Sss- N.-BEVELANDSE BOERENZOON KEERDE TERUG UIT AMERIKA Zeeuwse Almanak KERK VAN EVANG. GEMEENTE TE CADZAND IN GEBRUIK MATR0ZENSHAG PUR0L Oranjeboom 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 4 DECEMBER 1952. WIE VERRE REIZEN MAAKT Opgetogen over de belevenissen. Ko van Arenthals uit Kats, een boerenzoon die tot de uitverkorenen be hoorde om, onder auspiciën van de Mutual Security Agency, zeven maan den in de Amerikaanse landbouw te mogen rondneuzen, moest Woensdag by zyn thuiskomst ervaren, dat het gemakkelijker is om van Amerika naar Noord-Beveland te komen, dan van Kortgeno naar Kats. Het autopech- duiveltje stond hem op het veer reeds op te wachten, zodat hij in het zicht van de ouderlijke hoeve moest stranden. Maar nadat eindelijk het blijde weerzien met de familie had plaatsgevonden, kon Ko, die in Amerika aan interviews gewoon was geraakt, ons iets van zyn reis vertellen. „Het was in één woord: reusachtig!" Op 10 Mei was de Nederlandse groep, bestaande uit vijf dames, waaronder leraressen en boerendoch ters, alsmede 14 heren, namelijk landbouwingenieurs, ambtenaren van de voorlichtingsdienst en jonge boe ren, met de „Westerdam" uit Rotter dam vertrokken Het begin was reeds goed, want wegens plaatsgebrek moest men de overtocht eerste klasse maken! In Washington ontmoette men de overige deelnemers van de uit 150 personen bestaande groep, afkomstig uit alle mogelijke delen der wereld. Hier kreeg men een week lang verschillende lezingen ter oriën tatie te verwerken, waarna de groep over zes staten werd verspreid. De enige Zeeuwse deelnemer kwam op een gemengd boerenbedrijf in de staat Ohio terecht. Drie maanden lang heeft Ko daar met de boer en zijn gezin samengewerkt en zo gelegen heid gekregen het Amerikaanse le ven ten plattelande en de landbouw van meer nabij te leren kennen. Vol lof was hij over de buitengewoon grote voorkomendheid waarmee men hem overal tegemoet trad. Zyn con clusie over de Amerikaanse landbouw is uiteraard dezelfde als van iedere andere Nederlandse agrariër, die dit land mocht bezoeken. De landbouw is er zeer extensief, de boer doet prac- tisch alleen met zijn gezin het werk, •waarbij bijv. de zoon van 10 jaar reeds handig met de tractor weet te manoeuvreren, wanneer dit nodig is. In de vierde maand van zijn verblijf in Ohio trok Van Arenthals met een ambtenaar van de voorlichtingsdienst de streek door om de voorlichting en het bekende „4 H's"-werk te leren kennen. Tenslotte was hij zes wéken op de universiteit van Columbia, waar hij een cursus over de tuinbouw, het marktwezen e.d. volgde. Het was alles overweldigend. Ook in de uni versiteit, welke eigenlijk een stad op zichzelf vormde met o.a. een stadion voor 88.000 toeschouwers. INVITATIE-REGEN. Tussen de bedrijven door regende het invitaties om bij Amerikaanse fa milies en verenigingen te gast te zijn. „Bijna tot vervelens toe heb ik er films over Nederland gedraaid, doch opvallend was hoe zeer hier belang- Zeeuws programma in de aether. In de rubriek „Streekuitzendingen" door de VA.R.A. wordt op Zaterdag 6 December a.s. van 2.35 tot 3 uur een Zeeuws programma uitgezonden, dat verzorgd wordt door de heer K. Koets en waaraan wordt medege werkt door het zangkoor van de Zeeuwse Vereniging „Zeelandia" te Rotterdam, onder leiding van haar dirigent Piet Dollee Jr., mevrouw H. A. VogelKoets, mej. Verhage en de heren A. F. H. Kraak, oud- en ere voorzitter van bovengenoemde Zeeuw se Vereniging, Sacco van der Made en Adri Kaan. Onderwerp: Het bluuft toch altied: Oans Zeëland. Voor HEREN SJAALS, HANDSCHOENEN, DASSEN, OVERHEMDEN, DASSPELDEN MANCHETKNOPEN, ZAKDOEKEN. sinds 1899 St. Jacobsstraat 1, Vlissingen. Wy zyn tot 9 uur geopend. KEERZIJDE.. stelling voor ons landje bleek te be staan" Na nog een weekje te Wash ington aan een rapport te hebben