PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT BILT Sensationele ommezwaai van de Duitse regering in Bonn Elf Nederlandse Sinten in St. Niklaas bij St. Nicolaas Kantlij n BOTSING VAN 2 STRAALJAGERS BIJ EINDHOVEN DE ZUIDERZEEWERKEN VERGEN ENORME KAPITALEN 195e Jaargang-No. 287 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. 8. den Boer. Adj. W de Pagter. Hoofdred. G. Ballintijn. PI verv.: W. Leertouwer en H A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct. per week. f 5.45 p. kw., fr. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESSE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrijdag 5 Dec. 1952 ADVERTENTIEPRIJS V ct per mm Minimum p aavertontj* f 3 Ing mededelingen driemaal tariet Kleine advertenties (max 8 regels) van 1—5 regels f 1.—. Iedere regei meer 20 cent ..Brieven of adres Bureau van dit Blad' 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. tclef 26. Bur. Vlissingen Walstr 58—60. telef. 2355 4 lijnen (b.g.g 1 of 2160) Middelburg. Markt 51. telef. 3841. Goes. Lange Vorststraat 63. telef 2475 (b g.g 2228) Oostburg. Finlandstraat 2. telef 16. Terneuzen. Brouwerijstr 2 Zlerikzee. N Bogerd'-tr C 1 HET WAS OF ER EEN BOM ONTPLOFTE Ratificatie van Europese verdragen uitgesteld De Westduitse Bondsrepubliek zal de Europese verdragen dit jaar niet meer ratificeren, daar de fracties der regeringspartijen het ter elfder ure nodig hebben gevonden zelf een uitspraak van het staatsgerechtshof over de grondwettelijke toelaatbaarheid der verdragen te vragen. Een beslissing van de Duitse Bondsdag over de verdragen zal thans eerst tegen Pasen kunnen worden genomen. Het was of er een bom ontplofte in de zittings zaal van het Westduitse parlement, toen Donderdagmiddag tijdens het de bat over de verdragen de leden van de Christelijke fractie worden opgeroe pen tot een fractiezitting. Tevoren hadden de leiders van de regeringsfracties met dr. Adenauer beraadslaagd over de toestand, die was ingetreden door inlichtingen van de zijde van het staatsgèrechtshof in Karlsruhe. Deze inlichtingen hadden bij de regering de overtuiging geves tigd, dat de thans lopende behande ling van de verdragen voor het ge recht en de na de ratificatie te ver wachten socialistische klacht een zeer langdurig uitstel van de voltooi ing der ratificatie zouden kunnen be tekenen. Daarnaast is kennelijk de zorg toe genomen, dat de beslissing van het gerecht tot een grondwettelijke crisis zou kunnen leiden, indien de ratifi- Vanavond schijnt de maan weer door de bomen. Vanavond trip pelen op alle daken paarden- voetjes. Vanavond klinkt in alle schoorstenen een wild geraas. Van avond wordt aan iedere deur ge klopt. Vanavond worden in iecier huis de aloude Sinterklaasversjes gezongen en gaan voor al wat jong is lang gekoesterde idealen in ver vulling, veel gemakkelijker, dan later idealen ooit in vervulling zul len gaan. Vanavond zullen millioenen men sen verzameld zijn in hun huiselij ke kring en voor een ogenblik hun zorgen vergeten. Vanavond zullen er millioenen mensen zijn van goe den wille. En als nu ook eens de idealen in vervulling konden gaan van alle volwassenen, precies zo als de ide alen van alle kinderen? Wat zou er dan gebeuren? Kinderen zijn en dat is eigen lijk toch wel heel merkwaardig als men de hebzuchtige wezens ziet, die er dikwijls later uit groeien be scheiden in hun verlangens. Met een stuk speelgoed zijn zij gelukkig en zij houden met een wonderlijk instinct rekening met wat de beurs van hun ouders dragen kan, ook al komt dan alles vanavond „van Sinterklaas". Zij vragen geen gro te dingen. De kinderhand is immers gauw gevuld. Maar die volwassenen! Wat zul len die wel vragen! Als men al die mensen, waarvan