NIEUWS UIT ZEELAND WISSEL BEVELANDEN ZUID-BEVELAND De Sint draagt't een Qwarm hart toe SNUGGER EN LINKY VEROVERDEN DE MIDDELBURGSE JEUGD WATERSCHAP VRIJE VAN SLUIS MOET DIJKGESCH0T VERHOGEN DONDERDAG 4 DECEMBER 1952. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Rattenbestrijding m Zeeland een succes. Nieuwe actie van 13 t.m. 22 December. De actie tot bestrijding van de rat ten in Zeeland is voortreffelijk verlo pen, waarbij alle rattenhaarden radi caal werden opgeruimd. Aldus ant woordden Zeeuwse gemeenten op vragen, die de Plantenziektenkiindige Dienst him dit jaar stelde naar de uitslag van de in 1951 gehouden streekactie tegen bruine ratten. Sommige gemeenten gaven te kennen dat zij in 1951 de bestrijding hadden stopgezet, omdat de ratten tengevol ge van vorige acties geheel uit de om geving waren verdwenen. Er viel hier dus, niets te bestrijden! Andere ge meenten konden volstaan met het op ruimen van enkele overgebleven rat tenhaarden. Eén gemeente meldde van actie te hebben afgezien, omdat de bewoners het gehele jaar door de bestrijding ter hand namen. In vergelijking met de andere pro vincies zou Zeeland ongetwijfeld aan spraak op de eerste plaats kunnen maken, ware het niet, dat in deze provincie tegenover zoveel uitmun tende resultaten enkele ernstige schaduwzijden moeten worden ge steld. Niet alle gemeenten konden ge tuigen van even grote belangstelling voor de bestrijding van de zijde van het publiek. Enkele rapporteerden zelfs, dat deze belangstelling volko men ontbrak. Hetzelfde moest wor den vastgesteld ten opzichte van de medewerking van de hoeren. In en kele gemeenten bleek deze voortreffe lijk te zijn, in andere daarentegen liet zij alles te wensen over. Verschil lende gemeenten betreurden ook, dat buurgemeenten niet aan de bestrij ding deelnamen. Terecht noemden de ze gemeenten de bestrijding daarom onbegonnen werk en gaven zij de suggestie de actie verplicht te stel len. De gemeenten, die van actie had den afgezien, gaven hiervoor in de meeste gevallen financiële bezwaren als reden op. Uit het antwoord op de enquête bleek ook, dat verscheidene gemeenten klachten hadden over de nalatigheid van de bevolking ten aan zien van het opruimen van levens- middelenafvallen. Indien dit niet vóór de actie geschiedt, loopt men het ri sico, dat de ratten het lokaas onaan geroerd laten. De komende streekactie zal van 13 tot 22 December a.s. worden gehou den als onderdeel van de grote lande lijke actie. Goes SINT N1COLAAS REIKTE DIPLOMA'S UIT. Sint Nicolaas had voor een 12-tal E.H.B.O.-ers van de afdeling Goes Dinsdagavond in „De Prins van Oranje" wel een bijzonder geschenk meegebracht. Uit de zak van zwarte Piet kwamen n.L 12 diploma's voor de onlangs geslaagden te voorschijn. Nadat de diploma's uitgereikt waren door de Sint. kwamen ook nog ver scheidene andere E.H.B.O.-ers en niet-E.H.B.O.