z NIEUWS UIT ZEELAND terstond MARKTBERICHTEN ZUID-BEVELAND walcheren TALENT. JBOLS Concurrentie Vrouwen WISSEL BEVELANDEN WOENSDAG 3 DECEMBER 1952. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Springstof in oude ijzeren pijp In de duinen van Oranjezon onder Vrouwenpolder werd een Uzeren pijp gevonden, welke was gescheurd. By nader onderzoek bleek, dat er niet minder dan 150 kilo springstof in zat, wat nog afkomstig was uit de bezet tingstijd. De mijnopruimingsdienst heeft het gevaarlijke goedje opge ruimd. Mijnmeester verduisterde gemeentegelden. VRUWEL AL HET GELD IN DRANK OMGEZET. De politierechter te Middelburg heeft Dinsdag de vroegere myn mees ter by de gemeentelijke visalslag te Breskens, die voor een bedrag van 1900 aan gemeentegelden had ver duisterd, veroordeeld tot twee maan den gevangenisstraf onvoorwaarde- lijk, vier maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en de bepaling, dat de man zich onder toezicht stelt van het Leger des Heils. Voorts moet hy binnen twee jaar de aan de gemeente toegebrachte schade vergoeden. Sedert 1936 was verdachte, L B. K. uit Breskens, in vaste dienst als mijn- meester en tot 1948 ging alles goed. Toen kwam de grote aanvoer van ha ring en hierdoor belandde hij uit hoof de van zijn beroep in café's. Van een matig gebruiker werd hij een mis bruiker. De gemeente, dit ziende, bepaalde, dat de financiën voortaan door de kassier moesten worden behartigd, waarbij verdachte mede-verantwoor delijk bleef. Door ziekte van de kas sier nam hij gedurende een bepaalde tijd diens functie waar. in die periode maakte K. grote verteringen; hij eigende zich aanzienlijke bedragen toe en zette bijna al het geld in drank om. Bij de dnemaandelykse controle kwam aan het licht, dat er een tekort van bnna 2000 was. Verdachte legde een bekentenis af. Hh is door de gemeente ontslagen en volgt thans een ontwenningskuur-. Inspecteur L.O. Goes mei pensioen. De inspecteur van het lager onder wijs in de inspectie Goes, de heer C. Kuiper, zal vermoedelijk per 1 Maart 1953 wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd, het onder wijs gaan verlaten. De heer Kuiper is sinds 1 Maart 1937 in deze provincie als inspecteur werkzaam. Voordien was hij 21 jaar verbonden aan de Heldring-gestich ten te Zetten als hoofd van de afde ling onderwijs en tevens als leraar aan de kweekschool en aan de H.B.S aldaar De heer Kuiper begon zijn loopbaan aan de Hervormde Burger school te Amsterdam. Tournee jeugdherbergouders. Onder regie van Jan Post, oud acteur, zal een aantal jeugdherbeig- ouders, .zoals gemeld, op tournee ga. in met het voor het toneel bewerkte Russische verhaal „De Kunstemaker Famphalon". Deze tournee heeft ten doel geld bijeen te brengen om de Ned. Jeugl- herbergcentrale ter gelegenheid van het in 1954 te vieren 25-jarig jubi leum een complete nieuwe jeugdher berg te kimnen aanbieden. Van vele zijden werd medewerking ondervon den: een industrieel zorgde voor een bestelauto, toneelgordijnen en andere attributen werden verkregen en voorts zorgden film en