er zo verbazingwekkend véél van goeden wille zijn, vanavond in hun hart zou kunnen kijken, dan zou men zien, dat zij ook met wei nig tevreden zouden zijn. Zij zouden vragen, dat men de atoombommen vernietigen zou. Zij zouden verlangen, dat er in plaats van alle vijandschap een beetje menselijk begrip zou rijzen tussen de verschillende volkeren. Zij zou den begeren, dat de mensen, die elkaar op alle conferenties in alle conferentie-oorden ter wereld toe spreken, eindelijk eens de zin van elkanders woorden zouden verstaan. De Babylonische spraakverwarring zou de wereld uit moeten gaan. Zijn in wezen deze verlangens ook niet ongelooflijk bescheiden? Is het waarlijk zo veel, wat de gewo ne mens verlangt? Maar weten we het allemaal. De atoombom zal niet meer ver dwijnen. En men zal elkaar aan de groene conferentietafels moedwillig blijven misverstaan. De mensen, die niet aan de groene tafels zit ten, zullen daar niets van begrijpen. Omdat pas als iemand achter zo'n groene tafel gaat zitten, het is, alsof hij ophoudt een mens van goede wil te zijn Wie de brieven leest van de Duit sers, die voor Stalingrad sneuvel den en de brieven, die zij van hun vrouwen en kinderen ontvingen, komt verbijsterd tot de conclusie, dat die Duitsers, die mannen, die vrouwen, die kinderen, heel gewone menselijke mensen waren, die niets liever wilden dan thuis zyn, thuis, zonder oorlog, met een desnoods bescheiden dagloon, maar met vrouw en kinderen, in alle eenvoud, om gelukkig te zijn. En die mogelijk heid scheppen, daar slagen al die honderden millioenen mensen samen niet in. Zij zien er geen kans toe. Er zijn mensen, die altijd kinde ren blijven. Ondanks alle teleur stellingen geloven zij in een be tere toekomst. Zij houden hardnek kig vast aan hun idealen. Zij geloven nog in Sinterklaas. Niet alleen van avond. Als de maan door de bomen schijnt en de paardenvoetjes trappe- len, als er aan de deur en aan het raam geklopt wordt. Maar altijd. En op den duur, het kan niet anders, zullen zij gelijk krijgen. De wereld en wie er op wonen zijn door hun Schepper niet gemaakt om tot een hel te worden. Als de mensen maar als de kin deren waren. Bescheidener, eenvou- I diger. Ook achter de groene tafels. catie zou hebben plaats gehad voor dat het gerecht gesproken zou heb ben. De onverwachte koerswending van de regeringspartijen wordt in rege ringskringen dan ook gemotiveerd als een poging om een kennelijk onver mijdelijke vertraging zoveel mogelijk te verkorten. De regeringspartijen zullen vandaag hun steun geven aan 't socialistische voorstel, waarin uitstel van de rati ficatie wordt gevraagd. Zij willen dan onmiddellijk bij het gerecht een grondwettelijke uitspraak op korte termijn vragen. Ofschoon in regeringskringen ten sterkste wordt ontkend, dat ook po litieke motieven tot het uitstel zou den hebben geleid, geeft men toe dat een dergelijke indruk in het buiten land welhaast onvermijdelijk is. In regeringskringen laat men er geen twijfel over bestaan, dat men Twee soldaten te Venlo kregen schotwonden. In een kazerne te Venlo demon streerde een vaandrig een revolver voor enkele soldaten. Hij wist .liet, dat het wapen geladen was. Twee kogels verlieten de loop. Een soldaat kreeg een schot in het been, de twee de een schot in de rug. Zij liggen nu in een hospitaal. zelf de nu gekozen weg „weinig ele gant" vindt en moeilijk te verdedigen tegenover de publieke opinie. DEMONSTRATIES. Vierhonderd vrouwen hebben Don derdag voor het parlementsgebouw gedemonstreerd tegen de Duitse her bewapening. Aangenomen wordt, 'at de vrouwen door communistis :he vredesorganisaties met autobussen naar Bonn waren gebracht. Eerder hadden 200 communistiscne j.