z NIEUWS UIT ZEELAND PREDIKBEURTEN WISSEL SCHOUWEN SCHOUWEN EN DUIVELAND VIJF KOEIEN VERDWENEN UIT STAL; BELG VRIJGESPROKEN ijs ZATERDAG 6 DECEMBER 1952. PRO V IN CI ALE ZEEUWSE COURANT In October in Zeeland 115 woningen voltooid. Volgens de gegevens van het Cen traal Bureau voor de Statistiek wer den in October j.l. in geheel Neder land 5811 woningen voltooid. Hierin zijn begrepen 179 duplexwoningen, zodat in die maand door nieuwbouw voor 5990 gezinnen nieuwe woon ruimte beschikbaar is gekomen. In Zeeland werden in deze maand 115 woningen voltooid tegen 136 iri October 1951. Sedert de bevrijding zijn, gerekend tot eind October 1952 241.159 nieuwe woningen gebouwd, waarvan 12.625 als duplexwoning zijn ingericht, zo dat voor 253.784 gezinnen nieuwe woonruimte werd gesticht. IN DÈN HAAG BENOEMD. De heer K. de Rooij, onderwijzer aan de R.K. school te Middelburg, is benoemd aan de R.K. Centrale V.G. L.Oi-school in Den Haag. Zeeuwse veehandelaren te Middelburg bijeen. In het Ned. Koffiehuis te Middel burg kwamen de leden van de afde ling Zeeland van de Nederlandse Bond van Veehandelaren voor de na jaarsvergadering bijeen. Besloten werd onder meer, dat bij de Kamer van Koophandel zal wor den aangedrongen op een vroegere boot van Breskens in de zomermaan den in verband met de vroege trein naar Holland. Voorts kwam de P.B. O. ter sprake. De voorzitter, de heer C. Noordhoek uit St. Philipsland, werd gekozen tot hoofdbestuurslid en als zijn plaatsvervanger werd de se cretaris, de heer A. M. Zuidweg Bur ger, benoemd. Naar de algemene ver gadering, die op 18 December in Utrecht wordt gehouden, Werden af gevaardigd de heren J. Bruijnzeel voor de afdeling rundvee, A. M. Zuid- weg Burger voor de afdeling schapen en A. de Pagter voor de afdeling kal veren. Nog steeds woningnood in Haamstede. In de deze week in Haamstede ge houden raadsvergadering is gespro ken over de moeilijkheden, welke de ze gemeente ondervindt bij haar po gingen om de plannen voor het bou wen van vier woningen te realiseren. Alle stukken en ook de financiering zijn hiervoor in orde, maar telkens rijzen er weer nieuwe moeilijkheden. De voorzitter, burgemeester jhr. R. H. J. Q. Röeli, herinnerde in dit verband aan de door de minister van weder opbouw en volkshuisvesting onlangs gegeven cijfers met betrekking tot de woningnood, waaruit ten onrechte ge concludeerd zou kunnen worden, dat in Zeeland geen woningnood meer be staat. Spr. wees er op, dat bijv. in Haamstede nog 10 gezinnen in houten noodwoningen, 10 in semi-permanente woningen (bunkerwoningen e.d.) en 7 zomérwöhingen zijn ondergebracht. Ook zijn er nog 12 samen woningen, terwijl tenslotte nóg verschillénde ge gadigden (o.a. trouwlustigen) op de wachtlijst staan. Daarbij wilde de bur gemeester nog niet eens spreken van krotwoningen, welke hoog nodig ge saneerd zouden moeten wördèn. Hij vroeg zich dan ook af of de door de minister gegeven cijfers wel jiiist zijn en of bij de verdeling van het voor ZeeTand beschikbare contingent wel rekenmg is gehouden met de werke lijke woningnood in de gemeenten. De raad bleek het met deze ziens wijze -olkomen eens te zijn en achtte het in elk geval noodzakelijk, dat zo spoedig mogelijk met de bouw van de vier woningen in de Ooststragt wordt begonnen. Een schriïven van het gemeentebe stuur van Burgh over de gemeen schappelijke regeling voor de doen bare lagere school werd aangehou- SCHEPEN DOOR HET KANAAL VAN ZUID-BEVELAND. 