KA?? IE NIEUWS UIT ZEELAND Sport en wedstrijden ZEEUWSCH-VLAANDEREN EN DE SMOKKELKONING Wissel Zeeuws-Vlaanderen MAANDAG 1 DECEMBER 1952 PROVINCIALE ZSSOWSB COURANT St. Nicolaas in Oostburg met muziek ontvangen. Zaterdagmiddag is onder grote be langstelling van jong en oud St. Ni colaas in Oostburg aangekomen. Aan de grens van de gemeente werd de Sint, die dit jaar in een open rytuig gezeten was, ontvangen door een comité van ontvangst, bestaande uit de heren P. A. van der Plas, J. van Male en A. J. Raes. Voorafgegaan door de muziekvereniging „Harmo nie", ging het naar de Markt. Hier had de officiële ontvangst plaats dooi de burgemeester van Oostburg. Van af het balkon van Hotel de Vuyst spraken burgemeester Hoekzema en Sint de zeker duizend kinderen toe. Na een korte rondgang door Oost burg werd een bezoek gebracht aan het ziekenhuis, waarna ook het oude mannen- en vrouwenhuis werd be zocht. Hierna volgde een tweede rondgang door alle straten van Oost burg, waarbq het tamboer- en pijper corps „Juliana" uit Middelburg voor de muzikale opluistering zorgde. Let op de stoplichten! Tijdens de herstelwerkzaamheden aan de verkeersweg Schoondgke Oostburg, welke thans in uitvoering zijn is het nodig, dat op bepaalde ge deelten éénrichtingverkeer geldt. Teneinde de weggebruikers hier at tent op te maken, wordt gebruik ge maakt van stoplichten in de kleuren rood (onveilig) en groen (veilig). Op verzoek van de Rijkspolitie wijzen wij er voor velen wellicht ten over vloede op, dat men bij het aan gloeien van de rode lamp moet stop pen en wachten op het aangloeien van de groene lamp .alvorens de reis kan worden voortgezet. Breskens UITVOERING Vrijdag en Zaterdag werd te Bres kens voor een volle zaal een uitvoe ring gegeven in het gemeentelijke ontspanningsgebouw door de muziek vereniging „Uit het Volk, Voor het Volk" in samenwerking met de to neelvereniging „Thalia". De opening geschiedde door de waarnemend voorzitter, de heer I. den Hulster, die de aanwezigen op wekte vooral de jeugd voor het mu ziekleven te willen interesseren, daar de vereniging arm is aan jeugdleden. Voor de pauze werd onder leiding van de heer J. Anthon'isse een vijftal nummers ten gehore gebracht. Na de pauze was het de beurt aan „Thalia" die als winnaar van het toneelcon cours in Zeeuwsch-Vlaanderen toon de nog niets van zijn krachten inge boet te hebben, daar het blijspel ..De gehele stad was er vol van" van J. Emerson en Anita Loos op sublieme wijze werd vertolkt. DE SINT KOMT PER BOOT. Sint Nicolaas za' ook dit jaar op 5 December zijn r.**» naar Breskens per boot maken en hjopt om 9.15 uit Vlissingen in deze gemeente te arri veren. Na de officiële ontvangst brengt de Sint dan een bezoek aan de le, 2e, en 3e klassen van de verschil lende lagere scholen, terwijl de leer lingen uit de hogere klassen van deze scholen op een tractatie en een film voorstelling onthaald zullen worden in het verenigingsgebouw. Een col lecte, welke voor dit doel in Breskens werd gehouden, leverde niet minder dan 560,20 op. Oostburg AUTO'S BOTSTEN TEGEN ELKAAR Ter hoogte, van de hofstede-Brak man aan de Zuidandse straat is te Oostburg. een driewieler-auto van de heef A. F. M. uit Vlissingen in bot sing gekomen met de vrachtwagen van de heer J. M. uit Oostburg. Hét ongeval ontstond, doordat de vracht auto gedeeltelijk op de linkerzijde