PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Het Saarland stemde Zondag vóór Europeanisering Oostburg kreeg monument voor moed en geestkracht BILT Vandaag SURINAME WIL VESTIGING NIEUWE RECHTSORDE STEUNEN DE 195e Jaargang-No 283 Dagblad uitgave van de Urma Provtnclale Zeeuwse Courant. Directie F van de Velde en F. B. den Boer A dj W de Pagter Hoofdred. G Ballintljn PI verv.: W Leertouwer en H A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct per week. f 5.45 p kw fr. p p 1 5 70 per kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESSE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Maandag 1 Dec. 1952 ADVER'I KNT1EPR1JS 'U et mm Minimum p advertentie t S.— Ing mededelingen dnem tarief. Kleine advertentie» «max k regeia» van I —5 regel» 1 - tedere regel mcei 20 cent .Brieven of adrea Bureau van dit Blad' 25 cent meer. Giro ni 3593O0PZC Middelburg Bur Vlissingen Walstr 58—60. telel 2355 4 lijnen (b.g.g. 1 of 2160i Middelburg. Markt 51. lelef 3841 Goes. Lange Vorststraat 63. telef 2475 (bg.g 22281 Oostburg Flnlandstraat 2. telef 16 Temeuzen Brouwerljstr 2 Zleriksce N Bogcuiritr C i^' telci_J6 OVERWINNING VOOR HOFFMANN Slechts 26 van de kiezers stemde blanco vóór Bonn Minister-president Johannes Hoffmann verklaarde zich Zondagavond om bgif twaalf tot overwinnaar in de verkiezingen van het Saarland. Hij verscheen temidden van de honderden journalisten, die in 't Landdag-gebouw bijeen waren, om de uitslagen van de verkiezingen te volgen. Toen onge veer de helft van het aantal uitgebrachte stemmen was geteld hadtien de beide grote Saarlandse partijen tezamen 205.000 van de 260.000 uit gebrachte stemmen behaald, te weten de christelijke volkspartij en de socialistische partij Saar. Met hese stem verklaarde de premier: „Het verheugt mij in het bij zonder dat de Saarlandse bevolking zich zo duidelijk heeft uitgesproken ten gunste van een voortzetting van onze politiek naar Europa. Achter ons staat de meerderheid van het Saarvolk. De wens van ons-volk is dui delijk: „Wy willen Europa". Het aantal ongeldige stemmen, dat tot half twaalf was geteld, bedroeg 26 procent. Daarnaast werden resp. 8 procent en 3 procent uitgebracht op de communistische party en de democratische volkspartij, die oppo sitie tegen de regering voeren. De grote verrassing van deze ver kiezing was de drukke opkomst van de kiezers ondanks de stromende re gen. In de districten, die tot half twaalf hekend waren, hebben slechts zes procent der kiezers niet aan de stem ming deelgenomen. Premier Hoffmann verklaarde nog dat naar zyn mening de 26 procenL dezer stemmen, die „het parool van Jakob Kaiser hebben gevolgd", moet worden verminderd met ongeveer 8 procent, dat als het normale aantal ongeldige stemmen moet worden be schouwd. De christelijke volksparty heeft bij deze stemming waarschijnlijk haar leidende positie versterkt ten koste van de socialistische party. Te half twaalf was de stemmen verhouding 60 procent voor de (katholieke; christelijke volkspartij en voor de so cialistische partij 26 procent. Het is echter mogelijk, dat deze Vrouw vergiftigde haar man De politie te Hengelo heeft een 45- jarige vrouw gearresteerd. Zij heeft Bekend haar man, een 45-jarige ex-' pediteknecht, die dezer dagen plotse ling overleden is, met rattenkruit te hebben vergiftigd. Alduitse partij is tegen bewapend West-Duitsland. Te Frankfort hebben 160 Westduit sers, die een neutraal Duitsland voor staan een nieuwe Alduitse Volkspar ty gesticht. Aan het hoofd van de partij staat een presidium van vier personen. De leiding berust bij Bonds dagleden, die uit de Christendemocra tische Unie (van Adenauer) en de Kath. Centrumparty zijn getreden. Blijkens een uitgegeven manifest is de partij tegen herbewapening van West Duitsland. Als eerste doel wil de partij de hereniging van West- en Oost-Duitsland. Zij verzoekt aan de beide