z NIEUWS UIT ZEELAND WALCHEREN SfUISMEESTER C.B0UTERSE TE WEMELDINGE GEHULDIGD BINNEN-EBDEUREN VAN SLUIS MOETEN VERNIEUWD WORDEN DINSDAG 2 DECEMBER 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT O Zeeland bouwde 150 woningen in Augustus In geheel Nederland en in sterke mate ook ln Zeeland heeft het ver vallen van de eis tot Rljksgoedkeu- rlng voor het uitvoeren van bouw werken zijn stempel gedrukt op de bouwactiviteit. Er is namelijk enige vertraging ontstaan, nu de goedkeu ring plotseling door de gemeenten moest worden verleend. In totaal werden in Augustus en September van 1952 werken goedgekeurd tot 'n bedrag van f 220,6 millioen. Voor nieuw- en herbouw en voor de uit breiding van woningen was hieron der een bedrag van 9,7 millioen gul den begrepen. Het aantal in Augus tus van dit jaar in Nederland voltooi de duplex-woningen bedroeg 157, waarvan in Zeeland 1. Er waren per ultimo Augustus in Nederland 1475 duplex-woningen in uitvoering, ter wijl voor Zeeland dit aantal eind Au gustus 8 was. In Augustus en Sep tember werden ln 4897 woningwet woningen goedgekeurd, 1146 wonin gen te bouwen van de herbouwfinan- ciering, 1578 van de premieregeling 1950 en 308 gefinancierd op andere wijze. In Augustus 1952 kwamen in geheel Nederland 4591 woningen ge reed, waarvan in Zeeland 150. Op 1 September 1952 waren in Zeeland nog 900 woningen in uitvoering en in geheel Nederland 51.900. Op dat tijd stip werd in Zeeland het op één na laagste aantal woningen uitgevoerd. Drente bouwde er toen namelijk 600 Het aantal complete boerderijen, dat sinds de bevrijding tot en met 30 September 1952 in Nederland werd gebouwd bedroeg 4070. Voor Zeeland was dit cijfer 332. De werkloosheid onder de bouw vakarbeiders daalde in de afgelopen maand Augustus van 18.480 tot 17.736. Per 4 November 1952 waren in Zeeland 998 arbeiders by de D.U. W. werkzaam. Kringwedsirijd E.H B O. te Middelburg. Een ploeg uit Oostkapelle won Maan dagavond in de Bogardzaal te Middel burg een wedstrijd van de E.H.B.O kring Walcheren, waaraan tevens twee ploegen uit Middelburg en één uit Vlissingen deelnamen. De opgave luidde, dat door het plot seling breken van een steiger twee bouwvakarbeiders van grote hoogte op straat waren gevallen en daarbij ernstig waren gewond. Dank zij hei talent van enige grimeurs was een en ander zeer realistisch in beeld ge bracht. De E.H B O.-ploegen hadden tot taak, de gewonden te verbinden en te vervoeren Daarbij moest met diverse factoren rekening worden ge houden en het kon dan ook gebeuren, dat geen der ploegen dacht aan de mogelijkheid van een ernstige inwen dige bloeding bij een der gewonden De jury werd gevormd door doktei D. N. van Gelderen en dokter P J Bom, welke patste de opgave had ge maakt. Ln totaal werden 160 punten toegekend. Het bleek, dat Oostkapelle met 121 Vt punt nummer één war ge worden Middelburg II had 102 pun ten. Middelburg I 65ti en Vlissingen 64 punten Dokter Van Gelderen gal een analyse van de behandeling dei gewonden en wenste Oostkapelle ge luk met de overwinning Dit laatste deed de heer C. Vader namens het districtsbestuur van de E.H B.O. De volgende wedstrijd wordt op 12 Jan a.s. in Middelburg gehouden. AANBESTEDING. Het Bouwbureau voor de Landbouw in Middelburg besteedde namens de heer P Gideonse te Veere in het openbaar aan de bouw van een landbouwschuur met veestalling en woning met daarbij beho rende werken, gelegen aan de Kruisweg in Vrouwenpolder. Er werd als volgt in geschreven: A, C. Polderdijk, Nieuw- en St. Joosland t 32.170; J. Walraven, St. Laurens f 32.250. N. Th. v. Doorn, St. Laurens f 32.908. J. Adriaanse, St. Lau rens 33.026 W. de Pagtar, Middelburg 