-ers „op het matje". Zwarte Piet bracht verder alle an dere aanwezigen een surprise. Nadat er koffie met koek was geserveerd verlieten Sint en Piet onder luid ge zang de zaal. Hierna volgde een korte pauze, waarin een kleine verloting werd gehouden. Na de pauze bleven allen nog enke le uren gezellig bijeen om een dansje te maken, wat de stemming nog ver hoogde. PRAATAVOND OVER ZIEKTEBESTRIJDING. Dinsdagavond hield de afd. Goes en omstreken van de Ned. Fruittelers Organisatie in samenwerking met de Vereniging van Oud-leerlingen van Tuinbouwcursussen in café De Tol een .praatavond. De heer S. K. Phaff van de Plantenziektekundige dienst gaf hier een terugblik over de ziek tebestrijding in het afgelopen jaar, om daarna uiteen te zetten welke lering hieruit voor 1953 kan worden getrokken. Achtereenvolgens pas seerden hierbij de winterbespuitin- gen, de insectenbestrijding en de schurftbestrijding de revue. Met de grote hoeveelheid bestrijdingsmidde len is het niet mogelijk eenzelfde schema voor alle bedrijven aan te geven. De warme periode van Mei heeft geleerd, dat bij een hoge tem peratuur de fruitbomen zeer gevoelig zijn zwoor alle bestrijdingsmiddelen. Hiermee wordt nog te weinig reke ning gehouden. Bovendien reageren diverse rassen op hun eigen manier op de bespuitingen. Daai'om is het zaak dat iedere fruitkweker zijn eigen bedrijf, en het karakter van de bestrijdingsmiddelen, goed kent. Hier uit kan worden geconcludeerd, dat fruitkweken een bedrijf is, waarvan men zonder gedegen vakkennis niets terecht brengt Temeer daar de eisen, welke aan het fruit worden gesteld, zoveel hoger zijn dan vroeger en dien tengevolge de maatregelen welke hiervoor getroffen moeten worden, steeds ingewikkelder worden. Op de 'nleiding volgde nog een geanimeerde bespreking. COöP. KOLENVERENTGING. De Coöp. Kolenvereniging „Goes en Omstreken" hield Dinsdagavond in „De Prins van Oranje" te Goes haar jaarver gadering, onder voorzitter schap van cie heer J. W. Lrjftogt. Bij de afhandeling van de jaarstukken bleek, dat het afgelopen boekjaar tot tevredenheid stemt en dat de omzet was toegenomen. De heer P Cricq werd als bestuurs lid herkozen. Bij de rondvraag wees de heer Gricq op de vooruitgang, wel ke na de fusie van de coöp. kolenver eniging en „Ons Belang" en „De Bij enkorf" viel te bespeuren. Voor een talrijker publiek werd ver volgens éen interessant filmprogram ma vertoond door de filmdienst van de Goöp. Verbruikscoöperaties. Na o.m. een tilm over de bouw van de nieuwe, meelfabriek aan de Rgnhaven te Rotterdam en een propagandistisch woord, had Goes de première voor Zeeland van de jubileumfilm van de Staatsmijnen „De Zwarte Stroom". Naast prachtige natuuropnamen uit het Zuid-Limburgse land, gaf deze rolprent een interessant beeld van het machtige bedrgf van de Staatsmijnen. RAAD HOEDEKENSKERKE Gemeentebegroting voor 1953 vastgesteld. De raad van Hoedekenskerke kwam in openbare vergadering bjjeen, onder voorzitterschap van burgemeester mr H. J M. Stieger. Staande werd het overigden van oud-burgemeester J. Ermerins her dacht. Met gevoelvolle woorden schet ste de voorzitter het zeer werkzame leven van de overledene en de ach ting, die hij in ruime kring heeft ver worven. Tot afgevaardigde, als bedoeld brj art. 3, 2e lid der gemeenschappelijke regeling streekziekenhuis werd de voorzitter benoemd. Bij de vaststelling der begroting 1953 werden door de heer C. J. Boo ne vragen gesteld over het vergun ningsrecht ingevolge de drankwet, de brandweer, de ingetrokken subsidie aan de Bond tegen het schenden door het vloeken van Gods Heiligen Naam, de commissies tot wering van school verzuim en de subsidieverlening aan het Economisch-Technologisch Insti tuut voor Zeeland. Nadat de inlich tingen