z NIEUWS UIT ZEELAND PREDIKBEURTEN ZEEUWSCH-VLAANDEREN VIJF KOEIEN VERDWENEN UIT STAL: BELG VRIJGESPROKEN Wissel Zeeuws-Vlaanderen ZATERDAG 6 DECEMBER 1952. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT In October in Zeeland 115 woningen voltooid. Volgens de gegevens van het Cen traal Bureau voor de Statistiek wer den in October j.l. in geheel Neder land 5811 woningen voltooid. Hierin zijn begrepen 179 duplexwoningen, zodat in die maand door nieuwbouw voor 5990 gezinnen nieuwe woon ruimte beschikbaar' is gekomen. In Zeeland werden in deze maand 115 woningen voltooid tegen 136 in October 1951. Sedert de bevrijding zijn, gerekend tot eind October 1952 241.159 nieuwe woningen gebouwd, waarvan 12.625 als duplexwoning zijn ingericht, zo dat voor 253.784 gezinnen nieuwe woonruimte werd gesticht. IN DEN HAAG BENOEMD. De heer K. de Rooij, onderwijzer aan de R.K. school te Middelburg, is benoemd aan de R.K. Centrale V.G. L.O.-school in Den Haag. Zeeuwse veehandelaren te Middelburg bijeen. In het Ned. Koffiehuis te Middel burg kwamen de leden van de afde ling Zeeland van de Nederlandse Bond van Veehandelaren voor de na jaarsvergadering bijeen. Besloten werd onder meer, dat bij de Kamer van Koophandel zal wor den aangedrongen op een vroegere boot van Breskèns in de zomermaan den in verband met de vroege trein naar Holland. Voorts kwam de P.B. O. ter sprake. De voorzitter, de heei C. Noordhoek uit St. Philipsland, werd gekozen tot hoofdbestuurslid en als zijn plaatsvervanger werd de se cretaris, de heer A. M. Zuidweg Bur ger, benoemd. Naar de algemene ver gadering, die op 18 December in Utrecht wordt gehouden, werden af gevaardigd de heren J. Bruijnzee) voor de afdeling rundvee, A. M. Zuid- weg Burger voor de afdeling schapen en A. de Pagter voor de afdeling kal veren. De Sint bezocht scholen in Zeeuwsch-Viaanderen St. Nicolaas heeft Donderdag en Vrijdag vele scholen in Zeeuwëch- Vlaanaeren bezocht. In de kleuter school te Schoondijlce waren meer dan zestig kleuters met het onderwij zend personeel en het bestuur van de school bijeen voor een intiem feestje. De Sint onthulde, dat de grootste ver rassing voor hem was de samenwer king tussen de landbouwhuishoud- school, de winkeliersvereniging en de kleuterschool. Na spel en zang wer den de kleuters getracteerd. In Axel verscheen de Sint in de landbouwhuishoudschool met twee Zwarte Pieten. Na een welkomstwoord van de directrice, mej. Zweedijk, werden onder meer volksdansen uitgevoerd en de Sint vond dit zo aardig, dat hij zich niet onbetuigd liet en met gulle hand cadeautjes uitdeelde, evenals in de chr. bewaarschool, waar hij hon derd kleuters met zijn komst ver raste. Cursisten van de E.H.B.O.-cursus, die in Sluiskil bijeen waren, zagen tot hun vreugde ook hier de Goedheilig man in hun midden verschijnen. Ieder kreeg een kleine surprise Vrijdagmorgen arriveerde St. Ni colaas met Zwarte Piet aan de pro vinciale boot te Breskens, waar h(j werd ontvangen door het bestuur van de Breskense winkeliersvereniging en een schare opgetogen kinderen. Na een rondgang door het dorp, werden in de lagere scholen de jongste leer lingen verrast met een aantal ge schenken. Voor de groteren was er een filmvoorstelling. Des avonds maakte Sinterklaas met de muziek vereniging „Uit het Volk, voor het Volk" nog een rondgang door Bres kens. Te Cadzand heeft St. Nicolaas, ver gezeld van zijn trouwe vazal, niet slechts de openbare lagere school en de kleuterschool, maar ook de zieke kinderen in het dorp