KAPPIE NIEUWS UIT ZEELAND Sport en wedstrijden klanken SCHOUWEN EN DUIVELAND teutvs EN DE SMOKKELKONING WISSEL SCHOUWEN MAANDAG 1 DECEMBER 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT St. Nicolaas schonk jeugd van Zierikzee speeltuin Per motorboot „Ola" arriveerde St. Nicolaas en zijn knechten Zaterdag morgen te Zierikzee, waar de hoge gast aan het Luitje verwelkomd werd door de heren Jac. Gudde en A. D. Constandse, namens de Middenstand Voorafgegaan door tamboers en pij pers van „Rust Roest" en veelal on der de tonen van Sinterklaasliederen door „Kunst en Eer", begaf de Goede Sint zich op zijn schimmel naar het Havenplein. Burgemeester jhr. mr. J. Schuur- beque Boeije verwelkomde hier de Bisschop en verzekerde hem, dat jong en oud in Zierikzee uitmuntte door braafheid! St. Nicolaas verklaarde, dat hij met genoegen de tocht naar de oude stad Zierikzee had onderno men, na ook Colynsplaat te hebben bezocht. Tot zyn vreugde kon hij me dedelen, dat zyn pogingen om de kin deren een speeltuin te geven, be kroond waren en dat zulk een ooru volgend jaar werkelijkheid zou wor den! Op het schoolplein in dë Nieuwe Boogerdstraat werd de jeugd getrac- teerd, welk gebeuren muzikaal werd opgeluisterd. Onbewaakte overweg. Afsluiting en bewaking van de spoor weg-overgang bij de zg. „Derde Ver korting" op de spoorbaan Axel-Hulst zullen met ingang van heden 1 December worden opgeheven. Zierikzee MEVROUW BDERMASZKRF.MEK TER AARDE BESTELD Zaterdagmiddag is te Zierikzee het stoffelijk overschot van meviouw S. M H. BiemaszKremer, echtgeno te van wijlen notaris J. A. Bieimasz, ter aarde besteld. Naast de familie bevond zich aan de groeve ook een kleine vriendenschaar. Ds. A. N. Pijnacker Hordijk, vroeger to Zierik zee, bad het Onze Vader, waarmede de eenvoudige plechtigheid ten einde was. De overledene heeft tientallen ja ren als bestuurslid en voorzitster van het Centraal Genootschap voor Kin- derherstellings- en vacantiekolomes een belangrijk aandeel gehad in het uitzenden van zwakke en herstellen de kinderen. Ook was zij een actief lid van de vroegere vereniging „Dorkas" en het vele werk, dat zij verrichtte in het belang van anderen, zal ongetwijfeld de herinnering aan de overledene le vend houden. RAAD ELLEMEET Gemeentebegroting 1953 vastgesteld. De gemeenteraad van Ellemeet kwam in openbare vergadering bij een, onder voorzitterschap van de waarnemend burgemeester, wethou der J. M. Dalebout, die namens de raad de hoop uitsprak, dat de burge meester, de heer A. J. de Bruyn, spoedig van zijn ziekte zal zijn her steld. B. en W. werden gemachtigd de werkzaamheden te doen uitvoeren voor het opbergen van brandweerma teriaal in het inmiddels overgedra gen pakhuis van de erven C. van de Zande. Van Gedep. Staten werd be richt ontvangen, dat geen bouwvolu me meer beschikbaar kan worden ge steld, daar het contingent is uitge- put. Besloten werd.de. winkelsluiting, voor kappers op Maandag te bepa len op 21.00 uur en voorts zal aan de Kroon een verordening ter goed keuring worden toegezonden, waar bij de winkels op Zaterdagavond tot 19.00 uur geopend mogen zijn. Tot leden der commissie tot wering van schoolverzuim werden herbenoemd de heren A. C. de Jonge, J. C. Binders, C. D. Gast en A. H. Koster. In de glaats van de heer J. L. op den rouw werd benoemd