pers voor pro paganda. „De Kunstemaker Pamphalon' is een zinvol verhaal, dat speelt in By zantium tijdens de eerste eeuwen van het Christendom. In Zeeland zulten tenminste drie opvoeringen woirtvn gegeven en wel 15 December in net Concertgebouw te Vlissingen, 16 De cember in „De Prins van Oranje" te Goes en 17 in het Schut tershof te Middelburg. Te Goes is een comité van aanbe veling gevormd, bestaande uit: mr. W. C. ten Kate, burgemeester van Goes; B. Burger, gem. secretaris van Goes; A. D. Constandse, voorzitter Kon. Erk. Toneelver. „Onderling Kunstgenot", en voorzitter en regis seur der Goesse Operette Vereniging; M. Haasdonk, C. v Ginkel en H. M. Strating. „WILHELMÏNA" BEHAALDE TWEE PRIJZEN. Op de jaarlijkse verenigingswed strijden van de ZeeuwsBrabantse Turnkring, welke Zaterdag te Goes werden gehouden, behaalde de Mid delburgse gymnastiekvereniging „Wil- helmina" niet één prijs, zoals wij ver meldden, doch twee prijzen. Bij het onderdeel 2e en 3e graadsoefeningen dames was de tweede prijs voor Wil- helmina I, terwijl Wilhelmina II een derde prijs behaalde. Gepasseerd op 1 December. Fransisca, Mulder. Full Speed, Koenen. Eben Haë- zer, Boerma. Antares, Maarschalkerweerd. Aliot, De Vries. Telegraaf 16, Hoek. Te- legraag 9, de Bue. Mystere, Faber. Elisa beth, den Boer. Leendert Pieter, van Groezen. Diaz, de Vries, allen naar Rot terdam. Taine, Wagner. Berlioz, Mochel. Le Notre, Steinmetz. Arag 15. Blum. Cor- bieres. Buitendijk. Degas. Visser. Chablis, Hermann. Hunding, Schot, allen naar Dordrecht. Amstel 8, Heyboer. Amstel 6, Schreuders. Tremonia, Vorstenberg. West- falia, Joore. Tjoba, Wemmers. Stad Am sterdam 10, Sponselee, allen naar Am sterdam. Onderneming, De Waal. Fran- cina, van Berchem. Joma, Ruitenberg, allen naar Werkendam. Maria, van Den deren, naar Den Bosch. Op Hoop van Ze gen, Blokker, naar Weesp. Albatros, de Waal, naar Goor. Jafro, Smit, naar Al- blasserdam. Tjoba, Wemmers, naar Am sterdam. Koopvaart 22, v. d. Maas, naar Goes, Vertrouw, de Korte, naar Zwijn- drecht Hendrika, v. d. Adel, naar Den Helder. Condor, Theunisse, naar Utrecht. Azolla, de Leeuw van Wenen, naar Ren- kum. Rival, Blom, naar 's Hertogenbosch Leentje, van Yzerlooy, naar Den Haag Florida, Landa. Fluviale 32. Koster. Vir ginia, Steutel. Avïateur, Olieslagers. Al ler, Schipper. Capella, Philippaert. Gras- ciol, Segers, Cornelia, van Kassei. Olie vos 4, Volk. Venraay, Visser. Han. Ku- rier 5, Sander. Wijkdienst 9, de Gier. Maria Judith, Janssen. Wijaco. Onstwed- der. Baden 341, Lang. Mannheim 245, Meuss. Raab Karcher 101, Opperman. Mi tropa 2. Boon. Trijntje V. Veldman. Ex press 5, Koller. Monique. Ruitenberg. Adriana 2, v. d. Linde. Antonia, Oerle- mans, allen naar Duitsland. Navexmotor 2, van Landeghem, naar Bosel. Butania 3, Vredenborg. Klybeck, Klaassens. Dirk je, v. d. Plas. Antwerpen, David. Mia, Stoffels. Belgia, Smits. Nervla, Eenhoorn. Trio, Bootsgezel. Stad Amsterdam. 