Bij stijging werkloosheid boven 3 pet. staat het sein op onveilig BETAALT HET WEGVERVOER MEER KOSTEN DER WEGEN JIMMY BROWN a/s diepzeeduiker VRIJDAG 5 DECEMBER 1952. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT GOED DEBUUT VAN MINISTER ZIJLSTRA Geen inperking van arbeids- en consumptievrijheid (Van onze parlementaire redacteur). Onze nieuwe minister van Economische Zaken, prof. dr. J. Zijlstra, heeft Donderdagmiddag in de Tweede Kamer een goed debuut gemaakt. Na een wat te snel begin gaf minister Zijlstra in een helder en overzichtelijk betoog een overzicht van de hedendaagse economische positie van ons land en de hoofdlijnen van zijn beleid. Veel minder bevredigde het optreden van de staatssecretaris voor de mid denstand, dr. G. M. J. Veldkamp, die zelf, niettegenstaande zyn duidelijk blijkende deskundigheid, geen groot belang stelde naar het scheen in de door hem behandelde vraagstukken. Minister Zijlstra begon met enkele algemene beschouwingen over de eco nomische positie van Nederland als mede over de achtergronden van deze positie. Van fundamentele en struc turele betekenis achtte hij het dollar- tekort, voor een belangrijk deel toe te schrijven aan een achterstand in industriële ontwikkeling. In zijn algemene inleiding zeide de minister onder meer, dat consumptie vrijheid en arbeidsvrijheid twee hoog te waarderen vrijheden zijn, die slechts bij grote moeilijkheden en dan nog zo weinig mogelijk mogen wor den ingeperkt. Dit houdt in, dat de minister van centrale verantwoorde lijkheid voor de productie niet wil weten. In uiterste noodzaak zal mis schien globaal op strategische punten moeten worden ingegrepen, maar men zal bij hem nimmer de „dirigis tische aap uit de mouw zien komen". Over de actuele economische situatie zeide minister Zijlstra o.m., dat hij. zij het met voorzichtigheid, in 1953 een geleidelijke terugkeer verwacht naar de neigingen van 1950. die toen abrupt (Korea) werden afgebroken. In het lopende jaar kan een overschot op de betalingsbalans van wellicht twee milliard worden verwacht, doch voor 1953 is de verwachting van de minister niet zo hoog gespann. WERKLOOSHEID. De werkloosheid ligt in de werke lijkheid veel moeilijker dan in de the orie, meende de minister. Men kan zeggen, dat bij stijging der werkloos heid boven de drie procent van de werkende bevolking het sein op on veilig staat. INDUSTRIALISATIE. Voor de bevordering dr industriali satie is onder de huidige omstandig heden de winstverwachting van gro ter betekenis dan de beschikbare kas middelen. De mogelijkheden voor verlaging van belastingen zijn slechts zeer beperkt. Principieel onderschreef hij de voorkeur voor private investeringen, maar achtte het niet geheel uitgeslo ten, dat het waarborgfonds een zeker blijvend karakter zou kunnen hebben. EXPORT. „Aan de export kunnen wij nooit voldoende aandacht geven; zij is ook van groot belang voor de werkgele genheid", verklaarde de minister. Minister Zijlstra was ongerust over onze export-positie bij de toenemen de nationalistische tendenzen op bui tenlandse markten. Sprekende over de integratie noem de de minister als eerste doel het in het leven roepen van een Europees douane-unie. Tot slot verklaarde hij er uitermate erkentelijk voor te zijn een staats secretaris voor de middenstand tot zijn beschikking te hebben. MIDDENSTAND. De staatssecretaris voor de midden stand, de heer Veldkamp, deelde me de, dat hij de middenstandsnota in begin 1954 aan de Kamer zal doen toekomen. Deze nota bevat een vol ledige documentatie alsmede een eco nomisch onderzoek der middenstands problemen. Op deze basis zal een middenstandspolitiek in het raam van de algemene economische politiek worden aangegeven. Ten aanzien van de credietverlening aan de middenstand merkte de staats secretaris op, dat het wellicht wense lijk zou kunnen zijn dit vraagstuk bij de wet te regelen. Enkele practische kwesties, zoals het instellen van een algemeen waarborgfonds, wilde hij gaarne nader onder ogen