KAPPIE NIEUWS UIT ZEELAND Sport en wedstrijden WISSEL BEVELANDEN ZUID-BEVELAND EN DE SMOKKELKONING KLANKEN uit de AETHER MAANDAG 1 DECEMBER 1952 PROVINCIALE ZEE UW SB COURAN1 Vergadering Alg. Ziekenfonds Zuid- en Noord-Beveland. Zaterdagmiddag werd in „De Prins, van Oranje" te Goes de ledenverga® dering gehouden van het Algemeen Ziekenfonds Noord- en Zuia-Beve- land, onder leiding van de waarne mend voorzitter, de heer A. Buys, die in zijn openingswoord het over leden lid van de raad van vertegen woordigers, de heer J. Pieterse uit Heinkenszand, herdacht. Als leden van de raad van verze kerden-vertegenwoordigers werden herkozen de heren A. Buijs en D. Gorsse, beiden uit Goes, P. Kraak te Wolf aartsdijk, J. v. d. Weele te Nieuwdorp, J. Fraanje te Borssele, J. Legs te Kloetinge, A. Veerhoek te Wemeldinge en I. Heijstek te Kortge- ne. In de vacature van wijlen de heer J. Pieterse werd benoemd de heer N. C. de Regt te Heinkenszand en in de vacature C: Zweedijk te Yerseke, de heer D. A. Pieterman aldaar. De nieuw gekozenen waren reeds eerder als plaatsvervangers gekozen. Tot plaatsvervangers werden geko zen of herkozen de heren J. Ooms en M. D. v. d. Slikke te Goes, C. M. v. d. Schraaf te Wolf aartsdijk, M. v. d. Guchte te Heinkenszand, G. Smit te Nieuwdorp, C. de Krijger te Bors sele, H. J. Colijn te Kloetinge, J. Flo- russe te Wemeldinge. J. J. Röber te Yerseke, M. Verweij te Kortgene en G. D. de Smit te Wissekerke. De 27 leden tellende raad van vertegen woordigers is thans weer compleet. Voorts beantwoordde de admini strateur ,de heer J. Meijers, nog en kele vragen. De premie voor de vrij willige verzekerden zal niet verhoogd worden. Nadat het ziekenfonds en het ondersteuningsfonds van het spoorwegpersoneel waren opgeheven, zijn de spoorwegrnannen aangesloten bij het Algemeen Ziekenfonds voor Noord- en Zuid-Beveland. Goes Hartelijk welkom voor St. Nicolaas. Toen te Goes rond twee uur de scheepsfluit in de verte de aankomst van de „stoomboot" met de hoge gast aankondigde, stonden op de A.J. kade honderden kinderen gereed om de kindervriend een welkom te bereiden. De Goesse gastheren (het comité Lan ge Vorststraat) hadden ook voor een muzikale ontvangst gezorgd, want het gezelschap „Euphonia" was mede aan wezig. Op de voorplecht van de „Frans Naerebout" nam de Sint met zijn knecht een hartelijke huldiging van de Goesse jeugd in ontvangst. Na de- barkatie heette een der comitéleden van de Lange Vorststraat St. Nicolaas welkom, waarna de bisschop op zijn beurt zijn vreugde er over uit sprak, in deze zich steeds uitbreidende ge meente weer voet aan wal te kunnen zetten. „Euphonia" zette enkele St. Nico- laasliedjes in, die uit volle borst wer den meegezongen, waarna de Sint in een open auto en met de muziek voor op, zijn blijde entree in Goes maakte. Voor de rest van de dag was hij met zijn knecht te gast in de diverse win kels van de Lange Vorststraat. MARJOLIJNTJE IN SPROOKJESLAND Elfjes, kabouters, een sprookjesfee, een toverheks, een tovenaar en vele andere bewoners van het sprookjes bos trippelden Zaterdag over het to neel van het Schuttershof, toen het kinderkoof van de Goese Oratorium vereniging onder leiding van de heer Jan Kousemaker des middags en 's avonds een opvoering gaf van de kinderoperette „Marjolijntje in sprookjesland". Met volle teugen heeft het