6, Been. Hungaria, Muller. Fiat, Kars. Aeolus, van Dijlce. Hendrika, Butter. Ter ra Nova, Kupers. Moldau, de Jong. Ger- maine, Overveen. Rijn Schelde 4, Beek mans. Brakzand, Wierdsma. Onderneming, Oosse. Christina, Elling. Vlissingen, Ver kalk. Damco 95. Kooyman. Margarethe, Neyenhof. Vulcaan 23, van Eimeren. Vul- eaan 35. Van Lopik. Mariette, Gasten. Ri val. van Kaam. Hama, Vlap. Tetje, Vlap. Elodie, Rysselaere. Salf 16, de Laeet. Res Nova, Hoogendoorn. Res Nova. Vorthorn. Onrust, Schram. Veghel, Stobbelaer. Wijk dienst 15, Bytjes. Fraternite 3, Poppelier, Wilcor. van Meel. Alisa, Meuers. Made leine, Wickens. Cosges, Hanssen. Cybele, van Dongen. Gounod, de Pijper. Panama, v. d. Broek. Marijke, Bosman. Toiler 4, Verhoek. Eugenie, Jacobus. Infatigable 2, Sneyer. Neska 2, Blom. Geertruida, Be velander. Valaba, Campani. Vemela, Ce- resola. Alwi, Hofstra. Cassis. Kuipers Corton, Bertsch. Louis, van Gimst. Rhe- nus 90, Adler. Telegraaf 18, v. d. Mast. Telegraaf 21, Vendeville. Telegraaf 12. de Jong, Mannheim 229. Velth. Baden 58. Heil. Jeanne, v. d. Wijgert. St. Antonius. Hamer. Presto, Schram. Rhone, Klee. Schaufhausen, Gausch. Oldenhorn, Schu macher. Familietrouw, den Ouder. Puget, Nagele. Animo, Goekens. Goede Hoop, de Waard. Dortmund, Pennings, Dija, Blom. Neuschatel, Keek. Amstel 4, v. d. Veen. Express 23, van Lang. Harma. de Bruijn. Mon Desir. Van Leeuwen. Stad Biel, Feenstra. Mars, Veldman. Maria, Kauffeld. Del Kassia, Vilain, allen naar België, FILMS IN ZEELAND Tijgerhaai. Het aantal oorlogsfilms is onuitput telijk. Nog steeds verschijnen vele rolprenten, die 'n episode uit de jong ste wereldoorlog behandelen of de be levenissen van een bepaald legeron derdeel weergeven. Bovendien krijgen wij meer en meer films over de Ko reaanse oorlog te zien: Tijgerhaai (Submarine command), welke thans in het Grand-theater te Goes gaat, behoort tot deze categorie. William Holden en Nancy Olsen, die met „Sun set Boulevard" zo sterk de aandacht op zich vestigden, vervullen de hoofd rollen in het spannende verhaal over de bemanning van een onderzeeboot in de Koreaanse wateren. Van onze adverteerders. WASSERIJ „DE ZON" OPENDE NIEUW KANTOOR- EN WINKELPAND. Op de hóek BleekerstraatWijn gaardstraat te Goes heeft de Wasse rij „De Zon" een fraai nieuw winkel en kantoorpand doen verrijzen, dat gok door zjjn exterieur een aanwui.it voor de Wijngaardstraat genoemd kan worden. Zowel voor de clientèle, als het personeel van dit bedryl be tekent de ingebruikname van dit ge bouw, hetgeen Dinsdag officieel ge schiedde, een grote verbetering. In een ruim en buitengewoon smaakvol ingerichte winkelruimte kunnen de verschillende zaken met het publiek worden afgehandeld. Daarachter zijn de kantoren gehuisvest, terwijl te vens een grote bergruimte voor de stoumgoederen e.d. aanwezig is. De bovenverdieping is volledig iet do mein van het personeel. De directie heeft daar een ruime en riante can- line doen inrichten, die er ongetny- felu toe zal bijdragen om de reeds bestaande hechte band tussen werk gever en werknemers nog verdei „e verstevigen. De fraaie gedenkplaat in de winkel, onlangs door het perso neel by het veertigj'arig bestaan aan