PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Doorkruisen Rusthuizen Walcheren en Vrederust eikaars belangen? D£ BILT „Wij mogen de uitgestoken hand van het Westen niet weigeren"! Kantlijn ONGEWONE GANG VAN ZAKEN IN HET BRITSE LAGERHUIS OPNIEUW GROTE MEERDERHEID VOOR INDIASE RESOLUTIE VERWACHT: 195e Jaargang-No. 286 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. 3. den Boer. Adj W de Pagter. Hoofdred. G. Ballintijn PI verv.: W. Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct. per week. f 5.45 p kw., fr. p. p 1 5.70 per kw Losse nummers 10 cent. WAARIN OF GENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESSE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 4 Dec. 1S52 ADVERTENTIEPRIJS 23 ct. per mm Minimum p. aavft»nti* I 3 Ing mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties tmax 8 regels) van 1—5 regel» f 1—Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dll Blad'' 25 cent meer. Giro nr 359300 P Z C„ Middelburg. Bur Vlissingen Walstr 58—60, telef. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160) Middelburg. Markt 51. telef. 3841. Goes. Lange Vorststraat 63, telef 2475 (b.g.g 22281. Oostburg. Finlandstraat 2. telef. 16. Terneu2en. BrouwertJstr. 2 Zlerlkzee. N Bogerdstr. C 163. telef 26. ADENAUER IN WESTDUITSE BONDSDAG: Debatten over garantieverdragen begonnen In de Westduitse Bondsdag: zün Woensdag de debatten geopend over de garantieverdragen met het Westen. Het Bondshuis was omringd door po litie en brandweer. De belangstelling van buitenlandse journalisten was zo groot, dat extra gehoorzalen in het parlementsgebouw waren ingericht, waar de debatten door luidsprekers konden worden gevolgd. Zij werden trouwens in haar geheel ook door Duitse radio-stations uitgezonden. Toen Adenauer een dringend beroep deed op de afgevaardigden, om de uitgesto ken hand van het Westen niet te weigeren, begonnen de communisten te fluiten en te schreeuwen. Degenen die zich zouden verzetten tegen Duitslands toetreding tot „een grandioos veiligheidssysteem" zouden zich volgens Adenauer daarmee „on bewust uitspreken voor Stalin en zijn politiek van onderwerping van Europa". „Het gaat er bij deze ver dragen voor Duitsland om te voor komen, dat de westelijke landen met de Sowjet-Unie op kosten van Duits land een overeenkomst zouden slui ten", zo verklaarde hij. Wanneer Duitsland de binding aan het Westen nu zou afwijzen, dan zou het volgens Adenauer geen tweede kans meer krijgen. „Zulk een houding van Duits land zou betekenen, dat we de ande ren welhaast dwingen te trachten ten koste van Duitsland met de Rus sen tot een accoord te komen. De op offering van Duitsland aan Sowjet- Rusland zou het ene alternatief van een afwijzing der verdragen zijn. Het Langzaam maar zeker begint een mening, die in België noe lan ger hoe meer aanhangers vindt, ook in Nederland veld te winnen. Het is een mening, die een beetje teleurstellend is, hoewel ook weer niet al te teleurstellend. Men is er namelijk al min of meer aan gewend geraakt in zijn denken. Het is de me ning, dat men er eigenlijk goed aan zou doen al het Beneluxgepraat voor lopig maar eens een tijdje te laten rusten. Het gaat nu eenmaal niet goed met die Benelux. Er is telkens gekrakeel, de resultaten zijn verre van overwel digend en als er eens nuttige samen werking noodzakelijk en mogelijk is, dan wordt die niet zelden bemoeilijkt door de Beneluxconsequenties, die er mee verbonden zijn en waartegenover men te Zuiden van ons land nu een maal een onmiskenbare schuwheid aan de dag legt. De rechts-radicale Haagse Post is de eerste die deze gedachte heeft uit gesproken. Het blad vindt, dat de Be- neluxgedachte prima was in 1945, in 1946 en zelfs nog in 1947, maar dat na die tijd de verhoudingen zo sterk veranderd zijn, dat er absoluut geen dringende noodzaak bestaat om de drie genoemde landen