ge- vverkt, ging de Nederlandse groep scheep op de „Maasdam". In Halifax werd nog een aantal Nederlandse emigranten opgepikt, die met verlof naar hun oude vaderland gingen en na een stormachtige overtocht keerden Ko en zijn reisgenoten in ons land terug. Of hij in Amerika had willen blijven? Och, het hangt zoveel af van ■Je toekomstmogelijkheden in eigen land. Doch hiervan was onze Noord- Bevelander wel verzekerd: Voor hem die wil aanpakken, liggen er in Ame rika veel meer mogelijkheden! Commissaris der Koningin bezocht St. Annaland Woensdagmiddag heeft de Commis saris der Koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casem- broot, vergezeld door mr. J. de Vries, chef der derde afdeling van de pro vinciale griffie, een officieel bezoek gebracht aan Sint Annaland. Te circa twee uur werden de. Com missaris en de heer De Vries ten huize van de burgemeester, de heer F. M. Boogaard, ontvangen. Nadat te zamen met de wethouders de maaltijd was gebruikt, werden o.m. bezocht de Ned. Hervormde Kerk, de kleu terschool en 't veilingsgebouw, waar het onlangs gereed gekomen koelhuis in ogenschouw werd genomen. Te vens werd èen bezoek gebracht aan het oude gemeentehuis, dat ten dele bewoond wordt door de heer L. van 't Hof. Tenslotte werden ten gemeentehui ze de raadsleden aan de Commissaris voorgesteld, waarna een bespreking volgde. 1 iv-VfuVderlü •- i I Aa* PaV L.crbe',,rlk' V° J» k>" 5 ,en 9°""" J-.nQ *en Rijksgelden voor veren over Wester schelde Minister vraagt aanvullende fondsen. De minister van verkeer en water staat heeft aanvullende fondsen aan gevraagd, teneinde niet In de ont werpbegroting opgenomen, doch nochtans zeer urgente werken toch in 1953 ter hand te kunnen nemen De nadere voorstellen, welke de mi nister daarmede thans meent te móe ten doen, zijn neergelegd in eên nota van wijzigingen.. In totaal wordt bij genoemde nota van wijzigingen voor de afdeling waterstaat een verhoging" met bijna f25 millioen voorgesteld. Voor Zeeland hebben deze voor stellen betrekking op; bijdrage aan de provincie Zeeland in de exploita tiekosten van de veerdienstenop de Wester-Schelde f500.000; aanleg van een veerhaven te Breskens f 500.000 en reserve-aanlëginrlchtihgeii voor de veren over de Wester-Schelde f750.000. :i Ulo-school voor jongens te Middelburg bestond 25 jaar Twee jubilarissen werden hartelijk gehuldigd. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der openbare ulo-school voor jongens te Middelburg werd Woens dag 111 het schoolgebouw een 'lruk bezochte buitengewone ouderavond gehouden, tijdens welke het hoofd, de heer P. van Koon en de onderwijzer de heer H. J. Wesseiink, die eveneens nun zilveren jub'leum vierden, op zeer hartelijke wijze werden gehul digd. In zijn openingswoord verklaarde de voorzitter van de Oudercommissie, de heer A. J. Bayens, dat de ulo school voor jongens onder de leiding van de heer van Roon een inrichting werd, waaraan de oud-leerlingen nog altijd met vreugde en dankbaarheid terugdenken. Namens de leerlingen, de. oud-leerlingen en de ouders richt te hy tot de beide jubilarissen een hartelijk dankwoord, waarin hrj ook de andere leerkrachten betrok. Voorts overhandigde hij geschenken en bood hij de dames bloemen aan. Ook voor dé heer Franchimónt, „die er 's win ters altijd trouw voor zorgde, dat het warm was in de school", was er een aandenken aan deze da.g. De heer Van Roon sprak uitvoerig c-n onderhoudend over de geschiede nis van de school,, die hij en de heer Wesseiink een kwart eeuw mochten dienen en noemde deze 25 jaar. „een gezegende tijd".. Met gerechtvaardig de trots vermeldde hij, dat in de af gelopen 25 jaar 219 leerlingen exa men deden en dat slechts 19 jongens het diploma niet behaalden. Na dank re hebben gebracht aan de heer Wes selink, aan mej. Rekkers, die lange tijd