WENNEKER z NIEUWS UIT ZEELAND MARKTBERICHTEN OUDE GEN EVE R ZUÏD-BEVELAND WISSEL BEVELANDEN VRIJDAG 5 DECEMBER 1952. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Walcherse burgemeesters en secretarissen bijeen. CRITIEK OP UITVOERING ZEEUWSE COLLECTE. In de maandelijkse vergadering- van de Walcherse burgemeesters en se cretarissen, welke Donderdagmiddag in hotel „De Burg" te Middelburg werd gehouden, werd enige critiek uitgeoefend op de wijze, waarop de Zeeuwse collecte is georganiseerd en wordt uitgevoerd. Met name had men er bezwaar tegen, dat bij de bekend making van de opbrengsten in de di verse gemeenten ook het gemiddelde per hoofd der bevolking wordt opge geven. Voorts werd gesproken over de kos ten, verbonden aan de verificatie van de administratie der gemeente-ont vangers en de contróle der gemeente rekening, dit laatste in verband met een recente wetswijziging. De leden dei* vereniging meenden, dat de kos ten niet in de juiste verhouding zul len staan tot de resultaten en daar om werd een commissie ingesteld, die zal onderzoeken, of een goedkopere oplossing mogelijk is. In deze commis sie werden benoemd de burgemeester van Arnemuiden, de secretaris van Nieuw- en St. Joosland en de secre taris van Koudekerke. In de vergadering werd met enige ongerustheid gesproken over berich ten in vakbladen, volgens welke bij de nieuwe toewijzing van bouwvolu me aan Zeeland geen enkele woning zou worden toegewezen De voorzit ter, de heer J. L. Dregmans, burge meester van Koudekerke en Bigge- kerke, kon mededelen, dat deze zaak de aandacht heeft van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Met enige teleurstelling verklaarde de voorzitter voorts, dat de medewer king der gemeenten aan de arbeid van de Provinciale Schoonheidscom missie nog niet algemeen is Deze commissie blijkt uitstekend te werken en er is een goede organisatie opge bouwd, zodat zich geen enkele stag natie voordoet. Burgemeester Dreg mans verklaarde veel lof voor dit in stituut te hebben. Commissaris der Koningin bracht ook bezoek aan St. Philipsland Naar wij vernemen, heeft de Com missaris der Koningin behalve een be zoek aan St. Annaland, ook een be zoek gebracht aan St. Philipsland. Jhr. mr. A. F. C. de Casembroot werd op het gemeentehuis aldaar verwelkomd door 't college van B. en W., waarna men een bezoek bracht aan de beide scholen. Ook de kerken der Ned. Herv. gemeente en de Oud-Geref. gemeen te werden bezocht. De Commissaris begaf zich daarna nog naar Anna Jacobapolder. Auto reed in kanaal, chauffeur ongedeerd. Woensdagmiddag moest de brand weer te Zelzaete uitrukken om de Gentse brandweer te assisteren bij het ophalen van een personenauto, be stuurd door de heer P. de Prez uit Gent, die tengevolge van de gladheid bij ErtveldeRieme in het kanaal naar Terneuzen was gereden. De wa gen werd zwaar beschadigd weer op de weg gezet. De bestuurder bleef vrijwel ongedeerd. Goes GEVONDEN VOORWERPEN In de maand November 1952 zijn aan het bureau van gemeentepolitie te Goes ona'erstaande voorwerpen als gevonden aangegeven: 1 gouden ring met steentjes, 3 div. brillen, 3 paren div. wanten of wantjes, 13 onparige dito, 1 zw. gummi been (regen-)pijp, 2 bankbiljetten van f 10.—. 6 muntbiljetten van f 1.—, 2 munt biljetten van f 2 50. 9 div. portemonnaies met of zonder inhoud, 4 div. gekleurde sjaals. 12 onparige div. handschoenen, 2 paren dito, 1 vaatje mastiek. 6 div. sleu tels, w.o. 1 met plaatje, gemerkt „no. 2". 2 aan touwje en 1 koperen, 1 kinder schoentje, 1 ijzerzaag met beugel, 2 hoe- denspelden (sier-), o.a. met imitatie-pa rel, 2 puntenslijpers, 1 kindertasje met inhoud'. 1 koperen sierkettinkje met sleu teltjes, 4 div. ceintuurs. 