geboden, geeft overigens reeds vol doende blijk van de goede verstand houding. Mettertijd hoopt men dit nieuwe pand te verbinden met het technisch gebouw, waarvan meu ie bovenverdieping dan geheel wil ont ruimen. Alles zal daarbij gelykvioeis worden gebracht. VAN "TOT WIN. IJPE" In de maana November werden ter gemeente-secretarie te Bruinisse afgege ven: 5 slachtvergunningen koelen en 86 slachtvergunningen varkens. In de haven van Bruinisse werden de vorige maand o.m. 275 kg aliekruiken, 20.620 kg zeesterren en 2112 kg zeebliek aangevoerd. Niet minder dan f 72.96 leverde te Beinkenszand de collecte ten bate van het P.I.T. op, Te Tbolen werd een collecte gehou den ten bate van de plaatselijke afde ling van het Groene Kruis. De opbrengst was f 97.26. In Den Haag slaagden voor het voor lopig diploma scheepswerktuigkundige de heren G. W. Lakké en P. Witte te Goes en J. A. van Oost te Nleuwerkerk, leerlingen van de Machinistenschool te Middelburg. De oogstcollecte in de Ned. Herv. kerk te Sluis bracht 579.60 op. Gemeente-secretaris in Zierikzee benoemd Begroting 1953 aangeboden. In de Dinsdagmiddag te Zierikzee gehouden raadsvergadering onder voorzitterschap van burgemeester jhr. mr. J. Schuurbeque Boeye werd de gemeentebegroting voor het dienst jaar 1953 aangeboden, waaruit o.m bleek, dat deze begroting na de eer ste wijziging een tekort vertoont van f 1646.30 op de gewone dienst. In de primitieve begroting is voor „onvoor ziene uitgaven" nog beschikbaar f5089,10. Het uiteindelijk tekort is 'n gevolg van de wel zeer zware last, welke de lopende en de nieuwe kapi taalsuitgaven op de gewone dienst der begroting leggen wegens rente en af schrijving. Het totaal van inkomsten en uitgaven beloopt een bedrag van rond f 1.218.000. In deze begroting zijn geen nieuwe kapitaalsuitgaven opgenomen. Nieuw te verwachten kapitaalsuitgaven zijn in de eerste wijziging samengevat, teneinde een vlottere goedkeuring van de primitieve begroting in de hand te werken. Het aan- het begin van het dienst jaar 1953 geïnvesteerde bedrag be loopt f3.220.983.86. Van dit bedrag is in ronde sommen geïnvesteerd voor woningbouw f 1.172.000, voor' kade muren f 132.000, voor havendijken f631.000, riolering f152.000, restau ratie monumenten f30.000 en gasbe drijf f594.000. Nadat de raad in besloten zitting was bijeen geweest, deelde de voor zitter mede, dat tot gemeente-secre taris was benoemd de heer E. H. Mulder, hoofdambtenaar ter secreta rie te Zierikzee. De heer Mulder volgt de heer G. Grolleman op, die met in gang van 1 Januari 1953 eervol ont slag verkreeg, in verband met zijn benoeming tot referendaris A te Arn hem. De heer Mulder werd benoemd met acht stemmen, terwijl vier stem men waren uitgebracht op de heer H. E. S. Sinck, hoofdcommies ter se cretarie. Eén blanco stem werd uit gebracht. RAAD DUIVENDIJKE Nieuwe secretarie iri vergroot gemeentehuis. De raad der gemeente Duivtndiike kwam in vergadering bijeen. In be handeling kwam allereerst he' plan tot uitbreiding van het gemeente, huis met een lokaal, waarin de secre tarie zal worden ondergebracht Het plan werd ter vergadering toegelicht door de heer J. J. Argelo, duecteur van de Centrale dienst Noo.d-Zee- land, die de bouwkosten op f 6U00.