Scheepswerf Zeeland bijna gereed om nieuwbouw aan te vangen Voorlopig geen wijziging van veertarieven de Zeeuwse Almanak BURGEMEESTER VAN LEEUWEN GEÏNSTALLEERD GUNSTIG JAAR VOOR C00P. MELKINRICHTING WALCHEREN 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 5 DECEMBER 1952. MINISTER ALGERA DEELT MEDE: Bouw van twee reserve aanlegsteigers in 1953 (Van onze parlementaire redacteur). De minister van verkeer en waterstaat Ib van gevoelen, dat men goed zal doen de veren over de Westerschelde op het ogenblik ongewijzigd te handhaven. Indien mocht blijken, dat wielrijders en tweede klassepassagiers (die kosteloos worden overgezet) het bona fide verkeer zouden belemmeren, zal de minister maatregelen treffen ten aanzien van de tarieven, althans maatregelen overwegen tot wering van het vervoersaanbod, dat, bij het overzetten geen aanwijsbaar belang heeft. Dit zou dus nodig zijn, inden zy, die kosteloos worden overgezet, hiervan misbruik zouden maken. Voorts is in de nota van wijzigin gen, welke bij de memorie van ant woord van de minister is gevoegd, zoals gemeld, een extra bedrag van 500.000 voor dekking van de exploi tatiekosten van de veren opgenom ;n Voor de aanleg van een veerhaven te Breskens moesten, aldus minister Algera, de aanvankelijke plannen worden gewijzigd, daar modelproeveu hadden uitgewezen, dat een afzonder lrjke veerhaven een betere oplossing zou zijn. De bouw van vier reserve-aanleg- inrichtingen, zowel voor Kruiningeu- Pt-t kpolder als voor Vlissingen Breskens, waarvan de kosten op vier millioen gulden worden geraamd, acht de minister gewenst. In 1953 zal met de aanleg van twee van deze reserve-steigers een begin worden gemaakt en, zoals eveneens reeds ge meld, is hiervoor een bedrag van 750.000 uitgetrokken. HAVEN VAN YERSEKE. Het onderzoek naar aan te bren- verbeteringen aan de haven /an erselte is, voor zover de minister bekend, gestaakt. Enkele jaren gele den was hiervoor een plan opge maakt, in overleg met Rijkswater staat, doch dit werd te kostbaar ge oordeeld. Met de Polder Walcheren is over leg gaande over de werken, die op korte termijn noodzakelijk moeten worden uitgevoerd, ter bescherming van de zeewering. Wanneer eenmaal vast staat, welke bedragen met de werkzaamheden gemoeid zullen zyn, 'is de minister bereid na te gaan jf duor het Rijk een bydrage in de kos ten kan worden gegeven. Met de aangevraagde gelden zui len in 1953 herstel- en veniieuwings- werken aan het kanaal van Wemel- dhige naar Hansweert kunnen wor den voortgezet. Het Iaat zich aan zien, dat nog gedurende een aantal jaren niet onbelangrijke bedragen aan het kanaal zullen dienen te wor den besteed. Bij het aanvragen van gelden moet uiteraard telkenmale niet alleen re l ening worden gehouden met wat m het geheel nodig is, doch ook met war naar verwachting in het betrok ken jaar inderdaad zal kunnen wor den verwerkt, aldus minister Algera. De belangrijkheid van het kanaal als internationale vaarweg staat oii het beheer daarvan uit de aard Ier zaak steeds voor ogen en met de alt veering der werken wordt dan ook zoveel mogelijk spoed betracht. Melk een cent duurder In Middelburg, St. Laurens en op Zuid-Beveland. In Middelburg, St. Laurens en de gemeenten op Zuid-Beveland is de prijs voor melk en consumptiemelk producten met uitzondering van de gesteriliseerde melk in flessen - met één cent per liter verhoogd. Deze prijsverhoging is een gevolg van het feit, dat deze gemeenten zijn aangewe zen als melktekortgebieden. Zij staat overigens volkomen los van de bij