3 vulpennen, w.o 1 zwarte en 1 groene, merk „Swan", 1 pr. witte gym. schoenen, 1 nummerplaat N- 63037, 1 vulpen in étui, merk „Mont- Blanc", 1 vulpotlood, 1 doublé schakel armbandje, 1 vulpenhouder, merk „Pi- lot", 4 div. alpino-mutsen, o.a. d.bl., zw en br„ 1 fletspompje (Eng. £abr.), 1 led. étui, inh. spiegeltje en zakkam. 1 witte heren-regenjas, 4 spaarbankzegeltjes van 5 cent. 1 parelsnoer. 1 steeksleutel. 1 zak mesje (Philips). 1 grijs poesje, 1 broche (takje met hoefijzer), 1 parapluie (zw. met wit), 1 kappersschaar, 1 kompasje. 1 koperen armbandje, 1 sleuteltje, 1 led. broekriem, 1 doublé armband, 1 1. witte gym. schoen, 1 jongens-sportkous, groen geblokt. 1 br. wollen ijsmuts. 1 zilv. scha keiarmbandje. 1 dames-rijwiel, 1 kist pakpapier, 1 gouden broche, verm. v. Bij bel-slot, 1 wieldop v. „Citroen",-auto. TAFELTENNISCOMPETITIE. actc uitslagen van de voor de tafel- ccwiiscompetitïe te Goes gespeelde wedstrijden waren: Goes BNS. 8-2; N.8. n—N.S. I 2-8; P.T.T. I- P.T.T. H 4-6. N.S. I en Goes B gaan aan de kop met vier punten uit resp. twee en drie wedstrijden. GESLAAGD. De heer A. van den Ende te Goes behaalde in Den Haag de acte wiskun de L.O. RAAD BORSSELE Politierechter Middelburg VERDUISTERING EN DRANKMISBRUIK. Tijdens zijn laatste zitting kreeg de politierechter te Middel uurg ook weer recht te spreken over enige bewoners van Bevexand, die van het rechte pad waren afgeweken. Omdat zij van het strand bij Vrouwenpoiuer 60 meter touw en 20 meter staaldraad hadden mee genomen werden A. N. K., sloper te 's-Heer Arendskerke en J. P., sloper te 's-Heerenhoek, beiden veroordeeld tot 15 subsidiair 10 dagen. De slopers beweerden, dat zij van de firma P. vergunning had den om op het strand en in de dui nen oude materialen te verzamelen en deze in te leveren, maar bij na vraag bleek, dat de firma P. van een overeenkomst van deze aard niet op de hoogte was. Bovendien be hoorden het touw en de draad toe aan een visser uit Arnemuiden, die getracht had het op 17 September bij Vrouwenpolder aan de grond gelopen Engelse jacht „Klaydes" vlot te slepen. Toen de los-arbeider L. R. te Goes niet helemaal nuchter in een café zit en door zyn evenmin brandscnone vriend werd gemaand zich rustig te houden, maakte hij zich hierover zo kwaad, dat hij die vriend inplaats van aan de binnen zijde nu ook aan de buitenzijde met bier begon te begieten. Toen- de twee elkaar even later buiten op nieuw tegenkwamen ontstond een vechtpartij, waarbij R. de ander zo hevig in het gelaat sloeg, dat de man een flinke bloedneus opliep. Ter zitting verklaarde R. over hét gebeurde geen spijt te hebben, hij had er in tegendeel wel 40 voor over. Het werd evenwel geen 40 maar 2 maanden voorwaarde lijk met 3 jaar proeftijd. De eis luidde 6 weken. R. werd bovendien nog veroor deeld tot 50 of 25 dagen omdat hij een jongen had mishandeld die hem voor schoft en „Korea-strijder" zou hebben uitgescholden. Hij had de knaap eerst tegen de straat ge slagen en hem vervolgens nog ver schillende malen geschopt. Grond voor sportterrein wordt aangekocht. De raad der gemeente Borsseie kwam Maandagavond in vergadering bijeen, onder voorzitterschap van burgemees ter P. J. Dominieus. Nadat de inge komen stukken, waarbij enkele door G.S. goedgekeurde raadsbesluiten, voor kennisgeving waren aangenomen, werd de voorzitter benoemd tot afge vaardigde naar de vergadering van het Prot. Chr. streekziekenhuis. Nieu we verordeningen werden vastgesteld in verband met de nieuwe winkelslui tingswet. Voor .twee leerlingen, die de Chr. kweekschool te Middelburg be zoeken, werd een subsidie toegekend van f 75.per leerling. Vervolgens werden enkele salaris- en pensioens grondslagen vastgesteld. Aan de lagere landbouwschool te Oudelande en de R.K. landbouwschool te 's-Heerenhoek zal f 25 per leerling worden toege kend. Bij het