PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Taft keert zich scherp tegen generaal Eisenhower Oprichting streeklaboratorium door raad goedgekeurd BILT Kantlijn Vandaag BRANDSTICHTERS ONTVINGEN 5 TON VERZEKERINGSGELDEN VERWACHT: 195e Jaargang-No. 285 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W de Pagter. Hoofdred. G. Ballintijn. PI. verv.: W. Leertouwer en H A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct. per week. t 5.45 p. kw.. fr. p. p. I 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSIMGSE, GOESSE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 3 Dec. 1952 ADVERTENTIEPRIJS «2 ct per mm. Minimum p. advertentie 3.— In*, mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max 8 regels) van 1-S regels f 1-. Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven ol adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 350300 P Z.C.. Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr 58—60, telef. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160) Middelburg. Markt 51, telef. 3841. Goes. Lange Vorststraat 63, telef. 2475 (bgg 2228). Oostburg. Flnlandstraat 2. telef. 16. Terneuzen. Brouwerljstr. 2. Zierlkzee. N BogeidsU. C 160. te»f^26. VERWIJDERING TUSSEN REPUBLIKEINEN? Meningsverschil over benoeming van minister Taft, Eisenhower's voornaamste partijganger, heeft een scherpe eritiek uitgeoefend op de mededeling van de generaal, dat hij Martin Durkin, een democraat, tot minister van arbeid in zyn regering zal benoemen. Hy zeide dit nieuws byna niet te kunnen geloveD. „Ik heb in elk geval nooit het voor stel gedaan een man te benoemen, die steeds een partijganger van Truman is geweest, tegen de verkiezing van Eisenhower beeit geijverd en actief het herroepen van de wet-Taft-Hartley heeft voorgestaan", aldus verklaar de hy. „Het is een belediging voor milli- oenen vakbondsleden en vakbondslei ders, die de moed hadaen de oproep van functionarissen als Durkin om op Stevenson te stemmen in de wind te slaan. Door deze benoeming blijven de millioenen democraten uit Noord en Zuid, die hun partij verlaten heb ben om op Eisenhower te stemmen zonder vertegenwoordiging. Hierdoor worden hun bitterste tegenstanders in het kabinet vertegenwoordigd", al dus Taft. Durkin zelf was verrast over zijn benoeming. Hij zeide van oordeel te zijn, dat de wet-Taft-Hartley, die voor een deel door Taft is opgesteld, zo te amenderen is, dat zy, aanvaard baar is voor regering en vakvereni gingen. Zoals bekend heeft de K.V.P. een rapport gepubliceerd over de nood, waarin de zogenaamde middengroepen verkeren. Het rapport dat pleitte voor een loonsverhoging van ongeveer 40 procent, door te voe ren in de loop van verscheidene ja ren, heeft nog al wat fetof doen op waaien. In de eerste plaats zijn de Katho lieke arbeiders er absoluut niet van overtuigd, dat de nood /van de mid dengroepen een zo ingrijpende positie verbetering nodig maakt. Zij vinden de middengroepen nog altijd behoor lijk bevoordeeld boven de arbeiders. Het moge dan al waar zijn, dat de kleine man meer voordeel heeft van allerlei sociale voorzieningen, hij blijft er het slechtste aan toe. Zo re deneren de Katholieke arbeiders en het is dan ook de vraag, of de K.V. P., die reeds verlies boekte bij de jongste verkiezingen, er propagan distisch wel verstandig aan heeft ge daan, juist nu voor de middengroe pen te pleiten. Ook de Partij van de Arbeid is in het geweer gelopen naar aanleiding van het K.V.P.-rapport. De socialis ten achten de mogelijkheden om de positie van de middengroepen te ver beteren nog al denkbeeldig en zijn van oordeel, dat ons volksvermogen deze ingrijpende veranderingen niet toelaat. Er worden al verbeteringen voor de middengroepen nagestreefd. Het zou onbillijk zijn, meent men in het P.v.d.A.