sneeuwval voor de bezorging toegesta ne prijsverhoging van één cent per li ter. Opening vlassersschool in Eede. De nieuwe R.K. vlassersschool te Eede zal Vrijdag 12 December a.s. of ficieel worden geopend. Bjj deze plechtigheid zal o.a. aanwezig zfln de echtgenote van de Commissaris der Koningin, mevrouw S. C. de Casem- broot-baronesse van der Feltz. Aan een aantal cursisten zal op de ze dag de diploma's worden uitge reikt. Advertentie Moeder en dochter wegens botersmokkel in arrest Te Kapellebrug zyn Donderdagmid dag de dames B. moeder en doch ter uit Hontenisse in arre9t ge steld, verdacht van een poging tot het smokkelen van 160 kg. roombo ter, ter waarde van 720. De dames werden aangehouden door ambtenaren van de Dienst In voerrechten en Accijnzen, toen zij met een personenauto op weg waren, komende van Hulst, naar de Belgi sche grens. Bij visitatie ontdekten de ambtenaren op het dak van de auto een geheime bergplaats, gecamou fleerd door een bagagerek. Hierin be vond zich de roomboter. Auto en bo ter werden in beslag genomen. IN BURGER. De verbazing van de zwijgende klantenmenigte in de Goesse banket bakkerswinkel groeide voelbaar met de minuut en lag tenslotte als een on uitgesproken dreiging in dikke wolken bovén het hoofd van opa. Opa kocht maar, stug, z"n ietwat ge bogen rug ostentatief naar het verdere klahtengebroed gewend en in ijzige onaantastbaarheid. Een waslijst van zoetigheden, van marsepain en suiker goed, chocoladebeesten, borstplaathar ten, banketstaven en letters vormde zijn bestelling .en de winkelbedienden kwamen handen tekort om aan opa's eisen tegemoet te komen Intussen begonnen de klanten fluis terend veronderstellingen te opperen en men werd. het er over eens, dat opa want een grootvader moest het zijn tot chef-inkoper van een uit gebreide familie was aangesteld „Tel nou maar op", sprak opa intus sen tot de bakker, en koelbloedig taste hij naar z'n portefeuille. Het bedrag van de rekening sloeg in als een donderslag bij heldere he mel; althans bij de omstanders. Opa bleef er koud onder. Totdat een der klanten zich, héét van afgunst en verontwaardiging, de woorden „vuile kapitalist" liet ont vallen. Toen wendde opa zich tot de massa en waardig sprak hij: „Al ben ik non in burger, daarom bén ik het wel, hoor!" En toen hij de winkel verlietzei iedereen eerbiedig: „Dag Sinterklaas A elven entte De Marine-basis Vlissingen Een rol in N.A.V.O.-verband? „Het Vrije Volk" bevatte gistermorgen een bericht over de bestemming van de marine-basis te Vlissingen. Het blad wist te melden, dat Vlissingen na de voltooiing van de werken in de buitenhaven operationele basis zal worden in het kader van de Noord- Atlantische Verdrags^ganisatie en dat zij 'n rol zal moeten spelen bij de bescherming van Antwerpen enerzijds en bij de bescherming van de toegang tot Het Kanaal anderzijds. Er zouden meer oorlogsbodems in Vlissingen worden gestationneerd en wel in de buitenhaven omdat de slui zen een snel in- en uitvaren van en naar de binnenhaven zouden belem meren. In verband hiermede werd me degedeeld, dat aan de buitenhaven een kademuur met zware betonnen meer palen in aanbouw is. Aan de oplei ding van marinepersoneel in Vlissin gen zou geen uitbreiding worden ge geven en afgezien zou zijn van een aanvankelijk voornemen om een lan dingsdivisie in Vlissingen te station neren en het opleidingskamp bij Hil versum over te plaatsen. Men wees er ons te bevoegd er plaatse op, dat Vlissingen inderdaad aan de toegangsweg tot Antwerpen en aan de Oostelijke ingang van Het Ka naal ligt. Dit kan betekenen, dat Vlis singen in N.A.V.O.