van de weg stond om een oplegger vast te koppelen. De bestuurder van de driewieler werd misleid door de koplampen van de vrachtauto en wilde rechts passeren. De vrachtwa gen werd licht beschadigd, doch de kleine auto liep zware schade op. Bovendien werd een der inzittenden, mevrouw M. uit Vlissingen licht ge wond. ,>BALI, EILAND DER 4X»EN" Zaterdagavond gaf de filmclub „Oostburg" voor haar leden een voor stelling van Nic. Draculic's opmerke lijke film „Bali, Eiland der Goden", waarin deze uit Soerabaja afkomsti ge cineast het prachtige eiland Bali met zijn uitzonderlijke sfeer uitne mend heeft getroffen. Als voorfilm werd een filmpje vertoond over spec tra, waarmede een beeld werd gege ven van de kennis, welke men van trillingen bezit. Groede NUTSAVOND. De avond, die de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen in Groede aan haar leden dit jaar bood, is wel zeer bijzonder goed bevallen. Dit keer trad op het gezelschap Kommer Kieijn. Dit gezelscnap, dat mist en regen had ge trotseerd, werd door de voorzitter van het Dep. Groede, dl'. M. W. Jongs- ma hartelijk verwelkomd, waarna hel allerlei vlotte scheties voor het voet licht bracht. Veel te vlug was deze geslaagde avond voorbij. Dr. Jongs- ma bracht de speelster en spelers har telijk dank. Terneuzen AQUARIUMHOUDERS BIJEEN. Onder voorzitterschap van de heer J. Bruggeman vergaderde Vrijdag avond in hotel „Centraal" te Terneu zen de aquariumhoudersvereniging „De Albino Zwaarddrager". Tot nieuw bestuurslid werd geko- zen de heer G. Bareman, terwijl ver der nog besloten werd aan de jaar vergadering in Januari a.s. een fees telijk karakter te geven. In verband met ruimtemoeilijkheden zal de vis- beurs worden verplaatst en voorlopig worden gehouden ten huize van de voorzitter, de heer J. Bruggeman. BAZAR VOOR „LAUDAMUS". Ten bate van het Christelijk koor „Laudamus" te Terneuzen werd door de vice-voorzitter, de heer C. Rouw, in gebouw „Pro Rege" een bazar ge opend. De bazar mocht zich in een behoorlijke belangstelling verheugen. WIELRIJDER BOTSTE TEGEN AUTO. Bij het passeren van een op de Baandijk te Terneuzen geparkeerde auto, kwam de wielrijder W. de D. in botsing met een hem tegemoetkomen de auto, bestuurd door zekere M. uit Terneuzen. D. kwam te vallen en liep lichte verwondingen aan het gelaat op. De auto werd licht beschadigd. Sluiskil LEDENVERGADER1N G CHR. KLEUTERSCHOOL Bestuur en leden van de Chr. kleu terschool te Sluiskil vergaderden on der vooi'zitterschap van de heer Chr. Vermeulen, die in zijn openingswoord de resultaten van het afgelopen jaar in herinnering bracht en dankte voor de medewérking, welke allerwege werd verl .d. Het jaa» verslag van de penning meester gaf een batig saldo aan. in de vacature van de heer G. van Spronsen werd de heer Benjamins als bestuurslid gekozen, terwijl de heer P. Oostdijk werd herkozen. i De heer Breur hield een inleiding over de betekenis van het christelijk kleuteronderwijs. Zcutespui PROP AGANDA-A VOND CHR. BESTURENBOND. In de Gereformeerde kerk te Zoute Spui werd onder auspiciën van de af deling Axel door de Chr. Besturen- Bond een propaganda-avond gehou den. De bijeenkomst werd geopend door de wnd. voorzitter, de heer J. van Doeselaar. Na het zingen van Ps. 68 10, gebed en schriftlezing, werd gezamenlijk gezongen Gezang 132 1 en 2. Vervolgens hield de heer