Goesse begroting 1953 sluit met tekort van f 175.000.- Sanapirin Zeeuwse A'manak HET MOOISTE GESCHENK! AFSCHEID VAN EEN OFFICIER MET SUCCESVOLLE LOOPBAAN Schippers truien PROV 1NC1 ALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 2 DECEMBER 1952 SOMBER GELUID VAN B. EN W. Zonder extra bijzondere uitkering komt einde aan vooruitgang De gemeentebegroting van Goes voor 1958 is verschenen met een tekort van 175.000. Dit bedrag is uitgetrokken op de post „bijzondere uitkering uit 't gemeentefonds", welke hiermee totaal op 864.370 is geraamd. Wan neer het extra bedrag niet ontvangen zou worden, zal het vezorglngspeil dezer gemeente tot een onaanvaardbaar minimum moeten worden terugge drukt en zal aan de vooruitgang op velerlei gebied een einde komen, zo delen B. en W. Ln het begeleidend schrijven aan de Raad mede. By de aan- bieding van de begroting voor 1952 lieten B. en W. een somber geluid ho ren, doch 1952 is voor Goes nog een goed jaar geweest, waarin veel werd bereikt. By het aanbieden van de begroting 1953 moet het college wederom een sombere toon aanslaan. Gehoopt wordt echter dat 1958, ondankB de. zor gelijke financiële toestand, onder Gods zegen voor de gemeente een zeer voorspoedig jaar zal zyn. Het schrijven begint met het uit spreken van de teleurstelling over het uitblijven van een nieuwe regeling voor de financiële verhouding tussen het Rijk en de gemeenten. Naar ver nomen werd is de kans zeer groot, dat de noodoplossing, wellicht met een kleine wijziging, voor 1953 en ook nog voor volgende jaren zal gelden. Het gevolg ofaarvan is, dat de ge meenten te weinig armslag krijgen om zich te kunnen ontplooien. De ver schillende uitkeringen worden op die manier op een vast bedrag „bevro ren" en geen rekening wordt gehou den met .le behoeften van zich ont wikkelende gemeenten. GEEN UITSTEL VAN ONDERHOUD. Om een sluitende begroting te krij gen moesten voor 1952 verschillende onderhoudswerken worden geschrapt of belangrijk verlaagd, terwyi ver schillende kapitaalswerken in porte feuille moesten blijven. Dit kon wel, vooral wat het onderhoud betreft, voor eenmaal geschieden, maar niet voor meerdere jaren. - Het gevolg daarvan is dan ook, dat verschillende van deze posten voor 1953 hoger moesten worden uitgetrokken dan voor 1952 Ook zijn enkele noodzake lijke kapitaalswerken op de kapitaal- dienst geplaatst. Hierdoor sloot de ontwerpbegroting met een aanzienlijk tekort. Enkele uitgaven zgn daarom verlaagd en kapitaalswerken uitee- steld, doch niettegenstaande dat blijft er een tekort van 175.000. dat men als extra bijzondere uitkering uit het gemeentefonds hoopt te ontvangen. De algemene uitkeringen uit hét ge meentefonds kunnen op 250.844.30 worden geraamd, terwijl in afwach ting van een nadere regeling de ver vallen uitkering aan ondernemings belasting weer op 300.000 kan wor den begroot. Voor de burgerlijke verdediging moest 10.400, d.i. 9000 méér wor den geraamd, waarvan naar raming 7000 door het Rok wordt terugbe taald. Bovendien is op de kapitaal- dienst 45.000 geraamd voor de uit breiding van het brandweermateriaal, de voorziening in bluswater, het uit rusten van de gevormde blokken en de opruimings- en reddingsdienst. De ze uitgaaf komt geheel ten laste van de gemeente. NTEUWE BRANDWEERGARAGE. Door uitbreiding van het brand weermateriaal ls de bestaande brand weergarage te klein geworden. Bo vendien is deze erg vochtig en voldoet zelfs niet aan de gemeeriteiyke brand- voorschrliten. Overwogen is de be- staande garage te verbouwen. Dit zou echter f 28.600 vergen. Bouw van een eenvoudige nieuwe garage werd daarom economischer geacht. Hier voor is 38.350 uitgetrokken. Daar nog niet bekend is wanneer het gas uit Sluiskil komt, is de be groting van het gasbedrijf naar de bestaande toestand samengesteld. In verband met de