kwaliteit go - TRIUMPH Gezondheidsdienst voor Dieren verrichtte belangrijk werk EMIGRANTEN Zeeuwse Aimanak altijd ts PRAE-ADVIES VAN B. EN W. WERD TERUGGENOMEN MIDDELBURG IN JULI 1953 BIJZONDER AANTREKKELIJK PUROL GENEEST t PR OV IN CI ALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 29 NOVEMBER 1952 DE M1NERALENVOORZIENING IN ZEELAND. In Januari aanbesteding bouw nieuw laboratorium Het werk van de Provinciale Gezondheidsdienst voor Dieren voor de ge zondmaking van de Zeeuwse veestapel en het voorkomen van veeziekten wordt steeds meer gedragen door allen, die hierby betrokken zyn. De resul taten van de verrichte arbeid doen ook duldeiyk zien, dat deze dienst van niet genoeg te waarderen belang voor de veehoudery in onze provincie is. Deze conclusie mag worden getrokken uit de vele mededelingen en opmer- kingen, welke Vrijdagmiddag werden gedaan op de In „de Prins van Oran je" te Goes gehouden jaariykse algemene vergadering van deze stichting. der oorzaken van steriliteit onder de jonge dieren. Met de K.I. gaat het goed. Er werden byna 10.000 dieren kunstmatig geïnsemineerd. Alleen is de proef met geiten mislukt. De veu lenziekte heeft men nog niet tot een oplossing kunnen brengen. Onder de koudbloedveulens komt een zeer gro te sterfte voor, veel meer dan onder het warmbloedras. Nadat dr. Wagenaar nog enkele vragen had beantwoord, kreeg het be stuur machtiging statuten en regle ment aan te passen aan de nieuwe wet voor de bestrijding van de run- der-t.b.c. DE MINERALEN-VOORZIENING IN ZEELAND. Vervolgens was het woord aan de adj. directeur, de heer G. Grootenhuls, die in een lezing enige mededelingen deed over zijn studie naar de minera len-voorziening in Zeeland. Hoewel deze materie nog veel onderzoekingen zal vereisen, liet spr. uitkomen, dat het ontbreken of niet in voldoende hoeveelheid aanwezig zijn van bepaal de mineralen in de voeding, met n l me voor Zeeland phosphor en natrium, oorzaak kan zijn van verschillende ziekten e.d. Als resultaat van zijn on derzoekingen heeft de heer Grooten huis bereikt, dat het Bedrijfschap voor Veevoeder toestemming heert gegeven, dat voor Zeeland een nieuw mineralenmengsel in productie werd gebracht. Dit mengsel bevat ongeveer het derde gedeelte.van de kalk en 2% keer zoveel phosphor als het oude mengsel en bovendien meer dan de dubbele hoeveelheid natrium, waar door een tegenwicht tegen het kali- umoverschot wordt gevormd. Het mengsel wordt tot dusver door 3 fa brikanten gemaakt en er Is reeds 3000 By de opening kon de voorzitter, cje lieer A. Geschiere J.Hzn., dit reeds met voldoening vaststellen, met ver wijzing naar de t.b.c.-bestryding. Ter- wgl Zeeland volgens het nationale plan eerst in 1955 t.b.c.-vrij zou moe ten zijn, zal dit door het initiatief van de veehouders zelf, waarschynlgk reeds op 1 November 1953 het geval zyn. De rekening en verantwoording van de penningmeester over het boekjaar 1951/'52 werd goedgekeurd en de be groting 1952/v53 werd vastgesteld met een eindcijfer van f 328.996 en een post onvoorzien van 885.De machtiging aan het bestuur om een hypothecaire lening van 100.000 by de Coöp, Boerenleenbank te St. Maar tensdijk te sluiten, voor de bouw van een nieuw laboratorium en conciërge woning werd zonder meer verleend. De aanbesteding zal op 5 Januari ge schieden. OVERZICHT DER WERKZAAMHEDEN. Hierna gaf de directeur, dr. G. Wa genaar een uitvoerig verslag over de werkzaamheden in het afgelopen boekjaar. Er werd een grote vooruit gang geboekt op het terrein van de t.b.c.