C. Bras penning, hoofdbestuurslid van 't NCV een rede over het onderwerp „Wat doen wö voor onze welvaart", waarin hg o.m. mededeelde, dat de bond thanS 180.000 leden telt. Na de pauze was er een samenspel onder leiding van de heer B. Knieriem uit Axel, waar een ieder aan kon deelnemen. Voorts waren er voordrachten, decla matie en samenspraken, waarna de heer Braspenning een slotwoord sprak. WALCHEREN Veere AANBESTEDING. Ten gemeentehuize van Veere werd aanbesteed het bouwen van vijf woningen. De inschrijving was als volgt: Gevaerts en Berghoef f 55.500; De Pagter en Van Sluijs f 51.000; Walraven, St. Lam-ens f 50.900; Geschiere, Middelburg. 49.800: P. de Voogd, Veere f 49.000; C. Haeck, Souburg, f 48.993; Mesu, St Laurens, f 47.175: J. P. de Kok, Vlissingen, f 46.350; Van Schaik en Gilde f 45.850; Van Doorn, St. Lau rens f 45.650; Blankenburgh, Nieuw- dorp f 45.350; J. Olieslager, Middel burg f 45.300; L. Goedbloed, Veere, f 45.150. Marktberichten VISMIJN VEERE 29 Nov.: Export garnalen 576 kg 84— 1.10. Ongesorteerde vis 12 kg 42. Wulken 6 kg 38. Alles per kg. FEUILLETON EN JIMMY BROWN Door bijzondere omstandigheden verschijnt ons blad vandaag zonder het feuilleton en de strip „Jimmy Brown als diepzeeduiker". Lang gekoesterde wens vein de Prins vervuld. Prins Bernhard heeft Zaterdag een reeds eerder gekoesterde wens ver vuld: hij heeft een „C-119 Flying Boxcar" van de Amerikaanse lucht macht gevlogen. De Prins maakte een vlucht van drie kwartier boven de staat Mai-y- land, landde en steeg daarna weer op. Later keerde hij per vliegtuig te rug naai- New York. In zijn hotel te New York onder hield de Prins zich geruime tijd met de „maitre d' hotel", Willem Klaas- sen, die uit Nederland afkomstig is. De heer Klaassen ontving een uitno diging de koninklijke familie bg zijn eerstvolgende reis naar Nederland te bezoeken. Badhuis en consultatie bureau voor 's-Heerenhoek? Tijdens de vergadering, welke de raad der gemeente 's-Heerenhoek Donderdag hield, deelde de voorzitter burgemeester C. F. A. M. van Hor- sigh mee, dat de mogelijkheid be staat tot het verkrijgen van bouw volume voor 'n woning, die bestemd zal zijn voor de districtszuster van de R.K.-kraamzorg en voor de zuster van het plaatselijk Wit-Gele Kruis. B. en W. willen hieraan vastkoppelen de bouw van een badhuis en tevens een consultatiebureau voor het Wit- Gele Kruis. Voor dit alles zal een plan worden opgemaakt. Voorts droeg de raad B. en W. op een eenvoudige verbouwing van het gemeentehuis te doen begroten voor de vergroting van de raadzaal en de secretarie. Onbewaakte overweg. Afsluiting er, bewaking van de spoor weg-overgang bg de zg. „Derde Ver korting" op de spoorbaan Axel-Hulst zullen met ingang van heden 1 December worden opgeheven. Corn Boys door De Zeeuwen met 31 verslagen. De wedstrijd tussen Corn Boys en Le Zeeuwen te Sas van Gent was vooral in het begin door goed samen spel aan beide zijden, het aankijken ten volle waard. Slechts 6 minuten ru de aftrap opende Corn Boys de Score, toen midvoor Verschelden met een hard schot de Zeeuwen-doelman passeerde (10). De Zeeuwen lan ceerde hierna een fel offensief om de gelijkmaker in de touwen te werken, hetgeen na 14 minuten ook gelukte Lij een aanval, waar de mannen uit Sas er niet veel aan te pas kwamen (.11). Van toen af kreeg het pu- Kiek een wedstrijd te zien, waarin