punt woningverbetering, werd de vraag opgeworpen, of de pre mieregeling van het Terlingen-fonds ook in Borsseie toegepast moet wor den. Besloten werd, dat ieder, die zijn woning met gebruikmaking der pre mieregeling wenst te verbeteren, daar toe een aanvraag tot het gemeentebe stuur zal moeten richten. Toepassing der regeling zal dan door het gemeen tebestuur worden beoordeeld. De voorzitter deelde mede, dat grond kan worden aangekocht voor f 13.158, wel ke grond bestemd zal worden sportterrein. Hiermede ging de raad accoord. De heer P. J. van Liere vond de te maken kosten veel te hoog en zag het geld liever besteed voor een verenigingsgebouw en badlokaal. De vergoeding voor het kleuteronderwijs zal van f 600 op f 750 gebracht worden. Ellewouisdijk BEZOEK AAN SUIKERFABRIEK. Een groep landbouwers uit Elle- woutsdijk en omgeving maakte een uitstapje per autobus naar de sui kerfabriek Puttershoek. Onder des kundige leiding werd de fabriek be zichtigd. Het proces „Van biet tot suiker" werd met aandacht gevolgd. In de fabriek, die 7.000.000 kg. bie ten per dag verwerkt, was voor de bietenverbouwers veel te bekijken. Na een gedachtenwisseling aan een keurig verzorgde koffietafel werd de terugreis aanvaard. Rilland-Bath DUIVENTENTOONSTELLING. In „Het Wapen van Rilland" te Rilland-Bath werd een duiventen- toonstelllng gehouden. De prijzen werden uitgereikt door burgemees ter J. A. de Goffau aan M. Moer land voor diens ltampioensdoffer en M. Sentse voor diens kampioensduif. Een eerste prijs voor oude doffers kreeg J. van Nieuwenhuijze uit Krabbendijke. Voorts waren er eer ste prijzen voor J. van Es (jarige duiven), M. Vogel (jonge doffers) en E. Hollestelle uit Waarde (jonge duiven) Kapelle ALGEMENE VERGADERING „V.I.O.S." De landbouwvereniging „V.I.O.S." te Kapelle kwam in algemene verga dering bijeen in hotel „De Zwaan", onder voorzitterschap van de heer A. de Schipper. De voorzitter deelde mede dat de fosfaaimeststoffen en de zakken goedkoper geworden zijn. Wat betreft de analyseverslagen ko'n de voorzitter mededelen, dat deze hadden voldaan aan de verwachtingen. De aftredende bestuursleden, de heren A. de Schipper, W. D. Rouw en P. Eversdyk Jaczn. werden herkozen. Het lossen voor de campagne 1953 werd gegund aan de heren J. E. Smit en A. Ridderhof, terwijl het vervoer voor dezelfde campagne werd gegund aan de inschrijvers, de heren J. Bak ker, M. Sinke en I op 't Hof. NOORD-BEVELAND Wissekerke TE KAMPERLAND BENOEMD. Mej. L. N. van Halst te Wisseker ke is benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. school te Kamperland. Smeden behaalden diploma landbou wwerktui genkennis Dertien van de vijftien smeden en leerling-smeden, die de voor de twee de maal georganiseerde Zeeuwse op leiding voor diploma-landbouwwerk tuigenkennis hebben gevolgd, slaag den dezer dagen te Wageningen voor hun examen. Ter gelegenheid hier van werd Donderdagavond in café Gillissen te Middelburg een bijeen komst gehouden, welke tevens werd bijgewoond door de heer A. Nieuwen- huijse, assistent bij de Landbouw- voorlichtingsdienst. Nadat de heer L. Cijvat uit Koude kerke een welkomstwoord had ge sproken, hield de voorzitter de afde ling Middelburg van de Bond van Smedenpatroons, de heer S. Hille- brand, een toespraak waarin hij met vreugde gewaagde van de fraaie re sultaten, welke de cursus heeft opge leverd en waarbij hij er op wees, dat het doel van de opleiding is, de land bouwers een volledige service te kun nen bieden. De docent, de heer Van Damme, wekte hen op, eveneens deel te nemen aan de cursus tractoren kennis, waarmede men in Januari a.s. hoopt te starten. Hierna bleef men nog enige tijd in gezellige sfeer bij een. De namen der geslaagden luiden. P. Baan, Middelburg; J. J. Beye, Ar