bezocht. Sluis GESLAAGDE VERKEERSAVOND. In het R.K. Parochiehuis te Sluis werd door de plaatselijke Commissie voor Veilig Verkeer, in samenwerking met het Ned. Verbond voor Veilig Ver keer een verkeersavond gehouden, waarvoor veel belangstelling bestond. Na een kort openingswoord van de voorzitter van de commissie, de heer Ch. Bukkens, hield de heer R. Edzes een lezing met lichtbeelden, waarin hij de nadruk legde op de vele verkeers- fouten, die helaas nog steeds door de meeste weggebruikers worden ge maakt. Na afloop van de causerie maakten verschillende aanwezigen ge bruik van de gelegenheid tot het stellen van vragen. Enkele films, die na de pauze werden vertoond, vestig den nog eens in het bijzonder de aan dacht op de vele gevaren van de wèg. De bijeenkomst werd door burgemees ter P. F. van Hootegem gesloten. Sluiskil ST. BARBARA-VIERING. Dezer dagen vierden de employé's van de C.N.A. te Sluiskil het St. Bar- bara-feest. Nadat de voorzitter, de heer Meyburg, een hartelijk wel komstwoord gesproken had, kondigde hij een revue aan. Deze revue, die een beeld gaf van de opbouw van de kunstmestfabriek, viel bij de aanwe zigen zeer in de smaak. De bijeen komst werd besloten met een gezellig bal. Oostburg NIEUWS VAN DE FILMCLUB. Uit een door de filmclub „Oostburg" gehouden enquête bleek, dat 75 pet. van de hieraan deelnemende leden zich uitsprak voor het houden van de film vertoningen op Vrijdagavond. Van 16 Januari a.s. af zal dan ook begonnen worden op genoemde avond de films voor de leden te vertonen. In plaats van de film „Goede aarde" zal op 13 December a.s. gedraaid wor den „Carnet de Bal". Deze film van de regisseur Julien Duvivier, behaalde indertijd het praedicaat ,,'s Werelds beste film". St. Jansteen TONEELVERENIGING 35 JAAR. Met Kerstmis zal het 35 Jaar ge leden zijn, dat de toneelvereniging „Sint Jan"- te Sint Jansteen werd opgericht. Ook zullen enkele ledeh hun toneel jubileum vieren. Ter ge legenheid van dit feestelijke feit zal worden opgevoerd het Kerstspel: „En waar de ster bleef stille staan." Cadzand AUTOBOTSING. Aan het begin van de Badhuisweg te Cadzand kwamen Vrijdag een be stelauto, bestuurd door J. de L. uit Cadzand en een personenauto, be stuurd door A. B. uit Groede, met elkaar in botsing. Persoonlijke onge vallen deden zich niet voor, maar de materiële schade was vrij aanzienlijk. De politie stelt een onderzoek in. Terneuzen FILMKRING „TERNEUZEN". Door de filmkring „Terneuzen" wordt momenteel onder de vierhon derd leden een enquête gehouden, waarbij deze him gevoelens aangaan de de te vertonen programma's en hun wensen ten aanzien van het aan- vangsuur tot uiting kunnen brengen. Op de tweede filmavond, welke Donderdag 11 December a.s. wordt gehouden, zal worden vertoond de film „Het vonnis is geveld". Axel ONDERWIJS TENTOONSTELLING. De onderwijstentoonstelling „DeLi- noleumindustrie", welke tot 1 Decem ber j.l. te Axel werd gehouden in de O.L. school, is een groot succes geworden. Leerlingen van alle scho- len uit de omgeving bezochten de interessante tentoonstelling, die de jeugd een leerzaam overzicht bood van de linoleum-industrie. Politierechter Middelburg EEN DRONKEN TIMMERMAN EN EEN VECHTENDE VROUW. Tijdens de laatstgehouden zitting van de politierechter te Middelburg verschenen ook weer enige Zeeuwsch- Vlamingen „op het matje". A. M. V.. timmerman te Sluis, gaf toe wel een klein beetje teveel te heb ben gedronken en dit was ook wel duidelyk geworden, want toen hij niet de bromfiets naar huis