-ngeren getracht toegang te krijgen tot het gebouw. Zij werden, evenals de vrouwen, door de politie verdre ven Jeugdige Friezen vielen de kinderheilige aan Kon met zijn knecht ontsnappen. Sinterklaas en zijn knecht hebben een slechte indruk gekregen van de jeugd te Leeuwarden. Zij traden daar het Beursgebouw binnen, waar 1500 knapen en meisjes verzameld waren, die een ontzaggelijk rumoer maakten. Eerst dacht de Sint, dat de jeugd zo verheugd was over zijn komst, maar toen men hem de mantel vrijwel van het lichaam rukte, aan de benen trok en met appelen smeet, veranderde zijn mening. Zwarte Biet moest het aanzien, dat zijn zak pepernoten stuk getrokken werd en de noten door de zaal werden geslingerd De jeugd er waren een stelletje belhamels bij wilde pro testeren, omdat er te weinig zitplaat sen waren in de zaal. Er ontstond een wilde stoeipartij, waarbij een poppen kast werd vernield en zelfs enige po litieagenten zo door de jeugd werden „verdrongen", dat er van orde geen sprake meer was. Met heel veel moei te slaagde de kindervriend er in met zijn knecht een uitgang te bereiken, aldus Het Vrye Volk. De organisatoren van het feest de vereniging voor de straat-, markt en rivierhandel, kunnen er niet op gewekt op terugzien. Een van de belangrijkste Franse steunpunten in Indo-China, is aangevallen door de Vietminh. Een troepenmacht ter sterkte van 7000 man deed een aanval op Xasam, dat 200 km. van de stad Hanoi is gelegen. Een van de versterkte punten by Xasam, gefotografeerd toen de Frans-Vietnammese troepen zich voorbereidden op de tegenaanval. Twaalf jaar voor moord op a.s. schoonvader te Haarlenx. Gehele familie was fout. De Haarlemse rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen dc 24-jarige Haarlemse slagers knecht J. S., die op de avond van de 23e Juni zijn a.s., schoonvader, de 53-jarige scheepsbouwer J. C. M. Dikmans. tijdens een twist met een hamer van het leven heeft beroofd en daarna met behulp van een an dere a.s. schoonzoon van de versla- fene het lijk verzwaard met stuk en ijzer in het Spaarne heeft ge worpen. De slagersknecht werd ver oordeeld tot twaalf jaar gevangenis straf. De achttienjarige groenteknecht J. E., die S. geholpen had het lijk in het water te gooien, werd tot een half jaar gevangenisstraf ver oordeeld. Ook stond terecht de vrouw van de vermoorde, die geacht wordt op de hoogte te zijn geweest van het gebeurde en een portemonnaie van haar man in ontvangst heeft geno men. nadat het misdrijf was ge pleegd. Zij werd veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf, even als een zoon van de verslagene, die geholpen heeft de sporen van het misdrijf uit te wissen. EEN TOESTEL KWAM BRANDEND OMLAAG Eén der piloten werd gedood Tijdens een oefenvlucht zyn twee Gloster Meteor straaljagers van de vliegbasis Soesterberg Donderdagmiddag omstreeks half vier, ongeveer tien km. ten Noordoosten van Eindhoven, by Nedervvetten en Nuenen met elk aar in botsing gekomen. Beide vliegers stelden de uitschietbare stuurstoel in werking om zich te redden. De eerste luitenant-vlieger Kemenade, oud 26 jaar, gehuwd en wonende te Eindhoven, kwam per parachute behouden op de grond. De vlieger van het tweede toestel, de eerste luitenant-vlieger Van der Werve, oud 31 jaar, gehuwd en wonende te Zeist, kon zich niet uit de stoel losmaken en werd gedood. van de omgekomen vlieger. Hij was zittend in de schietstoel neergestort. De andere vlieger liep by het neerda len per parachute een verwonding aan de voet op. De machine van luit. Van der Wer ve kwam brandend omlaag. De ande re daalde min of meer in glijvlucht. Beide toestellen vielen tenslotte op ongeveer drie honderd meter van elk aar in een weiland neer tussen de plaatsen Nuen