-bestryding. De werkzaamheden op het laboratorium namen toe. Het reactiepercentage bedroeg deze win ter 4,3 (3433 reageerders) tegen over 8 vorig jaar en 12 eerver leden laar. Bij het begin van het on derzoek waren 75 bedryven t.b.c.- vry, terwijl dit per 1 November jl. reeds tot 94 gestegen was. Er wa ren nog slechts 375 bedrijven niet vry. Voor 1848 dieren werd de gewone re- ageerderssubsïdie uitbetaald, waarby het bedrag gemiddeld 136 per dier bedroeg, tegenover 122 in het vorige boekjaar. Het aantal tegenvallers op vrye bedryven bleef tameiyk hoog. Er werden nog 69 openlrjders gevon den. In de nationale „pot" voor de t.b. c.-bestryding heeft Zeeland nog een saldo van 279.343, hetgeen gunstig is. Met dankbaarheid gewaagde dr. Wagenaar ook van de medewerking van de slachthuizen te Middelburg en i Vlissingen, die van Iedere geslachte koe de uitslag van de sectie mede deelden. Hieruit kon worden gecon cludeerd, dat van de uit Zeeland af komstige dieren met t.b.c. slechts weinige niet bekend waren. De dienst werkt dus goed. Na deze gunstige ervaringen, waar schuwde dr. Wagenaar voor de vogel- t.b.c., die in Zeeland zorgen baart, daar deze naar zyn stellige overtui ging ook op vele bedryven runder- t.b.c. veroorzaakt. In Walcheren werd gestart met de Abortus-Bang bestryding, hetgeen geschiedde door het nemen van melk- monsters aan de fabrieken, gevolgd door een onderzoek op het betrokken veehoudersbedrijf. Van de onderzoch te busmonsters bleek er 20,9 be smet te zijn. Inenting van kalveren zal voor de abortus-bang bestryding niet gemist kunnen worden, Ook de para-t.b.c. komt de laatste tyd meer voor in Zeeland. Na te hebben gewe zen op het onderzoek van de veevoe ding, waarover de heer Grootenhuis in een lezing later meer mededeelde, vroeg dr. Wagenaar nog aandacht voor de vergiftiging van het vee door sproeistoffen. Verder had de on vruchtbaarheid de belangstelling van de dienst. Eenzydige voeding is een Advertentie voor Nw. Zeeland de Woningen opge bouwd te leveren. Verder speciale typen voor Canada en Australië. Voor tydelyke huisvesting kan worden ge zorgd. JARINO RODEN (Dr.) EEN DAG... Aan grote dingen had de dag ons weinig waardevols gebracht, zodat wij tegen het vallen van de avond besloten het meer in de kleine vreug den des levens te zoeken. Vooralsnog bepaalden w\j ons hardnekkig bij één kleine vreugde, welke ons ongetwijfeld nog bescho ren zou zyn, alvorens de reis Ter- neuzenVlissingen volbracht was. Het kopje koffie. Het kopje koffie van de Provinciale boot Van Sluiskil tot Breskens bepaal den wij onze gedachten bij het geu rige vocht, dat wij verwarmend door onze keel zouden doen glijden. Géén gróte gedachten, zult ge zeg gen. Maar wat zou dat f Ge moet de omstandigheden in aanmerking ne men Koude, vocht en weinig waar devols De koffie kwam en peinzend starend naar het grauwe Schelde- water verrichtten wij de noodza kelijke handelingen met het zakje suiker, het lepeltje en het brouwsel- Bedachtzaam schudden wij de sin- Teer nog steeds naar buiten sta rend in het kopje. Eerst toen wy drinken wilden, ont waarden wy de suiker. In de asbak. Een dag om op te schieten. gem tg. verkocht. Wanneer in de komende winter by voederproeven met het nieuwe meng sel gunstige resultaten worden be reikt, zal men het Bedrijfschap ver zoeken dit mengsel ook door de mengvoeders voor te schryven. Enke le opmerkingen van veehouders over incidentele toediening van phosnhor bewezen wel dat de heer Grootenhuis met zyn onderzoekingen op de goede weg is. Na de rondvraag werd hierop de vergadering gesloten. Goes