NIEUWS UIT ZEELAND Zioin Zijpe ZEEUWSCH-VLAANDEREN ff -bed is ook voor U ideaal! DUIZEND GULDEN BOETE GEEIST TEGEN HANDELAAR UIT HULST Wissel Zeeuws-Vlaanderen VRIJDAG 28 NOVEMBER 1952. PROVINCIALE ZEEUWSE COURAN 1 Nogmaals de Vlissingse Waterleiding-kwestie De overgang van het Vlissingse naar het W M.Z.-fariet Het dagelijks bestuur der Water leiding-Maatschappij „Midden-Zee land" schrijft ons: De verslagen over de door ons eni ge weken geleden gehouden perscon ferentie hebben de heer M. A. van Popering, wethouder van Vlissingen, er toe gebracht een ingezonden stuk te schrijven in de Provinciale Zeeuw se Courant van 10 dezer. Meer in het bijzonder heeft hij dit gedaan, omdat hij meent, dat bij de leiding van de W.M.Z. een „hardnekkig misverstand" heerst, het misverstand nl., dat de te gen het tarief van de W.M.Z. gerezen bezwaren hun oorzaak zouden vinden in de verhoogde waterprijs als zoda nig, en niet gericht -zijn tegen de aard van het tariefstelsel van de W.M.Z. Ons bestuur heeft tot het houden van bovengenoemde persconferentie besloten, omdat de redacties der bla den enige malen aan de Directie der W.M.Z. vragen hadden gesteld naar aanleiding van door die redacties ont vangen brieven en ingezonden stuk ken en wij van mening waren, dat het houden van een persconferentie aan de gebleken wens naar voorlich ting van de pers en van het publiek tegemoet zou komen. Bij de gehouden conferentie "is de voorgeschiedenis van de fusie tussen het Gemeente-Waterleidingbedrijf en de W.M.Z. uiteengezet en is getracht aan te tonen, dat een tariefstelsel, als bij het Gemeente-Waterleidingbedrijf bestond, na de fusie niet gehandhaafd kon worden en indien geen fusie had plaats gehad, evenmin .te handhaven zou zijn geweest. Dat de verandering van het Vlis singse tarief in het W. M. Z.-tarief in een aantal gevallen een moeilijke overgang betekent, beseft ons bestuur ten volle. Juist daarom heeft dé W. M. Z. besloten voor de tijd van één jaar een overgangsregeling in te voeren, waardoor de grootste ongunstige ver schillen tussen de krachtens het Vlis singse en de volgens het W. M. Z.- stelsel verschuldigde bedragen aan merkelijk worden verminderd. Om diezelfde reden heeft ons bestuur, naar aanleiding van de in de Raad van Vlissingen naar voren gebrachte bezwaren, tezamen met enkele Ge meenten en het Rijksinstituut voor Drinkwatervoorziening een Commis sie ingesteld om na te gaan of er aan leiding is tot een wijziging van het W. M. Z.-tarief over te gaan. Deze Com missie heeft, zolang de zo even ge noemde overgangsregeling werkt, ge legenheid deze vraag te bestuderen en desgewenst met voorstellen te komen. Het instellen van de Commissie is op de persconferentie vermeld, ook is er opgewezen, dat het oppervlaktetarief het meest gebruikelijke tarief is en de hoogte van het W. M. Z.-tarief zeker de vergelijking met andere tarieven kan doorstaan, doch het zou onjuist zijn geweest, indien wij zonder het verslag van de Commissie af te wach ten in waren gegaan op de vraag of in de nu naar voren gebrachte bezwa ren aanleiding gevonden moet worden te besluiten tot een wijziging van het reeds sinds 1938 op het platteland van Walcheren geldende W. M. Z.