NIEUWS UIT ZEELAND PREDIKBEURTEN WISSEL BEVELANDEN ZUID-BEVELAND VIJF KOEIEN VERDWENEN UIT STAl: BELG VRIJGESPROKEN Nieuws ZATERDAG 6 DECEMBER 1952. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT In October in Zeeland 115 woningen voltooid. Volgens de gegevens van het Cen traal Bureau voor de Statistiek wer den in October j.l. in geheel Neder land 5811 woningen voltooid. Hierin zijn begrepen 179 duplexwoningen, zodat in die maand door nieuwbouw voor 5990 gezinnen nieuwe woon ruimte beschikbaar is gekomen. In Zeeland werden in deze maand 115 woningen voltooid tegen 136 in October 1951. Sedert de bevrijding zijn, gerekend tot eind October 1952 241.159 nieuwe woningen gebouwd, waarvan 12.625 als duplexwoning zijn ingericht, zo dat voor 253.784 gezinnen nieuwe woonruimte werd gesticht. IN DEN HAAG BENOEMD. De heer K, de Rooij, onderwijzer aan de R.K. school te Middelburg, is benoemd aan de R.K. Centrale V.G. L.O.-school in Den Haag. Zeeuwse veehandelaren te Middelburg bijeen. In het Ned. Koffiehuis te Middel burg kwamen de leden van de afde ling Zeeland van de Nederlandse Bond van Veehandelaren voor de na jaarsvergadering bijeen. Besloten werd onder meer, dat bij de Kamer van Koophandel zal wor den aangedrongen op een vroegere boot van Breskens in de zomermaan den in verband met de vroege trein naar Holland. Voorts kwam de P.B. O. ter sprake. De voorzitter, de heei C. Noordhoek uit St. Philipsland, werd gekozen tot hoofdbestuurslid en als zijn plaatsvervanger werd de se cretaris, de heer A. M. Zuidweg Bur ger, benoemd. Naar de algemene ver gadering, die op 18 December in Utrecht wordt gehouden, werden af gevaardigd de heren J. Bruijnzeel vooi de afdeling rundvee, A. M. Zuid-, weg Burger voor de afdeling schapen en A. de Pagter voor de afdeling kal veren. De Sint deelde vele cadeautjes uit. De Sint kwam bij zijn bezoek aan Beveland eerst in Yerseke, waar hij de leerlingetjes van de Nutskleuter- school verraste met zijn komst. Na het zingen van traditionele Sinter klaasliedjes en het doen van spelle tjes werden de kleuters getracteerd. De Sint begaf zich daarna met zwarte Piet naar Oudelande, waar ook een bezoek aan d,e kleuterschool op het programma- stond. Ook hier werden spelletjes opgevoerd en als beloning kregen de kleintjes een pre sentje. In gebouw „Tavenu" te Wolfaarts- dijk waren de leerlingen van de open bare lagere school en de kleuter school bijeen om de Sint te verwel komen. Het was een bijzonder aardig feest, waarbij natuurlijk de brave kinderen een cadeautje ontvingen. Meisje ie Wolphaartsdijk brak arm bij val. Het 12-jarige dochtertje van de heer J. K. te Wolfaartsdijk kwam op weg naai- school door de gladheid van de weg met haar fiets te vallen. Hierbij kwam het kind zo ongelukkig terecht, dat het met een gebroken arm naar huis moest worden vervoerd. Kattendijke GEMEENTE-AVOND. Uitgaande van de Ned. Herv. Kerk werd in Kattendijke een gemeente avond gehouden onder leiding van ds. Breek. Besproken werden de restau ratieplannen voor de kerk, waarbij werd meegedeeld, dat op deze plan nen bezuinigd zal moeten worden. De raming is nu f 65.000 geworden. De gemeente heeft voor 'de restauratie thans f20.000 bijeen gebracht en wan neer daar een subsidie van Monumen tenzorg bij komt, zal in het najaar van 1953 een begin gemaakt worden' met de rstauratie. Als ouderling werd de heer F. Min naar herkozen en als diaken de heer Jac .de Boe. Besloten werd de kerk diensten van 1 November tot 31 Maart om tien uur en half drie te doen aanvangen en gedurende de zo mermaanden om half tien en twee uur. Heinkenszand