4 Dec.: Storno. Wagenmaker. Hüngaria. i Muller. Ingona, Broeders. Toiler 5, van Geest. Nassauhaven. Mulder. Wilcor, van Meel. Adrians Cornelia, v. d. Vliet. Coal, van Oosten. Telegraaf 18. V. d. Mast. Cho pin. van Meel. Wijkdienst 15, Bijtjes, allen naar Rotterdam. Adriana, Ruitenberg. Rio Ruiténberg. Verandering. Rijkers, alten n. Werkendam. Chrisima, Robijn, n. Kerk- driel. Fiod, Houterman, naar Vlaai-din gen. Grietje, Molengraaf, naar Zwolle. De Tijd' zal 't Leren, Oomens, naar En schedé Jacjo, Heek, naar Goes., Fiat, Steenbergen, naar Leeuwarden. Eben Haëzer, Theunisse. naar St. Annaland. Dankbaarheid,e de Jong. naar Middelhar- nis. Bilitis, Lonz. Eltanin, Witzer, beiden naar Dordrecht. Contact, de Ruyter. Jor- daens, van Kauteren. Damco 23, Janssen. Titan, Slgmund. Chat. Cantëmerle. Her mann. Chinon, Vaeth, allen naar Duits land. Tourane, Heissler. naar Straatsburg. Artemisia, Schwarz. Arbedo, Erkelens. Roland Geldner, Schreuders. Plz Kesch, Versteeg. Veronica, Bauwens.' Ascona, Hemden. Rheinunion 3, Stevens, allen n. Basel. Wubbina, Brambergen. Res Nova, Hoogendoorn. Johanna Elisabeth, Grif: fioen. Revenir, Stoutiesdijk. Nieuwendijk, Bons. Clementine. Broekaart. Onderne ming, de Waal. Adma, Stevense. Proser pina, van Reenen. Andalusia, Janssen. Perie, Huyzen. 2 Gebroeders, van Kleef. Risico, van Dijk. Oja, van Leemgule. The- lebrug 7, Puister. Wiljoe, Borsje. Sterna. Bum. Rijn Schelde 15. Durinck. Wilad- cor, v. d. Starre. Valkyrie. Waardenberg. Amerthyst, Verwijs. Attentio, Grinwis. Centrust 5. Deen. Rheinunion 2, Mallen- tjer, Tamina, Brands. Sirene, Zuiddam, Morgon, Derivaux. Jean Baptist, Haems. NautPus 1, Dhondt. Santis, De Gans. Ra- faël, Noorland. Edelweiss 1, Melsen. Ba- dus. Hartog. Fronsac, de Hoog. Bonaire. Ryvo'.t. Kehre Wieder, Walhörder. Han. Kurier 23, Plugge. Schelde, Veldhuizen. Petronella, Kamp. Variatie, Visser. Silver- meeuw, v. d. Kaap. Ferdinan, de Roover, allen naar België. Van onze adverteerders. GESLAAGDE DEMONSTRATIE. De te Zierikzee door de firma J. H. van Deurloo en Zonen uit Ooster- land gehouden demonstratie in het „Huis van Nassau" trok grote belang stelling. In het bijzonder het zoge naamde „zig-zag-werk" en het stop pen en borduren op diverse typen naaimachines was voor de dames een leerzame attractie. Agenda ZIERIKZEË. Concertzaal-Bioscoop. Zaterdag 8, Zon dag 3 en 8 uur. Dinsdag 8 uur: „An American in Paris", (ai) HAAMSTEDE. Hotel Bom Zaterdag en Maandag 8 uur: „Gunga Din", (14 j.). den, omdat men het er niet mee eens is. Het bestuur van de vereniging tot bevordering van het tuinbouwonder- wijs op Schouwen en Duiveland had bericht, dat men niet bereid is een huurovereenkomst At te sluiten met de gemeente voor het gebruik der tuin bouwschool. Het, gemeentebestuur zal nu verdere stappen ondernemen. Medegedeeld werd. dat het bevol kingsonderzoek op t.b.c. wordt gehou den op 7, 8 en 9 Januari. Aan het verzoek van het comité vervoer schoolkinderen om een bijdra ge in de kosten, werd zover tegemoet gekomen, dat voor een vergoeding van gemeentewege in aanmerking komen zij, die niet in enige schoolgeldregeling zijn aangeslagen of reeds op andere wijze een vergoeding of tegemoetko ming in deze kosten ontvangen. De gemeente zal een bijdrage van 1 cent per inwoner leveren voor de pa tiënten van het ziekenhuis te Noord- gouwe bij het 50-jarig bestaan van die inrichting. Op voorstel van B. en W. verd be- sloten tot verzekering der gpmeente- gelden ad f 6000.bij de Fraude-Ri sico-Onderlinge van Gemeenten. Ten behoéve van de stichting Rusthuizen Westelijk Schouwen zal een kasgeld- lehing wofden aangegaan bij dé N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten groot f 5000.