het er alleen maar om ging de lei ding te nemen en eventueel te behou den. Er werd hard maar zeer sportiel gespeeld en dit veranderde niet toen enige minuten voor de rust de Zeeu- ven-midvoor handig door de verdedi ging heen dribbelde en onhoudbaar ir.schoot (12). Na de hervatting werd het spelpeil merkbaar minder en men kon zien, cat beide ploegen voor de rust hun kruit verschoten hadden; de aanval len werden slordig van afwerking en de verdedigingen kr egen wat meer de Lans hun spel te ontplooien. Een foutje van de verdedigers kostte Corn Boys 7 minuten voor het einde nogmaals een doelpunt (13) Een serie aanvallen van de Sas3enaren leverde geen resulaat meer op, zodat met 13 in het voordeel van De Zeeuwen het einde kwam. Benzinemotoren op petroleum. Er bestaat op het ogenblik in auto mobilisten-kringen grote belangstel ling voor de vraag in hoeverre een nieuw apparaat, door een Nederland se machinefabriek in de handel ge bracht, het mogelijk maakt besparing bedoeld apparaat is het nJ. mogelijk benzine-motoren op petroleum te la ten lopen. De technici van de K.N.A.C., A.N W.B. en E.V.O. zullen binnenkort over deze vinding rapporten uitbren gen. Gedwongen aftreden van Haagse wethouder? Maandag 8 December zal in de Haagse gemeenteraad een interpella tie worden gehouden, die wellicht een motie van wantrouwen en een ge dwongen aftreden van de wethouder van openbare werken, drs C. A. A. van Luttervelt, tot gevolg al hebbenz. Aan de wethouder wordt een ernstige beleidsfout verweten. Hij zou de Haag se raad en-ook de leden van het col lege van B. en W. onjuist hebben voorgelicht in een voorstel tot de bouw van een rioolwater-zuiverings installatie, waarmede in totaal een bedrag van bijna 28 millioen is ge moeid. Rotterdams meisje snelste telextypiste van Nederland. Een 20-jarig meisje uit Rotterdam, mej. T. Weevers, in dienst van de Rijkstelegraaf, heeft zich Zaterdag de snelste telextypiste van Nederland getoond. Bg een maximum van 4280 aanslagen per 10 minuten, dat de te lex aangesloten op een automatische zender kan verwerken, haalde zg in de finale van de telexwedstrgd, waar mede de P.T.T. de viering van het 100-jarig bestaan der Rgkstelegraaf heeft besloten, niet minder dan 4037 aanslagen zonder één fout te maken en met slechts vier herstelde vergis singen. Clinge had tegen Zeelandia geen geluk. Clinge heeft in de wedstrijd tegen het bezoekende Zeelandia van meet af alle zeilen moeten bijzetten om zich de Middelburgers van het l(jt te houden voorzover dat al mogelijk was. De i* rate 20 minuten had Zee landia hei beste van het spel, toen herstelde Clinge zich enigszins maai de grenskanters konden toch niet voorkomen dat 'n doorbraak van de Zeelandia-rechtsbuiten keeper Willaert kansloos sloeg. (0-1). Clinge kwam er hierna wel wat beter in maar het afwerken van de aanvallen bleef onvoldoende, zodat met 0-1 in het voordeel van Zeelandia werd ge draaid. Na de hervatting kroop Zeelandia herhaalde malen door het oog van een naald, maar de Clingenaren had den teveel met pech te kampen om nog een tegenpunt te kunnen scoren. De keeper van Zeelandia verkeerde bovendien in topvorm en wist de ge vaarlijkste ballen te keren. In de 23e minuut na de rust kregen de gastheren een penalty toegewezen, omdat een der bezoekers de bal met de hand speelde. Zeelandia stond er op dat met