33.160. A. Geense, Middelburg f 33.250. C. Joziasse, Middelburg f 33.450. Fa. de Rijke en Van Belzen. Middelburg f 33.600. "L. P. in 't Veld, Middelburg, f 33.750. A. Blankenburgh. Nieuwdorp 34.350. J Jobse, Veere 34.400. L. Goedbloed, Veere f 34.680. H. van Leerdam, Nieuw- en St. Joosland f 34.900. A. J. Stoppels en Zn.. Middelburg f 34.900. Fa. Van Schaik en Gilde, Middelburg 34.980. Middelburg Swift kreeg kampioensbeker. Zaterdagavond hield de korfbalver eniging „Swift" in „Mercurius" te Mid delburg een contactavond, welke zich kenmerkte door een uitermate gezel lige sfeer. Tijdens deze avond, die door de heer L. de Voogd, wegens ziekte van voorzitter H. Bruggeman, geopend en gesloten werd, reikte de voorzitter der Zeeuwse Korfbalbond de heer W. D. van Wezel, een beker uit aan „Swift" wegens het behalen van het tiende kampioenschap in successie. De heer van Wezel merkte hierbij op, dat Zeeland mede dank zij „Swift" een goede naam heeft in korfballend Ne derland. Hij wenste de kampioenen nog vele voorspoedige jaren toe, waar na mevr. A. BruggemanZondervan dankte voor de fraaie beker. Voorts kreeg een aantal ex-ad3plranten het verenigingsinsigne. De avond werd verder gezellig door gebracht met een toneelstukje „Pop- peye als daghitje", enkele aardige schetjes, zang door enkele Swift-da- mes en de heer Hans de Vroom, die daarvoor speciaal uit Hilversum was overgekomen, hersengymnastiek en een bijzonder aardige Oosterse dans. ONTMOETIN G SMID DAG. Te Middelburg werd een ontmoe tingsmiddag gehouden voor de ouders der leerlingen van de Chr. Landbouw- huïshoudschool. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer J. Wattel uit Gapinge, zette de bedoeling van deze contactmiddag uiteen, waarna dooi de leerlingen een aantal zangnum mers werd uitgevoerd. De leerkrach ten vertelden iets van hun vak, waar na in de pauze een verloting werd ge houden ten bate van de aanschaffing van boeken. Daarna was er gelegen heid tot bezichtiging van de school. De middag werd besloten door drs. J. J. Knibbe, secretaris van de Zeeuwse C.B.T.B. FEESTAVOND GRONINGSE VERENIGING. De Groningse vereniging „Oct Stad en Ommelaand" te Middelburg hield Zaterdag in de Bogardzaal haar eer ste feestavond van dit seizoen. De toneelclub voerde het spel in drie be drijven „Het was in Mei" van J. Bus op, waarmede veel succes werd be haald. Alle medewerkenden gaven goed spel te zien. De voorzitter, de heer H. J. van Geuns, sprak na afloop hartelijke dankwoorden en overhan digde de dames bloemen. Verdet deel de hg nog mede, dat in Januari een echte Groningse Nieuwjaarsvisito Wordt gehouden. CONTACTAVOND M.H.B. Zaterdagavond gaf de Middelburgse H.B.S.-Bond in de bovenzaal van de Schouwburg een contactavond. Een eigen band speelde gezellige muziek, op de tonen waarvan menig dansje werd gemaakt. Het was een goed ge slaagde avond, waarvoor veel belang stelling bestond. BILJARTWEDSTRIJD. In het sociëteitsgebouw „De Verge noeging" te Middelburg speelden de biljartende leden van deze sociëteit een vriendschappelijke biljartwed strijd tegen S.D.O. eveneens uit Mid delburg. S D.O. won met 124. De hoogste serie van de leden van S.D.O. maakte de heer C. K. Louws met 17. Bg „De Vergenoeging" haalde de heer Smit met 33 het hoogste aantal ca ramboles. EERSTE MIDDELBURGSE KAMPIOENSCHAPPEN. De Tafeltennisvereniging „Will van Zoelen" te Middelburg organiseert, zoals gemeld, op Zaterdag 27 Decem ber in „De Vergenoeging" ae eerste Middelburgse tafeltenniskampioen- schappen. Er zal gespeeld woraen in de volgende klassen: heren enkelspel 2e, 3e en 4e klas en heren dubbel spel 2e en 3e .klas. De aangekondigde demonstratiewedstrgd