— Over een door B. en W. aangeboden beheersverordenirig op de algemene begl-aafplaats en een verordening op de heffing van begrafenisrechten werd uitvoerig van gedachten gewis seld. Het klasse-systeem op de be graafplaats zal komen te vervallen, waarvoor dan twéé afdelingen in de plaats komen. Thans is de begraaf plaats ingedeeld in vier klassen. De mogelijkheid zal thans geopend wor den tot het verkrijgen van een huur- graf voor eèn bepaald aantal jaren e' voor onbepaalde tijd. De beer J. C de Bruine merkte op, dat het in feitf hetzelfde blijft of dé begraafplaats ii klassen of in afdelingen is verdeeld Na breedvoerige discussie werd de aangeboden verordening vastgesteld, waarbij geacht moét worden dat de heer De Bruine uit gevoelsoverwegin gen tegen heeft gestemd. Ten slotte werd bésloten tot aan koop van een schuur aan de Anker- weg van de heer J. D. Lindhout voor het opbergen van gemeente-materiaal en onderbrenging vaii brandweer-ma teriaal. THOLEN .VAN "TOT WIN IJPE" Te St. Annaland werden in de maand November 114 vergunningen voor huis- si'achtingen, één vergunning voor het slachten van een rund afgegeven. De heer G. Schot Cz. te Tholen is in vaste dienst benoemd bij de technische dienst der PTT te Bergen op Zoom. *Op de weegbrug te Anna Jacobapolder werden dit seizoen 3,800.000 kg. suiker- bietën aangevoerd. De heer A. W. Duine te Scherpenisse slaagde in Den Haag voor het examen „gemotoriseerd rijwie'bedrijf". De te St. Annaland gehouden collecte voor de plaatselijke kleuterschool bracht f 140.25 op. Woensdagavond as. zal ds. Post van Delft in de Ned. Herv. Kerk te Tholen spreken over „De loopbaan des Geloöfs". De K.A.B,-afdeling in Cllnge hield haar jaarlijkse feestavond. De heer Jacobs uit Sluiskil huldigde de leden De Wit en Goebels in verband met Kun 25-jarig lid maatschap.- Van 25 tot en met 28 December wordt in Hulst door „Vogelvreugd" een grote tentoonstelling gehouden, waaraan met circa 150 tropische vogels wordt deelge nomen. De vogels worden gekeurd door Belgische experts. De netto-opbrengst komt ten goede aan de paters de Block en v. d. Walle, die met verlof in Hulst vertoeven. Tot hulpkeurmeester te Zulddorpc is benoemd de heer J. J. Verstraten. Te Graauw zijn tot leden in de com missie van beheer voor het wegschap Hulst—Paal benoemd burgemeester mr. F. Schliltër van Graauw en de heren C. Steyaert en J. Buys. De heer P. H. Hoebé, vroeger te Axel, die bouwkundig opzichter bij de Water leiding Maatschappij „Zeeuwsch-Vlaan- deren" was. is thans benoemd tot bouw kundig opzichter-tekenaar bij de N.V. Waterleiding Maatschappij „Gelderland" te Doetinchem. Kapelaan C. Donkers heeft afscheid genomen van de parochie te Stoppeldijk, in verband met zijn benoeming te West- (Jorpe. Tot tijdelijke leerkracht aan de open bar lagere school te Stoppeldijk is be noemd de her C. v. d. Horst te Oud- Gastel. De collecte voor het Erefonds voor oud-verpleegsters bracht te Kloetinge f 168.72 op. De najaarszendingscollecte heeft in Oudelande f 96.72 opgebracht. Staven isse DE SINt OP BEZOEK BIJ DE KLEUTERS. Donderdagmiddag bracht Sint Ni- colaas met zijn knecht een bezoek bij de kleuters in de bewaarschool te Staveriisse, waar de kleintjes onder leiding van mej. J. van As en haar helpster mej. J. Dourlein