vele onzekere facto ren is de winst 9000 lager geraamd dan voor 1952, nl. 2254,75. Het sub sidie aan het Gasthuis moest van 24.400 tot 35.485,13 verhoogd wor- iien. WONINGBOUW. Ten aanzien van de woningbouw delen B. en W. mede dat zg gegron de hoop hebben, dat de goedkeuringen voor de bouw van de 12 duplexwo- ningen aan de J. D. van Mellestraat en de 24 woningen aan de C. de Graaffstraat binnen niet te lange tijd zullen worden verkregen. Daarmede is het bouwvolume tot eind 1953 ver bruikt. Pogingen om extra bouwvo lume te verkrijgen hebben tot heden geen resultaten opgeleverd, doch wor den voortgezet. Voor vernieuwing van de riolering is een bedrag van f105.000 uitgetrok ken. Het in 1949 gemaakte plan na dert zijn voltooiing. Nu komen in aanmerking de straten Vogelzangs- wegVoorstad, VoorstadPatijnweg, Scheldestraathoofdverkeersweg, Nieuwstraat, Piccardtstr., Schenge- straat, wyngaardstraatSt. Adri- aanstraatGrote MarktOude Vis marktSt. JacobstraatKorte Nieuwstraat. De volgorde zal nader worden vastgesteld. Daar enkele rio leringen in de binnenstad en de oude bouwplannen slecht zijn, ls op de ge wone dienst voor vernieuwing een me- moriepost uitgetrokken. In ae vacature van ambtenaar voor sociale zaken is nog niet voorzien. Overwogen wordt of net sociaal werk al dan niet moet .worden gereorgani seerd, en zo Ja, op welke wgze. ONDERZOEK VOOR ZEEUWSE TENTOONSTELLING. Er ls ook 2000 uitgetrokken om een onderzoek te kunnen Instellen naar de mogelijkheid ln 1953 of 1954 te Goes een Zeeuwse tentoonstelling voor landbouw, handel en Industrie te or ganiseren. Verder is J 2Ö00 uitgetrokken voor eventuele verbetering van het Schut tershof. Aan Ged. Staten zal worden gevraagd van Provinciewege steun hiervoor te verlenen, doch dan zal het noodzakelijk zijn, dat ook de apmeen- te zelf iets doet. v Een belangrijke verbetering Ia in- Veer Vtissingen—Breskens was enkele uren gestremd Tengevolge van de harde Oosten wind ondervond de veerboot „Konin gin Juliana" Maandagmorgen moei lijkheden bij het aanleggen aan de steiger te Breskens. De boot, die om 7.15 uur arriveerde, kon eerst om 11 uur gelost worden. De passagiers kon den weliswaar via een loopplank de boot verlaten, maar de automobilis ten kregen eerst om elf uur weer de beschikking over hun voertuigen. Om 12,25 uur was de dienst weer normaal geregeld. getreden op het gebied van de kapi- taalvoorziening der gemeente. Er valt een dalende tendenz in de rente waar te nemen. Er is nog een bedrag van 375.000 te consolideren. Bovendien is een lening van 925.000 aangegaan voor woningbouw, voorlopig gebruikt voor consolidatie. Zodra bouwvolume beschikbaar komt, dient deze lening zijn oorspronkelijke bestemming te herkrijgen, zodat alsdan nog een zelfde bedrag moet worden aange trokken. Getracht zal worden de voor consolidatie benodigde gelden 4 4 aan te trekken. De gewone dienst geeft een totaal bedrag aan van 3.429.916,80 in in komsten en uitgaven, met een post onvoorzien van 15.709,43, welk be drag in verband met verwachte uit gaven voor aanschaf leermiddelen bijz. onderwijs kan teruglopen tot 9518,58 Voor de kapitaaldienst is het eind cijfer begroot op 12.256.287,42 aan inkomsten en 12.550.734,48 aan uit gaven, alzo een nadelig slot van 294.456,06. Advertentie Advertentie tegen kou - koorts - griep Kakar 50 ublottcn 80 c« 25 wbletwn 45 «t sportsman.... Een snelvoetige athleet op klompen is geen alledaags verschijnsel en het wekte Zaterdagmiddag te Schoondijke dan ook enige verbazing, toen bij de aanvang van het veldloopkampioen schap van Zeeland een jongeman-op- klompen zich als candidaat voor de titel meldde Hg bewoog zich voor de aanvang van de wedstrijd wat onopvallend om en nabij de startstreep. gehuld in kle dingstukken, die geenszins deden ver moeden welke talenten de drager zou ontplooien, en