economisch aaneen te smeden. Daarom meent de Haagse Post, dat men de Benelux voorlopig maar op zolder moet leggen, om in de plaats daarvan te streven naar een eenvou dige, practische samenwerking zon der overdreven illusies in West-Euro pees verband. De Belgen redeneren al lang zo. In Nederland wint de gedachte veld. Ware het anders, men zou ook ten onzent warmer lopen voor het nog altijd onbereikbare Benelux-ideaal... De middengroepen zijn troef Nu is er dezer dagen zowaar een burgemeester geweest, die de euvele moed heeft gehad per adver tentie te vragen ompassende bij verdiensten Er zijn mensen, die daar steil van achterover sloegen. Stel je voor: een burgemeester, die de hoge waardig heid van zijn ambt in het gedrang brengt door om bijverdiensten te be delen! Er zijn anderen geweest, die de bedoelde burgemeester van een kleine gemeente een verstandig man vonden. Er valt voor beide standpunten na tuurlek iets te zeggen. Het zou ide aal zijn, als een burgemeester niets anders behoefde te doen dan zich te wijden aan zyn gemeente. Maar dan moest een burgemeesterssalaris daartoe ook voldoende zyn. En de burgemeesterssalarissen in de kleine ?emeenten zijn uitgesproken laag. roeger was het burgemeesterschap een soort erebaantje, goed voor men sen, die zich konden veroorloven er zo'n baantje op na te houden. Die tijd is lang voorbij. Er worden ook men sen zonder kapitaalreserve burge meester van een kleine gemeente. In de tweede plaats eist zulk een burgemeesterschap dikwijls niet de volle mens op. Tal van „kleine" bur gemeesters hebben vrije tijd in over vloed. Wat is er tegen, dat zij die tijd productief maken? Als zij door het aldus verdiende hun kinderen kunnen laten studeren en zelf een iets com fortabeler leven kunnen leiden? Niets immers. Maar het probleem ligt er. En die kleine burgemeesters behoren ook al weer tot de veelbesproken midden groepen Plus vijftien procent! zegt de kell- ner, als hij de nota presenteert. Door die vijftien procent werd hij anderhalf jaar geleden verlost van het vernederende in ontvangst nemen van fooien. Weg morele en sociale bezwaren, aan de fooi verbonden! Er werd eenvoudig bedieningsgeld gehe ven. Heeft de nieuwe methode de zaak veranderd x Neen. Want Jan Publiek geeft in IA T\T*Q nl ÜL* n/l." AMA tweede zou nog verschrikkelijker zijn: Duitsland zou net toneel van een oor log kunnen worden, die de ondergang van het Duitse volk zou betekenen", aldus Adenauer. De Bondskanselier zwaaide in het verloop van zijn rede uitvoerig lof toe aan de Duitse soldaten. Zij heb ben, aldus Adenauer, met ere te land, te water en in de lucht gestreden. De tegrn de verdragen gekante so cialistische partij heeft een aantal voorstellen ingediend, die beogen de Indonesisch minister van defensie afgetreden De Indonesische minister van de fensie Sultan Hamengku Boewono, heeft bij het kabinet een verzoek in gediend om van zijn post te worden ontheven, aldus vernam het blad „In donesia Raya" uit doorgaans be trouwbare kringen. In kringen van het kabinet weigerde men verklarin gen af te leggen op vragen over dit besluit van de minister. Volgens de zegslieden van „Indonesia Raya" zou de onduidelijke houding van het ka binet ten aanzien van de problemen rond de strijdkrachten waarschijnlijk de voornaamste oorzaak van het ver zoek tot ontslag zijn geweest. uiteindelijke goedkeuring afhankelijk te stellen van een aantal voorwaar den. Zo wil zij de Bondsdag doen be sluiten de ratificatie-oorkonden eerst dan te deponeren „wanneer het be zettingsregiem van het Saargebied in overeenstemming met het verdrag zal zijn gebracht". De debatten zullen waarschijnlijk drie dagen duren. De ramp van de Onderzoek heeft niets aan het licht gebracht over de oorzaak. De directeur-generaal van de Rijks luchtvaartdienst, de heer J. W. F. Backer, heeft voor de Raad voor de Luchtvaart verklaard, dat het niet verantwoord is een conclusie te trek ken over de oorzaken van de ramp met het K.L.M.