-tarief of zelfs lot het vervangen van dit ta rief door een tarief, dat van een ge heel andere grondslag uitgaat. Wanneer het verslag van de Com missie zal zijn verschenen, zal ook ons bestuur te dien aanzien zijn stand punt moeten bepalen. Breskens AANRIJDING. Donderdagmiddag botste bij de Westhaven te Breskens een auto van de N.V. „De Hoop" te Terneuzen, bestuurd door T. de R. uit Zaamslag tegen een jeep met aanhangwagen van de heer M. P. C. uit Sluis. De aanrijding ontstond, toen T. de R. achteruit reed. De Rijkspolitie stelt een onderzoek in. Hieronder volgen de volledige uitsla gen van de premiekeuringen op de jaar markt te Terneuzen. Stieren jonger dan 1 jaar: 1 J. van Hoeve, Sluiskil, 2 H. J. Colseh, Sluiskil. 3 idem. Kalf koeien: 1 P. Scheele Azn., Hoek. 2 G. Scheele. Hoek. Schotten met zes tanden: la eig. Pl- cavet en zonen, Hulst, lb en 2a dezelfde 2b H. en E. Picavet, Westdorpe. 3 C. Polet, Sas van Gent. Dikbillen: 1 eig. Picavet en zonen, Hulst. 2a en 2b dezelfdte. 3a en 3b H. en E. Picavet, Westdorpe. 4 Picavet en zo nen, Hulst. Tweetonders: la Picavet en zonen, Hulst, lb D. Haak, Sluiskil. 2a Fa. IJse- baert, Terneuzen. 2b G. Verbiest. Sas van Gent. 3a H. Freijser, Hontenisse. 3b P. Coene, Koewacht. 4 H. en E. Picavet, Hulst. Vette koeien: 1 eig. Polet en zn., Sas van Gent. Ossen met vier tanden: 1 eig. C. van Duijsse, St. Jansteen. Ossen met twee tanden: 1 eig. Pi cavet en zonen, Hulst. Ossen zonder tan den: 1 eig. P. Coene, Koewacht. 2 H. J. Colsen. Sluiskil. Vaarzen zonder tanden; I. eig. J. de Kraker, Zoute Spui. 2 en 3 G. Scheele. Hoek. Kalf vaarzen met vier tanden. 1 H. en E. Picavet, Westdorpe. 2. J. A. van Es- broek. Sluiskil. 3 en 4 H. en E. Picavet. Westdorpe. Kalfvaarzen met twee tan den: 1 H. en E. Picavet. Westdorpe. 2 G Scheele, Hoek. Kalfvaarzen: la en lb Pi cavet en zonen, Hulst. 2a en 3a P, Coe ne, Koewacht. 3b G. Scheele, Hoek. 4 H. Freijser. Hontenisse. Pinken zonder tanden: 1, 2 en 3 eig. H. en E. Picavet, Westdorpe. Graskalveren: 1 H. en E. Picavet, West dorpe. 2 G Scheele, Hoek, 3 en 4 H. en E. Picavet, Westdorpe. Kalfkoeien, derde maal gekalfd: 1 eig. H. en E. Picavet, Westdorpe, Biggen: 1 eig. G. Scheele, Hoek, 2 de zelfde. Vette varkens: 1 eig. L. Demeij. Axel. 2 Fa. IJsebaert, Terneuzen. Vleesvarkens; 1 eig. Fa. IJsebaert, Terneuzen. 2 L. De meij, Axel. Fokzeugen: 1 eig, C. Audenaert, Axel. Loopvarkens: 1 eig. J. W. Scheele, Axel. Grootste aantal biggen: 1 eig. G. Scheele, Hoek. Merrieveulens, koudbloed: 1 eig. H. de Jonge, Hoek. 2 A. de Regt, Terneuzen. Hengstveulens: 1 eig. H. P. Wolfert, Terneuzen. 2 P. Dieleman, Hoek; 3 J. van Hoeve. Sluiskil; Merries één jaar, kleine maat: 1 M. Dieleman, Zaamslag. 2 H. de Regt, Ter neuzen. 3 H. de Jonge, Hoek. Merries één jaar, grote maat. 1 eig. A. P. Wolfert. Terneuzen. 2 ld'. 3 H. de Regt, Terneuzen. Merries twee jaar. grote maat: 1 eig. H. de Jonge, Hoek. Merries twee jaar, klei ne maat: 1 en 2 P. Dieleman, Hoek. 3 H. de Regt. Terneuzen. Oudere merries, koudbloed, kleine maat: 1 eig. J. v. Hoe ve, Sluiskil. 2 P. Dieleman, Hoek. Oude re merries, koudbloed, grote maat; 1 eig. H. P. Wolfert. Terneuzen. 2 M. Dieleman, Zaamslag. 