KAPPIE NIEUWS UIT ZEELAND Sport en wedstrijden ST. NICOLAAS ENTHOUSIAST OP WALCHEREN ONTVANGEN Igenda EN DE SMOKKELKONING MAANDAG 1 DECEMBER 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURAN1 BENOEMINGEN DOOR DE VLISSlNGSE RAAD. Door de raad van Vlissingen wer den Vrijdagmiddag verschillende be noemingen gedaan. In de vacature- M. A. L. Beun werd benoemd tot lid van de Commissie van Toezicht op het M. O. benoemd de heer W. M. van Aller, die 16 stemmen ver wierf tegenover 1 op ir. A. Wiebes. Tevoren had de heer Van Poelje (P. v. d. A.) de wenselijkheid uit gesproken, dat bij voorziening in va catures zoveel mogelijk ook wordt gelet op vertegenwoordiging van de verschillende politieke richtingen. Spr. had de indruk, dat dit bh het opmaken van de aanbeveling (1. W. M. van Aller, 2. ir. A. Wiebes) niet was gebeurd. Wethouder Poppe (A. R.) gaf er de voorkeur aan de ge schiktheid van de candidaten te la ten voorgaan. Hij wilde de heer Van Poelje persoonlijk wel eens inlichten over dit geval. In de Commissie van Beheer van het Fonds der Zeemans- en Vissers- beurs werden benoemd de heren W. M. van Aller (vacatureA. J. van Ockenburg) en M. A. van Popering (periodiek aftredend). De heren C. J. Janse, J. L. van Leeuwen en J. v. d. Poel werden benoemd tot tijdelijk leraar aan de gem. dagschool voor Nijverheid. In de vacatureM. J. Corveleyn in de Commissie ingevolge art. 8 van de Woonruimtewet werd be noemd de heer J. Maes. De heer P. E. Timmerman kreeg één stem. Aan de heer M. J. Corveleyn was te voren op zijn verzoek eervol ont slag verleend. ZEGETOCHT DOOR TWEE STEDEN Duizenden Middelburgse en Vlissingse kinderen bereidden hem grandioze ontvangst. Sint Nicolaas, weer een jaartje ouder, maar nog altijd even vitaal en vriendelijk, is Zaterdagmiddag op Walcheren gearriveerd en daar verwel komd op een wijze, die het hart van de oude baas goed zal hebben gedaan. Zowel in Middelburg als in Vlissingen werd de grijze bisschop aan de kade ontvangen door duizenden juichende, zingende en glunderende kinderen en toen de kindervriend later, omstuwd door grijnzende Zwarte Pieten, een ware zegetocht door beide steden maakte, kende het enthousiasme van de jeugd geen grenzen meer. Badhuis en consultatie bureau voor 's-Heerenhoek? Tijdens de vergadering, welke de raad der gemeente 's-Heerenhoek Donderdag hield, deelde de voorzitter burgemeester C. F. A. M. van Hor- sigh mee, dat de mogelijkheid be staat tot het verkrijgen van bouw volume voor 'n woning, die bestemd zal zijn voor de districtszuster van de R.K.-kraamzorg en voor de zuster van het plaatselijk Wit-Gele Kruis. B. en W. willen hieraan vastkoppelen de bouw van een badhuis en tevens een consultatiebureau voor het Wit- Gele Kruis. Voor dit alles zal. een plan worden opgemaakt. Voorts droeg de raad B. en W. op een eenvoudige verbouwing van het gemeentehuis te doen begroten voor de vergroting van de raadzaal en de secretarie. Het was voor de Middelburgse jon gens en meisjes, die de Rouaansekaai en omgeving bevolkten, een onverge telijk ogenblik, toen statig het vrolgk gepavoiseerde en met de Spaanse vlag getooide schip „Lady Sheila" in hun fezichtsveld gleed en zij al van verre e Sint en zijn kleurig gevolg ont waarden. Terwijl zij, begeleid door „Onda", het klassieke „Zie ginds komt de stoomboot" zongen, mocht één van hen St. Nicolaas