MONTEUR VIEL VAN LADDER. Tijdens werkzaamheden op het dak van een der woningen aan de Kerk- laan te Heinkenszand viel een mon teur der P.T.T., W. G. uit Goes, van een ladder, welke door de gladheid van het wegdek onderuit schoot. Na- - dat eerste hulp was verleend, waarbij geconstateerd werd, dat G. inwendi ge kneuzingen had opgelopen, werd hij naar het ziekenhuis te Goes over gebracht. AANRIJDING. Aan de Kerkdreef te Heinkenszand deed zich een aanrijding voor tussen een bestelauto, welke werd bestuurd door de heer D. P. W. uit Heinkens zand en een autobus. De heer W. wil de de Dorpsstraat inrijden, maar zijn wagen werd aan de voorzijde door de bus aangereden. Beide auto's werden beschadigd, maar er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Goes SINT NICOLAAS-AVOND L.J.G. Woensdag hield de afdeling Goes der L.J.G. in „De Prins van Oranje een geslaagde Sint Nicolaas-avond. Eerst werden de prijzen bekend ge maakt van de bakwedstrijd, die even eens op deze avond door de Z.P.M. was georganiseerd. De jury, bestaande uit twee leden van de Bond van Plattelandsvrou wen uit Goes, kende de eerste prijs toe aan mej. L Reynierse. terwijl de tweede prijs was voor mej. C. Lin- denbergh. Sint Nicolaas had voor ieder een cadeautje meegebracht. De rest van de avond werd gevuld met gezelschapsspelen. ST. NICOLAAS BIJ DE KLEUTERS. Sint Nicolaas heeft Donderdag ook in Goes een drukke dag gehad. Ver schillende scholen werden bezocht, waarbij uiteraard de kleuters in de eerste plaats niet werden vergeten. Zo was de Sint o.a. te gast op de beide openbare kleuterscholen, waar de kinderen allen een geschenk en vele lekkernijen ontvingen. Des middags genoten de kleuters van een aller aardigste poppenkastvoorstelling. RAAD ELLEWOUTSDIJK Seheepvaartberichten SCHEPEN DOOR HET KANAAL VAN ZUID-BEVELAND. 4 Dec.: Storno. Wagenmaker. Hungaria. Muiier. Ingona, Broeders. Toiler 5. van Geest. Nassauhaven, Mulder. Wilcor. van Meel. Adriana Cornelia, v. d. Vliet. Coal, van Oosten. Telegraaf IS. v. d. Mast. Cho pin, van Meel. Wijkdienst 15. Bijties. allen naar Rotterdam. Adriana. Ruitenberg. Rio Ruitenberg. Verandering, Rijkers, allen n Werkendam. Chrisïma, Robijn, n. Kerlc- drieL Fiod, H'outerman. naar Vlaardin- gen. Grietje, Molengraaf, na'ar Zwolle. De Tijd' zal 't Leren. Oomens, naar En schedé Jacjo, Heek, naar Goes. Fiat. Steenbergen, naar Leeuwarden. Eben Haëzer. Theunisse. naar St. Annaland. Dankbaarheid.e de Jong, naar Middelhar- nis. Bilitis, Lonz. Elt2nin, Witzer. beiden naar Dordrecht. Contact, de Ruyter. Jor- daens, van Kauteren. Damco 23, Janssen. Titan. Sigmund. Chat. Cantemerle. Her mann. Chinon. Vaeth. allen naar Duits land. Tourane. Heissler, naar Straatsburg. Artemisia. Schwarz. Arbedo. Erkelens. Roland Geldner. Schreuders. Piz Kesch. Versteeg. Veronica, Bauwens. Ascona, Hevmsen. Rheinunion 3, Stevens, allen n. Basel. Wubbina, Brambèrgen. Res Nova.' Hoogenöoorn. Johanna Elisabeth, Grif fioen. Revenir, Stoutjesdijk. Nieuwendijk, Bons. Clementine, Broekaart. Onderne- imng. de Waal. Adma, Stevense. Proser pina. van Reenen. Andalusia. Janssen P?r?e' Vuyzen. 