3 H. de Regt, Terneuzen. Warmbloed, Gelders type: 1 eig. M. Die leman. Zaamslag. H. J. Colsen, SlulsklL Schotse ponnies: 1 eig. A. Delgjjer. Terneuzen. Groepen vier stuks van een eigenaar: 1 en 2 Picavet en zonen. Hulst. Fokgroep: la (pinken) H. en E. Pica vet, Westdorpe. lb (vaarzen) H. en E. Picavet. Westdorpe. Kampioen vetvec koeien: eig. Picavet en zonen. Hulst. Kampioen fokvee: dg. H. en E. Pica vet. Westdorpe. res. kampioen P. Schee le Azn., Hoek. Kampioene merries: dg. J. van Hoeve, Sluiskil. Res. kampioene eig. P. Diele man. Hoek. Schoondijke AANBESTEDINGEN Door architect ir. W. J. Bruijnoo- ge te Schoondijke werd aanbesteed het dicht- en aanbouwen van stallen van een bestaande hangar en het de finitief herstel van de woning en be drijfsgebouwen, met daarbij behoren de werken in de gemeente Schoon dijke, in opdracht van de familie Dapsence te Yvoir (België). Ingeschreven werd als volgt: I. A. Bossand, Oostburg, f 35.800; J. Her man en Vermeulen, Oostb., f 31.000; H. Verwet), Oostburg, f 30.700; C. de Ruijscher, Hoofdplaat, f 30.250; Vic. Verstraete, Hoofdplaat, f 29.580. De begroting van de architect be droeg f 30.540. De gunning werd aan gehouden. Door dezelfde architect werd aan besteed het bouwen van een land- bouwschuur met stalling en bijbeho rende werken in de gemeente Sluis, in opdracht van mevr. J. P. Kinder man de Graaff te Hilversum. Ingeschreven werd als volgt; A. Bogaerd, Sluis, f28.800; C. Cort- vriendt. Sluis, f 27.830: L. de Bruijne. Sluis, f27.625; A .Daansen, Oostburg, f 27.483; J. Daansen en Zn., Aarden burg, f27.073; Pa. Christiaansen, Oostburg, f26.580; A. J. Maas en Zn., Aardenburg, f26.536; W. J. le Grand, Aardenburg, f26.500; A. J. H. v. d. Elzen, Sluis, f 26.271; F. J. Leenhouts, Sluis, f25.910; Th. Hoornicks en Zn., Aardenburg, f 25.303. De begroting van de architect be droeg f25.759,80. De grinning werd aangehouden. Clinge 35-JARIG TONEEL.1 ÜBILEUM. De heer J. de Block te Clinge her dacht Zondag 1.1. het feit, dat hg vóór 35 jaar het toneelpodium be klom om zijn „rol" te spelen. De heer De Block, die lid is van het bekende toneelgezelschap „Het Zeeuwsch- Vlaams Toneel" treedt nu op in het stuk: „De vreemde bezoeker". Na afloop van de uitvoering werd hij door de voorzitter, de heer Stolte, en de regisseur, drs. Louis Locke- feer, in de bloemetjes gezet. Vanzelf sprekend werd ook mevrouw De Block-Weemaes in deze hulde betrok ken. Cadzand RODE KRUIS-FILMAVOND. In het verenigingsgebouw „Het Zwin" te Cadzand, werd door het Rode Kruis een propaganda-film- avond gegeven, welke geopend werd door de burgemeester van Cadzand, de heer J. A. Leenhouts. Deze wek te in zijn welkomstwoord de aanwe zigen op om lid te worden van het Rode Kruis. In de pauze sprak de secretaris van de afdeling West- Zeeuwsch-Vlaanderen van het Rode Kruis, de heer M. Hoste een propa gandistisch woord. Vertoond werd de film „De Kogel" van dokter Ehrlich, waarvoor vrij veel belangstelling be stond. De avond werd gesloten door de heer Hoste. Hulst BEZOEK VAN SINT NICOLAAS. In samenwerking met de V.V.V. zal Sint Nicolaas a.s. Zaterdag om half drie in Hulst z(jn intocht doen. Hij wordt aan de grens van de gemeen te bij villa „Tivoli" door de Kon. Sted. Harmonie ingehaald, waarna rondgang volgt. Om vier uur spreekt wethouder P Warnier namens het gemeentebestuur op de markt de ho ge bezoeker toe. Marktberichten, VEILING TERNEUZEN. 27 November. Sla 58. Bloemkool 22— 37. Selderij 7. Kroten 8. Rode kool 12. Boerekool 10. Savoyekoo) 13—16. Witte kool 4—5. Peen 12—18. Prei 25—30. Knol selderij 716. Spruiten 41. Tomaten 27 —35. Uien 4—6. Witlof 32—55. Herfst- rapen 8. Appelen: Golden Delicious keu ken 17. fabr. 14—15. Goudreinet, huish. 