aan boord een hand geven en daarna schreed deze, terwijl prachtig uitgedoste tam boers en herauten de trommels roer den en de trompetten staken, min zaam wuivend over de loopplank. Hg werd verwelkomd door verte genwoordigers van „Handelsbelang" en de Middenstandscentrale, maakte kennis met de jeugd van „Kinder- zorg" en nam vervolgens plaats in één van de beide, door met pluimen en bellen versierde paarden getrok ken rijtuigen. Hierna begon de fees telijke rit door de stad, waarbij de koetsen werden voorafgegaan door de herauten en tamboers, begeleid door zwarte Pieten te paard en gevolgd door een enorme? schare kinderen. Bij het ziekenhuis en het oudeliedentehuis aan het Klein Vlaanderen werd even gestopt. Op de Markt, zwart van de kinde- re, wachtte de Sint een grandioze ont vangst. Terwijl het pepernoten re gende, kreeg hg honderden handjes te schudden en daarna werd hg op het bordes van het Stadhuis officieel ver welkomd door burgemeester Bolke- stein, die hem vertelde, dat in de bo dem van de gemeentelijke schatkist een gat zit en hem om een nieuwe vroeg. De hoge gast beloofde niets, maar liet wel zijn liefde voor Middel burg blijken en begaf zich vervolgens naar binnen om in de Burgerzaal thee door een rietje te drinken. Na de ont vangst door het gemeentebestuur maakte hij nogmaals een tocht door de stad. IN VLISSINGEN. In Vlissingen arriveerde Sint Nico laas, eveneens per boot, aan de Hout kade, waar oud en jong zich reeds had opgesteld om de goedheilig man te begroeten. Toen de Sint, gevolgd door zeven zwarte knechten en twee herauten, aan wal stapte, speelde de Kon. Harmonie „Ons Genoegen" vro lijke Sint Nicolaas-melodieën, terwgl burgemeester mr. B. Kolff in gezel schap van enige bestuursleden van de Middenstandscentrale en wethouder L. P. van Oorschot de Sint op het stadhuisbordes opwachtten. Hier hield Sint Nicolaas in vloeiend Nederlands een toespraak, waarin hij zijn vreugde te kennen ,gaf weer in Vlissingen te mogen vertoeven. Hg prees hetgeen in het afgelopen jaar tot stand werd gebracht en herinner de aan projecten, die in uitvoering of voorbereiding zijn (sportvelden, zwembad, nieuw stadhuis). Ook had Sint Nicolaas alle lof voor de uitste kende samenwerking tussen gemeen tebestuur, middenstand en V.V.V. Tot slot overhandigde hij de burgemees ter een „afdoend middel" tegen hin der van rook in de raadsvergadering. Burgemeester Kolff aanvaardde deze nuttige surprise gaarne en dank te de Sint voor de wg'ze, waarop hij zich met Vlissingen weet te vereen zelvigen, zo zeer zelfs, dat hij één maal sprak van „wij Vlissingers Hierna begon de zegetocht van Sint Nicolaas en zijn gevolg door de stad De Sint was op een schimmel geze ten en achter hem strooiden zijn knechten met kwistige hand lekkers voor de enthousiast grabbelende jeugd. Ook het bestuur van de Mid denstandscentrale reed in de stoet mee en „Ons Genoegen" liet zich ook ondei-weg niet onbetuigd. Tot aller groot enthousiasme verscheen tot slot aan het Bellamypark de Sint met zijn knechten nog eenmaal op 't balcon vanwaar toen een regen van pepernoten op de menigte neerdaalde. LATERE LICHTING BRIEVENBUSSEN. Met ingang van heden geschiedt de laatste lichting van de brievenbus sen in Middelburg niet meer om 6 uur 's avonds, maar om half 7, het geen betekent, dat poststukken, die vóór half 7 in de bus zijn