tussen de kampioenen Cor du Buy en Will van Zoelen zal helaas niet dóórgaan. Vlissingen LEZING VOOR HUISVROUWEN Voor de afdeling Vlissingen van de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen hield de heer C. F. Huysman, referendaris en inspecteur van het ministerie van justitie in de jeugd herberg een lezing onder de titel „Kinderleed en kinderbescherming". De heer Huysman besprak eerst het ontstaan en de betekenis van de kin derwetten, de voogdijraden en de ge zinsvoogdij en vertelde daarna tal van aangrijpende ervaringen uit de prak tijk. De spreker vond in zijn toehoord- sters, waarbij leden van alle vrou wenverenigingen uit Vlissingen, een zeer aandachtig gehoor. VEERTIG-JARIG DRUKKERSJUBILEUM. Vorige week was het veertig Jaar geleden, dat de heer P. Knuyt te Vlissingen zijn loopbaan begon als drukker bij de fa. H. Wegeling, welk feit tijdens een bijeenkomst met het personeel en genodigden werd her dacht. De heer J. van der Hoeven, die thans met de jubilaris samen de lei ding van het bedrijf heeft, wenste de heer Knuyt hartelijk geluk en bood een fraaie mand bloemen aan. De heer J. de Kok voerde het woord namens het personeel en noemde de jubilaris een plichtsgetrouw werker, d'ie altijd op de bres staat voor de be langen vari zijn mensen. Namens hen bood de heer de Kok een mooie lec tuurbak aan en aan mevrouw Knuyt bloemen- De heer C. Labruyère sprak als oud-collega. 'T IS EEN SCHANDAAL, GENERAAL. De toneelgroep van de personeels vereniging der Kon. Mij. „De Schelde" maakt zich elk winterseizoen verdien stelijk door het geven van toneelop voeringen. Zaterdagavond stonden de dames en heren van deze groep weer op de planken in het Scheldêkwartier. Dit maal was de keuze gevallen op een humoristisch stuk van Maarten van Vught: ,,'t Is een schandaal, Gene raal". In drie bedrijven wordt de dwaze geschiedenis verteld van een profes sor, die een broer bij het Cólumbiaan- se leger heeft 'en nog wel een gene raal. Als de generaal op bezoek komt bij zijn broer doen zich allerlei ver makelijke vergissingen voor, waarvan de meest ongewone wel is, dat de ge neraal voor een solliciterend chauf feur wordt aangezien en ook als chauffeur wordt aangenomen. Via tal van- koddige situaties komt dan de blijde ontknoping. Vooral de speler, die de rol van de professor vertolkte, droeg veel bij tot het wel slagen van de uitvoering. Hij werd dapper bijgestaan door de andere spelers en speelsters, die uit het gelach en het applaus wel afge leid zullen hebben, dat hun werk bij zonder gewaardeerd werd door het enthousiaste publiek. Wanneer we nog even constateren, dat de heer G. S. de Knegt voor een vlotte regie had gezorgd en dat er zowel ontspannings- als dansmuziek was, dan blijkt ook daaruit hoe goed deze avond georganiseerd was. KATHOLIEKE GEZINSZORG. Voor de Katholieke Gezinszorg te Vlissingen sprak mej. Van Pol uit Den Haag over het doel en betekenis van de gezinszorg. Zh illustreerde haar belangwekkend en leerzaam be toog met tal van fraaie lichtbeelden. De heer F. Schets sprak een dank woord. NOTABEL GEKOZEN. Bij de herstemming voor notabel van de Ned. Herv. Gemeente te Vlis singen werd gekozen de heer J. A. Sorel. De Geref. Jongelingsvereniging „Caivyn" vierde te Vlissingen in haar jeugdgebouw op enigszins leesteiijke wijze haar 65-jarig bestaan, met ouders der leden der vereniging en verschillende genodigden, w.o. afge vaardigden van diverse organisaties. De vergadering, welke op de gebrui kelijke wijze werd geopend door de voorzitter, de heer K. Stroo, werd ge vuld met samenzang, verschillende leuke schetsjes, een verloting en een memorisatie-wedstrijd. Ds. A. Ver