de heer D. Han- se. Op voorstel van B. en W. werden de gemeentegelden en die van het burgerlijk armbestuur per 1 Januari 1953 opnieuw verzekerd bij de Frau derisico Onderlinge van Gemeenten, met verhoging der verzekerde bedra gen. De rekening 1951 voor de Haven Kloosternol te Duivendijke werd voor lopig vastgesteld. Goedgekeurd werd de begroting 1953 voor het burgerlijk armbestuur te Ellemeet. De gemeen tebegroting 1953 werd vastgesteld met 66.428,53 voor inkomsten en uitgaven gewone dienst en met 91.761.95 inkomsten kapitaaldienst en uitgaven 88.166,13, zodat op de ze dienst een batig saldo van 3.595.82 voorkomt. Een bedrag van 1500 werd op de begroting gevo teerd voor het verbeteren van wonin gen volgens de Terlingen-regeling en voor onvoorziene uitgaven werd 1011,38 beschikbaar gesteld. De verordening op de heffing van reini gingsrechten werd opnieuw vastge steld en de verschuldigde retributie werd van 4,20 op 3,60 gebracht. In 1953 zal aan de Herv. Stichting voor maatschappelijk werk en ge zinsverzorging op Schouwen en Dui- veland subsidie worden verleend. Bij de rondvraag verzocht de heer A. J. Goossens om uitbreiding van de straatverlichting aan de Kuierdam- seweg. B. en W. zullen onderzoeken, waar straatverlichting nodig is en daarna een voorstel aan de raad doen. Tenslotte deelde de voorzitter mede, dat per 1 November eervol ontslag is verleend aan de heer W. Dorreman als gemeentebode. Bruinisse UITSLAG ETALAGEWEDSTRIJD. Bij de te Bruinisse gehouden win kelweek hebben vele zakenlieden weer getuigd van hun kunnen op het gebied van etaleren. De uitslag van de etalagewedstrijd luidt als volgt: G. de Gruyter, slager, ereprijs; W. Schrier, bakker, le prijs; J. C. Verhage, textiel, 2e prijs; J. Huybers, electriciteit, 3e prijs; J. Pleune, textiel, 4e prijs; J. J. Waal, bakker, 5e prijs. Erevermeldingen: A. J. P. Jume- let, bazar; M. Elenbaas, radio; M. - van Donge, slager; Ph. v. d. Est, kruidenier en fa. Boone v. d. Have, schoenhandel. Marktberichten VISMIJN VEERE 29 Nov.: Export garnalen 576 kg 84— 1.10. Ongesorteerde vis 12 kg 42. Wulken 6 kg 38. Alles per kg. FEUILLETON EN JIMMY BROWN Door bijzondere omstandigheden verschijnt ons blad vandaag zonder het feuilleton en de strip Jimmy Brown als diepzeeduiker" RAAD DREISCHOR Rioleringsplan Bogerdweg werd goedgekeurd. Onder voorzitterschap van burge meester A. H. Vermeulen kwam de raad van Dreischor in openbare ver gadering bijeen. Na een uitvoerige uiteenzetting in comité-generale door de opzichter van de Centrale Dienst besloot de raad tot goedkeuring van een plan voor de riolering van ae Bo gerdweg. Men kon nog niet besluiten het werk te laten uitvoeren, omdat het plan wordt gezien als een object voor werkverruiming, waarvoor ge tracht zal worden Rijkssubsidie te verkrijgen. Over deze kwestie zullen B. en W. later met voorstellen ko men, terwijl ook later de gelden door de raad worden gevoteerd. Wél zal verband met dit plan thans al overleg worden gepleegd met het be stuur van de polder Dreischor. De raad besloot vervolgens aan de ge meente Noordgouwe een subsidie van één cent per inwoner te verlenen ter viering van het 50-jarig bestaan van het ziekenhuis Schouwen Duiveland. Hierna werden aangeboden de ge meenterekening 1951 en de gemeente begroting 1953, welke beide in han