geworpen, nog door net nachttreinen net worden vervoerd en voor alle plaatsen in Ne derland in de eerste bestelling van de volgende dag worden opgenomen. De laatste lichting van de brieven bus aan hét postkantoor, waarbij de poststukken nog met de nachttrein meegaan, geschiedt om 8 uur des avonds. Si Laurens UITVOERING „DE LOFSTEM." Vorige week' gaf het Chr. ge mengd koor „De Lofstem" te St. Laurens onder leiding van de dmec- teur, de heer A. Joosse, een uitvoe ring in het vergaderlokaal. Het pro gramma werd op vlotte en verdien stelijke wijze uitgevoerd. De heer M. de Pagter bracht, begeleid door or gel, twee trompetsoli ten gehore. Het muziekcorps E.M.M. van Seroos- kerke begeleidde „Nader mijn God." Marktberichten VISMIJN VEERE 29 Nov. Export garnalen 576 kg 84— 1.10. Ongesorteerde vis 12 kg 42. Wulken 6 kg 38. Alles per kg. Middelburg DEMOCRATIE IN DE OUDHEID De Grieken waren de eersten, die een democratische staatsordening kenden: Zes eeuwen voor Christus' geboorte werd dit stelsel, gelijktijdig met het onafhankelijk, het wgsgerig denken, geboren aan de Kleinaziati- sche kust. Een belangwekkende schets van deze antieke democratie gaf dr. A. Brink van Zwolle Vrg dag avond in het gebouw van het Zeeuwsch Genootschap voor de afde ling Walcheren van het "Nederlands Klassiek Verbond. Zij openbaarde zich zeer fi-aai in de polis, de stad-staat Attica met Athe ne als centrum. Natuurlijk waren er grote verschil len met onze democratie: er bestond de directe invloed van de kiezer op de gekozene en zelfs wel op het staatsbestel, het gebied was maar zeer klein (de grootte van de pro vincie Drente) en er bestond slaver nij, doch dr Brink zag hierin geen wezenlijke verschillen, zelfs niet in de slavernij, omdat de slaven buitenlan ders waren, die dus buiten de ge meenschap stonden. Ook het beste stelsel kent echter wel misgrepen; op de debetzijde van de Attische democratie staat de ver oordeling van Socrates door een volksrechtbank. Al moet men dit von nis afkeuren, toch dient wel degelijk rekening te worden gehouden met de omstandigheden, waaronder het werd uitgesproken. Tenslotte behan delde dr Brink de ontbindende krach ten, die het einde brachten van deze democratie. BETER LICHT IN DE KLAS. Meermalen werden klachten geuit over de kunstverliehting in een aan tal gemeentelijke scholen te Middel burg. Deze klachten waren voor B. en W. aanleiding om de verlichting aan een onderzoek te laten onder werpen. De directeur van de gemeen tebedrijven steldé het college in twee rapporten van het resultaat in ken nis. Thans stellen B. en W. de raad voor om een crediet van 6145 te verlenen voor verbetering van de verlichting in school C., de ulo school aan de Dwarskaai, de school aan de Verwerijstraat, de gymna stieklokalen Verwerijstraat en Nieu we Haven en "het Gymnasium, waar de verbetering 3500 zal kosten. FEUILLETON EN JIMMY BROWN Door bijzondere omstandigheden verschijnt ons blad vandaag zonder het feuilleton en de strip „Jimmy Brown als diepzeeduiker". Nieuws m een Notedop Zaterdag is in Utrecht de jaarlijkse algemene vergadering gehouden van de anti-revolutionnaire jongeren studieclubs (Arjos). Tot voorzitter werd gekozen dr. A. Veerman uit Delft. Te Amsterdam is Zaterdagmiddag plot seling overleden de oud-hoofdredacteur van „De Ochtendpost" en „De Nieuwe Post", de heer L. A. Rodrigues Lopes