2 Gebroeders, van Kleef Risico, van Dijk. Oja. van Leemgule. The- lebrug 7, Puister. Wiljoe. Borsje. Sterna. Burm. Rijn Schelde 15. Durinck. Wilad- cor. v. d. Starre. Valkyrie. Waardenberg Amerthyst, Verwijs. Attentio, Grin wis. Centrust 5, Deen. Rheinunion 2, Mallen- tjer. Tamina, Brands. Sirene, Zuiddam. Morgon, Derivaux. Jean Baptist, Haems Nautilus 1, Dhondt. Santis. De Gans. Ra- faël, Noorland. Edelweiss 1, Melsen. Ba- Sus. Hartog. -Fronsac. de Hoog. Bonaire. Ryvolt, Kehre Wieder. Walhörder. Han Kurier 23, Plugge. Schelde. Veldhuizen. Petronella, Kamp. Variatie, Visser. Silver- meeuw, v. d. Kaap. Ferdinan, de Roover. allen naar België. Konijnen en pluimvee- tentoonstelling. In het gebouw van de Coöp. Vruch- tenveiling Zeeuwsch-Vlaanderen werd Vrydag een door de konijnen- en pluimveevereniging „Terneuzen" ge organiseerde kring-tentoonstelling van konijnen, sierduiven en siervo- gels gehouden. De tentoonstelling wordt ook heden (Zaterdag) nog ge houden. Het aantal inzendingen, waaronder zeer fraaie exemplaren, afkomstig uit Zeeuwsch-Vlaanderen en Zuid-Beveland, bedroeg voor konrj- nen ruim 170, voor de sierduiven on geveer 25 en voor de siervogels een tiental. Aan de tentoonstelling was een premiekeuring verbonden. Op de uitslag daarvan komen wij nog nader' terug. Wemeldinge VERGADERING A.N.A.-BOND. In het lokaal van de Evangelische Zondagsschool te Wemeldinge verga derde de plaatselijke afdeling van de A.N-A.-Bond onder voorzitterschap van de heer D. Meyaard. Na te zijn ingeleid door de voorzitter, sprak in deze vergadering de heer J. L. Lu- kaart, districtsbestuurder voor Zee land over het onderwerp: „De wacht geld- en werkloosheidsverzekering". Spreker gaf een overzicht van de ont wikkeling der werknemersorganisa tie en. betoogde vervolgens, dat de wachtgeld- en werkloosheidsverzeke ring vele voordelen heeft hoven de overbruggïngsregeling, die door de overheid naar believen kan worden gewijzigd. Bij de behandeling van het nieuwe contract voor 1953 bleek, dat het uurloon thans op 0,88 is ge bracht. hetgeen een verhoging van 3's cent betekent. Verder werd nog bekend gemaakt, dat voor tuïnbouw- arbeiders binnen afzienbare tyd het gewyzigde 'contract zal ingaan, er zijn echter op het moment nog enige moeilijkheden te overwinnen. Na afloop van de besprekingen kreeg de heer Lukaart tal van vragen te beantwoorden. Burgerlijke Stand OVEZANDE. Bevallen: J. O. StQbbelaarde Jonge, d.; A, Nijsten—Vermue, d.: M. Sehreurs— van Eijkeren, d. Ovërleö'enJ. den Braber. 80 j., echt genote van J. F. Steenbergen. Getrouwd: P. Verdonk, 30 j. en K. van 't Westeinde, 22 j.; C. Raas, 26 j. en A. P. de Vos. 29 j. Begroting 1953 vastgesteld. Donderdagmiddag kwam de ge meenteraad van Ellewoutsdijk in ver gadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester Van der Hoop van Slochteren. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van de Z.L.M. waarin werd bericht, dat de vergoe ding per leerling, die de lagere land bouwschool bezoekt f 15.— per jaar bedraagt. Besloten werd per 1 Januari a.s. een kasgeldlening aan te gaan, groot f 30.000.De begroting voor 1953 werd vastgesteld met aan inkom sten en uitgaven in de gewone dienst een bedrag van f 149.777,27 met een post onvoorzien van f 1193.68. De kapi- taalsdienst sluit met aan inkomsten een bedrag van f 538.624.65 en aan uit gaven een bedrag van f 559.351.12, een nadelig saldo dus van f 20.726.47. De begroting 1953 van het Burger lijk Armbestuur werd goedgekeurd De inkomsten en de uitgaven worden geraamd op f 5810.73. Voorts werd de rekening 1951 van deze instelling vast gesteld op f 3770.29 en aan inkomsten en uitgaven f 2103.01: een batig slot dus van f 1667.28. In de adviescommissie Woonruimte- wet 1947 werden de heren J. Plat- schorre, L, Bosselaar, P. Dieleman, J. Sandee en J. Stouthamer herkozen. Als afgevaardigde naar het Prot. Chr. Streekziekenhuis werd wethouder J. Oele benoemd. Plaatsvervanger is wet houder J. de Dreu. Op een verzoek van de cursus tot opleiding van kleu teronderwijzeressen te Middelburg werd f 75.