een meetlat zou worden bepaald waar de "witte stip" wel moest zijn omdat deze door de regen verdwenen was. Toen dit gebeurd was en de penalty werd genomen, liepen de Middelburgers echter te vlug in, zodat na nogmaals meten de strafschop moest worden over genomen. Ditmaal ging de bal ech ter 5 meter naast. Een en ander had op de uitslag verder geen invloed zodat Zeelandia met een wat geflat teerde overwinning de terugtocht kon aanvangen Biervliet door R.C-S. in eigen huis geklopt. Het is Biervliet tegen RCS niet ge lukt een overwinning of zelfs maar een gelijk spel te behalen. De regel matige aanvallen van RCS waren beter afgewerkt en voornamelijk hier aan hebben de Souburgers hun over winning te danken als is deze vermoe delijk wel enigszins buiten verwach ting geweest. In de 20e minuut slaag de J. Schinkel er in een door de kee per gemiste bal in het Biervliet-net te doen belanden. (0-1): Na nog een dergelijke gevaarlijke misser van de keeper, die echter door ingrijpen van de linksback van Biervliet J. Wisse onschadelijk werd gemaakt, trok Biervliet wat meer ten aanval. Door slordig afwerken leverde dit offensief echter aanvankelijk geen resultaat op. Pas 10 minuten voor de rust ontstond uit een scrimmage voor het RCS-doel het eerste en eni ge Biervliet-doelpunt. De tweede helft met een wisselend spel, dat niet op hoog peil stond leverde voor het hardwerkende RCS nog twee doel punten op van Keulemans en Schin kel. Met een verdedigend RCS en een sterk gedeprimeerd Biervliet in de aanval kwam tenslotte het einde. Biervliet was op eigen terrein met 3-1 geklopt. dammen Competitie-uitslagen Zeeuwse Dambond Voor de Zeeuwse Dambond werden de volgende competitiewedstrijden gespeeld, waarvan de uitslagen als volgt luiden: le klas: Gespeeld te VlLsslngen tus sen Vlissingen H en Middelburg II: G. Luwema—C. P. de Vos 20; G. M. v. d. Voorde—J. Bliek 1—1; P. van BelzenA. Co melissen 20; H. de Vlieger—H. Mes 2—0; C. Franke— J. v. d. Berge afg.; P. van Oorschot M. Reünhout 2—0; C. M. van Poelje P. Vendeviele 11; J. KosterP. de Kam 2—0; J. Rijkse—W. Semetfn afg.; J. C. NgssenH. Overtveld 0— 2. In deze wedstrgd is de voorlopige uitslag 124 voor Vlissingen II. 2e klas: Afdeling „Walcheren". Gespeeld te Sint Laurens tussen Sinl Laurens en „Lammerenüurg", Kou- dekerke: L. DavidseP. Besuqen 1 1; B. Verburg—I. Vinke 2—0; AL v. d. Hegden—I. C. Flïpse 0—2; L AdriaanseW. Koole 20: Iz. Wal ravenA. C. Koole 20; P. Sinke— A. Aarnoutse 2—0; C. Stange—A. de Buck 11; W. RoozeC. Gel Jon 1 1; B. v. d. BroekeL. de Pagter 2 0; W. P. DavidseJ. Koppejan 2U. „Lammerenburg" leed hier wel een gevoelige nederlaag, om met 173 van Sint Laurens te verliezen. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN ZEELAND. Voorronden-tournooihoof dklasse P. MaasL. Goedbloed 2-0 en W HeydraIz. Porrey 20. le klas: groep „Walcheren": L. Da vidseP. van Boven 02; J. den HollanderJ. v. d. Berge 02; P. CoppoolseL Vinke 20. ié klas: groep „Beveland": A. van OverbeekeM. P. Breel 20; A. MijnsbergenJ. Schot 20; C. J. HoüestellePh. Haverhoek 20; L. BackA. Mijnsbergen 02. Jeugd-kampioenschap: groep „Wal cheren": mej. KasseH. Mes 11; A. BrasserW. Vogel 20; A. de BuckA. Geldof 20; J. Koppejan C. van Rijswijk 0—2. Groep „Eeveland": G. GorseJ. Kluiver 02; P. BruggemanA Robbe 02; P. LamainW. Vader 2—0. GYMNASTIEK Kring Zeeland