spelletjes deden. De kleuters kregen aardige cadeautjes met versnaperingen mee. ZUID-BEVELAND De Sint deelde vele cadeautjes uit. De Sint kwam bij. zijn bezoek aari Beveland eerst in Yerseke, waar hij de leerlingetjes van de Nutskleuter- school verraste met zijn komst. Na het zingen van traditionele Sinter klaasliedjes en het doen van spelle tjes werden de kleuters getracteerd. De Siht begaf zich daarna met zwarte Piet naar Oudelande, waar ook een bezoek aan de kleuterschool op het programma stond. Ook hiér werden ..spelletjes opgevoerd en als beloning kregen de kleintjes een pre sentje. In gebouw „Tavenu" te Wolfaarts- dijk waren de leerlingen van de open bare lagere school en de kleuter school bijeen om de Sint te verwel komen. Eet was een bijzonder aardig feest. Waarbij natuurlijk de brave kinderen een cadeautje ontvingen. Meisje te Wolphaartsdijk brak arm bij val. Het 12-jarige dochtertje van de heer J. K. te Wolfaartsdijlc kwam op weg naar school door de gladheid van de weg met haar fiets te vallen. Hierbij kwam het kind zo ongelukkig terecht, dat het met een gebroken arm naar huis moest worden vervoerd. Goes SINT NICOLAAS-AVOND L.J.G. Woensdag hield de afdeling Goes der L.J.G. in .,De Prins van Oranje" een geslaagde Sint Nicolaas-avond. Eerst werden de prijzen bekend ge maakt van de bakwedstrijd, die even eens op déze avond door de Z.P.1VL was georganiseerd. De jury, bestaande uit twee leden van de Bond van Plattelandsvrou wen uit Goes, kende de eerste prijs toe aan mej. t. Reynièrse, terwijl de tweede prijs was voor mej. G. Lin- denbergh. Sint Nicolaas had voor ieder een cadeautje meegebracht. De rest van de avond werd gevuld met gezelschapsspelen. ZOMAAR WA1 VLAAMSj U Naar thans is gebleken, heeft de or ganisatie van de Gulden Sporenfeesten te Kortrijk het lieve sommetje van 6.088.424 francs gekost4 Met een zuur gezicht kun nen de inwoners van Kortrijk u vertellen, dat de hele Gulden Sporenslag nog niet de helft heèft gekost, maar volgens ge ruchten zijn de kosten van het feest zo onrustbarend gestegen omdat juist in de ze tijd het „bier zo best" is. B He Bel gische „knechtjongens en maskes" zijn maar matig in hun sas met 't bericht, dat feea's het volgend jaar Mei een ontwerp gereed zal komen voor de verlenging van de leerplicht in België. Het valt ook niet meè dm een heel jaar langer bij meester te moeten blijven, al is het dan nog zo'n goede man! Q Er gebeuren rare dingen in het stadhuis te Antwerpen. De muurschil deringen in de Leyszaal zijn n.l. plot seling begonnen te beschimmelen en hoe wel dit ook al niet prettig is, zijn er voorvallen, die nóg meer verontrusten. Jan de Eerste, die vroeger in een „hevig" blauw „kolderhemd" (een net woord) aan de muur prijkte, begint zomaar te ver bleken en met hem verliest zijn hemd al le kleur. Jan de Eerste zelf blijft onder deze raadselachtige metamorphose „steen koud". maar de Antwerpse magistraat zit er. mee! Q Een bezoeker van een gezin te'BelseleWaas trof tot zijn ontsteltenis in de woonkamer het drie.jarig dochtertj'e van de familie omringd door vlammen aan. Met veel moeite slaagde de man er in het vuur te doven, waarna het kind met ernstige brandwonden naar een gë- neésheer werd vervoerd. De brand was Ontstaan, doordat het kind een rubber jrop tegen de kachel had aangedrukt. H In Lier heeft men alles uitstekend voor elkaar en de daar te houden paardenten- toonstelling moet wel een succes worden nu bepaald is, dat dë „aanvoerders" van de