den werden gesteld van een commis sie uit de raad. Op verzoek van de plaatselijke mid denstand werden door de raad rege lingen vastgesteld tot afwijking van de winkelsluitingswet 1952. Aller eerste werden 21 dagen, per jaar aan gewezen, waarop volledige ontheffing van de wet mogelijk blijft, verder werd bepaald, dat alle winkels op Dinsdagen na één uur gesloten moe ten zijn met uitzondering van de eni ge kapperszaak, de melkslijters zul len op Zondagen van 8 tot 9.30 uur mógen verkopen en de kapperszaak mag de eerste 5 dagen van de week tot 8 uur geopend blijven. Hierna be sloot de raad met het ziekenhuis Schouwen Duiveland een rekening- courantovereenkomst aan te gaan. Bij dë" rondvraag informeerde de -heer P. Klompe of er al iets bekend was óver het uitbaggeren van de ha ven Beldert. De voorzitter antwoord de hierop, dat nog steeds geen goed keuring voor het werk is ontvangen en dat dit vermoedelijk zijn oorzaak vindt in het feit, dat de. havengeld verordening nog niet is goedgekeurd door de Kroon. Renesse ZANGUITVOERING V.Z.O.S. In Renesse werd het seizoen dei- plaatselijke uitvoeringen geopend met de donateursuitvoering der ge- mèngde Zangvereniging V.Z.O.S. De waarnemend voorzitter, de heer C, Veerhoek, heette in zijn openings woord de aanwez:gen hartelijk wel kom, in het bijzonder de ere-voor- zitter, de heer W. H. Scholder, oud burgemeester van Renesse, en mr. G. F. Lunsingh Tonckens, burgemeester van Renesse. Spr. nam de prestaties van de zangvereniging in het afgelopen jaar onder de loupe en deelde mede, dat ter gelegenheid van het 50-jarig be staan der vereniging op 11 Juli 1953 het concours van de Zeeuwse Zan- gersbond te Renesse zal worden ge houden. De heer Veerhoek deed een beroep op de aanwezigen om lid dei- vereniging te worden; momenteel is het aantal leden te klein om in de toekomst een eerste prijs te kunnen behalen. De zangnummers vielen zeer in de smaak, en tussen deze nummers door werd een. toneelspel van Jos. Smits ,,'t Verleden Spreekt" opgevoerd. Een hartelijk applaus viel de spelers ten deel, een verdiende beloning voor het goede spel. De ere-vöorzitter sprak aan het slot woorden van dank tot het ge zelschap voor het gebodene. Hierna bleef men onder leiding van Kors- mans band nog lange tijd gezellig bfl- Badhuis en consultatie bureau voor 's-Heerenhoek? Tijdens de vergadering, welke de raad der gemeente 's-Heerenhoek Donderdag hield, deelde de voorzitter burgemeester C. F. A. M. van Hor- sigh mee, dat de mogelijkheid be staat tot het verkrijgen van bouw volume voor 'n woning, die bestemd zal zijn voor de distrlctszuster van de R.K.-kraamzorg en voor de zuster van het plaatselijk Wit-Gele Kruis. B. en W. willen hieraan vastkoppelen de bouw van een badhuis en tevens een consultatiebureau voor het Wit- Gele Kruis. Voor dit alles zal een plan worden opgemaakt. Voorts droeg de raad B. en W. op een eenvoudige verbouwing van het femeentehuis te doen begroten voor e vergroting van de raadzaal en de secretarie. DAMWED STRIJD De uitslagen van de damwedstiij- den in de achtste ronde van de club competitie der damverenig'ng Renes se waren: Jan KostenseK. B. Ho- ferland 02; Johan KostenseM. teur 02; Johan GeleijnseJac. Geleijnse 02; B. KrabbeM. Dale bout 02. De partijen W. BootJ. van der Werf en Jac. GeleijnseI. Moerland