NIEUWS UIT ZEELAND terstond MARKTBERICHTEN WALCHEREN Mgenda Concurrentie Vrouwen WOENSDAG 3 DECEMBER 1952. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Springstof in oude ijzeren pijp In de duinen van Oranjezon onder Vrouwenpolder werd een ijzeren pijp gevonden, welke was gescheurd. Bü nader onderzoek bleek, dat er niet minder dan 150 kilo springstof in zat, wat nog afkomstig was uit de bezet tingstijd. De mjjnopruimingsdienst heeft het gevaarlijke goedje opge ruimd. Mynmeester verduisterde gemeentegelden. VRIJWEL AL HET GELD IN DRANK OMGEZET. De politierechter te Middelburg heeft Dinsdag de vroegere mynmees ter by de gemeentelyke visalslag te Breskens, die voor een bedrag van 1900 aan gemeentegelden had ver duisterd, veroordeeld tot twee maan den gevangenisstraf onvoorwaarde lijk, vier maanden voorwaardeiyk met drie, jaar proeft jjd en de bepaling, dat de man zich onder toezicht stelt van het Leger des Heils. Voorts moet hy binnen twee jaar de aan de gemeente toegebrachte schade vergoeden. Sedert 1936 was verdachte, I. B. K. uit Breskens, in vaste dienst als mijn- meester en tot 1948 ging alles goed. Toen kwam de grote aanvoer van ha ring en hierdoor belandde hij uit hoof de van zijn beroep in café's. Van een matig gebruiker werd hij een mis bruiker. De gemeente, dit ziende, bepaalde, dat de financiën voortaan door de kassier moesten worden behartigd, waarbij verdachte mede-verantwoor- delyk bleef. Door ziekte van de kas sier nam hg gedurende een bepaalde tijd diens functie waar. In die periode maakte K. grote verteringen; hg eigende zich aanzienlijke oedragen toe en zette bijna al het geld in drank om. Bij de driemaandelijkse controle kwam aan het licht, dat er een tekort van brjna 2000 was. Verdachte legde een bekentenis af. HH is door de gemeente ontslagen en volgt thans een ontwenningskuur. Inspecteur L.O. Goes mei pensioen. De inspecteur van het lager onder wijs in de inspectie Goes, de heer C. Kuiper, zal vermoedelijk per 1 Maart 1953 wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd, het onder wijs gaan verlaten. De heer Kuiper is sinds 1 Maart 1937 in deze provincie als inspecteur werkzaam. Voordien was hij 21 jaar verbonden aan de Heldring-gestich ten te Zetten als hoofd van de afde ling onderwijs en tevens als leraar aan de kweekschool en aan de H.B.S aldaar De heer Kuiper begon zijn loopbaan aan de Hervormde Burger school te Amsterdam. Tournee j eugdherbergoud ers. Onder regie van Jan Post, oud- actcur, zal een aantal jeugdherbtig- ouders, zoals gemeld, op tournee ga.tn met het voor het toneel bewerkte Russische verhaal „De Kunstsmaker Famphalon". Deze tournee heeft ten doel geld bijeen te brengen om de Ned. Jeugj- licrbergcentrale ter gelegenheid van het in 1954 te vieren 25-jarig jubi leum een complete nieuwe jeugdher berg te kunnen aanbieden. Van veie zijden werd medewerking ondervon den: een industrieel zorgde voor een bestelauto, toneelgordijnen en an leve attributen werden verkregen en voorts zorgden film en pers voor pro paganda. „De Kunstemaker Pamphalon is een zinvol verhaal, dat