NIEUWS UIT ZEELAND 3 terstond MARKTBERICHTEN TALENT,.,BOLS Concurrentie? Vrouwen DE HEER E. H. MULDER BENOEMD TOT GEMEENTE-SECRETARIS WISSEL SCHOUWEN WOENSDAG 3 DECEMBER 1952. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Onder grote belangstelling werd te Bruinisse in het nieuwe gemeentelijke vergaderlokaal de tweede zaal voor het instuifwerk opengesteld door het comité jeugdzorg Bruinisse. Bij deze eenvoudige plechtigheid werd o.a. het woord gevoerd door de voorzitter van het comité, de heer C. H. v. d. Linde en een vertegenwoordiger van de C. J. M. V., de heer J. v. d. Berge. Bei de sprekers betoogden, dat het ope nen van deze nieuwe zaal een mijl paal betekent in het culturele werk in Bruinisse. OM HET CLUBKAMPIOENSCHAP. De leden van de schaakclub „Brui nisse" te Bruinisse speelden enige wedstrijden om het persoonlijk club kampioenschap. De uitslagen waren als volgt: P. M. van de VeldeM. van Velde 10. M. van de VeldeP. M. van de Velde 9—1 en J. van den Ber- D. M. Jumelet Vt Schenk gezelligheid i TALENT ƒ5.» per fles spérltlef, de smaakvolle avonddrank. Te» geschtnktj Gedurende December 1952 ontvangt U een proeHlacon TALENT bij aankoop van een llterkrulk BOLS Z. O. GENEVER. Niti droog, niet zoel... verrassend goed! VEILING GOES. 2 Dec. Exportveiling: Cox Orange Pip pin AAA 62. Idem A 56,2056,60. Idem BC 47.10. Idem I grof 49—51.10. Idem I 41—42. Idem II 3—13. Goudreinetten AAA 28—29,10. Idem AA 23.90-24.10. Idem A 21.10—23,10. Idem BC 16.30—1650. Idem I grof 19.10—19.40. Idem I 15,90—16,10. Idem II 6.80. Zure Bellefleur A 17.20. Idem BC 15.60. Idem I grof 16.40. Idem I 15.20. Idem II 3,20. Jonathan AA 30. Idem A 31. Idem BC 29. Idem I grof 23.30- 2450. Idem I 15.80—16,10. Idem II 7,30. Golden Delicious A 38. Idem BC 26J0. Idem I grof 23.80. Idem I 1650. Idem H Advertentie. 6.40. Laxton Superbe A 26. Idem BC 2-;. Sterappel A 20. Idem BC 17. Idem I grof 17. Idem I 1415. Idem II 3. Groninger Kroon I 15. Idem II 3. Doyenne du Corni ce A 58. Idem BC 55. Idem I grof 55. Idem I 55. Idem II 44. Comtesse de Pans A 25.60—27.10. Idem BC 25. Idem I grof 22,20. Idem I 2150—22.60. Idem II 4.70. St. Remy I grof 9.40. Idem I 8.50. Idem n 6.30. Gieser Wildeman I grof 24. Idem I 15,80. Idem II 6.30. Kleiperen I grof 13. Idem I 750. Conference I 40.85—41,30. Verpakt fruit: Goudreinetten AAA 30 —34. Idem AA 24—23. Idem A 23—25. Cox Orange Pippin A 61. Jonathan AAA 34 —35. Idem AA 31—32. Idem A 30—33- Idem B 26. Golden Delicious AA 41—44. Idem A 43. Idem B 3538. Doyenne du Cornice AAA 63. Idem AA 61—63. Idem A 58—62. Gewone veiling: Cox Orange Pippin 15 36. Laxton Suoerbe 5—28. Goudreinet ten 0—18. Jonathan 4—18. Zure Belle fleur 310. Golden Delicious 6—24. Goud reinetten keuken 10.8511.70. Idem fabr. 69.30. Zoete Ermgaard 17—30. Campag- nezoet 10—21 St, Remy 4—8. Gieser Wildeman 318. Kleiperen 9. Comtesse de Paris 420. Doyenne du Cornice 45 49. Conference 1218. Black Alicante I 1,40—1.47. Springstof in oude ijzeren pijp In de duinen van Oranjezon onder Vrouwenpolder werd een ijzeren pijp gevonden, welke was gescheurd. By nader onderzoek bleek, dat er niet minder dan 150 kilo springstof in zat, wat nog afkomstig was uit de bezet tingstijd. De mynopruimingsdienst heeft het gevaarlijke goedje opge ruimd. Mijnmeester verduisterde gemeentegelden. VRIJWEL AL HET GELD IN DRANK OMGEZET. De politierechter te Middelburg heeft Dinsdag de vroegere mynmees- ter bjj de gemeentelijke visalsiag te Breskens, die voor een bedrag van 1900 aan