De heer Lopes was de laatste maanden bezig aan een boek over verschillende gebeur ténissen, die zich tijdens de tweede oor log hebben voorgedaan. De kerken in Kenya hebben in verband met de slechter wordende toestand Zon dag een gebedsdag gehouden Politie en militairen zetten hun operaties in de ge bieden van ae Kikoejoes voort. In Australië is op 66-jarige leeftijd zr Elisabeth Kenny overleden Zij verwierf bekendheid door een behandeling kinderverlammingspatiënten met natte omslagen en een systeem van pass: bewegingen. Naar zij eens zeide was haar methode bij 7000 kinderen met succes toegepast Onder Ossendrecht is de bromfiets rijder v. d. E. aoor een auto aangereden. Zwaar gewond werd hij naar het zieken huis te Bergen op Zoom vervoerd Voor zijn leven wordt gevreesd. 9 De belangstelling voor de door prinses Beatrixen haar vriendinnen ontworpen rebusprijsvraag ten bate van het Erefonds voor oud-verpleegsters ls zo groot, dat nog een millioen kaarten met een afdruk van de rebus zullen worden verspreid. Er is reeds een bedrag aan extra porti van f 20.000 binnen. Sinds Vrijdag wordt een 58-jarige vis ser uit Roosteren vermist In de schok ker. waarmee hij op de Maas voer, wérd hij niet aangetroffen. DAMMEN Competitie-uitslagen Zeeuwse Dambond Voor de Zeeuwse Dambond werden de volgende competitiewedstrijden gespeeld, waarvan de uitslagen als volgt luiden: le klas: Gespeeld te Vlissingen tus sen Vlissingen n en Middelburg II: G. Luwema— C. P. de Vos 20; G. M. v. d. Voorde—J. Bliek 1—1; P. van BelzenA. Cornelissen 20; H. de VliegerH. Mes 20; C. Franke— J. v. d. Berge afg.; P. van Oorschot— M. Reijnhout 2—0; C. M. van Poelje P. Vendeviele 1—1; J. Koster—P. de Kam 2—0; J. Rgkse—W. Semejjn afg.; J. C. Njjssen—H. Overtveld 0— 2. In deze wedstrijd is de voorlopige uitslag 124 voor Vlissingen II. 2e klas: Afdeling „Walcheren". Gespeeld te Sint Laurens tussen Sim Laurens en „Lammerenburg", Kou- dekerke: L. DavidseP. Besuijen 1— 1; B. VerburgI. Vinke 20; M. v. d. Hegden—I. C. Flipse 0—2; L AdriaanseW. Koole 20; Iz. Wal raven—A. C. Koole 20; P. Sinke-- A. Aarnoutse 2—0; C. StangeA. de Buck 11; W. RoozeC. Geljon 1— B. v. d. BroekeL. de Pagter 2— W. P. Davidse—J. Koppejan 2—0 „Lammerenburg" leed hier wel een gevoelige nederlaag, om met 173 van Sint Laurens te verliezen. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN ZEELAND. Voorronden-tournooihoofdklasse. P. MaasL. Goedbloed 20 en HeydraIz. Porrey 20. le klas; groep „Walcheren": L. Da vidseP. van Boven 02; J. den HollanderJ. v. d. Berge 02; P. Coppoolse1. Vinke 20. le klas: groep „Beveland": A. var» OverbeekeM. P. Breel 20; A. MijnsbergenJ. Schot 20; C. J. HollestellePh. Haverhoek 20; L BackA Mgnsbergen 02. Jeugd-kampioenscnap: groep „Wal cheren": mej. -KasseH. Mes 1—«-1: A. BrasserW. Vogel 2—0; A. de BuckA. Geldof 20; J. Koppejan C. van Rnswnk 02. Groep „Beveland": G. GorseJ. Kluiver 02; P. BruggemanA Robbe 02; P. LamainW Vader 2—0. HANDBAL Geen selectiewedstrijden. Het technisch week-einüe van dis trict Zuid van het N.H.V. is slechts jedeeltelijk geslaagd. De vergadering van de D.T.C. en de T.C.'s der Zeeuw verenigingen werd bijgewoond door vertegenwoordigers van Hellas. Vol harding, Tonido uit Goes en Marathon uit Vlissingen. De overige verenigin gen lieten verstek gaan.