— per leerling toegezegd. Een verzoek om subsidie aan de afde ling Zuid-Beveland van het Ned. Ro de Kruis werd aangehouden. Afgewe zen werden verzoeken om subsidie van de Bond van Natuurbeschermings- wachten en van het Centraal comité inzake voorlichting bij beroepskeuze. Tenslotte werden gewijzigd de con- ti'öleregeling voor de secretaris-pen ningmeester van het Burgerlijk Arm bestuur en de havenmeester. Nog steeds woningnood in Haamstede. In de deze week in Haamstede ge houden raadsvergadering is gespro ken over de moeilijkheden, welke de ze gemeente ondervindt bij haar po gingen om de plannen voor het bou wen van vier woningen te realiseren. Alle stukken en ook de financiering zijn hiervoor in orde, maar telkens rijzen er weer nieuwe moeilijkheden. De voorzitter, burgemeester jhr. R. H. J. Q. Röell, herinnerde in dit verband aan de door de minister van weder opbouw en volkshuisvesting onlangs gegeven cijfers met betrekking tot de woningnood, waaruit ten onrechte ge concludeerd zou kunnen worden, dat in Zeeland geen woningnood meer be staat. Spr. wees er op, dat bijv. in Haamstede nog 10 gezinnen in houten noodwoningen, 10 in semi-permanente woningen (bunkerwoningen e.d.) en 7 zomerwoningen zijn ondergebracht. Subsidie voor restauratie van toren in St. Maartensdijk. Vrijdagmiddag vergaderde de ge meenteraad van Sint Maartensdijk onder voorzitterschap van burge meester D. C Bouwense. Van het mi nisterie van onderwijs, kunsten en wetenschappen werd bericht ontvan gen, dat het rijk een subsidie van 60 procent zal verlenen in de kosten, verbonden aan de restauratie van de toren van de Ned. Herv. Kerk. De totale kosten worden geraamd op f 165.000. 'S HEERENHOEK. Bevallen: C. J. v, d. DriesJoosen, d.; M. E. J. de JongeDepondt, d. Getrouwd: E. G. Verdonck. 29 j. en A. C. Vermeulen, 23 j.; A. P. Sehreurs, 29 j. en Th. Capello. 23 j. Overleden: J. Zuidhof, 75 jaar. KAPELLE. Bevallen': E. J. RottierWondergem, 6.: T. MeijerDronkers. z. Getrouwd: C. Cornelis, 32 j. en M. Meijer, 24 j. Overleden: D. Landman, 80 j,, weduwn. van J. Toolens; F. Dtirlnck. 6G j., echtge noot van P. M. M. van den Bulck; H. cie Leeuw, 69 j.. weduwe van C. de Jager. RECHTBANK MIDDELBURG Vrouw, slachtoffer van haar snoeplust, plunderde spaarbankboekje van haar man. Op een dag in April 1919 bleken uit dc stal van een caféhouder t« IJzen- dijke maar liefst vijf runderen te zijn verdwenen. De ryksspeurboud Kazan kwam er aan te pas en volgde een spoor tot in België, waar by uitgebreide verhoren steeds weer de naam van de koopman C. R. uit Watervliet werd genoemd. De man zat op dat moment in cen gesticht, maar toen h'ü daaruit ontslagen was, ontkende, hU pertinent Iets van de diefstal af te weten. Hy werd gesignaleerd en daar bleef het bij. Vorige maand meldde R. zich ech ter plotseling by de politie te MzendtJke: hjj kou het niet langui verdragen nog steeds beticht te worden van de diefstal en wenste de zaak uitgezocht te zien. De rechtbank te Middelburg sprak hem Vrijdag vrj): gebrek aan wettig bewys. R. had destijds wel toegegeven bij de caféhouder te zijn geweest en zelfs de runderen in diens stal te hebben gezien, maar hij was er gekomen om over de verkoop van het café te pra ten. In België was hij onschuldig, naar hij zeide veroordeeld tot vier maanden voorwaardelijk wegens frau duleuze invoer van koeien. Ook Vrij dag hield de man styf en strak vol, dat hij van de diefstal der runderen niets wist. Het was voor de officier van justitie niet duidelijk, welke rol de man by de koeienaffaire precies heeft gespeeld, maar het stond voor hem wel vast, dat R. er méér van wist. Omdat echter geen wettig be wijs kon worden geleverd, vroeg de officier vrijspraak. De rechtbank wees onmiddellijk vonnis en liet R. naar huis terugkeren. „Deze vrouw is onbetrouwbaar", stond er in het rapport over A. K.