-verband een rol zal hebben te spelen, maar van het vestigen van een operationele basis is op dit ogenblik niets bekend. Daar aan zou trouwens ook heel wat meer te pas moeten komen, dan een steiger of een kade! Er is echter geen sprake van de aanleg van een „kade met meerpa len". De „meerpalen", waarover in Het Vrije Volk" wordt gesproken, zijn zware betonnen funderingspalen voor een steiger, die in de buitenha ven wordt gebouwd. Overigens staat natuurlijk vast, dat in oorlogstijd elke havenplaats, waar marine-eenheden liggen (of zelfs maar kunnen liggen) als operationele basis Onderzoek naar afsluiting van zeegaten. Minister gaf opdracht voor Oosterschelde en Brouwershavense Gat, De afsluiting van zeegaten, zowel die tussen de Zeeuwse en Zuid-Hol landse eilanden, als die tussen dè Waddeneilanden, brengt consequen ties met zich mee van zodanige om vang, dat daartoe eerst zal kunnen worden besloten, nadat zeer uitvoeri ge studies zijn uitgevoerd. In het Z.W. van het land is een mogelijke afslui ting van het zeegat van het Haring vliet reeds in de in gang zijnde studie betrokken. De minister heeft blijkens zyn memorie van antwoord aan de Twee de Kamer thans opdracht gegeven de mogelykheid van afsluiting van de zeearm tussen Overflakkee en Schou wen en van de Oosterschelde te be studeren. De mogelijkheid van inpolderingen van gedeelten van de Waddenzee en daarmee verband houdende de. afslui ting van zeegaten in dit gfebïed' wor den reeds bestudeerd. De opslibblng van de Lauwérszëe is thans zover ge vorderd, dat overwogen kan worden tot partiële bedijking over te gaan. Een plan voor deze inpoldering is in studie. Suikercampagne loopt ten einde. De campagne van de Centrale Sui kerfabriek te Sas van Gent loopt snel ten einde. Reeds thans zijn 60 arbeiders werkloos geworden, door dat de directie van de fabriek zich genoodzaakt zag twee ploegen werk lieden te ontslaan. dient te worden beschouwd. Vlissingen zo goed als Den Helder, Rotterdam, IJmuiden of welke haven ook. Van officiële besprekingen over al dan niet uitbreiden van de opleiding te Vlissingen. overplaatsing van het kamp Hilversum of stationnering van een landingsdivisie is evenmin iets be kend. Elf Sinten in St. Niklaas bij St. Nicolaas (Slot van pag. 1). Aan burgemeester Bouwense vroeg Sinterklaas, hoe het met Hannie Breure ging, die als gevolg van een aanrijding een been moet missen. „We hopen op spoedig herstel", zeide de burgemeester, die voorts hoopte op vooruitgang en opbloei van zijn gemeente. Sinterklaas beloofde dit alles goedmoedig. St. Maarten wilde zelfstandig blijven, St. Pancras be geerde Spaanse touristen, en hartely- ke woorden had de goede Sint voor St. Jansteen en zijn burgemeester Geirnaerdt, die zoveel voor de Belgi sche vluchtelingen deed tijdens de oorlog. Een betere weg en een oplos sing van het rootwaterprobleem, vroeg de burgemeester, burgemeester Baas van St. Laurens wilde naai' de St. Laurensbaai in Amerika en ieder vroeg zo het zijne. GESCHENKEN. Toen kwamen de geschenken van Nederlandse zijde; lepeltjes met ge meentewapens, sigaren, tegels, oor konden, sïerklompen en wat al niet meer. En tot besluit: de goede gaven van de Sint, levensgrote speculaaspoppen, voor iedere burgemeester één, bin nengedragen door de elf Vlaamse meisjes, die de Sint begeleid hadden. „Zie de maan schynt door de bo men"! zongen de burgervaders. Er werden natuurlyk nog vele goe de woorden gesproken over en