speelt in By zantium tijdens de eerste eeuwen van hot Christendom. In Zeeland zuJ'.en tenminste drie opvoeringen wotd„n gegeven en wel 15 December in net Concertgebouw te Vlissingen, 16 De cember in „De Prins van Oranje" te Goes en 17 December in het Scnut- tershof te Middelburg. Te Vlissingen is een comité van aanbeveling gevormd, waarin zitting namen: Mr. B. Kolff, burgemeester van Vlissingen; W. Poppe, wethouder van onderwijs; M. A. v. Popering, wethouder van openbare werken, L. p v. Oorschot, wethouder van soc iale zaken; mevr. P. j. Sareis van Run, lix. Gem. Ind. en Huish. sch.; G. Lam- mers, dir. R.H.B.S.; J. H. E Wea sels, hoofd Openbare ULO; H. M. v d Vegt, hoofd Chr. ULO; J Ooster ling, hoofd ener Openbare Lugeie School; L. D. de Bree, lereaar R.I1. In Middelburg bestaat het comité uit. mr. dr. N. Bolkestein, burge meester van Middelburg, J. W Kö- geler, wethouder van onderwijs; A.. de Jonge, dir. Rijkskweekschool, J. A. v. Bennekom, dir. Chr. Kweeksnn mei J- M. Stolk, dir. Ind. en Huis houdschool; ir. H. Fortgens, retor Gymnasium: dr. ir. J. P. v. Dalsum, dir. R.H.B.S.; A. A. Leenhouts in specteur van het Lager Onderwijs; E. Visscher, dir. Techn. school 'Ma- chimstenschool. In beide comité's heeft zitting de «eer C. Lijnzaad, directeur van de Stichting Zeeland voor Maatschappe lijk en Cultureel Werk. RAAD MIDDELBURG Nieuwe aanplakborden. De gemeenteraad van Middelburg, die Dinsdagmiddag vergaderde, be sloot een crediet van 9200 te verle nen voor de aanschaffing van nieuwe, fraaie en grote aanplakborden. De heer M. Wartel (A.R.) kon niet nala ten op te merken, dat de gemeente met deze borden wat de verbetering van het stadsscnoon betreft, toch eigenlijk eeu slecht voorbeeld geeft, maar wethouder L. J. van 't Westen- de antwoordde, dat indertijd nauw keurig is uitgezocht, op welke plaat sen de borden moesten komen. Mevr. A. de Vlieger (Arb.) ontving de toe zegging, dat het bord bn de Beatrix- brug verplaatst zal worcien. De heer P. I. Verhage werd benoemd tot wnd. directeur van de Avond school voor N.O. De heer P. Meliefste (A.R.) was er niet over te spreken, dat B. en W. alvast aankondigen, dat, wanneer de huidige directeur van de Technische School met pensioen gaat, een éénhoofdige leiding van Beide scholen gewenst is. Het bestuur van de Technische School heeft daarover toch ook nog wel iets te zeggen. Wet- MIDDELBURG Vandaag Schuttershof: P.Z.C.-kinder voorstellingen; „Snugger en Linky"; Electro: „De macht van de duivel' (14 j.). 7 en 9.15 uur; Bogardzaal: St Nicolaasfeest gerepatrieerden. 3.30 u Morgen Electro: „Er komt een vriend vanavond" (18 j.), 7 en 9.15 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „De weg der hoop" (18 j.). 7 en 9 uur; Kindervoor stelling „De geheime tunnel", 4.30 u. Luxor: „Parijs bij nacht" (14 j.). 8 u.; Museum: Schllderijen-tentoaist, ..Rond de eeuwwisseling", 912, 2— 5 en 79 uur; Concordia: St. Nico laasfeest Marathon, 8 uur. Morgen Alhambra: „Man in duplo (18 j 1. 