-toestel „Koningin Ju liana" bij Frankfurt op 22 Maart j.L Zoals men zich zal herinneren kwa men bij deze ramp 45 inzittenden om het leven. Er waren slechts twee overlevenden. Eén van deze, de ste wardess Truus Gautier, werd dooi de Raad gehoord. Zij verklaarde zich niet veel meer van de ramp te her inneren. De bemanning was niet ver moeid en er was, naar haar oordeel, hoegenaamd niets abnormaals aan boord. Verschillende getuigen legden tech nische verklaringen af, waarna de heer Backer vaststelde, dat het on derzoek niet heeft geleid tot een aan vaardbare voorstelling van hetgeen zich voor de ramp heeft afgespeeld. Van een besturingsfout is ook niets gebleken. Zij is ook practisch uitge sloten te achten, gezien de bekwaam heid der bestuurders. De Raad zal op 5 Januari een uit spraak doen. RUMOERIG DEBAT Churchill werd bij het verlaten van de zaal nageroepen. In het Britse Lagerhuis is het Woensdagavond tot een rumoerige debat gekomen. De vroegere minister van defensie Shinwell had Churchill name lijk verzocht om een verklaring waarom thans na zes maanden nog geen uiteenzetting was gekomen over het uitblijven van de benoeming van een opperbevelhebber van de NAVO in de Middellandse Zee. Churchill zeide, dat hierover besprekingen werden gevoerd. Hy zou meer kunnen zeggen na de besprekingen, die thans over deze kwestie in Parijs worden gevoerd. „Ik moet mijnheer Shinwell waarschuwen, dat hy niet te profetisch moet zijn over de gang van zaken. Mogelijk zal het niet zo ongelukkig voor dit land lopen als hy zonder twijfel wel wenst". De laatste woorden werden beant woord met luide kreten en gejouw van de zijde der Labour-banken. Men riep: „Trek U terug". Attlee zeide, dat Churchill diende te weten „hoe hard Shinwell in het ver leden aan de defensie van het Westen heeft gewerkt". Toen Churchill latei- de zaal verliet werd hij nageroepen, een ongewone gang van zaken in het Lagerhuis. Dertig Labour-afgevaardigden heb ben een motie ingediend, waarin Churchill ervan beschuldigd wordt Shinwell onwaardige, onpatriottische motieven toe te dichten. De premier wordt verzocht zijn woorden zonder voorbehoud in te trekken. Dader roofoverval in Den Haag aangehouden Hij verzette zich hevig. Onder hevig verzet heeft de Haag se politie ten huize van een Haagse caféhouder gearresteerd de 18-jarige tuinman G. J. S., die tezamen met een medeplichtige de roofoverval pleegde op mevr. v. d. B. in haar wo ning aan de Maarsbergenstraat te 's Gravenhage. Mevr. v. d. B. had de jongeman herkend van een foto, die de politie haar toonde. Hij was uit een opvoe dingsgesticht ontvlucht. Bij zijn vader thuis en in de woning van zijn zuster werd hy niet aangetroffen, maar wel vond men in die woning een radio, een klokje en een damesportemon- naie, die de twee jeugdige onverlaten aan mevr. v. d. B. hadden ontstolen. Naar de medeplichtige wordt nog gezocht. cent. Jan Publiek geeft een zoge naamde „overtip", die dikwijls klein is, maar bij een druk bezoek toch de moeite waard is. Die overtip bewijst, dat het in an derhalf jaar niet mogelijk was om het publiek te wennen aan het „in clusief" endat maakt de werk gevers in het Horecabedrijf bezorgd. Want onze prijzen liggen door accijn zen en belastingen al niet laag. Daar boven op komt de vijftien procent en daar bovemh de „overtip". De werk gevers vrezen bij de eerste de beste conjunctuurschommeling in minder gunstige richting een sterke daling van het cafébezoek, als gevolg van... de practyk meer dan die vijftien pro- de eigenwijsheid van Jan Publiek. Dr. K. Adenauer. Mossadeq is ziek. De Perzische minister van buiten landse zaken, Hoessein Fatemi, heeft Woensdag meegedeeld, dat premier Mohamed Mossadeq ziek is en sinds Dinsdag geen voedsel meer tot zich genomen