Sport en wedstrijden LEZERS SCHRIJVEN JIMMY BROWN als diepzeeduiker HOOG WATER BIJ WAMEL MAAKTE TWEE SLACHTOFFERS SECRETARIS VAN TUNESISCH VAKVERBOND VERMOORD maar- PROVrWCtALE ZEEUWSS COÜR/1NT ZATERDAG 6 DECEMBER 1952. WAARSCHUWINGEN IN DE WIND GESLAGEN Meisje verdronk met de man, die haar wilde redden. Een meisje, dat Vrijdagmiddag; omstreeks half zes over de overstroomde Veer weg te Wamel fietste, is tengevolge van de sterke stroom van het on geveer 30 cm, hoge water van haar fiets gevallen en verdronken. Een man, die achter haar fietste en het ongeval zag gebeuren, trachtte het meisje te redden. Ook Jiy verdronk. Ondanks herhaalde waarschuwin gen reed een aantal wielrijders over de ondergelopen Veerweg, De wielrij ders waren juist door de veerdienst van Tiel naar Wamel overgezet. In verband met de hoge waterstand, waardoor de rivier de uiterwaarden en ook de Veerweg onder water heeft fezet, wordt van de aanlegplaats van e veerdienst af met kleine motorbo ten over de ondergelopen vennen een dienst onderhouden tot de dijk. Om dat deze motorboten een geringe ac commodatie hebben, moeten degenen, die door de veerdienst zijn overgezet, enige tijd wachten bij de aanlegplaats. Een aantal arbeiders van Tielse fa brieken stapte evenwel direct op de fiets. Zij stoorden zich niet aan de waarschuwingen van het veerperso- neel. Op de Veerweg verloor plotseling een van de wielrijdsters de macht over het stuur. Zij kwam te vallen en werd door de sterke stroom meege sleurd. Een man, die achter haar reed en het ongeluk zag gebeuren, wilde het meisje hulp bieden. Ook hg werd door de stroom meegesleurd. Kan belastingdienst kosten sociale verzekering innen? S.E.R. zal adviseren. Door de sociaal-economische raad is een werkcommissie premie-inning sociale verzekering ingesteld. Deze commissie zal het vraagstuk bezien en dan met name de technische zijde daarvan hoe de belasting dienst in te schakelen voor de pre mie-inning ten behoeve van een of meer takken der sociale verzekering. Zij is in het leven geroepen op insti gatie van de commissie gezinsinkom- sten, welke commissie bij haar werk zaamheden op dit vraagstuk is ge stuit. Waar verwacht mag worden, dat deze kwestie ook bij de voorbe reiding van het door de raad uit te brengen advies inzake de wettelijke regeling van de ouderdomsvoorzie ning aan de orde zal komen, dient de werkcommissie te worden be schouwd als uitgaande van de beide desbetreffende commissies. Als deskundigen zijn aan de com missie toegevoegd enkele vertegen woordigers van bestaande uitvoe ringsorganen op het terrein der lan- derbgslagverzeltering. Het personeel van de veerdienst, dat het ongeluk op enige afstand zag ge beuren, spoedde zich naar de Veerweg om de drenkelingen hulp te bieden. Hun poging faalde. Men heeft de lichamen van de slachtoffers nog niet gevonden. In Tiel en in het land van Maas en Waal heerst grote ontsteltenis over dit on geval. Amerikaanse schepen voor Nederlandse marine Boven het aantal mijnenvegers die in Nederland worden gebouwd, zal de koninklijke marine in de loop van 1953-'54 nog een aantal mijnen vegers van ca. 700 en 400 ton ont vangen, die worden gebouwd op Amerikaanse werven. Hiernevens is een aantal patrouil levaartuigen, waarvan het type het best kan worden vergeleken met een korvet van 600. ton, uit Amerikaanse nieuwbouw voor de koninklijke mari ne bestemd. Zij worden eveneens in 1953-'54 verwacht. Een nettenlegger, de A. N. 93 van de Amerikaanse marine (ca. 500 ton), welke aan de koninklijke ma rine is toegewezen, heeft de naam