talrijke, jeugdige publiek kunnen genieten van de tocht met Marjolijntje door deze wereld van de kinderfantasie. Doch ook voor de oudere bezoekers was het niet min der een genoegen. Hoe aardig en on gekunsteld bewogen de kleuters en oudere jongens en meisjes zich over het toneel en hoe fris klonken de stemmetjes van Marjolijntje en haar sprookjesvriendjes en -vriendinne tjes! De leiding, die met dit jonge „materiaal" een zo zeer geslaagde opvoering heeft weten te brengen, le verde hiermee wel een bijzondere prestatie. Buitengewoon veel werk was ook gemaakt van de décors en van de alleraardigste costuumpjes, die met de verlichting de sprookjes sfeer nog hielpen verhogen. Het har telijke applaus na elk bedrijf was dan ook zowel voor de leiding als voor de kinderen ten volle verdiend. KON. NED. MIJ. VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. In hotel Tivoli te Goes hield voor de afdeling Goes van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor tuin bouw en plantkunde ir. W. van Soest, rijkstuinbouwconsulent, een causerie over zijn reis naar Amerika, toege licht met lichtbeelden. De voorzitter, de heer K. Goudswaard, deelde mede, dat er op 23 December een film ver toond zal worden over het kweken van bloembollen. In een slotwoord dankte hg de heer van Soest voor zijn lezing en wenste hem van harte geluk in zijn nieuwe werkkring. Spr. wees er op, dat Zeeland in de heer van Soest een voortreffelijk en werk- zaam consulent verl!est. Als blijk van waardering bood hg hem een klein geschenk aan. Biezelinge INGEBRUIKNEMING CONSISTORIEKAMER Vrijdagavond werd de geheel ver bouwde consistoriekamer van de Ned. Her-v. Kerk te Biezelinge officieel en feestelijk in gebruik genomen. Nadat ds. Schellevis de avond met gebed had geopend, werd het woord gevoerd door de president-kerkvoogd, de heer- Goud. Spr. bracht dank aan allen, die ook aan de totstandkoming van de verbouwing hun medewerking hadden gegeven. Verder dankte hij speciaal de kerkeraad, die door spontane me dewerking deze oplossing mogelijk maakte. De jeugdverenigingen heb ben thans een goede vergaderruimte. Vervolgens declameerde de heer Wisse een zelfgemaakt gedicht en brachten vier leden van het tamboer en pijpercorps „Jonge Kracht" enkele muzieknummers ten gehore. Na de pauze met verloting, werd door de C.J.M.V. het toneelstuk in vier bedrij ven „Op hoop van zegen" ongevoerd. De regie hiervan berustte in goede handen van de heer W. Jacquet De avond werd besloten met het zingen van het Zeeuwse volkslied. FEUILLETON EN JIMMY BROWN Door bijzondere omstandigheden verschijnt ons blad vandaag zonder het feuilleton en de strip Jimmy Brown als diepzeeduiker". RAAD 's-HEERENHOEK Spoedig bouw van badhuis en consultatiebureau Tijdens de vergadering, welke de raad der gemeente 's-Heerenhoek Donderdag hield, deelde de voorzitter burgemeester C. F. A. M. van Hor- sigh mee, dat de mogelijkheid be staat tot het verkrijgen van bouw volume voor 'n woning, die bestemd zal zijn voor de districtszuster van de R.K.