7 en 9 uur; Luxor: Als van daa 0 uur; Museum: Als vandaag, 912 en 25 uur. houder J. W. Kögeler antwoordde, dat met dit bestuur wel degelijk overleg wordt gepleegd. De heer 1. van Loo (Arb.) herinnerde aan wrijvingen, welke tussen de directeuren van beide scholen bestonden. Besloten werd medewerking te ver lenen aan de verbetering van het speelterrein der Ger. School aan de Herengi acht. De heer A. J. Schot (S.G.) vond het „schrijnend", dat het bestuur van de school aan de Venve- rijstraat destijds een deel van de kos ten der verbetering van het schooiter- i'ein zelf moest betalen en de heer J. S. Hoek (A.R.) achtte het vreemd, dat B. en W. het bestuur van de He rengracht-school hebben aangemoe digd het verzoek om medewerking te doen. Geantwoord werd, dat het schoolterrein aan de Verwerijstraat destijds gedeeltelijk bestraat is, hoe wel dit niet strikt noodzakelijk was. In goed overleg met het schoolbe stuur is toen een betalingsregeling getroffen. De verbetering van het schoolplein by de Herengracht is veel urgenter in verband met het verkeer en het initiatief ging dan ook uit van de schoolarts. Het schoolbestuur heeft de benodigde grond overigens uit de verenigingskas betaald. De heer F. A. Rosendaal kreeg eer vol ontslag als leraar aan de Avond school voor N.O. Als leden van de commissie van toezicht op het l.o. werden de heren Ch. J. Bakker, drs. J. Scheltens en F. A. Rosendaal her kozen. Dë heer R. Batten werd herko zen in de commissie van toezicht op het m.o. en in dè plaats van de heer W. L. Schenk werd de heer H. VV. Colmjon benoemd. De heren J. M. Hertogh en mr. J. Moolenburgh wer den herkozen als leden van de B.I. voor de maatschappelijke zorg en in de vacatureA. D. Littooy werd de heer J. Leijnse benoemd. Namens de raad bracht de voorzitter, mr. dr. N. Bolkestein, de heer Littooy, die dit werk 35 jaar lang belangeloos heeft verricht, zeer hartelgk dank. Het voorstel tot verkoop van grond achter het ziekenhuis werd aangehou den tot de volgende vergadering. De raad besloot beide militaire tehuizen een jaarlijkse subsidie van 100 toe te kennen en verleende een crediet van 6145 voor verbetering van schoolverlichting. Bg de rondvraag werd op een vraag van mevr. De Vlieger geant woord, dat uitbreiding van de ge- meentèlgke tennisbanen vooralsnog niet mogelgk is en dat B. en W. de tennisclub daarom de nodige mede werking verlenen bg de stichting van eigen tennisbanen. KRIJGT C.O.A.K.-MIDDELBURG EIGEN TURNLOKAAL? Het voornemen bestaat om op liet terrein achter de school van de O.ü. A.K aan de Zuidsingel te Middelburg een gymnastieklokaal te bouwen ten behoeve van de leerlingen der Cen trale Opleiding Administratie! Ka. der. Wellicht zou de mogelgkheid be staan, dat ook verenigingen of scho len van dit tumlokaal een bescheiden gebruik maken. De militairen tui non thans in een geïmproviseerd en vrij gebrekkig zaaltje in de kazerne. Gostkapelle RAADSVERGADERING. De raad der gemeente Oostkapelle zal Woensdagavond om half acnt in vergadering bijeenkomen. De agenda vermeldt voorstellen tot overname waterleiding Domburg door de W. M Z., de benoemingen van een ge meente-ontvanger, een waarnemend gemeenteontvanger en een