— B. uit Oostburg, die kans heeft ge zien een aanzienlijk bedrag, dat aan haar man toebehoorde, aan snoepe rijtjes en dergelijke op te maken. Zij nam het spaarbankboekje van haar echtgenoot schreef een machtiging op zichzelf uit en plaatste de hand tekening van haar man hieronder. Hierdoor kon zij ruim tweeduizend gulden opnemen en opmaken. Ook een afrekening van een herbouwplicht Politierechter Middelburg KOOPMAN REED ZONDER RIJBEWIJS. Tijdens zijn laatste zitting veroor deelde de politierechter te Middelburg de koopman P. N. N„ verblijvende in een woonwagen en thans reeds enige tyd ondergebracht in het Huis van Bewaring te Rotterdam, tot 3 maan den gevangenisstraomdat hij met een motorvoertuig had gereden zon der in het bezit te zijn van een geldig rybewys. Verdachte had namelijk al rT - - eerder de verkeersregels overtreden s- ^.Hj^kergen, 2 ds. Klrjver; en daarom was hem zijn rijbewijs ont- "IO.ho Vihnrfs Unmar- "nlc nomen en had men hem de bevoegd heid tot het besturen van motorvoer tuigen voor geruime tijd ontzegd. Toen verdachte in de buurt van 'sHeer Arendskerke werd aangehou den, had hrj bovendien geheel bezijden de waarheid verklaard, dat hij zijn rij bewijs'in zijn woonwagen had laten liggen. N. is overigens een berucht re cidivist, want dit was al de 26e maal, dat hij zich wegens een of andere overtreding hoorde veroordelen. ZOMAAR ZUID-BEVELAND ZONDAG 7 DECEMBER 1952. Ned. Herv. Ilerk. Goes 10 ds. Met selaar, 5 ds. Strating (H.D.); 's-Heer Abtskerke 10 Vicaris Buinink, 2 Vica ris Homan; 's-Heer Arendskerke 10 en 2.30 ds. Talma; 's-H. Hendrikskin deren 10 ds. de Roos, 6 ds. Karelse. jeugdd.; Kattendijke 10 ds. Breek, 6 ds. Ponstee, jeugdd.; Kloetinge 10 en 2.30 ds. Jellema; VVilhelminadorp 10 en 3 ds. Nutbey: Wolfaartsdyk 10 en 2.30 (H.D.) ds. Ponsteen; Baarland 9.30 en 2 ds. Beneder; Borssele 10 en 2130 ds. Vrijlandt; Driewegen 9.30 ds. Das; Ellewoutsdijk 9.30 ds. Zunne- berg; 's-Gravenpolder 9.30 ds. Klijven, 2 ds. Hulsbergen; 's-Heerenhoek 10 dhr, AUewyn; Heinkenszand 10 en 2.30 dr. Klijn; Hoedekenskerke 9.30 ds. Hulsbergen, 2 ds. Klijver; Lewe- dorp 10.30 Vicaris Homan; Nieuwdorp 10 ds. v. d. Made, 2.30 Vic. Buinink; Nisse 9.30 en 2 ds. van Oven; Oude lande 9.30 en 2 ds. Heyman; Ovezande 2 ds. Das; Biezelinge 10 en 2.30 ds. Schellevis; Hansweert 9.30 en 2.30 ds. de Haan; Kapelle 10 en 2.30 ds. Jeb- bink; Krabbendyke 9,30 en 2.30 ds. Baarslag (H.D.)Kruiningen 10 en van plm. 1100, welk bedrag haai man haar ter hand had gesteld om op het boekje te storten, had zij voor zichzelf gehouden. Opdat haar echt genoot onkundig zou blijven van haar handelingen, had zij enkele olaadjes uit het boekje gescheurd en de cijfers wat gewyzlgd cn aangevuld. Zij zag bovendien nog kans bij diverse win keliers schulden te maken. De presi dent vond net gedrag van deze vrouw schandelijk en de officier merkte op, dat zrj byzonder snoeplustig is en nooit genoeg heeft. Zij heeft voldoen de kansen gehad, doch heeft deze ver speeld. De officier zag er geen heil in, wanneer men haar onder toezicht stelt en eiste acht maanden gevange nisstraf. Acht maanden gevangenisstraf en voorwaardelijke ter beschikking stel ling van de 'regering werd geëist te gen de vertegenwoordiger G. K. uit Amsterdam, die in Kruinfngen een enveloppe met 822 had gestolen en van het geld goede sier maakte. De los werkman C. P. v. d. K. uit