-kraamzorg en voor de zuster van het plaatselijk Wit-Gele Kruis. B. en W. willen hieraan vastkoppelen de bouw van een badhuis en tevens een consultatiebureau voor het Wit- Gele Kruis. Voor dit alles zal een plan worden opgemaakt. Voorts droeg de raad-B. en W. op een eenvoudige verbouwing van het gemeentehuis te doen begroten voor de vergroting van de raadzaal en de secretarie. Op zijn verzoek werd eervol ont slag verleend aan de heer W. H. C. C. J. Lucas Luijckx, gemeentegenees heer. Deze zal tijdelijk als zodanig dienst doen. Op de Molendijk zullen twee lanta rens worden geplaatst en in de Dorpsstraat zal een wachtverbod worden ingesteld. Besloten werd dat kapperszaken tot acht uur open mo gen blijven, behalve op Zaterdag, wanneer om zes uur moet worden gesloten. Woesdagavond wordt koop avond. Een kolentoeslag voor ouden van dagen wordt verleend voor De cember, Januari en Februari. Aan de Oranjevereniging wordt een subsidie verleend van 200.-. De onderwgs- vereniging van de L. T. B. in het bis dom Haarlem wox'dt voor de land- bouwwinterschool te Voorhout een subsidie verleend van 50.- voor elke leerling, die u:t 's Herenhoek komt. Tot onbezoldigd ambtenaar van dë burgerlijke stand wordt benoemd de heer C. F. Hoornick. Met de N.V. Bank voor Nederlandse gemeenten werd een kasgeldlening gesloten ad. 25.000.-. Tevens mogen bij deze bank gelden in rekening courant worden opgenomen tot een maximum van 25.000.-. De begroting voor 1953 werd vastgesteld. Zjj sluit met een bijzondere belastingbijdrage van aan de bijzondere scholen werd vast gesteld op 30.-. Kruiningen RAADSVERGADERING Dinsdagavond zal de gemeenteraad van Kruiningen in openbare vergade ring bijeenkomen. Op de agenda is o.a. vermeld een voorstel tot het ver lenen van een premie voor woning verbetering aan J. Jansen tê Kruinin gen en J. Louwerens te Hansweert, tot vaststelling van de herziene partiële uitbreidingsplannen voor de kommen van Kruiningen en Hansweert, en een voorstel van het raadslid J. Witte, tot bestrating \£an de weg in de Molen- meet. Ditzelfde voorstel werd in de vorige vergadering door de raad ver worpen. Wemeldinge VERGADERING PLATTELANDSVROUWEN Vorige week kwam de afdeling Wemeldinge van de Bond van Platte landsvrouwen ih het Evang. Zondags schoollokaal onder leiding van mevr. LindenberghTollenaar bijeen. Als spreker was uitgenodigd de heer Ja- quet uit Biezelinge, die op zeer on derhoudende wijze „De mispels van meneer Pastoor" benevens verschillen de gedichten voordroeg. Het ledental beweegt zich wederom in stijgende lijn: er traden weer 5 nieuwe leden tot de vereniging toe. Onbewaakte overweg. Afsluiting en bewaking van de spoor weg-overgang bg de zg. „Derde Ver- -korting" op de spoorbaan Axel-Hulst zullen met ingang van heden 1 December worden opgeheven. RAAD BAARLAND Heeft Centrale Dienst te „zware top"? De raad der gemeente Baarland kwam Zaterdagmorgen in spoedeisen de openbare vergadering bijeen, on der voorzitterschap van burgemeester Van Liere. Staande werd wijlen oud-burge-" meester Ermerins herdacht. Bij de behandeling der ingekomen stukken zeide de heer H. de Vriend, dat hem bij bestudering de begroting voor het jaar 1953 van de Centrale Dienst Bevelanden was opgevallen dat de „top" van deze dienst, nl. het hoofd kantoor te 's-Heer Arendskerke finan cieel zwaar belast dreigt te worden. Hij wilde gaarne zien, dat maatrege len worden getroffen. De voorzitter hoopte met deze wenk rekening te houden. Op voorstel van B. en W. en z.h.s. werd besloten de woning, bewoond geweest door het gezin Birnie, te ver huren aan de heer Matth. Riemens. Op voorstel van B. en W. werd z.h.s. beslotgn tot verlenging