werden afgebroken. THOLEN UITBREIDING ELECTRISCH NET. Met de plannen voor uitbreiding van het electriciteitsnet van Tholen naar het buurtschap Molenvliet en Peukepolder is men reeds ver gevor derd. Zo goed als alle belanghebben den gaan accoord met de voorgestel de maatregelen en men verwacht, dat in het voorjaar de plannen verwezen lijkt worden. BOND VAN OUDEN VAN DAGEN. De afdeling Tholen van de Alge mene Bond van Ouden van Dagen hield een huishoudelijke vergadering, waarin de heer W. de Korte tot voor zitter van de afdeling Tholen werd gekozen. Oud-Vosse-meer ONGEVAL. Tijdens de verbouwingswerkzaam heden aan de woning van de heer C. Heijboer te Oud-Vossemeer kwam de heer D. Vaders van de zolder te val len. Hij wist zich echter nog met een arm aan een balk vast te grijpen, waarna hij door enige collega-metse laars uit zijn benarde positie werd bevrijd. Dokter Renes constateerde 'n scheur in liet schouderblad, terwijl ook het schoudergewricht beschadigd was. Tholen OUDSTE INWONER 97 JAAR. De heer L. K. van Dyk, oudste in woner van Tholen, zal vrijdag a.s. 97 jaar worden. Het zal de heer van Dijk, die oud-hoofd van de Normaalschool is, die dag aan b!ijken van belangstel ling en gelukwensen zeker niet ont breken. ZUID-BEVELAND Goes KON. NED. MIJ. VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. In hotel Tivoli te Goes hield voor de afdeling Goes van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor tuin bouw en plantkunde ir. W. van Soest, rijkstuinbouwconsulent, een causerie over zijn reis naar Amerika, toege licht met lichtbeelden. De voorzitter, de heer K. Goudswaard, deelde mede, dat er op 23 December een film ver toond zal worden over het kweken van bloembollen. In een slotwoord dankte hij de heer van Soest voor zijn lezing en wenste hem van harte geluk in zijn nieuwe werkkring. Spr. wees er op. dat Zeeland in de heer van Soest een voortreffelijk en werk zaam consulent verpest. Als blijk van waardering bood hij hem een klein geschenk aan. Kruiningen RAADSVERGADERING Dinsdagavond zal de gemeenteraad van Kruiningen in openbare vergade ring bijeenkomen. Op de agenda is o.a. vermeld een voorstel tot het ver lenen van een premie voor woning verbetering aan J. Jansen te Kruinin gen en J. Louwerens te Hansweert, tot vaststelling van de herziene partiële uitbreidingsplannen voor de kommen van Kruiningen en Hansweert, en een voorstel van het raadslid J. Witte, tot bestrating van de weg in de Molen- meet. Ditzelfde voorstel werd in de vorige vergadering door de raad ver worpen. Lang gekoesterde wens van de Prins vervuld. Prins Bernhard heeft Zaterdag een reeds eerder gekoesterde wens ver vuld: hfl heeft een „C-119 Flying Boxcar" van de Amerikaanse lucht macht gevlogen. De Prins maakte een vlucht van drie kwartier boven de staat Mary land, landde en steeg daarna weer op. Later keerde hh per vliegtuig te- naar New York. ,n zyn hotel te New York onder hield de Prins zich geruime tijd met de „maitre d' hotel Willem Klaas- sen, die uit Nederland afkomstig is. De heer Klaassen ontving een uitno diging de koninklyke familie by zyn eerstvolgende reis naar Nederland te bezoeken. Benzinemotoren op petroleum. Er bestaat op het ogenblik in auto mobilisten-kringen grote belangstel ling voor de vraag in hoeverre een nieuw apparaat, door