heeft. Tweede Noordpoolvlucht. De DC 6-b „Hjalmar Viking" van de Scandinavische luchtvaartmaat schappij S.A.S. zal op Vrijdag 5 De cember a.s. de tweede transatlanti sche vlucht van Amerika naar Scandi navië via de Poolroute uitvoeren. Zo als bekend werd de eerste vlucht via deze route ongeveer twee weken ge leden door de S.A.S. gemaakt Het vliegtuig start Vrijdag in Los Angeles en wordt Maandag 8 Decem ber om 12.15 uur in Oslo verwacht. De bemanning van de „Hjalmar Vi king" zal uit 13 koppen bestaan. Bo vendien zullen vier Amerikaanse luchtvaartdeskundigen en acht tech nici van de S.A.S. de vlucht meema ken. De S.A.S. hoopt tijdens deze vlucht nieuwe ervaringen op te doen, die een regelmatige luchtverbinding via deze route tussen Los Angeles en Kopen hagen met ingang van volgend jaar zomer mogelijk zullen maken. Wrevel over detatten in Indonesisch parlement Regering roept militaire missie echter niet terug. De Nederlandse regering heeft de debatten in het Indonesische parle ment over het beleid van de Indone sische minister van defensie voor zo ver dat betrekking had op de werk zaamheid van de Nederlandse militai re missie nauwlettend en niet zonder wrevel gevolgd. Niettemin meent de regering na grondige overweging van deze kwes tie, de vraag van verschillende Twee de Kamer-leden, of zij het ogenblik niet gekomen acht om de Nederland se militaire missie uit Indonesië te rug te roepen, ontkennend te moeten beantwoorden. De regering heeft geen reden om aan te nemen, dat de arbeid van de Nederlandse militaire missie door de Indonesische regering niet langer op prijs wordt gesteld. Aldus wordt me degedeeld in de memorie van ant woord aan de Tweede Kamer over de begroting van buitenlandse zaken. Nederlandse industrie vestiging in Venezuela. Te Willemstad is met een kapitaal van 1 millioen gulden, waarvan 300.000 gestort, opgericht het Ne- derlands-Antilliaans investeringssyn dicaat, dat vestiging van Antilliaanse en Nederlandse industrieën in Vene zuela wil bewerken. RUSSISCHE AMENDEMENTEN VERWORPEN Voorstel naar Noord-Koreaanse en Chinees-communistische regeringen. De Algemene Vergadering der Verenigde Naties heeft het Indiase voor stel tot beëindiging van de Koreaanse oorlog met 54 tegen vJJ (het Sow- jetblok) stemmen goedgekeurd. Nationalistisch China onthield zich van stemming. Zes Russische amendementen op het Indiase voorstel werden met gro- f meerderheid van stemmen verwor pen. .ester Pearson, de Canadese mi nister van buitenlandse zaken, die voorzitter is van de Algemene Ver gadering, zal de voorwaarden van het Indiase voorstel thans ter kennis brengen van de Noord-Koreaanse en Chinees-communistische regeringen. Hy zal deze regeringen verzoeken uierop, voor het beëindigen van de huidige zitting der Algemene Verga dering, commentaar te willen geven. TUNESISCHE VRAAGSTUK. De Algemene Vergadering der V. Veroordeelde Tsjechische communisten geëxecuteerd De elf Tsjechoslowaakse communis tische leiders, onder wie de voormali ge secretaris-generaal van de com munistische party, Rudolf Slansky, die de vorige week op beschuldiging van spionnage en sabotage ter dood waren veroordeeld, zijn Woensdag ochtend terechtgesteld, aldus meldt radio Praag. In bus onwel geworden door benzinedampen. Zes en twintig in Den Haag wo nende K.L.M.