regeringen alle propaganda na te laten, die de vrede bedreigt en de betrekkingen tussen de beide delen van Duitsland te verbeteren. In principe is de partij niet tegen eventuele herbewapening van een ver enigd Duitsland, maar zij hoopt te komen tot een Europese federatie als vreedzame derde macht tussen het Westelijk en Oostelijk blok. Partijbestuur van P.vd.A. protesteert tegen Praagse proces. Het partijbestuur van de P. v. d. A. heeft in zijn vergadering van Zater dag het proces besproken, dat dezer dagen in Praag is gehouden en „waarin de bekentenissen van de be klaagden afschuw oproepen voor de methoden waarvan het communisme zich bedient en de waarden van de menselijke persoonlijkheid aan tas ten", zo werd gezegd. Het partijbe stuur constateerde met verontwaar diging, dat in het proces het anti semietisme als element van beschul diging door rechter en openbare aan klager is gehanteerd. Het roept alle Nederlanders op met kracht front te maken tegen het door het communis me opnieuw opgeworpen anti-semie tisme. Hij houdt van blondjes Een Zuidafrikaans negerop perhoofd heeft by een pharma- ceutisch laboratorium te Darm- stadt een tamelijk grote hoe veelheid blondeermiddel be steld. Het middel is bestemd voor het blonderen van de haren der 50 vrouwen van het opperhoofd. IJs- en sneeuwvreugd in Noordelijk Nederland. Zaterdag en Zondag hebben duizen den Friezen benut om de schaatsen uit het vet te halen en van de dit jaar vroeg begonnen winter te profi teren. Naar schatting vijfduizend mensen zijn Zondag naar hot hoogste duin van ons land, het Bloemendaalse kop je getrokken om hetzij als toeschou wer hetzij actief te genieten van de mogelijkheden, die de sneeuwval van de laatste dagen had geschapen voor de beoefenaren van het sleetje rjjden, verhouding nog wijzigingen onder gaat. De stemming is volkomen rustig verlopen. Er werden geen incidenten van enige betekenis gemeld en pro paganda voor de verkiezingslokalen was verboden. RESERVE-BILJETTEN Opmerkelijk was, dat in de stem hokjes een aantal stembiljetten ge reed lag voor degenen, die na het ma ken van een vergissing een nieuw bil jet zouden wensen. De voorzitters van de stembureaux achtten fraude uit gesloten, omdat men uit elke envelop pe toch maar één biljet geldig zou verklaren. De Duitse oppositie vond deze pro cedure echter strijdig met de kieswet. Aalsmeerse erts in arrest gesteld Beschuldigd van een poging tot doodslag. De Aalsmeerse politie heeft Vrijdag Ïl. op last van de officier van jusli- ie te Haarlem de Aalsmeerse arts J. K. gearresteerd. De aanhouding is geschied onder verdenking van het doen van een poging, tot dóódslag op een agent uit Badlioevedorp. Woensdag jl. werd de arts bij een patiënt geroepen. Hij begaf zich per auto op weg. Op dè Schipholdrjk, waar in verband met werkzaamheden aan het wegdek eenrichtingsverkeer was ingesteld, had zich een verkeers opstopping voorgedaan. De medicus moest wachten en begon te toeteren aldus de lezing van de justitie. De agent beduidde de arts dat hij zich terzijde moest opstellen, want hy wilde hem een proces verbaal ge ven. De arts zou toen kwaad zyn ge worden en vol gas hebben gegeven. Slechts door haastig opzij te sprin gen, ontsnapte de agent, die te recht kwam tegen een aldaar staand hek langs de ringvaart aan een aanryding. Op erewoord is de arts een dag viij gel aten om zyn praktijk te kun nen regelen. De zaak zal vermoede lijk volgende week voor de rechtbank te Haarlem dienen. De Paas benoemde 24 nieuwe kardinalen Paus Pius de twaalfde heeft 24 nieuwe kardinalen benoemd, onder wie mgr. Stepinac, die in December van het vorige jaar is vrijgelaten na een verblijf van vijf jaar in een Joego slavische gevangenis en aartsbis schop Stepan Wyszynski, de primaat van het communistische Polen. Zij zullen 12 Januari officieel ge creëerd worden. Elf van de nieuwbenoemde kardina