-De lezingen doof. de böpdsofficials des avonds wedden door. ,'ongeveer 30 handballers bezocht; waarvan slechts één lid uit Vlissingen. De training en de ontmoetingen tus sen de dames en heren van West N. Brabant en Zeeland moesten wegens de slechte terreingésteldheid worden afgelast. Ook de inhaalwedstrijden voor de eerste elftallen van Hellas in Eindho ven vonden geen doorgang. De vriendschappelijke wedstrijd tussen de heren van Marathon onder ling ging niet door, doch de dames en meisjes van Walcheren en Marathon kwamen wel tegen elkaar in het veld De Marathon-dames wonnen met 81 en de meisjes van deze vereniging met 10—1. Betere benzine op korast In de naaste toekomst zal in Ne derland betere benzine beschikbaar worden gesteld. Het octaangehalte zal van 70/72 tot 74/76 worden ver hoogd. De prijs behoeft niet te stij gen, omdat de tankvrachten voor de ruwe olie zgn gedaald. Gedwongen aftreden van Haagse wethouder? Maandag 8 December zal in de Haagse gemeenteraad een interpella tie worden gehouden, die wellicht een motie van wantrouwen en een ge dwongen aftreden van de wethouder van openbare werken, drs C. A. A. van Luttervelt, tot gevolg al hebbenz. Aan de wethouder wordt een ernstige beleidsfout venveten. Hij zou de Haag se raad en ook de leden van het col lege van B. en W, onjuist hebben voorgelicht' in een voorstel tot de bouw van een rioolwater-zuiverings installatie, waarmede in totaal een bedrag van bijna 28 millioen is ge moeid. Benzinemotoren op petroleum. Er bestaat op het ogenblik in auto mobilisten-kringen grote belangstel ling voor de vraag in hoeverre een nieuw apparaat, door een Nederland se machinefabriek in de handel ge bracht, het mogelijk maakt besparing te verkrijgen op de exploitatiekosten van bepaalde auto's. Door middel van bedoeld apparaat is het n.l. mogelijk benzïne-motoren op petroleum te la ten lopen. De technici van de K.N.A.C., A.N W3. en E.V.O. zullen binnenkort over deze vinding rapporten uitbren gen. Oud-minister president prof. mr. P S. Gerbrandy. die aan een middenooront steking lijdt, is in een Haags ziekenhuis opgenomen. GYMNASTIEK Kring Zeeland Ned. Chr. Gymnastiekverbond. PINKSTEREN 1953 DEMONSTRA TIE TE BERGEN OP ZOOM. Vorige week vergaderde on- de voorzitterschap van de heer C. Landman in melksalon-Bustraan te Goes de Kring Zeeland van het Ned. Christ. Gymnastiek Verbond. Aanwe zig waren verenigingen uit Zeeuwsch- Viaanderen, Walcheren en Zuid-Be veland, alsmede afgevaardigden uit Bergen op Zoom. De heer Lummel uit Den Haag woonde als vertegen woordiger van het Chr. Verbond deze vergadering bij. Na de gebruikelijke jaarverslagen werden de zomerplannen besproken. Op Pinksteren 1953 hoopt men een fezamenlflk optreden te Bergen op oom te arrangeren, terwgl men op 20 December a.s. een zaalwedstrrjd voor dames en heren te Vlissingen wil houden. VOETBAL Vlissingen-Nieuw Borgvliet 4-0 Geen grote wedstrijd Tengevolge van de gladheid van dc weg arriveerde de autobus met de spelers van de gasten niet op tijd in Vlissingen en kon eerst om 5 minu ten voor 3 begonnen worden. Het pu bliek, dat in oe koude wind danig op de proef werd gesteld, kreeg gedu rende de wedstrijd geen gelegenheid om zich warm te maken, daar het 'n zwakke vertoning is geworden. De eerste aanvallen waren voor de bezoekers, die een viertal invallers telden. Spoedig nam de thuisclub het spel in handen, doch de afwerking van de