heeft tekort van f 175.000 op begroting 1953 Tijdens de Vrijdag gehouden ver gadering van de raad Goes, werden formeel de gemeente-begroting en de bedrijfsbegrotingen voor 1953 aange boden. Het tekort bedraagt f 175.000. terwijl er nog een wijziging ten on gunste bijkomt. De begrotingsverga dering zal 17 December worden ge houden. Elf Sinten naar St. Nicolaas Origineel initiatief van burgemeester van St. Laurens De burgemeester van Sint Laurens, de heer J. Baas, heeft een origineel initiatief genomen, dat plotseling in zeer brede kring de aandacht richt op de gemeenten in Nederland, waar van de naam met „Sint" begint. Er zyn er in Nederland zo nog elf: Sint Laurens, Sint Annaland, Sint Geertruid, Sint Jansteen, Sint Maar ten, Sint Maartensdijk, Sint Michiel- gestel, Sint Odilienberg, Sint Oeden- rode, Sint Pancras en Sint Philips- land. Er zyn wel meer plaatsen, waarvan de naam met Sint begint, maar dat zijn geen zelfstandige ge meenten meer Welnu: burgemeester Baas heeft contact gelegd tussen deze samen een „elftal" vormende burgemeesters en heeft weten te bewerkstelligen, dat zy op 4 December a.s. een bezoek zul len brengen aan Sint Nicolaas, dat wil zeggen aan de burgemeester van de Belgische gemeente van die naam. Het denkbeeld is met groot enthou siasme door de burgemeesters der f enoemde gemeenten ontvangen, na- uurlijk mede omdat dit bezoek zowel in Nederland, als in België een aar dige publiciteit betekent. Van de zy- de van pers, radio, wereldomroep en film wordt er een levendige belang stelling voor aan de dag gelegd. En wie weet, welke verrassingen de Belgische Sint voor zyn Noorde- ïyke collega's in petto heeft! In ek geval gaan de elf Sinten ver- moedeiyk compleet op stap en als de voortekenen niet bedriegen, zullen zy in Sint Nicolaas op passende wijze officieel worden ontvangen. Het ligt in de bedoeling dit eerste contact der elf Sinten tot een jaar- lyks terugkerende gebeurtenis te ma ken, al zal men natuuriyk niet ieder jaar naar Sint Nicolaas trekken. MIDDELBURG Is van de wonden, die de oorlog het toebracht, hersteld. De oude HOOFDSTAD VAN ZEELAND is nu ook weer KOOPSTAD VAN ZEELAND Fraaie winkels, waaronder tal van speciaal zaken, vergemakkeiyken door hun ruime sortering uw keuze. Daarom WIE WINKELT, WINKELT WEEK TE MIDDELBURG VERENIGING „HANDELSBELANG". DE DEMPING VAN DE GOESSE KADE. Het probleem zal opnieuw worden bekeken als het ontwikkelingsplan aan de orde komt. Na discussie van ruim een uur in de Vrydagavond gehouden vergadering van de Goes se raad werd het prae-advies van de meerderheid van B. en W. om in principe te besluiten tot demping van de Kade teruggenomen. Een suggestie van de heer R. Zuidema (A.R.) werd overgenomen óm het Kade probleem in breder verband te bekijken, wanneer binnen afzienbare tijd het ontwikkelingsplan van geheel Goes aan de orde komt. In een volgende ver gadering zal een concept antwoord voor het Comité „Goes-Noord" worden voorgelegd, waarin o.a. naar voren zal worden gebracht, dat er thans geen financiële mogelijkheden zyn om tot demping over te gaan en dat men zich nader zal beraden over deze kwestie. Voordat het prae-advies in bespre king kwam werd nog voorlezing ge daan van een brief van de Bond Heemschut, die in een demping van de Kade geen oplossing voor de pro blemen van Goes-Noord zag. De eni ge mogelykheid zag men in een ver breding van de Zusterstraat en een overbrenging van de winkels uit het Noorden naar een daar te vormen nieuw winkelcentrum. De Bond deed een beroep op de raad om dit zijns inziens schone