-kamp, een nog groter deel van de staatsgelden naar de middengroepen toe te leiden. Prompt zijn natuurlijk de Katholieken man moedig aan het verdedigen van hun project geslagen. Zo woedt er niet alleen binnen, maar ook buiten het parlement een levendig politiële strijdje. De vraag is echter in wezen, of het de mensen, die tussen de 5 en de 15.000 per jaar verdie- nen, inderdaad zo slecht gaat. Daar over lopen de meningen nogal uiteen. Wij zijn, met de Katholieken, van oordeel, dat de middengroepen, ver geleken bij vóór de oorlog, in het ge drang zijn gekomen, maar daai tegen over huldigt bijvoorbeeld onze collega van de Leeuwarder Courant een ge heel ander standpunt. Hij zegt onder meer: „Dat er een nivellerende tendenz in de loonpolitiek bestaat, is slechts betrekkelijk waar; voorzover het al het geval is, was dat ook uit een oogpunt van menselijkheid en sociale rechtvaardigheid geboden. Maar het is dwaas van een bestaande of reeds doorgevoerde nivellering te spieken; de middengroepen zijn inzake de wo ningverhoudingen, cultuurbeleving, vacantiegenoegens, promotiekansen enzovoorts nog altijd bevoorrecht. Inderdaad vormen deze groepen een zeer stabiel en belangrijk deel van het Nederlandse volk, maar het is ook het deel dat zich het spoedigst in zijn burgerlijke zelfgenoegzaam heid opsluit. Het is goed, dat deze groepsbelangen aandacht krijgen, maar men moet niet overdreven. Zijn redenering billy kend, zou men er deze Leeuwarder commentator op i kunnen wijzen, dat de belastinghef- I fihg wel degelijk een zeer sterk nivel. lerend karakter draagt en dat goede woningen en cultuurbeleving ook vooi velen, die tot de middengroepen be horen, utopieën zijn. Men staat wel eens vreemd te kijken, als men, de betere inkomens bekijkend, zo van 8 tot 10.000, ziet wat er over blijft als loonbelasting, personele belas ting, huishoudelijke nulp en huishuut betaald zijn. Als men dan nog be denkt, dat men aan kleding etc. meestal meer moet bestedendan komt men tot de conclusie, dat de nivellering er inderdaad toch wel is. nze Friese collega verdiept zich ook in de vraag, of de K.V.P. wel de juiste middelen aangeeft om de middengroepen tegemoet tc komen. Hij zegt: „En wil men werkelijk iets doen, dan zoeke men het niet allereerst in loonsverhogingen en kinderbijslagen die in hun consequenties de sfeer van NOG MEER AFWIJKINGEN Het schijnt, dat Eisenhower nog meer afwijkingen van de Taft-politiek op zyn programma heeft staan. Vol gens de „New York Times" zou Dul les, de nieuwe minister van buiten landse zaken, zich bezig houden met het onderzoeken van de mogelijkheid een raad m te stellen voor buiten landse politiek, waarin ook invloed rijke democraten zitting zouden heb ben. Deze raad zou op ministerieel peil moeten staan en plannen moeten maken voor de politieke koers op lange termijn. lisenhower had zijn goedkeuring gehecht aan Dulles' streven om op dit gebied doelmatige betrekkingen tus sen de leiders van de twee partyen te vestigen. De derde opmerkelijke verklaring in dit verband komt van Harold Stassen, de nieuwe directeur van het Amerikaanse programma voor we derzijdse beveiliging. Deze zeide, dat Eisenhower de Ame rikaanse hulp aan het buitenland zal voortzetten als hoeksteen van zyn buitenlandse politiek. Stassen deelde dit mede, voordat hij een conferentie had met Harriman, die hy 20 Januari a.s. als hoofd van de M.S.A. zal op volgen. Over het algemeen hêeft Taft's ver klaring veel opzien verwekt. Niemand had gedacht, dat een bin- Roemeense verkiezingen zónder candidatenlijst. Het Roemeense persbureau ,Ager- press" meldt, dat bij de Zondag ge houden verkiezingen voor de natio nale vergadering 98 der uitge brachte stemmen het door de commu nistische partij geleide volksdómocra- tische front ten deel is gevallen. Meer dan 97 der 10.450.00 J kies gerechtigden nam aan de veikiezin gen deel. Er was een enkele lijst van candidaten. Russische resolutie inzake Korea verworpen De politieke