len zijn Italianen, waardoor nu 27 Italianen in het nieuwe voltallige col lege van 70 zitting krijgen. Mgr. Stepinac wordt in de medede ling van het vatieaan „aartsbisschop Luigi Stepinac" genoemd, hoewel de Joegoslavische regering hem slechts toestaat op te treden als parochie geestelijke in het Kroatische dorp Krasich. Dit was een voorwaarde voor zijn vrijlating. Hij was tot 16 jaar ge vangenisstraf veroordeeld op beschul diging van „vergrijpen tegen het volk en de staat". Maarschalk Tito heeft bepaald, dat mgr. Stepinac nooit meer als primaat van Joego-Slavië mag optreden. Dit besluit is noch door het vatieaan noch door Stepinac zelf aanvaard. Groot Amerikaans tankschip vatte vlam na ontploffing Het Amerikaanse tankschip Ash tabula (25.425 ton) is Zondag te Sa- sebo, een Amerikaanse marine-basis in Japan in brand gevlogen tijdens het overpompen van brandstof naar een ander schip. Tevoren deed zich een ontploffing voor. Amerikaanse autoriteiten wilden uit veiligheidsoverwegingen toege snelde Japanse reddingsvaartuigen niet tot de plaats van het ongeluk toelaten. De oliebrand werd door de brandweer geblust. Van Amerikaanse zijde werd nog geen commentaar op de ontploffing geleverd. Een Japanse schoenpoetser, die zich aan boord van de Ashtabula bevond, verklaarde, dat een deel van de boeg van het schip was wegge blazen en dat bebloede matrozen op het dek lagen. Overigens meenden ook Duitse waarnemers, dat de kans op fraude gering was. EINDUITSLAG. In totaal zijn 457.328 geldige stem men uitgebracht. Hiervan heeft de christen-aemocratische (katholieke) partij van premier Hoffmann er 239.383 (55 pet.), de socialisten 141.855 (33 pet.), de communisten 41.346 (9 pet.) en de democratische volkspartij 14.749 (3 pet.) gekregen. De officiële verdeling der zetels in het nieuwe parlement is: katholieken 29, socialisten 17 en communisten vier. De Volkspartij heeft geen enkele ze- teL „Fairsea" met 1400 emigranten vertrokken Zaterdagmiddag is het door de Ne derlandse regering gecharterde m.s. „Fairsea", met aan boord 1400 Ne derlandse emigranten, onder wie 514 kinderen beneden 12 jaar en 502 land verhuizers, uit Rotterdam naar Australië vertrokken. Zoals bekend heeft deze afvaart nogal wat stof doen opwaaien. De 170 Nederlanders, die niet meereizen, zul len nu in Januari a.s. óf met een vlieg tuig óf met de „Johan van Oldenbar- neveldt" emigreren. Tot zo lang zul len zy van overheidszyde alle steun ontvangen, die nodig mocht blijken te zijn. Delftse politie boos op vechtende studenten. Over het verloop van de strijd, die zich Vrndagavond te Delft heeft af gespeeld tussen de Utrechtse en it.. ..-jLudenten, bestaat by de Delftse politie grote ontstemming. Verscheidene aispraken, welke by het verlenen van een vergunning aan de Utrechtse studenten waren ge maakt, zyn volgens de politie volko men genegeerd. Zo werden de fakkels uit de fakkel optocht niet aan de brandweer afge geven, doch meegenomen in het socië teitsgebouw. Nadat op verzoek van de Delftse vereniging „Sanctus Virgili- us" de politie de studenten had ver zocht ue strijd te staken, werd door laatstgenoemden zeer onhebbelijk op getreden. Ook werd opnieuw vuur werk afgestoken. Zaterdagmorgen trof een agent op het Stationplein een student aan, die slechts gekleed was in zijn hemd. Vermoedelijk is hij niet brandschoon in het water getuimeld en heeft hij later zijn natte kleren uitgetrokken. Om hem voor longontsteking te be waren, werd hij in het ziekenhuis op genomen, evenals een andere student, bij wie een slagader en een pees wer den doorgesneden, toen hij een ruit insloeg. Belgische officier in Nederland verongelukt. Een 35-jarige Belgische luitenant uit Ukkel, die voor dienstzaken in Nederland vertoefde, is Zaterdag ten gevolge van de gladheid van de weg bij Den Helder met zijn jeep over de kop geslagen en om het leven geko men. Het