— raamde. Na uitvoerige bespreking besloot de raad tot uitbreiding ovei te gaan, op voorwaarde, dat dan ook het woongedeelte van het gemeen tehuis verbeterd zal worden. Tie kos ten hiervan worden geraamd op 2000, welk bedrag B. en W mogen besteden voor het inrichten van een nieuwe secretarie. „Terneuzen Klimop" overtrad loterijwet tijdens winkelweek Middenstandsorganisatie moet f 100.— boete betalen. Toen in Augustus van dit jaar de Terneuzense middenstanders een winkelweek organiseerden, waaraan de figuren s.Opa en Oma" aan deze week bijzondere luister bijzetten, be sloot het bestuur van de handeldrij vende middenstand „Terneuzen Klim op", tot het bieden van een attractie aan het publiek. Men koD bij „Klim- op"-winkeliers biljetten verkrijgen waarop de geschatte leeftijd van „Opa en Oma" kon worden ingevuld. Voor de goede schatters waren fraaie prijzen uitgeloofd. Men had echter buiten de loterijwet gerekend. Dientengevolge stond Dinsdag voor de Terneuzense kantonrechter te recht de heer R. M., vice-voorzitter van „Terneuzen Klimop", die zich voor deze reclamestunt moest ver antwoorden. De heer M. voerde aan, dat het be stuur van „Klimop" beslist een at tractie wenste te organiseren, welke niet in strijd was met de wet en dat men meende, dat er zeker geen spra ke was van „kansspel" by het opge ven van de leeftijd van „Opa en Oma". De kantonrechter, mr. P. W. G. C. M. van Meerwijk, bleek echter een andere mening te zijn toegedaan en wees er onder meer op, dat indien meerdere personen de juiste leeftijd hadden opgegeven zoals ook in derdaad geschied was het lot be sliste, wie de prijswinnaars waren, zodat de deelnemers geen overwe gende invloed konden uitoefenen op de toewijzing van de prijzen. Scherp vèroordeelde de kantonrechter de handelwijze van diegenen, die menen zich juist op de rand van de loterij- wet te kunnen bewegen. Nadat ook de ambtenaar er op had gewezen, dat hier sprake was van een over treding der wet, omdat het zuiver ra den van de leeftijd was en het lot bepaalde wie uiteindelijk de geluk kige zou zijn, eiste deze flOO of der tig dagen. De uitspraak luidde con form. Door het bestuur van de actieve mid denstandsvereniging te Clinge ls het cabaretgezelschap „Klaveren Vijf" uitgenodigd om in deze gemeente een tweetal uitvoeringen te geven. Onder grote belangstelling heeft het echtpaar P. Seghers—De Bergé te Clinge zijn gouden bruiloft gevierd. Een feest comité zorgde voor een hartelijke huldi ging en de fanfare „Weldoen door Ver maak" bracht de oudjes een serenade. De te Cadzand in de Ned. Herv. Kerk gehouden zendingscollecte bracht f 149,32 op. De collecte voor de restauratie van de Ned. Herv. Kerk te Gapinge bracht f 17.88 op. Grote belangstelling voor Snugger en Linky Er komt een na-uitreiking. De belangstelling voor de kindervoorstellingen van Snug ger en Linky is te Middelburg zo groot, dat