door de voorzitter waren ver strekt, stelde de heer Boone voor, gezien dè moeilijke financiële positie der gemeente, de subsidie ad 0,10 per inwoner aan het E.T.I in te trek ken. Dit voorstel werd verworpen met 5 tegen 2 stemmen. Vóór stemden de heren Boone en A. Menheere. Nadat de voorzitter nog een uit voerige toelichting had gegeven over de wijze van subsidiëring der Kruis verenigingen, werd de begroting voor de dienst 1953 ongewijzigd vastge steld. De gewone dienst sluit met 212.522,82 in inkomst en uitgaaf met een post voor onvoorzien van 1251.47. De kapitaalsdienst sluit in inkomst met 180.935,70 en in uit gaaf met 309.786,71, derhalve met een nadelig slot van 128.851,01. De begroting van het burgerlijk armbestuur werd eveneens ongewij zigd vastgesteld met een gemeentelijk subsidie van 3600. Het bedrag per leerling voor het lager onderwijs krachtens art. 55bis der lager onderwijswet 1920, werd voor 1953 vastgesteld op 34. Bij de rondvraag vestigde de heer J. Boogaard de aandacht op de ha ven, waar te weinig ruimte is voor het verladen van bieten. De heer Boo ne vroeg bij begrafenissen, tijdens het houden van toespraken, het luiden te onderbreken, hetgeen door de voor zitter werd toegezegd. RAAD KRUININGEN Verbetering der wegen nogmaals aan de orde. VEERTIG WONINGEN IN HANSWEERT Dinsdagavond kwam de gemeente raad van Kruiningen onder voorzitter schap van burgemeester M. Vogelaar in openbare vergadering bijeen. De voorzitter deelde mede de toe zegging te hebben ontvangen, dat de wijziging in de classificatie der ge meente voor de personele belasting zal worden goedgekeurd. De gemeente zal dus in den vervolge behoren tot de 7e klasse in plaats van tot de 8e klasse. De aanslagen der personele belas ting, die in verband met deze wijzi ging twee jaar ten achter zijn, zullen dus ook binnen afzienbare tijd de be trokkenen bereiken. De raad besloot tot het aangaan van een geldlening, groot f 65.300.ter consolidatie van de vlottende schuld, aangegaan voor de stichting van de R.K. school voor schipperskinderen te Hansweert. De heer J. Witte (vrije lijst), die wederom een voorstel had ingediend om de Molenmeet te bestraten, was ontevreden over de zijns inziens laak bare houding van B. en W. Deze had den n.L geadviseerd om over dit voor stel. dat in de vorige vergadering grondig was besproken en daarna ver worpen, niet meer te discussiëren. Het is meer voorgekomen, zeide hij, dat een voorstel, dat eerst werd verwor pen in een volgende vergadering de goedkeuring van de raad verwierf. „De teerwegen moeten in Kruiningen verdwijnen", aldus spr. B. en W. heb ben dit vroeger toegezegd en deze ereschuld dient ingelost te worden. De heer B. P. Burkunk (P.v.d.A.) trachtte de heer Witte te overtuigen van het verkeerde standpunt om op een pasgenomen besluit terug te ko men, temeer daar in de volgende ver gadering de begroting aan de orde komt, waarbij men de noodzakelijk heid, tot verbetering van verschillende wegen nog eens onder ogen kan zien. Tenslotte moest het voorstel toch wor den aangehouden daar de stemmen over het voorstel staakten. Voor stem den de heren Witte, Burkunk, J. van Ballegooijen (P.v.d.A.), E. A. E. M. Suij (KVP) en R. F. M. Rammeloo (KVP). Wat betreft enkele verzoeken om premie voor woningver betering be sloot men een derde der