terug wilde rgden ramde hg de slagboom bil het douanekantoor te St. Anna ter Mui den. Het werd een duur slippertje, want het kostte hem 50.boete eventueel te vervangen door 20 dagen hechtenis. Bg een hevige ruzie in de buurt- scdap de Kgkuit bg Axel keek R. M. de K„ echtgenote van V. J. Th. te Axel schijnbaar niet genoeg uit. Zjj vloog plotseling met een bezem gewa pend op een van haar buren af en gaf deze een harde slag op het hoofd. Hierna had verdachte de bezem de bezem gelaten en was zjj haar tegen standster met de blote hand te lijf ge gaan Natuurlijk kwam de politie er aan te pas, die de vechtlustige vrouw ter verantwoording riep. Ter zitting verklaarde verdachte er geen spijt van te hebben, het viel haar echter toch wel even tegen, dat zij voor dit „vechtpartijtje" tot 50.— boete werd veroordeeld. VAN "TOT WIN IJPE" ie KA.B,-afdeling in Clinge Weid haar jaarlijkse feestavond. De heer Jacobs uit Sluiskil huldigde de leden De Wit en Goebels in verband met him 25-jarig lid maatschap. Van 25 tot en met 28 December wordt in Huist door ..Vogelvreugd" een grote tentoonstelling gehouden, waaraan met circa 150 tropische vogels wordt deelge nomen. De vogels worden gekeurd door Belgische experts. De netto-opbrengst komt ten goede aan de paters de Block eh-v. d. Walle, die met verlof in Hulst vertoeven. Tot hulpkeurmeester te Zuiddorpe is benoemd de heer J. J. Verstraten. Te Graauw zijn tot leden In de com missie van beheer voor het wegschap Hulst—Paal benoemd burgemeester mr F. Schlüter van Graauw en de heren C Steyaert en J. Buys. De heer P H- Hoebé, vroeger te Axel, die bouwkundig opzichter bij de Water leiding Maatschappij „Zeeuwsch-Viaan deren" was. is thans benoemd tot bouw kundig opzichter-tekenaar bij de N.V. Waterleiding Maatschappij „Gelderland" te Doetinchem. Kapelaan C. Donkers heeft afscheid genomen van de parochie te Stoppeldijk, in verband met zijn benoeming te West- dorpe. Tot tijdelijke leerkracht aan de open bar lagere school te Stoppeldijk is be noemd de her C. v. d. Horst te Oud- Gastel. Door een mankement aan het lichtnet hebben de huisvrouwen van Axel Zater dag enige ogenblikken in het duister moeten winkelen. Het was een zonderling gezicht de Zaterdagavond'drukte te zien bij kaarslicht. De jachtopziener R. de Visser uit Groede is per 1 Januari 1953 in gelijke functie benoemd bij de staatsdomeinen in de Braakmanpolder. Te Breskens werd door de opper wachtmeester Etsers in het gemeentelijk ontspanningsgebouw een verkeersvoor- lichtingsavond gehouden. Er werd o.m. een film vertoond, getiteld: „Kostbare lading", waarin het vervoer van school kinderen per autobus behandeld werd. Köriijnen en pluimvee- tentoonstelling. In het gebouw van de Coöp. Vrach tenveiling Zeeuwsch-Viaanderen werd Vrijdag een door de konijnen- en pluimveevereniging „Terneuzen" ge organiseerde kring-tentoonstelling van konijnen, sierduiven en siervo- gels gehouden. De tentoonstelling wordt ook heden (Zaterdag) nog ge houden. Het aantal Inzendingen, waaronder zeer fraaie exemplaren, afkomstig uit Zeeuwsch-Viaanderen en Zuid-Beveland, bedroeg voor konij nen ruim 170, voor de sierduiven on geveer 25 en voor de siervogels een tiental. Aan de tentoonstelling was een premiekeuring verbonden. Op de uitslag daarvan komen wij nog nader terug. AANBESTEDING. Door de architect, het Bouwbu reau voor de Landbouw te Middel burg, werd namensde heer W. M. Dieleman te Axel in het openbaar aanbesteed de bouw van een schuur voor de opslag van aardappelen. Hiervoor