paarden hun viervoeters zullen laten draven volgens de aanwijzingen van de politie. De „aanvoerders" hebben het be grepen, als nu de paarden het zaakje ook maar door hebbengj In Gent zal men zich hoogstwaarschijnlijk de kans op een voordeeltje zien ontgaan. De gemeente raad had hier namelijk voorgesteld de belasting op „geestrijke en gegiste öVan- ken" voor het jaar 1952 te laten verval len. Maar het college van burgemeester en schepenen voelde schijnbaar voor al dat „gissen" niets en stelde een onder zoek in, dat bijna zeker zal leiden tot verwerpen van het voorstel. RAAD ST. MAARTENSDIJK Rijkssubaidie voor torènrestauratie. Vrijdagmiddag vergaderde de ge meenteraad van Sint Maartensdijk onder voorzitterschap van burge meester D. C. Bouwense. Van het mi nisterie van onderwijs, kunsten en wetenschappen werd bericht ontvan gen, dat het rijk een subsidie van 60 procent zal verlenen In de kosten, verbonden aan de restauratie van de toren van de Ned.Herv. Kerk. De totale kosten worden gëraamd op f i65.000. Nadat een verzoek tot het verlenen van erfpacht was toegestaan, evenals een verzoek tot woningverbetering met medewerking van het Terlingen- fonds, werd Desloten een oorspronke lijk besluit tot het aangaan van een geldlening ad f 100.000 te wijzigen in een besluit tot het aangaan van een lening ad f50.000: Tot lid van het Weien Algemeen Armbestuur werd herbenoemd dé heer L. H. van As. Aan de heer L M. Hage werd op diens verzoek eervol ontslag verleend als voorzitter van dit collége, Wègens hoge ouderdom. De heer Hage werd dank gebracht voor de vele diensten, welke hij ge durende talrijke jaren aan armbe stuur en gemeente heeft bewezen. De lëden van de Woöhfuimteeommïssie werden allen herbenoemd. Éen verzoek van de Stichtihg voor de Landbouw om een jaarlijkse sub sidie van f120, in verband met de te Scherpenisse te bouwen school, werd toegestaan. Na de rondvraag, waarbij o.m. de straatverlichting ter sprake kwam, volgde sluiting. Poortvliet VERKIEZING AMBTSDRAGERS. In de Ned. Herv. Kerk te Poort vliet werden de heren L. V: d; Graaff en S. de Haas als notabelen gekozen en de heer C. P. Byl als ouderling. In verband met de benoeming van de heer Bijl is thans een vacature ontstaan voor diaken. Hierin zal op 8 December worden voorzien. ■RECHTBANK MIDDELBURG Vrouw, slachtoffer van haar snoeplust, plunderde spaarbankboekje van haar man. Op een dag in April 1949 bleken uit de stal van een caféhouder te Mzen- dyke maar liefst vyf runderen te ztfn verdwenen. De rijkssponrhond Kazan kwam er aan te pas en volgde een spoor tot In België, waar by ultgebrelde verhoren steeds weer de naam van de koopman C. R. uit Watervliet werd genoemd. De man zat op dat moment In een gesticht, maar toen hij daaruit ontslagen was, ontkende hy pertinent lets van de diefstal af te weten. Hij werd gesignaleerd en daar bleef het by. Vorige maand meldde R. zich ech ter plotseling by de politie te IJzendyke: hij kon het niet langer verdragen nog steeds beticht te worden van de diefstal en wenste de zaak uitgezocht te zien. De rechtbank te Middelburg sprak hem Vrijdag vry: gebrek aan wettig bewijs. van pjm. liOO, welk bedrag haai man haar ter hand had gesteld om op het boekje te storten, had zij voor zichzelf gehouden. Opdat haar echt genoot onkundig zou blijven van haar handelingen, had zij enkele blaadjes uit het boekje gescheurd en de cijfers wat gewijzigd en aangevuld. Zij fcag bovendien nog kans ny diverse win keliers schulden te