kosten voor rekening te nemen. Het voorstel werd aangenomen met de stem van de heer Witte tegen. Verder werd aangenomen een her ziening van de partiële uitbreidings plannen voor de kommen Kruiningen en Hansweert. De heer P. A. Kakebeeke werd we gens periodieke aftreding op 31 De cember 1952 herbenoemd tot lid van de commissie van toezicht op het sportterrein. Op een vraag van de heer Ramme loo, deelde de voorzitter mede, dat de bouw van 40 woningen voor het per soneel van de werf is goedgekeurd. Met de laagste inschrijvers, de heren Poleij en Mollet, is overeengekomen, dat met het werk voor 30 woningen kan worden aangevangen. De overige tien moeten nog even worden aange houden. Hoog water in Zandkreek Rond vier uur werden Woensdag vele reizigers van en naar Noord- Beveland onaangenaam verrast door het water. Zowel te Katseveer als te Kortgene en Wolfaartsdijk kwam het water bij vloed tengevolge van de wind zó hoog, dat de veerdammen onder water kwamen te staan. Uiter aard kon hierdoor enige stagnatie in de veerdiensten niet uitblijven. En voor de Zuid-Hollandse automobilist, die bij zijn bezoek aan Schouwen, zijn auto op de dam te Katseveer had geparkeerd, zal het allerminst een blij weerzien zijn geweest, toen hij moest constateren, dat de auto ge ruime tijd de overslaande golven had moeten trotseren. De heer A. L. Stallaert 30 jaar keurmeester. Na afloop van de Woensdag in Hulst gehouden premiekeuringen werd in hotel „De Koning van Enge land" de heer A. L. Stallaert gehul digd, omdat hij 30 jaar lang als keur meester heeft gefungeerd. Hij werd benoemd tot ere-lid van de vereni ging van paardenfokkers „Door Een dracht Sterk" te Hulst. heinkenszand BEGRAFENIS OUD-BURGEMEES TER J. ERMERINS. Op de algemene begraafplaats te Heinkenszand werd het stoffelijk overschot ter aarde besteld van de heer J. Ermerins, oud-burgemeester- secretaris van Hoedekenskerke. Op uitdrukkelijke wens van de overledene geschiedde deze ter aarde- bestelling in alle stilte. Een schat van bloemstukken bedekte de baar. In de kerk der Gereformeerae Ge meente te Colijnsplaat spreekt Vrijdag avond 5 December ds. Dieleman uit Yer- seke. Bij het postkantoor te Yerseke met het daaronder behorende ambtsgebied werd geoVrende de maand November f 12 479.68 ingelegd en f 29 918.39 teruebetaald. Het laatste door dat kantoor afgegeven boekje draagt het nummer 3741. In de Geref. Gemeente te Hoedekens kerke werd de heer D. Hoffius herkozen als ouderling. De heren I. Elenbaas en C. de Meester werden herkozen als dia ken. Een tafeltennisploeg van het perso neel van de Ned Spoorwegen. Van Gend en Loos en de P T.T. te Goes speelde een wedstrijd tegen „Animo" uit Sas van Gent. De bezoekers klopten de Goessena- ren met 182. De opbrengst van de klaprooscollecte te Waarde bedroeg f 48.90. In het badhuis van het „Groene Kruis' te Krabbendijlce zijn in de maand No vember 1230 baden genomen. Advertentie Heeft U nu nog geen St. Nicolaas-geschenk voor hem gekocht Geen nood, wij hebben nog volop keus in SHAWLS, HANDSCHOENEN. DASSEN MANCHETKNOPEN Speciale St. Nicolaasverpakking. f, St. Jacobsstraat 25, Vlissingen. Advertentte ...en waar zijn hart vol van is, loopt de geschenkenstroom van over! ST. NICOLAASVOORSTELLINGEN P.Z.C. Steek tier warmpjes in! 