commissie van de As semblee der Verenigde Naties heeft Dinsdag de Russische resolutie ver worpen, waarin de oprichting van een commissie van elf landen wordt voor gesteld ter oplossing van de krijgs- gevangenenkwestie tezamen met alle andere aspecten van het Koreaanse probleem'en waarin een onmiddellijk staken van het vuren wordt geëist. West-Berlijn omringd met prikkeldraad- De Oostduïtse politie is begonnen met de aanleg van een bijna twee meter hoge .prikkeldraadversperring langs de grens tussen Oost-Duitsland en West-Berlijn. Hier en daar langs de grens waren reeds houten schut tingen, wachttorens en betonnen wegafsluitingen geplaatst als aan vulling óp de greppels, die zyn ge graven door de wegen, die van Oost- naar West-Berlijn leiden. Voor het eerst zijn aan een grens overgang Oostduitse schildwachten gezien, die een bajonet op het ge weer droegen, aldus een verldaring van de West-Berlijnse politie. Australia's verdediging. De Australisch minister van defen sie, Francis,, heeft Dinsdag te Mel bourne gezegd dat de noordelijke verdediging van Australië nooit zo sterk is geweest als thans. Hij kwam juist terug van een inspectiereis van tien dagen door Papoea, Nieuw-Gui- nea, Nieuw-Ierland, het eiland Manus en Noord-Queensland. O is het 40 jaar geleden, dat Amsterdam zijn eerste ver keersagent kreeg en wel Ger- rit Brinkman, die 's middags van twaalf tot twee uur de post N.Z. Voorburgwal achter het paleis moest nenlandse aangelegenheid de aanlei ding zou worden dat reeds voor de ambtsaanvaarding van de president geschillen aan de dag zouden treden. Men acht het van belang, dat Taft's verklaring over de benoeming van te voren was opgesteld en dat zyn scher pe woorden geen gevolg waren van spontane opwelling, doch weloverwo gen gekozen waren. Durkin had een actief aandeel by de door de vakbeweging georgani seerde campagne tegen de herverkie zing in de Senaat van senator Taft. Haagse dame door over vallers in kast opgesloten Overval op klaarlichte dag. Dinsdagmiddag hebben twee man nen in een woning aan de Maarsber- genstraat in Den Haag een overval gepleegd op de bewoonster, mevr. v. a. B. De overvallers sloten haar in een kast op. Uit de woning worden ver mist een radio, een reisklokje en een damesportemonnaie, inhoudende on geveer 4. De twee mannen vroegen mevr. v. d. B. of zij even in de achtertuin de in het voorjaar geleverde rozenstrui ken mochten zien. Mevr. v. d. B. liet de mannen binnen en begeleidde hen naar de achtertuin. Maar in het huis werden haar met een gummiknuppel enkele harde klappen op het hoofd gegeven. Het slachtoffer werd hierna in een kast in de gang opgesloten. Even later werd zij er weer uitge haald. waarop de jongemannen vroe gen waar zich het geld bevond. Na het stellen van deze vraag werd mevr. van de B. een prop in de mond ge stopt. Ook werd haar nog een doek om de mond gebonden. Vervolgens werd het lichaam in een laken gewik keld, waarna mevr. v. d. B. wederom in de gangkast werd opgesloten. Om streeks half vier kwam een bij mevr. v. d. B. inwonende student thuis, die haar uit de benarde positie bevrijdde. Onmiddellijk werd de politie ingescha keld. Het onderzoek heeft nog geen resultaten opgeleverd. De verdachten in Woerdense moordzaak b'ijven in arrest. Op 27 November j.l. achtte de rechter-commissaris te Utrecht termen aanwezig om twee verdach ten in de zaak van de moord op ie Woerdense politieagent in beharing te stellen. Deze inbewaringstelling gold voor 6 dagen. Dinsdagmorgen heeft de Utrechtse rechtbank een bevel tot gevangenhouding verleend voor een termijn van 30 dager. Het betreft hier. zoals bekend, de 31-ja- rige D. van H., werkzaam p de gemeentesecretarie te Oudewater en de 36-jarige Woerdense plaat werker K. V. Klacht tegen directeur „Ommelanden" ingediend. De Algemene Nederlandse Agrari sche Bearyfsbond beeft bij de officier van