weer, waarbij, merkwaardig genoeg, het woord Benelux nauwelijks genoemd werd. De stemming werd steeds beter. Het was Sinterklaas in optima forma en vooral toen Belgen en Nederlan ders zich des avonds aan een gemeen schappelijke maaltijd verenigden Werd de stemming voortreffelijk. De stad St. Niklaas toonde zich aan de vooravond van de verjaardag van haar beschermheilige een voortreffe lijke gastvrouwè ën deze excursie van Nederlandse Sinten was door dit alles een uitstekend succes. Vermeldens waard is nog, dat er meer Belgische en Nederlandse journalisten waren, dan Nederlandse Sinten. BOUW VISMIJN TE VEERE GEGUND. Het werk voor de verbouw van de vismijn te Veere is gegund aan Wal raven te St. Laurens. FEEST TE BROUWERSHAVEN Grote belangstelling uit Zeeuwse visserskringen. Op hartelijke wyze heeft de bevolking van Brouwershaven Donderdag haar nieuwe burgemeester ingehaald: met vlaggen en zingende schoolkin deren, met muziek en vele redevoeringen. Daarby was het af en toe alsof het hier niet een specifiek Brouwershavens feest gold, maar een aangele genheid, die geheel Zeeland aanging, want de belangstelling uit het overige deel der provincie was zeer groot, fcerwyl in de vele toespraken tot de nieu we burgervader, de heer J. L. van Leeuwen, voornamelijk één thema was te beluisteren: „De Zeeuwse visserij heeft de heer Van Leeuwen terug". Zoals bekend was deze voor zyn vertrek uit Zeeland naar Scheveningen, secretaris van de Vereniging „Zeeuwse Visserybelangen". De burgemeester wees er echter verscheidene malen met nadruk op, dat hjj in de eerste plaats bur gemeester vanBrouwershaven was. „Dat wil ik en dat moet ik zijn. Pas daarna is er tijd voor andere zaken l" De nieuwe burgervader werd met zijn echtgenote aan de grens der ge meente opgewacht o.a. door het mu ziekcorps „Apollo" en de schoolkin deren, waarna het in optocht naar het eerbiedwaardige raadhuis ging, waar de heer en mevrouw Van Leeu wen op de pui de zanghulde van de schooljeugd in ontvangst namen. Ver volgens werd in de raadszaal de offi ciële raadsvergadering gehoudën, tij dens welke de heer Van Leeuwen als eerste burger van Brouwershaven werd geïnstalleerd. Hij werd met me vrouw Van Leeuwen binnengeleid door het oudste en het jongste raads lid, de heren C. W. den Boer en P. de Moor, waarna de gemeente-secre taris, de heer P. W. Bazen, het ko ninklijk besluit van de benoeming voorlas en wethouder Dekker de in stallatierede uitsprak. Spreker zeide op een goede samen werking te hopen en behandelde in het kort diverse aspecten van het maatschappelijk leven in Brouwers haven. Tenslotte hing de wethouder de heer Van Leeuwen de ambsketen om. REDE BURGEMEESTER. Burgemeester Van Leeuwen zeide met vreugde deel te gaan nemen aan het bestuur der gemeente. Uitvoerig schetste hij de geschiedenis van Brou wershaven en bepaalde zich voorts DE HEER J. LAMPERT ERELID Straatprijs van de consumptiemelk komt vrij. Tijdens de ïn het Schuttershof te Middelburg gehouden najaarsvergade ring van de Coöp. Melkinrichting „Walcheren" werd medegedeeld, dat dit jaar tot 29 November 15.322.086 kg. melk werd ontvangen, dit is 95.359 kg. meer dan in dezelfde periode van 1951. De uitbetaalde voorschotprys ligt ruim 2 cent per kg. hoger dan in dat jaar. Volgend jaar komt de straatprys van de consumptiemelk vry. De overgang zal echter geleidelijk moeten gaan. Momenteel ontvangt de consument in Zeeland per liter melk 15 cent steun. De totale bijdrage op de consumptiemelk bedraagt voor geheel Ne derland 160.000.000. Veere tot