't Kost eigenlijk zo weinig! Krabbendijke DE SPAARBANK Gedurende de maand November is bij de Rijkspostspaarbank te Krabben- dijke ingelegd f 13.60i.13, terugbetaald f 10.596.45, terwijl 4 nieuwe boekjes werden uitgereikt. VERGADERING IJSCLUB. Maandagavond hield de IJsclub „Krabbendijke" haar jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer J. Blok. Meegedeeld werd, dat het door de hoge waterstand nog niet mogelijk was geweest om de baan in orde te laten maken. Tot bestuursleden werden herkozen de heer A. Zuidweg-Burger en mej. E. Vogelaar. De heer J. Cusee werd benoemd tot secretaris. Tenslotte vertoonde de voorzitter J.' Blok lichtbeelden over zijn reis door de Verenigde Staten van Ame rika. Schore DE SINT OP BEZOEK. Door de winkeliersvereniging „.Han delsbelangen" van Kapelle-Biezelinge én Schore was er Dinsdagavond in het verenigingsgebouw te Schore een St. Nicolaasfeest voor de schoolgaande jeugd. De Sint werd welkom geheten dogr het hoofd der openbare lagere school, de heer Drever, waarna door de kinderen van de school en de kleu terschool, onder leiding van mej. S. Verhage, verschillende zangspelletjes werden opgevoerd. Daarna werd afscheid genomen van mevr. Hamerpagt-Kostense, die zeven jaar als onderwijzeres de beginselen van het onderwijs aan de kinderen heeft bijgebracht Zij mocht als dank daarvoor, een prachtig cadeau in ont vangst nemen. Namens de oudercom missie overhandigde de voorzitter, de heer C. Goud, een cadeau. Tot slot bracht de heer Drever dank aan „Handelsbelangen" en kregen de kinderen hun surprises. BEGROTING VOOR DE DIENST 1953 Op 11 December algemene vergadering te Oostburg. Uit de voorstellen van het Dageigks Bestuur van het waterschap Het Vrfte van Sluis aan de Algemene Vergadering, welke op 11 December a.s. zal worden gehouden te Oostburg, blijkt, dat het dijkgeschot voor het dienstjaar 1953 zal moeten worden verhoogd van 38 tot 40 per h.a. voor wat betreft de ongebouwde eigendommen, terwijl voor de gebouwde eigen, dommen een heffing blijft van 7 van de belastbare opbrengst van die eigendom volgens de grondbelasting. Bovendien wordt voorgesteld een kasgeldlening aan te gaan tot een be drag van 500.000 ter financiering van de uitgaven voor de gewone dienst en als voorlopige financiering der buitengewone werken. Uit de toelichting op de begroting 1953 blijkt, dat de verhoging van het dykgeschot noodzakelijk is geworden voor het gewone onderhoud aan de zeewering en de wegen, welke laatste vooral In slechte toestand verkeren. Uitstel van onderhoud zou later extra uitgaven betekenen. Het Ligt in de bedoeling op zeer bescheiden schaal nieuwe teerwegen aan te leggen. Meer dan tweeduizend kinderen genoten intens van de avonturen der vrolijke vagebonden. Snugger en Linky, de twee vrolijke vagebonden, wier dwaze en spannen de avonturen dit jaar het hoogtepunt vormen van de reeds tot een goede traditie geworden St. Nicó laas voorstellingen der Provinciale Zeeuwse Cou rant, hebben Woensdagmiddag de Middelburgse jeugd stormenderhand veroverd. Ruim tweeduizend jongens en meisjes genoten Intens van de kos telijke gebeurtenissen op het Schutte*rshof-toneel en bereidden Ixivendien St. Nicolaas, die in hoogst eigen persoon met zgn knecht een kort bezoek uan de kinderen bracht, een grootse ontvangst. Keer op keer schudde het Schuttershof op zijn