1 16—18. huish. H 6—7, keuken 10—12, briek 4. Jonathan huish. I 19, keuken 15. fabr. 7—13. Sterappei huish. II 8. Pe ren: Comtesse de Paris, huish. grof 25. huish. I 16—21, huish. n 3.207, keuken 12—34, fabr. 4.20—6- St. Remy 7—8 Riet- peren 7—12. Geslaagde Si Nicolaasveiling De St. Nicolaasveiling, welke Donderdag in Krabbendijke werd gehouden, mocht rich ook dit jaar weer in een grote belangstelling verheugen. In totaal werd er onge veer 200.000 kg. fruit aangevoerd, een hoeveelheid, die geltfk staat aan de inhoud van 20 spoorwagons. Van deze aanvoer was er 4378 kratten of 54.462 kg. verpakt fruit. Onder de veel belangstellenden bevonden zich de rijkstuinbouwconsulent, ir. W. van Soest en drie vertegenwoordig sters van de Leidse Huisvrouwenor ganisatie, die de veiling bezochten om een indruk te krijgen van de verpakking, de handel en de sorte ring van fruit. Oudste inwoonster van Terneuzen overieden. De oudste inwoonster van Terneu zen, mevr. M. HarteWitte is in het rusthuis „Schelde-oord" op bijna 100-jarige leeftgd na een langdurige riekte overleden. Onthulling Eenhoornmonument op de film. Naar wij vernemen zal morgen de ont- ling van 't Eenhoorn-monument te Oostburg door de Commissaris der Koningin door „Polygoon" voor het filmjournaal worden opgenomen. Het programma voor de feestelijk heden luidt als volgt: 11.30 Ontvangst der genodigden; 11.45 onthulling van het „Een hoorn" monument door de Commis saris der Koningin in Zeeland; 14 uur ingebruikstelling bluswateiTe- servoir, gevolgd door brandweer de monstraties; 15.30 vertrek van de Oostburgse Harmonie met het be stuur der winkeliersvereniging, rich ting watertoren; 15.45 begroeting van St. Nicolaas en zwarte Piet aan de trens der gemeente door het bestuur er winkeliersvereniging. Daarna rijdt St. Nicolaas in een open land auer naar de Markt; 16 uur of ficiële ontvangst op het bordes van hotel „De Eenhoorn". Erehaag van kinderen der kleuterscholen; 16.15 Rijtoer door de gemeente met bege leiding van de Harmonie. 17 uur Sint Nicolaas bezoekt het ziekenhuis. Van 17.1520 uur rijtoer door de hele gemeente met begelei ding van het tambours- en pijpers- corps „Juliana uit Middelburg. Advertentie Lekker warm en volkomen geruisloze vering. Mist belemmerde verkeer te water en te land. Vele schepen moesten ten anker gaan. Na één avond witte sneeuw, die al spoedig weer verdwenen was, is Don derdag de mist over Zeeland geval len en het spreekt wel vanzelf, dat het verkeer, zowel te land als te wa ter, er nog al wat hinder van heeft ondervonden. Vooral dat te water. Reeds in de morgenuren hing een zware mist over de Schelde en de loodsdiensten moesten dientengevolge dan ook worden gestaakt. De loods boot „Markab" ging omstreeks half drie bij boei H.K. o voor anker en op de rede lagen verschillende sche pen, die by een zicht van slechts enkele honderden meters de reis op de rivier ook niet verder aandurf den. Het verkeer over de Schelde lag dan ook vrijwel stil. De loodsdienst bij de Noorder H. K. 5 boei werd om zes uur 's mid dags heiwat DE VEREN. Ook de Provinciale Stoomboot diensten hebben hinder van de mist ondervonden. Op de lijn Vlissingen— Breskens kon tussen 12 en 4 uur niet en daarna alleen met vertraging ge varen worden. Tussen Kruiningen en Perkpolder