bestuurslid. De heer P. Be- suijen te Biggekerke werd herkozen als lid van de commissie van toezicht. De voorzitter dankte het scheiden de bestuurslid, de heer J. Lampert uit Gapinge, zeer hartelijk voor het vele werk, dat hij in het belang van de vereniging heeft verricht. Hij was met een korte onderbreking van de oprichting in 1916 af bestuurslid en vervulde vele jaren het ambt van se cretaris. De heer Lampert dankte al len, inzonderheid béstuur en direc teur, voor de prettige samenwerking en haalde vele oude herinneringen op. Op voorstel van de heer C. Wat- tel werd hy tot ere-lid benoemd. De vergadering stond onder leiding van de voorzitter der C.Z. „Walche ren", de heer S. Simonse, die in zijn openingswoord gewaagde van een lo-' nende melkveehouderij gedurende *t afgelopen jaar. De directeurswoning is thans ook klaar, zodat de nieuw bouw aan de fabriek te Middelburg voorlopig voltooid is. De financiële toestand is gunstig.Sedert 1 Januari 1952 traden 45 nieuwe leden toe. De productievefkoop vertoont een stijgende lijn, waarbij vooral de melk- yoghui't én de vlasoorten op de voor grond komfen. Alle geproduceerde magere melkpoeder werd aan de vee houders terugverkocht. In de laatste drie perioden van vier weken werd op de door veehouders geleverde melk een kwaliteitstoeslag betaald van ruim f 14.000, dit is ruim 0,4 cent per kg. melk. Met de Coöp. Zuivelfa briek te Wemeldinge werd een belan gengemeenschap aangegaan, welke 1 Januari a.s. in werking zal treden. De vergadering besloot in 1953 van nieuwe leden geen inleggeld te eisen. Zij benoemde heer H. J. Volkers te IN HANSWEERT WORDT AANGEPAKT Vermoedelijk in Februari kiellegging voor Pakistaanse sleepboot Iii een half jaar tijd is er naast de sluismonding te Hansweert veel ver anderd. Op liet terrein van de scheepswerf „Zeeland", die enkele tiental len jaren stil en verlaten lag', klinkt vveer het lied van de arbeid. Zeven tig paar lianden vinden er gretig werk om de werf, onder de leiding van de nieuwe N.V. in orde te brengen en straks de schepen te gaan bouwen, die op de wereldzeeën de faam van Nederland op scheepsbouwgebied ver der zullen helpen verbreiden. Wanneer men ziet wat in enkele maanden tot stand is gebracht, dwingt dit bewondering af. In de kale, lege hal die de laatste jaren slechts als opslagplaats dienst deed, liggen de verrolbare bouwvloeren reeds klaar, verschillende macliines zyn inmiddels opgesteld en de grote persen en loodskranen zullen weldra volgen. De timmerwerkplaats is volledig geïnstalleerd met moderne machines en in het naastgelegen magazijn beginnen de rekken met onderdelen zich te vullen. Op de bovenverdie ping is de laatste hand gelegd aan een ruime cantine met keuken voor het personeel, terwijl de uitslagzol der klaar ligt om het eerste werk te ontvangen. Verder is op het terrein een nieuwe loods voor profielbewer king verrezen en de twee hellingen zijn vrijwel gereed. Op de reparatie helling die. nog wordt verlengd om schepen mét een diepgang van 4% meter te kunnen ontvangen, zijn in middels reeds verschillende binnen schepen gerepareerd. Op het ogen blik rust de kustvaarder „Orion" op de blokken, om gedeeltelijk van een nieuw vlak te worden voorzien. Is dit gebeurd, dan staat reeds een kustvaarder van 500 ton op de lijst voor reparatie. De scheepvaartwe reld heeft de weg naar de werf „Zeeland" dus ontdekt! Langs de hellingen zijn leidingen gelegd, waaruit lucht, zuurstof en èlectriciteit kunnen worden betrok ken, uit de toegang tot de werf is 100.000 m3 modder