gemeentegelden had ver duisterd, veroordeeld tot twee maan den gevangenisstraf onvoorwaarde lijk, vier maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en de bepaling, dat de man zich onder toezicht stelt van het Leger des Heils. Voorts moet hij binnen twee jaar de aan de gemeente toegebrachte schade vergoeden. Sedert 1936 was verdachte, L B. K. uit Breskens, in vaste dienst als mijn- meester en tot 1948 ging alles goed. Toen kwam de grote aanvoer van ha ring en hierdoor belandde hij uit hoof de van zijn beroep in café's. Van een Tekort van 1.646,30 op begroting 1953. In de Dinsdagmiddag te Zierikzee gehouden raadsvergadering onder voorzitterschap van burgemeestei jhr. mr. J. Schuurbeque Boeye werd de gemeentebegroting voor het dienst jaar 1953 aangeboden, waaruit o.m bleek, dat deze begroting na de eer ste wijziging een tekort vertoont van f 1646,30 op de gewone dienst. In de primitieve begroting is voor „onvoor ziene uitgaven" nog beschikbaar f5089,10. Het uiteindelijk tekort is 'n gevolg van de wel zeer zware last. welke de lopende en de nieuwe kapi taalsuitgaven op de gewone dienst der begroting leggen wegens rente en af schrijving. Het totaal van inkomsten en uitgaven beloopt een bedrag van rond f 1.218.000. In deze begroting zijn geen nieuwe kapitaalsuitgaven opgenomen. Nieuw te verwachten kapitaalsuitgaven zijn in de eerste wijziging samengevat, tenein'dé" een vlottere goedkeuring van de primitieve begroting in de hand te werken. Het aan het begin van het dienst jaar 1953 geïnvesteerde bedrag be loopt f3.220.983.86. Van dit bedrag is in ronde sommen geïnvesteerd voor woningbouw f 1.172.000, voor kade muren f 132.000, voor havendijken f631.000, riolering f152.000, restau ratie monumenten f30.000 en gasbe drijf f594.000. Nadat de raad in besloten zitting was bijeen geweest, deelde de voor zitter mede, dat tot gemeente-secre taris was benoemd de heer E. H. Mulder, hoofdambtenaar ter secreta rie te Zierikzee. De heer Mulder volgt de heer G. Grolleman op, die met in gang van 1 Januari 1953 eervol ont slag verkreeg, in verband met zijn benoeming tot referendaris A te Arn hem. De heer Mulder werd benoemd met acht stemmen, terwijl vier stem men waren uitgebracht op de heer H. E. S. Sinck, hoofdcommies ter se cretarie. Eén blanco stem werd uit gebracht. Bij de ingekomen stukken bevond zich een mededeling van de commis sie van beheer van de school voor buitengewoon lager onderwijs. Deze commissie zal de vervoerkos ten voor de kinderen'1 voor haar re kening nemen. De raad aanvaardde een voorstel van B. en W. om f 10.000 crediet te verlenen voor verbetering van wo ningen met behulp van het Terlin- genfonds. De heer J. Almekinders kreeg op zijn verzoek eervol ontslag als onder wijzer aan school-A. De eventuele tekorten bij het be volkingsonderzoek op T.B.C. zullen door de gemeente gedragen worden. Nadat de gemeentebegroting 1953 was aangeboden, werd in de vacature D. Comou als voorzitter van de in- dustrieraad benoemd de heer J. Cou- mou. Aan de afdeling Zierikzee van de U.V.V. werd voor de inrichting van een sociëteit voor ouden van da gen een subsidie verleend van f1350 per jaar. Van het waterschap Schouwen werd in erfpacht genomen een strook grond aan de Kauwes-inlaagdijk,, waarop de schietbaan is aangelegd, tegen een canon van f25 per jaar. Voor het aanvragen van bouwvergun ningen zal f0,25 leges geëist worden. Het monument op het Kraanplein zal geheel vernieuwd worden. Ge dacht is aan een gesloten bloembak, met