onderwijzeres aan de school is geweest, aan de inspectie op het l.o., het gemeentebestuur, de schoolarts, de familie Franchimónt, die de school schoon hield en niet in de laatste plaats aan de ouders voor het hem geschonken vertrouwen, uitte spreker tenslotte de wens, dat het ook de ge mengde ulo, waarin dé jongensschool Wordt opgenomen, goed zal gaan. Hierna werd nog gesproken door .wethouder j. W. Kögeler, die de dank •an het gemeentebestuur vertolkte yetóf de grote toewijding, waarmede (ie jubilarissen hun. taak hebben ver vuld, door de inspecteur van het l.o., de beer A. A. Lèenhouts, die enige facetten van het onderwijs belichtte, door de heer A. Goedhals, het hoofd vèUl de in hetzelfde Agebouw onderge brachte school J, door mevrouw Van 't Hof namens dë ouders en door de heer J. H. Koers namens de collega's. Na de pauze hield mevrouw Schuite- nia, een voordracht. ZATERDAG 6 DECEMBER A.S. Bescheiden gebouw, maar evenals dat te Breskens, getuigend van smaak! De Chr. Evangelische Gemeente Nieuwvliet, waarvan de leden zyn ver deeld over ongeveer 10 plaatsen in West Zeeuwsch-Vlaanderen, zal Zater dag a.s. in Cadzand haar „eerste" nieuwe kerkgebouw in gebruik nemen. „Eerste", want zoals wij reeds meldden, is te Breskens eveneens een nieuwe kerk in aanbouw, die vermoedelijk begin volgend jaar gereed zal zyn. De by deze kerk behorende pastorie werd intussen betrokken door ds. W. F. Praas. Ongeveer tegelijk met Breskens werd in de lente van dit jaar te Cad zand begonnen met de bouw van een nieuw kerkje, dat nu dan gereed is gekomen en dat gelegen is aan de weg Cadzand—Retranchement in de kom van Cadzand-dorp. Het is een gebouwtje, dat in opzet nóg beschei dener is dan de kerk in Breskens, maar dat evenzeer voldoet aan aestbe- tische eisen! Vóór alles maakt deze schepping van de architect J. A. Wentinclc uit. Aardenburg een vrien delijke indruk, terwijl het geheel zowel ex- als interieur - getuigt van beschaving en ingetogenheid. Het gebouw wordt gedekt door frisse, rode dakpannen en bevat aan weerszijden niet minder dan zeven vensters met ruiten van wit matglas. Een overvloed van licht stroomt dan ook binnen en deze licht-toevloed wórdt nog geaccentueerd door het moderne, in blanke tinten gehouden meubilair. Een fraaie eikenhouten preekstoel vervolmaakt het geheel en binnen af zienbare tijd zullen aan de inventaris nog drie smeedijzeren kroonlampen worden toegevoegd, welke vervaar digd zullen worden op de Technische school te Oostburg. De. acoustiek in deze, aan 125 tot 150 bezoekers plaats biedende kerk, is uitstekend. PASTORIE AANBESTEED. Te Cadzand is voorts aanbesteed de bouw van een pastorie, welke in de onmiddellijke omgeving van de nieuwe kerk zal verrijzen. Hier zal ds. Q. de Vrie zijn intrek nemen, die de plaats van ds. Praas in Cadzand gaat innemen. De steeds groeiende gemeente een ziélenaantal van cir ca 500 momenteel maakte een 2e predikant noodzakelijk. Ds. Praas zal zich voornamelijk belasten met de werkzaamheden in het Noordelijk Advertentie VAN ROSSEM'S %/>C£LES^ De liefhebbers van ijspret op Wal cheren ondervonden in het recente verleden reeds, of sullen ongetwijfeld r alsnog ondervindenflat de uitdruk king „Elke medaille'-heeft een keer zijde" ook voor hen opgaat - Veel is er op Walcheren verbeterd-, dank zij o.m, de activiteit van de D. U.W, Laagliggend land werd verhoogd en vruchtbaarder gemaakt; de laagge legen weilanden van voor de inundatie verdwenen en de afwatering kwam in beter banen. Maarmet die verbeteringen verdwenen ook de natuurlijke ijsba nen in de winter! Want juist de laag gelegen weilan den, welke veelal reeds in het najaar, bij veel regenval, blank stonden, vormden een dorado voor de schaats liefhebbers! Bij enige vorst lagen de plassen spoedig dicht en jong en oud kon dan de smalle ijzers