schoor sloot de goedgeslaagde bijeen komst met gebed. Zoutelande GEMEENTEAVOND N. H. KERK. In het verenigingsgebouw „Midden dorp" te Zoutelande werd door de leden van de Herv, Kerk 'n goed be zochte gemeenteavond gehouden. Met algemene stemmen werd besloten dat de Kerkvoogdij zich zal aansluiten bi) de nieuwe kerkorde. Vervolgens ontvouwde de kerkvoog dij haar plannen om te komen tot de bouw van een nieuwe pastorie. De oude zal dan verkocht worden en de nieuwe gebouwd worden op de plaats van het voormalige Armenhuis. De le den schaarden zich achter deze plan nen. PROPAGANDAVERGADERING C.N.V. De Christelijke Besturenbond Kou- dekerke en omstreken van het C.N. V. hield in het verenigingsgebouw „Middendorp" te Zoutelande een pro- pagada avond, onder voorzitterschap van de heer Jacobse. In deze bijeenkomst, die met gebed en schriftlezing werd geopend, werd het woord gevoerd door de hoofdbe- stuui'sleden, de heren I. Vermaas en H. Koetsveld, die resp. spraken over „Wat doen we met onze vrijheid?" en „Christelijk-sociaa! zijn in deze we reld", Verder trad de voordrachts kunstenaar, de heer F. G. van Dorp uit Rotterdam op met toepasselijke declamatie, terwijl hij na de pauze meer humoristische stukken bracht. UITVOERING „HOSANNA". Zaterdagavond gaf te Zoutelande de Chr. Gemengde Zangvereniging „Ho sanna" onder leiding van de heer Jac. Hollaers uit Vlissingen een bijzonder geélaagde uitvoering. Na een ope ningswoord door mevrouw Schoenma kerBliek werd een uitstekend pro- framma uitgevoerd, waarbij bleek, at er in het koor een strenge disci pline heerst. Er was goed gestudeerd, zodat de koorwerkjes een prima vertolking kregen. Ook de soli werden behoorlijk gezongen. In enkele werken werd de orgelbegeleiding verzorgd door de heer W Hollaers. Vermelding verdie nen ook enkele dubbele kwartetten. Na de pauze werd het toneelstuk „De mooiste dag in je leven" opgevoerd, waarmede een welverdiend applaus werd geoogst. De ere-voorzitter, ds. W. Oosthoek, sloot de bijeenkomst. Arnemuiden PROPAGANDA-AVOND CHR. BESTURENBOND. De Christelijke Besturenbond, afde ling Arnemuiden, hield een propagan- da-avond onder voorzitterschap van de- heer A. Schuit. Ds. Veldhuyzen spi-ak over „Wat doen wij met onze vrijheid" Spreker schetste hierbij de tegenwoordige tijdsomstandigheden en wees er op, dat de ware vrijheid ten slotte berust op de geestelijke vrijheid, bezien onder het licht van het Evan gelie. Ook de districtsbestuurder, de heer Lodder, sprak over ditzelfde onder werp, waarbij hij naar voren bracht, dat vrijheid vooral verantwoordelijk heid betekent. Na de pauze sprak de heer C. Mul der over het plaatselijk werk van het T.B.C.-fonds en de heer Lodder be handelde het onderwerp „Christelljk- sociaal in deze wereld", waarin hij onder meer de verhouding tussen werkgever en werknemer belichtte. BEZOEK VAN DE SINT. Zaterdag a.s. zal Sint Nicolaas ook Arnemuiden met een bezoek vereren. Hij komt op uitnodiging van de afde ling Arnemuiden van het N.V.V. Om half drie zal de Sint bij het Oude Gat worden verwelkomd door een ont vangstcomité en de muziekvereniging „Arne's Genoegen" zal de kinder vriend door het dorp begeleiden. Ook staat op het programma een bezoek aan het verenigingsgebouw, waar de kinderen der N.V.V.