zien. Inzake de onzekerheden rond de Winkelsluitingswet 1951 verklaarde de staatssecretaris, dat hier een taak voor de plaatselijke overheden ligt. Een algemene maatregel van bestuur is gereed voor de kappersbedrijven, die voor tabaks- en viszaken zullen binnenkort worden opgesteld. UNANIEME LOF. Na de replieken, waarbij aan mi nister Zijlstra unaniem grote lof voor zijn uiteenzetting werd toegezwaaid, ging de heer Maenen (K.V.P.) nog in ophet mijnwezen. Met nanje vroeg 394. We hebben vroeger al eens verteld van vogels, wier maag met tanden be zet is, waardoor zelfs de hardste vruchtenpitten worden gekraakt. Uiteraard is een dergelijke methode niet in het belang van de verspreiding der vruchtenzaden, doch op dergelijke tegenslagen is in de natuun' wel ge rekend, want de planten brengen een zo overvloedig aantal vruchten voort, dat op enige verspilling niet behoeft te worden gekeken. En van de zijde der vogels, die op deze wijze trachten het grootst mogelijke nut uit het inge slikte voedsel te verkrijgen, kunnen we 'n dergelijke economische methode eigenlijk slechts waarderen. Het is dus verre van ons hen-daarover lastig te vallen. Maar een eekhorentje maakt het o.i. toch wel wat al te bont. Wanneer dit diertje een appel te pakken krijgt, bijt hij het vruchtvlees rond het klok huis weg en souuwt dit weer uit. Van de appel zelf moet hij dus niets heb ben. Maar niet zodra heeft hij het klokhuis te pakken, of dit ivordt ver slonden, natuxtrlijk met inbegrip van de appelpitten die door dit knaagdier worden geconsumeerd en dus geen kans meer krijgen nog ooit in onge schonden staat in de aarde terecht te komen. Uiteraard is dat met ontelbare zaden het geval, maar deze uitzonder lijke handelwijze van de eekhoren tjes is in verhouding tot de totale vruchtvoortbrenging zó zeldzaam, dat de ordening in de natuur daardoor geen moment in gevaar kan worden gebracht. Nu we het toch over eekhorentjes hebben, is er tevens een goede gele genheid er op te wijzen, dat men aan de vlucht van een bepaalde vogel kan constateren of het eekhorentjesbont 't volgende jaar duur of goedkoop zal worden. H. Pétillon. Engeland vermindert zijn defensie-uitgaven. De Britse eerste minister, Churchill, heeft Donderdag in het Lagerhuis aangekondigd dat Groot-Brittannië enige besnoeiingen moet aanbrengen in het bedrag dat voor defensie zal worden besteed. Dit zou, zo zeide Churchill, de an nulering of beperking met zich bren gen van enige wapenorders. Opnieuw vrijspraak voor de schrijver Hermans. Donderdag heeft voor het Amster dams gerechtshof de procureur-gene- i aal, mr. W. P. Bakhoven, bevësti-' ging gevraagd van het vrijsprekende vonnis, dat de Amsterdamse recht bank in April jl. heeft gewezen te- gïn de Nederlandse schrijver W. F. ermans. Naar men zich zal herinneren werd deze ervan beschuldigd zich over het K.K. volksdeel van ons land in zijn roman „Ik heb altijd gelijk" op be ledigende wyze te hebben uitgelaten. Een fragment uit deze roman was gepubliceerd in het tijdschrift „Po dium". „Afgezien van de vraag of wy dit geschrift al of niet sympathiek vin den", zo zeide mr. Bakhoven, „in dit geval zijn de gebezigde uitdrukkji gen niet weergegeven als de eigen gedachten of gevoelens van de schrij ver". Indien zich al de vraag zou voordoen of de schrijver misschien toch op deze gecamoufleerde wijze zijn gevoelens van minachting of haat l egenover de katholieken in zijn boe* tot uitdrukking wenst te brengen dan was dit, volgens de procureur- generaal, in ieder geval niet te be wijzen. Een tweede dode door voedselvergiftiging te Berg. In het' ziekenhuis te Sittard is ie 61-jarige mevrouw P. uit Berg aan de Maas overleden. Zij is het tweede slachtoffer van "de voedselvergifti ging; die vorige week in haar gezin werd geconstateerd na het eten van hoofdkaas. Zondag is, zoals be kend, een 18-jarige zoon uit het ge zin overleden. De 30-jarige zoon W. P., die er aanvankelijk niet ernstig aan toe was, verkeert thans ook in zorgwekkende toestand. hij 