Hr. Ms. „Cerberus" gekregen en wordt binnenkort in Nederland ver wacht. De hïerbovengenoemde schepen worden beschikbaar gesteld onder de regelingen van het pact tot weder zijdse militaire hulp (MDAP). De twee gemoderniseerde onder zeeboten TJSS „Hawkbill" en „Ice- fish", (ca. 2400 ton ondergedoken) die de koninklijke marine van de V. S. in bruikleen krijgt, totdat de eigen nieuwbouw-onderzeehoten ge reed zal zijn, zullen bij de koninklij ke marine in dienst worden gesteld als Hr. Ms. „Walrus" en „Zeeleeuw." Zij zullen in de eerste helft van 1953 in Nederland aankomen. Oude bankbiljetten van 25. De Nederlandse Bank heeft me degedeeld dat de gelegenheid tot verwisseling van de bankbiljetten van 25, model 1945 (met meis jeskopje aan de voorzijde) op 1 Fe bruari 1953 wordt gesloten. Van ge noemde datum af zullen bedoelde biljetten nog slechts bij haar hoofd- bank te Amsterdam kunnen worden verwisseld. HANDBAL Belangrijke ontmoeting tussen Hellas en Marathon. In de le klasse Zuid verwachten de Hellas-heren bezoek van EBHV uit Breda. Zij zullen vermoedelijk de puntjes wel in Goes weten te houden. De dames van Hellas ontvangen EHV uit Eindhoven, dat naar verwacht mag worden met de kous op de kop naar huis zal terugkeren. In de Zuidelijke 2e klasse zullen de dames van EMM en De Zeeuwen de strijd met elkaar aanbinden, waarbij een gelijk spel niet uitgesloten is. De Marathon-dames krijgen bezoek van Hellas 2 en bij de heren komen Hellas 2 en Marathon in deze competitie voor het eerst tegen elkaar in het veld, waarbij het aan spanning niet zal ont breken. De uitslag is dan ook een open vraag. In de le klasse van de afd. Zeeland wordt slechts één wedstrijd gespeeld en wel tussen Marathon 2 en Hellas 3 dames. Beide puntjes zullen hier wel naar Goes gaan. De heren van Mara thon 2 zullen in Goes tegen Volhar ding zeer zeker revanche willen ne men voor de thuis geleden nederlaag. Hellas 3 krijgt bezoek van zijn stad genoot Tonido 2 en heeft een redelij ke kans op winst. Bij de meisjes komen De Zeeuwen en Walcheren 2 tegen elkaar uit, waar hij de thuisclub de meeste kansen heeft. WalcherenHellas zal wel een overwinning voor de Vlissingers wor den, De Marathon-meisjes gaan in Goes op bezoek bij Tonido en moe ten in staat zijn beide puntjes mede naar huis te nemen. WIELRENNEN Dertien ploegen van tien man in de Tour 1953 Speciale prijs van een millioen francs bij 50-jarig beslaan. De organisatoren van de Ronde van Frankrijk hebben de grote lijnen be kend gemaakt voor de wedstrijd in 1953. Beginpunt is Straatsburg, van waar om de West wordt gereden, dus jn tegenover gestelde richting van dit jaar, met waarschijnlijke doortocht van Luxemburg en van een deel van België. In het route-schema zijn de Mont Ventoux en de Puy de Dome niet opgenomen en er zal slechts één etappe tegen het uurwerk worden ge reden, tegen het einde van de wed strijd. De Ronde staat open voor zeven na tionale ploegen van elk 10 man (Ita lië, België, Zwitserland, Nederland, Spanje, Frankrijk en Luxemburg) en zes Frans-regionale ploegen, waarvan één Noord-Afrikaanse, eveneens van 10 man. De tijd vergoedingen op de top van de cols worden afgeschaft, maar de prijs voor de beste klimmer blijft ge handhaafd. Aangezien in 1953 het 50- jarig bestaan van de Ronde valt, zal een speciale grote prijs, begiftigd met één millioen francs, worden ingesteld. Voorting gaf op in de Ronde van Argentinië. KIR VAN STEENBERGEN BEHIELD DE BLAUWE TRUI, Het klassement van de 8e étappe in de Ronde van Argentinië, van San Luis naar Villa Dolores (190 km.) luidt: 