en-Boord en Nedérwet- ten, waarbij de brokstukken van het brandende toestel wijd en zijd ver spreid raakten. In de nabijheid van een boerderij werd het lijk gevonden Oud-kantonrechter schoot op twaalfjarige knaap Had last van „jagersreflexen". Enige dagen geleden heeft de rechtbank te Brussel de eigenaar van een groot landgoed, een gewe zen kantonrechter, tot een hoge geldboete veroordeeld, omdat hij een schot met een karabijn van zwaar kaliber een soort waarmee men in de Congo op olifanten jaagt had gelost op een 12-jarig jongetje dat over de omheining van zijn tuin was geklommen. De knaap werd hier door ernstig gewond en moest gerui me tijd in een zienkenhuis doorbren gen. Ter verontschuldiging voerde de heetgebakerde man aan: „Ik was woedend en had onbewust een ja gersreflex." Geen bouwvolume. Er is een poging gedaan om van minister Witte (Volkshuis vesting en Wederopbouw) ge daan te krijgen, dat St. Nico- Iaas in St. Niklaas aan elk der elf Nederlandse Sinten bouw volume voor een enkele wo ning zou kunnen geven. De minister beloofde net. schrok van eigen edelmoedigheid, vreesde critiek van de Kamer, trok zyn belofte in „Bouwvolume is een te ern stig iets voor een op zichzelf aardig grapje!", zei minister Witte. Zou iemand de elf burge meesters die ene woning heb ben misgund? Jammer, minister Witte! Er zou geen critiek geweest zijn. Ernstige werkloosheid in Britse havens. Een vijfde deel der havenarbeiders heeft geen baan. Aan duizenden Britse havenarbei ders, die als gevolg van een aanzien lijke achteruitgang van de bedrijvig heid in de Engelse havens werkloos zyn geworden, zal binnenkort waar schijnlijk verzocht worden vrijwillig ander werk te aanvaarden. In totaal zijn 16.000 van de 80.000 Britse ha venarbeiders werkloos. De oorzaak hiervan is voornamelijk de sterke vermindering van de Engel se uitvoer, doordat de landen van het gemenebest om het pond sterling te redden minder van Engeland kopen en doordat de Engelse afzet in andere landen grote concurrentie ondervindt van de Duitse en Japanse industrie- en. Deze toestand duurt thans reeds 8 maanden en wordt nog verergerd door de invoerbeperkingen, die de En gelse regering heeft ingesteld FILM OVER VINCENT VAN GOGH. Op 30 Maart 1953 zal het 100 jaar geleden zyn dat Vincent van Gogh werd geboren. Dit feit is voor Poly- foon-Profilti aanleiding, geweest om en kleurenfilm over hel leven van de schilder te maken. Reeds zijn het af- felopen voorjaar in Parijs, Arles, aint Remy Auvers en ook in Neder land opnamen gemaakt. De film duurt 20 minuten. Waar is Eisenhower? Volgens „Le Monde" heerst onder de journalisten van het Pentagon (het Amerikaanse ministerie van defensie) de mening, dat generaal Eisenhower sedert Maandag op weg is naar Korea, ondanks de lijst van besprekingen, die door het secreta riaat van de nieuw gekozen presi dent Woensdag werd gepubliceerd. Prins Bernhard heden op Schiphol verwacht Naar wij vernemen wordt Z.K.H. Prins Bernhard van zyn reis door Zuid Amerika Vrijdagochtend 5 De cember op Schiphol terugverwacht. GEEN FRUITTEELTINTERESSE? Voorlopig nog geen inpoldering van de Waddenzee De minister van verkeer en waterstaat heeft uitvoerige mededelingen ge daan over de benamingen voor sluizen, polders, kanalen enz. in het IJsel- meergebied en over de gang van zaken bj) de voortschrijdende drooglegging der Zuiderzee. Tot nog toe hebben de waterstaatswerken in en voor de Noordoostpolder 135 millioen gulden gekost en er zal nog 20 mlllioen nodig zijn. De landbouwkundige werken vorderden 298 millioen gulden en er zal nog een bedrag van 275 millioen nodig zijn, maar door staat tegenover, dat tot ultimo 1951 reeds 116 millioen gulden aan inkomsten werd ontvangen, ter