stukje stadsschoon niet op te offeren aan een vermeend economisch belang, maar eerst nog deskundig advies in te winnen. DE SPREKERS. De heer A. de Roo (VVD) opende daarop de ry van sprekers. Hy acht te het prae-advies van geen waarde en kon zich niet aan de indruk ont trekken, dat men hiermede zand in de ogen. van de adressanten wilde strooien. Hij had er de voorkeur aan gegeven, dat men voorgesteld had te berichten, dat demping op dit ogen blik niet mogelyk is, met daarby de belofte, dat men te zijner tyd nader met afgeronde voorstellen zou konien. Hy wilde daarom aan dit „spelletje" niet meedoen. Ook had deze spreker een meer uitgewerkte begroting willen zien, nu het ver schil zo groot is met de becyfering. van het Comité. De mogelijkheid van een jachthaven achtte hij even eens oppervlakkig behandeld. Spre ker meende dat het juister zou zyn het prae-advies naar B. en W. te rug te wyzen met opdracht een en ander uitvoeriger uit te werken. Op een opmerking van de heer de Roo over de stank in de Kade, deelde burgemeester mr. W. C. ten Kate mede, dat waarschynlyk in 1954 een bron zal worden geslagen, waarmede men dit probleem hoopt op te lossen. De heer.Zuidema (AR) kwam daar op met de suggestie de besprekin gen uit te stellen tot het ontwikke lingsplan voor geheel Goes er zal Werkverruiming op Tliolen Ter bestryding van de werkloos heid op het eiland Tholen zullen Ge deputeerde Staten van Zeeland op Vrijdag 19 December te Middelburg de verbetering aanbesteden van de weg StavenisseSt. Annaland. Dit werk zal worden uitgevoerd als zogenaamd „vry werk", echter in D.U.W.-verband. V oorlichtin gsbij eenkomst gerepatrieerdenzorg- Het provinciaal comité voor de ge repatrieerdenzorg belegde Vrydag In het gebouw van de Stichting Zeeland voor maatschappeiyk en cultureel werk te Middelburg een technische voorlichtingsbijeenkomst, welke on der leiding stond van de adjunct-di recteur der Stichting, mr. J F. Horn- stra en werd bijgewoond door onge veer 25 maatschappelijke werksters uit alle delen van Zeeland. De voorzitter van het C.C.K.P. het Centraal comité van kerkeiyk en farticulier initiatief voor sociale zorg en bate van gerepatrieerden de heer J. Moora, sprak over diverse as pecten van de sociale zorg voor gere patrieerden en beantwoordde tevens een aantal vragen uit de practyk. Afscheid dokter Henrard van „St. Joanna" te Goes. Dokter N. A. Henrard, te Vlissin gen, zal met ingang van 1 December a.s. zyn praktyk buiten zyn woon plaats neerleggen. Bijna een kwart eeuw was ny ook als röntgenoloog aan het ziekenhuis St. Joanna te Goes verbonden. Dezer dagen heeft het zie kenhuisbestuur afscheid genomen van deze geneesheer. De bisschoppelijke commissaris, de ken R. M. A. Nieveen van Dijkum, heeft daarbH dokter Henrard narte- IHk dank gebracht voor het vele dat hy In en voor "St. Joanna heeft ge daan. Als aandenken werd hem een geschenk aangeboden. Op zyn beurt bracht dokter Henrard bestuur en verpleegsters dank voor de medewer king. die hij altyd had ontvangen. Dokter Henrard zal worden opge- PARTICULIER COMITÉ OPGERICHT. lil nauwe samenwerking hoopt men iets goeds tot stand te brengen. In Middelburg is een particuliere commissie opgericht, welke zich geens zins ten doel stelt de plannen voor een algemene Zeeuwse tentoonstelling in 1958 over te nemen, doch met volledige roedewerking van alle midden standsorganisaties voornemens Is, Middelburg gedurende de maand Juli van het volgend jaar op byzondere wyze attractief te maken voor de vreem delingen, die de stad bezoeken. ties