moest de Moerdijkpont het opgeven, maar de ferryboot kon de dienst gelukkig blijven "onderhou den. Ook op de ïgn Katse Veer Zierikzee trad enige vertraging op. OP DE WÉG. Tijdens de dikke mist van Don derdag is weer eens gebleken, dat menige automobilist verzuimt vol licht te voeren, hetgeen absoluut noodzakelijk is, wil men het risico van ongevallen zoveel mogelijk be perken. De Rijkspolitie was met de stationcar op weg om hierop toe te zien. Kwam men een auto tegen met stadslichten, dan knipperde men met 't licht der koplampen van de station car, doch menige automobilist dacht, dat dit een groet, moest betekenen en wuifde joviaal naar de politie mannen Zeer Oude Genever - Anno 1793 Afscheid notaris Corthals Yan Oostburgs kantongerecht. Na verkregen eervol ontslag, waar van de aankondiging vergezeld ging van een schriftelijke dankbetuiging uit naam van de Kroon, heeft notaris A. A. M. Corthals uit LJzendrjke te Oostburg afscheid genomen als plaatsvervangend kantonrechter van net kantongerecht te Oostburg. De heer Corthals legt zijn functie per 1 December a.s. neer. LELIJKE VAL DOOR GLADHEID. Toen de heer V. Donderdagmorgen te Middelburg uit de bus van Vlis singen stapte, kwam hg ten gevol ge van de gladheid te vallen. Hij moest per- auto naar zjjn woning te Vlissingen worden vervoerd. Brj dok- tersonderzoek bleek, dat zijn rechter- enkel gebroken was, zodat opname in het ziekenhuis noodzakelijk was. M.H.C. „RAPIDE". De Hulsterse hockeyclub hield in „Het Bonte Hert" onder voorzitter schap van de heer J. van Mierlo een ;oed bezochte algemene ledenverga- lering, waarop tal van punten be sproken werden. Het dames-elftal neemt een practisch voor andere ver enigingen onbereikbare plaats in op de ranglijst .terwijl de heren het even eens uitstekend doen. Het ledental is gende en vooral van de zijde van lyceïsten komt meer belangstelling. Zaterdag a.s. speelt een heren-elftal tegen het lyceum op het Rapide-ter- rein, terwijl de week daarop de da mes de strijd zullen aanbinden tegen een elftal van M.H.C. Olympia uit Terneuzen. Derde Kerstdag Zater dag 27 December wordt in de „Graanbeurs" het jaarlijks bal ge houden terwijl des middags wedstrij den gespeeld zullen worden tegen M. H.C. Brugge. Aan de training wordt veel aandacht besteed, terwijl een ju niorenactie gevoerd wordt. Wanneer met de R.K. Sportbond overeenstem ming bereikt kan worden, zal het be stuur aan de leden voorstellen rich Ln R.K. verband te organiseren, al hoewel men zal blijven spelen in de K.N.H.B. VOGELEXPOSITIE. Van 2o tot en met 28 December zal door de Hulsterse vogelvereniging „Vogelvreugd" een tentoonstelling van vogels gehouden worden, waar- is. De opbrengst van deze tentoon- aan een liefdadige opzet verbonden stelling komt n.l. ten goede aan de paters B. v. d. Walle en J. de Block, afkomstig uit Hulst en behorende tot de Maristen, die een klooster in Hulst hebben. Op het ogenblik zijn zij met verlof in Hulst. Terneuzen BIJEENKOMST LASCLUB. In hotel Centraal te Terneuzen hield de lasclub Zeeuwsch-Vlaande ren een bijeenkomst onder leiding van de secretaris, de heer C. de Soo- mer. Spreker op deze druk bezochte avond was de heer E. van Schalk Zillesen van de Philipsfabrieken, die sprak over „basische electroden." De lezing werd toegelicht met lantaarn plaatjes. Na de pauze werd een film vertoond