met name de klompen werkten uiterst misleidend Maar zie, toen het startschot op „los sen stond", werkte de jongeman zich ijlings uit enkele overtollige kleding stukken, ontdeed zich van zijn klom pen en gaf zich schuchter als deelne mer op. Hij werd winnaar Slechts een formaliteit verhinderde, dat hij zich kampioen van Zeeland mocht noemen, maar hel komt ons voor, dat de athleet zulks niet als een groot verlies heeft beschouwd. Een zo bescheiden winnaar is onge twijfeld ook een goed verliezer! En bescheiden wds de man. Want toen hij uitgenodigd werd om te po seren voor een foto-opname, weigerde hij zich van z'n klompen die hij in tussen weer had aangetrokken te ontdoen. „Zien ze toch niet", sprak hv Een wire sportsman! Zeeuwse collecte: bijna 13.000 binnen. Er is nu reeds bijna 13.000 bgeen voor het kleuteronderwijs, het mu- ziekfonds, het maatschappelijk werk en de gezinszorg en het jeugdwerk in Zeeland, welke, zoals bekend, uit de opbrengst van de grote Zeeuwse col lecte worden gesteund. Thans zijn de volgende ontvangsten te verantwoorden: Wolphaartsdijk 236.06 (8% cent per inwoner) Bruinisse 30,37 (1 cent per inwoner) Voorts werd van het Architectenbu reau Rothuizen en 't Hooft 50 ont vangen. De Zaterdag te Middelburg gehouden straatcollecte leverde een bedrag van 111,09 op. Het in totaal binnengekomen bedrag is nu geste gen tot 12.800,08. Wrak „War Diwan wordt verkocht Naar wij vernemen zal Woensdag 10 December a.s. door de burgemeester van Vllssingen krachtens artikel 6 der Wrakkenwet openbaar bij opbod wor den verkocht de voorste helft van hel wrak van het tankschip „War Dlwan". De afmetingen van dit gedeelte van het schip bedragen ongeveer 58 meter lengte, 16 meter breedte, terwijl het gewicht wordt geschat op ongeveer 1700 ton. Zoals bekend, bevindt het wrak zich in de buitenhaven van Vlissingen, waar het werd heen gesleept, na in de Wielingen met lucht te zijn gelicht door de berger W. van Wienen. Eerst na veel moeizame pogingen, gelukte het Donderdag j.l. het wrak definitief drijvend te houden. Berging „Peine". Naar wij vernemen is het bergen van het wrak van het Duitse schip „Peine" opgedragen aan Van der Tak's Bergingsmaatschappij te Rot terdam. De schade, welke de Duitse ledenj „Lenkering" heeft geleden door hef zinken van de vrachtvaardei nabij het Verdronken Land van Saaftinge. beloopt ca. 300.000 voor het schip en ca. 600.000 voor de lading. Aanbesteding uitbreiding Terneuzense ambachtsschool. In hotel „Rotterdam" te Terneuzen werd door het architectenbureau De Brutjne te Terneuzen in opdracht van het bestuur van de ambachtsschool Maandagmiddag de aanbesteding ge houden van de uitbreiding en verbouw van de ambachtsschool aldaar. De in schrijving luidde als volgt: J. H. Rijnberg. Terneuzen, f681.282; P. F. Voet. Kloosterzande, f 457.650. L. Vermaat en Zn., R'dam, f456.450; P. F. de Waal. Kuitaart, f456.000; Gebr. P. en G. van Steenbergen, Phi lippine, f452.250; C. Spee en H. v. d. Put, Sommelsdijk, f443.200; Fa, P. Dierkx, bouw- en aannemingsmij.. Breda, f443.000: W. F. Christiaansen. Vlissingen, f441.679; N. V. Heljkamp. Amsterdam, f438.500; Fa. Gebr. Van der Poel. Terneuzen. f 432.000; Kor- teweg's bouwmaatschappij, Breda. f417.250; Gebr. De Bont, Nieuwkuijk, f411.550. De gunning werd aangehou den. Zo'n mooie doos van 50 CHIEF WHIP. Man of vrouw, dochter of zoon iedereen vindt 't een heerlijke sigaret en bovendien is het de beste sigaret voor ieders gezondheid! „ALLE HENS VOOR DE BOEG". Luitenant ter zee II H. Riksman gaat Kon. Marine verlaten. Aan boord van Hr. Ms. „Jacob van Heeinskerck", gelegen in do eerste binnenhaven te Vlissingen, is Maandagmiddag tijdens een „alle hens voor de boeg" afscheid genomen van de luitenant ter zee 2e klasse H. Riksman uit Vlissingen, die met ingang van 1 Januari 1953 de