verkregen. Met het oog op de vol tooiing van Middelburgs wederop bouw zyn reeds globale plannen uit gewerkt, waarover momenteel even wel nog geen nadere mededelingen kunnen worden gedaan. Zoals bekend zal de „Tentoonstel ling 1953" in Middelburg, die veel méér bedoelde te zyn dan een gewone regionale tentoonstelling, om ver schillende redenen niet doorgaan. De plannen van de Stichting „Nieuw Walcheren", welke reeds voor een be- langryk deel vaststaan en in uitvoe ring zyn, zullen volledig doorgang vinden. Daarby dient er echter op te worden gewezen, dat deze plannen geen feestelijkheden beogen, dóch een meer plechtig karakter dragen. Zy bedoelen immers de gehele wederop bouw van Zeeland en meer in het by- zonder die van Walcheren, welke thans zo ver is gevorderd, te herden ken. Dit geschiedt ondermeer door een belangryk onderdeel van deze we deropbouw in beeld te brengen, waar- door de bezoekers van Middelburg te vens gedurende de zomermaanden een blijvende attractie wordt geboden. Het particulier comité wil de stad daarnaast in de maand Juli voor de bezoekers nog extra aantrekkelflk maken en heeft daarvoor de volle steun van alle mlddenstandsorganlsa- GESLAAGD. Voor het doctoraal examen in de Engelse taal en letterkunde, slaag- de de heer M. Verburg te Alphen volgd door dokter Planten uit Leiden, aan de Rijn, vroeger te Goes. NAUWE SAMENWERKING. Er is thans een samenwerking tot stand gekomen tussen het ge meentebestuur, de Stichting „Nieuw Walcheren", het genoem de particulier comité en de kon. vereniging „Uit het volk voor het volk". Om deze samenwerking zo volledig mogelyk te maken, werd een contact commissie gevormd waarin twee ver tegenwoordigers zitting hebben van het gemeentebestuur, van de stich ting, van het comité en van „Uit het volk" Deze commissie draagt er zorg voor, dat de diverse plannen by elk aar aansluiten, dat zy op verschillend terrein liggen en dat het project van „Nieuw Walcheren" blyft gebaseerd op het doel: herdenking van de we deropbouw, waarby feesteiykheden achterwege blyven. Hoewel dus over de plannen, naast de reeds verschenen publicaties, nog niets gezegd kan worden, is er alle reden om aan te nemen, dat 1953 voor Walcheren en voor Middelburg een belangrijk jaar zal worden. zyn. Overigens bevat een plan tot demping voor hem veel aantrekke- lyks, zodat hy kon meegaan met een principebesluit, indien niet op het ontwikkelingsplan kon worden ge wacht. De heer W. J. J. M. Vroome (KVP) vond, dat de conclusie van het prae-advies niet strookte met de inhoud. Hy voelde er dan ook niets voor het Comité bly te maken met een „dooie mus" en had het be ter gevonden te berichten, dat er geen mogelykheid tot demping aan wezig is. Ook achtte hy eventuele bestemming van de Kade tot jacht haven een nade ronderzoek waard. FINANCIËN. De heer J. S. Visscher, die zich evenmin met het voorstel kon ver enigen, was van mening, dat de zaak evenals vijftien jaar geleden nog steeds om de dubbeltjes draait. Ontsluiting van Goes-Noord door demping van de Kade achtte hij niet mogelijk. Hy wilde liever open kaart spelen tegenover adressante en me dedelen, dat er geen financiën voor dit project zijn. Zijns inziens zou het ook nooit in werkverruiming kunnen worden uitgevoerd. Mr. J. Sepers (CH) onderschreef de bezwaren van de vorige sprekers en gaf voorts in overweging te bekijken of uitvoe ring in etappen mogelyk is. De heer A. Vermaire (Middenstand) die ook tegen het prae-advies was, bracht voornamelijk het grote ver schil tussen de begroting van het Comité en van