-leden getracteerd zullen worden en de kinderen enkele films zullen zien. Veere AANBESTEDING. Ten gemeentehuize van Veere werd aanbesteed het bouwen van vijf woningen. De inschrijving was als volgt: Gevaerts en Berghoef f 55.500; De Pagter en Van Sluüs f 51.000; Walraven, St. Laurens f 50.900; Geschiere, Middelburg, f 49.800: P. de Voogd, Veere f 49.000, A. C. Haeck, Souburg, f 48.993; Mesu, St. Laurens, f 47.175; J. P. de Kok, Vlissingen. f 46.350; Van Schaik en Gilde f 45.850; Van Doorn, St. Lau rens f 45.650; Blankenburgh, Nieuw dorp f 45.350: J. Olieslager, Middel burg f 45.300; L. Goedbloed, Veere, f 45.150. CONTACT-AVOND STEUN WETTIG GEZAG. In de Campveerse toren te Veere werd dezer dagen een contact-avond van Steun Wettig Gezag gehouden onder leiding van wethouder S. Kod de. Behalve door een 40-tal belang stellenden, werd deze bijeenkomst ook bijgewoond door de pi-ovinciaal advi seur Bescherming Burgerbevolking, de heer Kakebeeke. Als sprekers traden op overste W. K. de Feyter, districtscommandant Van de Nationale Reserve en de heer P. de Kam, secretaris „Steun Wettig Gezag". Voorgesteld werd de plaat selijke commissie aan te vullen met een vrijwilliger van de Nationale Reserve, de resei-ve-rijkspolitie, de brandweer en de E.H.B.O. Voorts werden nog enkele films vertoond van het Koninklijk bezoek aan Amerika. Snugger en Lmky starten morgen Morgen treden Snugger en Linky voor het eerst in Zeeland )p, namelijk te Middelburg in iet Schuttershof. Maar reeds Jagen te voren zgn de beide aarde workers populair; zo naakte banketbakkerij Peters in do Lange Delft te Middel- ourg een fraai schilderij van oeide heren, dat een ereplaats in de etalage kreeg. De heer M. H. Vos, banketbakker in de Nieuwe Burg, vervaardigde van le dappere P.Z.C.-helden minia turen, die ook in etalage en winkel te bewonderen zön. „Al les iykt sprekendT' ver zuchtte Linky, toen we met hem door Middelburg liepen en Snugger zei alleen maar wat beduusd: „Tjonge, tjonge Donderdag a.s. worden te Vlissingen in de zaal van het Leger des Heils, Paul Kruger- straat 28, van 8 tot 6 uur de bonnen Ingewisseld* voor toe gangsbewijzen, In Goes worden do bonnen Ingewisseld Vrijdag a.s. van 8 tot 5 uur ln bet ïcan. toor van de P.Z.C., Lange Vorststraat 63. Voor J 10 aan bonnen wordt een toegangsbewijs uitgereikt. De data van de voorstellingen zgn als volgt: Middelburg Woensdag 3 December ln het Schuttershof, Goes Zaterdag 6 December in het Schuttershof, Vlissingen Woensdag 10 De cember in het. Concertgebouw. Het biykt ons, dat ook vele ouderen de kindervoorstellin gen willen bezoeken, In dit ver band vestigen wy er de aan dacht op, dat Snugger en Linky ln de eerste plaats optreden voor kinderen. Daarom verzoe ken wij de ouderen hun kinde ren zoveel mogelijk alleen te la ten gaan!» O.- en W.-Souburg VERGADERING C.B.T.B. Te Souburgvergaderde de afdeling van de C.B.TTB, onder voorzittex'schap van de heer B. Koole. Na diens ope ning sprak drs. J. J. Knibbe over het onderwerp „Eigendom en bezitssprei- ding". Spreker zette uiteen, hoe men deze kwestie dient te zien in het licht van Gods Woord. E-r volgde op dit re feraat een levendige discussie. Ten slotte werd besloten mee te doen aan de actie tot vorming van een reserve fonds voor de Zeeuwse C.B.T.B. Biggekerke ONDERWIJZER BENOEMD. In de vacature aan de school voor C.V.O. te Biggekerke, ontstaan door het vertrek van de heer D. W. Wys- man naar Amsterdam, is benoemd de heer P. J. Wismeger te Meppel. JUBILEUM AAN DE WATERKANT Veertig jaar stond hjj klaar voor Rijkswaterstaat en schipperswereld. Op het sluizencomplex van Wemeldlnge aan een der mondingen van Europa's meest bevaren kanaal, waar de bedrtyvigheld van de gaande en komende schepen steeds weer een fascinerend schouwspel oplevert, heerste Maandag in de woning van do ■lulsmeester. de heer C. Bouterse, een echte feeststemming. In Zondags uniform gestoken blikte deze oude W'a- terstaatsrot over de sluizen die aan zjjn zorgen zjjn toevertrouwd, doch aan het werk kwam hij dltmanl niet te pas. Het was die dag