aanvallen liet alles te wensen over, zodat het al ver in de eerste helft was, aleer Noya met een hoog schot de score kon openen. Enkele minuten voor de rust wist v. d. Schraaf bij een algemene aanval de bal goed voor het doel te trekken, waarna Dingemanse er met 'n fraaie kopbal 20 van maakte. In de tweede helft was het over wicht van Vlissingen nog groter, maar doordat de spelers de bal veel te lang bij zich hielden kregen de be zoekers keer op keer gelegenheid met succes de buitenspelval toe te passen. Legio malen werd daardoor het spel dan ook onderbroken. Reeds na vgf minuten wist v. d. Schraaf een kans te benutten en de stand tot 30 op te voeren. Dezelfde speler snelde even later alleen op het doel af. Hg schoot echter recht op de keeper, die overi gens een uitstekende wedstrijd speel de en aan wie het in hoofdzaak te danken is, dat het geen débacle voor zijn club is geworden. Ook Noya wist tot driemaal toe tot voor het doel door te dringen, maar ook hij schoot ieder keer in de handen van de kee per. Daar de bezoekers steeds met acht spelers stonden te verdedigen, kon de driemans-voorhoede de Vlis singse verdediging moeilijk passeren, zodat Baart in het doel er bgna niet aan te pas kwam. Vijf minuten voor het einde kreeg Vlissingen nog een penalty toegewezen Het scheen wel of er een zekere aantrekkingskracht van de keeper uitging, want ook nu schoot v. d. Schraaf recht op hem af, zodat deze kans onbenut bleef. En kele minuten later herstelde v. d. Schraaf deze fout en bracht hij de eindstand op 40. Corn Boys door De Zeeuwen met 31 verslagen. De wedstrijd tussen Corn Bcys en ->r Zeeuwen te Sas van Gent was vooral in het begin door goed samen spel aan beide zgden, het aankijken ten volle waard. Slechts 6 minuten ra de aftrap opende Corn Boys de s^ore, toen midvoor 'Verschelden met een hard schot de Zeeuwen-doelman passeerde (10). De Zeeuwen lan ceerde hierna een fel offensief um de gelijkmaker in de touwen te werken., hetgeen na 14 minuten ook gelukte Lij een aanval, waar de mannen uit Sas er niet veel aan te pas kwameD (1-1). Van toen af kreeg het pu Kiek een wedstrijd te zien, waarin hel er alleen maar om ging de lei ding te nemen en eventueel te behou den. Er werd hard maar zeer sportiel gespeeld en dit veranderde niet toeo enige minuten voor de rust de Zeeu ven-midvoor handig door de verdedi ging heen dribbelde en onhoudbaar ir schoot (12). - Na de hervatting werd het spelpeil merkbaar minder en men kon zien. cat beide ploegen voor de rust hun kruit verschoten hadden; de aanval len werden slordig van afwerking eu de verdedigingen ki ègen wat meer de lans hun spel te' ontplooien Een foutje van de verdedigers kostte Corn Boys 7 minuten voor het einde rrgmaals een doelpunt (1—3) Een serie aanvallen van de Sassenaren leverde geen resulaat meer op, zodat met 13 in het voordeel van De Zeeuwen het einde kwam. Clinge had tegen Zeelandia geen geluk. Clinge heeft in de wedstrijd tegen het bezoekende Zeelandia van meet at alle zeilen moeten bijzetten om zich de Middelburgers van het igt te houden voorzover dat al roogeltfk was. De in'ste 20 minuten had Zee landia het beste van het spel, toen herstelde Clinge zich enigszins maai de grenskanters konden toch niet voorkomen dat 'n doorbraak van de Zeelandia-rechtsbuiten keeper Willaert kansloos sloeg. (Ö-l). Clinge kwam er hierna wel