Middel burg, die uit een woning op de Mo lenberg ca. j 400 had weggenomen, hoorde eveneens acht maanden tegen zich eisen. Uitspraken over 14 dagen, Ver. van Vrijz. Herv. Goes 6.30 prof. Sirks. Leiden. Doópsgez. Gem. Goes 10 mej. dr. Bakker. Leger des Ileils. Goes 10 Heil.dienst, 6.45 "openl. samenk. Gr. Markt, 8 Ver- lossingssamenk.; Yerseke 10 Heil. dienst, 6 Veriossingssamenkomst. NOORD-BEVELAND ZONDAG 7 DECEMBER 1952. Ned. Herv. Kerk. Colijnsplaat 2 en 6.30 ds. van Dalen; Geersayk 10 en 2,30 dhr. Kraak; Kamperland 10 en 2.30 ds. Postma; Kats 10 en 2 dienst; Kortgene 10 ds. Pichel (Oecum. Zon dag), 2.30 dienst; Wissekerke 10 en 2.30 ds. Boonstra Geref. Kerk. Colijnsplaat 10 en 6 ds. Retel; Kamperland 10 en 2.30 ds. Schut; Geersdyk 10 en 2.30 dienst; Wissekerke 10 en 2.30 ds. Fokkens. Geref. Gemeente. Colijnsplaat 10, 2. en 6 leesdienst. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Te Goes is bij spoedgevallen te be- 2.30 as. van BÜfetor! RilSSdiiath 15 M. P Benzeel, arte, en 2.30 ds. den Engelse: Scheie 9.30 in een Notedop 0 Het Franse ministerie voor overzeese gebiedsdelen heeft bekend gemaakt, dat 31 personen om het leven z(jn gekomen als gevolg van een wervelstorm, die on langs Karikal In Frans Indlë heeft ge teisterd. De rijstoogst werd geheel vernietigd en er is grote schade aan de wegen aange richt. 0 De nieuw benoemde Nederlandse hoge commissaris In Djakarta, rar. W. F. L. graaf van Bylandt. zal naar het A-N.P. verneemt de volgende week Zaterdag 13 December per vliegtuig narr Indonesië ■ert rekken. 0 Het hoofdbestuur van het N.V.V. heeft tot 2de voorzitter gekozen do heer C. \V. van Wingerden, voorzitter van de Alge mene Metaalbedryfsbond Den Haag. Het dagelijks bestuui werd uitgebreid met drs. D. Roemers. Badhoevedorp. di recteur van het wetenschappelijk bureau van het N.V.V 0 Volgens eerst thans te Madras ont vangen rapporten zijn tengevolge van wervelstorm, die vórige week de Oostkust van de Indiase staat Madras teisterde. 134 personen om bet leven gekomen. 0 De eerste openbare aanklager van het FILMS IN ZEELAND Vleugels over de Pacific. Luchtduivels boven de Pacific. (Flying Leathernecks), een Ameri kaanse film van Nicholas Ray. Deze kleurenfilm heeft met de on langs in Zeeland vertoonde rolprent „Flitsende vleugels" gemeen, dat de vliegseène's veel en veel boeiender zijn dan de scène's, die zich op de begane grond afspelen. Het verhaaltje over een groep vliegers, die hun aan deel bijdragen in het welslagen van de luchtoorlog boven de Pacific, kan na alles, wat in dit genre na de oor log reeds is gebracht, weinig nieuws vertellen, terwijl het scenario van Ja mes Grant niet vrij is van cliché's. Maar de filmfragmenten, welke zich in de lucht afspelen en die nog ver rijkt zijn met originele oorlogsopna men. zijn voortreffelijk en maken het zien van dit werk, waarin John Way ne, Robert Ryan, Don Taylor en Jay Flippen in een grappig bijrolletje bij een zijn gebracht, toch de moeite waard. Een speciale vermelding ver dienen wel de goede kleuren. (Grand- theater, Goes). -ai tuans is geoiexeii. neen ac oi ganisatie van de Gulden Sporenfeesten te Kortrijk het lieve sommetje van 6.088.424 francs gekost. Met een zuur gezicht kun tien de inwoners van Kortrijk u vertellen, dat de hele Gulden Sporenslag nog niet de helft heeft gekost, maar volgens ge ruchten zijn de kosten van het feest zo onrustbarend gestegen omdat juist in de ze tyd het „bier zo best" is. H De Bel gische ..knechtjongens en maskes" zijn maar matig in hun sas met "t bericht, dat te het volgend jaar Mei een ontwerp gereed zal komen voor