Kon. Marine met eer. vol ontslag, verleend wegens langdurige dienst, zal verlaten. /ANTASTISCH SUCCES van Hulstkamp Oude Genever Ruim Z6.0U0 inzendingen... voortdurende nabestellingen... ontelbare gelukwensen... alle? wijst erop. dat hel nieuwe merk Hulstkamp Oude Oenever Nederland stormenderhand ▼eroverd heeft, verlangt bevestiging V Vraag het Uw etgen slijter' JURY VOOR ZWARE TAAK De Jury van de G.oie Hulstkamp Prijsvraag staat voor de zware taak uit meet dan 26.1X10 Inzendingen de gelukkige winnaars van de In totaal f 6IXHI - aan geldprijzen aan te wuzen. Maar nog vóór Kerstmis wordt de uitslag ln dit blad bekend gemaakt. Dan verneemt U tevens de naam van HULSTKAMP f 7.25 per liter (Boe heet de nieuwe telp t) De zuivere, oude genever met de klinkende Nadat de wnd. Ie officier, de luite nant ter zee I R. J. de Weerd, de aangetreden officieren, onderofficie ren en manschappen had gemeld, richtte de commandant Maritieme Middelen Vlissingen, kapitein ter zee J. G. Broekhuysen zich tot de heer Riksman. Hij wees er op, dat de heer Riksman yele malen op een „alle hens voor de boeg" heeft ge staan, maar dat zulks thans voor de laatste maal geschiedde. Spr. herinnerde er aan hoe de heer Riks man in Juli 1917 als Jongen van 14 jaar een vrijwillige verbintenis aanging bij de Zeemacht en geplaatst werd bij de opleiding te Leiden. Op zijn 19e jaar werd hij reeds tot kwartiermeester bevorderd en op zijn 23ste jaar volgde de bevordering tot bootsman. Even voor zijn dertigste jaar werd de heer Rlksman schipper en e\en na z\jn 38e verjaardag opperschip- per. Daarmede was hy een van de jongsten, die ooit deze hoogste on- derofi'iciersrang hadden bereikt. Toen na de oorlog het dienstvak van officieren voor vakdiensten werd ingesteld, volgde in 1947 de benoe ming van de heer Rlksman tot lui tenant ter zee 3e klasse en in 1949 de bevordering tot ltz. n. VEEL ONDERSCHEIDINGEN. Gedurende deze diensttijd, aldus ka pitein ter zee Broekhuysen, werden de heer Riksman vele onderschei dingen verleend en wel ln 1951 het Ridderkruis in de Orde van Oranje Nassau, toen hij reeds drager was van de gouden eremedaille van deze Orde, tweemaal het Bronzen Kruis voor dapperheid in de oorlog, het Oorlogsherinneringskruis met 3 ges pen en de gouden medaille voor 36 jaren eeriyke en trouwe dienst. De laatste anderhalf Jaar van zijn diensttgd was de heer Kiksman be last met de opleiding van jonge ma trozen en kolonel Broekhuysen vroeg zich af, wie dit moeilnke werk be ter had kunnen doen. Ltz. Riksman wist precies wat van een goed ma troos verwacht moest worden en hy kon hen beter dan iemand anders daartoe opleiden. „Uw vertrek zal dan ook voor de opleiding een groot gemis zyn", aldus kolonel Broekhuy sen. TEN VOORBEELD. Spr. was van mening, dat de heer Riksman met trots kan terugzien up een eervolle en succesrijke loopbaan en gaarne wilde hg hem ten voor beeld stellen aan allen en in het bijzonder aan de jonge matrozen van de opleiding. Uit net voorbeeld van ltz. Riksman, zo zelde kolonel Broekhuysen. kan men zien wat met plichtsbetrachting, liefde voor het gekozen beroep met aanvaarding van alle nadelen er van en door zettingsvermogen is te bereiken. Zich tot de opleiding richtende Wek te de kolonel de manschappen op het voorbeeld van de heer Riksman na te volgen. „Het is moeilijk, zeer moeilgk, maarhet is mogelijk!" zo. merkte spr. op. Tot de heer Riksman zeide kolo nel Broekhuysen nog, dat hy thans de Kon. Marine gaat verlaten, maar dat zijn hart vast „vertuid" ligt aan de K.M. De gepenslonneerde ltz. Riksman zal dan ook te allen tijde hartelijk welkom zyn aan boord. Met het uitspreken van de wens, dat het de heer Riksman en diens ge zin goed zou mogen gaan, besloot kolonel Broekhuysen zgn toespraak, waarna velen persoonlijk afscheid namen van de heer Riksman. Mossel- en