wy toegangsbe wijzen te kort kwamen. Zij, die Maandag LI. in het geboüw „Mercurius bonnen aanboden en daarvoor geen toegangsbe wijzen ontvingen, zullen alsnog op nader bekend te maken tijd. stippen in de gelegenheid wor den gesteld toegangsbewijzen te verkrijgen. In de loop van volgende week zullen wij dien aangaande nadere mededelin gen in ons blad bekend maken. In Vlissingen wordt nog een uitreiking gehouden in het Ha vendorp, echter uitsluitend voor kinderen uit dit stadsge deelte. Deze uitreiking is be paald op morgen van half twaalf tot half een in het siga renmagazijn Kesteloo, Haven- dorp 412. ST. XICOLAAS IN NIEU W-MIDDELBURG. Zaterdagmiddag a.s. brengt Sint ï.icolaas een bezoek aan Nieuw-Mid- delburg. Na de zieke kinderen en Ie bedlegerige ouden van dagen uit de buurt thuis te hebben opgezocht, be geeft de Sint zich naar de Schmiw- •uig, waar voor de jeugd een feestje Golden Delicious Schenk gezelligheid met TALENT ƒ5." i>« lip Het lichte apérltlef. de smaakvolle avonddrank. Ten gescbtnhu Gedurende December 1952 ontvangt U een proelflacon TALENT bij aankoop van een literkruik BOLS Z. O. GENEVER. Sit! droog, niet toet... re rrattend goed! word georganiseerd. VEILING GOES. 2 Dec. Exportveiling: Cox Orange Pip pin AAA 62 Idem A 55.20—56.60. Idem BC 47,10. Idem 1 grof 49—51.10. Idem 1 4142. Idem II 8—13. Goudrelnetten AAA 28—29.10. Idem AA 23.90-24.10. Idem A 21,10-23.10. Idem BC 16.30—1650. Idem I grof 19,10—19.40. Idem I 15.90—16.10. Idem II 6,80. Zure Bellefleur A 17.20 Idem BC 15,60. Idem I grof 16.40. Idem I 15,20. Idem II 3.20. Jonathan AA 30 Idem A 31. Idem BC 29. Idem I grof 23.30- 24,90. Idem 15.80—16.10. Idem II 7.30. Idem BC 20,10. Idem I grof 23.80. Idem I 16,30. Idem H Waar zijn onze schepen Aagtekerk pass. 1 Sabang naar Rotterd. Abbea'ljk 2 v. Galveston te Antw. verw Alchiba pass. 1 Vlissingen n. Antwerpen. Almkerk 1 v. Genua n. Sydney. Bantam 29 v. New Orleans te Baltimore. Billiton 29 v. Belawan n. Colombo. Bintang 2 v. Portland (Ore) te B. Papan. Dongedijk 30 v. San Francisco n. Vanc. Eemdijk 30 v. Galveston te Houston. Hecuba 2 v. Guanta te Carupano. Jupiter pass. 2 Malta n. Algiers. Laagkerk 1 v. Aden n. Adelaide Laertes 30 te Antwerpen. Larenberg pass. 2 Finisterre n. Savona. Mariekerk 1 v. Zanzibar te Tanga. Meerkerk 1 v. Chittag. te Antwerpen. Meliskerk 2 te Singapore n. Kobe. Pr. Fred. Willem 1 v. Valencia te Gandia. Pr. Willem EU pass. 1 Z.O. C. Ray n. Rotterdam. Samarinda 1 te Honolulu n. Vancouver. W. Barendsz pass. 1 Fern. Noronha n. Kaapstad. Boissevain 1 v. Durban n. Japan. Indrapoera pass. 1 K. Guardafui n. Rott. Klipfontein 2 v. Antwerpen te Amsterd. Kedoe pass. 2 K. Guardafui n. Padang. Maasdam 2 v. Le Havre n. Rotterdam. Troilus 28 te Labuan. Tarakan 2 v. Port Said n. Amsterdam. Tasman 28 v. Yokohama n. Hongkong. Willem Ruys pass. 1 Gibraltar n. Djak. VOfciBAL HFC oud-Internationals. Voor de traditionele wedstrrjd H.F C.Oud Internationals op 1 Januari as. op het H.F.C.