gebaggerd, kort om, alles is vrijwel klaar om straks met volle kracht aan de nieuwbouw te kunnen beginnen. Waarschyixlyk zal in Februari a.s. de kiel voor de door Pakistan bestel de zeesleepboot worden gelegd, ter- wjjl nog andere orders te wachten Buitengewoon tevreden is de lei ding over het personeel, voor het overgrote deel uit Hansweert en om geving afkomstig. Met onthou- siasme geven de mannen zich aan dit jonge bedrijfi Vermoedelijk zal in Januari worden begonnen met de vakopleiding op een eigen avond school. Niet alleen een dertigtal jon gens, doch ook verschillende oudere werklieden hebben zich hiervoor aan gemeld om zich zo in een der scheep- bouwvakken verder te doen opleiden. Vóór Januari zal het personeel niet meer worden uitgebreid, doch wanneer straks de bouw van nieuwe schepen een aanvang neemt, zal ze ker worden voortgegaan met het aanwerven van arbeidskrachten. De gemeente Kruiningen en het dorp Hansweert in het bijzonder kunnen hier niet anders dan wel by varen. Daarom klinkt het lawaai op de werf ook de gehele bevolking als mu ziek in de oren! K. Koets 75 jaar Zaterdag wordt de bekende schrij ver van Zeeuwse schetsen en tonuel- srukken, de heer K. Koets, 75 jaar. De heer Koets, die thans in Den Has g woont, werd te Rilland Eath geboren en verliet zjjn geboorteplaats, toen hij in 1901 bjj de belastingdienst werd benoemd. Eerst was hij werkzaam ui Sas van Gent, daarna te Terneuzen en Rotterdam en tenslotte In Den Haag. In Rotterdam, waarheen hy in 1915 werd overgeplaatst, werd op zijn initiatief in Januari 1920 een Zeeuwse vereniging opgericht, de eerste in Nederland, die later door vele andere werd gevolgd. Als be stuurslid was hij onvermoeid in de weer om de Rotterdamse vereniging „Zeelandia" te doen groeien en bloeien. Bijzondere bekendheid verwierf de heer Koets als schryver van Zeeuw se toneelstukken, die zowel in als buiten Zeeland, grote instemming verwierven en steeds met succes werden opgevoerd. Zo zyn van zijn hand „Inkwartieringe", „Nae de Goes se mart", „Baes Jan is jaloers", .,'t Leven ls een lotterië", „A is de leu gen..." en niet te vergeten „d'Ouwe Janna", een spel, dat de toestanden van 50 tot 60 jaar geleden onder -le Zeeuwse arbeidersbevolking schil dert Dit stuk, dat velen reeds heeft ontroerd, zal binnenkort weer in Utrcht worden opgevoerd. Voorts be werkte de heer Koets enkele Gro ningse stukken in het Zeeuws: „Ad bij het heden: „Iedere mogelijkheid om tot uitbreiding van de bestaans middelen te geraken zal ik benut ten", aldus spreker. Ten aanzien van het visserij probleem, waarmede men ook in Brouwershaven enigszins te maken heeft, zeide hij, dat dit tot de .moeilijkste vraagstukken van Neder land op economisch terrein behoort. In grote lijnen schetste spreker ten slotte welke punten in de toekomst vooral zijn aandacht zullen hebben, zoals de woningbouw, havenbeschoei ing, restauratie stadhuis en kerk, de regelmatig terugkerende overstro ming van het' havenplein, het vereni gingsleven enz. Het oudste raadslid, de heer C. W. den Boer, sprak een korf begroetings woord namens de raad en zeide te hopen, dat er onder Gods zegen en onder leiding van burgemeester Van Leeuwen vele besluiten tot heil van Brouwershaven genomen mogen wor den. ZES EN TWINTIG SPREKERS... Na de officiële raadszitting voer den niet minder dan 26 sprekers het woord. De heer-A. L. S. Lockefeer, lid van Ged. Staten en voorzitter van het dagelijks bestuur van de Stichting Zeeuwse Visserijbelangen, bracht de grote blijdschap van de Zeeuwse