als achtergrond een hardstenen plaat. De heer J. C. van den Doel zéide liet jammer te vinden, dat het be staande monument aan algehele ver waarlozing is prijsgegeven; het her innert aan koninklijke bezoeken. Aan de christelijke lagere- en de christelijke school voor U.L.O. wer den gelden beschikbaar gesteld, resp. voor handenarbeid en leermiddelen ten behoeve van het onderwijs in de schei- en natuurkunde. Bij de voor lopige vaststelling van de uitgaven voor het openbaar onderwijs over 1951 werd opgenomen f 1400 onder de post instandhouding van schoolge bouwen. Goedgekeurd werd de begroting van het Burgerweeshuis over 1952, matig gebruiker werd hij een mis bruiker. De gemeente, dit ziende, bepaalde, dat de financiën voortaan door de kassier moesten worden behartigd, waarbij verdachte mede-verantwoor delijk bleef. Door ziekte van de kas sier nam hij gedurende een bepaalde tijd diens functie waar. In die periode maakte K. grote verteringen; hij eigende zich aanzienlijke bedragen toe en zette bijna al het geld in drank om. Bij de driemaandelijkse contröle kwam aan het licht, dat er een tekort van bijna 2000 was. Verdachte legde een bekentenis af. Hij is door de gemeente ontslagen en volgt thans een ontwenningskuur. Inspecteur L.O. Goes met pensioen. De inspecteur van het lager onder wijs in de inspectie Goes, de heer C. Kuiper, zal vermoedelijk per 1 Maart 1953 wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd, het onder wijs gaan verlaten. De heer Kuiper is sinds 1 Maart 1937 in deze provincie als inspecteur werkzaam. Voordien was hij 21 jaar verbonden aan de Heldring-gestich ten te Zetten als hoofd van de afde ling onderwijs en tevens als leraar aan de kweekschool en aan de H.B.S. aldaar. De heer Kuiper begon zijn loopbaan aan de Hervormde Burger school te Amsterdam. welke in inkomsten en uitgaven een bedrag laat zien van f 11.930,43. De re kening van „Kunst en Eer" over 1951 bedroeg in ontvangsten f3149,50 en in uitgaven f3390,47, met een nadelig slot van f240.97, maar dank zij een verhoogde subsidie van f 250. is er een batig saldo van f 9,03. Voorts wer den aangeboden de rekeningen van de burgerkleuterschool, de christe lijke kleuterschool en de R.K. kleu terschool. De gemeente-secretaris, de heer G. Grolleman, verkreeg eervol ontslag in verband met zijn benoeming te Arnhem. RONDVRAAG. De heer J. C. van den Doel infor meerde naar het beschikbare bouw volume. Wethouder R. Gerritsen ant woordde hierop, dat het bouwvolu me voor 26 woningen niet meer aan wezig is, omdat ook bouwvolume aan particulieren moet worden gegeven. Wel zal binnenkort worden overge gaan tot de bouw van duplexwonin- gen aan de Meet. De heer J. G. L. Simmers infor meerde naar het herstel van de Cau- brug. De voorzitter deelde méde, dat een plan wordt uitgewerkt om een brug te leggen in het verlengde van de Driekoningenlaan. Het deel tus sen deze brug en de Nobelpoort zou dan gedempt kunnen worden en dan zou ook een fietspad gelegd kunnen worden door het Slingerbos naar het Rode dorp. De heer Simmers zou gaarne zien. dat er een noodbrug gelegd zou wor den in het verlengde van het Vrije, vooral als de definitieve brug niet gereed zou komen voor de volgend jaar te houden landbouwtentoonstel ling. Ook vestigde hij de aandacht op de schaarse verlichting in de Visslop. De heer A. Groenendijk verzocht meer politietoezicht op het Kerkplein en de heer A. J. van Leeuwen wees op een geruime tijd leegstaande wo ning. De heer Van den Doel lanceerde