Justitie te Groningen een klacht ingediend tegen de directeur van „de Ommelanden*' wegens belediging. In enkele circulaires, die de directeur onder de leden van de coöperatie „de Ommelanden" had verspreid, zou de eer en goede naam van voorzitter en secretaris van de Agrarische Bedrijfs- bond op „ergerlijke wijze" aangetast zijn. Tsjechische minister van zijn functie ontheven Antonin Gregor., de Tslechoslowaak- se minister van buitenlandse handel, is van zijn functie ontheven. Volgens radio-Praag heeft president Gottwald Gregor ontslagen op verzoek van pre mier Zapotocky. Gregors plaatsver vanger, Richard Dvorak, zal hem op volgen. In politieke kringen legt men ver band tussen het recente massaproces en dit ontslag, daar twee personen tot de beschuldigden behoorden, die plaatsvervangers van Gregor zijn ge weest. Nederland heeft tekort van 9 millioen bij E.B.U. Over de maand November had Ne derland bij de Economische Betalings unie een tekort van circa negen mil lioen gulden. Over October was er een tekort van circa drie millioen terwijl daarentegen September nog een overschot had van ruim drie mil lioen gulden. DRIE PERSONEN GEARRESTEERD Een der grootste en meest geraffineerde brandstichtingen van de laatste tijd. In Enschede zijn drie personen gearresteerd, die een der grootste en nieest geraffineerde brandstichtingen van de laatste tijd hebben gepleegd. Het betreft hier de 44-jarige v. d. H., de 36-jarige S., beiden vertegenwoor diger en de 34-jarige schilder T. Zij stichtten brand In de machinefabriek Oost-Nederland te Enschede en v. d, H. en S. incasseerden een bedrag van een half millioen gulden aan verzekeringsgelden. De twee vertegenwoordigers hadden de schilder T. geprest, om mee te hel pen de brand te stichten en ontving 'n bediag van j 2000. T. was bezig met het afbranden van planken van de fa briek, waarachter een grote hoeveel heid in benzine gedrenkte houtwol was opgeslagen. Op het zelfde ogen blik dat T. uitriep „brand, brand", stak S. de villa in brand. De schade Te Leiden vond Dinsdag de overdracht plaats van de door de directie van de N.V. Bataafsche Petroleum Maatschappij geschonken uitbreiding van het Kamerlingh Onnps-Laboratorium, aan het college van curatoren van de Rijksuniversiteit. Minister mr. J. M. L. Th. Cals (geheel rechts) kijkt tijdens de rondgang na afloop van de overdracht met belangstelling naar een demonstratie, waarbij vloeibare lucht nit een ton door druk tot ontsnapping wordt gebracht. In het midden ir. H. Bloemgarten, directeur van de N.V. Bataafsche Petroleum Maatschappij. Hevige gevechten in Indo-China Zeven duizend man van de Viet- minh-strijdkrachten zijn een hevige can val begonnen op Nasam, de gr-u t- sie Franse versterking in Indo-China. De Franse Uniestrijdkrachten wis ten na langdurige gevechten de Viet- mïnh-troepen van twee posten, diefde Fransen hadden verloren, te verdrij ven. Inmiddels werd Nasam van alle andere Franse bases afgesneden. Openbare executies in Noord Korea. Het Russsiche persbureau Tass heeft bericht, dat drie „Amerikaan se spionnen" Maandag te Pjongjang, de Noordkoreaanse hoofdstad, in het openbaar zijn opgehangen. De te- rechtgestelden hadden doelen van Amerikaanse bommenwerpers geï dentificeerd. Zy waren uit Ameri kaanse vliegtuigen neergelaten en gebruikten een radiozender en sein lichten, aldus Tass. „MIDDELBURG HEEFT DE OUDSTE PAPIEREN" Teleurstelling over besluit van N.V. Alberts om van aankoop grond industrieterrein af te zien De gemeenteraad van Middelburg heeft Dinsdag besloten tot oprichting van een gemeentelijk Streeklaboratorium voor de volksgezondheid, voor de bouw waarvan een crediet van zestigduizend gulden werd verleend. Tydens de bespreking van het voorstel hiertoe deelde de voorzitter, burgemeester mr. dr. N. Bolkestcin, mede, dat aanvankelijk het plan heeft bestaan tot stichting van een streeklaboratorium