Ned. Chr. Gymnastiekverbond. PINKSTEREN 1953 DEMONSTRA TIE TE BERGEN OP ZOOM. Vorige week vergaderde on- de voorzitterschap van de heer C. Landman in melksalon-Bustraan te Goes de Kring Zeeland van het Ned. Christ. Gymnastiek Verbond. Aanwe zig waren verenigingen uit Zeeuwsch- Vlaanderen, Walcheren en Zuid-Be veland, alsmede afgevaardigden uit Bergen, op Zoom. De heer Lummel ^CCUIVS in een Ais gevolg van een storing in öe kabel van 10.000 volt is Zaterdagavond het Zui delijk deel van Amsterdam van stroom verstoken gebleven. De directie van Bensdorp's chocolade fabrieken n.V. te Bussum heeft aan 30 personeelsleden ontslag aangezegd. Dit ontslag is een gevolg van het sluiten van de suikerwerkfabriek. Frankrijk en Rusland hebben het nieu we handelsverdrag bekrachtigd, dat vo rig jaar werd gesloten en zich uitstrekt over 5 jaar. Zaterdag is in Utrecht de jaarlijkse algemene vergadering gehouden van de anti-revolutionnaire jongeren studieclubs (Arjos). Tot voorzitter werd gekozen dr A. Veerman uit Delft. Te Amsterdam is Zaterdagmiddag plot seling overleden de oud-hoofdredacteur van „De Ochtendpost" en ..De Nieuwe Post", de heer L. A. Rodrigues Lopes De heer Lopes was de laatste maanden bezig aan een boek over verschillende gebeur tenissen. die zich tijdens de tweede oor log hebben voorgedaan, De kerken in Kenya hebben in verband met de slechter wordende toestand Zon dag een gebedsdag gehouden. Politie en militairen zetten hun operaties in de ge bieden van de Kikoejoes voort. In Australië is op 66-jarige leeftijd zr. Elisabeth Kenny overleden Zij verwierf bekendheid door een behandeling van kinderverlammingspatiënten met natte omslagen en een systeem van passieve bewegingen. Naar zij eens zeide was haar methode bij 7000 kinderen met succes toegepast. Onder Ossen dr echt is de bromfiets rijder v. d. E. door een auto aangereden. Zwaar gewond werd hij naar het zieken huis te Bergen op Zoom vervoerd. Voor zijn leven wordt gevreesd. 0 De belangstelling voor de door prinses Beatrix en haar vriendinnen ontworpen rebusprijsvraag ten- bate van het Erefonds voor oud-verpleegsters is zo groot, dat nog een millioen kaarten met een afdruk van de rebus zullen worden verspreia. Er is reeds een bedrag aan extra porti van f 20.000 binnen. 0 Oud-minister president prof. mr. P S. Gerbrandy, die aan een middenooront steking lijdt, is in een Haags ziekenhuis opgenomen. 0 Sinds Vrijdag wordt een 58-jarige vis ser uit Roosteren vermist. In de schok ker. waarmee hij op de Maas voer, werd hij niet aangetroffen. Schietpartij bij arrestatie. In de buurtschap Blokdijk (ge meente Blokker) heeft zich bij de ar restatie van een 47-jarige tuinder, K.V., een ernstig incident voorge daan. V. was enige tijd geleden voor een economisch delict veroordeeld. Daar hij weigerde de boete te betalen, begaven twee wachtmeesters van de Rijkspolitie zich naar zijn woning om hem te arresteren. V. opende onver hoeds een deur en deea, gewapend met een groot mes, een vergeefse aanval op de politiemannen. Eén van hen loste een schot, dat V. in de kaak trof. Na een tweede schot, dat geen doel trof, trok de tuinder zich in zijn woning terug en grendelde de deur, maar na een half uur gaf hii zich over. De weerspannige man werd in Utrecht geopereerd. Betere benzine op komst In de naaste toekomst zal in Ne derland betere benzine beschikbaar worden gesteld. Het octaangehalte zal van 70/72 tot 74/76 worden ver hoogd. De prijs behoeft niet te stij gen, omdat de tankvrachten voor d« ruwe olie zijn gedaald. 