werd als volgt ingeschre ven: S. A. Gazan, Axel 48.550; Gebrs. de Theije, Hulst 47.600; Fa. de NijsKoemans, Hulst 47.520; P. A. van Hoeve en Zn., Axel 47.441; L. W. Hamelink, Zaamslag 46.993; H. A. Wiemeersch, Axel 46.800; Gebrs. Krieckaert, Hengstdijk 46.600; F. J. Lensen, Axel 46.200; Gebr. Matthijssen, Axel 43.850. Hulst BILJARTWEDSTRIJD. Op Zaterdag 6 December om 6 uilr wordt in de Brayns Restaurant te Hulst een internationale biljartwed strijd gespeeld tussen H.B.C. uit Hulst en een vereniging uit St. Ni klaas in verband met de in Hulst ge organiseerde nederlaagwedstrijdén. Bij de Belgen komen zeer sterke spe lers uit, terwijl in H.B.C. de Z. Vlaamse kampioen Prudent Freyser meespeelt. De wedstrijd H.B.C.Ka- pelie-Biezelinge is tot nader order uitgesteld. GOUDEN DRUKKERS JUBILEUM. Op Maandag 15 December a.s. her denkt de heer F. Pleunis, drukker te Hulst, zijn gouden drukkersjubileum De jubilaris kwam op jeugdige leef tijd als leerling te Hulst in de druk kerij „Zelahdia". Hier werkte hg 15 jaar om vervolgens over te gaan naar drukkerij „Fa. Verwilghen", waar hij 18 jaar werkzaam bleef. In 1923 be gon hij met een compagnon een eigen bedrijf en sinds 1926 dreef hij de zaak alleen. De heer Pleunis geniet nog een goede gezondheid en is nog iedere dag actief in zijn bedrijf bezig. Burgerlijke Stand TERNEUZEN. Bevallen: T. de Blaeij—de Bel, d'.; M. VerhelstVerberkmoes, z.; J. C. van der Kiel'tPolderman, d p Scheelede Feijter, d.; J. M. de Feijter—van Fraaijen- hove. z.: C. M. F. A. BeckersAndries- sen. z.; P. J. A. dU Puij—de Witte. z. Bevallen: J. Meijerde Putter, z.: M. Naeijevan Hoeve, d.; M. C. C de Mil- lianoStubbe, d. en z.; E. M. van Cadsand de Jonge, d.; V. M. KoulenVan den Bruele. z. Ondertrouwd: G. J. Go ossen. 27 j. en- J. W. S. Faas, 22 j.; A, M. Rouw, 30 j. en J. Lourens, 32 j.; J. Kolijn, 42 j. en C. L. Scheele, 39 j.; P. M. van der Vel- pen. 24 j. en A. M. Wleland, 19 j. Getrouwd: G. de Bruijn, 38 j. en S. Noens, 41 j. Overleden: M. Wisse, 99 j.. wed', van- t. Harte. Overleden: A. M. Moggré, 61 j., echtg. 'an M. C. Fraaijenhoven; G. van Aerde 61 J.; A. Riemens, 55 j., echtg. van A Geijp; A. J. M. Staal, 61 j.; P. T. L. Maer- tens. 63 j.: C. Jansen van Rosendaal. 67 j. echtg. van C. Ollebek. SAS VAN GENT. Bevallen: P. M. SarneelRoegiers, z.; U. L. Bogaertd'e Kort, d.; J. S. de Groo- tele Roij, d.; A. C. A. Suijkerbuijk Boogaert, d.; P .M. M. AlD'Aubioul, d.; A, R. A. Trompvan den Hemel, z.; J. C. van der Kieft—Polderman, d. Ondertrouwd: A. W. Beun, 29 j. en C. G. Bootsgezel, 2G j. Getrouwd: J. C. Meeuwsen, 21 j. en E. P. Buijsse. 19 j.; A. A. de Bryne, 28 j. en A A. R van Ooteghem, 25 j. Overleden: P. F. Voerman, 76 j., echtg. van L. C. de Roeck. AXEL. Ondertrouwd: K. J. Willemsen, 21 j. en C. J. de Feijter. 21 j.; J. Hamelink, 52 J. en H. E. A. Hahn. 54 j. Getrouwd: A, A. van Driel, 26 j. en L. E. Steel, 22 j.. J. Missu, 23 j. en S. C. Dieleman, 21 j'.; P. M. Roose, 24 j. en E. J. Cové. 23 j.; A. F. van der Linden, 25 j. en J. M. Misseghers, 22 j.; M. W. ten Hove, 26 j. en C. Francke, 23 j.; P. J. G. Swennen, 25 j. en R. J. M. Peeters. 