het idee om er een vergaderlokaal in onder te brengen. De heer J. Kaashoek achtte meer toezicht bij de bouw van duplexwo- ningen gewenst. De heer P. D. Verstrate tenslotte meende, dat het tijd werd om de raadszaal op te knappen, waarna men in besloten zitting overging. van WIN TOT C.IJPE Het bevolkingsonderzoek op t.b.c. zal in de gemeente Zonnemaïrc op Dinsdag 17 December a.s. gehouden worden. In de maand November werden ter gemeente-secretarie te Bruinisse afgege ven: 5 slachtvergunningen koeien en 86 slachtvergunningen varkens. In de haven van Bruinisse werden de vorige maand o.m. 275 kg aliekruiken, 20.620 kg zeesterren en 2112 kg zeebliek aangevoerd. De heer A. Goossens uit Clinge werd benoemd tot onderwijzer aan de RJC. la gere school te Nieuw Namen. Niet minder dan f 72.96 leverde te Heinkenszand de collecte ten bate van het PJ.T. op. Te Tholen werd een collecte gehou den ten bate van de plaatselijke afde ling van het Groene Kruis. De opbrengst was f 97.26. De oogstcollecte in de Ned. Herv. kerk te Sluis '.bracht f 579.60 op. In Den Haag slaagden voor het voor lopig diploma scheepswerktuigkundige de heren G. W. Lakké en P. Witte te Goer en J. A. van Oost te Nieuwerkerk, leerlingen van de Machinistenschool te Middelburg. Advertentie. Vrouwen hebben vaak moeilijke en pijnlijke tijden. Zij kunnen deze aan merkelijk verlichten, ja die pijnen doen verdwimèn door het gebruik van Togal, de grote pijnverdryver. Togal is onschadelijk voor hart, nie ren en maag. Bij apotheek en drogist 0.95. 2.40 en 8.88. RAAD KfcRKWERVE Grondaankoop voor bouw burgemeesterswoning. De raad van Kerkwerve vergader de onder voorzitterschap van burge meester S. Francke. Verschillende in gekomen stukken werden voor ken nisgeving aangenomen. Hierna nam de raad ingevolge artikel 19 der L. O.-wet 1920 een besluit ter instand houding van de enige openbare school in de gemeente. Na een kleine wijziging van de leges-verordening werd de heer G. J. v. d. Cingel met in gang van 1 Januari 1953 herbenoemd als lid van het Burgerlijk Armbe stuur. Na stemming, waaraan de heer J. der Weduwen niet wenste deel te nemen, besloot de raad vervol gens tot aankoop van een perceel van de heer K. A. van Langeraad voor de bouw van een burgemeesters woning. Bij behandeling van de ge meentebegroting 1953, die tenslotte werd vastgesteld, bleek dat er plan nen bestaan voor het opnieuw be straten van de burgemeester B<*>- gerdweg. Tevens zal dan de moge lijkheid worden onderzocht van het plan om de oprit naar de haven te Kerkwerve minder steil te maken. Ook de Ring zal mettertijd van een nieuw wegdek worden voorzien. Be paald werd verder, dat B. en W. zul len onderzoeken, of het noodzakelijk en mogelijk is een nieuwe weegbrug aan te schaffen. Voor het jaar 1953 werd het uit te keren bedrag per leerling bij het lager onderwijs vast gesteld op 61.48. Na ontvangen goedkeuring door de Kamer van Koophandel werd de winkelsluitings- verordening vastgesteld, zoals zij op 7 November jl. aan de raad was aan geboden. Zonder hoofdelijke stem ming besloot de raad ongeveer 300 meter van de door het waterschap Schouwen aan te brengen beplanting langs de Verseputseweg te doen on derhouden door de gemeente. Bij de rondvraag wees de heer A. Kloet op de noodzaak van het benoemen van een hulpweger in de gemeente, voor welke functie de heer S. Hart door de wethouder J. der Weduwen als eventueel candidaat werd genoemd. In velband hiermede informeerde de heer M. de Jonge naar het werk van