wat beter in maar het afwerken van de aanvallen bleef onvoldoende, zodat met 0-1 in het voordeel van Zeelandia werd ge draaid. Na dc hervatting kroop Zeelandia herhaalde malen door het oog van een naald, maai- de Clingenaren had den teveel met pech te kampen om nog een tegenpunt te kunnen scoren. De keeper van Zeelandia verkeerde bovendien in topvorm en wist de ge vaarlijkste ballen te keren. In de 23e minuut na de rust kregen de gastheren een penalty toegewezen, omdat een der bezoekers de baJ met de hand speelde. Zeelandia stond er op dat met een meetlat zou worden bepaald waar de "witte stip" wel moest zijn omdat deze door de regen verdwenen was. Toen dit gebeurd was en de penalty werd genomen, liepen de Middelburgers echter te vlug in, zodat na nogmaals meten de strafschop moest worden over genomen. Ditmaal ging de bal ech ter 5 meter naast. Een en ander had op de uitslag verder geen invloed zodat Zeelandia met een wat geflat teerde overwinning de terugtocht kon aanvangen. Biervliet door R.C S. in eigen huis geklopt. Het is Biervliet tegen RCS niet ge lukt een overwinning of zelfs maar een gelijk spel te behalen. De regel matige aanvallen van RCS waren beter afgewerkt en voornamelijk hier aan hebben de Souburgers hun over winning te danken als is deze vermoe delijk wel enigszins buiten verwach ting geweest. In de 20e minuut slaag de J. Schinkel er in een door de kee per gemiste bal in het Biervliet-net te- doen belanden. (0-1). Na nog een dergelijke gevaarlijke misser van de keeper, die echter door ingrijpen van de linksback van Biervliet J. Wisse onschadelijk werd gemaakt, trok Biervliet wat meer ten aanval. Door slordig afwerken leverde dit offensief echter aanvankelijk geen resultaat op. Pas 10 minuten voor de rust ontstond uit een scrimmage voor het RCS-doel het eerste en eni ge Biervliet-doelpunt. De tweede helft met een wisselend spel, dat niet op hoog peil stond leverde voor het hardwerkende RCS nog twee doel punten op van Keulemans en Schin kel. Met een verdedigend RCS en een sterk gedeprimeerd Biervliet in de aanval kwam tenslotte het einde. Biervliet was op eigen terrein met 3-1 geklopt. MIDDELBURG Vandaag: Electro: „Als de sirene zwijgt" (a.l.), 7 en- 9.15 uur. Schouwburg: „M" (18 j.), 8 uur. Morgen: Stadhuis: Raadsvergadering, 2 uur. Electro: „De zwarte monnik" (18 j.), 7 en 9.15 uur. VLISSINGEN. Vandaag: Alhambra: lrDe weg der hoop" (18 j.). 7 en 9 uur. Luxor: .Angelica Serenade" (a.l), 8 uur. Museum: Schilderij en tentoonstelling „Rond de eeuwwisseling". 2—5 uur. Morgen: Alhambra: Als vandaag, 7 en 9 uur. Luxor: „Parijs bij nacht" (14 j.). 8 uur. Museum: Als vandaag 9—12 en 25 uur- 13. „Zou hgaar zelde de kleinste agent en de andere knikte, ter wgl ze somber in de gol ven staarden, waar steeds groter wordende kringen de onheilsplek aanduidden. „Een ongeluk ligt in een klein hoekje", merk te de grootste agent fi losofisch op, maar de Maat jammerde: „Wat, ongeluk I Hij heeft de schande niet willen over leven! Waarom doen jul lie niets om hem te red den! Kappie, ik kom!" En hg klom op de ver schansing om het slacht offer na te duiken, doch de agenten grepen hem ieder aan een kant ste vig beet en trokken hem weer naar beneden. „Onmensen zijn jullie!" huilde de Maat. „Moet die arme man dan zomaar verdrinken?" Hij worstelde nog steeds om los te komen, doch dc