24 jaar. Bevallen: J. M. de Regt—Seen, z.: E. R. E. StroobandBuys, z.; J. de Feijter de Pooter, z. Overleden: A. Rlnn, 82 j., weduwnaar van J. van de Velde. AARDENBURG. Bevallen: J. M. Verstraete—van Bel- leghem. d. R. E. E. Buzeijn—Cornells, d.; E. M. ReijniersAdam, d. Ondertrouwd: H. L. F. Sam en C. E. Dhondt; O. M. T. Minnaert en L. A. M. Verstraete; M. A. Rosseel en E. C. d'e Meijer. Getrouwd: M. A. de Baets en U. V. Ste- kelinck; G- E. Verwulst en G. E. A. Gal- le: G. O. Galle en M. Cromheecke; C. L. Duitschaever en M. G. Hoste; H. L. F. Sam en C. E. Dhondt: O. M. T. Minnaert en L. A. M. Verstraete. Overleden: Joh. de Muynk, 66 J.; A. L. L. Blondeel, 42 j.; C. M. Hoogstad, echtg. van J. W. A. F. Commelin, 76 j. RETRANCHEMENT. Ondertrouwd: P. H. Vasseur, 27 j. en E. M. H. Markusse, 21 j., GROEDE. Beval:en H. R. M. de MilKanoKouijzer, z.; J. C. Verherbrugge—Bartelson, d'. Overleden: J. de Feijter, 51 j. Nog steeds woningnood in Haamstede. In de deze week in Haamstede ge houden raadsvergadering is gespro ken over dè moeilijkheden, welke de ze gemeente ondervindt bij haar po gingen om de plannen voor het bou wen van vier woningen te realiseren. Alle stukken en ook de financiering zijn hiervoor in orde, maar telkens rijzen er weer nieuwe moeilijkheden. De voorzitter, burgemeester jhr. R. H. J. Q. Röell, herinnerde in dit verband aan de door de minister van weder opbouw en volkshuisvesting onlangs gegeven cijfers met betrekking tot de woningnood, waaruit ten onrechte ge concludeerd zou kunnen worden, dat in Zeeland geen woningnood meer be staat. Spr. Wees er op, dat bijv. In Haamstede nog 10 gezinnen in houten noodwoningen, 10 in semi-permanente woningen (bunkerwoningen e.d.) en 7 zomerwoningen zijn ondergebracht. Subsidie voor restauratie van toren in St. Maartensdijk. Vrijdagmiddag vergaderde de ge meenteraad van Sint Maartensdijk onder voorzitterschap van burge meester D. C. Bouwense. Van het mi nisterie van onderwijs, kunsten en wetenschappen werd bericht ontvan gen. dat het rijk een subsidie van 60 procent zal verlenen in de kosten, verbonden aan de restauratie van de toren van de Ned. Hërv. Kerk. De totale kosten worden geraamd op f 165.000. Koewacht SINTERKLAASSCHUTTERS. Te Koewacht werden ter gelegen heid van het Sinterklaasfeest wed strijden gehouden voor schutters, kaarters en biljarters. Van de ruim 150 schutters wist G. de Smei de hoofdprijs weg te slepen. Niet min der dan 13 kalkoenen waren als prij zen uitgeloofd. De uitslag van de kaartwedstrijd was: 1. F. Herman R. Buis; 2. A. MattijsH. Suyl; 3. A. GeeraaerdsG. de Schepper. De biljarters kwamen als volgt in de prijzen: 1. R. WoutersP. v. Hoven; 2. J. de RijkeG. v. Rumste; 3. M. BurggraeveC. de Block. RECHTBANK MIDDELBURG Vrouw, slachtoffer van haar snoeplust, plunderde spaarbankboekje van haar man. Op een dag in April 1949 bleken uit de stal van oen caféhouder te IJzeu- dyke maar Liefst vijf runderen te zijn verdwenen. Dc ryksspeurltond Kazan kwam er aan te pas en volgde een spoor tot In België. waar b'(j uitgebreide verhoren steeds weer dc naam Van de koopman C. It. uit Watervliet werd genoemd. De man zat op dat moment In een gesticht, maar toen hjj daaruit ontslagen was, ontkende h« pertinent lets van de diefstal af te weten. Hij werd gesignaleerd en daar bleef hot by. Vorige maand meldde R. zich ech ter plotseling bij de politie te IJzendUkc: hU kon het niet langer verdragen nog steeds beticht tc worden van de diefstal en wenste de zaak uitgezocht te zien. De rechtbank te Middelburg sprak hem Vrijdag vrj): gebrek aan wettig bewijs. van pim 1100. welk bedrag haar iteli R. had destijds wel toegegeven bij de caféhouder te zijn geweest en zelfs de runderen in diens stal te hebben gezien, maar hft Was er gekomen om over de verkoop van het café te pra ten. In België was hij onschuldig, naar hg zeide veroordeeld tot vier maanden