slachtoffer was gehuwd. is het 100 jaar geleden, dat de eerste kinaplant vanuit de Leidse Hortus naar Java werd verzonden, waar na enkele mis lukkingen de grootste kina cultuur ter wereld ontstond. Monument voor 22.500 doden te Bergen-Belsen onthuld Duitsers moeten niet vergeten. Prof. Heuss heeft Zondag in tegen woordigheid van vele binnen- en bui tenlandse autoriteiten in het voorma lige concentratie-kamp Bergen-Bel sen een monument ter nagedachte nis van de 22.500 gevangenen onthuld die in 't kamp zyn overleden. Het mo nument bestaat uit een grote obelisk, gezet tegen een muur (als symbool van de Joodse „klaagmuur'1)en voorzien van het opschrift „Aan de slachtoffers der Nazi-tirannie" in verscheidene talen. Prof. Heuss verklaarde bij de ont hulling, dat Duitsers nooit mogen vergeten, wat hun landgenoten heb ben misgedreven. De 22.500 doden van Bergen-Bel sen liggen nu begraven in 13 massa graven en 1 afzonderlijk graf. Het monument werd gebouwd op last van de Britse bezettingsautoriteiten. Het zal door de Duitsers die ook de ont hullingsplechtigheid van Zondag or ganiseerden, worden onderhouden. ACCOORD VAN NEW YORK Mits mogelijkheid tot losmaking van band met Nederland blijft bestaan. De Surinaamse regering i» op basis van vrije keuze ten volle bereid, aan de totstandkoming van een statuut mede te werken en dut een ab soluut faire kans te geven. Zjj wil dit evenwel alleen, indien voor de toe komst op grond van het zelfbeschikkingsrecht alle mogelijkheden open gehouden worden. Tot dit resultaat leidden de besprekingen, die de mi nister van uniezaken en overzeese gebiedsdelen, prof. W. J. A. Kernkamp, in New York met regeringsmissies uit de Nederlandse Antillen en Suri name heeft gevoerd om een vaste basis, een uitgangspunt te vinden voor liet voortgezet overleg betreffende dc vestiging van een nieuwe rechts orde tussen de drie rijksdelen. Prof. Kernkamp deelde dit mede, nadat hij Zaterdagnacht per vlieg tuig in ons land was teruggekeerd. Hij verklaarde, dat bij deze bespre kingen door de Westelijke gebieds delen grote nadruk was gelegd op de Drie Duitsers, een hoofd-ingenieur en twee timmerlieden, zyn gevlucht uit een communistisch werkkamp, gelegen in het district Hohenschon- hausen in Oost-Berlyn. Zij waren, op grond van valse spionnage-beschul- digingen, veroordeeld tot 25 jaar gevangenschap. De drie vluchtelingen vertellen een West-Berlijnse politie-agent over hun avontuurlijke ont snapping. H B.S.-ers demonstreerden voor twee leraren. Zonder medeweten van de direc teur of van de leraren hebben alle leerlingen van de vijfde klasse C van de Lorenz-H.B.S. in Arnhem op het stadhuis gedemonstreerd. Zij wilden op deze wijze het verzoek ondersteu nen voor toekenning van een woning aan twee hunner leraren, die in Sep tember uit Dordrecht naar Arnhem zijn gekomen en tot dusver nog geen huis kregen. De 17 scholieren namen plaats op de trap van het stadhuis. Na enige tijd werden zij ontvangen door een ambtenaar van de afdeling Huisves ting. die een afgevaardigde uitnodig de een kijkje te nemen in het kaar- tensysteem. Deze toonde zich niet voldaan over het resultaat. De ge meente zegde toe, dat de huisvesting van beide leraren zou worden bespoe digd, waarop de scholieren vroegen, waarom dit dan niet onmiddellijk kon febeuren. Zij stapten tenslotte naar e wethouder van huisvesting en overhandigden hem een adres. Roosendaalse chauffeur door kostganger vermoord Er is een nieuwe wending gekomen in de zaak van de verdwenen chauf feur v. B. uit Roosendaal. De kost ganger M., die aanvankelijk had ver klaard gevochten te hebben met v. B. waarbij beiden in een sloot te recht kwamen, heeft thans voor de officier van justitie verklaard, dat hij de chauffeur heeft vermoord. Hy zou tot deze daad gekomen zijn, om dat v. B. in onmin met zijn vrouw leefde, hetgeen M. zich sterk aan- verwezenlijking van