nemuiden; F. Bliek, Heïnkenszand; L. Cijvat, Koudekerke; J. Dominieus. Nieuw- en Sint Joosland; P. van Ey- zeren, Aagtekerke; G. Geschiere, Nieuwdorp; M. Hillebrand, Sint Lau rens; S. Hillebrand, Oostkapelle; L, A. Kindt, Stoppeldijk; C. Leempoel, Kamperland; P. van Sighem, West- kapelle en P. Wattel, Serooskerke ZEEUWSE REISGIDS. In de winterdienstregeling van de Zeeuwse Reisgids is ir de tabellen 17 en 18 de naam van de ondernemer, de heer J. C. Krijger te Goes, abusie- velijk niet vermeld. FAILLISSEMENT UITGESPROKEN. Het faillissement werd uitgesproken van C. den Brejen, grossier in galanterieën te Middelburg. Curator in dit faillissement P. C. Adriaanse te Middelburg. EEN ANDER WERD GEHULDIGD In ons blad van gisteren meldden wij, dat te Hulst na afloop van de premiekeuringun de heer A. L. Stal- laert werd gehuldigd, in verband met zijn 30-jarig keurmeesterschap Nader deelt men ons mede, dat niet de heer A. L., maar de heer P A. Stallaert werd gehuldigd, in verband met het feit, dat hij zich na dertig jaren heeft teruggetrokken uit di verse verenigingen op het gebied van de paardenfokkerij in Zeeland Het was derhalve uiteraard ook de heer P. A. Stallaert, die tot ere-voorzitter werd benoemd. WALCHEREN Middelburg PREMIE'S VOOR WONINGVERBETERING Dank zij een belangrijke schenking van enige particulieren, die onbekend wensen te blijven, kan het rijk thans weer voor de verbetering van een aan tal woningen een premie beschikbaar stellen. Deze bedraagt 50 pet. van de verbeteringskosten, met dien verstan de, dat geen premie wordt toegekend als de kosten per woning meer dan f 2800 of minder dan f 201 bedragen. De premie wordt voor 2/3 deel gedra gen door het rijk, terwijl 1/3 deel door de gemeente moet worden betaald. B. en W. van Middelburg stellen de raad voor om tot dit laatste in voor komende gevallen over te gaan. Per geval bedraagt de last voor de ge meente ten hoogste f 466.67. Voors hands rekent het college op twee ge vallen en daarvoor vraagt het een voorlopig crediet van f 950. ST. NICOLAAS BIJ DE GYMNASIASTEN. De leden van „Nihil Sine Labore", de leerlingenvereniging van het ste delijk gymnasium te Middelburg, hebben in de Bogardzaal een gezellig St. Nicolaasfeest gevierd. De Sint reikte met een toepasselijk woord op welhaast klassieke wijze cadeautjes uit. Nadat nog iets was voorgedra gen, dankte de praeses van de ver eniging, Peter Corvei, de bisschop van Myra en bood hem als tegen prestatie enkele geschenken voor zijn huisgenoten in Spanje aan. Afbouwplan Z.-Vlaamse waterleiding goedgekeurd. Nadat des morgens een bijeenkomst van commissarissen was gehouden, werd Donderdagmiddag in hotel .Rotterdam" te Terneuzen een alge mene vergadering van aandeelhou ders der Waterleiding Maatschappij „Zeeuwsch-Vlaanderen" gehouden, die onder leiding stond van de pre sident-commissaris, de heer B. A. Th. M. Truffino. Een-en-twintig gemeen ten waren op deze vergadering ver tegenwoordigd. Jaarrekenirg en jaar verslag over 1951 werden met alge mene stemmen goedgekeurd. Even- eens met algemene stemmen werd be sloten tot goedkeuring van het door de directie opgestelde afbouwplan 1952. Bij verwezenlijking van dit plan zal worden bereikt dat 92 procent van de Zeeuwsch-Vlaamse bevolking zich bij de waterleiding kan aanslui ten. Kaderconferentie C.J.T.B.O. Zeeland. De Chr. Jonge Boeren- en ruir.