de tegenwoordige weger, terwijl hij vroeg hoe het stond met diens leef tijd voor het verlenen van pensioen. Het ambt van weger bleek volgens een mededeling van de voorzitter voor de persoon in kwestie geen hoofdbetrekking te zijn, zodat' ont slag op 65-jarige leeftijd niet nood zakelijk is. Burgemeester Francke was bovendien zeer tevreden over het werk van de weger. Op verzoek van de heer de Jonge zullen B. en W zor gen voor verbetering van Je toestand bij de kraan waar door landbouwers water wordt afgtant. Nadat nog bestrijding van de glad heid van de weg en het keuren van voor huisslachting gedode dieren ter sprake was gebracht sloot de voor zitter de vergadering onder toezeg ging aan alle behandelde kwesties aandacht te zullen besteden. RAAD DUIVENDIJKF. Nieuwe secretarie in vergroot gemeentehuis. De raad der gemeente Duïvendtjke kwam in vergadering bijeen. In "be handeling kwam allereerst he1 plan tot uitbreiding van het gemeente huis met een lokaal, waarin de secre tarie zal worden ondergebracht. Het plan werd ter vergadering toegelicht door de heer J. J. Argelo, directeur van de Centrale dienst Nooid-Zee- land, die de bouwkosten op f 6000.— raamde. Na uitvoerige bespreking besloot de raad tot uitbreiding over te gaan, op voorwaarde, dat dan ook het woongedeelte van het gemeen tehuis verbeterd zal worden. T>e kos ten hiervan worden geraamd op 2000. welk bedrag B. en W mogen besteden voor het inrichten van een nieuwe secretarie. Het verzoek van het gemeentebe stuur van Noordgouwe om een sub sidie van 1 cent per inwoner om ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van het ziekenhuis de patiën ten iets aan te bieden, werd '"ngewii ligd. Met ingang van 1 Januari 1953 zal de huur van de woningwet woningen verhoogd worden van 4.65 tot 4.70. Voor het burger lijk armbestuur werd een nieuw re glement vastgesteld en voor het ge- meentepersoneel een nieuwe kinder toelageverordening De gemeentebegroting 195S werd vastgesteld met de volgende bedra gen gewone dienst inkomsten en uitgaven 34.350,78, kapitaaldienst inkomsten en uitgaven respect'evelijk 75.445.91 en 71 934,41; een batig slot dus van 3511,50. Bij de rondvraag vroeg de heer A N. Kloet om de wegbermen van Schendeiweg en Ringdijk weer te verpachten, nu de beplanting verdwe nen is, zodat de gemeente geen kos ten behoeft te maken voor het onder houd. De voorzitter, burgemeester H. R. Nieborg, zeide, dat dan geen subsi die van Staatsbosbeheer verwacht kan worden. Voorts achtte de heer Kloet het wenselijk het aantal brani- kranen te verhogen, nu toch het bui zennet van de waterleiding wordt vernieuwd. De heer Van Ueveren klaagde over het slechte onderhoud van de wegbermen der Galeeweg. De voorzitter zeide, dat daar verande ring in zal komen. Een voorstel van dit raadslid om de raadsvergadering 's avonds te hou den. werd verworpen. De heer Hooge boem merkte op. dat de wonh.gwet woningen nodig geschilderd moeten worden. Een kostenraming zal wor den opgemaakt, waarbij tevens reke. ning zal worden gehouden met de verhoging der plafonds. De heer G. A. de Wilde zeide, dat net aanbeve ling verdient verschillende onver harde wegen in de gemeente in 1953 te doen verharden. De voorzittei merkte op, dat dit niet kan geschie den, voordat het verkavelingspian be kend is. Door het bestuur van de actieve mid denstandsvereniging te Clinge Is het cabaretgezelschap „Klaveren Vijf" uitgenodigd om in deze gemeente een tweetal uitvoeringen te geven. Burgh RAADSVERGADERING. De