van de huur overeenkomst voor het sportterrein met de sportvereniging „Baarland— Oudelande" tot 1 Mei 1956. Tengevolge van de vergunning ver leend aan het bestuur der bijzondere school te Oudelande dient de lagere landbouwschool te Oudelande het schoollokaal te ontruimen, opdat dit lokaal gebruikt kan worden na aan stelling van de derde leerkracht Het is moeilijk de school elders te huis vesten. Na enige discussie werd z.h.s. beslo ten indien hiertoe een aanvrage binnenkomt van.de Z.L.M. het ver enigingsgebouw ter beschikking te stellen op overigens dezelfde condi ties als te Oudelande voor het gebruik van het schoollokaal gelden. NOORD-BEVELAND Kortgene PLATTELANDSVROUWEN BIJEEN. De Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Noord-Beveland, kwam de zer dagen in de „Stadswijnkelder" te Kortgene in vergadering bijeen. Me vrouw A. BosKamstra hield een leerzame causerie over „Kinderbe scherming". Voors werd besproken de eventuele uitwisseling van leden dér afdeling Noord-Beveland met de le den van de afdeling Ruurlo. De eerstvolgende bijeenkomst zal gehouden worden op 22 December a s., ter viering van het Kerstfeest. ZILVEREN FEEST VAN DE MEISJESVERENIGING „ZONNESCHIJN". Onder grote belangstelling vierde vorige week de Meisjesvereni ging „Zonneschijn" te Kortgene in de Korenbeurs haar 25-jarig bestaan. De bijeenkomst werd geopend door ds. G. van Schuppen, die o.a. wees op het belang van het meisjeswerk. Ver volgens werd een Federatie Poppen spel opgevoerd, waarna mej. J. de Vos verslag uitbracht in dichtvorm over het wel en wee der vereniging. Van verschillende zijden mocht de Meisjesvereniging felicitaties en bloemen in ontvangst nemen. Voor de pauze werd door de meisjes een zeer aardige bloemendans uitge voerd. De leidsters, de dames Meulenberg en de Vos, werd speciaal hulde ge bracht voor het vele en moeilijke werk, dat zij voor de Meisjesvererii- ging hebben verricht. Na de pauze werd het stuk „De vrouw van de Peppelhoeve" opge voerd. Na een tableau, werd de avond met gemeenschappelijke zang gesloten. Kamperland BIJEENKOMST GEREFORMEER DE JEUGDORGANISATIES. In een bijeenkomst van de Gerefor meerde jeugdorganisaties te Kamper land sprak drs. O. de Jager uit Vrou wenpolder dezer dagen over 't onder werp „Onze persoonlijke verhouding tot God". Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd na afloop van deze inleiding druk gebruik ge maakt. De bijeenkomst stond onder leiding van ds A. J. Radder. Colijnsplaat DE OPENING VAN DE OPENBARE SCHOOL. De openbare lagere school te Co lijnsplaat, die geheel vernieuwd is, zal zo mogelijk vóór de Kerst vacan tie officieel in gebruik genomen wor den. Krabbendijke AUTO IN DE SLOOT. Op de Westweg te Krabbendijke ge raakte Zaterdagmorgen een vracht auto van de lirma Z. uit Yerseke in een langs de weg gelegen sloot, toen de bestuurder trachtte een met bie ten beladen wagen te passeren. De vrachtauto belandde eerst in de berm, slipte en kwam in de sloot terecht. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Marktberichten VISMIJN VEERE 29 Nov.: Export garnalen 576 kg 64 1.10. Ongesorteerde vis 12 kg 42. Wulken 6 kg 38. Alles per kg. Lang gekoesterde wens van de Prins vervuld. Prins Bernhard heeft Zaterdag een reeds eerder gekoesterde wen3 ver vuld: hij heeft een „C-119 Flying Boxcar" van de Amerikaanse lucht macht gevlogen. De Prins maakte een vlucht van drie kwartier boven de staat Mary land, landde en steeg daarna weer op. Later keerde hij per vliegtuig te rug naar New York. In zijn hotel te New York onder hield de Prins zich geruime tijd met de „maitre d' hotel", Willem "Klaas- sen, die uit Nederland afkomstig is. De heer Klaassen ontving een uitno diging de koninklijke familie bij zijn eerstvolgende reis naar Nederland te bezoeken. Benzinemotoren op petroleum. Er bestaat op het ogenblik in auto mobilisten-kringen grote belangstel ling voor de vraag in hoeverre een nieuw apparaat, door een Nederland se machinefabriek in de handel ge bracht, het mogelijk maakt besparing te verkrijgen op de exploitatiekoster van bepaalde auto's. Door middel van bedoeld apparaat is het n.l. mogelijk benzine-motoren op petroleum te la ten lopen. De technici van de K.N.A.C., A.N W.B. en E.V.O. zullen binnenkort over deze vinding rapporten uitbren gen. Gedwongen aftreden van Haagse wethouder? Maandag 8 December zal in de Haagse gemeenteraad een interpella tie worden gehouden, die wellicht een motie van wantrouwen en een ge dwongen aftreden van de wethouder van openbare werken, drs C. A. A. van Luttervelt, tot gevolg al hebbenz. Aan de wethouder wordt een ernstige beleidsfout verweten. Hij zou de Haag se raad en ook de leden van het col lege van B. en W. onjuist hebben voorgelicht in een voorstel tot de bouw van een rioolwater-zuiverings installatie, waarmede in totaal een bedrag van bijna 28 millioen is ge moeid. DAMMEN Competitie-uitslagen Zeeuwse Üambond Voor de Zeeuwse Dam bond werden de volgende compe tit ic weds trgden gespeeld, waarvan de uitslagen als volgt luiden: le klas: Gespeeld te Vlisslngen tus sen Vlissingen II en Middelburg II: G. LuwemaC. P. de Vos 20; G. M. v. d. Voorde—J. Bliek 1—1; P. van BelzenA. Cornelissen 20; H. de Vlieger—H. Mes 2—0; C. Franke— J. v. d. Berge afg.; P. van Oorschot M. Reijnhout 2—0; C. M. van Poelje P. Vendeviele 11; J. KosterP. de Kam 2—0; J. Rijkse—W. Semeyn afg.; J. C. NijssenH. Overlveld 0- 2. In deze wedstrijd is de voorlopige uitslag 124 voor Vlissingen II. 2e klas: Afdeling „Walcheren". Gespeeld te Sint Laurens tussen Sint Laurens en „Lammerenburg", Kou- dekerke: L. DavidseP. Besugen 1— 1; B. VerburgL Vinke 20; M. v. d. HeijdenI. C. Flipse 02; L AdriaanseW. Koole 20; Iz. Wal ravenA. C. Koole 20; P. Sinke— A. Aarnoutse 20; C. Stange—A. de Buck 11; W. RoozeG. Geljon 1— 1; B. v. d. BroekeL. de Pagter 2— 0; W. P. DavidseJ. Koppejan 20 „Lammerenburg" leed hier wel een gevoelige nederlaag, om met 173 van Sint Laurens te verliezen. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN ZEELAND. Voorronden-tournooihoofdklasse. P. MaasL. Goedbloed 20 en W HeydiaIz. Porrey 20. le klas: groep „Walcheren": L. Da vidseP. van Boven 02; J. den HollanderJ. v. d. Berge 02; P. Coppoolse-^1. Vinke 20. le klas: groep „Be vel and"A. van OverbeekeM. P. Breel 20; A. MijnsbergenJ. Schot 20; C. J. Hollestelle:Ph. Haverhoek 20; L. BackA. Mijnsbergen 02. Jeugd-kampioenschap: groep „Wal cheren": mej. KasseH. Mes 11; A. BrasserW. Vogel 20; A. de BuckA. Geldof 20; J. Koppejan C. van Rgswijk 02. Groep „Beveland": G. GorseJ. Kluiver 02; P. BruggemanA Robbe 02; P. LamainW. Vader 2—0. GYMNASTIEK Kring Zeeland Ned. Chr. Gymnastiekverbond. PINKSTEREN 1953 DEMONSTRA TIE TE BERGEN OP