ambte naar van de burgerlijke stand. VRACHTAUTO VERNIELDE BROMFIETS. Doordat het bergdbare gedeelte van de Gortstraat nabg het Plein 1940 te Middelburg door de aanwezigheid van een stapel heipalen op de straat vrij smal is, hadden een autobus en eer: met bieten geladen vrachtauto Dins dagmiddag moeite bg het passeren De vrachtauto reed vlak langs de stoep en raakte daarbg een gepar keerde bromfiets, die ernstig geha vend werd. Serooskerke GESLAAGD VOOR MUZIEKEXAMEN Te Utrecht slaagden voor het ge deelte A. van het muziekexamen, af genomen door de Algemene Neder landse Unie van Muziekverenigingen, de heren P. Joziasse met bugle (71 punten) en L. Tissink met buglè (62 punten) beiden uit Serooskerke (W.) Te Den Haag slaagde voor het ge deelte B. van het muziekexamen de heer J. Vogel uit St. Laurens met saxophoon sopraan, hg behaalde 75 punten. Alle geslaagden zyn lid van de muziekvereniging EJM.M. te Se- Gemeente-secretaris in Zierikzee benoemd Begroting 1953 aangeboden. In de Dinsdagmiddag te Zierikzee gehouden raadsvergadering onder voorzitterschap van burgemeester jhr. mr. J. Schuurbeque Boeye werd de gemeentebegroting voor het dienst jaar 1953 aangeboden, waaruit o.m bleek, dat deze begroting na de eer ste wijziging een tekort vertoont van f 1646,30 op de gewone dienst. In de primitieve begroting is voor „onvoor ziene uitgaven" nog beschikbaar f5089.10. Het uiteindelijk tekort is 'n gevolg van de wel zeer zware last. welke de lopende en de nieuwe kapi taalsuitgaven op de gewone dienst dei begroting leggen wegens rente en af schrijving. Het totaal van inkomsten en uitgaven beloopt een bedrag van rond f 1.218.000. In deze begroting zijn geen nieuwe kapitaalsuitgaven opgenomen. Nieuw te verwachten kapitaalsuitgaven zijn in de eerste wijziging samengevat, teneinde een vlottere goedkeuring van de primitieve begroting in de hand te werken. Het aan het begin van het dienst jaar 1953 geïnvesteerde bedrag be loopt f3.220.983.86. Van dit bedrag is in ronde sommen geïnvesteerd voor woningbouw f 1.172.000, voor kade muren f 132.000, voor havendijken f631.000. riolering f152.000. restau ratie monumenten f30.000 en gasbe drijf f594.000. Nadat de raad in besloten zitting was bijeen geweest, deelde de voor zitter mede, dat tot gemeente-secre taris was benoemd de heer E. H. Mulder, hoofdambtenaar ter secreta rie te Zierikzee De heer Mulder volgt de heer G. Grolleman op, die met in gang van 1 Januari 1953 eervol ont slag verkreeg, in verband met zijn benoeming tot referendaris A te Arn hem. De heer Mulder werd benoemd met acht stemmen, terwijl vier stem men waren uitgebracht op de heer H. E. S. Sinck, hoofdcommies ter se cretarie. Eén blanco stem werd uit gebracht. „Terneuzen Klimop'' overtrad loterijwet tijdens winkelweek Middenstandsorganisatie moet 100.