de vrije keuze, de vrijwillige verbondenheid, die al de grondslag was van de nimmer be ëindigde conferentie van 1948. Aan deze wens is door het te New York gesloten accoord volledig tegemoet gekomen. Een concessie moet daarin volgens de minister niet worden ge zien. Inmiddels is sinds de eerste confe rentie nog meer gebeurd. De grond wetswijziging van 1948 bracht het artikel, dat Nederland, Suriname en de Antillen tezamen een koninkrijk vormen. Die grondwetswijziging Is niet tegen de wil van de Westelijke rijksdelen tot stand gebracht en moet ook worden uitgevoerd. In Nederland bestond nog enige twijfel of met na me Suriname daar nog wel aan wil de meewerken, doch die twijfel komt de minister thans ongegrond voor. VOORWAARDEN. De mogelijkheden, welke Suriname opengehouden wenst te zien, omvat ten uiteraard wijziging van het sta tuut en ook zelfs losmaking van de band met Nederland, als het Suri naamse landsbelang dit onvermijde lijk mede zou brengen. Dit houdt niet in, dat men op een gegeven ogenblik maar rauwelijks zou kunnen uittre den. Integendeel, men zal dan elkaar raadplegen en altijd als eerste moge lijkheid handhaving van de konink rijksband overwegen. Voorts zal men interne waarborgen scheppen om te voorkomen, dat de voorgenomen stap lichtvaardig, zonder behoorlijke pei ling van de gevoelens der bevolking, genomen kan worden. Door het accoord lijken de politieke wryvingsvakken voor het heden en de toekomst belangryk kleiner te zyn geworden. Het verstand en de reali teit hebben volgens prof. Kernkamp by alle drie regeringen gezegevierd. Korea-conflict onoplosbaar? Vernomen wordt, dat India Zater dag te elfdtr ure pogingen heeft ge daan om de steun te vei krijgen van de Chinese communistische regering voor zijn voorstel in de Ver. Naties om de impasse te doorbreken, die ont staan is oij de bespreking van het vraagstuk der Koreaanse krijgsge vangenen. Er bestaat over het algemeen in kringen der Verenigde Naties thans zeer weinig hoop, dat in <3it stadium trok. Hij hid de chauffeur onder een i hJ}..ü0,r.e.aanse unnruron/Iwl nif Ho oohino crololrfr on SCmi Kan WO voorwendsel uit de cabine gelokt en hem daarna met een ijzeren staaf doodgeslagen. Het lichaam zou hij in het water gegooid hebben, doch la ter weer opgehaald om het in het ri viertje de Vliet te werpen. Het stof felijk overschot is echter nog steeds niet gevonden. De vrouw van v. B. is thans voorlopig in hechtenis geno men, teneinde na te gaan in hoeverre zij met het drama te maken heeft. EENHOORNBEELD PLECHTIG ONTHULD Commissaris der Koningin: „Ik ben diep onder de indruk" Klokken beierden en applaus klaterde op in de yle vrieslucht, toen Zaterdagmiddag omstreeks 12 uur in het hart van het eens zo zwaar ge troffen Oostburg het sierlijke, ranke Eenhoornbeeld zichtbaar werd, nadat de Commissaris der Koningin met een eenvoudige handeling de Oost- burgse vlag groen-wit-zwart van het monument had verwijderd en in top had doen gaan. Oostburg had zyn lang verbeid monument, sym bool van moed en geestkracht, belichaamd in de bronzen schepping van een legendarisch dier, gekregen; een monument, dat de herinnering levend zal houden aan al hetgeen in deze centrum-gemeente van West Zeeuwsch- Vlaanderen na de bevrijding werd gepresteerd. Hoezeer deze herinnering het ver dient om blijvend te zijn, werd nog eens onderstreept door de woorden van jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, die verklaarde: „Ik ben diep onder de indruk van het vele, dat in Oostbnrg tot stand is gekomen!" „Een sieraad voor Oostburg", zo noemde de Commissaris de schepping van mevrouw L. Messer—Heybroek uit Vlissingen, die hiede bij de ont hulling tegenwoordig was en die deze dag vele complimenten in ontvangst mocht nemen. Evenals de burgemeester van Oost burg, mr. K. Hoekzema, die door velen gelukgewenst werd met de herrijzing van het centrum