veertig jaar geleden, dat hjj als kantonnier aan het kanaal te O. en W. Souburg in dienst van de Rijkswaterstaat kwam. En natuurijjk moest dit feit gevierd worden. Zgn superieuren kwamen hem ge lukwensen, het neraoneel bleef niet achter en zelfs de Wemelclingse par levinkers lieten voor een ogenblik nun werk in de steek om de2o jubilaris te komen complimenteren en een fraai geschenk aan te bieden. De heex Bouterse wist het nog als de dag van gisteren dat hij als kan- tonnler in Souburg was begonnen. Op 1 Januan 1914 ging hg als pont knecht naar Veere om daar ruim drie Jaar later sluisknecht te worden. On- peiyke ladder begonnen wilde hg ecL ter vooruit Zgn ideaal was om eern maal siuismeester te kunnen worden. Met de lagere schoolopleiding alleen kon dit moeilijk en daarom ging hg zich verder ontwikkelen door net vol- gon van cursussen. Veere werd hem te stil en zo kwam hg op 16 Maart 1921 in zjjn geboorteplaats Wemeldinge als sluisknecht. Daar bleef hy tot Maart 1933, waarop hH brugwachter - in Schore werd. Toen het verdwijnen van deze brug werd aangekondigd, sloeg hy wter aan het solliciteren en werd in '38 tot hulpsluismeester van de moderne Beatrixsluis te Vreeswgk benoemd. Hg had het daar goed naar zyn zin, doch het verlangen naar de functie van siuismeester bleef. Advertentie. Wat denkt U van handschoenen als St. Nicolaasges^henk Een presentje, waar iedere man zich voor in de handen za! wrijven. Nappa's van 12.95 tot 22.50. Lammy's van 24.75 tot 32.50. En speciale St. Nicolaasverp;»kklng St. Jacobsstraat 2ó. Vlissingen. DE GOESSE BEGROTING Tweede roltrommelauto voor reiniging. Naast het begeleidend schrijven op de Goesse gemeente-begroting voor 1953, waarin B. eD YV. in grote lijnen de financiële positie schetsen er de plannen voor het nieuwe jaar uitstippelen, bevat de begroting zelf ook nog verschillende „nieuwtjes", terwgl tevens een nader inzicht wordt verkregen over de financiële huishouding van deze gemeente. Wy deden hier en daar een greep uit de honderden begrotingsposten. Om met enkele inkömstenposten t? beginnen: In verband met het bin nenkort gereed kómen van het bad huis aan het Medisch Centrum, zgn de inkomsten vaii ue huidige badin richting op j 2100 geraamd tegen 6210 in het Vorig j&ar. Daarnaast is bg de uitgaven nog 4400 opgeno men ais subsidie vöor het geraamde tekort op het nieuwe badhuis aan het Medisch Centrum. Aan marktgelden denkt men f 1000 méér te ontvan gen, terwijl de staangelden voor ker missen teruggebracht zgn van 7700 tot 5700. B. en W. zgn voornemens de staanplaats van de patatesfrites- Oostkapelle L.J.G. KWAM BIJEEN. De afdeling der LJ.G, ..Oostka pelle en Omstrèkên" kwam dezer dagen in vergadering bgeen onder leiding van de voorzitter, de heer J. Poppe. De heer Z. Poppe hield een inleiding over „Het nut van organi sche bemesting" waarop een goede bespreking volgde. De heer A. de Visser hield een declamatie getiteld „Flip Slokop". Na de pauze kreeg de directeur der landbouwschool, de heer Haan- driksman, het wóoi'd. Deze hield een uitvoerige causerie over „Planten ziekten. „ALGEMEEN BELANG" VERGADERDE Te Oostkapelle kwam de landbóuvv- vereniging „Algemeen belang" onder voorzitterschap van de heer K. de Buck in café „De Vriendschap" voor de najaarsvergadering bijeen. In de vacature W. N. van Liere werd be noemd de heer W. van Liere jr. Deze is belast met het secretariaat. Na be handeling van enkele interne zaken kreeg de heer H. J. Ikkink, directeur van de landbouwvereniging „Eiland Walcheren" gelegenheid de belangen der coöperatie te bespreken en enige films te vertonen. Mellskerke LANDBOUWVERENIGING. De Landbouwvereniging te