's ministers aandacht voor het „drama" van de volkshuisvesting in de mijnstreek. Minister Zijlstra wees er op, dat door de stimulering van de woning bouw voor de mijnstreek de mijnen niet in een slechte positie zijn. Ver hoging van de lonen is thans niet mogelijk. De begroting van economische za ken en die van de Staatsmijnen werd daarna aangenomen. De Kamer komt Dinsdag a.s. weer bijeen. Nog steeds moeilijkheden bij electririteitsvoorziening Zuinig met de stroom! Ondanks het feit, dat Nederland de ze winter voor het eerst na de oorlog verlost zal zijn van de pieknurbeper- king, behoren de moeilijkheden bij de electrieiteitsvoorziening nog niet tot het verleden. De toestand is nog geenszins rooskleurig en men moet de afschaffing van de piekbeperking dan ook meer als een proef zien. De rege ring heeft onlangs op het bedrijfsleven het dringende beroep gedaan om ge durende de komende winterperiode zuinigheid met electriciteit te betrach ten. Het beroep van de regering geldt evenzeer voor de kleine verbruikers Grote zekerheid omtrent een onge stoorde electrieiteitsvoorziening tijdens de zogenaamde piekuren bestaat dus nog niet. Er kunnen zich bij bijzon der slechte weersomstandigheden, bij. onvoldoende import van electriscbe energie uit het buitenland, of bij sto- ringen aan ketels en machines van de Nederlandse centrales, omstandighe den voordoen, die tot een tekort aan veilig productievermogen zouden kun nen leiden. Het bedrijfsleven en ook de kleine verbruikers zullen er dus voor moeten zorgen, dat het risico, speciaal tijdens uren van de hoogste belasting, zo gering mogelijk wordt. 9 Het aantal aangegeven radio-ontvang toestellen in Nederland bedroeg op 1 De cember 1.719.435 tegen 1.710.815 op 1 No vember. St. Nlcolaas en Zwarte Piet in net gebouw van de YV'ereldomroep tijdens een uitzending. Proces-rumoer rond architect Le Corhusier Te Marseille Is een proces begon nen tegen de uit Zwitserland ge boortige architect Le Corbusier en alle aannemers die betrokken zijn geweest bij de bouw van het door hem ontworpen experimentele flat gebouw te Marseille, bekend als „Cité radieuse". Het Franse ge nootschap voor aesthetiek, dat het proces aanhangig heeft gemaakt, voert aan dat voor dit bouwwerk geen vergunning is aangevraagd en eist een schadevergoeding van twin tig millioen francs. Beweerd wordt, dat het gebouw voor de huurders onhygiënisch is, veel brandgevaar oplevert, te smalle trappen heeft en de nodige particuliere besloten heid mist. Het hof heeft zijn uit spraak bepaald op 13 December. Struisvogelboeren in spanning De struisvogelboeren in de Unie van Zuid-Afrika wachten met spanning af, of de a.s. kroningsfeesten in En- felana aanleiding kunnen zijn tot een ausse in de struisverenmode. Men méént in kringen van handelaren, dat de mogelijkheid zeker bestaat. Op het ogenblik is de gang van zaken in Oudtshoorn, het ibekende centrum van de struisvogelhandel, nog nor maal. DE WATERSTAATSBEGROTING Er wordt een onderzoek ingesteld In zyn memorie van antwoord op het rapport der Tweede Kamer over de waterstaatsbegroting 1953 heeft de minister van waterstaat medege deeld, dat de plannen voor de kanalisatie van Nederryn en Lek ter ver trouwelijke kennisneming aan de voorzitter van de Kamer zullen worden toegezonden. De minister vroeg voor de gewone dienst nog een bedrag van 3,5 millioen gulden extra, omdat er wat de verkeersvoorzieningen betreft nog een kleine achterstand in het onderhoud valt in te halen. Voorts heeft de minister op de bui tengewone dienst 19 millioen gulden extra aangevraagd, waarvan 12,5 mil lioen voor urgente verkeersvoorzie ningen, zoals 2 millioen voor kanali satie Nederrijn en Lek, 3,4 millioen voor de rijksweg YpenburgBurger veen (gedeelte tussen de rijkswegen 12 en 13). De voltooiing van deze ge hele weg in 1957 gereed zal naar raming op ongeveer 20 millioen ko men. Voorts wordt 4 millioen gevraagd voor de bespoediging van de tunnel bouw te Velsen. WEGVERVOER. De minister deelde mede, dat