grondvesten, zó luid word er gejuicht en zó enthousi ast werden de Sinterklaasliedjes gezongen! Driemaal vulde de grote zaal zich rechts handjes kreeg te drukken, uit- tot berstens toe met meisjes en jon- geleide gedaan, gens, die popelend van ongeduld naar Zaterdag a.s ken en met vaders en moeders, die de peuters vergezelden en die al even veel plezier hebben gehad als hun kroost. Dank zij Baby den Toonder, die op de piano luid meegezongen liedjes speelde, was de echte St. Ni- colaasstemming er reeds direct in en toen de helden van de dag, Snugger en Linky, met hun accordeon en „toe ter", uit de koffiekamer kwamen en een zegetocht door de zaal naar het toneel maakten, raasde een wervel wind van gejuich door het gebouw, zodat de muren er van trilden. Daarna gingen de kinderen, op het uiterste puntje van hun stoel gezeten, geheel op in de belevenissen van het edele duo, over wie zij aan het begin reeds een toepasselijk liedje hadaen gezongen. Snugger en Linky's-avon turen op het politiebureau waren al zo grappig en verrassend, dat de spe lers die zich bijzonder goed van hun taak kweten en prachtige typen hadden gecreëerd nu en dan moei te hadden, zich verstaanbaar te ma ken. zó werd er gelachen. Maar de vrolijkheid bereikte de top, toen het tweetal als kruideniersbedienden-te gen-wil-en-dank de zonderlingste ma nipulaties verrichtte, welke blijkbaar tot doel hadden, de kruidenierswinkel zo vlug mogelijk in een ruïne te ver- anderen. Het laatste tafereel was bui- tengewoon spannend. Snugger en Lin ky Tieten toen blijken, dat zij toch wel een goed hart bezitten door in een vèr land een daad te verrichten, waarvoor alle kinderen het duo dankbaar moch ten zijn. Maar méér vertellen wg niet, want het overige moet een verrassing blijven voor de meisjes en jongens, die de komende dagen van het toneelstuk (waarbij de grime, het décor en de costumes uitmunten) zullen genieten. DE SINT OP BEZOEK! Aan het slot van de voorstellingen kwam de Sint op bezoek, die door de honderden kinderen met gezang en gejubel werd begroet en die hen van af het toneel heel hartelijk toesprak. Natuurlijk moesten ook enige meisjes en jongens bij hem verschynen, niet om in de zak te worden gestopt, maar om voor de Sint een liedje te zingen (zij deden dat stuk voor stuk keurig!) en om daarvoor door Zwarte Piet be loond te worden met een marsepeinen foto van Snugger en Linky. Met het traditionele „Dag Sinterklaasje" werd de goede heilige, die links en Zater3ag a.s. wacht Goes dit ver kwikkende kinderfeest en Woensdag a.s. is Vlissingen aan de beurt. In Middelburg is de belangstelling zo groot, dat op 20 December nogmaals een serie voorstellingen moet worden gegeven. Advertentie In verband met de plaats gehad hebbende consolidatie van de vlotten de schuld, waardoor voor een bedrag van 2,7 millioen aan vaste leningen werd gesloten, is de post rente en reservering van aflossing zeer bedui dend gestegen. Voor aankopen van reserve mate rialen bestemd voor opslag tot her stel van de zeewering brj cventuële calamiteiten is 40.000 uitgetrokken, ten laste van het Zeeweringfonds, waarin ook voor deze dienst de jaar- 'gkse storting van 15.000 is ge raamd. Met de eventuële bouw' van de wachtsluis te Cadzand alsmede de conservatiesluis te Nieuwe Sluis, Breskens, is rekening gehouden. Voor