op brede basis, met medewerking van alle ziekenhuizen en ziekenfondsen en van enige andere organisaties. Door tegenwerking van bepaalde zyde mislukte dit. Op een vraag van één der raadsleden of Middelburg recht heeft op het laboratorium, antwoordde de voorzitter, dat dit stellig het geval is: de gemeente heeft de oudste papieren sociale rust steeds in de war sturen Een zo groot mogelijke vrijdom van schoolgelden, als het even kan een algehele afschaffing, een royaie ver ruiming van het beurzenstelsel, fis cale tegemoetkomingen voor de gro te gezinnen, doelbewuste kostenver laging van het studeren, een sociaal verantwoorde huurpolitiek, daarmee komt. men veel verder. Vooral omdat men daardoor lang niet zo gauw re percussies van andere bevolkings groepen uitlokt." De commissie van financiën ging" in principe met het voorstel accoord, doch deed de suggestie, het labora torium by het Gasthuis op te richten. B. en W. hadden hiertegen bezwaar. I Reeds in 1949. toen de eerste bespre kingen werden gehouden, kwam men tot de conclusie, dat het aanbeveling verdient, het laboratorium nabij het slachthuis te stichten, omdat van de outillage daarvan en van de diensten van enige personeelsleden een welkom gebruik zou kunnen worden gemaakt. Bovendien moet men er rekening mee houden, dat Zeeland elf ziekenhuizen telt; zowel organisatorisch als wat de ligging betreft is het dan ook juister, wanneer net laboratorium los staat van het Gasthuis. Ook de directeur en de chirurg van het Middelburgse zie kenhuis achten de bouw nabij het abattoir gewenst. Mét de neer P. Meliefste (AH.) be treurde de voorzitter het, dat niet eer der een verzoek om financiële hulp ten behoeve van de laboratoriumin richting töt de Provinciale Staten kon worden gericht. Deze zullen zich hier over nu pas in de a.s. zomerzitting kunnen beraden. De heren jhr. mr. T. A. J. W. Schorer (Arb.) en J. S. Hoek (A.R.), leden van de financiële com missie, gaven hun suggestie prjjs, hoe wel laatstgenoemde van mening bleef, dat het laboratorium behoort Dij. het ziekenhuis, dat na de uitbreiding het grootste en best ingerichte van Zee land is. De voorzitter deelde nog mede, dat B. en W. een gegadigde hebben voor de functie van bacterioloog-seroloog, die bereid zal zyn onder bepaalde voorwaarden een eventuele benoeming te aanvaarden. Algemeen werd betreurd, dat B. en W. genoodzaakt waren, voor te stel len om het raadsbesluit tot verkoop vna grond op het groot-industrieter rein aan de N.V. v.h. G. Alberts en Co. m te trekken, omdat deze N.V. om financiële redenen meent niet meer tot de aankoop te moeten over gaan. Jhr. Schorer vroeg, of het juist is, dat de gemeente zich reeds be paalde kosten heeft getroost, of zy geen recht heeft op schadevergoeding en of het gemeentebestuur zich des tijds wel voldoende veilig heeft ge steld. De heer Hoek wilde weten, wat er gebeurt, wanneer binnenkort de erfpacht van het terrein, waarop de N.V. thans gevestigd is, afloopt en de heer M. Wattel (A.R.) vond het gewenst, dat de tarieven van erfpacht meer in overeenstemming worden ge bracht met die van verhuur en ver koop van grond op het industrieter rein. Hy informeerde, of de N.V. Al berts reeds afbraakwerkzaamheden heeft laten verrichten aan de oude silo, welke op het te verkopen terrein staat. Dit laatste kon de voorzitter ont kennen. Wel is deze silo sinds het be wuste raadsbesluit niet meer beschik baar geweest voor verkoop of verhuur aan andere gegadigden. De gemeente heeft wellicht juridisch, doch zeker moreel recht op schadevergoeding. Men zal nader overwegen of hiervoor advies dient te worden ingewonnen. Er kan verder reden bestaan om, wanneer de erfpacht van de thans door de N.V. gebruikte grond afloopt, een huurprijs te vragen, die meer in overeenstemming is met de huurprijs van de grond op het industrieterrein. Het voorstel van B. en W. werd