oesterverzending daalde. Het algemeen beeld van de mossel verzending is weinig opwekkend, on danks het feit, dat er momenteel nog vry veel mosselen naar België wor den verzonden. Frankrijk neemt ech ter de laatste weken niet meer op dan 15 van de hoeveelheden in het vo rig seizoen, hetgeen mede een gevolg is van de Duitse en Deense concur rentie. De oesterverzending daalde de laatste weken eveneens aanmerkelyk, doch dit verschgnsel is kenmerkend voor de maand November. Over het algemeen volgt in December een op leving. „Onder de wal" is vry veel handel, maar de .prjjzen liggen iets lager aan verleden jaar. In de putten worden flinke voorraden gevormd. Critiek van Z.DI.-leden op Wegschap Walcheren Tijdens kringvergadering te Middelburg. Tydens een Maandagmiddag te Middelburg gehouden bijeenkomst van de kring Walcheren der Zeeuwse Landbouw-Maatschappij werd uit de vergadering ernstige critiek geleverd op het ontwerp-Wegschap Walcheren. Gevreesd werd, dat de agrarische be volking in verhouding een te groot deel van de kosten zal moeten beta len. Het erelid, de heer Z. Maljaars, wees er op, dat de Polder Walcheren volgens het ontwerp een kwart deel van de kosten voor zijn rekening moet nemen. Vooi menige gemeente zal het aandeel, dat zg krggt te dragen, te zwaar zyn, zodat men er waarschgn- lgk toe over zal gaan. straatbelasting te heffen. De heer Maljaars achtte het zeer onbillgk, dat de agrarische be volking daardoor nog eens extra wordt belast, temeer, daar de nieuwe wegen niet alleen een boerenbelang zijn; ook anderen hebben er profijt van. Na enige discussie verklaarde de voorzitter, de heer A. W. Cevaal, dat het kringbestuur grote aandacht aan deze kwestie zal oesteden en, wan neer vaststaat, hoe de gemeenten het aan het Wegschap af te dragen geld -pbrengen, zo nodig een adres zal chten aan Gedeputeerde Staten van Zeeland. In de vergadering, welke werd ge houden in „De Vriendschap" en goéd bezocht was, werden nog enkele huis houdelijke zaken afgehandeld, waarna de algemeen secretaris van de Z.L.M., mr. J. F. G. Schlingemann, een be langwekkende lezing hield over de landbouw in de Verenigde Staten, waarheen hy dit jaar een studiereis heeft gemaakt. Het merendeel van de 'tijd bracht hg door in de staten Mon tana en Missouri en hg kon dus inte ressante bgzonderheden vertellen over de aard van de bedrgven en de aldaar toegepaste methoden. Kon. onderscheiding voor inwoner van Oostburg. De heer B. J. H. Bols, commies-ti tulair der Registratie en Domeinen te Oostburg, is wegens vele jaren trouwe dienst onderschelden met de eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Qranje Nassau. De heer Bols gaat de dienst na 48 jaren met pensioenverlaten en in verband hiermede heeft het personeel van de Dienst der Belastingen te Oostburg Zaterdagmorgen afscheid genomen van de heer Bols. Tgdens de daartoe belegde bijeenkomst werd o.a. gesproken door de heren J. Terlouw, inspecteur der registratie, O. E. Al- berti, inspecteur van de belastingen en J. O. T. van Hauwe, ontvanger der belastingen. Algemene vergadering Kamer van Koophandel. Woensdagmorgen 10 Decembei wordt in Hotel „De Korenbeurs" te Goes een algemene vergadering ge houden van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor de Zeeuwse ei landen te Middelburg. MET MOTOR OVER DE KOP. Op de Zanddjik te Heinkenszand is de motorryder P. P. rnet zgn motor- rywiel over de kop geslagen, toen hy plotseling remde voor een hond, die de weg over stak. Op de duo-zitting van de motor bevond zich de echtge note van P. De heer P. moest met een schedel- basisfractuur in het ziekenhuis te Goes worden opgenomen, mevrouw P. bekwam verwondingen aan gelaat en handen. Het motorrywiel werd be schadigd. BENOEMING. Tot directrice van het Geref. Rust huis te Goes is benoemd mej. A. Ketel