13. „Zou hijaar zelde de lileinste agent en de andere knikte, ter wijl ze somber in de gol ven staarden, waar steeds groter wordende kringen de onheilsplek aanduidden, „Een ongeluk ligt in een klein hoekje", merk te de grootste agent fi losofisch op, maar de Maat jammerde: „Wat, ongeluk! Hij heeft de schande niet willen over leven! Waarom doen jul lie niets om hem te red den! Kappie, ik kom!" En hg klom op de ver schansing om het slacht offer na te duiken, doch de agenten grepen hem ieder aan een kant ste vig beet en trokken hem weer naar beneden. „Onmensen zijn jullie!" huilde de Maat. „Moet die arme man dan zomaar verdrinken?" Hij worstelde nog steeds om los te komen, doch de grootste agent zei: „Schei toch uit. sufferd! Je zou er immers ook aangaan? De stroom is veel te sterk en bovendien zijn er haaien! Nee, ik denk niet, dat je je baas nog terugziet!" Maar op hetzelfde ogenblik was Kappie, die in de verwarring kans had gezien, ongemerkt zijn hut te bereiken, druk bezig, zich onder de matars van zjjn kooi te verbergen. uit Den Haag woonde als vertegen woordiger van het Ciir. Verbond deze vergadering b\j. Na de gebruikelijke Jaarverslagen werden de zomerpiannen besproken. Op Pinksteren 1953 hoopt men een gezamenlijk optreden te Bergen op Zoom te arrangeren, terwijl men op 20 December a.s. een zaaiwedsU'ijd voor dames en heren te Vlissingen wil houden. HANDBAL Geen selectiewedstryHen. Het technisch week-einde van dis trict Zuid van het N.H.V. is slechts gedeeltelijk geslaagd. «De vergadering van de D.T.C. en de T.C.'s der Zeeuw se verenigingen werd bijgewoond door vertegenwoordigers van Hellas, Vol harding, Tonido uit Goes en Marathon uit Vlissingen. De overige verenigin gen lieten verstek gaan. De lezingen door de bondsofficials des avonds weiden door ongeveer 30 handballers bezocht, waarvan slechts één lid uit Vlissingen. Dc training en de ontmoetingen tus sen de dames en heren van West N. Brabant en Zeeland moesten wegens de slechte terreingesteldheid worden afgelast. Ook de inhaalwedstrijden voor dc eerste elftallen van hfellas in Eindho ven vonden geen doorgang. De vriendschappelijke wedstrijd tussen de heren van Marathon onder ling ging niet door, doch de dames en meisjes van Walcheren en Marathon kwamen wel tegen elkaar in het veld. De Marathon-dames wonnen met 81 en de meisjes van deze vereniging met 10-1. WIELRENNEN Ronde van Nederland op ongunstige tijd. Er zijn in Nederland stemmen op gegaan tegen het houden van de Ron de van Nederland van 17 tot 23 Augustus en terecht; in Nederland gaat immers een groot deel van de bevolking juist in deze periode met vacantie en de belangstelling voor de Ronde zal hieronder vermoedelijk wel lijden. Het is thans echter duidelijk geworden hoe men er toe kwam het belangrijkste wielergebeuren in ons land juist in deze tijd te houden. In het congres dat te Zürich werd ge houden om de internationale wieler sportkalender vast te stellen, zijn de Italianen met het bezwaar komen aandragen, dat zij de data van de Ronde van Italië naar 28 Mei moes ten verschuiven, omdat er in de reeds bepaalde tijd voor deze ronde in Ita lië verkiezingen worden gehouden en de regering