-terrein, komen dc volgende oud-internationals m hei veld. doel: Halle, achter: Schrivenaar en Caldenhove; midden: Paauwe. Pellikaan en Stijger; voor: Mynders, Vente, Roozen, Smit en Dr&ger. Advertentie. Vrouwen hebben vaak moeilijke en pönlijke tyden. Zh kunnen deze aan merkelijk verlichten, la die pflnen doen verdwhnen door het gebruik van Togal, de grote pynverdrijver Togal is onschadelijk voor hart, nie ren en maag. Bij apotheek en drogist 0.95, 2.40 en 8.88. Nieuws Notedop 0 In het Rockefeller centrum in New York is Maandag een kerstboom van 28 meter lengte en met een gewicht van bijna II ton opgericht. Twintig man zul len gedurende een week bezig zijn om 5600 lichtjes, plastic bollen en andere ver sierselen aan te brengen. 0 Te Rotterdam werden 5 Nederlandse zeelieden Ingesloten, die aan boord van een Nederland-boot. die op de rede van Semarang lag, uit de lading klokjes en nietmachines hadden gestolen. 0 De Haarlemse rechtbank heeft Dins dag in raadkamer besloten de Aalsmeerse dr. J. K., die Vrijdag gearresteerd werd omdat hij enige tijd geleden zou hebben getracht met zijn auto een politieman omver te rijden, op vrije voeten te stel len. De verdediger van de dokter, mr. K. Heimig. betoogde, dat er van opzet geen sprake kan zijn geweest. 0 De Zuid-Afrikaanse plaats Payneville. op vijftig kilometer van Johannesburg, is door een wervelwind getroffen, waar door negen inboorlingen om het leven zijn gekomen. Er zijn honderd gewon den en drieduizend daklozen. 0 De K.N.A.C. heeft medegedeeld, dat benzine met octaangehalte 74—76, tegen het einde van ci'eze maand aan de pom pen te verkrijgen zal zijn. 0 Aan de heer W. F. van Eekelen, psy chologisch candidaat aan de gemeente universiteit te Amsterdam, is de eerste prijs verleend van de prijsvraag over het „England-Spiel", uitgeschreven door de faculteit cfer politieke en sociale weten schappen. 6.40. Laxton Superbe A 26. Idem BC 24. Sterappel A 20. Idem BC 17. Idem I groi 17. Idem I 14—15. Idem II 3. Groninger Kroon I 15, Idem II 3. Doyenne du Corni ce A 58. Idem BC 55 Idem I grof 55. Idem I 55. Idem II 44. Comtesse dc Paris A 25.60—27.10. Idem BC 25. Idem I grof 22,20. Idem I 2150—22.60. Idem II 4.70. St. Remy I grof 9.40. Idem I 830 Idem II 6.30. Gieser Wildeman I grof 24 Idem I 15.80. Idem II 6.30. Kleipercn I grof 13. Idem I 730. Conference I 40.85-41.30. Verpakt fruit: Goudrelnetten AAA 30 —34. Idem AA 24—28. Idem A 23—25. Cox- Orange Pippin A 61. Jonathan AAA 34 —35. Idem AA 31—32. Idem A 30—33. Idem B 26. Golden Delicious AA 4144. Idem A 43. Idem B 3538. Doyenne do Cornice AAA 63. Idem AA 61—63. I den A 53—62. Gewone velling: Cox Orange Pippin 15 —36. Laxton Superbe 5—26. GoudreineL ten 918. Jonathan 418. Zure Belle fleur 310. Golden Delicious 624. Goud relnetten keuken 103511.70. Idem fabi 6—9.30. Zoete Ermgaard 17—30. Campag- nezoet 1021 St. Remy 48, Gieser Wildeman 318 Kleiperen 9. Comtesse de Paris 4—20. Doyenne du Cornice 45— 49. Conference 1218. Black Alicante I 1.40-1,47. EIER VEILING GOES. 2 Dec. Prijs voor verse kippeneieren f 333 per kg Voor vuilschalige cn ge wassen eieren wordt 2 cent per stuk minder uitbetaald. Bericht handelaren: Kipeieren 17 cent. Poelje eieren 14 cent. Eendeleren 14 cent. Kalkoeneieren 30 cent. Ganseieren 40 cent. VEILING KRABBENDIJKE. 