thans door zijn departement een diepgaand onderzoek wordt ingesteld haar de wijze, waarop het wegvervoer bij draagt in de kosten van de weg, vooral omdat van sommige zijden de mening is geuit, dat het wegvervoer meer dan de kosten zou betalen. Het watervervoer draagt slechts in gerin ge mate by en de spoorwegen betalen de weg ten volle. De minister sprak de verwachting uit, dat de wet autovervoer-goederen in de tweede helft van 1953 in wer king zal kunnen treden. Gelijktijdig zal dan de wet goederenvervoer-bin- nenscheepvaart m werking treden. Over het vraagstuk der verhouding tussen overheids- en particulier ver voer, waarmee het vraagstuk van de openbaarheid der tarieven nauw sa menhangt, is advies aan de sociaal, economische raad gevraagd. Er zyn 420 aavragen voor geregelde diensten binnengekomen van de N.V. AtoVan Gend en Loos. Op 101 daar van is reeds een beslissing genomen. Wanneer op alle aanvragen is beslist zal deze N.V. geen geregelde diensten meer mogen onderhouden voorzover, die haar niet uitdrukkelijk zijn toege staan. DE SPOORWEGEN. Wat de spoorwegen betreft, deelde de minister mede, dat nagegaan wordt op welke lijnen, die niet "renda bel of overbodig zijn, staking van rei zigers- en goederendienst, dan wel een eenvoudiger exploitatie gewenst is. Het ligt in het voornemen met de ver- 132. Jimmy spoot een minuut of wat onverdro ten door en toen liet hij kapitein Toontje de kraan weer dicht draaien. „Meneer Reutelvink", riep hg naar beneden. „Zoudt u nu zo beleefd willen zgn my op de vragen, die ik u ga stellen een waar heidsgetrouw antwoord te geven?" Het antwoord liet nu niet lang op zich wachten. „Bruwwuw, prrrtssst", sputterde het beneden „Ikke... brrrsst ikke zal..." „Ja het is goed", schreeuwde Jim my naar beneden. „Je hoeft my alleen maar te vertellen waar de kist met juwelen staat. En géén leugens alsjeblieft. Als je begint te liegen en ons op een dwaalspoor probeert te brengen, dan zet ik de. kraan wagenwyd open en dan gaan wij een paar uur wandelen. De kans, dat je dan in deze put verdrinkt, lijkt my niet helemaal uitgesloten. Als je ons echter als een brave jongen de plek aanwijst, waar de kist met juwelen staat, dan mag je straks zelf ook uit de put komen. Dan laat ik 'n touwladder voor je zakken. Nou, wat heb je daar op te zeggen?" Het bleef beneden even stil. Het was duidelijk dat de heer Reutelvink even moest nadenken over dit voorstel. „Nou waar blijft je antwoord?" schreeuwde Jimmy op on geduldige toon naar beneden. „Geef je er de voor keur aan, dat ik de put onder water laat lopen". Eén draai aan de kraan is voldoende, hoor!" Toen hoorden Jimmy en kapitein Toontje, die zich ook over het gat had gebogen, Roel Reutelvink zeggen: „Als jullie mij er eerst uithalen, dan zal ik je zelf de plek aanwijzen waar de kist met juwelen staat Minister Mansholt over het melkprijsbeleid. Minister Mansholt beantwoordde in de Tweede Kamer enige vragen van de heren A. W. Biewenga Wz. (A. R.) en dr. ir. A. Vondeling (Arb.) over het melkprijsbeleid. De minister verklaarde, dat de ga rantieprijs niet geldt voor de indivi duele boer, doch voor de melkplas in zijn geheel. Indien bijvoorbeeld vijf milliard liter melk wordt geprodu ceerd, dan moeten de boeren tezamen een milliard gulden ontvangen. De garantieprijs moet derhalve los wor den gezien van de verrekenprijs. Over deze verrekenprijs zal de minister in een nota een nadere verduidelijking geven. Woensdag j.L is, aldus de minister, overleg met de georganiseerde land bouw over de melkprijs na 18 April 1953 begonnen. Dan immers zal de consumptlemelk tegen vaste prijzen geleverd moeten worden, terwijl de bestemming van de melk vrij zal zijn. Nadat in overleg de principiële vraag op welk niveau de verrekenprijs dan zal moeten liggen, zal een besluit worden genomen. Fantastisch verhaal over Nieuw-Guinea-opstand. Dagblad te Djakarta is er blijkbaar ingevlogen. Het dagblad „Soember" meldt, dat men in Westelyk Nieuw-Guinea op 15 October een opstand