onderbin den De weilanden op Walcheren zijn thans vrijwel alle geëgaliseerd, t op- verwaterkrijgt geen kans meer en de liefhebbers van de schaatssport moeten geduld oefenen,, totdat het ijs in slóten of vaarten sterk genoeg is. Ziedaar, de keerzijde Raadsleden stellen zich garant voor fraude. Tijdens de laatst gehouden verga dering van de raad van Meliskerke hebben de leden van de fractie der Staatkundig Gereformeerde Partij zich garant verklaard voor fraude bij de gemeente gedurende de jaren 1953 t.m. 1955. Deze verklaring komt in de plaats van een verzekering bij de fraude-onderlinge voor Nederlandse Gemeenten. Chr. school te Weraeldinge bestond 50 jaar. De Christelijke school te Wemeldin- ge heeft haar vijftigjarig bestaan ge vierd in een bijeenkomst, welke onder leiding van de heer Jac. wabeke Azn. stond In zijn welkomstwoord ging de ze de geschiedenis van de school in het lcort na en sprak hij de wens uit, dat het leerlingen-aantal nog zal toe nemen. Nog éen' leerling er bij en er zal een vierde leerkracht aangesteld kunnen worden. De secretaris van hét schoolbestuur, de heer K. J. Domini- cus, gaf vervolgens een uitvoerig overzicht van het ontstaan der school en haar verdere geschiedenis. Van verschillende zijden werden gelukwen sen aangeboden. Ds. J. S. Hartjes uit Vlïssingen sprak namens het noofd- bestuur der Vereniging voor Chr. Volksonderwijs, de heer C. N. F. van Sas als burgemeester van Wemeldin- ge en ds. H. Drost uit Den Haa°; als oud-leerling der school. Ook werd het woord gevoerd door twee oud-hoofden, de heren E. Brinkhuis en W. H, van Moort. Ds. J G. van Ieperen hield een feestrede met als onderwerp „Looft, looft de Heer, en vergeet gene van Zijn .weldaden". Namens het onderwijzend personeel bood het hoofd, de heer C. Phillpse, de voorzitter een bloemstuk aan. Ten slotte werden nog gelukwensen uitge sproken door de heren H. Kreinse Lokker, L. Ruissen en J. Veerhoek. Aan het slot van de avond dankte de voorzitter alle sprekers en de me dewerkers aan deze avond, met name het plaatselijk zangkoor. Advertentie rIedere VRIJDAG 1 VEEMARKTHALLEN ROTTERDAM I S'HII J|}| IVrf-an M.lil Dronken chauffeur veroorzaakte botsing. Op de Kreukelmarkt te Goes bot ste Dinsdagavond omstreeks half ze ven een vrachtauto van een aanne mersfirma uit Middelburg tegen een personenauto van de heer C. uit Goes, waarbij laatstbedoelde wagen werd beschadigd. De oorzaak van de ze botsing was te wijten aan het feit, dat de bestuurder van de vrachtauto, zekere O. uit Ovezande, die teveel aan Bacchus had geofferd, links van de weg reed. De man werd ter ont nuchtering naar het politiebureau overgebracht. Belgische douane nam veewagen in beslag. Door leden van de z.g. vliegende brigade van de Belgische douane, in. de grensgemeente' De Kling (Bi) is dezer dagen een Hollandse veewagen met tien kalveren aangehouden, en in beslag genomen. De ambtenaren, die op post stonden langs eenvab de vele grenswégen in dë buurt van De Kling, zagen een personenwagen pas seren die on illégalé Wijze' de grens gepasseerd moest zijn en vermoedden, dat dit een z.g. „verkenner" was,, die weldra zou worden gevólgd door'de' smokkelwagen. Om deze volgwagen de weg te versperren plaatsten zij hun eigen auto, die verdekt stond op-' gesteld, dwars over dé weg. Zij slaag den er op dezé wijze inderdaad in de veewagen tegen te houden, ook al doordat deze bij ppgingen om om de douane-auto heen te rijden in. de zachte berm naast de weg vastliep. Auto en vee werden geconflsceerd en de smokkelaars werden in verzeker de bewaring gesteld. Pastoor Maertens van Zuiddorpe overleden. Op 63-jarige leeftijd is te Sluiskil overleden de zeereerw. heer P. Th. L. Maertens, sedert 1937 pastoor van de O.L. Vrouwe-parochie van Zuiddorpe. De uitvaartdiensten worden van daag in de parochiekerk