voorwaardelijk wegens frau duleuze invoer van koelen. Ook Vrij dag hield de man stijf en strak vol, dat hij van de diefstal der runderen niets wist. Het was voor de offcicr van justitie niet duidelijk, welke rol de man bg de koeienaffaire precies heeft gespeeld, maar het stond voor hem wel vast, dat R. er méér van wist. Omdat echter geen wettig be wijs kon worden geleverd, Vroeg de officier vrijspraak. De rechtbank wees onmiddellijk vonnis en liet R. naar huis terugkeren. „Deze vrouw is onbetrouwbaar", stond er in het rapport ovèr A. K. B. uit Oostburg, die kans heeft ge zien een aanzienlijk bedrag, dat aan haar man toebehoorde, aan snoepe rijtjes en dergelijke op te maken. Zij nam het spaarbankboekje van haar echtgenoot, schreef een machtiging óp zichzelf uit en plaatste de hand tekening van haar man hieronder. Hierdoor kon zij ruim tweeduizend gulden opnemen en opmaken. Ook een afrekening van een nerbouwplicht Zeeuwsch-Viaanderen ZONDAG 7 DECEMBER 1952. Ned. Herv. Kerk. Aardenburg 10.30 ds. Blom; Axel 10 en 2.30 ds. Pen- nings, 7 ds Mulder (jeugdd.); Bier vliet 10 ds. Scholten; Breskens 10 en 6.30 ds. van Beusekom; Cadzand 10 ds. ten Cate; Groede 10 ds. Boere; Hoek 10 en 2.30 ds. ten Haaft; Hoofd plaat 10 ds. Eggendaal; Hontenisse 10 ds. Verbeek; Hulst 10.30 ds. Ho-r man; Nieuwvliet 10 ds. v. d. Graaf f; Oostburg 10 ds. Fournler; Othene 7 dhr. Heijboer; Philippine 2.30 ds. Honders; Reti'anchement 10 ds. Kuyl- rnan; Sas van Gent 10 ds. Honders (H.D.Schöondyke (Zat. 7 avondge bed), 10 ds. Schopenhauer; Sluis 9.30 ds. Groenveld (H.D.); Sluiskil 10 en 2.30 ds. Starrenburg; St. Anna ter Muiden 11 ds. Groenveld; St. Kruis 9 ds. Blom; Terneuzen 10 ds. v. d. Vlugt, 3 ds. Scholten (H.D.), 7.30 ds. Boere; 10 Bethel: dienst v. jongeren dhr. Hamelihk; Waterlandkerkje 10 wika van Vliet; IJzendgke 10 ds. Blomaard; Zaamslag 9.30 ds. Jansma, 2.30 dhr. Heijboer; Zuidzande 10 ds. van Bork. Gerei. Kerk. Aardenburg 10 en 3 ds. Ringnalda; Axel 10 en 3 ds. Couvée; ZOMAAR. Breskens 10.30 en 3 dhr. Vingerling (voorber. H.A.); Hoek 10 en 2.30 ds. de Wit; Oostburg 10 en 2.30 ds. v. Meclielen; Terneuzen 10 en 3 ds Pest man; Schoondijke 9.30 en 2.30 ds. Rienks; Zeamslag 9.30 en 2.30 ds. de Vries; Zoutespui 10 en 2.30 leesdienst. Geref. Gem. Axel 10 en 2.30 leesd.; Hoek 9.30 en 2 leesd.; Oostburg 10 en 3 leesd.; Terneuzen 9.30 (bed. H.A.), 2 en 6 ds. Aangeenbrag. Oud-Geref. Gem. Oostburg 9.30 en 2.30 leesd Terneuzen 9.30, 2 en 6 ds. de Reuver. Vrij Evang. Gem. Breskens 9.30 ds. Y. d. Vrie; Cadzand 6.30 ds. v. d. Vrie; Nieuwvliet 10 ds. Praas; Retranche* ment 2.30 ds. Prdas. Evang. Luth. Kerk, Groede 10 da. Stol. Doopsgezinde Gem. Aardenburg 10.15 ds Vis. Verg. der Gelovigen. Breskens 10 en 5.3Ö dienst. Geref. Kerk (Art. 31). Terneuzen 10 en 3 ds. ten Hove; Zaamslag 9.30 en 2.30 ds. Krijtenburg. Chr. Geref. Kerk, Zaamslag 9.30 2.30 ds. van Leeuwen. ..m tnaus is gebiGKcii ganisatle van de Gulden Sporenfeesten te Kortrijk het lieve sommetje van 6.088.424 francs gekost. Met een zuur gezicht kun nen de Inwoners van Kortrijk u vertellen, dat de hele Gulden Sporenslag nog niet de helft heeft gekost, maar volgens ge ruchten zijn de kosten van het feest zo onrustbarend gestegen omdat juist in de ze tijd het „bier zo best" Is. B De Bel gische „knechtjongens en maskes" zijn maar matig in hun sas met t bericht, dat reeds het volgend jaar Mei een ontwerp gereed zal komen voor de verlenging van de leerplicht in België. Het valt ook niet moe om een heel jaar