wilde ontketenen tegen het Nederlandse gezag. De opstand kon echter niet doorgaan, zo vervolgt het blad. Het doel zou zijn geweest Nieuw-Gui- nea los te maken van Nederland en te verenigen met Indonesië. Het blad schrijft, dat 1 October een koe rier uit Irian (Nieuw-Guinea) in Dja karta aankwam „om het beraamde plan voor te leggen aan daar ver toevende strijdmakkers". De koerier met wie het blad een vraaggesprek had (maar wiens naam niet wordt onthnld) is inmiddels naar Nieuw- Guinea teruggekeerd. „Een andere koerier", aldus nog steeds „Soember", „vertrok naar Nederland om zoveel mogelijk vol gelingen aan te trekken. Hy werd echter door de Nederlandse autori teiten gearresteerd, waardoor nog veel meer arrestaties volgden. Eni ge leiders van de voorgenomen op stand werden eveneens gevangen ge zet." „Soember" vervolgt: „Een en an der leidde ertoe, dat de Nederlandse regering direct maatregelen aankon digde, dat Indonesiërs, die Neder land wensen binnen te komen, voor zien moeten zijn van een visum. Te genover de buitenwereld zei Neder land, dat deze maatregel was gericht tegen activiteiten van communis ten". Het blad besluit met de mede deling, dat het gebeurde in Irian niet werd opgemerkt door de ge beurtenissen van 17 October in Dja karta. Op een desbetreffende vraag van Aneta heeft een woordvoerder van de Indonesische regering verklaard, niets over dit bericht le weten. Het A. N. P. informeerde in Den Haag naar de juistheid van het Soember-verhaal. Van officiële zijde werd aan het A.N.P. medegedeeld, dat het verhaal „volkomen op fanta sie" berust. PRIJS VAN 25.000. In de 517e staatsloterij, 5e klas se, 8e lijst viel op no. 5339 25.000. Veldslag in Italiaanse parlement. Italiaanse afgevaardigden hebben elkander Vrijdagavond in een van de roerigste zittin- gen van de Italiaanse volksver- ïgenwoordiging met stoelen, inktpotten en schoenen beko geld. Een bode, die poogde wor stelende communisten en neo fascisten te scheiden, moest naar het ziekenhuis worden ge bracht. Het is mogelijk, dat nij een schedelbreuk heeft opgelo pen. nieuwing van de Moerdijkbrug op kor te termy'n te beginnen. DE LUCHTVAART. Over de luchtvaart verklaarde de minister, dat de nieuwe exploitatie vorm van Schiphol nog steeds in voorbereiding is. Het passagiersver voer over de Atlantische Oceaan vertoonde deze zomer een stijging van 31 vergeleken bij de K.L.M.-crifers van 1951. Het vliegercorps van de K.L.M. be staat voor 65 uit Nederlanders (in 1950: 59 KOPLAMPEN EN ACHTERLICHT. Het ligt in het voornemen, te bevor deren, dat bij de eerstvolgende wijzi ging van het wegenverkeersreglement wordt voorgeschreven, dat op 1 Ja nuari 1956 alle motorrijtuigen op meer dan twee wielen met twee ach terlichten moeten zijn uitgerust. In overleg met de vertegenwoordi gers van fabrikanten en gebruikers is een regeling getroffen, welke ertoe zal leiden dat alle motorrijtuigen in Nederland op 1 Januari 1954 met koplampen van een goed te keuren type en op 1 Januari 1955 met kop lampen, voorzien van een rijkskeur merk, zullen zijn uitgerust. EEN BOEKJE MET: VERSJES EN PLAATJES. Mies Bouhuys schreef versjes, Henk Krijger maakte er tekeningen bij en de uitgever D. A. Daamen maakte er een boekje van, zo stevig, dat men het zelfs de allerkleinsten in handen kan geven zonder dat ze het in het eerste half uur al stuk scheuren. Voor het drukwerk is een grote letter gebruikt, zodat de kleuters met moeder kunnen mee-spellen als er voorgelezen wordt De tekeningen van Henk Krijger zijn fris en origineel. Het Wereldgebeuren De wijze mannen Een gezelschap van jeugdige spring- ln-het-veld's vormen ze niet. de mannen rondom Eisenhower, die met hein de Verenigde Staten zullen besturen en daarnaast in de nabije toekomst beslissende woorden voor de wereldpolitiek zullen spreken. Er is een broekje bij van 45 jaar, Harold Stassen, piaar voor het overige zijn het dikke vijftigers en vroege zes tigers. Twee dagen geleden is daarbij ge komen als minister van arbeid de 58- jarige