— boete betalen. Toen in Augustus van dit jaar de Terneuzense middenstanders een winkelweek organiseerden, waaraan de figuren „Opa en Oma" aan deze week bijzondere luister bijzetten, be sloot het bestuur van de handeldrij vende middenstand „Terneuzen Klim op", tot het bieden van een attractie aan het publiek. Men kon bij „Klim- op"-winkeliers biljetten verkrijgen waarop de geschatte leeftijd van „Opa en Oma" kon worden ingevuld. Voor de goede schatters waren fraaie prijzen uitgeloofd. Men had echter buiten de loterijwet gerekend. Dientengevolge stond Dinsdag voor de Terneuzense kantonrechter te recht de heer R. M.. vice-voorzitter van „Terneuzen Klimop", die zich voor deze reclamestunt moest ver antwoorden. De heer M. voerde aan, dat het be stuur van „Klimop" beslist een at tractie wenste te organiseren, welke niet in strijd was met de wet en dat men meende, dat er zeker geen spra ke was van „kansspel" by het opge ven van de leeftijd van „Opa en Oma" De kantonrechter, mr. P. W C. C. M. van Meerwijk, bleek echter een andere mening te zijn toegedaan en wees er onder meer op, dat indien meerdere personen de juiste leeftijd hadden opgegeven zoals ook in derdaad geschied was het lot be sliste, wie de prijswinnaars waren, zodat de deelnemers geen overwe gende invloed konden uitoefenen op de toewijzing van de prijzen. Scherp veroordeelde de kantonrechter de handelwijze van diegenen, die menen zich juist op de rand van de loterij- wet te kunnen bewegen. Nadat ook de ambtenaar er op had gewezen, dat hier sprake was van een over treding der wet. omdat het zuiver ra den van de leeftijd was en het lot bepaalde wie uiteindelijk de geluk kige zou zijn, eiste deze f 100 of der tig dagen. De uitspraak luidde con form. Nieuwe secretarie in vergroot gemeentehuis. De raad der gemeente Duivtndgke kwam in vergadering bijeen. In be handeling kwam allereerst 'ie1 plan tot uitbreiding van het gemeente, huis met een lokaal, waarin de secre tarie zal worden ondergebracht. Het plan werd ter vergadering toegelicht door de heer J. J. Argelo, directeur van de Centrale dienst Nooid-Zee- land, die de bouwkosten op t *000.- raamde. Na uitvoerige bespreking besloot de raad tot uitbreiding ove- te gaan, op voorwaarde, dat Jan ook het woongedeelte van het gemeen tehuis verbeterd zal worden De kos ten hiervan worden geraamd op 2000, welk bedrag B. en W mogen besteden voor het inrichten van een nieuwe secretarie. O.- en W.-Souburg UITBREIDING OPENBARE SCHOOL AANBESTEED. Namens burgemeester en wethou ders van Souburg heeft de Centrale Dienst „Bouw- en Woningtoezicht op Walcheren" te Souburg Dinsdag in het openbaar aanbesteed het aanbou wen van twee leslokalen aan de open bare lagere school, gelegen aan het Oranjeplein in Souburg. Hiervoor werd als volgt ingeschreven: A. Blankenburg, Nieuwdorp, f39.779; G. de Nooyer, Vlissingen, f38.979; J. M. Goedemondt, Vlissingen, f37.703, L P. de Kok, Vlissingen. f37.480; C. van Gorp, Wemeldinge, f37.450; A. Poelman. Ritthem, f 37.385; J. Ge- schiere, Middelburg, f 37.145; A. C. Haeck. Souburg, f 36.795 Grote belangstelling voor Snugger en Lmky Er komt een na-uitreiking. De belangstelling voor de kindervoorstellingen van Snug ger en Linky is te MidJelburg zo groot, dat wy toegangsbe- wyzen te kort kwamen. Zij, die Maandag 1.1. in het gebouw „Mercurius bonnen aanboden en daarvoor geen toegongsbe- wyzen