- dersorganisatie in Zeeland zal dit seizoen voor de eerste maal een ka derconferentie houden en wel op 9 en 10 Januari a.s. in Middelburg. Aan deze conferentie zal worden deelge nomen door de bestuursleden van de plaatselijke afdelingen. Drs. J. I. Knibbe, voorzitter van de C.J.B.TO. in Zeeland, zal het onderwerp Coöperatie" inleiden en de heer G Koole uit Souburg zal spreken over ,/Fet sociale vraagstuk". De jaarvergadering zal 31 Januari worden gehouden in Oostburg, waar mr B. W. Biesheuvel, secretaris van de Ned. C.B.T.B., zal spreken over Ons landbouwbeleid, internationaal" In de middagvergadering zal Ie schryver J. W. Ooms spreken over „Plattelandsvrouwen en Kunst". VEILING GOES. 4 Dec. Exportveiling: Cox Orange Pip pin AAA 57. Idem AA 58. Idem BC 48,20. Idem I grof 58. Idem 1 41.90—42.10 Idem 11 11. Goudrelnetten AAA 25. Idem AA 21.80. Idem A 20,80. Idem BC 16.40. Idem I grof 20.35. laem I 13.30—15. Idem 11 6.40. Notarisappel A 18. Idem BC 13,10. Idem I 10—16. Idem II 5. Brabantse Bel lefleur A 18. Idem BC 16.60. Idem I grof 17,60. Idem 1 16.90. Idem H 3.20. Jona than A 28.80. Idem BC 29.90. Idem I grol 25.30. Idem I 15.60. Idem II 3,20. Ster- appel A 21. Idem BC 24. Idem I grof 22 Idem I 23. Idem II 450. Glorie van Hol land BC 16,10—16.20. Idem 1 grof 18. Idem I 17. Idem II 8.20. Doyenne du Cornice BC 54. Idem I grof 53—60. Saint Remy I grof 8.80 Idem I 9. Idem II 6.40 Com- tesse de Paris A 30.95 Idem BC 27. Idem I grof 25 Idem I 24. dem II 3. Gleser Wildeman I grof 21. Idem I 16. Idem II 5. Pondsperen I grof 7 Idem I 750 Idem II 5. Kleiperen I grof 12,80. Idem I 8.30. Légipont A 31. Idem BC 27. Idem I grof 31. Idem I 26. Verpakt fruit: Goudreinetten AAA 25 -31. Idem AA 24—28. Idem A 23. Cox Orange Pippin AAA 63. Golden Deli cious AAA 45 Idem AA 4243. Idem A 40. Glorie van Holland AAA 24. Idem AA 25 Idem A 22. Idem B 22 Idem C 20. Doyenne du Cornice AAA 63. Idem AA 61. Idem A 61. Idem I 5760. Gewone veiling: Cox Orange Pippin 1638. Laxton Superbe 2435. Goudrei netten 613. Jonathan 5—18 Brabantse Bellefleur 3—9.50. Zoete Ermgaard 4—24. Glorie van Holland 9—16. Court Pcndu 3—5. Lombart's Calville 5—15. Comtesse 4—18. Saint Remy 3—6. Gieser Wilde man 310 Kleiperen 33 Doyenne du Cornice 3050 Conference 85026. Drui ven: Black Alicante 121130. alles in guldens per 100 kg. Advertentie. VEILING TERNEUZEN. 4 Dec. Bocre kool 9—10. Rode kool 6 —13. Savoyc kool 6—14. Witte kool 49. Peen 6—18 Prei 17—33. Knolselderij 15 -18. Spruiten 35-51. Uien 7-19. Wttlot 51. Appelen: Golden Delicious A 38. Idem BC 20. Idem huishoud grof 26. Idem huishoud I 20—24. Idem keuken 16 —20. Idem fnbr. 8. Goudreinetten huis houd grof 16.30—17. Idem huishoud I 15. Idem keuken 1150—12. Idem fabr. 6-10. Lombard Calville 11—14. Paradijsappel 9. Zoete Hollaard 17—22. Peren: Comtes se de Paris 12—18. GiesCT Wildeman 7— 8. Pondsperen 5—7. Saint Remy 3—6- VISMMN TE VEEKE. 4 Dec. Aangevoerd: 072 kg. export gar nalen 1.44—1.82. 127 kg. schar 58—64. 83 kg. bot 57—63. 10 kg. wijting 44—51. 12 kg. wulken 91—1.08. 16 kg. sardijn 45—53. 66 kg. ongesorteerde vis 48—65. VISMIJN TE BRESKENS. 4 Dec. Aangevoerd. 617 kg. export garnalen 2,00—1.27 13 kg. handels gar nalen 1. 231 kg. schar 5741. 65 kg. bot 50—40. 292 kg haring 22. 30.000 kg. on verkochte haring. Extra zacht en belegen PREMlEKEURimEN TE GOES VAN "TOT WIN, IJPE" Aan de landbouwhogeschool te Wa geningen slaagde voor landbouwwerktuig- kundige de heer F. Bliek te Heinkens. zand. Bij de postoommandant der rijkspoli tie te Kapelle zijn inlichtingen te verkrij gen over de volgende gevonden voorwer pen: een aardappelmand, een alpinomuts een hond. Tot kerkvoogd in de Ned. Herv. Kerk te Heïnkenszand werd gekozen de heer M. Huissoon, aldaar. De collecte voor „Het Hoogeland" te Heinkenszand bracht op f 101.62. Gedurende de maand November wer den in het gemeentelijk badhuis te Hein kenszand 881 douchebaden genomen. In de Generaal De Bons-kazerne te Grave werd aan sergeant-majoor A Bruinooge, geboren te Biezelinge, thans te Mill, de gouden medaille uitgereikt wegens 36-jarige trouwe öïenst. De collecte voor „Het zwakke Kind" heeft in de gemeente Kapelle f75,67 op gebracht. De collecte, die