hier na goedgekeurd. werd door de experts op 400.000 vastgesteld. De inboedel van S. was verzekerd voor 100.000. Van de H. heeft inmiddels bekend de brand te hebben gesticht. Het plan tot brandstichting werd vorig jaar gesmeed toen de .abriek na een faillissement opnieuw in finan ciële moeilijkheden geraakte. S. heeft nog steeds niet oekend, maar de verklaringen van de andere verdachten hebben zijn rol volgens de politie volkomen duidelijk gemaakt. De jacht naar het absolute nulpunt De Bataafse Petroleum Maat-- schappij besloot in Februari Jbl6 een bedrag van drie millioen gulder ter beschikking te stellen van staat der Nederlanden ten behoeve v*ji ver nieuwingen aan verschillende instel lingen van hoger onderwijs. Een millioen werd bestemd, voor uitbreiding van het Kamerlingh On- neslaboratorium van de Rij lus univer siteit te Leiden. Hierbij werd c-eoogd dit laboratorium te voorzien van de modernste Installaties voor hei ver krijgen van lage temperaturen. Deze installaties omvatten onder meer een electromagneet, die zo sterk is, dat met de adiabatische demagneiisatie- methode vermoedelijk een tempera tuur bereikt kan worden, die niet meer dan één honderdduizendste graad boven het absolute nulpunt ligt. Dit absolute nulpunt ligi op 273.15 graden Celsius beneden het smeltpunt van ijs. Tot dusvei was het oude record anderhalf duizendste graad boven het absolute nulpunt. Het bereiken van deze zeer lage tem peraturen is van groot belang voor liet fundamenteel onderzoek van de materie. Dank zij deze magneet kan ook op een ander gespecialiseerd ter ruin van het Kamerlingh Onnes-labo- ratorium nieuw onderzof-Kings- werk worden verricht, namelyk op het terrein van de richting van atoomkernen. Voorts zijn uit de schenking van de B.P.M. nieuwe in stallaties aangeschaft voor het vloeibaar maken van lucht, water, stof, helium en stikstof. De capaci teit van de bestaande installatie daarvoor werd hierdoor belangrijk uitgebreid. Tenslotte werd een nieu we glasblazerij ingericht en enige andere lokalen van minder ingrij pend belang. Het vroor negen graden in Noord-Nederland. Voor Woensdag dooi voorspeld OVERAL DROOG. Het K.N.M.1. deelde gisteren mede: In de nacht van Maandag op Dins dag bereikte de vorst in nel Noor den van het land een nieuw diepte punt. Op verschillende piaatsen y±oor het 9 graden. In hel Zuiden waar nog een matige Oostelijke wind bleef waaien, kwam 4 tot 6 graden vorst voor. Er komen nu echter belangrijke wijzigingen in de algemene lucnt- drukverueling. Een uitloper van een hoge drukgeoied bij Schotland, die zich van ae Noordzee naar Zuid- Zweden uitstrekte, werd Dinsdag morgen aangetast door een uit de omgeving van IJsland komende sto ring. Deze storing gaat vergezeld van een hoeveelheid minder koude lucht. Hij beweegt zich naar Zuid- Zweden en zal de wind in ons land naar richtingen tussen Noord en West doen draaien. Hierdoor zal minder koude lucht van de Noord zee ons land binnenstromen met het gevolg dat Woensdag in het gehele land dooi zal intreden. Daarbij zal ook enige regen vallen. Ten Oosten van IJsland voeren krachtige Noor delijke winden echter weer nieuwe hoeveelheden koude lucht naar het Zuiden. Deze lucht zal in de komen de dagen ook ons land bereiken en kan dan tot buien aanleiding geven, 's Nachts zal deze lucht plaatselijk weer lichte vorst kunnen veroorza ken. De vaart op het IJsselmeer lag Dinsdag, gezien de ijsgang, practiscn stil. Boven een groot deel van het IJsselmeer hing bovendien een zware mist. De bootdiensten Amsterdam LemmerGroningen en Amsterdam KampenZwolle werden gestaakt. DE DOOI EN WIND. Half tot zwaar bewolkt en tijdelijk regen of hagelbuien met zware wind stoten. In het Noorden van het land tijdelijk harde tot stormachtige, en overigens vrij krachtige wind tussen West en Noord, Dool

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1