wijl tot aan het tijdstip van de voltooiing nog 122 millioen aan inkomsten verwacht kan worden. Voor het gebied „Oostelijk Flevo land" de bedijking van de Flevo land-Oostpolder zal eind 1955 gereed zijn woraen de waterstaatswerken op 290 millioen gulden begroot en de landbouwwerken op 500 millioen, waarvan in de loop van 10 jaren een bedrag van 150 millioen aan inkom sten zal staan. Het vraagstuk van de Wadden-inpoldering vereist nog zo veel studie, dat bepaaldelijk daarmee niet kan worden begonnen, wanneer de inpoldering van Oostelijk Flevo land gereed zal zijn. Wat de provinci ale indeling van de IJselmeerpolders betreft heeft de regering haar stand punt nog niet bepaald, met uitzonde ring van de Wieringermeer, die bij Noord-Holland is gevoegd. Het denk beeld van een twaalfde provincie werd geenszins algemeen aanvaard. In het centrum en de Oostelijke helft van de Noordoostpolder is de kolonisatie thans zover gevorderd, dat tot instel ling van een gemeente met meer dan 10.000 zielen binnenkort kan worden overgegaan. DE VISSERS. De minister verklaarde, dat de ge ruchten over het afvloeien van 4000 k 5000 personen, die thans nog in Uselmeervisserij en verwante bedrij ven een bestaan vinden, hem niet ge heel duidelijk zijn, omdat er in die be drijfstakken dit seizoen slechts 1897 personen werkten. „ZIE DE MAAN SCHIJNT" Levensgrote (speculaas) vrijers voor iedere burgervader Vlaamse gastvrijheid en Vlaamse humor vierden hoogtij. Midden in het „soete Wa-eslant", ten Zuiden van Oost-Zeeuwsch-Vlaande ren, ligt de mooie stad, die in deze dagen een wel zeer actuele naam draagt St. Niklaas! En elf Nederlandse burgemeesters van gemeenten, welker naam met „Sint" begint, stonden daar Donderdagmiddag kinderlijk ver baasd, met vvyd open monden: de goede Sint liet hen door elf vroljjke Vlaamse meiskes een levensgrote vrjjer van speculaas aanbieden, versierd met de Belgische en Nederlandse driekleur! Spontaan hieven de elf Nederlandse burgervaders een Sinterklaaslied aan, dat beloond werd met een geestdriftig applaus van de vele genodigden in de ontvangzaal van het prachtige neo-Gothische stadhuis. Zjj kenden eikander niet eens, die elf Nederlandse burgemeesters. Zy wa ren op initiatief van burgemeester R. de Vidts van St. Niklaas en van bur gemeester W. Baas van St. Laurens, ieder voor zich de grens overgestoken op deze zonnige Decemberdag, om aan de vooravond van St. Nicolaas de goede heilige in de stad St. Niklaas hun opwachting te maken. En wat zagen zjj in St. Niklaas? Het rood-wit en blauw wapperde hoog van de torens! De winterkermis was in volle gang! Het stadhuis van St. Niklaas opende wyd zijn machtige poorten een schare van Belgische autoriteiten wachtte daar reeds, on der wie de arrondissementscommissa ris mr. G. de Cleene, de garnizoens commandant, maj. Lagneaux, de Ka merleden Van Rooyen en Van Gerwen en het voltallige gemeentebestuur van de vijftigduizend inwoners tellende textielgemeente St. Niklaas. Nauwelijks waren allen in de ont- 1 gezeten, of burgemeester 'idts uitte zijn vreugde over de gemeenschappelijke St. Nicolaasvie- ring in Nederland en België en kon digde de komst aan van de goede Sint zelve. En daar kwam hij, voorafgegaan door de gezamelyke bodes en door elf in blauwe zijden japonnen en zwarte jakjes gestoken Vlaamse maagdekens, wier jeugd met de 600-jarige ouder dom van de goede Sint wel heel sterk contrasteerde. Si. Nicolaas zelf was in vol ornaat. Al zijn pracht en praal had hjj uit het verre Spanje meegebracht en zelden ziet men dan ook in het koele Noor den een Sint, die zo met Zuideiyke luister uitgedost is. Alleen deze Sint leverde al een onvergetelyke aanblik op. Dankbaar constateerde St. Nicolaas, dat