ontvingen, zullen alsnog op nader bekend te maken tyd. stippen in de gelegenheid wor den gesteld toegangsbewijzen te verkrggen. In de loop van volgende week zuilen wy dien aangaande nadere meiedelin gen in ons blad bekend maken In Vlissingen wordt aug eer .litreiking gehouden in het Ha vendorp, echter uitsmitend voor kinderen uit dit stadsge deelte. Deze uitreiking is be- oaald op morgen van half twaalf tot half een in hel siga renmagazijn Kesteloo. Haven lorp 412. „WILHELMINA" BEHAALDE TWEE PRIJZEN. Op de jaarlykse verenigingswed strijden van de ZeeuwsBrabantse Turnkring, welke Zaterdag te Goes werden gehouden, behaalde de Mid delburgse gymnastiekvereniging „Wil- helmina" niet één prijs, zoals wij ver meldden, doch twee prijzen. Bij het onderdeel 2e en 3e graadsoefeningen dames was de tweede prijs voor Wil- helmina I, terwijl Wilhelmina II een derde prijs behaalde. 33» '"-l::: Schenk gezelligheid met TALENT ƒ5.» p« jjgF Het lichte «pérltlef. de tmaakvol!» avonddrank. Ten gescbtnkcj Gedurende December 1952 ontvangt U een proefflacon TALENT bij aankoop van een literkruik BOLS Z. O. GENEVER. TALENT»,BOLS Niet droog, niet xott... verraaend goed! VEILING GOES. 2 Dec. Exportveiling: Cox Orange Pip pin AAA 62 Idem A 56.20—56.60. Idem BC 47.10. Idem I grof 49—5140. Idem I 41—42. Idem n 8—13. Goudreinetten AAA 28—29.10. Idem AA 2350-24.10. Idem A 21,10-23.10. Idem BC 16.30—16,50. Idem I grof 19.10—19.40. Idem I 1550—16.10 Idem II 6.80. Zure Bellefleur A 1740 Idem BC 15.60 Idem I grof 16.40. Idem I 15.20 Idem II 340. Jonathan AA 30 Idem A 31. Idem BC 29. Idem I grof 23.30- 24.90. Idem I 15.80—1840. Idem 7.30. Golden Delicious A 38. Idem BC 26.10. Idem I grof 23.80. Idem I 1640. Idem n Advertentie Waar zijn onze schepen Aagtekerk pass. 1 Sabang naar Rotterd Abbealjk 2 v. Galveston te Antw. verw Alchiba pass 1 Vlissingen n. Antwerpen Almkerk 1 v Genua n. Sydney. Bantam 29 v. New Orleans te Baltimore Billiton 29 v. Beiawan n. Colombo. Bintang 2 v. Portland (Ore) te B. Papan Dongedijlc 30 v. San Francisco n. Vanc Eemdijk 30 v. Galveston te Houston. Hecuba 2 v. Guanta te Carupano. Jupiter pass. 2 Malta n. Algiers. Laagkerk 1 v. Aden n. Adelaide. Laertes 30 te Antwerpen, Larenberg pass. 2 Finisterre n. Savona. Mariekerk 1 v. Zanzibar te Tanga. Meerkerk 1 v. Chittag. te Antwerpen. Meliskerk 2 te Singapore n. Kobe. Pr. Fred. Willem 1 v. Valencia te Gandia. Pr. Willem III pass. 1 Z.O. C. Ray n Rotterdam. Samarinda 1 te Honolulu n. Vancouver W. Barendsz pass. 1 Fem. Noronha n. Kaapstad. Bolssevaln 1 v. Durban n. Japan. Indrapoera pass. 1 K. Guardafui n. Rott. Klipfontein 2 v. Antwerpen te Amsterd Kedoe pass. 2 K. Guardafui n. Padang. Maasdam 2 v. Le Havre n. Rotterdam. Troilus 28 te Labuan. Tarakan 2 v. Port Said n. Amsterdam Tasman 28 v. Yokohama n. Hongkong. Willem Ruys pass. 1 Gibraltar n. Djak. VOtiBAl HFC oud-Internationals. Voor de traditionele wedstrijd H.F C.—Oud Internationals op 1 Januari y,s. op het H.F.C.