ZOOM. Vorige week vergaderde on- de voorzitterschap van de heer C. Landman in melksalon-Bustraan te Goes de Kring Zeeland van het Ned. Christ. Gymnastiek Verbond. Aanwe zig waren verenigingen uit Zeeuwsch- Vlaanderen, Walcheren en Zuid-Be veland, alsmede afgevaardigden uit op Zoom. De heer Lummel ^Ttcuavs an een ^©ie«l©p Als gevolg van een storing in de kabel van 10.000 volt is Zaterdagavond het Zui delijk deel van Amsterdam van stroom verstoken gebleven. De directie van Bensdorp's chocolade fabrieken N.V. te Bussum heeft aan 30 personeelsleden ontslag aangezegd. Dit ontslag is een gevolg van het sluiten van de suikerwerkfabriek. Frankrijk en Rusland hebben het nieu we handelsverdrag bekrachtigd, dat vo rig. jaar werd gesloten en zich uitstrekt over 5 jaar. Zaterdag is in Utrecht de jaarlijkse algemene vergadering gehouden van de anti-revolutionnaire jongeren studieclubs (Arjos). Tot voorzitter werd gekozen ar. A. Veerman uit Delft. Te Amsterdam ls Zaterdagmiddag plot seling overleden de oud-hoofdredacteur van ..De Ochtendpost" en „De Nieuwe Post", de heer L. A. Rodrigues Lopes De heer Lopes was de laatste maanden bezig aan een boek over verschillende gebeur tenissen. die zich tijdens de tweede oor log hebben voorgedaan. De kerken in Kenya hebben in verband met de slechter wordende toestand Zon dag een gebedsdag gehouden. Politie en militairen zetten hun operaties in de ge bieden van de Kikoejoes voort. In Australië is op 66-jarige leeftijd zr. Elisabeth Kenny overleden Zij verwierf bekendheid door een behandeling van kinderverlammingspaüëntea met natte omslagen en een systeem van passieve bewegingen. Naar zij eens zeide was haai methode bij 7000 kinderen met succes toegepast. Onder Ossencüecht is de bromfiets- rijder v. d. E. door een auto aangereden Zwaar gewond werd hij naar het zieken huis te Bergen op Zoom vervoerd. Voor zijn leven wordt gevreesd. 0 De belangstelling voor de door prinses Beatrix en haar vriendinnen ontworpen rebusprijsvraag ten bate van het Erefonds voor oud-verpleegsters is zo groot, dat nog een millioen kaarten met een afdruk van de rebus zullen worden verspreid. Er is reeds een bedrag aan extra porti van f 20.000 binnen. 0 Oud-minister president prof. mr. P S. Gerbrandy. die aan een middenooront steking lijdt, is in een Haags ziekenhuis opgenomen. 0 Sinds Vrijdag wordt een 58-jarige vis ser uit Roosteren vermist In de schok ker. waarmee hij op de Maas voer. werd hij niet aangetroffen. Schietpartij bij arrestatie. In de buurtschap Blokdgk (ge meente Blokker) heeft zich bij de ar restatie van een 47-jarige tuinder, K.V., een ernstig incident voorge daan. V. was enige tijd geleden voor een economisch delict veroordeeld. Daar hij weigerde de boete te betalen, begaven twee wachtmeesters van de Rijkspolitie zich naar zijn woning om hem te arresteren. V. opende onver hoeds een deur en deed, gewapend met een groot mes, een vergeefse aanval op de politiemannen. Eén van hen loste een schot, dat V. in de kaak trof. Na een tweede schot, dat geen doel trof, trok de tuinder zich in zijn woning terug en grendelde de deur, maar na een halt uur gaf h(j zich over. De weerspannige man werd in Utrecht geopereerd. Betere benzine op komst In de naaste toekomst zal in Ne derland betere benzine beschikbaar worden gesteld. Het octaangehalte zal van 70/72 tot 74/76 worden ver hoogd. De prijs behoeft niet te stij gen, omdat de tankvrachten voor de: ruwe olie zijn gedaald. 