dan geen grote wed strijden toestaat. Hierdoor verscho ven diverse belangrijke wielerronden en men was aanvankelijk tegen het Italiaanse voorstel dan ook fel ge kant. Na urenlange discussies besloot men echter toch Italië zijn zin te ge ven en daar de klassieke ronde te houden van 28 Mei tot 14 Juni. Hier door moest echter ook de Ronde van Zwitserland worden verschoven, met het gemelde gevolg voor de Ronde van Nederland. KLANKEN uit de AETHER dinsdag 2 december. hilversum 1.402 m. 7.00—24.00 kro. KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Sym- phonette-orkest en solisten. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 ..Licht baken". causerie 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. muziek. 11.00 Voor de vtouw. 11.30 Schoolradio 12.00 Angelus. 12 03 Me- tropole Orkest en soliste. (12.30—12.33 Land- en tulnbouwmededelingen). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kath nws. 13-20 Actualiteiten. 13.25 Amusementsmu ziek. 14.00 Gevarieerd programma. 14.50 Gram muziek 15.00 „Hier Vrij Europa". 15.30 ..Ben je zestig?" 16.00 Voor de zie ken 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties voor de jeugd. 17.45 Re geringsuitzending: Drs. R. Kool: „Suri- name's handel". 18.00 Gram. muziek. 1820 Sportpraatje. 13.30 RVU: Dr. c. j. Schuurman: „Van de vele problemen naar het ene grondprobleem" 19.00 Nws. 19.10 Gram. muziek 19.15 „Uit het Boek der Boeken", causerie. 19.30 Gram. mu ziek. 20.25 De gewone man zegt er 1 zijne van. 20 30 Radio Philharrr.onisch Orkest en solist, (plm. 21.10 Actualiteiteni 2150 Gram. muziek. 22.00 „Huwelijk in op spraak". causerie. 22.15 Instrumentaal ensemble, sopraan, tenor en bas. 22.45 Avondgebed en Liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. muziek. HILVERSUM n. 298 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. muziek. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram. mu ziek. VPRO: 750 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. muziek. 8.45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram. mu ziek. 925 Voor de huisvrouw. 920 Gram. muziek. 10,50 Voor de kleuters. 11.00 R.V. U.: Drs. W. Proost: „De betekenis van de micro-organismen voor het dagelijks le ven". 11.30 Voor dfe zieken. 12.00 Accor_ deon- en mandolinemuziek. 1225 Gram. muziek. 12.30 Land- en tuinbouwmedede- Ungen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Plano en sölovox. 13.00 Nieuws. 13.15 Me dedelingen of gram muziek. 1320 Dans muziek. 13.50 Gram. muziek. 1450 ..Zeg eens. Amerika1420 Gram. muziek. 14.40 Schoolradio. 15.00 Gram. muziek. 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Gram. muziek. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Gevarieerde muziek. 17.50 Militaire causerie. 1850 Nws. 18.15 PianospeL 18.30 Gevarieerde muziek. 18.50 .Paris vous parle". 1855 Musette-orkest. 1920 Verzoekprogramma. 20.00 Nieuws. 20 05 Gevarieerd program ma. 21.15 Amusementsmuziek. 2133 „tk weet, Ik weet wat U niet weet". 21.50 ti- roler muziek. 22.30 Mededelingen. 22.35 Lichte muziek. 22.45 Buitenlands over zicht. 2350 Nieuws. 23.15 ..New York Cal ling". 2320—24.00 Gram. muziek. TELEVISIE NCRV. 20.15—21.45. 1. JournaaL 2. „Kinderen, die niet thuis kunnen zijn". 3. Weerbe richt. Pauze. 4. Het verguldavondje. 5. Dagsluiting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 11