een Nederland se machinefabriek in de handel ge bracht, het mogelijk maakt besparing te verkrijgen op de exploitatiekoster van bepaalde auto's. Door middel van bedoeld apparaat is het ni. mogelijk benzine-motoren op petroleum te la ten lopen. De technici van de K.N.A.C., A.N W.B. en E.V.O. zullen binnenkort over deze vinding rapporten uitbren gen. Gedwongen aftreden van Haagse wethouder? Maandag 8 December zal in de Haagse gemeenteraad een interpella tie worden gehouden, die wellicht een motie van wantrouwen en een ge dwongen aftreden van de wethouder van openbare werken, drs C. A. A. van Luttervelt, tot gevolg al hebbenz. Aan de wethouder wordt een ernstige beleidsfout verweten. Hij zou de Haag se raad en ook de leden van het col lege van B. en W. onjuist hebben voorgelicht in een voorstel tot de bouw van een rioolwater-zuiverings installatie, waarmede in totaal een bedrag van bijna 28 millioen is ge moeid. Rotterdams meisje snelste telextypiste van Nederland. Een 20-jarig meisje uit Rotterdam, mei. T. weevers, in dienst van de Rijkstelegraaf, heeft zich Zaterdag de snelste telextypiste van Nederland getoond. By een maximum van 4280 aanslagen per 10 minuten, dat de te lex aangesloten op een automatische zender Iran verwerken, haalde zy in de finale van de telexwedstrijd, waar mede de P.T.T. de viering van het 100-jarig bestaan der Rijkstelegraaf heeft besloten, niet minder dan 4037 aanslagen zonder één fout te maken en met slechts vier herstelde vergis singen. DAMMEN Competitie-uitslagen Zeeuwse Dambond Voor de Zeeuwse Dambond wei-den de volgende competitiewedstryden gespeeld, waarvan de uitslagen als volgt lulden: le klas: Gespeeld te Vllssingen tus sen Vlissingen II en Middelburg II: G. LuwemaC. P. de Vos 20; G. M. v. d. Voorde—J. Bliek 1—1; P. van BelzenA. Cornelissen 20; H. de Vlieger—H. Mes 2—0; C. Franke— J. v. d. Berge afg.; P. van Oorschot— M. Reijnhout 20; C. M. van Poelje P. Vendevlele 11; J. KosterP. de Kam 2—0; J. Rykse—W. Semeyn afg.; J. C. Nijssen—H. Overt veld 0— 2. In deze wedstrijd is de voorlopige uitslag 124 voor Vllssingen H. 2e klas: Afdeling „Walcheren". Gespeeld te Sint Laurens tussen Sint Laurens en „Lammerenöurg", Kou- dekerke: L. DavidseP. Besuyen 1— 1; B. VerburgI. Vinke 20; M. v. d. HeijdenL C. Flipse 0—2; L AdriaanseW. Koole 20; Iz. Wal ravenA. C. Koole 20; P. Sinke— A. Aarnoutse 20; C. StangeA. de Buck 1—1; W. RoozeC. Geljon 1— 1; B. v. d. BroekeL. de Pagter 2— 0; W. P. DavidseJ. Koppejan 20- „Lammerenburg" leed hier wel een gevoelige nederlaag, om met 173 van Sint Laurens te verliezen. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN ZEELAND. Voorronden-tournooi: hoofdklasse. P. MaasL. Goedbloed 20 en W HeydraIz. Porrey 20. le klas: groep „Walcheren": L. Da vidseP. van Boven 02; J. den HollanderJ. v. d. Berge 02; P. Coppoolse1. Vinke 20. le klas: groep „Beveland": A. van OverbeekeM. P. Breel 20; A. MnnsbergenJ. Schot 20; C. J. HollestellePh. Haverhoek 20; L. BackA. Mynsbergen 02. Jeugd-kampioenschap:" groep Wal cheren": mej. KasseH. Mes 11; A. BrasserW. Vogel 20; A. de BuckA. Geldof 20; J. Koppejan C. van Rijswijk 02. Groep „Beveland": G. GorseJ. Kluiver 02; P. BruggemanA. Robbe 02; P. LamainW. Vader 2—0. GYMNASTIEK Kring Zeeland Ned. Chr. Gymnastiekverbond. PINKSTEREN 1953 DEMONSTRA TIE TE BERGEN OP ZOOM. Vorige week vergaderde on- de voorzitterschap van de heer C. Landman in melksalon-Bustraan te Goes de Kring Zeeland van het Ned. Christ. Gymnastiek Verbond. Aanwe zig waren verenigingen uit Zeeuwsch- Vlaanderen, Walcheren en Zuid-Be veland, alsmede aigevaardjgden uit Bergen op Zoom. De heer Lummel 4kf* an een 9 Als gevolg van een storing in de kabel van 10.000 volt Is Zaterdagavond het Zin delijk deel van Amsterdam van stroom verstoken gebleven. 