gehouden. Officiële proefvaart van kustvaarder „Gerry-S". Zaterdag- a.s. wordt, zoals gemeld, op de Schelde de officiële proefvaart en overdracht gehouden van het 499 brt. metende motorkustvaartuig „Gerry S", bestemd voor de Rotter damse Kustvaart Centrale N.V. te. Rotterdam De vloot van deze maatschappij be staat daarmee uit 7 schepen. Het nieuwgebouwde schip zal Za terdag van Terneuzen naar Rotter dam vertrekken. Het werd op 15 Oc tober jl. bij de Terneuzense Scheeps bouwmaatschappij te water gelaten én heeft een deadweighttonnage van 1000 ton. „Vrederust" en „Rusthuizen Walcheren" (Slot van pag. 1). Vrederust is slechts bereid zijn plannen uit te voeren, als de Stich ting zou toezeggen, Ipenoord te slui ten, zodra de inrichting op Vrederust er zou zijn. Welnu: de Stichting is bereid, zulks te overwegen, maar de garantie geven kan zy niet. Het verschil tussen tehuis en in lichting is de kern, waaromheen al les draait. Bij een inrichting gaat het om de medische behandeling, die de patiëntjes van node hebben, by een tehuis gaat het om tegemoetkoming aan sociale, psychiatrisch sociale no den. In een tehuis worden de patiën ten verzorgd en opgevoed, in een in richting staat de verpleging op de voorgrond. Dit sluit trouwens in, dat ook de personeelsbezetting en de gehele1 outillage minder kostbaar kunnen Zijn. Vandaar, dat de Stichting Rusthui-' zen Walcheren van oordeel is, dat haar plannen die van Vrederust niet doorkruisen en ook allerminst de po sitie van Vrederust in gevaar bren gen. Zij weet zich daarbij gedekt door de opinie van de voornaamste des-'1 kundigen, die een inrichting op Wal cheren niet zouden goedkeuren, tegen een tehuis echter niet alleen geen bezwaren hebben, maar de totstand koming zelfs toe zouden juichen. Twee meningen staan hier lijnrecht tegenover elkander. En het zal voor degenen, die hier te beslissen hebben, niet gemakkelijk zyn het Salomons- oordeel te vellen. Nieuw hotel te Middelburg opent omstreeks Kerstmis. Naar wy vernemen zal liet nieuw gebouwde hotel „De Burg" aan de Groenmarkt te Middelburg- omstreeks Kerstmis worden geopend. Het pand Loskade 45, waar dit hotel th uis is gevestigd, is verkocht aan de Coöpe ratie „Eiland Walcheren" to Middel burg. Gelijkvloers komt kantoorruimte en de verdieping wordt directeurswo ning. De nabijgelgen kantoren en op slagruimten aan de Eigenhaardstraat blijven als zodanig by de coöperatie ve vereniging in gebruik. Veerdienst was weer gestremd -Wederom voor de tweede maal binnen drie dagen is de veerdienst Vlissingen—Breskens gestremd ge weest. Toen de „Koningin Juliana" Woensdagmiddag te ongeveer kwart voor drie in Viisslngen gemeerd zou worden, bleek dit tengevolge van de hoge waterstand onmogelijk. De boot kon niet onder dè landingsbrug ge bracht worden. Eerst een uur later, toen het water een weinig gezakt was, slaagde men hier in, zodat intussen een heen- en een terugreis waren uitgevallen. Een groot aantal reizigers was we derom gedupeerd, terwijl de dienst naderhand ongeveer een kwartier vertraging bleef óndervinden. De drukte was op deze dag (Woensdag is de marktdag voor Oostburg) zoals gewoonlijk groot. Dood door schuld? Voor de rechtbank te Middelburg f.taat Vrydag a.s. de landbouwers- knecht G. van H. uit St. Maartens dijk terecht, die er van wordt be schuldigd door hoogst roekeloos rij den met een bespannen bandenwagen een verkeersongeval te hebben ver oorzaakt, dat liet leven kostte aan een motorrijder. LOODSDÏENSTEN WERDEN GESTAAKT. Woensdag moesten tengevolge van de harde Noordenwind verschillende loodsdiensten worden gestaakt. Nadat te Vlissingen omstreeks twee uur in de middag de loodsdienst in de Wie lingen en bij de Middelsteènbank was gestaakt, kon des avonds de dienst voor grote schepen hervat worden. Ook te Hoek van Holland staakten de