langer by meester te moeten blijven, al is het dan nog zo n goede man! B Er gebeuren rare dingen in het stadhuis te Antwerpen. De muurschil deringen in de Leyszaal zijn nJ. plot seling begonnen të beschimmelen en hoe wel dit ook al niet prettig is, zijn er voorvallen, die nóg meer verontrusten. Jan de Eerste, die vroeger in een „hevig" blauw „kolderhemd" (een net woord) aan. de muur prijkte, begint zomaar te ver bleken en met hem verliest xyn hema al le kleur. Jan de Eerste zelf blijft onder deze raadselachtige metamorphose „steen koud", maar de Antwerpse magistraat zit er mee! B Een bezoeker van een gezin te BelseleWaas trof tot zyn ontsteltenis in de woonkamer het driè_jarig dochtertje van de familie omringd door vlammen aan. Met veel moeite slaagde de man er in het vuur te doven, waarna het kind met ernstige brandwonden naar een ge neesheer werd vervoerd. De brand was ontstaan, doordat het kind een rubber pop tegen de kachel had aangedrukt B In Lier heeft men alles uitstekend voor elkaar en de daar tc houden paardenten- toonstelllng moet wel een succes worden nu bepaald is, dat de „aanvoerders" van de paarden hun viervoeters zullen laten draven volgens de aanwijzingen van de politie. De „aanvoerders" hebben het be grepen, als nu de paarden het zaakje ook maar door hebbenB hi Gent zal men zich hoogstwaarschijniyk de kans op een voordeeltje zien ontgaan. De gemeente raad had hier namelijk voorgesteld de belasting op „geestrijke en gegiste cfran ken" voor het Jaar 1952 te laten verval len. Maar het college van burgemeester en schepenen voelde schijnbaar voor ai dat „gissen" niets en stelde een onder zoek in. dat bijna zeker zal leiden tot verwerpen van het voorstel. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Bg spoedgevallen is te Terneuzen te bereiken de heer A. C. S van Breda Vriesman, arts, Heerengracht 11, tel. 2003. Te Oostburg, Aardenburg en Eede is te bereiken de heer L Buskop, arts te Oostburg, tel. 60. Te Breskens, Groede en Schoondijke is te bereiken de heer J. E. v. d. Maas, arts te Bres kens, tel. 22. APOTHEEK. Terneuzen: Apotheek A. J. Klaas- sen, Noordstraat 54, tel. 2090. CENTR. KRAAMZ. W. Z. VL. Te bereiken is zr. De Jong te Cad zand, tel. 65. DIERENARTSEN. Te bereiken is de heer W van Veen te Oostburg, tel. 141. KERKNIEUWS. GEREF. KERKEN. Bedankt voor Anna Jacobapolder ds. G. K. Geerds te Gent. GEREF. KERKEN ONDERH. ART. 31 R.O. Bedankt voor Middelburg: J. F. Heij te Hasselt. GEREF. GEMEENTEN. Tweetal te Dirksland: M. Blok té Rotterdam-Centrum en C. van de Woestijne te Barneveld. Tweetal te Tholen: M. Blok te Rotterdam-C. en F. Mallan te Bruinisse. Waar zijn onze schepen Agamemnon 5 te Punta Caröon. Arendsdijk 5 te Rotterdam. Cornells B. 7 of 8 te Rotterdam verw. Gaasterkcrk 5 tes Port Soedan, Groote Bear pass. 5 de Bissagos Eilanden n. Kaapstad. Hecuba 6 nam, te Paramaribo verw. Hector 4 v. Bari n. Venetië. Indrapoera pass. 5 St John Eilanden q. Suez. Kota Inten pass. 5 Kaap Tenez. Lemsterkerk 5 te Le Havre. Leopoldskerk pass. 5 Kaap de Gata n. Genua. Langkoeas 4 v. Djakarta n. Singapore. Laurenskork 4 te Madras. Noordara 8 n.m. 2 uur te Rotterdam verw. Overijsel 5 v. Port Said. Pr. Alexander pass. 5 Sellly. Pr. Willem van Oranje 4 "op 100 mijl Z.Z.O. v. Kaap Race. Rijndam pass. 5 Zuid van Kaap Race. Soestdyk pass. 4 Gibraltar n. Halifax. Straat Banka 4 v. Durban n. Beira. Stad Alkmaar 6 's m. 12 u. voorgaats Nieuwe Waterweg verw. man haar ter hand had gesteld om op het boekje te storten, had zij