gemeentewerken naar voren en gaf daarby uiting aan de hier en daar gerezen gedach te, dat de kosten door de directeur van gemeentewerken opgeschroefd waren. Tegen deze laatste opmerking werd van de zyde van B. en W. krachtig geprotesteerd. Verklaard werd, dat deze begroting volkomen objectief was opgemaakt. Nadat drs. J. J. Knibbe (AR) zich nog vóór het prae-advies had ver klaard, zette wethouder J. J. van Melle nogmaals het standpunt van de meerderheid van B. en W. uit een. Een van de overwegingen was, dat van bevoegde zijde werd inge geven, dat demping eventueel in werkverschaffing zou kunnen ge schieden. Overigens was hy er zich van bewust dat het prae-advies Goes-Noord niet bevredigde, evenals dit ook de meerderheid van B. en W. niet deed. Nadat ook wethouder J. J. Roose (KVP) en A. Buys (P. v. d. A.) nog hun licht over deze zaak hadden doen schynen en op enkele opmerkingen waren ingegaan, werd tenslotte het prae-advies teruggenomen om het ontwikkelingsplan af te wachten. IJsbaan op het Goesse tennisveld Naar wij vernemen, wordt de mo gelijkheid overwogen om de tennis banen op het Goesse sportterrein in te richten als ijsbaan. Zoals bekend, werd onlangs beslo ten het aantal tennisbanen uit te breiden en het tegelplateau op de be staande banen te vervangen door graveL Bij de aanleg, waaraan thans wordt gewerkt, wordt er reeds op ge rekend om de banen, die een totaal oppervlakte van plm. 3500 M2 heb ben, bij eventuele vorst te gebruiken als ijsbaan. Er worden nu besprekingen gevoerd over de exploitatiemogelijkheden van een dergelijke ijsbaan. ZEEUWSE ZANGERSBOND „ZANG VEREDELT". In de vergadering van de Zeeuwse Zangersbond „Zang Veredelt" werd de voorzitter T. L. Jonker als be stuurslid herkozen. De heer Jonker heeft reeds sinds 1919 zitting in het bestuur. Veertig jaar bij de Rijkswaterstaai De heer C. Bouterse, sluismeester te Wemeldinge, herdenkt op 1 Decem ber de dag. waarop hij juist 40 jaar geleden in dienst van de Rijkswater staat trad. KUNST Jan Musch speelde „De Vrek". AfscheidsvoorsteUingen in Zeeland. Jan Musch heeft in zyn afschelds- tournee met Molières beroemde blij spel „De Vrek" deze week ook Zee land bezocht. Eerst Terneuzen, urie avonden achtereen zelfs, daarna Zienkzee en gisteravond ten slotte ook Vlissingen. En het was alsof met deze voorstelling iets was op geleefd van een oude toneelglorie, die we reeds lang vergaan waanden. Want zonder iels ten nadele van het moderne theater te willen zeggen, moeten we toch vaststellen, dat hier toneel werd gebracht, dat direct aan sprak, dat de toeschouwer greep met de kracht van een rijke traditie en een artistiek vakmanschap, die beide toch onmisbaar zyn om acteur en publiek te verenigen in die won derlijke vermenging van illusie en werkelijkheid, waaraan wij het ech te toneel ten allen tijde herkennen. De wijze waarop Jan Musch hier de vrek Harpagon uitbeeldde, is eigeniyk onnavolgbaar. Andere acteurs en heus niet de minste hebben dezelfde rol gespeeld, ook in Zeeland, maar zoals Musch het deed, was het alsof er een geheel ander stuk op de planken werd gebracht. En dal was het werk van Musch als acteur èn als regisseur. Als ac teur toonde hy zich ae vitale uitbeel der van een klassiek geworden to neelfiguur, die hier zo menselyk en aanvaardbaar werd gespeeld, dat het primitieve in de handeling van Mo lières blyspel er volledig by wegzonk. En als regisseur slaegde hij er in het gehele gezelschap zó te bezielen, dat het een waarlijk levende voor stelling werd, tintelend van levens drift en fonkelend in zyn