in 's-Gravenpolder werd gehouden ten bate van het Ere- fonds voor oud-verpleegsters bracht f17255 op. De ARJOS, afdeling Gapinge, hield 'n bijeenkomst, waarop men zich vermaakte met zang, declamatie en muziek. De Zondagsschool-vereniging te Gapin ge gaf in het verenigingsgebouw een film avond, waarvan de opbrengst ten goede kwam aan de vereniging, 's Middags was er een voorstelling voor kinderen. Grote aanvoer en goede kwaliteit. De premiekeuring van anderhalf jarige hengsten en merries, georganiseerd dooi de samenwerkende bonden van Paarden, fokkers boven de Wester-Schelde. trok Donderdag wederom enkele honderden paardenliefhebbers naar Goes. De aan voer var merries was zo groot, dat dit maal in drie categorieën, grote, kleine en middelmaat werd gekeurd. De kivali teit van de hengsten was bevredigend met enkele goede kopnummers. terwijl bij de merries prima materiaal werd aangevoerd, in het bijzonder in de kleine maat. Kampioen-hengst werd Frank van Doolman, een zoon van Nico van Ella en Magda van Doolman, eigendom van Timmerman te Kattendijke. Bij de merries ging het kampioenschap naar Maljaars. Oostkapelle met Mies v. d. Oude Vorst, een dochter van Nico van Melo en Liza van Vainqueur. De volledige uitslagen zijn als volgt: Hengsten, grote maat: Vainqueur d. Eendracht, eig. C. Mesu. Nieuw- en Sint Joosland; Nico II van Kwadendamme. D. A Timmerman, Kattendijke en Overbeeke, Kapelle; Eduard van Ber gerhof. eig. D. A. Timmerman. Katten dijke; Jaap van Steenzwaan. eig. A. N. Steenctgk, Nieuwerkerk; Roland v. d. Polder eig. Iz. de Buck, Oostkapelle. Hengsten, kleine maat: Frank van Doolman. eig D. A. Timmerman. Katten dijke. (kampioen): Leon v. d. Eendracht, eig. C. Mesu. Nieuw- en Sint Joosland; Arnold van Doolman. eig. D. A. Timmer man, Kattendijke; Pompier, eig. P. de Buck Izn., Serooskerke (W.). Merries, grote maat: Mies v. d. Oude Scheepvaartberichten SCHEPEN DOOR HET KANAAL VAN ZUID-BEVELAND. 3 Dec.: Damco 86, Hooghuls. Damco 26. Grabyn. Leo, Renmings. Emjo, van Eek Elbe, Stadhouders. Nervla, Eenhoorn. Gruno, den Braber. Agate. Smet, allen n. Rotterdam. Onrust, Schram. Res Nova. Vorthoren. Dumbo. Blokland. Voor den Tijd .Kornet, allen naar Werkendam Au gust, Pieters, naar Kerkdriel. Johanna. Pieterman, naar Zaandam. Rupel. v. d. Wiel, naar Rossum, Dirkje, v. d. Plas. naar Katwijk. Wanda. Oele, naar Meppel. Reynolds, Palinck, naar Amsterdam. Stel la Maris. Raukema, naar Wemeldinge. Gotho. de Jong. naar Hansweert. Gruno, Karei, naar Stockholm. Chateau Palmer, Schladt, naar Dordrecht. Ariël. Uhl. naar Dordrecht. Luctor. v. d. Adel. naar Ren. kum. Variatie. Versluis, naar Amster dam. Gerdi. De Bot. naar Haarlem. Pom- mard. Blanken, naar Dordrecht. Rudolf. 1. Donk, naar Bolnes. Freya. Donck. Klaluitje, Snijders. Brunhilde, Kamerik Ludegast, Van 't Hof. Vorden, Bonnes. Margaretha, Neyenhof, Sebastian, Mun- chen, allen naar Duitsland. Otto Haller. Neuer. naar Basel. Nelly, van Zwol. Nes- ka 9, Hofmann. 3 Gebroeders. Van Leeu wen. Roland Geldner. Sehreuders. Erica. Keller Puccini, Meeusen. Sachsenwala. Burmester. Whistier. de Vries. Fraternité 6. Hellinx. Sentina Wilhelmina. de Jong Nideck, Van Holt. Jaco, Goumare. Nova Cura, Boersma. Navexmotor 4. Michlels. Neska X 10. Rohrcas. Amstel 7, Dhondt Elisabeth, den Boer. Denise Lux 2, La- sage. Neptun 46. Kraus. Telegraaf XI. Huibrechts. Fluviale 7, Pols. Toiler 4. Ver hoek. Joelle. van Berchem. Rupel. Buy- telaar Butania 3. v. d. Heuvel Brilliant Huiyzen. Machiensteen 14. Slot Fluviale 27. Van. Deurzen. Cem 4. Joelle. Stad Kortrijk, de Haan. Johanna 2. Schipper. Nussia 3. Fabri. Nussia 1. Schweikaart. Salf 17. Spoormaker Eli se Maria. Kreeft Nema. Hoogendoorn. Linquenda. Versluis. Jean, de Jong, Voorst, Schut, allen naar