 10 en 4 open bare eredienst, voorg. D. Ent. Leger des Heils. Middelburg 10 Heiligingsdienst, 7.30 Verlossingssa menkomst o.l.v. kpt. v. Veenendaal; Vlissingen 10 Heiligingsdienst, 4 openluchtsamenkomst, 7.30 verlos- singssamenk. o.l.v. kpt. Zuidema. Herv. Evang. (Geref. Bond). Vlis singen (Concordia) 10 en 5 de heer Kraats. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Brj spoedgevallen is te Vlissingen te bereiken de heer G. J. M. de Greef, arts, Koudekerkse weg W 13, tel. 2121. Te Middelburg is te bereiken mevr. J. Pel-Mellink, arts, Rouaanse kade 11, tel. 2585. Te Veere, Seroos kerke en Oostkapelle is te bereiken de heer P. J. Bom, arts te Oostkapel le, Dorpsstraat 2, tel. K 1188—276. Te Koudekerke, Westkapelle en Zou telande ls te bereiken de heer L. SIoos, ai-ts te Koudekerke, Middelb. straat A 61. tel. K 1185—231. APOTHEKEN. Vlissingen: Apotheek Walstraat 54, tel. 2010; Middelburg: Apotheek Non hebei,.Lange Delft 133, tel. 2538. KERKNIEUWS. GEREF. KERKEN. Bedankt voor Anna Jacobapolder ds. G. K. Geerds te Gent. GEREF. KERKEN' OXDERH. ART. 31 K.O. Bedankt voor Middelburg: J. F. Heg te Hasselt. GEREF. GEMEENTEN. Tweetal te Dirksland: M. Blok te Rotterdam-Centrum en C. van de Woestgne te Barneveld. Tweetal te Tholen: M. Blok te Rotterdam-C. en F. Mallan te Bruinisse. Waar zijn onze schepen Agamemnon 5 te Punta Cartfon. Arendsdsjk 5 te Rotterdam. Cornells B. 7 of 8 te Rotterdam verw Groote Beer paBS. 5 de Blssagos Eilanden n. Kaapstad. Heeuba 6 nam. te Paramaribo verw. Hector 4 v. Bari n. Venetië. Indrapoera pass. 5 St. John Eilanden n. Suez Leopoldakerlc pass. 6 Kaap de Gata n. Genua. Langkoeas 4 v. Djakarta n. Singapore. Laurenskerk 4 te Madras. Noordam 8 n.m. 2 uur te Rotterdam verw. Overjjsel 5 v. Port Said. Pr Alexander pass 5 Scilly. Pr. Willem van Oranje 4 op 100 mijl Z.Z.O. v. Kaap Race. Rijndam pass. 5 Zuid. van Kaap Race. Scestdjjk pass. 4 Gibraltar n. Halifax. van plm. 1100, welk bedrag haar man haar ter hand had gesteld om op het boekje te storten, had zy voor zichzelf gehouden. Opdat haar echt genoot onkundig zou blijven van haar handelingen, had zg enkele olaadjes uit het boekje gescheurd en de cyfers wat gewgzigd en aangevuld. Zg zag bovendien nog kans on diverse win keliers schulden te maken. De presi dent vond net gedrag van deze vrouw schandelijk en de officier merkte op, dat zg bijzonder snoeplustig is en nooit genoeg heeft, zy neeft voldoen de kansen gehad, doch heeft deze ver speeld. De officier zag er geen heil in, wanneer men haar onder toezicht stelt en eiste acht maanden gevange nisstraf. Acht maanden gevangenisstraf en voorwaardeigke ter beschikking stel ling van de regering werd geëist te gen de vertegenwoordiger G. K. uit Amsterdam, die in Kruiningen een enveloppe met 822 had gestolen en van het geld^oede sier maakte. De los werkman C. P. v. d. K. uit Middel burg, die uit een woning op de Mo lenberg ca. 400 had weggenomen, hoorde eveneens acht maanden tegen zich eisen. Uitspraken over 14 dagen. Nieuws in een Nofedop O Het Franse ministerie voor overzeese gebiedsdelen heeft bekend gemaakt, dat 31 personen om het leven zijn gekomen als gevolg van een wervelstorm, die on langs Karika! In Frans Indlë heeft ge teisterd. De rijstoogst werd geheel vernietigd en er is grote schade aan de wegen aange richt. 9 De nieuw benoemde Nederlandse hoge commissaris In Djakarta, mr. W. F. L. graaf van Bylandt. zal naar bet A.N.P. verneemt de volgende week Zaterdag 13 December per vliegtuig nar'- Indonesië vertrekken. 9 Het hoofdbestuur van het N.V.V. beeft tot 2de voorzitter gekozen de heer C. W. van Wingerden, voorzitter van de Alge mene Metaalbedrgfsbond Den Haag. Het dagelijks bestuur werd uitgebreid met drs. D. Roemers. Badhoevedorp. di recteur van het wetenschappelijk bureau van het N.V.V Volgens eerst thans te' Madras ont vangen rapporten zijn tengevolge van een wervelstorm, die vorige weck de Oostkust van de Indiase staat Madras teisterde. 134 personen om het leven gekomen. De eerste openbare aanklager van het Kustvaarder „Combinatie" te Casablanca aan de ketting. Op de Nederlandse kustvaarder „Combinatie", die Zaterdag met een lading oud ijzer uit Casablanca naar Genua zou vertrekken, is Donder dagavond door de gerechteiyke au toriteiten beslag gelegd. De redenen van dit beslag zgn nog niet bekend. Het schip zal dus niet Zaterdag uit Casablanca vertrekken. Zoals bekend werd de „Combina tie" enige tyd geleden in de Middel landse Zee door zeerovers aangehou den en geplunderd. Nagekomen advertentie. Notaris J. L. VERHAGEN te VlissingeD zal jp Woens dag 17 Dec. 1952, -«es avonds te 8 uur. in het „*^onrertge- bouw" aan de Bmmastr 10 te Vlissingen, in net open baar verkopen de volgende HUIZEN EN ERVEN, allen te Vlissingen: 1. het eengezins woonhuis Van Dishoeckstraat 87, groot 1,18 A. 2. het eengezins woonhuis Parkiaan 2, groot 1.86 A. 3. het eengezins woonhuis Parklaan 4, groot 1.16 A Combinatie van de per celen 2 en 3. 4. het kantoorgeoouw met afzonderiyke bovenwo ning en garage met bij behorend op-?iagterrein aan de Koningsweg 51, groot circa 14.H0 A. Te veilen ln z percelen en in combinatie. 5. het dubbel woonhuis aan de Badhuisstraat 33 met poort, uitkomende lan de Duinpoortweg, groot 1,76 A. G. het eengezins woonhuis aan de Kasteelstraat 19, groot 90 c.A. 7. het dubbel woonhuis Aagje Dekenstraat 43, groot 1.10 A. Aanvaarding en betaling 15 Januari 1953. Lasten van 15 Januari 1953 af voor kopers reke ning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 5