inbrillian- te vaart gespeelde dialogen. Jan Musch was de ster van de avondhoe kan het anders? Maar alle overige leden van het gezelschap droegen toch ten volle hun deel by om deze voorstelling le maken tot een grandioos afscheid van de meester! En wanneer we dan nog enkele namen willen noe men, moet het in de eerste plaats die zyn van Maarten Kap ley n en Mies Hagens als Harpagon's kinde ren, van Robert Sobels als Valère, zijn bediende, en van Katja Ernst ais Marianne, het mooie meisje, dat aan de vrek gekoppeld dreigt te worden. Knap gespeelde rollen, die er veel toe bijdroegen deze afscheidsvoor- stelling tot een groot en verdiend succes te maken. Burgemeester mr. R. Kolff heeft na afloop van de voorstelling in Vlissingen Jan Musch namens Erer comité en burgerij met enkele een voudige, hartelijke woorden géhul- digd, daarby herinnerende aan de grote gaven van deze kunstenaar, die met jeugdig elan ook deze zwa re rol speelde. En hij wees er op, dat Musch er weer in was geslaagd het essentiële van de taak van de kunstenaar te realiseren, nl. het ver algemeen en van 't byzondere en het toevallige, zó, dat. deze Harpagon óns niet als een Vrek, maar als dè vrek voor ogen wordt gestelde Daar voor zegde mr. Kolff Jan Musch har telijk dank, hem namens het comité huldigend met een grote krans in de Vlissingse kleuren. Musch zelf sprak tot slot een woord van erkentelijkheid tot hen, die hielpen deze avond te doen sla gen, en tot allen, die gekomen wa ren om hem bij zyn afscheid van het toneel te huldigen. Burgemeester en mevrouw Kolff hebben tot slot in hun woning aan de Boulevard Musch, zijn gezelschap en de leden van het ere-comité met hun dames nog ontvangen. H. A. B. Advertentie ruwe huid, ruwe handen, ruwe lippen Het streeklaboratorium te Middelburg. COMMISSIE VAN FINANCIËN WENST NIEUWE VOORSTELLEN VAN B. EN W. De commissie van financiën uit de Middelburgse raad heeft een rap port uitgebracht over het voorstel van B. en W. tot stichting van een gemeentelyk streeklaboratorium voor de volksgezondheid in Middelburg. Hierin wordt de gemeenteraad ge adviseerd het voorstel aan te nemen, voor zover het bedoelt te komen tot stichting van het laboratorium, doch voorlopig geen beslissing te nemen omtrent de vorm en de plaats, waar het gebouwd zal worden. De commissie stelt dit advies uit overweging, dat het haar doelmati ger en daardoor gewenster voorkomt, de bouw van het laboratorium te combineren met de uitbreiding van het Gasthuis, hetzij als onderdeel van het Gasthuis én daarby in ex ploitatie, hetzij als zelfstandige ge meentelijke dienst. Een dergelijke combinatie en con centratie zal naar de mening van de commissie tot een voordeliger exploitatie kunnen leiden, maar vooral ook tot een inniger contact met het subcentrum voor de kan- kerbestryding. De commissie adviseert daarom het college van B. en W. op te dragen, zich over de uitwerking van zijn plan nader te beraden en de raad opnieuw voorstellen te doen, nadat een onderzoek zal zyn ingesteld naar de mogelykheid van combina tie met de uitbreiding van het zie kenhuis. B. en W. zullen mondeling ter vergadering antwoorden. Nieuwe befbrug Wolphaartsdijkse veer. Vrijdagmorgen is de nieuwe hefbrug aan Wolphaartsdijkse veer gelegd. Het werk had hier nog een vlotter verloop dan Donderdag te Kortgene. Nadat de bok en de zolderschuiten rond half negen waren gearriveerd, lag de brug reeds om tien uur op haar plaats. Het autovervoer op het veer ondervond slechts een geringe stagnatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 2