13. „Zou hijaar zelde de kleinste agent en de andere knikte, ter wijl ze somber in de gol ven staarden, waar steeds groter wordende kringen de onheilsplek aanduidden. „Een ongeluk ligt in een klein hoekje", merk te de grootste agent fi losofisch op, maar de Maat jammerde: „Wat, ongeluk! Hij heeft de schande niet willen over leven! Waarom doen jul lie niets om hem te red den! Kappie, ik kom!" En hg klom op de ver schansing om het slacht offer na te duiken, doch de agenten grepen hem ieder aan een kant ste vig beet en trokken hem weer naar beneden. „Onmensen zijn jullie!" huilde de Maat. „Moet die arme man dan zomaar verdrinken?" Hij worstelde nog steeds om los te komen, doch de grootste agent zei: „Schei toch uit, sufferd! Je zou er immers ook aangaan? De stroom is veel te sterk en bovendien zgn er haaien! Nee, ik denk niet, dat je je baas nog terugziet!" Maar op hetzelfde ogenblik was Kappie, die in de verwarring kans had gezien, ongemerkt zijn hut te bereiken, druk bezig, zich onder de matars van zijn kooi te verbergen. uit Den Haag woonde als vertegen woordiger van het Chr. Verbond deze vergadering by. Na de gebruikciyke jaarverslagen werden de zomerpiannen besproken. Op Pinksteren 1953 hoopt men een gezameniyk optieden te Bergen op Zoom te arrangeren, terwgl men op 20 December a.s. een zaalwedstrgd voor dames en heren te Vlissingen wil houden. HANDBAL Geen selectiewedstrijden. Het technisch week-einde van dis trict Zuid van het N.H.V. is slechts gedeeltelijk geslaagd. De vergadering van de D.T.C. cn de T.C.'s der Zeeuw se verenigingen werd bijgewoond door vertegenwoordigers van Hellas. Vol harding. Tonido uit Goes en Marathon uit Vlissingen. De overige verenigin gen lieten verstek gaan. De lezingen door de bondsofficials des avonds werden door ongeveer 30 handballers bezocht, waarvan slechts één lid uit Vlissingen. De traming en de ontmoetingen tus sen de dames en heren van West N. Brabant en Zeeland moesten wegens de slechte terreingesteldheid worden afgelast. Ook de inhaalwedstrijden voor de eerste elftallen van Hellas in Eindho ven vonden geen doorgang. De vriendschappelijke wedstrijd tussen de heren van Marathon onder ling ging niet door, doch de dames en meisjes van Walcheren en Marathon kwamen wel tegen elkaar in het veld. De Marathon-dames wonnen met 81 en de meisjes van deze vereniging met 10—1. WIELRENNEN Ronde van Nederland op ongunstige tijd. Er zijn in Nederland stemmen op gegaan tegen het houden van de Ron de van Nederland van 17 tot 23 Augustus en terecht; ln Nederland gaat immers een groot deel van de bevolking juist in deze periode met vacantie en de belangstelling voor de Ronde zal hieronder vermoedelijk wel lijden. Het is thans echter duidelgk geworden hoe men er toe kwam het belangrijkste wielergebeuren in ons land juist in deze tgd te houden. In het congres dat te ZÜrich werd ge houden om de internationale wieler sportkalender. vast te stellen, zijn de Italianen met het bezwaar komen aandragen, dat zij de data van de Ronde van Italië naar 28 Mei moes ten verschuiven, omdat er in de reeds bepaalde tijd voo>- deze ronde in Ita lië verkiezingen worden gehouden en de regering dan geen grote wed strijden toestaat. Hierdoor verscho ven diverse belangrijke wielerronden en men was aanvankelgk tegen het Italiaanse voorstel dan ook fel ge kant. Na urenlange discussies besloot men echter toch Italië zijn zin te ge ven en daar de klassieke ronde te houden van 28 Mei tot 14 Juni. Hier door moest echter ook de Ronde van Zwitserland worden verschoven, met het gemelde gevolg voor de Ronde van Nederland. DINSDAG 2 DECEMBER. HILVERSUM 1.403 m. 7.00—24.00 KRO. KRO7.00 Nieuws. 