loodsdiensten tijdelijk. Ds gemeenteraad van Meliskerke heeft besloten over te gaan tot verbou wing- en uitbreiding van het gemeentehuis. Hierboven een afbeelding van het gemeentehuis, zoals het er in de toekomst zal uitzien. deel van West Zeeuwsch-Vlaanderen en ds. De Vrie met die in het Zuide lijk deel. Beide predikanten zullen dus de beschikking hebben over een nieuw kerkgebouw met als klein verschil o.m. het feit. dat men te Breskens de beschikking zal krijgen over een pijp orgel (dat zal worden aangekocht uit de opbrengst van een in September j.L gehouden bazar) en dat te Cad zand een harmonium gebruikt zal worden. Voor beide kerken zal nog een a'ctie worden gevoerd, ter ver krijging van luidklokken. In Cadzand zullen de leden vanaf Zaterdag a.s. dns niet meer ter kerk gaan in het Verenigingsgebouw „Het Zwin" van de Ned. Herv. Gemeente („Wij zijn deze gemeente zeer dank baar voor de verleende gastvrijheid", aldus ds. Praas); maar in hun nieuw kerkgebouw, dat met medewerking van het eigen fanfarekorps in ge bruik zal worden genomen. De eerste officiële dienst zal er Zondagavond om half zeven worden gehouden. Advertentie Winterhanden Wintervoeten Winteroren Kapelie krijgt tehuis voor bejaarden Goedkeuring van G.S. ontvangen. Naar wij vernemen werd te Ka pelie Dinsdag de mondelinge mede deling ontvangen, dat Ged. Staten, van Zeeland thans hebben goedge- von dat de villa „Pomona" aldaar door het burgerlijk armbestuur wordt aangekocht en tot tehuis voor bejaar den wordt verbouwd. De goedkeuring heeft enige tijd op zich -laten wachten, daar verschillen de wijzigingen in de plannen moesten 'worden gebracht. Een en ander is thans opgelost, zodat met de meeste spoed zal worden begonnen aan de verbouwing, daar voor -het- tehuis grote "belangstelling van de zijde der- bejaarden bestaat. Gehoopt, wordt dat- in-het-vroege voorjaar met de bouw kan worden aangevangen, waarna het tehuis nog hetzelfde jaar in gebruik kan' worden genomen. In de bestaande villa zal het dienst- gedeelte worden ondergebracht, ter wijl in de twee nog' te bouwen vleu gels de kamers voor bejaarden zul len komen. In de ene vleugel komen één-persoonskamers met gezamenlij ke eet- en conversatiezalen, terwijl in de andere vleugel suites voor bejaar de echtparen zijn geprojecteerd. Deze echtparen zullen hier een zelfstandig leven kunnen leiden en. zoveel en zo weinig van de huisdiensten gebruik kunnen maken als zij dit zelf wensen. Voorts komen er enkeïe"logeerkamers, die de bewoners kunnen huren om b.v. hun kinderen te ontvangen. De aanvankelijke plannen voorza gen in de bouw van twaalf één-per soonskamers en acht a tien twee-per- soons suites, doch hierin., zal nog wij ziging worden gebracht.' Advertentie. dat Vorstelijk glas ItIerg ONDERHOUD RIJKSWEGEN AANBESTEED. De hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat in Zeeland be steedde Woensdag te Middelburg in het openbaar aan het onderhoud aan de rijksweg 58, gedeelte Breskens Sluis en aan de rijksweg 58 C, Draai brugAardenburggrens, gedurende 1953. Fa. H. Bunschoten en Zn., Noord- wijk, t' 67.170; P. J. v. d. Sande, Bres kens en H. A. den Exter, G roede, f53.999; M. Wandel, Souburg, f53,831; Th. P. Cambier, Breskens, f53.200; J. en K. T. de Oude, Biervliet, f49.110. Voorts werd aanbesteed het onder houd gedurende 1953 van een gedeel te van de rijksweg No. 18 op Sint Philipsland en op Schouwen-Duive- land: J. M. Dekker en Zn., Papen- drecht, f23.800; L. v. Popering. Brui- nisse, £11.415; J. M. Dekker, Brou wershaven, f 11,338; A. J. Blijlevens, Breda, f 11.111; P. v. Dongen, Haam stede, f 10.888; M. v. d. Velde, Brui- nisse, f 10.524: A. W. Wandel, Nieu- werkerk, f 10.520; D. Rentier, Noord- gouwe, f 10.363; W. van Vossen en Zn., Sint Annaland, f0999.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 2