de zeewering is wegens on derhoud uitgetrokken 100.000, voor ae waterleidingen 136.000 en voor Je wegen 250.000. Reserve aflossing geldleningen zee wering eisen 89.999,99 en f 114.750. De buitengewone dienst vermeldt werken ter verbetering van de afwa tering voor 110.000, voor de afwa teringskunstwerken 259.000, defen sie-, oorlogs- en bezettingsschade 618.000, waaronder wachtsluis te Cadzand. De gewone dienst sluit op 2.060.075,80 in inkomsten en uitga ven met 59.356,19 als onvoorziene uitgaven. De buitengewone dienst geeft totaal 1.263.604,99 in inkomsten en uitgaven met de post geldleningen als sluitpost ad 604.200. De ingekomen stukken vermelden een schrijven van de gemeente Cad zand inzake de te verlenen bijdrage in de kosten van verbetering van de Ringdijk te Cadzand tot tertiaire weg ad f 15.000, alsmede een verzoek van omwonenden tot herstel van de brug bij de Driekoker te Retranchement. Het hoofd van de Technische dienst raamt de kosten hiervoor op 37.000, met gebruik van de verlengde Bai leybrug, welke vrijkomt brj de nieu we Zwinbrug nabij het Sluisse Veer. Verder vermeldt de agenda net op maken van een aanbeveling van drie personen ter benoeming van een ge zworene voor het 2e district Groede wegens periodieke aftreding van de heer A. J. de Bruijne te Cadzand, als mede enkele aankopen, verkopen van grond en uitgifte in erfpacht en wij ziging staat van waterleidingen. Yerseke ST. NICOLAAS KOMT TOCH. Het niet doorgaan van de jaarlijk se intocht van Sint Nicolaas te Yer seke werd niet alleen door de kinde ren en zieken, maar door de gehele bevolking als een groot gemis ge voeld Dank zij het initiatief van de heer J. W. Wiltenburg, kon aan het comité een flink bedrag ter hand worden gesteld, zodat de intocht als nog voortgang kan vinden. Deze is nu bepaald op Zaterdag 6 December. De Sint zal "s middags in de haven aankomen, waarna een rondgang door de gemeente zal worden ge maakt met medewerking van de har monie „Mozart". Kapelle DE SINT GAF MET MILDE HAND Dinsdagmiddag verwelkomden de schoolkinderen en ook ouderen Sint Nicolaas en zijn beide knechten bij 't station Kapelle-Biezelinge. De kin deren zongen liedjes en de plaatse lijke fanfare „Ons Genoegen" bracht de Sint en zijn knechten een ovatie. Hierna trok de stoet, voorafgegaan door de fanfare, naar Biezelinge. waar de kinderen getracteerd werden. Daar na werd de tocht naar Kapelle voort gezet, waar de kinderen op het bordes van het gemeentehuis werden ont haald. 's Avonds werden de kinderen te Schore een geschenk aangeboden. KERKNIEUWS GEREF. KERK (ART. 31 K.O.). Bedankt voor Middelburg: ds. J. F. Heij te Hasselt. Nieuws in een Notedop Met algemene stemmen heeft de ge meenteraad van Bussum besloten Gede puteerde Staten van Noord-Holland te adviseren de gemeenten Bussum en Naar den. met buitenwijken van Hulzen, te ver enigen in een nieuwe gemeente. 70 afgevaardigden uit 22 landen heb ben Dinsdag te Santiago de opening by gewoond van een internationaal congres van journalisten President Carlos Ibanez van Chili verklaarde, dat het van het grootste belang was. dat het congres, dal vijf dagen zal duren, een duidelijke om schrijving geeft van het begrip persvrij heid. Het congres zal ojn. een voorstel be spreken tot de oprichting van een „we reldorganisatie van journalistenverenigin gen". De kring Den Haag van de Katholieke Nationale Partij heeft besloten deel te nemen aan de gemeenteraadsverkiezingen 1953. Marktberichten VEILING KAPELLE. 