1. Van Steenbergen (B.) 7.30.58; 2. Teisseire (Fr.) 7.31.28; 3. Varisco (Arg.) 7.33.47; 4. Benvenuti (Arg.) 7.34.02; 5. Logli (It. B) 7.35.05; 6. Ockers (B.) 7.38.03; Faanhof (Ned.) werd 54e, in 9.47.30, Voorting (Ned.) heeft opgegeven nadat hg in deze rit zesmaal had moe ten afstappen wegens een lekke band. Het algemeen Klassement luidt na deze étappe: 1. Van Steenbergen (B.) 42 uur, min., 44 sec.; 2. Ockers (B.) 42,54.: 3. Varisco (Arg.) 43.10.48; 4. Cava- gliattö (Arg.) 43.11.56; 5. Sevillano (Arg.) 43.15.28; 6. Valmitjana (Arg.) 43.16.14. Faanhof is thans 51e met een to taal tijd van 46.34.34. In het ploegenklassement leidt de hoofdstedelijke ploeg van Argentinië met 129.53.55. N.V.V.-voorzitter bepleit actie tegen werkloosheid. In de Vrg dagmorgen te Amster dam gehouden vergadering van de hoofdbesturen der bij het N.V.V. aangesloten organisaties, heeft de heer H. Oosterhuis gesproken over de werkgelegenheidspolitiek. Hij meende, dat de regeringen der Eu ropese landen een meer positieve activiteit moeten ontwikkelen dan tot dusver is getoond. Het aantal werklozen bedraagt thans in Neder land 129.000 en dat is meer dan de toelaatbare 3 van de werkende bevolking, waarover destijds prof. v. d. Brink sprak. Eén der oorzaken van de werkloosheid is, dat de re gering de bedragen niet besteed, die voor militaire uitgaven werden toegestaan, Overigens is naar de me ning van het N.V.V. ook het aantal van 95.000 werklozen (3 nog te hoog. Gezien de betalingsbalans met het buitenland heeft de regering mogelijkheden om de werkloosheid terug te dringen. Daarbij dient ge dacht aan uitvoering van openbare werken en versnelde uitkering van oorlogsschade. Ter stimulering van het bedrijfsleven stond spr. een po litiek van vervroegde afschrijvingen voor. Tenslotte deed spr. een drin gend beroep op de regering, aange zien werkloosheid een der ergste vij anden van de arbeidersklasse is. Boete van 5000 voor een dagbladpublicatie. De civiele' kamer van het Gerechts hof te Amsterdam heeft het dagblad De Volkskrant veroordeeld tot een boete van 5000 plus rente van 25 Augustus 1951 en de kosten van het geding. Het betrof hier een klacht van de heer S., wiens naam genoemd was in een artikel over de Velser affaire. Hij eiste, omdat zijn naam de eni ge was, die in het artikel werd ge noemd en hg zich daardoor beledigd achtte een schadeloosstelling van 25.000. De rechtbank wees die eis af, omdat De Volkskrant had gehan deld in het algemeen belang. Het gerechtshof vernietigde dat vonnis. Het artikel heeft aan S. veel schade berokkend. Men is S. in Cu racao gaan mijden en hij moest zijn zaak sluiten, Het hof kwam tot de conclusie, dat het artikel in een voor S. „onnodig grievende vorm" was gesteld. Bovendien constateer de het hof, dat „de vage beschuldi gingen onvoldoende gemotiveerd wa ren." De hoofdredactie van De Volks- lïrant had erkend, dat S. slechts een ondergeschikte rol heeft ge speeld, in de bedoelde affaire. 0 De heer D. J. J. Verniet te Tiel hoopt Woensdag 10 December a.s. de dag te her denken. dat hij 60 jaar apotheker is. In 1892 behaalde de heer Vermet op 21-ja rige leeftijd zijn apothekers-diploma. STAKING VAN DRIE DAGEN De Hauteclocque vloog onmiddelijk van Parijs naar Tunis terug. Vrijdag is bekend geworden, dat Fehjrat Hatsjed, secretaris-generaal van het alg. vakverbond in Tunis, die bekend stond als een zeer gematigd natio nalist, Donderdagavond in zijn auto op de weg tussen Tunis en Zaghoean is doodgeschoten. In nationalistische kringen Ln Tunis beschouwde men deze moord als een ramp. De