de verlenging van de leerplicht in België. Het valt ook niet mee om een heel jaar langer bij meester te moeten blijven, al is het dan nog zo n goede man! H Er gebeuren rare dingen in het stadhuis te Antwerpen. De muurschil deringen in de Leyszaal zijn n.l. plot seling begonnen te beschimmelen en hoe wel dit ook al niet prettig is. zijn er voorvallen, die nóg meer verontrusten. Jan de Eerste, die vroeger in een „hevig- blauw ..kolderhemd" (eén net woord) aan muur prijkte, begint zomaar te ver bleken en met hem verliest zijn hemd al le kleur. Jan de Eerste zelf blijft onder deze raadselachtige metamorphose „steen koud". maar de Antwerpse magistraat zit er mee! Een bezoeker van een gezin te BelseleWaas trof tot zijn ontsteltenis m de woonkamer het drie_jarig dochtertje van de familie omringd door vlammen aan, Met veel moeite slaagde de man er in het vuur te doven,, waarna het kind met ernstige branoWonden naar een ge neesheer werd vervoerd. De brand was ontstaan, doordat het kind een rubber pop tegen de kachel had aangedrukt. B In Lier heeft men alles uitstekend voor elkaar en de daar te houden paardenten- toonstelling moet wel een succes worden nu bepaald Is. dat ae „aanvoerders" van de paarden hun viervoeters zullen laten draven volgens de aanwijzingen van de politie. De „aanvoerders" hebben het be grepen, als nu de paarden het zaakje ook maar door hebbeng| In Gent zal men zich hoogstwaarschijnlijk de kans op een voordeeltje zien ontgaan. De gemeente raad had hier namelijk voorgesteld de belasting op „geestrijke en gegiste dran ken" voor het jaar 1952 te laten verval len. Maar het college van burgemeester en schepenen voelde schijnbaar voor al dat „gissen" niets en stelde een onder zoek in, dat bijna zeker zal leiden tot verwerpen van het voorstel. ds. Mooy, 6 jeugdd. ds. Schellevis; Waarde 9.30 en 2 ds. den Boer; We meldinge 10 en 2.30 ds. v. Ieperen; Yerseke 10 en 2.30 ds. Reijenga. Geref. Kerk. Goes 10 en 5 ds. Flin terman (voorber. H.A.); Wolfaarts dyk 10 en 2.30 ds. Heij'erman; Baar land 9.30 en 2 ds. Veldhuijzen; Bors sele 10 en 2.30 ds. Wiersïnga; Driewe gen 9.30 en 2.30 ds. v. d. Veen; 's-Gra venpolder 10 leesd., 2 ds. Stam; Hein kenszand 10 leesd., 2.30 ds. Flinter man; Lewedorp 10 en 2.30 dienst; Nieuwdorp 10 en 2.30 ds. v. d. Brink; Kapelle 10 en 2.30 ds. v. d. Leek; Krabbendyke 9.30 en 2.30 ds. Besse- laar (voorber. H.A.); Kruiningen 10 en 2.30 ds. Koolstra; Rilland-Bath 10 en 2.30 dienst; Wemeldinge 10 leesd., 5 ds. Booij? Yerseke 9.30 en 2 ds. Booy. Geref. Kerk (Art. 31). Goes 2 en 6 prop. J. Meilof; Wolfaartsdijk 10.15 en 4.15 prop. Meilof. Geref. Gem. Goes 9.30, 2 en 6 leesd.; Wolfaartsdijk 9.30, 2 en 6 leesd.; Borssele 9.30, 2 en 6 leesd.; 's-Graven polder 9.30, 2 en 5.30 leesd.; Hoede kenskerke 9.30, 2 en 5.30 leesd.; Nieuwdorp 9.30, 2 en 5.30 leesd.; Nis- se 9.30, 2 en 5.30 leesd.; 'Biezelinge 9.30, 2 en 6 leesd.; Krabbendijke 9.30, 2 en 6 ds. Bel; Kruiningen 9.30, 2 en 5.30 leesd.; Rilland-Bath 9.30, 2 en 5.30 leesd.; Waarde 9.30. 2 en 6 leesd.; Wemeldinge 10, 2 en 6 lèesd.; Yerseke 9.30, 2 en 6 ds. Dieleman. Oud-Ge ret. Gem. 's-Gravenpolder 9.30, 2 en o.30 leesd. Chr. Geref. Kerk. Biezelinge 10 en 2.30 ds. Gruppen. Vrij Evang.' Gem. Goes 9.30 ds. Ka relse, 6 ds. ae Roos; Wemeldinge 10 en 2.30 cand. Troost; Yerseke 10 en 2.30 ds. Timmerman. De collecte voor het Erefonds voor oud-verpleegsters bracht te Kloetinge f 168.72 op. De najaarszendingscollecte heeft in Oudelande f 96.72 opgebracht. De dankdag-collecte in de Ned. Herv. kerk te Wemeldinge bracht f 630.