Melis- kerke hield de eerste van vier verga deringen m dit seizoen onder voorzit tex'schap van de heer W. de Buck, die spx'ak over de stand van zaken in de landbouw. In de plaats van de heer Iz. Matthijsse, die 35 jaar penning meester is geweest, werd de heer A. de Visser gekozen. De heer Matthijs se werd benoemd tot erelid en harte lijk dank gebracht voor het vele werk, dat h« in het belang van de land bouw heeft verricht. kraam op dé Grote Markt niet meer te vei'pachten. De inkomsten van door de reinigingsdienst Verstrekte dien sten Zgn ook 2800 lager geraamd, omdat een Vrg groot aantal beerlon- nen is opgeruimd Dit mag als een verheugend feit gesignaleerd worden: De vermakeiykheiasbelasting zal 36.000 of 2000 milider opbrengen Bij de uitgaven op de gêwone dienst komt 3400 voor ten behoeve van restauratie van beeldhouw- en met selwerk van het stadhuis. De brand weer heeft 3275 aan nieuw mate riaal nodig. Op het slachthuis zax 2000 bggepast moeten .worden, ter- wyi het onderhoud van straten en pleinen 64.600 vergt. De ruim 75.000 m2 plantsoenen vragen 27.906,45 aaan onderhoud. Het na delig saldo van het grondbedrgi wordt 6p 2737,25 geraamd, terwgl de Stichting Goesse Sportbelangen een nadelig saldo van 7000 begroot Hier staan 2000 aan vermakelgk- heidsbelasting tegenover. Voor cultu rele doeleinden blijft 2000 beschik baar, en voor de eerste inrichting van een speeltuin in plan West wordl voor eenmaaal 500 uitgetrokken Het vermoedeiyk nadelige saldo van het Burg. Armbestuur zal 105.0ÜU belopen (1952: 107.5Ü0). Als een symptoom van de onzeker wordende tijdsomstandigheden is het bedrag voor overbruggingsuitkering en sociale hulpverlening A verdub beld en op 30.000 gebracht. Vooi economische hulp aaan kleine zelf standigen is 20.000 uitgetrokken en voor de arbeid van minder valide ar beidskrachten 50.000 (vorig jaar 23.932). Daar de bevolking weder om zal worden doorgelicht is hier voor i 1500 op de begroting ge plaatst, terwyi op verzoek van dt Dierenbescherming een Inrichting voor het pgnloos afmaken van katten en honden wordt aangeschaft, het geen 200 vergt. Onder de uitgaven op de kapitaal- dienst komen o.m. nog voor een posi van 33.300 voor de aanschaf van een tweede rottrommelauto ten be hoeve van de reinigingsdienst en 6500 voor uitbreiding van de ga rage van deze dienst. Voorts is f 35.000 uitgetrokken voor vernieu wing van de binnenebdeuren van de sluis en 12.500 voor verlichting van de sluiskom door middel van accu mulatoren met motorisclie oplading Daaar waarschijnlijk binnenkort en kele oude hulzen aan de Koepoort verdwijnen en dan tot aanleg van een parkeerplaats kan worden overge gaan Is hiervoor 7000 op do begro ting geplaatst. Op 1 October 1942 ging deze wens in vervulling, toen de heer. Bouterse tot siuismeester van Womcldlngo werd benoemd. Ben prettige tijd wak net tijdens de bezetting allerminst en ook toen bn de bevrijding van Wemel dinge de sluizen aan dc buitenzijde waren vernield, werd van de Jubilaris veel van zgn doorzettingsvermogen gevergd Het kwam echter alles voor elkaar en zo kan de Jubilaris ook op deze moeilijke tyd met voldoening te rugzien. De waardering voor dit alles werd Maandagmiddag namens de Rijkswa terstaat tot uiting gebrachf tijdens een korte huldlgingsblleenkomst in het wachtlokaal op de sfuizen. De ar- rondxssementshootdingenicur, ir. A. Wiebes, heeft hier o.m. in byzhn van de technlsch-hoofdambtenaar, de heer J. van Goor en de hnvenm jester, de heer L. J de VlBser uit Hansweert, alsmede een aantal leden van het sluispersoneel, de jubilaris geschetst als een ijverig en nauwgezet ambte naar. Hy kan goed omgaan met de schippers en de