België. Vorst, eig. J. Maljaars, Oostkapelle. (kampioene); Gerda van 't Hof Nieuw land, eig. Fa. A Wisse en Co., Nieuw en Sint Joosland; Certa van Franclen. J. Boone, Kruiningen; Frida van Groede, eig. Iz. de Buck, Oostkapelle; Catolina van Maalstede, eig. A. L. Schrier, Kapelle; Marie van Hollestelle, eig. J. M. Munter, Veere; Tosca van Monnikenhof, eig. D. A. Timmerman. Kattendijke; Olga van Dishoek, eig L. de Looff. Koudekerke; Fuus v. d. Pol der. eig. A. Maljaars. Vrouwenpolder; Trientje van Monnikenhof. eig. J Ver. mue, Lewedorp; Gusta van 't Hof Nieuw- land, eig- Fa- A. Wisse en Co.. Nieuw en Sint Joosland; Elga van Karnemelks- put. eig P. H. Hanse. Goes: Jenny, eig G. de Feyter, Goes: Pascalie van Oost Hoeve. eig. J der Weduwen. Kerkwer- ve; Nora van Buitenzorg, eig. J P. van Gorsel, Tholen; Emma. eig. Jac. F Brooijmans. Sint Annaland; Irma van Bleijendaal. eig. Jac. F. Brooijmans. Sint Annaland; Willy v. d. Polder, eig. J. Crucq, Arnemuiden; Bertha v. d Haan. eig L. J. van Gastel Jzn.. en Zn.. Schud- debeurs; Paula van Oost-Hoeve. eig. J. der Weduwen, Kerkwerve; Janna van Tempora Mutantur. eig. B. A. Steendijk. Nieuwerkerk: Loeli van Even Buiten eig. G. M. Nijsse. 's-Heer Arendskerke Merries, middenmaat: Ella van Over- hof, eig. W. Aamoutse. Kloetinge; Ju liana van Maalstede, eig. A. L. Schrier. Kapelle; Gerda v. d. Nieuwe Linde. eig. J. Maljaars. Oostkapelle; Klara van Nieuwkampen. eig. J. der Weduwen. Kerkwerve: Nicoline van Elsóiek, eig. Gebr. J. Smallegange, Ellewoutsdijk; Flar v. d. Polder, eig. A Maljaars. Vrou wenpolder; Annie v. d. Hol. eig. Jac. F Brooijmans. Sint Annaland; Hertha van Donkerzicht, eig. Gebr. Leendertse. Kamperland; Lia. eig. H. de Pagter Se rooskerke (W.); Juliana van Tempora Mutantur. eig. B A. Steendijk. Nieuwer kerk; Udine van Donkerzicht. eig. Gebr Leendertse. Kamperland; Elza. eig. Joh. I. Cevaal, Grjjpskerke; Thilda van Mon nikenhof. eig. L. L. Wisse. Kamperland; Julia van Steenzwaan, eig. A. N. Steen dijk. Nieuwerkerk: Ivonne van Abts- kerke. eig. M. H. van Liere. 's-Heer Abtskerke; Sonja van Nisse. eig. J. P. Nijsse, Nisse. Olga van Buitenzorg, eig. J. P. van Gorsel, Tholen; Nika v. d Eendracht, eig. K. Janse. Middelburg; Greta, eig. Gebr. de Visser. Aagtekerke Merries, kleine maat: Annelies v. d. Eendracht, eig. C. Mesu. Nieuw- en Sint Joosland; Gonda van t Hof Nieuwland, eig. Fa. A. Wisse en Co., Nieuw- en Sint Joosland; Charmante van Vredelust, eig W. de Buck. Meliskerke; Honey van Wissekerke. eig. R. J. Scheele. Wisse kerke; Willy v, d. Eendracht, eig. Jac. Mesu. Nieuw- en Sint Joosland: Hendri- ka. eig. Gebr. de Kam. Kamperland; Co- ra van Rhijnsburg. eig. W. K. van Nieu- wenhuijzen. Oostkapelle; GlouaSen van Elsdiek, eig. Gebr. J. Smallegange, Elle woutsdijk; Certine van Molenzicht, eig C. J. de Kam en P. G. de Lange, Wisse kerke; Irene. eig. J. de Visser. Aagte kerke; Nelly van 't Leeker. eig. Jac. F. Brooijmans. Sint Annaland; Wanda van Waarde, eig. C. Mol, Waarde; Toos van Biezelinge. eig. P. Scheele.de Putter. Kapelle-Biezelinge; Bianca van Kapelle. eig. J van Overbeeke. Kapelle: Mimle v. d. Bongerd, eig. J. L. de Jager. Ka pelle; Ina van Spaarte. eig. Jac. Meeuw- se, Kloetinge: Rika van Domburg, eig J. de Visser en Zn.. Domburg; Kitty v. d. Linge. eig. Iz. de Buck, Oostkapelle; Marijke v. d. Bruinvisch, eig. F. J Cas- tel. Sint Laurens; Ria van Spaarte. eig. J. L. de Jager. Kapelle: Annie, eig. M Zuidweg, Heïnkenszand; Nellie van Ro bert. eig. W. Minnaard-de Graag. 