-terrein, komen dc volgende oud-internationals in hei veld. doel: Halle, achter: Schnvenaai en Caldenhove; midden: Paauwe. Pel'ikaan en Styger; voor: Mynders. Ven te, Roozen, Smit en Drüger. Advertentie. Vrouwen hebben vaak moeilijke en pgnlgke tyden. Zg kunnen deze aan- merkelgk verlichten, ia die pgnen doen verdwhnen door het gebruik van Togal, de grote pönverdryver Togal is onschadelgk voor hart, nie ren en maag. Bg apotheek en drogist 0.95 2.40 en f 8.88 Nieuws in een Notedop 0 In het Rockefeller centrum in New York is Maandag een kerstboom van 28 meter lengte en met een gewicht van bijna 11 ton opgericht Twintig man len gedurende een week bezig zijn om 5600 lichtjes, plastic bollen en andere ver sierselen aan te brengen. 0 Te Rotterdam werden 5 Nederlandse zeelieden ingesloten, die aan boord van een Nederland-boot, die op de rede van Semarang lag, uit de lading klokjes en nietmachines hadden gestolen. O De Haarlemse rechtbank heeft Dins dag in raadkamer besloten de Aalsmeerse dr. J. K., die Vrijdag gearresteerd werd omdat hy enige tijd geleden zou hebben getracht met zijn auto een politieman omver te rgden. op vrije voeten te stel len. De verdediger van de dokter mr K.° Heimig. betoogde, dat er van opzet geen sprake kan zijn geweest. De Zuid-Afrikaanse plaats PayneviUe. op vijftig kilometer van Johannesburg, is door een wervelwind getroffen, waar door negen inboorlingen om het leven zyn gekomen Er zyn honderd gewon den en drieduizend daklozen. 0 De K.NA.C. heeft medegedeeld, dat benzine met octaangehalte 74—76, tegen het einde van deze maand aan de pom pen te verkrygen zal zyn. 0 Aan de heer W. F. van Eekelen, psy chologisch candidaat aan de gemeente universiteit te Amsterdam. Us de eerste prys verleend van de prysvraag over .England-Spiel", uitgeschreven door de faculteit der politieke en sociale weten schappen. De Ronde van Argentinië. De zesde etappe van de Ronde van Argentinië van La Paz naar Mende za, over een afstand van 141 km., werd gewonnen door de Argentijn Crtspir ui 3 uur 33 min. 12 sec. Onze landge noot Faanhof werd 43e in 3.5K38. De Duitser Mliller staakte dl strijd wegens zonnesteek. u. het algemeen klassement leiden Van Steenbergen (le met 28.05 40) en Ockers (2e met 28.12.24) nog steeds. Voortlng neemt met 29.12.4o de 30e plaats in en Faanhof met 29.44.58 de 49e C.40. Laxton Superbe A 26. Idem BC 24. Sterappel A 20. loem BC 17. Idem I grol 17. Idem I 14—15. Idem II 3. Groninger Kroon 1 15. Idem II 3. Doyenne du Corni ce A 58. Idem BC 55 Idem I grof 55. Idem I 55. Idem II 44. Comtesse de Paris A 25.60—27.10. Idem BC 25. Idem I gror 2240. Idem I 21402240. Idem Q 4.70. St. Remy I grof 9.40. Idem I 840 Idem n 6.30. Gieser Wildeman I grof 24. Idem 1540. Idem II 6.30. Kiel peren I grof 13. Idem I 7.M. Conference I 4045—41.30 Verpakt fruit: Goudreinetten AAA 30 —34. Idem AA 24—28. Idem A 23—25 Cox Orange Pippin A 61. Jonathan AAA 34 —35 Idem AA 31—32. Idem A 30—33 Idem B 26. Golden Delicious AA 4144. Idem A 43. Idem B 35—38. Doyenne du Cornice AAA 63. Idem AA 6163. Idem A 58—62. Gewone veiling: Cox Orange Pippin 15 36. Laxton Superbe 526. Goudreinet ten 9—18. Jonathan 4!8. Zure Belle fleur 310. Golden Delicious 