belangen fan de dienst en het hem ondergeschikte per soneel heeft hij steeds uitstekend ba- hartlgd. Namens de Directeur-Gene raal en de Hoofdingenieur-Directeur wenste hb de heer Bouterse geluk en bood de gebrxxikeiyke enveloppe aan. De havenmeester van het Kanaal door Zuid-Beveland. dc heer de Visser, dankte de jubilaris voor de prettige samenwerking, terwyi hulDsluismees- ter Van Stel namens het personeel nog een schemerlamp aanbood, waar na de heet Bouterse allen dankte voor de getoonde belangstelling. Burgerlijke Stand VLISSINOEN. Ondertrouwd: C. L. Sloof, 26 J. en C. Janssen. 28 J.; F. C. Moljer. 21 j. en E. A. Kamstra, 39 j.; K. Tot. 23 j. cn G. Flink. 24 j.; R. J. Krult. 23 j. en M. K. Helllngwerf, 24 j.. G. E. Bleljenberg, 30 j. en D. Slerevogel, 24 J. Getrouwd: D. L. Manusama. 25 J. en E. E. de Willigen, 16 j.; C. J. Lenaerts. 28 J, en A. C. de Rijke, 22 J.: A. L. Sijncsacl. 28 j. en R. J. de Waard. 37 j.; G. J. Roel- se. 20 j. en F. Slagboom. 19 J.- H. Jilleba, 29 j. en A. M. J. de Buck. 2l' J.; J. Gor ter, 29 j. en K. Knop, 28 J.; W. van den Berg. 28 j. eirlH. J. Oosterwijk. 24 j. Bevallen: L. van Geersdaele—Ferket, d.; L. N. Van Hamburg—Grauss. d.; L. van der Heijden—Hoorniek, d.; J. Mat- thijssenJasperse, d.: M. G. Trouw Boon, cL; D. E. van WenBveen—Nijmeljer. d. Overleden: C. Ova, 72 J.. weduwe van F. F. Vlekke; C. J. Vader. 88 j„ weduwe vanv M. Polderman: P. Adriaenssens. 84 j.. echtgenote van R. J. Olivier; J. de Brauijne, 83 j„ weduwe van C. de Nooijer. MIDDEf.BllKG. Bevallen: J. WondergemFlorusse, d.; D. M. StrubbeFlipse, d.; C. Lampert-- Davidse. d.; D. E. van Cann—Long. d.; A. van Loon—Vroonland, z.: C. Hooger- heijde—van Liere. z. Overleden: C. Francke, 78 j., geh. met J. L. van Dulleman; A. C. Julianus. 63 geh. met C. M. Jansen; J. Hoogenboom, 91 j„ wede. J. Kramer. Getrouwd: H. C. Vissker, 28 j. en I. A van KCsteren. 25 j.; M. J. Plujjmers. 31 j. en P. Geers. 30 J.; A. Th. van der Wee- Ie. 47 en E. M. R. de Moor. 39 j.-. L. Mil- lenaar. 22 j.t en J. G. J. Boone. 20 J. FILMS IN ZEELAND De weg der hoop. De bijzonder belangwekkende film De weg der hoop in het Alhambra- theater te Vlissingen zien betekent de kennismaking met een nieuw, uit stekend geslaagd product van de Ita liaanse fUmscnool: het werk is ge. maakt Volgens dé neo-reaiistische Principe's, dat wil zeggen, dat net verhaal de werkelijkheid weer spiegelt, maar dat een vleugje dich terlijkheid er tóch niet aan ontbreekt. Prachtig verteld zgn de belevenissen van een groep werkmensën, die arbeid zoeken en een exodus naar andere ge bieden ondernemen, waar zij een nieu we toekomst voor zichzelf en voor hun kinderen hopen te kunnen opbou wen. Voortreffelijke karaktertekening en een niet minder goed scenario be palen grotendeels de waarde van deze rolprent, die ook zuiver filmisch ge zien grote kwaliteiten bezit. Raf Val- lone en Elena Varzi vertolken de hoofdrollen. .VAN "TOT WIN. IJPE" De heer J. H. Brakman, ambtenaar ter secretarie te Retranchemeut, werd be noemd tot eerste ambtenaar ter secretarie te Nieuw- en Sint Joosland. Voor het examen eerste stuurman tar grote handelsvaart slaagde de heer J. Brevet, leerling van de „Do Ruyter. schoo!" te Vlissingen. Gekozen tot ouderling oer Geref. Kerk te Arnemuiden de heer J. Tramper Jzn. en tot diaken de heer J. de Ridder. Tot reserve-hulpbesteller der P.T.T. te Arnemuiden tó benoemd de heer B. de Ridder. In Den Haag slaagden voor het voor lopig diploma schepswerktuigkundlge de heren L. Janse te Middelburg (met Jofj en R. Evertse te Borgen op Zoom, leer lingen van de Machlnlstenschool te Mid delburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 3