-employé*s die Woens dagmorgen, zoals gewoonlijk per au tobus naar hun werk op Schiphol ver voerd waren, bleken bij aankomst on wel te zijn geworden door in de wa gen aanwezige benzinedampen. Deze dampen konden zich verspreiden doordat de bus niet van de K.L.M. doch van een particulier bedrijf onderweg een uitlaadpyp was kwyt- geraakt. De medische dienst op Schip hol stuurde de 26 mensen, die behoor den tot het technisch en administra tief personeel, naai- Den Haag terug om tnuis uit te zieken. Hun toestand is niet ernstig. Tweede grote aanval op Nasam afgeslagen „Toestand ernstig, maar geen reden tot ongerustheid". Woensdag is bekend gemaakt dat troepen van de Franse Unie de twee de grote aanval op Nasam hebben af geslagen en een afleidingsaanval bij Boeitsjoei in het Zuiden van de del ta van Hanoi zijn begonnen. Op bei de slagvelden zijn volgens het eerste communiqué, dat werd uitgegeven na de „nieuwsverduistering", 740 solda ten van de Vietminh gedood. Een woordvoerder van de Franse regering verklaarde Woensdag, dat de toestand in Indo-China ernstig is, doch geen reden tot ongerustheid heeft. HET ZEEUWSE ZWAKZINNIGE KIND De één wil een „Tehuis", de ander een „Inrichting" Verleden jaar werd door de Stichting Rusthuizen Walcheren op Overduin te Oostkapelle een tehuis voor geestelijk gestoorden geopend. Thans is deze Stichting voornemens op Ipenoord in dezelfde plaats een tehuis voor im beciele kinderen in te richten. Daartegen zyn bezwaren gerezen van de zijde van de Ver. tot Chr. Verzorging van Geestes- en Zenuwzieken in Zeeland, welke zoals bekend de psychiatrische inrichting Vrederust bij Ber gen op Zoom heeft gesticht en in stand houdt. Deze vereniging loopt met in dezelfde richting gaande plannen rond, maar is van mening, dat een inrich ting voor zwakzinnige kinderen voor de Zuidelijke provincies niet verant woord zou zijn, als een bepaalde categorie van kinderen in Zeeland aan deze inrichting zou worden onttrokken. Twee plannen doorkruisen hier elkander en dit bleek reeds, toen in de jongste bijeenkomst der Provinciale Staten van Zeeland de subsidie-aanvrage van de Stichting Rusthuizen voor het eerst ter sprake kwam. Twee standpunten staan hier te genover elkander. Het bestuur van Vrederust kan er met trots op wijzen, dat Vrederust een Zeeuwse stichting is. Vrederust belastte zich tot dus ver alleen met de verpleging van vol wassenen. Het bestuur is bereid om een inlichting voor kinderen te stich ten: het ziet in, dat er iets gedaan moet worden en het is van oordeel, dat deze inrichting het beste zou kun nen komen op een terrein nabij Vre derust, omdat dan geprofiteerd zou kunnen worden van de uitstekende outillage, die Vrederust heeft en van het aan Vrederust verbonden perso neel. Zou de stichting Rusthuizen in Oostkapelle na in Overduin reeds een rusthuis voor volwassenen te hebben geopend, een tehuis voor imbeciele kinderen openen, dan zou dit ten de le aan de bestaande behoeften tege moet komen, maar de debielen en de idioten zouden nog steeds niet gehol pen worden. Wat zou er trouwens moeten gebeuren met de imbecielen, die op Ipenoord volwassen worden? Zy zouden wederom geen onderdak hebben. Een outillage en een personeel als in Vrederust aanwezig, kunnen niet bijeengebracht worden op Ipenoord, omdat daartoe de middelen ontbre ken. Daartegenover kan Vrederust niet beginnen aan een inrichting voor kin deren, als het niet de zekerheid heeft, dat inderdaad alle patiënten uit Zeeland naar deze inrichting zul len komen. Vrederust, juister gezegd, de Ver. voor Chr. Verzorging van Geestes- en Zenuwzieken wil een enkele inrichting voor de Zuidelijke provincies, die dan ook inderdaad aan ae hoogste eisen zou beantwoorden, waar zowel debielen als imbecielen en idioten kunnen worden verzorgd en Vandaar, dat Vrederust H. begint vandaag met de bespreking van het Tunesische vraagstuk. De Franse delegatie bij de V.N. zal het debat niet bijwonen. besloten heeft de plannen tot het stichten van een inrichting voor alle zwakzinnige kinderen te laten rusten, als de Stichting Rusthuizen haar plannen uitvoert. STANDPUNT VAN DE STICHTING RUSTHUIZEN. Daartegenover stelt zich het be stuur der Stichting Rusthuizen op het standpunt, dat de plannen van Vrederust dateren van na die der Stichting en dat de Stichting dus de oudste rechten heeft. Bovendien evenwel is de Stichting van oordeel, dat haar plan naast dat van Vrede rust ligt. Er wordt iets totaal ver schillends beoogt. De Stichting acht een tehuis voor imbecielen noodzake lijk, dat in de omgeving der ouders is gelegen, dat als het ware de plaats van het ouderlijk huis kan innemen, van waaruit de kinderen de B.L.O.