624 Goud reinetten keuken 104511.70. Idem fabr. 6—9.30. Zoete Ermgaard '17—30. Campag- nezoet 10—21 St. Remy 48. Gieser Wildeman 318 Kleiperen 9. Comtesse de Paris 420. Doyenne du Cornice 45— Conference 1218. Black Alicante I 1,40—1.47. E1BRVEILING GOES. 2 Dec. Prijs voor verse kippeneieren f343 per kg. Voor vuilschalige en ge wassen eieren wordt 2 cent per stuk minder uitbetaald. Bericht handelaren: Kipeieren 17 cent. Poelje eieren 14 cent. Eendeieren 14 cent. Kalkoeneieren 30 cent. Ganseieren 40 cent. VEILING KRABBENDIJKE. 2 Dec. Gewone veiling: Jonathan (ver pakt) 7—28 Idem (los) 7—24 Cox Oran ge Pippin (verpakt) 38—56 Idem (los) 1543. Goudreinetten (verpakt) 3,60— 8,90 Idem (losi 6—18. Bellefleur 34 Golden Delicious 1033. Ellisons Oran ge 12. Zoete Ermgaard 921. Laxton Su perbe 3—10. Gieser Wildeman 3—12.70. Doyenne du Cornice 39—61. Comtesse de Paris 5—25. Bonne Louise 1012. Beur- ré Alex. Lucas 21. VEILING MIDDELBURG. 2 Dec. Aardappelen: Koopmans blau we I 10,80-^11.80. Idem n 8.90—11,70. Meerianders grote 10.70. Fruit: Jonathan 530. Grauwzoet 21— 27 Gold Delicious 3^19. Goudereinetten 618- Bellefleur 5—13. Groninger Kroon 8. Hondsmui 8 Bramley's Seedling 34. Appels val en kroet 3—15. Comtesse de Paris 12—34. Gieser Wildeman 5—18. Jo- denpeer 15. Saint Remy 711. Beurré Alex Lucas 5 Peren kroet 5. Druiven: Black Alicante 97—1.00. Groenten: Bloemkool A 22—55. Idem B 12—35 Idem C 8—27. Idem D 8—12. Sa- voye kool 8—17. Boere kool 5—21. Rode kool 6—15. Witte kool 5—7 Bospeen 12 —27. Andyvie 10—33 Prei 8—27. Spruiten 40-66 Wiüof 55-70 Uien per kg. 18- 28. Veldsla 1.00 Ramenas per kg. 10. Boakroten 58. Kroten kg. 7—14. VISMIJN TE BRESKENS. 2 Dec. Aangevoerd. 229 kg. export garnalen 1,17—1.43 19 kg. handels gar nalen 149. 28 kg. schar 68. VISMIJN TE VBERE. 2 Dec. Aangevoerd: 1418 kg. export garnalen 91—149 220 kg. schar 46—58. 45 kg. bot 58-61. 4 kg. wyting 64. 3 kg kabeljouw 51—69. 1 kg. wulken 142- 46 kg. ongesorteerde vis 42—66. 17 kg. sar- dyn 4355. 4 kg. krabben 2446. FILMS IN ZEELAND Franse sfeer. Wie bij zijn bioscoopbezoek eens in Franse sfeer wil vertoeven en een speciale voorkeur heeft voor de sfeer van de danskelders in St. Germain des Prés te Parijs, kan terecht in Luxor te Vlissingen, waar Pargs bü nacht zich ontpopt als een luchtige amuse mentsfilm, een vrolijk niemendalletje, opgeluisterd door het orkest van Ja cques Helian. Romantiek en avon turen in niet geringe doses biedt de Italiaanse rolprent De zwarte monnik. In Electro te Middelburg is Amedlo Nazzari als de legendarische volks held „Broeder Duivel" („Fra Diavolo") volop in de weer om het recht tegen het onrecht te verdedigen. Nagekomen advertentie. Heden overleea zach. en kaim, onze geliefde Moeder, Groot- en Overgrootmoeder CORNELIA VERSLUIS Weduwe van PIKT ER DE PREE. m de gezegende _,uder dom van 95 jaar Uit aller naam, A. MTOA'/AANB- DE t REK Middelburg, 2 Pee '52 Middelburgswegit 26 De teraardebcai ellin^ zal plaats vinnen or V rgdag 5 Det erabe» a.s., om 12 uui vanaf het sterfhuis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 5