vis serijwereld tot uitdrukking over de komst van de heer Van Leeuwen naar Brouwershaven,. „We hebben een stille, maar niettemin levendige hoop, dat U zich weer zult zetten tot bestudering van de Zeeuwse visserij- problemen". Op humoristische wijze vertelde de heer Lockefeer over zijn samenwerking met de heer Van Leeuwen, waarna hij Brouwershaven met deze burgemeester geluk wenste. Burgemeester mr. B. Kolff uit \his- singen, die met het voltallige college van B. en W. van deze gemeente aan wezig was, schetste de grote be kwaamheden van de heer Van Leeu wen en wenste eveneens Brouwers haven geluk. Vervolgens werd ,'t wooj'd ..gevoerd door de heer A. J. Berenpas. die, jmet burgemeester- mr. dr. N. Bolkpsteih van Middelburg het gewestelijk be stuur van de P.v.d.A. vertegenwoor digde, wethouder L. P. van Oorschot uit Vlissingen, de heer A. de Beijl, gemeente-secretaris van Vlissingen, burgemeester A. H. Vermeulen van Dreischor, dr. J Sperna Weiland als predikant van de Ned. Herv, Gemeen te, ds. J. Keizer als predikant van de Geref. Kerk (artikel 31 K.O.), ma joor W. H. van Ballegoyen de Jong als districtscommandant van de rijks politie, oud-burgemeester C. Gast, overste W. K. de Feytef als districts commandant van de Nationale Re serve, mevr. v. d. Werve-v. d. Have namens de Vrouwenbond van de P. v.d.A. te Dreischor, de heer H. J. Gast namens de, kleuterschool, burgemees ter H. R. Nieborg van Duivendijke namens de „Vriendenkring", de heer J. H. Leendertse als commandant van de brandweer, de heer A. J. Argelo als directeur van de Centrale Dienst Noord-Zeeland, de heer H. J. Voo- ren als hoofd van de openbare school, de heer L. J. A. Huybrecht als voor zitter van de vissersvereniging Veere —Vlissingen—Arnemuiden, burge meester H. K. Michaëlis van Bruinis- se namens „Algemeen Vissersbelang" te Bruinisse. de heer C. van Noord namens de vissersvereniging te Oud dorp, de heer B. Schot namens de vissersvereniging „Helpt Elkander" te Zierikzee. de heer P. H. J. Ever wijn als dirigent van „Apollo", de Middenstandsvereniging, wethouder M. A. van Popering uit Vlissingen, de heer D. de Mos uit Scheveningen, de heer P. de Baare als voorzitter van de Vissersvereniging te Breskens en de vader van de nieuwe burgemees ter. De heer Van Leeuwen dankte alle sprekers, waarbij hij er nogmaals de nadruk op vestigde in de eerste plaats burgemeester van Brouwershaven te willen zijn. Daarna was er een koffiemaaltijd in „Jacob Cats", tijdens welke de heer Lockefeer als tafelpresident fungeer de en nog gesproken werd door de heer C. Hamelink, lid van Ged. Sta- ten, burgemeester A. C. Willemsen van Yerseke en de heer P. de Moor namens „Sportbelangen". In botsing met St. Nicolaas. Donderdag heeft zich op de weg van Goes naar het Wolfaartsdijkse Veer een aanrijding voorgedaan tus sen een bromfietsberijdster en een auto, waarin St. Nicolaas was geze ten. Eerstgenoemde, mevr. C. B,—V. uït Yerseke, kwam bij de botsing 'in de sloot terecht, maar liep geen li chamelijk letsel op. De auto was op weg naar Kats, waar St. Nicolaas een bezoek aan de jeugd ging brengen. het tie verloopt" en „Oans eenigst Kind". Onder de schuilnaam „Jaap uut de Wulleminapolder" schreef hy tal van Zeeuwse schetsen, voordrachten en verzen en verzorgde hij sinds 1936 met onderbreking tijdens de bezetting Zeeuwse uitzendingen voor de Vara. Door ziekte moest hij onlangs deze uitzendingen enige tijd onder breken, maar thans heeft hy de lei ding weer op zich genomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 2