maken. De presi- dë caféhouder te zijn geweest en ze! de runderen in diens stal te hebben gezien, rriaar hij was er gekomen om over de verkoop van het café te pra- tén. In België was hy onschuldig, naar hij zeide veroordeeld tot vier maanden voorwaardelijk wegens frau duleuze invoer van koeien; Ook Vrij dag hield de man stijf en strak vol, dat hy van de diefstal der runderen niets wist. Het was voor de officier van justitie niet duidelijk, welke rol de man bij de koeienaffaire precies heèft gespeeld, maar het stond voor hem wel vast, dat R. er méér van wist. Omdat echter geen wettig be wijs kon worden geleverd, vroeg de officier vrijspraak. De rechtbank wees onmiddellijk vonnis en liet R. naar huis terugkeren. „Deze vrouw is onbetrouwbaar", stond er in het rapport over A. K. B. uit Oostburg, die kans heeft ge zien een aanzienlijk bedrag, dat aan haar man toebehoorde, aan snoepe rijtjes en dergelijke op te maken. Zij nam het spaarbankboekje van haar echtgenoot schreef een machtiging op zichzelf uit en plaatste de hand tekening van haar man hieronder. Hierdoor kon zij ruim tweeduizend gulden opnemen en opmaken. Ook een afrekening van een herbouwplicht Burgerlijke Stand ZIERIKZEE. Bevallen: M. J. SmoldersTimmermans, z.: D. J. Nieuwburg—de Koning, d.; L. P. Raamsdonk—Stoel, z.; M. A. Everaers— Fierens. d.; G. SchellKerseboom, z.j C. J. Wesdorp—Struijk, cf.; W. J. Klippel— van den Berg,, d. J. A. Groenendijk- Hoekman, d. Getrouwd: S. van den Hoek, 24 j. en L. J. van der Gaast 2a j. Overleden: P. J. Priemis, 76 j., echtg. van J. van Damme; F. Branaënburlg, 89 j., wedn. van H. P. Raamsdonk- S. H. Kramer. 73 wed. van J, A. Bi'ermasz. SCHOUWEN- EN DUIVELAND ZONDAG 7 DECEMBER 1952. Ned. Herv. Kerk. Brouwershaven 10 di\ Sperna Weiland; Bruinisse 10 en 3 ds. v. d. Brink; Burgh 10 ds. Swaak; Dieischor 10 ds. Huizing; Ei kerzee. 10 ds. Nauta; Haamstede 10 dhr. Malipaard; Kerkwerve 2.30 ds. Nauta; Nieuwerkerk 10 ds. Radsta- ke; Noor cl well o 7 ds. v. Liere; Noord- gouwe 10 ds. Bardendreeht; Ouwer- fterk 10 ds. Kuin; Oosterland 10 ds. Westerhof, 6 ds. Radstake; Renesse 10 ds. v. Liere; Serooskefke 10 dhr. Bakker; Sirjansland 10 en 6.30 ds. Böèf; Zierikzee Niéuwe kerk 10 en 5 ds. v. Roon; Ver. gebouw 10 ds. v. Royen; Zonnemaire 10 ds. v. Wijeli. Geref. Kerk. Brouwershaven 9.30 en 1.30 ds. van Aller; Bruinisse 10 en 3 ds. Bremfrïer (voorber. H.A.); Haam stede 10 en 3 ds. Meyer; Nieüwerkerk 10 leesd., 6 ds. Nagelkerke; Ooster land 10 leésd., 2.30 ds. Tiêmersma; Scharendijke 10 en 2.30 ds. Kuitert; Zierikzee 10 en 5 ds. Tiemersma; Zon nemaire 10 en 2;30 ds. Nagelkerke; Renesse 7 ds. Kuitert. Geref. Gem. Bruinisse 10 en 5 ds. Mallan; Nieuwerkerk 10, 2.30 en 6 leesd.; Oosterland 10, 2 en 6 leesd.; Zierikzee (St. DomUssti\) 10, 2 en 6 leesdienst. Oud-Geref. Gem. Bruinisse 9.30 en 2.30 leesd.; Oosterland 9.30, 2 en 6 leesdienst. BROUWERSHAVEN. Bevallen: H: Franke—^Scherpenisse, d. Overleden: N. K. Wagemaker, 35 j.; J. van den Bos, echtgenote van M. Stoel, 74 jaar. BRUINISSE. Bevallen: B. MallanBakker, d.; w. Hoek—van Popering, z.: E. Bal—van Herk, d. OverledenC. v. d. Have, 87 j„ wedu we A. de Jonge; J. v. d. Klooster. 76 j„ echtgenote C. v. d. Est OUD-VOSSEMEER Bevallen: H. M. Nuts—Bosters, d.; J. van der Klooster—Plandsoen, d.: A. van DijkeHendrikse, d. Ondertrouwd: C. P. Ho elands en J. J. Lindhout. Getrouwd: 3VE. P. de Jager, en J, J4 ari Dijke. THOLEN. Bevallen: M. H. Melsev. d. Berge, d'.; J. M. Deurloov. Broekhoven, d.; J. Bout —de Kok, d.; J. H. van Zettend-Sluiter, z.