van zijn gemeente en die enkele ogenblikken voor de ont hulling zijn dank had betuigd aan al len, die hier hun krachten aan hadden geschonken. Tevens dankte hy de Commissaris der Koningin voor diens bereidwilligheid om de onthulling te verrichten en sprak hy de hoop uit, dat de met deze plechtigheid bereikte mijlpaal een aansporing zou mogen zijn voor allen, om op de ingeslagen weg voort te gaan. Nadat jhr. de Casembroot door het overhalen van een handle ook de in de brandvijver aangebrachte fonteinen in werking had gesteld het Eenhoorn beeld is op een hardstenen voetstuk in een hoek van de vijver geplaatst verzamelden zich de genodigden aan een lunch in hotel „De Eenhoorn". ONVERWACHT BEZOEK Nauwelijks was men gezeten, toen een onverwachte bezoeker de zaal binnenschreed. Inderdaad: het was de Goede Heilige, die na een voor zo een bejaard man verrassend geestige toe spraak, door Oostburgse zakenlieden beschikbaar gestelde presenten rond deelde, w.o. Eenhoornkoekjes voor de dames, een asbakje voor jhr. de Casembroot, lepeltjes met een afbeel ding van de Eenhoorn voor mevrouw Messer en andere dames en sleutel ringen, eveneens met Eenhoorn-af beeldingen, voor de heren C. Hame link, lid van Gedep. Staten, en ir. M. Glerum, hoofd-ingenieur-directeur Wederopbouw en Volkshuisvesting Middelburg. Vervolgens richtte burgemeester Hoekzema zich met een welkomst woord tot zijn gasten, waarin hij in het bijzonder de Commissaris der Ko ningin betrok en waarin hy o.m. dank bracht aan de beeldhouwster, mevr. Messer, voor de voortreffelijke wijze, waarop zy de opdracht had uitge voerd. Onder de vele anderen, die mr. Hoekzema dank bracht voor de ver leende medewerking, bevond zich eveneens de heer M. B. B. Nijkerk, directeur van een ijzer- en metaal- handel uit Amsterdam, die het voor het monument benodigde brons 150 kg belangeloos ter beschikking had gesteld. De heer Nijkerk had dit ge baar gemaakt uit dankbare herinne ring aan hetgeen hij in de jaren '14 '18. toen hij als officier van de Kon. Landmacht te Oostburg vertoefde, had mogen ondervinden. (Vervolg op pag. 2), t worden gevonden. Prof. Romme sprak over de bezitsvorming. In het Jaarbeursgebouw te Utrecht hebben Zaterdag meer dan 1400 af gevaardigden van de KVP de „dag der werkgroepen" bygewoond, die be doeld was als een eerste demonstra tief optreden van de partij na de jongste verkiezingen. Onder de be langstellenden waren o.m. de minis ters Beel, De Bruyn, Cals, Van Thiel en Witte. Prof. mr. C. P. M. Romme hield een rede over de bezitsvorming. Hij zeide, dat men nu in een nieuw sta dium is gekomen: de leiding van het georganiseerde bedrijfsleven heeft de zaak in handen genomen en daarby is men het over drie dingen eens. Men ziet in, dat het noodzakelijk is, de arbeiders te laten sparen voor een duurzaam bezit. Voorop staat daarby, dat zij ook in de gelegenheid zijn om te sparen. Volgens prof. Romme is daarvoor echter wat meer vrijheid in de loonvorming nodig. Men kan de ar beider een aandeel geven in de onder neming en het eigen woningbezit be vorderen; voorlopig zal men aan de tweede vorm wel de voorkeur geven. Ook is men het er over eens, dat een en ander moet groeien op basis van vrijwilligheid en dat de kwestie een onderwerp mag zijn van georgani seerd overleg, bedrijfstakgewijze. Prof. Romme verklaarde vérder nog, dat de KVP zal blijven streven naar een reële ombuiging van de samen leving naar de richtlijnen van Paus en Episcopaat. Voorts werden rede voeringen gehouden door prof. Gielen en dr. Albering. VERWACHT VRlu ZONNIG Weersverwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot Maandagavond. In de ochtend lichte en hier en daar matige vorst en plaatselijke mist. Overigens vrij zonnig weer. Matige tot vrij krachtige Noord oostelijke wind. Middagtemperatu- ren om het vriespunt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1