9 De directie van Bensdorp's chocolade fabrieken N.V. te Bussum heelt aan 30 personeelsleden ontslag aangezegd. Dit ontslag is een gevolg van het sluiten van de suikerwerkfabriek. Frankrijk en Rusland hebben het nieu we handelsverdrag bekrachtigd, dat vo rig jaar werd gesloten en zich uitstrekt over 5 jaar. Zaterdag is in Utrecht de jaarlijkse algemene vergadering gehouden van de anti-revolutionnaire jongeren studieclubs (Arjos). Tot voorzitter werd gekozen dr A. Veerman uit Delft Te Amsterdam is Zaterdagmiddag plot seling overleden de oud-hoofdredacteur van ..De Ochtendpost" en ..De Nieuwe Post", de heer L. A. Rodrigues Lopes De heer Lopes was de laatste maanden bezig aan een boek over verschillende gebeur tenissen, die zich tijdens de tweede oor log hebben voorgedaan. De kerken in Kenya hebben in verband met de slechter wordende toestand Zon dag een gebedsdag gehouden. Politie en militairen zetten hun operaties in de ge bieden van a'e Kikoejoes voort In Australië is op 66-jarige leeftijd zr. Elisabeth Kenny overleden. Zij verwierf bekendheid door een behandeling van kinderverlammlngspaüëüten met natte omslagen en een systeem van passieve bewegingen. Naar zij eens zeide was haar methode bij 7000 kinderen met succes toegepast. 9 Onder Ossendrecht is de bromfiets- rijder v. d. E. door een auto aangereden. Zwaar gewond werd hij naar het zieken huis te Bergen op Zoom vervoerd. Voor zijn leven wordt gevreesd, 9 De belangstelling voor de door prinses Beatrix en haar vriendinnen ontworpen rebusprij'svraag ten- bate van het Erefonds e dep voor oud-verpleegsters is zo groot, dat nog een millioen kaarten met een afdruk van de rebus zullen worden verspreid. Er is reeds een bedrag aan extra porti van f 20.000 binnen. 9 Oud-minister president prof. mr. P. S. Gerbrandy. die aan een middenooront steking lijdt, is in een Haags ziekenhuis opgenomen. 9 Sinds Vrijdag wordt een 58-jarige %-is- ser uit Roosteren vermist. In de schok ker. waarmee hij op de Maas voer, werd hij niet aangetroffen. uit Den Haag woonde als vertegen woordiger van het Chr. Verbond deze vergadering by. Na de gebruikelijke Jaarverslagen werden de zomerpiannen besproken. Op Pinksteren 1953 hoopt men een gezameniyk optreden te Bergen op Zoom te arrangeren, terwijl men op 20 December a.s. een zaalwedstryd voor dames en heren te Vllssingen wil houden. HANDBAL Geen selectiewedstrijden. Het technisch week-elnde van dis trict Zuid van het N.H.V. Is slechts gedeeltelijk geslaagd. De vergadering van de D.T.C. en de T.C.'s der Zeeuw se verenigingen werd bijgewoond door vertegenwoordigers van Hellas, Vol harding, Tonido uit Goes en Marathon uit Vlissingen. De overige verenigin gen lieten verstek gaan. De lezingen door de bondsofficials des avonds werden door ongeveer 30 handballers bezocht, waarvan slechts één lid uit Vlissingen. De