Martin Durkin, oud-loodgieters gezel, voorzitter van de loodgieters- en fitters-vakvereniging. Hij vertegenwoordigt in het conser vatieve clubje van Eisenhower de ar beiders en tegelijk het Katholieke ele ment, want de traditie wil, dat er al tijd ook een Katholieke minister zit in de Amerikaanse regering. Nu dan die Amerikaanse regering is gevormd, kan Eisenhower rustig naar Korea gaan. Wellicht loopt hij er op hét ogenblik al rond door de streng-bewaak te straten van Seoel of neemt hij een kijkje bij de Spelde- puntheuvel en andere heuvels met wonderlijke namen, die rieken naar soldatenhumor. Daarvan horen we vermoedelijk pas, wanneer Eisenhower weer terug is in de Verenigde Staten. Hst is opgevallen, dat bij de samen stelling van het Amerikaan se kabinet zo'n kleine rol wordt toebedeeld aan de feite lijke leider van het Republikein se partij-apparaat Taft. Hij mocht een lijstje van toekomstige mi nisters indienen, maar Eisenhower koos er alleen een postmeester-gene raal uit. De overige Taft-mannen kwa men niet in aanmerking. Tot ovei-maat van teleurstelling be noemde Eisenhower de Katholieke de mocraat Durkin. die een uitgesproken tegenstander van de heer Taft is tot minister van arbeid. Voor Taft moet dat wel geweest zijn alsof hij een „morele" SpeldeDuntheu- vel moest beklimmen. Toch zal men er goed aan doen dit conflictje tussen Eisenhower en Taft niet al te zwaar te nemen. Wanneer we de mannen rond Eisen hower bezien, dan is de richting van zijn beleid geenszins verontrustend voor ^ie Republikeinen. Hij heeft John Foster Dulles als mi nister van buitenlandse zaken, de man van het initiatief in de strijd tegen het communisme. Minister van defensie is de onderwijzerszoon Wilson, die een half millioen dollar-baan als president van de General Motors in de steek laat om voor 22.500 dollar per jaar de Amerikaanse defensie te gaan behe ren. Hij heeft twee idealen: opperste zuinigheid en een zodanige industriële hervorming, dat de grote industriële bedrijven op elk willekeurig moment kunnen overschakelen van vredespro- ductie op oorlogsproductie. Minister van financiën is Humphrey, eerst jurist, daarna een leidende fi guur in de staal- en kolenindustrie. Hij zegt weinig en voelt niet voor pu bliciteit. Van Mc. Kay, minister van binnen landse zaken is bekend dat hij nogal gauw geraakt is. Hij is lid van alle mogelijke verenigingen, houdt van ge zelligheid en niet van drukke over heidsbemoeienis met het plaatselijke en het streekbestuur. In het gezelschap rond Eisenhower overheersen drie meningen: Euro pa zal het met andersoortige hulp van de Verenigde Staten moeten doen, er zal op de Amerikaanse begroting bezuinigd worden en de productie moet zo hoog mogelijk worden onge voerd met behoud van de arbeidsvre- de. Dit betekent, dat Europa minder aandacht zal krijgen dan het onder het democratische bewind van Tru man had. dat er een beperking wordt nagestreefd van de Amerikaanse over- heids-bemoeienissen zowel in het bin nen- als het buitenland endat Eisenhower erg voorzichtig moet zijn om niet door het trappen op republi keinse en democratische tenen met vele politici tegelijk in botsing te ko men. Een dag of veertien geleden zat Eisenhower met z'n vrouw in de Pre- byteriaanse kerk van Augusta. Domi- né Heltzel preekte daar en in die preek zei hij z'n zegje over de ondeug den van de Ku Klux Klan en de nacht-rijders. Na de preek zei Eisenhower tot de dominé: „Wel bedankt voor de preek. Ik mag dat wel: zo'n schot van de heup". Misschien zal Eisenhower daaraan nog wel eens terugdenken als er straks in zijn politieke loopbaan veelvuldig van de heup geschoten wordt!! Charles E. Wilsonvan 56S.000 dollar aan inkomsten in 1951 naar 22.500 dollar in 1953. De Indonesische rupiah op de ..vrije" markt te New York is in de eerste elf maanden van 1552 13 pet. in waarde ge daald ten opzichte van Amerikaans pa piergeld. aldus blijkt uit ..Pick's World Currency report".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 3