te Oost- en West-Souburg. Deze foto toont de Noordgevel van het nieuwe raadhuis van Biervliet, zoals dit werd ontworpen door het architectenbureau Rothuizen en 't Hooft te Middelburg. Naar verwacht wordt, zal de bouw binnen afzienbare tyd worden aanbesteed en men hoopt, dat het nieuwe gemeentehuis nog volgend Jaar gereed zal komen. Inspecteur-handelsagent voor Brabant en Zeeland gehuldigd. Maandag werd in het Oranjehotel te Breda de heer J. D. Hagens, in specteur-handelsagent eerste klasse voor Brabar.t en Zeeland, gehuldigd in verband met zgn 40-jarig jubileum bij de Nederlandse Spoorwegen. By deze huldiging waren vele zakenmen sen uit Brabant en Zeeland tegen woordig. Mr. M. v. d. Bos, chef van de dienst economische zaken der N. S.t schetste namens de directie de loopbaan van de jubilaris en somde zijn hoedanigheden op. Namens de collega's voerden de heer H. Boleken Maastricht en de heer Hut uit Rotterdam het woord en voorts richtte de heer Van Loon, oud-Inspec teur eerste klasse, het woord tot de heer Hagens, die voor al deze harte- ïyke toespraken dankte. Middags was er in „Huize Joos- 3en" een zeer druk bezochte receptie, waar felecitaties werden aangeboden door vertegenwoordigers van handel en industrie uit Brabant en Zeeland, directeuren van vervoersondernemin- ;en uit beide provincies, afgevaar- ligden van de Kamers van Koophan del uit Breda, Waalwgk en Tilburg. Namens de Brabantse en Zeeuwse industrie sprak mr. Jansen, directeur van de Hero-fabrieken, de heer Ha gens toe, waarbij hij de belangryke verdiensten van de jubilaris voor de handel naar voren bracht. Hg over handigde de jubilaris een bureau, een Perzisch tapgt en een paar gezond heidsmatrassen. De heer Hagens dankte tenslotte allen voor de hartelyke woorden en geschenken. Advertentie fijne rib vanaf 25.93. Originele Engelse truien, vanaf 24.95. Sinds 1S9P St. Jacobsstraat 7, Vlissingen. Zilveren jubileum bij de P.Z.E.M. Onder grote belangstelling vierde Maandag de heer L. Bruinooge te Breskens, districtsmonteur le klasse van de P.Z.E.M., zgn 25-jarig jubi leum. De jubilaris mocht gelukwensen in ontvangst nemen van de directeur van de P.Z.E.M., ir. T. Michielsen, van de hoofdingenieur, ir. A. P. Lindenbergh, de bedrgfs-ingenieur, ir. Langebaard en van de technisch ambtenaar, de heer J. Sanderse uit Oostburg. Van de directie kreeg de heer Bruinooge een enveloppe met inhoud ten ge schenke, terwijl mevr. Bruinooge bloemen werden aangeboden. Ook vele collega's van de jubilaris, alsmede kennissen en vrienden, gaven blijk van hun belangstelling. BENOEMING. Tot leraar aan de ambachtsschool te Arnhem werd met ingang van 1 Maart a.s. benoemd de heer L. A. v. d. Boom, thans leraar aan de ambachtsschool te Terneuzen. KERKNIEUWS Weekend kerkeraad van Biugge ip Vlissingen. Zaterdag en Zondag bracht de ker keraad van Brugge een tegenbezoek aan de Vlissingse kerkeraad. Zoals bekend genoot de kerkeraad van Vlissingen met Pinksteren gastvrg» heid in Brugge. Zaterdagavond was er in „Bethesda" een koffiemaaltgd., waarna er in de Noorderkapel een gemeente-avond werd gehouden, waar de gasten een en ander ver telden over hun kerkelijk leven in het Katholieke land. In de Zondagochtenddien3t in de St. Jacobskerk ging voor ds. Y. v. d. Schoot, die na de dienst in het koor der kerk enkele geschenken aanbood, nameiyk een Brugs martelarenboek en een Hugenotenkruis. Deze ge schenken werden met ten toespraak door ds. F. S. Kloosterman aanvaard. 's Middags was er in het Jan van Bovenhuis een bgeenkomst, waarin de gasten uit Brugge iets werd ver teld over de gemeente Vlissingen. PRESIDIUM CLASSIS IJZENDIJKE. Naar wij vernemen, heëft ds. W. 3. Fournier te Oostburg het presidium van de classis IJzendijke wegens ge zondheidsredenen neergelegd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 2