3 Dcc. Exportveïling: Appelen: Goud- relnetten AAA 23.30. Idem A 20. Idem BC 15.80. Idem I grof 195020.75. Idem I 15.40—1550. Idem II 6.40—8. Idem keu ken 11.90—12.40 Idem fabr. 6.10—0.70. Jonathan A 29,20. Idem BC 27. Idem I grof 23.10—25,90. Idem I 15.80—17. Idem II 6. Idem keuken 11.601650. Idem fabr. 6.10—6.00. Sterappel I grof 20.60. Idem I 23.10. Golden Delicious A 37. Idem BC 25.70. Idem 1 grof 29.10. Idem I 20.95. Idem II 11,60 Idem keuken 2150. Idem fabr, 11.20. Cox Orange Pippin keuken 29.10—30.10. Idem fabr. 15.30. Zure Bel lefleur I grof 16.8017,10. Idem I 15 15.70. Idem II 3.10. Idem keuken 850. Idem fabr. 3.80. Zoete Ermgaard I 25. Idem II 12.20. Peren: Comtesse de Paris I grof 30.05. Idem I 23- Idem H 3.90. Ioem keuken 1450—14.80. Idem fabr. 4.30—4.60. Conference I 40.0540.45. Idem keuken 6.40=-7.80. Idem fabr. 3. Saint Reir.y I grof 8.20. Idem I 7.60. Idem II 6. Idem keuken 6.707.60. Idem fabr. 3,30. Gie- ser Wildeman I grof 21. Idem I 1950— 20.75. Idem U 450. Idem keuken 12.30. Kleipeer I grof 1150. Idem I 7.70. Win- tersuikerij I S.alles per 100 kg. Verpakt fruit: Appelen: Goudreinette AAAA 30. Idem AAA 23. Idem AA 27 30. Jonathan AAA 33. Idem AA 33. Idem A 32. Wintercheer AAA 31. Idem AA 30. alles per kg. Kleine velling. Diversen: Ellisons Orange 20. Tuinzoet 23—33. Cox Orange Pippin 1151 Goudreinette 7—14. Hol lands zoet 916. Emile d'Heyst 411. alles per kg. Noten 85—1.40 per 100 st. Groenten: Boere kool 9—11. Sprult- kool 30—47. Savoye kcol 4. Rode kool 11, alles per kg. Bloemkool 17—26 per stuk VEILING GOES. 3 Dec. Groenten: Bloemkool 2655. Knolselderij 1016. belde per 100 stuks. Spruiten 40—56. Rode kool 7—9. Savoye kool 9—18. Witte kool 5—530 Boere kool 8—14. Uien (stek en afw.) 3.506. Prei 27—28. Kroten 9. Knolselderij 13. alles per 100 kg. VISMIJN TE BRESKENS. 3 Dec. Aangevoerd: 1031 kg. export garnalen 1.90—157 104 kg. schar 50^-68. 213 kg. bot 41—57. 15 kg. sardön 39-43. 250 kg. haring 22—23. 20.000 kg. onver kochte haring. VISMIJN TE VEERE. 3 Dec. Aangevoerd: 280 kg. sarden 44. Waar zijn onze schepen ArkeldIJk 2 v. Rotterdam te New York. Averdijk 2 v. New Orleans te Antwerpen. Axeldijk 1 v. New Orleans n. P. Arthur. Dalerdijk pass. 3 Mona Island n. Antw. Diemerdijk pass 2 Mona Isl. n. Vanc. Dongedijk 2 v. Rotterdam te Porti. (Ore). Duivendljk 2 v. Habiburg n. Rotterdam. Grootekerk 3 v. Beira te Amsterdam. Hoogkerk 2 v. Bombay te Karachi. Laagkerk pass, 3 K. Guardafui n Adel. Laurenskerk 2 v. Colombo n. Madras. Lissekerk 3 v. Dubai te Bahrein. Maaskerk pass. 2 Las Palmas n. Amsterd. Metula pass. 2 O. Billilon n. Singapore. Orion 2 v. Amsterdam n. Tunis. Perna 30 v. Suva n. Brisbane. Plato 2 v. Palermo n. Rotterdam. Polydorus 30 v. Java te New York. Poseidon 2 v. P. au Pr te New York. Tjlkampek 28 v. Osaka n. Nagoya. Bali 4 te Djibouti verw. n. Java. Friesland pass. 2 K. St. Vincent n. Rolt. Garoet 2 v. Genua n. Java. Laertes pass. Portland n. Swansea. Nagekomen advertentie. VEILING SOUBURG 6 DECEMBER 1953. Het perceel Vllss straai 118 is uit de hand verkochL Not. VAN' DER HARST.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 9