2 Dec. Gewone veiling: Jonathan (ver pakt» 7—28 Idem (los) 7—24. Cox Oran ge Pippin (verpakt) 38—56. Idem (los) 1543. Goudreinetten (verpakt) 330— 830 Idem (los) C18. Bellefleur 3—4. Golden Delicious 10—33. Ellisons Oran ge 12. Zoete Ermgaard 9—21. Laxton Su perbe 310. Gieser Wildeman 312.70. Doyenne du Comice 3961. Comtesse de Paris 525. Bonne Louise 1012. Beur- ré Alex. Lucas 21. VEILING MIDDELBURG. 2 Dec. Aardappelen: Koopmans blau we I 1030—11.80, Idem II 830—11,70 Meerlanders grote 10.70. Fruit: Jonathan 530. Grauwzoet 21— 27. Gold Delicious 319. Gouderelnetten 618. Bellefleur 5—13. Groninger Kroon 8. Hondsmui 8 Bramley's Seedling 3—4. Appels val en kroet 3—15. Comtesse (Je Paris 1234. Gieser Wildeman 5—13. Jo- denpeer 15. Saint Remy 711. Beurré Alex. Lucas 5 Peren kroet 5. Druiven: Black Alicante 97—1.00. Groenten: Bloemkool A 2255. Idem B 13-35. Idem C 8—27. Idem D 8—12. Sa- voye kool 8—17. Boere kool 521. Rode kool 615. Witte kool 57. Bospeen 12 —27. Andijvie 10—35 Prei 8—27. Spruiten 4066. Witlof 55—70. Uien per kg. 18 28. Veldsla 1,00. Ramenas per kg. 10. Boskroten 58. Kroten kg. 7—14. VEILING THOLEN. 2 Dec.: Uien. bonken 20.75, gewone 20.77—21. drielingen 26.30. picklers 32.50. stek 5.70. Aanvoer 50 ton. VEILING SINT .MAARTENSDIJK. 2 Dec. Uien gewone 21.44—21.36. Idem bonken 20,70. Idem drielingen 26. Idern picklers 33. Idem stek 5,30. Aanvoer 25 ton VEILING SINT ANN ALAND. 2 Dec. Uien middelsoort 20.80—2036. Idem bonken 20,80 Idem drielingen 26.20 Idem picklers 3230. Aanvoer 28 ton. VEILING SCHERPENISSE. 2 Dec. Uien middelsoort 21.03. Idem bonken 20,71. Aanvoer 10 ton. VISMIJN TE BRESKENS. 2 Dec. Aangevoerd: 229 kg. export garnalen 1,17—1,43. 19 kg. handels gar nalen 1,29. 28 kg. schar 68. VISMIJN TE VEERE. 2 Dec. Aangevoerd: 1418 kg. export garnalen 91—139. 220 kg. schar 46—53. 45 kg. bot 58—61. 4 kg. wijting 64. 3 -kg. kabeljouw 51—69. 1 kg. wulken 1,32. 46 kg. ongesorteerde vis 43—66. 17 kg. sar- dljn 43—55. 4 kg. krabben 2446. De Ronde van Argentinië. De zesde etappe van de Ronde van Argentinië van La Paz naar Mende za, over een afstand van 141 km., werd gewonnen door de Argentijn Crispin ui 3 uur 33 min. 12 sec. Onze landge noot Faanhof werd 43e in 3.58.38. De Duitser Milller staakte de etrhd wegens zonnesteek. In het algemeen klassement lelden van Steenbergen (le met 28.05.40) en Oekers (2e met 28.12.24) nog steeds. Voorting neemt met 29.12.4b de 30e plaats in en Faanhof met 29.44.58 de 49e. Nagekomen advertentie. Heden overleea zacht en kalm, onze geliefde Moeder. Groot- en Overgrootmoeder CORNELL 1 VERSLUIS Weduwe van PIETER DE PREE. in de gezegende uuder dom van 95 jaar. Uit aller naam, A. JUDAVAxNE- DE PREE Middelburg, 2 Dec. '52 Middelburgswegu 26. De teraardebcaiellint. zal plaats vinaen or Vrtjdag 5 Decern be as., om 12 uw vanaf bet sterfhuis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 9