grootste agent zei: „Schei toch uit. sufferd! Je zou er immers ook aangaan? De stroom is veel te sterk en bovendien zijn er haaien! Nee, ik denk niet, dat je je baas nog terugziet!" Maar op hetzelfde ogenblik was Kappie, die in de verwarring kans had gezien, ongemerkt zijn hut te bereiken, druk bezig, zich onder de matars van zijn kooi te verbergen. KLANKEN uit de AETHER DINSDAG 2 DECEMBER. HILVERSUM L402 m. 7.00—24.00 KRO. KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws- en weerberichten. 8.15 Sym- phonette-orkest en solisten 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 ..Licht baken". causerie 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. muziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio 12.00 Angelus. 12.03 Me- tropole Orkest en soliste <12.30—12.33 Land- en tuinbouwmededellngen) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kath nws. 1330 Actualiteiten. 13.25 Amusementsmu ziek. 14.00 Gevarieerd programma. 1430 Gram muziek 15.00 ..Hier Vrij Europa". 15.30 ..Ben je zestig?" 16.00 Voor de zie ken 16.30 Ziekenlof 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties voor de jeugd. 17.45 Re geringsuitzending- Drs. R. Kool: „Suri- name's handel". 18.00 Gram. muziek. 1830 Sportpraatje. 13 30 RVU: Dr C. J. Schuurman: „Van de vele problemen naar het ene grondprobleem" 19.00 Nws. 19.10 Gram. muziek 19.15 „Uit het Boek der Boeken", causerie. 19.30 Gram. mu ziek. 20.25 De gewone man zegt er 't zijne van. 20 30 Radio Philharmoniscb Orkest en solist, (plm. 2110 Actualiteiten! 2130 Gram. muziek 22,00 „Huwelijk in op spraak". causerie. 22.15 Instrumentaal ensemble, sopraan, tenor en bas. 22.45 Avondgebed en Liturgische kalender 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. muziek. HILVERSUM H. 298 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. muziek. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram mu ziek. VPRO- 730 Dagopening, AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. muziek. 8.45 Idem. 9.00 Morgenwijding 9.15 Gram. mu ziek 9.25 Voor de-huisvrouw. 930 Gram. muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 R.V. U.: Drs. W Proost: „De betekenis van de micro-organismen voor het dagelijks le ven". 11.30 Voor de zieken. 12.00 Accor deon- en mandoünemuziek. 12.25 Gram. muziek. 12.30 Land- en tuinbouwmedede- lingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Plano en solovox. 13.00 Nieuws 13.15 Me dedelingen of gram muziek. 1330 Dans muziek 13.50 Gram. muziek. 14.00 „Zeg eens. Amerika,,.,.," 14.3© Gram muziek. 14.40 Schoolradio. 15.00 Gram. muziek. 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Gram muziek. 16.30 Voor de jeugd 17.30 Gevarieerde muziek. 17.50 Militaire causerie. 18.00 Nws^ 18.15 Pianospel. 18.30 Gevarieerde muziek. 18.50 „Paris vous parle". 1835 Musette-orkest. 1930 Verzoekprogramma. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevarieerd program ma. 21.15 Amusementsmuziek. 21.35 .Jk weet. ik weet wat U niet weef. 21.50 Tï- roler muziek. 22.30 Mededelingen 22.35 Lichte muziek. 22.45 Buitenlands over zicht. 23.00 Nieuws. 23.15 „New York Cal ling". 233024.00 Gram. muziek. TELEVISIE NCRV. 20.15—21.45. 1. Journaal. 2. „Kinderen, die niet thuis kunnen zijn" 3. Weerbe richt. Pauze. 4. Het verguldavondje. 5. Dagsluiting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 5