training en de ontmoetingen tus sen de dames en heren van West N. Brabant en Zeeland moesten wegens de slechte terreingesteldheid worden afgelast. Ook de inhaalwedstrijden voor de eerste elftallen van Hellas in Eindho ven vonden geen doorgang. De vriendschappelijke wedstrijd tussen de heren van Marathon onder ling ging niet door, doch de dames en meisjes van Walcheren en Marathon kwamen wel tegen elkaar in het veld. De Marathon-dames wonnen met 81 en de meisjes van deze vereniging met 10—1. WIELRENNEN Ronde van Nederland op ongunstige tijd. Er zijn in Nederland stemmen op gegaan tegen het houden van de Ron de van Nederland van 17 tot 23 Augustus en terecht; in Nederland gaat immers een groot deel van de bevolking juist in deze periode met vacantie en de belangstelling voor de Ronde zal hieronder vermoedelyk wel lijden. Het is thans echter duidelijk geworden hoe men er toe kwam het belangrijkste wielergebeuren in ons land juist in deze tijd te houden. In het congres dat te Zürich werd ge houden om de internationale wieler sportkalender vast te stellen, zyn de Italianen met het bezwaar komen aandragen, dat zy de data van de Ronde van Italië naar 28 Mei moes ten verschuiven, omdat er in de reeds bepaalde tjjd voor deze ronde in Ita lië verkiezingen worden gehouden en de regering dan geen grote wed- stryden toestaat. Hierdoor verscho ven diverse belangrnke wielerronden en men was aanvankeiyk tegen het Italiaanse voorstel dan ook fel ge kant. Na urenlange discussies besloot men echter toch Italië zyn zin te ge ven en daér de klassieke ronde te houden van 28 Mei tot 14 Juni. Hier door moest echter ook de Ronde, van Zwitserland worden verschoven, met het gemelde gevolg voor de Rpnde van Nederland. Schietpartij bij arrestatie. In de buurtschap Blokdijk ge meente Blokker) heeft zich by de ar restatie van een 47-jarige tuinder, K.V., een ernstig incident voorge daan. V. was enige tyd geleden voor een economisch delict veroordeeld. Daar hy weigerde de boete te betalen, begaven twee wachtmeesters van de Rijkspolitie zich naar zyn woning om hem te arresteren. V. opende onver hoeds een deur en deed, gewapend met een groot mes, een vergeefse aanval op de politiemannen. Een van hen loste een schot, dat V. in de kaak trof. Na een tweede schot, dat geen doel trof, trok de tuinder zich m zyn woning terug en grendelde de deur, maar na een half uur gaf htj zich over. De weerspannige man werd in Utrecht geopereerd. Betere benzine op komst In de naaste toekomst zal in Ne derland betere benzine beschikbaar worden gesteld. Het octaangehalte zal van 70/72 tot 74/76 worden ver hoogd. De prys behoeft niet te stij gen, omdat de tankvrachten voor de ruwe olie zyn gedaald. 13. „Zou hyaar zelde de kleinste agent en de andere knikte, ter- wyl ze somber in de gol ven staarden, waar steeds groter wordende kringen de ónheilsplek aanduidden. „Een ongeluk ligt in een klein hoekje", merk te de grootste agent fi losofisch op, maar de Maat jammerde; „Wat, ongeluk! Hy heeft de schande niet willen over leven! Waarom doen jul lie niets om hem te red den! Kappie, ik kom!" En hy'Cïtlom op de ver schansing om het slacht offer na te duiken, doch de agenten grepen hem ieder aan een kant ste vig beet en trokken hem weer naar beneden. „Onmensen zyn jullie!" huilde de Maf „Moet die