- M. P. OtteBlaaij. d.; A. M. v. d. Bergé Geillngs, z. Ondertrouwd: M. van Duïvendijk, 23 j. en I. J. van den Hoven, 24 j. Overleden: C. M. van Luijk, 92 j., we duwnaar van T. Cornelisse; M. Kompen- hans, 78 j„ echtgenote van H. van Nieu- wenhuijze. STAVE NISSE. Bevallen: J. Smits—Vroegop, z.\ M. Ver maas—Weeckers, d. Overleden: J. Neele. 81 3„ echtgenoot van J. van Oeveren. 3T. ANNALAND. Bevallen: J. Boogert—Vroegcp. d.- W. M. F. Slager—Geluk. d. Getrouwd: A. C. Goedegebuure, 26 J. en M. v. d. Meer, 18 j. Overleden: J. van der Jagt, 79 j.. we- duwn. van P. Hlkke; M, Kaashoek. G9 j.. echtgenote van A. van Poortvliet; C. M. Kaashoek, E9 j., echtgenoot van M. j. Hoek. 8X. PHILIPSLAND. Bevallen: J. T. Qulat—Moerland, d. Getrouwd: J. J. Joppe. 24 j. en L. Nee le. 22 j.: H. K. Reijngoudt. 25 j. en J. A RijstenbiL 25 j.; A Krijger, 24 j. en M. A. van Oeveren, 23 j.: J. Flohïl, 27 j. en M. W. K. de Jonge, 22 j. Chr. Geref. Kerk. Kerkwerve 3 ds. v. d. Klis; Zierikzee 10 en 6 ds. v. d. Klis; Haamstede 10 en 3 ds. Zeiler. Evang. Luth. Kerk. Zierikzee mej. ds, Monsées. Leger des Hells. Zierikzee 10 Heil. dienst, 3.30 openl, samenk., 7.30 Ver lossingssamenkomst. THOLEN ZONDAG 7 DECEMBER 1952, Ned. Herv. Kerk. Oud-Vossemeer 10 en 2.30 ds. v. Putten; Poortvliet 10 en 2.30 dhr. Teijlingen; Scherpenisse 10 en 2,30 ds. Brons; St. Annaland 10 en 2.30 ds. v. Dijk (H.D.JStavenisse 10 en 6 ds. Enkelaar; St. Maartens dijk 9.30 en 2 dS, de Bres: Tholen 10 en 3 dhr. de Jong; St. Philipsland 10 en 2.30 ds. de Lint. Geref. Kerk. Oud-Vossemeer 10 en 2.30 ds. Koning; Poortvliet 10 leesd. 2.30 ds. Bos; Tholen 10 en 5 ds. Bos; Anna Jacobapolder 10 en 2.30 cand. Dondorp. GerèL Geni. Poortvliet 10, 2 en 6 leesd.; Scherpenisse 10, 2 en 6 leesd.; St. Annaland 9.30, 2 en 6 leesd.; Sta venisse 9.30. 2 en 6 leesd.; Tholen 10, 2.30 en 6.30 leesd.; St. Philipsland 10, 2.30 en 6 leesdienst. Oud-Gerei. Gem. St. Philipsland 9.30, 2.30 en 6 ds. van Leeuwen: St. Maartensdijk 9.30, 2 en 6 leésdiénst. Oud-Geref. Kerk, St. Maartensdijk 9.30, 2 en 6 leesdienst. Chr. Geref. Kerk. Oud-Vossemeer 10, 2.30 en 6.30 leesd.; Tholen 10, 2.30 en 6.30 dhr. Gebraad. Rehoboth. St. Maartensdijk 7 ds. Bosboom. Ned. Protestantenbond. Tholen géén dienst. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Voor dé gemeenten Tholen, Oud- Vossemeer, Nieuw-Vossemeer en St. Philipsland hebben Zondag dienst de heer P. J. Dilinker, arts te Tholen, tel. 40 eh de lieer H. Menger, arts te St. Philipsland, tel. 20. KERKNIEUWS. GEREF. KERKEN. Bedankt voor Anna Jacobapolder ds. G. K. Géerds te Gent. GEREF. KERKEN ONDERH. ART. 31 K.O. Bedankt vóór Middelburg: J. F. Heij te Hasselt. GEREF, GEMEENTEN. Tweetal te Dlrksland: M. Blok te Rotterdam-Centrum en C. van dé Woestijne te Barneveld. Tweetal te Tholen: M. Blok te Rotterdam-C. en F. Mallan te Bruinisse. Waar zijn onze schepen Agamemnon 5 te Punta Car don. Arendsdljk 5 tc Rotterdam. Cornelis B. 7 of 8 te Rotterdam verw. Gaasterkerk 5 tes Port Soedan. Groote Beer pass. 6 de Bissagos Eilanden n. Kaapstad. Hecuba 6 nam, te Paramaribo verw. Hector 4 v. Ban n. Venetië. Indrapoera pass. 5 St. John Eilanden n. Suez. Kota Inten pass. 5 Kaap Tenez. Lemsterkerk 5 te Le Havre. Leopoldskerk pass. 5 Kaap de Gata n. Genua, Langkoeas 4 v. Djakarta n. Singapore. Laurenskerk 4 te Madras. Nöordam a n.m. 2 uur te Rotterdam verw Overijsel 5 v. Port Said. Pr. Alexander pass. 5 