Franse resident-generaal de Hauteclocque, die juist in Parijs was aangekomen voor besprekingen met de Franse regering, is terstond naar Tunis teruggekeerd. Hij had reeds een bespreking met premier Pinay en de ministers Scluunan, Pleven en Queille. Geruchten, dat naar aanleiding van deze moord in Tunis ernstige onlus ten zouden zijn uitgebroken, waarbij o.m. vele Fransen de dood hadden ge vonden, werden later in de omgeving van de resident-generaal tegengespro ken. Verbroken telefoonverbindingen tussen Parijs en Tunis werden weer hersteld. Wel werd in Tunis een avondklok ingesteld. Het nieuws van de moord werd in Parijs ontvangen tijdens de conferen tie van de Hautecloque met leden van de Franse regering Hatsjed, een over- Onder... of. in de pantoffel.. Nederlandse sleepboot was 14 dagen zoek Schip dobberde voor de kust van Brazilië rond. Op de Atlantische Oceaan is een Nederlandse sleepboot veertien da gen zoek geweest. Het was de „Ama zone", die op 18 November uit de Braziliaanse haven Natal met een sleep van twee hakken naar de enige honderden kilometers Noordelijker gelegen haven Fortaleza was ver trokken. De „Amazone" kreeg machi- neschade en op ongeveer 30 km. uit de kust besloot de kapitein het anker- uit te gooien. Toen het convooi in Fortaleza enkele dagen over tijd nog niét was aangekomen, werd men daar ongerust. De schepen behoren aan een Nederlands aannemingsbedrijf, dat in Brazilië baggerwerkzaamhe- den uitvoert, en de leider van dit werk, de heer J. Boltjè Jr. uit Zwol le, besloot met een andere sleepboot, de „Zuiderzee", op onderzoek uit te gaan. Hij slaagde er echter voorlopig niet in contact met de Amazone" te krijgen. Wel ontmoette de „Zuider zee" na enkele dagen een door de „Amazone" om hulp uitgezonden mo- torvletje met twee man aan boord, maar door enige verwarde radiobe richten, was de heer Boltje toen in de veronderstelling, dat de „Amazo ne" reeds onderweg was naar de Bra ziliaanse kust. In de haven teruggekeerd, bleek, dat dit niet zo was. Toen werd een vliegtuig gehuurd om verder te zoe ken. Vanuit dit vliegtuig ontdekte de- heer Boltje inderdaad de „Amazone", maar daar het toestel geen radio be zat, kon hij nóg niet in verbinding met het schip treden. Het vliegtuig moest 'zelfs een noodlanding op het strand maliën. Pas later, met een'an der vliegtuig, dat wèl van radio voor zien was, gelukte het de „Zuiderzee" naar de „Amazone" te dirigeren. Ten slotte kwam deze na veertien dagen, nu zelf gesleept door de „Zuiderzee", toch weer behouden in de haven van Fortaleza aan. De twaalf mannen, die al die tijd aan boord van het rond dobberende schip doorbrachten, had den zich kranig gehouden. Wel waren; de voorraden voedsel en drinkwater zeer krap geweest, maar zg hebben zich er uitstekend, doorheen geslagen. Heeft Stalin de wereld geschapen Geachte Heer Redacteur, Sinds enige tijd loop ik rond met een vraag die mij geen rust laat „Heeft Stalin de Wereld geschapen?" Werpt U deze brief niet in de prul- lemahd, menende dat ik gek ben ge worden want wanneer U zich ver diept in mgn beschouwingen, zult U zeker dat zelfde soort van hallucina ties krijgen als ik op dit ogenblik. Dit geschiedde na lezing van het uit het Russisch in het Pools vertaalde werk getiteld „Vertellingen over de prioriteit der Russen". Dit boek is een werk van de leden van de Sovjetische Wetenschappelijke Academie: W. Bolchowitinow, A. Bu-, janow, W. Zacharczenko en C. Os- troumow. In dit, boeiend en hoogst weten schappelijk werk, voorzien van een voorwoord van niemand minder, dan Jozef Stalin („Vooral de jeugd dient de geschiedenis van de wetenschap te kennen"), las ik o.a. dat Rusland al lange tijd voor Groot-Brittannië de radar heeft uitgevondenDat in de Russische ziekenhuizen de penici- line al lang in gebruik was, voor dat de experimenten in de St. Mery's Hos- Ëitaal te Londen waren beëindigd...... •at de Russen al lang begonnen te vliegen en hebben gevlogen voor dat de gebroeders Wright werden gebo renDat een zeker Popow de ra dio heeft uitgevonden voor Marco niDat reeds in 1899 boven het Kremlin de eerste straalvliegtuigen hebben gevlogen, uitgevonden door de Rus CioikowskiDit zelfde geldt ooli voor de eerste locomotief, uitge vonden door Polzunow en niet door James WattOok de stoomsche- §en Werden door de Russen uitgevon- en en niet door James Fulton, om maar niet te spreken over de onder zeeboten voor welker uitvinder ten onrechte Simon Lake wordt gehou denDe eci'ste tank bouwden de Russische ingenieurs Mendelejevv en Blinow. 'k Weet niet of U het weet mijnheer de Redacteur, dat de theoretische wetten van de aërodynamica, gescha- 133. „Waar de kist met juwelen staat", had Roel Reutelvink gezegd. Jimmy en kapitein Toon tje keken elkaar veelbetekenend aan. Hun hart begon van louter vreugde sneller te kloppen. De kist wés er dus nogToen Jimmy zijn ant woord naar beneden schreeuwde liet hg van zijn vreugde echter niets blijken. „Je schijnt mij slecht begrepen te hebben, Reutelvink," riep hij. „We hebben jou niet nodig, vóórdat wg de kist in handen hebben. Als je daar niet rgee accoord gaat, óók goed. Steek dan je parapluie maar op. Kapitein Toontje, wilt u even de kraan open draaien. Zo wijd mogelijk alstublieft". Toen weer klonk er beneden een kreet „Nee!" gilde Roel Reutelvink. „Laat me niet verdrinken. Ik zal wel zeggen waar de kist is. Ik heb hem achter in de tuin begraven. Vlak bij die rozenstruik....,." Met een schok stonden Jimmy en kapitein Toontje op hun benen. „Ik hoop voor jou, Reutelvink, dat je ons geen leügens op de mouw speldt, want zo waar als ik Jimmy Brown heet, zo waar laat ik de put, onder water lopen. Knoop dat goed in je oren!" Toen renden Jimmy en kapitein Toontje naar beneden. „Ik stel u voor de gevangene ver antwoordelijk, agent," riep Jimmy nog tegen Gerrit" Glijmpieper, die met een bleek gezicht van emotie het gehele tafreel had zitten aankijken. Langzaam maar zeker begon hij er iets van te begrijpen. pen door de Rus Zukowski, het funda ment vormden voor de ontplooiing van de luchtvaartteehniek Dank zij Russen is de mens in staat zich op de aarde, de zee en in het lucht ruim te bewegen. De Russen hebben de wereld tevens de televisie schonken. Jawel mijnheer de Redacteur! Dit alles is officieel vastgesteld door de Sovjet Wetenschappelijke Academie en bevestigd door de handtekening van de voorzitter van deze academie, Siergiej Wiwilow. 'k Zou het bgna hebben vergeten, U te informeren dat een Russische astronoom de planeet Venus had ont dekt vóór Galileo. Zo is ook de Zuid pool door de Russen bereikt vóór Kapitein Cook. En weet U door wie wg bij een operatie in slaap werden gebracht? Dacht U soms dat dit de verdienste is van Sir Hamphry Davy? No, Sir. Het is de Russische geleer de Pirogov, die ons in slaap wiegt. En denkt U maar niet dat Alfred Nobel het dynamiet heeft uitgevonden. Dy namiet hebben wij dank zij de Russen, die heden nauwkeurige onderzoekin gen voeren over het probleem wie de atoombom heeft uitgevonden. 