arme man dan zomaar verdrinker Hy worstelde nog steeds om los te kor- doch de grootste agent zei: „Schei toch :ferd! Je zou er immers ook aangaan? De oom is veel te sterk en bovendien zyn er en! Nee. ik denk niet, dat je je baas nog igziet!" Maar op hetzelfde ogenblik was Kappie, die in de verwarring kans had gezien, ongemerkt zyn hut te bereiken, druk bezig, zich onder de matars van zyn kooi te verbergen. UIT OE aether DINSDAG 2 DECEMBER. HILVERSUM 1.402 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws- en weerberichten. 8.15 Syro- phonette-orkest en solisten. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 .Licht baken". causerie 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. muziek. 11.00 Voor de vrouw. 11-30 Schoolradio 12.00 Angelus. 12.03 Me- Iropole Orkest en soliste. (12.30—12.33 Land- en tuinbouwmededelingen». 12.55 Zonnewijzer. 13 00 Nieuws en kath nws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Amusementsmu ziek. 14.00 Gevarieerd programma. 14.30 Gram. muziek. 15.00 „Hier Vrij Europa". 1520 ..Ben je zestig?" 16.00 Voor de zie ken 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties voor de jeugd. 17.45 Re geringsuitzending: Drs. R. Kool: „Suri- name's handel". 18.00 Gram. muziek. 1820 Sportpraatje. 18.30 RVU: Dr. C. J. Schuurman: „Van de vele problemen naar het ene grondprobleem". 19.00 Nws. 19.10 Gram. muziek 19.15 „Uit het Boek der Boeken", causerie. 19.30 Gram. mu ziek. 2025 De gewone man zegt er "t zijne van. 20.30 Radio Philharmonisch Orkest en solist, (plm. 21.10 Actualiteiten). 2150 Gram. muziek. 22.00 „Huwelijk ln op spraak". causerie. 22.15 Instrumentaal ensemble, sopraan, tenor en bas. 22.45 Avondgebed en Liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. muziek. AVRO: 7 00 Nieuws. 7.10 Gram. muziek. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram. mu ziek. VPRO: 750 Dagopening. AVRO: 820 Nieuws. 8.15 Gram. muziek. 8.45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram. mu ziek. 925 Voor de huisvrouw. 920 Gram. muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 K.V. U.: Drs. W. Proost; „De betekenis van de micro-organismen voor het dagelijks lé ven". 1120 Voor de zieken. 12.00 Accor deon- en mandolinemuziek. 1225 Gram. muziek. 12.30 Land- en tuinbouwmedede lingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Piano en solovox. 13.00 Nieuws. 13.15 Me dedelingen of gram. muziek. 1320 Dans- muzieft. 13.50 Gram. muziek. 14.00 „Zeg eens, Amerika1420 Gram. muziek. 14.40 Schoolradio. 15.00 Gram. muziek. 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Gram. muziek. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Gevarieerde muziek. 17.50 Militaire causerie. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Gevarieerde muziek. 18.50 .Paris voos parle". 1855 Musette orkest. 1920 Verzoekprogramma. 20.00 Nieuws. 20 05 Gevarieerd program ma. 21J5 Amusementsmuziek. 21.35 ,Jk weet. ik weet wat U niet weet". 21.50 Ti- roler muziek. 22.30 Mededelingen. 22.35 Lichte muziek. 22.45 Buitenlands over zicht. 23.00 Nieuws. 23.15 ..New York Cal ling". 2320—24.00 Gram. muziek. TELEVISIE NCRV. 20.15—21.45. 1. Journaal. 2. ..Kinderen, die niet thuis kunnen zijn". 3. Weerbe richt. Pauze. 4. Het verguldavocdje 5

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 13