voor zichzelf gehouden. Opdat haar echt genoot onkundig zou blijven van haar handelingen, had zij enkele olaadjes uit het boekje gescheurd en de cijfers wat gewtJzlgd en aangevuld. Zjj zag bovendien nog kans bri diverse win keliers schulden te maken. Dc presi dent vond net gedrag van deze vrouw Schandelijk en de officier merkte op, dat zij bijzonder snoeplustig is en nooit genoeg heeft. Zij heeft voldoen de kansen gehad, doch heeft deze ver speeld. De officier zag er geen heil in, wanneer men haar onder toezicht stelt en eiste acht maanden gevange nisstraf. Acht maanden gevangenisstraf en voorwaardelijke ter beschikking stel ling van de regering werd geëist te gen de vertegenwoordiger G. K. uit Amsterdam, die in Krulhlftgen een enveloppe met 822 had gestolen en van het geld goede sier maakte. De los werkman C. P. v. d. K. uit Middel burg, die uit een woning op de Mo lenberg ca. t 400 had weggenomen, hoorde eveneens acht maanden tegen zich eisen. Uitspraken over 14 dagen. Nieuws in een Notedop B Het Franse ministerie voor overzeese gebiedsdelen heeft bekend gemaakt, dat 31 personen om het leven zyn gekomen ais gevolg van een wervelstorm, die on langs Karikal in Frans Indlë heeft ge teisterd. De-rijstoogst werd geheel vernietigd en er is grote schade aan de wegen aange richt. 0 De nieuw benoemde Nederlandse hoge commissaris in Djakarta, mr. W. F. L. graaf van Bylandt. zal naar het AJC.P. verneemt de volgende week Zaterdag 13 December per vliegtuig nazr Indonesië vertrekken. 0 Het hoofdbestuur van het N.V.V. heeft tot 2de voorzitter gekozen de heer C. W. van Wingerden, voorzitter van de Alge mene Metaalbedryfsbond Den Haag. Het dageiyks bestuur werd uitgebreid met drs. D. Roemers. Badhoevedorp. di recteur van het wetenschappeiyk bureau van het N.V.V. 0 Volgens eerst thans te Madras ont vangen rapporten zijn tengevolge van een wervelstorm, die vorige week de Oostkust van de Indiase staat Madras teisterde. 134 personen om hel leven gekomen. 0 De eerste openbare aanklager van het Kustvaarder „Combinatie" te Casablanca aan de ketting. Op de Nederlandse kustvaarder „Combinatie", die Zaterdag met een lading oud ijzer uit Casablanca naar Genua zou vertrekken, is Donder dagavond door de gerechtelijke au toriteiten beslag gelegd. De redenen van dit beslag zijn nog niet bekend. Het schip zal dus niet Zaterdag uit Casablanca vertrekken. Zoals bekend werd de „Combina tie" enige tijd geleden in de Middel landse Zee door zeerovers aangehou den en geplunderd. NagekomeD advertentie. Notaris J. L. VERHAGEN té Vlissingen zal jp Woens dag 17 Dec. 1952, les avonds té 8 uur, in het „concertge bouw" aan de Emmastr. 10 te Vlissingen, in eet open baar verkopen de volgende HUIZEN EN ERVEN, allen te Vlissingen: 1. het eengezins woonhuis Van Dishoec«straat 37, groot 1,18 A. 2. het eengezins woonhuis ParkJaan 2, grx>t 1,86 A. 3. het eengezins woonhuis Parklaan 4, groot 1.16 A Combinatie van de per celen 2 en 3. 4. het kantoorgeoouw met afzonderlijke bovenwo ning en garage met bij behorend opslagterrein aan de Koningsweg 51, groot circa 14,«0 A. Te veilen in 2 percelen en In combinatie. 5. het dubbel woonhuis aan de Badhuisstraat 33 met poort, uitkomende aan de Duinpoortweg, groot 1,76 A. 8. het eengezins woonhuis aan de Kasteelstraat 19, groot 90 c.A. 7. het dubbel woonhuis Aagje Dekenstraat 43, groot 1.10 A. Aanvaarding en betaling 15 Januari 1953. Lasten van 15 Januari 1953 af voor kopers reke ning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 15