'k Weet niet of U al de anecdote over Adam hebt gehoord, die op een dag doelloos wandelde in het paradijs en plotseling een mens tegen kwam. „Wie ben je c" vroeg Adam „Ik ben een Rus" was net antwoord. Deze anecdote bevestigt mij in de overtuiging dat Stalin de wereld had geschapen. Want achter al deze ont dekkingen en uitvindingen staat im mers het denken en het genie van Stalin. Wanneer dit denken en deze genie er niet was bestond er niets. De Bijbel leert ons dat God de we reld heeft geschapen. Maar Stalin leertdat er geen God bestaat. Het denken en het genie van Stalin bouwde locomotieven en vliegtuigen reeds lang voor de generalissimus was geboren. Zou de wereld dan soms ook Op deze vraag behoort een ant woord, mijnheer de Redacteur. Dank zij Stalin 'hebben de Russen alles ge schapen, alles ontdekt en alles uitge vonden. Het is maar moeilijk te gelo ven, dat zulk een solide instituut als de Sovjet Wetenschappelijke Acade mie kan liegen. Want deze academie was het, die het vaststelde, dat de theorie over het ontstaan der dier soorten, niet door Darwin is gescha pen maar door de Rus Kajdanow. Het betekent dus, dat de Russen zelf het eerst apen waren, het eerst van boom tot boom, van tak tot tak zijn gesprongen tot lof van de leider der wereldrevolutie. Wat denkt U hierover, mijnheer de Redacteur? Met groot ongeduld wachtende op Uw antwoord, teken ik, met de meeste hoogachting, Vlissingen. BILLY STRENK. GRAANBEURS LEEUWARDEN. 5 Dec. Witte tarwe f24—26,23; ro de tarwe f 24—26.25; wintergerst f 31—33; zomergerst f 33—34.50; mansholt f 33—35; witte haver f 2527.75; kleine groene erw ten f5755,50. Stemming traag. VISMIJN TE VEERE. 5 Dec. Aangevoerd: 1047 kg. export garnalen 1,141,40. 113 kg. schar 34—40. 198 kg. bot 33—37. 3 kg. wijting 29. 2 kg. wulken 1,20. 197 kg. sardijn 24— 56. 20 kg. ongesorteerde vis 31—32. IS kg. krabben 72—76. VISMIJN TE BRESKENS. 5 Dec. Aangevoerd: 696 kg. export gar nalen 93—1,34. 20 kg. handels garnalen 1,02. 112 kg. schar 39—54. 30 kg. bo- —37. 121 kg. wijting 29. 30 kg. sardijn 43. 18.110 kg. haring 22—23. 4 kg. tar bot 1,43. 2340 kg. onverkochte haring. tuigd nationalist, behoorde zeer be slist tot de gematigde vleugel. Hij stond veelvuldig in verbinding met de Bey gedurende de recente besprekin gen van het Franse hervormingsplan. Hatsjed achtte deze plannen welis waar onvoldoende, maar was toch geen fanatiek anti-Frans nationalist. Onder zijn vrienden telde hij vele Europese en Amerikaanse vakvereni gingsleiders. Het algemeen vakverbond in Tunis heeft naar aanleiding van de moord een algemene staking van drie dagen afgekondigd, welke onmiddellijk in gaat. Mahmoed Messadi, een vooraan staand Arabisch geleerde, is reeds als opvolger van Hatsjed benoemd. Mohammed Masmoedï, de vertegen woordiger van de Tunesische Nieuwe- Grondwetspartij in Parijs, heeft resi dent-generaal de Hauteclocque voor de moord verantwoordelijk gesteld. De Hautecloque zou „de organisatie van Franse terroristen de „Rode Hand" toegestaan hebben, ongestraft vele gewelddaden te begaan, zoals de moord op Fehrat Hatsjed". Marktberichten VEILING KAPELLE. 5 Dec. Exportveiling; appelen: Goud- reinètten AAA 25.10. Idem A 22,40. Idem EC 175017.40. Idem I grof 21,90. Idem I 15,10. Idem n 6.30—6,40. Idem keuken 12—19,70.. Idem fabr. 5.80—7,60. Jona than A 30.05. Idem BC 25.70. Idem I grof 25,80. Idem I 17.10. Idem II 6.20. Idem keuken 13.70—14.50. Idem fabr. 4.30—550. Golden Delicious A 34.70. Idem BC 25.80 27. Idem I grof 24.8025. Idem I 18,30 —20,10. Idem II 7. Idem keuken 17,40— 22.30. Idem fabr. 6.70—7. Cox Orange Pippin keulcen 28—28,40. Idem fabr. 15,30 —15,50. Zure Bellefleur I grof 18. Idem I 18,30. Idem II 