7.10 Gram. muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws- en weerberichten. 8.15 Sym- phonette-orkest en solisten 9.00 Voor dc huisvrouw 935 Waterstanden. 9 40 ..Licht baken". causerie 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. tnuziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio 12.00 Angelus. 12.03 Me- tropole Orkest en soliste. (12.30—12.33 Land- en tumbouwmededelingen». 12.55 Zonnewijzer. 13 Ö0 Nieuws en kath nws. 13-20 Actualiteiten. 1325 Amusementsmu ziek. 14.00 Gevarieerd programma. 14.50 Gram muziek 15.00 ..Hier Vrij Europa" 15.30 ..Ben je zestig?" 16 00 Voor de zie ken 16.30 Ziekenlof 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties voor de jeugd. 17.45 Re- geringsuitzendlng: Drs. R. Kool: ..Suri- name's handel". 18.00 Gram. muziek. 1820 Sportpraatje 18.30 RVV: Dr C. J. Schuurman: „Van de vele problemen naar het ene grondprobleem" 19.00 Nws. 19.10 Gram. muziek 19 15 „Uit het Boek der Boeken", causerie. 19.30 Gram. mu ziek. 2025 De gewone man zegt er t zijne van. 20 30 Radio Philharmonisch Orkest en solist (plm. 21.10 Actualiteiten) 2150 Gram. muziek 22.00 .Huwelijk in op spraak". causerie. 22.15 Instrumentaal ensemble, sopraan, tenor en bas. 22.45 Avondgebed en Liturgische kalender. 23X0 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. muziek. HILVERSUM U. 298 m. 7.00 AVRO. 750 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7X0 Nieuws. 7.10 Gram. muziek. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram. mu ziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. muziek. 8.45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram. mu ziek 9.25 Voor dc huisvrouw. 930 Gram. muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 R.V. U.: Drs. W. Proost: ..De betekenis van de micro-organismen voor het dagelijks le ven". 11.30 Voor oe zieken. 12.00 Accor deon- en rr.andolinemuziek. 1223 Gram. muziek. 12.30 Land- en tuinbouwmedede- lingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Piano en solovox. 13.00 Nieuws. 13.15 Me dedelingen of gram muziek. 1320 Dans muziek. 13.50 Gram. muziek. 14.00 „Zeg eens, Amerika14.30 Gram. muziek. 14.40 Schoolradio. 15.00 Gram. muziek. 15.15 Voor de vtouw. 15.45 Gram. muziek. 16.30 Voor de Jeugd. 17.30 Gevarieerde muziek. 17.50 Militaire causerie. 18X0 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Gevarieerde muziek. 18.50 „Paris vous parle". 1855 Musette-orkest. 1920 Verzoeknrogramma. 20.00 Nieuws. 20X5 Gevarieerd program ma. 21.15 Amusementsmuziek. 2135 ,.rk weet. ik weet wat U niet weet". 21.50 Ti- roler muziek. 22.30 Mededelingen 2255 Lichte muziek. 22.45 Buitenlands over- zicht 23X0 Nieuws. 23.15 —New Vork Cal ling". 2320—24.00 Gram, muziek. TELEVISIE NCRV. 20.15—21.45. 1. Journaal. 2. ..Kinderen die niet thuis kunnen zijn" 3. Weerbe richt Pauze. 4. Het verguldavondje. 5 Dagsluiting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 9