's-H Abtskerke; Lies van Veere. eig. P. C. Dieleman. Ritthem. Hengsten met afstammelingen: Nico v. Heibloem, eig. W. de Buck en Zn.. Me liskerke en C= Mesu. Nieuw- en Sint Joosland, IA prijs; Nico van Ella, eig. D. A. Timmerman. Kattendijke, 1B prijs. Nieuws in een Notedop 0 Op 'n nog nader te bepalen dag, doch zeker ir. de tweede helft dezer maand, zal H. M. de Koningin het monument ont hullen. dat de gemeente Amsterdam op het Jonas Daniël Meyerplein doet verrij zen ter herinnering aan „De Februari staking". De beeldhouwer Marl us An dri essen ver vaardigde het monument. 0 Nadat in de nacht van Dinsdag op Woensdag de eerste verdachte van de overval op een bewoonster van een pand aan de Maarsbergenstraat te Den Haag was gearresteerd, is het de Haagse re cherche thans ook gelukt de tweede ver dachte aan te houoen. nl. de 16-jarlge loopknecht P. C. S. uit Den Haag. Beiden hebben een volledige bekentenis afge legd. De heer J. Bommer is bij de aanvang van de vergadering van de Tweede Ka mer Donderdagmiddag benoemd ver klaard voor de Partij van de Arbeid in de vacature mr. A M. Joekes. 0 Te Bergen op Zoom heeft Woensdag de Ned. Heide Maatschappij getracht het grondwerk voor het zwembad „De Zan derijen" aan te besteden. Er kwam geen enkele inschrijving van particuliere aan nemers binnen. Het grondwerk zal nu a'oor de Ned. Helde Maatschappij met D.U.W.-arbelders worden uitgevoerd. 0 Acht jaar gevangenisstraf met aftrek eiste de officier van justitie voor de Bre dase rechtbank tegen de 25-jarige woon wagenbewoners J. B. en J. S.. die na kermisbezoek te Oosterhout een 87-ja- rige man beroofden en hem in het Wil- helminakanaal wierpen, waar hij ver dronk. 0 Naar het Oostduitsc Persbureau AJ3.N. heeft gemeld, zijn Woensdag in de buurt van Zossen, ongeveer 30 km. ten Zuiden van Berlijn, tien personen om het leven gekomen en 25 gewond toen een bus op een spoorwegovergang door een trein ge grepen werd. KERKNIEUWS PRESIDIUM CLASSIS IJZEXDIJKE Dinsdag j.L berichtten wij, dat ds. W. J. Fournier te Oostburg het presi dium van de classis LJzendijke der Ned. Herv. Kerk zou neerleggen om gezpndheidsredenen. Men deelt ons mede, dat zulks niet het geval is. Ds. Fournier neeft op de classicale verga dering van 28 November j.L ver klaard, dat ntf ais praeses wenst af te treden, aangezien nij gedurende vier en een naif jaar deze functie heeft waargenomen en daar hij nu de tijd gekomen acht af te treden. Noch zijn gelukkig goede gezondheid, noch enige andere reden buiten de genoemde, heeft zijn besluit beïnvloed. Ds. Fournier zal in functie blijven, totdat op de eerste classicale verga dering in het nieuwe jaar een praeses zal zijn gekozen. FILMS IN ZEELAND Eroïca. In Grand-Theater te Goes ging de Beethoven film Eroïca, gemaakt in Wenen door Weense kunstenaars en met medewerking van Weense mu sici. Na de vele meer of minder mis lukte filmbiografieën gewijd aan be roemde componisten, deed dit werk waarlijk weldadig aan. Raak van sfeertekening, uitstekend gespeeld en gelukkig gespeend van grove ef fecten. Waar zijn onze schepen Boissevaln pass. 3 Z. v. Madagascar n. Japan. Friesland pass. 3 Flnisterre n. Rotterdam. Garoet pass. 3 O. v. N. pt Sardinië n. Java. Graveland 4 v. Amsterdam n. Hamburg. Indrapoera 3 120 mijl N.W. Perim n. Rotterdam. Kota Inten pass. 3 Paniellaria n. Hotterd. Laagkerk pass 3 K. Guardafui n. Sydney. Laertes 4 v. Antwerpen te Swansea. Lemsterkerk 5 v. Bombay te Le Havre verw. Melampus 27 v. Amsterdam te Palemb. Oranje pass. 3 Mini coy n. Amsterdam. Oranjestad 3 v. Madeira n. La Gualra. Riouw 4 v Amsterdam te Stavenaer. Talisse 4 460 mijl W.UN. Minicoy naar Amsterdam. Tarakan pass. 3 Kreta n. Amsterdam. Tasman 6 v. Kobe te Hongkong verw. Tjitjalengka 2 v. Penang cl Japan. Tjiwangl 2 v. Hongkong n Singapore. Tomori 5 te Pt. Swettenham verw. n. Djakarta. Troilus 30 v. Labuan n. Amsterdam. Weltevreden verm. 5 v. Londen n. Rott Westerdam 3 700 mijl O.tN. C. Race n. New Vork. Willem Ruys pass. 3 K. Boa n. Djakarta.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 7