- school zouden kunnen bezoeken. Zij zouden niet in een inrichting komen, maar in een tehuis, wat iets totaal anders is. (Vervolg op pag. 2). Reorganisatie van de A.R.-parlij? Ingevolge een besluit van het Cen traal Comité van A.R. kiesverenigin gen heeft het moderamen een com missie benoemd met de opdracht na te gaan of de statuten van de A.R. partij dienen te worden gewijzigd en zo ja. in welke zin. en of wellicht wijzigingen in de werkwijze van de partij-organisatie moeten worden aangebracht Door het moderamen zyn voor deze commissie aangezocht de heren mr. A. W. Roosjen, voorzitter; prof. mr. P. J. Verdam, A. R. de Kwaadsteniet, dr. J. J. de Jong, J. Smallenbroek, terwijl de heer R. Gosker als secre taris is aangewezen. Het Centraal Comité van A.R. kies verenigingen zal een vergadering van het centralen-convent bijeenroepen op Woensdag 7 Jan. 1953 te Utrecht Behandeld zal worden het rapport inzake het passieve vrouwenkiesrecht. Ambonezen dienen naar Indonesië terug te keren Probleem kan niet anders tot oplossing komen, aldus regering. Het lijdt voor de regering geen twij fel, dat de oplossing van liet pro bleem der Anibonesë gezinnen, die tydelyk onderdak in Nederland heb ben gevonden, ligt in hun terugkeer naar Indonesië. Dit doel is slechts bereikbaar, in dien betrokkenen tot het inzicht ge raken, dat er voor henzelf geen bete re oplossing denkbaar is. Voorts is op dit punt een goede samenwerking tussen de Nederlandse en de Indone sische overheden noodzakelijk voor het welslagen. Het overwinnen van de thans bij de hier te lande verblij vende Ambonezen waarneembare psychische weerstand tegen terug keer naar Indonesië is wellicht de be langrijkste en tegelijk moeilijkst te vervullen voorwaarde voor een op lossing van het probleem. Nochtans meent de regering de hoop in dit op zicht niet te behoeven op te geven. Dit wordt medegedeeld in de memo rie van antwoord aan de Tweede Ka mer op de begroting van buitenland se zaken. P. J. Schmidt in de V. S. overleden. Onze landgenoot dc heer P. J. Schmidt secretaris van de ontwape ningscommissie bij het secretariaat der Verenigde Naties, is te New York overleden. De Verenigde Naties verliezen in de heer Schmidt een harde werker, een ervaren politicus en een be kwaam onderhandelaar. Geen verhoging van de defensie-uitgaven. De Nederlandse regering heeft aan de Atlantische Verdedigingsgemeen schap geen enkele verhoging van de defensie-uitgaven toegezegd en zy is vast besloten zich krachtig te blijven verzetten tegen iedere verhoging bo ven de huidige bedragen. Dit wordt medegedeeld in de memorie van ant woord aan de Tweede Kamer over de begroting van buitenlandse zaken. Economische conferentie te Moskou was propaganda-stunt. Naar aanleiding van een door vele Tweede Kamerleden gestelde vraag, of de zogenaamde ..internationale econo mische conferentie", welke van 3 tot 12 April van dit jaar te Moskou werd gehouden, enig resultaat heeft gehad, deelt de regering mede, dat dit voor zover het de Nederlandse handel met het Oostelijk blok betreft, niet het ge val is geweest. Het lijkt dan ook thans wel vast te staan, dat het hoofddoel, dat bij het houden van de bedoelde conferentie voorzat, van propagandis tische aard is geweest, zo meldt de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer over de begroting van buiten landse zaken. MINDER WIND MEER ZON. Wisselende bewolking met in het Noorden van hetland later enkele buien. Elders overwegend droog weer. Vry krachtige tot matige Noordelijke wind. Temperaturen enkele graden boven het vriespunt

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1