nog nimmer zoveel edelachtbaar heid zich had opgemaakt om hem te begroeten in de stad, die zijn naam draagt. En een voor een liet hij deze Nederlandse Sinten voor zich ver schijnen. Wat stonden sommigen te stamelen! Daar kwam St. Laurens, met burgemeester W. Baas, St. Maar tensdijk, met burgemeester D. C. Bouwense, St. Annaland. met burge meester P. H. Geirnaerdt, St. Maar- truid, met burgemeester J. J. C. M. Beckers, St. Jansteen, niet burge- meesster P. H. Geirnaerdt, St. Maar ten, met burgemeester P. J. Korver, St. Michielsgestel, met burgemeester mr. W. C. A. Francissen, St. Odilien- berg, met burgemeester 'E. M. J. Prick, St. Oedenrode met burgemees ter V. J. E. Leurs, St. Pancras, met burgemeester K. C. Kronenberg er. St. Philipsland, met burgemeester L. J. de Jonge. „Oi de heren wensen hadden", vroeg de goede Sint en burgemeester Baas wees er op dat de Engelse ver taling van zijn vorige gemeente Kerk- werve „church-hill" is en verklaarde, dat hij graag een bulldog, een bloed hond, zou hebben. „Dan moet U bij St. Franciscus zijn en niet bij mij", zei Sinterklaas, „SI. Franciscus gaat over de dieren". (Vervolg op pag. 2). Het vervroegd aanleggen van een gedeelte-dijk, waardoor het eiland Marken met de vaste wal wordt ver bonden, wilde de minister in overwe ging nemen. In het gedeelte Noordoostpolder, waarvan de gronden nog uitgegeven moeten worden, is een groot aantal bedrijven van 12 tot 18 hectare gepro jecteerd, maar herziening kan nog overwogen worden. TOEWIJZING BEDRIJVEN. In het algemeen zullen de bedrijven worden toegewezen aan personen tussen de 26 en 50 jaar, die aan daar voor te stellen eisen voldoen. In het verleden kon de uitgifte niet sneller geschieden, omdat er onvoldoende middelen waren voor het stichten van gebouwen. Verwacht wordt, dat het resterende gebied nu in vier j'aren kan worden uitgegeven. Dan moeten ge middeld per jaar 150 tot 200 boerde rijen en de bijbehorende landarbei derswoningen verrijzen. In de gehele polder zullen ruim 1600 bedrijven be schikbaar komen, waarvan er 100 in overheidsbeheer blyven om een juist en wetenschappelijk verantwoord oor deel te krijgen over de landbouwmo- gelykheden in de Zuiderzeepolders. In het voorjaar 1952 wilde men een 24-tal fruitteeltbedryven uitgeven, maar tenslotte raakte men er slechts 7 kwyt. Voor uitgifte in 1953 zijn nu 43 bedryven beschikbaar. Te Emmeloord zal een ziekenhuis verrijzen met ruimte voor 60 bedden: de kosten zullen 1 ¥z millioen bedra gen. DE NAMEN. Wat de naamgeving in de nieuwe Zuiderzeepolders betreft, deelde de minister mede. dat de toekomstige Westerpoldei Markerwaard za! heten, de Oosterpolder wordt Flevoland- Oost en de Zuiderpolder Flevo'and- Zuid. De voornaamste stad zal Lely stad heten naar ir. C. Lely, de ont werper van de Zuiderzeeplannen. By Zwolle komt een Ketelmeer, bij Har derwijk een Veiuwemeer. Eén van de gemalen zal heten naar dr. H. Colyn, andere naar Simon Stevin en prof. dr. H. A. Lorentz. Voorzitter Surinaamse regeringsraad overleden. De voorzitter van ae Surinaamse re- sraad, de heer A. C. J. M: Al- ;rga, is plotseling overleden. Hy werd in 1887 te Paramaribo geboren en volgde een ambteiyke loonbaan. Na zyn pensionnering vestigde hy zich als advocaat te Paramaribo, was tydelyk lid van het Hof van Justitie en werd landsminister van justitie en Kolitie. Na het aftreden *'an dr. Buis ooi werd de heer Alberga voorzitter van de regeringsraad van Suriname, tevens landsminister van algemene zaken. DE VERWACHT: WEINIG WIND. Vrij veel overdrijvende wolkenvel den, maar overwegend droog weer. Over het algemeen zwakke Westelij ke wind. Zelfde middagtemperaturen als gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1