raad der gemeente Buigh zal Maandagavond om zeven uur m ver gadering bijeenkomen. Op de agenda staan onder meer voorstellen tot intrekking van het subsidie- en ga- rantiebesiuit lagere tuinbouwschool te Haamstede, een principe-besluit tot overname in beheer en onder houd van de Steenweg en de Duin weg en subsidie.aanvragen van Maatschappelijk werk en Gezins zorg en het comité voor het vervoer van schoolkinderen. Bruinisse TWEEDE ZAAL VOOR JEUGDWERK GEOPEND VÖE.BAL HFC oud-Internationals. Voor de traditionele wedstrijd H.F C.Oud Internationals op 1 Januari a.e. op het H.F.C.-terrein, komen dc volgende oud-internationals in het veld. doel: Halle, achter: Schrj venaar en Caldenhove; midden: Paauwe. Pellikaan en Stijger; voor: Mrjnders, Vente, Roozen, Smit en Drager. WIELRENNEN De Ronde van Argentinië. De zesde etappe van de Ronde van Argentinië van La Paz naar Mendc-za, over een afstand van 141 km., werd gewonnen door de Argentijn Crispir in 3 uur 33 min. 12 sec. Onze landge noot Faanhof werd 43e in 3.58.38. De Duitser Müller staakte de strijd wegens zonnesteek. Iii het algemeen klassement leiden Van Steenbergen (le met 28.05.40) en Ockers (2e met 28.12.24) nog steeds. Voorting neemt met 29.12.45 de 30e plaats m en Faanhof met 29.44.58 de 49e. Waar zijn onze schepen Aagtekerk pass. 1 Sabang naar Rotterd. Abbeatjk 2 v. Galveston te Antw. verw Alchiba pass. 1 Vlissingen n. Antwerpen. Almkerk 1 v. Genua n- Sydney. Bantam 29 v. New Orleans te Baltimore. Billiton 29 v. Belawan n. Colombo. Bin tang 2 v. Portland (Ore) te B. Papan. Dongedijk 30 v. San Francisco n. Vanc. Eemdijk 30 v. Galveston te Houston. Hecuba 2 v. Guanta te Carupano. Jupiter pass. 2 Malta n. Algiers. Laagkerk 1 v. Aden n. Adelaide. Laertes 30 te Antwerpen. Larenberg pass. 2 FinJsterre n. Savona. Mariekerk 1 v. Zanzibar te Tanga. Meerkerk 1 v. Chittag. te Antwerpen. Meliskerk 2 te Singapore n. Kobe. Pr. Frèd. Willem 1 v. Valencia te Gandia. Pr. Willem HI pass. 1 Z.O. C. Ray n. Rotterdam. Samarinda 1 te Honolulu n. Vancouver. W. Barendsz pass. 1 Fem. Noronha n. Kaapstad. Boissevain 1 v. Durban n. Japan. Indrapoera pass. 1 K. Guardafui n. Rott. Klipfontein 2 v. Antwerpen te Amsterd. Maasdam 2 v. Le Havre n. Rotterdam. Willem Ruys pass. I Gibraltar ji. Djak. Nieuws i in een Noiedop 0 In het Rockefeller centrum in New York is Maandag een kerstboom van 28 meter lengte en met een gewicht van bijna 11 ton opgericht. Twintig man zul len gedurende een week bezig zijn om j 5600 lichtjes, plastic bollen en andere ver sierselen aan te brengen. 0 Te Rotterdam werden 5 Nederlandse L zeelieden ingesloten, die aan boord van een Nederland-boot, die op de rede van Semarang lag. uit de lading klokjes en nietmachines hadden "gestolen. De Haarlemse rechtbank heeft Dins dag in raadkamer besloten de Aalsmeerse I dr. J. K., die Vrijdag gearresteerd werd omdat hij enige tijd geleden zou hebben 1 getracht met zijn auto een politieman omver te rijden, op vrije voeten te stel- len. De verdediger van de dokter, mr. K. Heimig, betoogde, dat er van opzet geen sprake kan zijn geweest. 0 De Zuid-Afrikaanse plaats Payneville, op vijftig kilometer van Johannesburg, is door een wervelwind getroffen, waar door negen inboorlingen om het leven zijn gekomen. Er zijn honderd' gewon den en drieduizend daklozen. 