Scilly. Pr. Willem van Oranje 4 op 100 mijl ZJZ.O. v. Kaap Race. Rijndam pass. 5 Zuid. van Kaap Race. Soestdjjk pass. 4 Gibraltar n. Halifax. Straat Banka 4 v. Durban n. Beira. Stad Alkmaar 6 'sm. 12 u. voorgaats Nieuwe Waterweg verw. dent vond het gedrag van deze vrouw schandelijk en de officier merkte op, dat zij bijzonder snoeplustig is en nooit genoeg heeft. Zy heeft voldoen de kanseü gehad, doch heeft deze ver speeld. De officier zag er geen heil in, wanneer men haai» onder toezicht stelt en eiste acht maanden gevange nisstraf. Acht maanden gevangenisstraf en voorwaardelijke ter beschikking stel ling van 4e regering werd geëist te gen de vertegenwoordiger G. K. uit Amsterdam, die in Kruiningen een enveloppe met 822 had gestolen en van het geld goede sier maakte. De los werkman C. P. v. d. K. uit »Mlddel- burg, die uit een woning op de Mo lenberg ca. i 400 had weggenömèn, hoorde eveneens acht maanden tegen zich eisen. Uitspraken over 14 dagen. Nieuws in een Noiedop Het Franse ministerie voor overzeese gebiedsdelen heeft bekend gemaakt, dat 31 personen om het leven zijn gekomen als gevolg van een wervelstorm, die on langs Karikal in Frans Indië heeft ge teisterd. De rijstoogst werd geheel vernietigd en er is grote schade aan de wegen aange richt. De nieuw benoemde Nederlandse hoge commissaris in Djakarta, mr. W. F. L. graaf van Bylandt. zal naar het A.N.P. verneemt de volgende week Zaterdag 13 December per vliegtuig naaf Indonesië vertrekken. 9 Het hoofdbestuur van het N.V.V. heeft tot 2de voorzitter gekozen de heer C. W. van Wingerden, voorzitter van de Alge mene Metaalbedrijfsbond Den Haag. Het dagelfjks bestuur werd uitgebreid met drs. D. Roemers. Badhoevedorp, di recteur van het wetenschappelijk bureau van het N.V.V. Volgens eerst thans te Madras ont vangen rapporten zijn tengevolge van een wervelstorm, die vorige week de Oostkust vau de Indiase staat Madras teisterde, 134 persomen om het leven gekomen. De eerste openbare aanklager van het Kustvaarder „Combinatie" te Casablanca aan de ketting. Op de Nederlandse kustvaarder „Combinatie", die Zaterdag met een lading oud ijzer uit Casablanca naar Genua zou vertrekken, is Donder dagavond door de gerechtelijke au toriteiten beslag gelegd. De redenen van dit beslag zyn nog niet bekend. Het schip zal dus niet Zaterdag uit Casaölanca vertrekken. Zoals bekend werd de „Combina tie enige tyd geleden in de Middel landse Zee door zeerovers aangehou den en geplunderd. Nagekomen advertentie. Notaris J. L. VERHAGEN tê Vlisaingen zal jp Woens dag 17 Dcc. 1952, ies avonds te 8 uur, in het „concertge bouw" aan de Emmastr. 10 té Vlissingen, in net open baar verkopen de volgende HUIZEN EN ERVEN, allen te Vlissingen: 1. het eengezins woonhuis Van Dish oeckstraat 37, groot 1,18 A. 2. het eengezins woonhuis Parklaan 2, groot 1,86 A. 3. het eengezins woonhuis Parklaan 4, groot 1,16 A Combinatie van de per celen 2 en 3. 4. het kantoorgebouw met afzonderlijke bovenwo ning en garage met hy- behorend opslagterrein aan de Koningsweg 51, groot circa 14,«0 A. Te veilen in 2 percelen en in combinatie. 5. het dubbel woonhuis aan de Badhuisstraat 33 met poort, uitkomende aan de Duinpoortweg, groot 1,76 A G, het eengezins woonhuis aan de Kasteelstraat 19, poot 90 c.A. 7, het dubbel woonhuis Aagje Dekenstraat 43. groot 1.10 A. Aanvaarding en betaling 15 Januari 1953. Lasten van 16 Januari 1953 af voor kopers reke ning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 17