— op. In het gemeentelijk badhuis te Wol faartsdijk zijn gedurende de maand No vember 1070 baden genomen. De heer M. Meulenberg, leerling van de „De Ruyterschool" te Missingen be haalde het diploma B. I scheepswerk- tuigkunde. Voor het examen kraamverzorgster slaagde mej. M. Duvekot te Vrouwen, polder, die opgeleid is in Middelburg. kenszand, 's-Heér Arendskerke en Wolfaartsdyk is te bereiken de heer A. I. Vos, arts te Wolfaartsdijk, tel. K 1198231. Te Driewegen, 's-Hee- renhoek, Borssele, Nieuwdorp en Le wedorp wordt de praktijk van de heer Luyckx waargenomen door de heer A. Folmer, arts te Driewegen, tel. K 1195275 en de praktijk van de heer Kiviet door de heer J. J. Gelderblom, arts te Nieuwdorp. tel. K 1196327. APOTHEEK. Goes: Goesse Apotheek. Klokstraat 19, tel. 2136. DIERENARTSEN. Van Zaterdagmiddag 12 uur tot Maandagmorgen 9 uur zijn van de dierenartsen te bereiken de heren M. Gaakeer-te Ovezande, tel. K 1195 283 en Joh. Klaassen te Heinkens zand, tel. K 1106—288. KERKNIEUWS. GEREF. KERKEN. Bedankt voor Anna Jacobapolder ds. G. K. Geerds te Gent. GEREF. KERKEN ONDERH. ART. 31 K.O. Bedankt voor Middelburg: J. F. Heij te Hasselt. GEREF. GEMEENTEN. Tweetal te Dirksiand: M. Blok te Rotterdam-Centrum en C. van de Woestijne te Bameveld. Tweetal te Tholen: M. Blok te Rotterdara-C. en F. Mallan te Bruinisse. Waar zijn onze schepen Agamemnon 5 te Punta Cardon. Arendsdijk 5 te Rotterdam. Cornelis B. 7'of 8 te Rotterdam verw. Gaasterkerk 5 tes Port Soedan. Groote Beer pass. 5 de Bissagos Eilanden n. Kaapstad. Hecuba 6 nam. te Paramaribo verw. Hector 4 v. Bari n. Venetië. Indrapoera pass. 5 St. John Eilanden n. Suez. Kota Inters pass. 5 Kaap Tenez. Lemsterkerk 5 te Le Havre. Leopoldskerk pass. 5 Kaap de Gata n. Genua. Langkoeas 4 v. Djakarta n. Singapore. Laurenskerk 4 te Madras. Noordam 8 n.m. 2 uur te Rotterdam verm. Overijsel 5 v. Port Said. Pr Alexander pass. 5 Scilly. Pr. Willem van Oranje 4 op 100 mijl Z.Z.O. v. Kaap Race. Rijndam pass. 5 Zuid van Kaap Race. Soestaijk pass. 4 Gibraltar n. Hab'fax, Straat Banka 4 v. Durban n. Eeira. Stad Alkmaar 6 'sm, 12 u. voorgaats Nieuwe Waterweg verw. Kustvaarder „Combinatie" te Casablanca aan de ketting. Op de Nederlandse kustvaarder „Combinatie", die Zaterdag met een lading oud ijzer uit Casablanca naar Genua zou vertrekken, is Donder dagavond door de gerechtelijke au toriteiten beslag gelegd. De redenen van dit beslag zijn nog niet bekend. Het schip zal dus niet Zaterdag uit Casablanca vertrekken. Zoals bekend werd de „Combina tie" enige tijd geleden in de Middel landse Zee door zeerovers aangehou den en geplunderd. Nagekomen advertentie. Notaris J. L. VERHAGEN te Vlissingen zal op Woens dag 17 Dec. 1952, ies avonds te 8 uur, in het ..v^oncertge- bouw" aan de Emm ast r 10 Le Vlissingen, in net open baar verkopen de volgende HUIZEN EN ERVEN, allen te Vlissingen:- 1. het eengezins woonhuis Van Dishoeckstraat 37, groot 1,18 A. 2. het eengezins woonhuis Park! aan 2. gr-jot 1.86 A. 3. het eengezins woonhuis Parklaan 4, grjot 1.16 A Combinatie van de per celen 2 en 3. 4. het kantoorgeoouw met afzonderlijke bovenwo ning en garage met bij behorend op-uagterrein aan de Koningsweg 51, groot circa 14,«0 A. Te veilen in z percelen en in combinatie. 5. het dubbel woonhuis aan de Badhuisstraat 33 met poort, uitkomende -<an de Duinpoortweg, grcot 1,76 A. 6. het eengezins woonhuis aan de Kasteelstraat 19, groot 90 e.A. 7. het dubbel woonhuis Aagje Dekenstraat 43, groot 1.10 A. Aanvaarding en betaling 15 Januari 1953. Lasten van 15 Januari 1953 af voor kopers reke ning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 13