0 De K.N.A.C. heeft medegedeeld, dat benzine met octaangehalte 74—76, tegen het einde van deze maand aan de pom pen te verkrijgen zal zijn. 0 Aan de heer W. F% van Eekelen, psy- choiogisch candidaat aan de gemeente universiteit te Amsterdam, is de eerste prijs verleend van de prijsvraag over het .England-Spiel", uitgeschreven door de faculteit der politieke en sociale weten schappen. 0 In Artis is een nijlpaaraje geboren het eerste sinds Mei 1941. 0 400 boete kreeg een scheepskapitein, die in de nacht van 20 op 21 Juni 1950 van zijn toen in de Waalhaven te Rotter- dam liggende Panamese stoomschip „Con- stantine" 5977 pakjes sigaretten van 20 stuks loste, zonder dat de vereiste docu- menten aanwezig waren. De boete ia in vorderbaar bij lijfsdwang. De sigaretten werden verbeurd verklaard. 0 In Noorwegen is een munitiefabriek in aanbouw, die geheel in het inwen dige van een berg wordt ondergebracht en atoombom-vrij zal zijn. EIERVEILING GOES. 2 Dec. Prijs voor verse kippeneieren f 323 per kg. Voor vuilschalige en ge wassen eieren wordt 2 cer.t per stuk minder uitbetaald. Bericht handelaren: Kipeieren 17 cent. Poelje eieren 14 cent. Eendeieren 14 cent. Kalkoeneieren 30 cent. Ganseieren 40 cent. VEILING KJIABBENDIJKE. 2 Dec. Gewone veiling: Jonathan (ver pakt) 7—28. Idem (los) 7—24. Cox Oran ge Pippin (verpakt) 33—56. Idtm (los) 15—43. Goudreinetten (verpakt) 3 A0 8AO. Idem (losI 613. Bellefleur 34. Golden Delicious 1033. Ellisons Oran ge 12. Zoete Ermgaard 9—21. Laxton Su perbe 3—10. Gieser Wildeman 3—12.70. Doyenne du Cornice 39—61. Comtesse de Paris 525. Bonne Louise 1012. Eeur- ré Alex. Lucas 21. VEILING MIDDELBURG. 2 Dec. Aardappelen: Koopmans blau we I 10.80—11.80. Idem H 8AO—11.70. Meerlanders grote 10.70. Fruit: Jonathan 5—30. Grauwzoet 21— 27. Gold Delicious 319. Goudereinetten 618. Bellefleur 5—13. Groninger Kroon 8. Hondsmui 3. Bramley's Seedling 34. Appels val en kroet 3—15. Comtesse ó'e Paris 12—34. Gieser Wildeman 5—18. Jo- denpeer 15. Saint Remy 7—11. Beurré Alex. Lucas 5. Peren kroet 5. Druiven: Black Alicante 97—1,00. Groenten: Bloemkool A 22—55. Idem B 12—35. Idem C 8—27. Idem D 8—12. Sa- voye kool 8—17. Boere kool 5—21. Rode kool 615. Witte kool 5—7. Bospeen 12 —27. Andijvie 10—35 Prei 8—27. Spruiten 4066. Witlof 55—70. Uien per kg. 18 28. Veldsla 1,00. Ramenas per kg. 10. Boskroten 5—8. Kroten kg. 7—14. VEILING THOLEN. 2 Dec.: Uien, bonken 20.75. gewone 20-77—21, drielingen 26AO. picklers 32.50. stek 5.70, Aanvoer 50 ton. VEILING SINT MAARTENSDIJK. 2 Dec. Uien gewone 21 .-14—21.36. Idem bonken 20.70. Idem drielingen 28. Idem picklers 33. Idem stek 5.30. Aanvoer 25 ton. VEILING SINT ANNALAND. 2 Dec. Uien middelsoort 20.3020A6- Idem bonken 20.80 Idem drielingen 26,20. Idem picklers 3250. Aan\-oer 23 ton. VEILING SCHERPENISSE. 2 Dec. Uien middelsoort 21.03. Idem bonken 20,71. Aanvoer 10 ton. VISMIJN TE BRESKENS. 2 Dec. Aangevoeld: 229 kg. export garnalen 1,171,43. 19 kg. handels gar nalen 1,29. 23 kg. schar 68. VISMIJN TE VEERE. 2 Dec. Aangevoerd: 1418 kg. export garnalen 91159. 220 kg. schar 46—58. 45 kg. bot 5861. 4 kg. wijting 64. 3 kg. kabeljouw 5169. 1 kg. wulken 152. 46 kg. ongesorteerde vis 42—66. 17 kg. sar- dijn 43—55. 4 kg. krabben 2416. Nagekomen advertentie. Heden overleeu- zachi en kalm, onze geliefde Moeder, Groot- en Overgrootmoeder CORNELl VERSLUIS Weduwe van PIETER DE FREE, in de gezegende ouder dom van 95 jaat. Uit aller naam, A. MIDAVAxNE-- DE PREE Middelburg, 2 Dec. '52 Middelburgswegje 26. De teraardebestelling, zal plaats vinaen or Vrijdag 5 Decembe» a-s., om 12 uur vanaf het sterfhuis. GEMEENTERAAD ZIERIKZEE

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 13