3. Idem keuken 8. Idem fabr, 3.40, Strappel BC 23,10. Idem I 26.10. Idem n 3,60. Idem keuken 5,30. Idem fabr. 3.20. Bismarck I grof 7,70. Idem I 7,30. Idem keuken 7.10. Gelderzoet I grof 20,05. Idem I 17.90. Ió'em II 8,90. Peren: Comtesse de Paris A 28.30. Idem BC 25,30. Idem I grof 26.60. Idem I 22,40. Idem II 3,30. Idem keuken 9.80—10,85. Beurré Alex. Lucas I grof 28,50. Idem I 21,40. Idem II 4,90. Idem keuken 5,70. Zwijndreehtse Wijnpeer I grof 9.10. Idem I 15. Idem keuken 3,90. Conference keu ken 6.80—12.10. Idem fabr. 3,50—3,90. St. Hemy I grof 8,20. Idem I 7—7,10. Idem II 6,30. Id'em keuken 5,40. Idem fabr. 3,20. Gieser Wildeman I grof 20,4020,50. Idem I 15.50—17,60. Idem II 3,50—3.80. Idem keuken 9.70—15,10. Kleipeer I grof 7,60— 9. Idem I 5—5,20. Idem keuken 4. Win ter louw t.ie I 4.80, alles per 100 kg. Verpakt fruit: Appelen: Goudreinetten A AAA 28—29. Idem AAA 27—28. Idem AA 26. Idem A 23, alles per kg. Kleine veiling: Diversen: Cox Orange Pippin 31—61. Rembours Mortier 3—6'/>. Campagnezoet 10—20. Zoete Ermgaard 27—31. Beurré d' Anjou 32. Beurré Alex. Lucas 1219. Josephine de Malines 311. Comtesse de Paris 315. Emile d' Heyst 4—9. Druiven 76—1.04, alles per kg. Groenten: Witte kool 44'/2. Spruit- kool 28—56. Rode kool 7—10. Savoye kool 611. Aardappelen 9'/2. Waspeen 8 —10. Breekpeen 8. Uien (stek) lVa. alles per kg. Knolselderij 8>/3—14 per stuk. VEILING MIDDELBURG. 5 Dec. Aardappelen: Koopmans blau we bonken 11.20 Idem grote 11,20. Idem drielingen 7.90. Bintjes grote 7.509. Idem drielingen 5,70. Meerlanders grote 9,10—9.30. Fruit: Jonathan 6—31. Grauwzoet 19— 28. Zoete Ermgaard 926, Zoete Cam- nagrrer 1725. Goudreinetten 8—24. Lax- ton Superbe 18. Glorie van Holland 4 8. Groninger Kroon 67. Bramley's Seedling 4. Appels val en kroet 319. Comtesse de Paris 32. Gieser Wildeman 817. Bred'erode 1112. Jeanne d' Are 4 —12. Saint Remy 7—9. Peren kroet 5—7. Druiven: Black Alicante. 1,09. Groenten: Bloemkool A 1557. Idem B 11—40. Idem C 8—26. Idem D 8—12. Snijsla kg. 191,30. Glassla per stuk 14 —20. Veldsla 24—80. Witlof 59—76. Uien per kg. 8—22. Kroten per kg. 5—11, Kas- spinazie 71. Rode kool 614. Savoye kool 6—17. Witte kool 3—6. Boere kool 3—13. Prei 8—19. Andijvie 534. Postelein 30, Spruiten 2668. Bospeen 810. Boslcro- ten 37. Koolrapen 611. VEILING GOES. 5 Dec. Bloemkool (afw.17—38. Knol selderij I 11—18. Idem II 810, alles per 100 stuks. Kroten 14. Ramenas 12, beide per 100 bos. Spruiten AI 3742. Idem A n 3241. Idem B II 2834. Savoye kool 6,5014. Rode kool 6U. Boere kool 710. Prei 2627. Uien (stek en afw.) 5,50—7. Witlof B n 46. Herfstrapen 4. Peen 12—14. Andijvie 5—13. Knolselderij 10, alles per 100 kg. VEILING TERNEUZEN. 5 Dec. Bloemkool C 10—20. Idem B 33 39. Selderij 89. Peen 9. Rode kool 6. Savoye kool 610. Witte kool 7. Was peen 1218. Prei 1724. Knolslderij 3 15. Spruiten 2943. Witlof 6061. Idem afw. 37. Koolzaad 4. Appelen: Golden Delicious AA 37.30. Idem A 35. Idem huishoud grof 25. VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN 4 Dec. Druiven I 1.29—1.30. II 81—1.13. Appelen binnenland: Glorie 20—24. Goudreinetten 10—37, Laxton 24—32. Cox 31—61. Jonathan 24—33. Peren binnenland: Comtesse 1532. Wijnpeer 1021. Groenten: Andijvie 13—30. Gr. Boere kool 10—13. Kroten 4—12. Gele kool 8.10 —9.50. Groene kool 1115. Waspeen 8— 18. Grote peen 13—15. Rode kool 613. Glas andijvie 61. Selderij 8 60—10.90. Knol selderij 915. Spruiten 2255. Uien 11— 22. Witlof 31—58. Prei 20—23. Kassla 6.70 —11.40. Sjatetten 30.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 4