over de „druppel-overgang in de boog." Jaarvergadering Algemeen Middelburgsch Ziekenfonds Op de algemene vergadering van het Algemeen Middelburgsch Zieken fonds werden de jaarverslagen van de secretaris-penningmeester, de heer L. Onderdak en van de administra teur. de heer W. J. Heiliger, zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. De voorzitter, mr. A. J. van der Weel, bracht de beide functiona rissen dank voor hun beheer en be trok ook het personeel in dit dank woord. De financiële comissie sloot rich aan bg het onlangs uitgebrachte ac countantsrapport Zij stelde voor de rekening over 1951 goed te keuren en de secretaris-penningmeester déchar ge te verlenen. De heer A. Flipse, die aan de beurt van aftreden was, werd bg acclamatie herkozen. Als lid van de financiële commissie werd in de plaats van de heer K. Baljé, die niet terstond herkiesbaar was, de heer J. C. Wisse benoemd en als plaatsvervangend lid koos men de heer A. J. Geers. Een geanimeerde rondvraag bracht de bijeenkomst tot ECONOMISCHE POLITIERECHTER. Hij leverde grote partijen kunstmest, die over de grens werden gesmokkeld Een geldboete van duizend gulden, te vervangen door twee maanden hechtenis, werd Donderdag tydens de zitting van de economische politie rechter te Middelburg geëist tegen de handelaar II. J. E. de M. uit Hulst. Deze was er van beschuldigd gedurende de afgelopen zomer diverse malen grote hoeveelheden kunstmest naar een grensboorderij te St. Jansteen te hebben laten vervoeren, terwijl hU zou hebben geweten, dat deze kunst mest bestemd was voor illegale uitvoer naar België. Verdachte gaf toe de kunstmest te hebben geleverd, doch ontkende ge weten te hebben, dat de partijen over de grens zouden worden gesmokkeld. Wel had hij destgds bezoek gehad van een Belg, die vroeg of hy kunst mest wilde leveren, doch omdat hjj ;een vergunning rijk was, zou hg Jaarop niet zijn ingegaan. Dat hij la ter toch aan deze man zou leveren, maar dan via ae bewuste boer in St. Jansteen. had hij niet kunnen weten, aangezien deze landbouwer zelf de bestellingen had geplaatst en het le veren aan grensboeren niet verboden is. De officier van justitie achtte ver dachte echter schuldig. De economi sche politierechter zal op 4 December schriftelijk vonnis wijzen. Na het uitgaan van de kerk op een Zondag in de afgelopen zomer ont moette de veehandelaar E. L. P. A. de M. te Eede de Belgische boer K. S. L. M. de M. uit St. Laureyns en al spoe dig was men tot zaken gekomen. De veehandelaar verkocht een koe en twee vaarzen, welke de volgende dag werden afgeleverd bij de weidt van de Oud-burgemeester J. Ermerins. T Donderdagmorgen is op het stati on te Goes in de ouderdom van 71 jaar aan een hartverlamming over leden de heer J. Ermerins Sr., oud burgemeester en -secretaris dor ge meente Hoedekenskerke. De heer Ermerins werd op 1 Sep tember 1904 benoemd tot secretaris van deze gemeente, waarna in 1916 zijn benoeming tot burgemeester en secretaris van Baarland volgde. Hier was hg tot 1938 werkzaam, waarna de heer Ermerins op 1 September van dat jaar als burgemeester en secretaris naar Hoedekenskerke te rugkeerde. Tot aan zijn nensionnering op 1 Februari 1946 heeft hy deze ge meente gediend. Bij zijn afscheid is ondubbelzinnig gebleken dat hij in brede kring een grote sympathie ge noot. Hij behoorde in 1909 ook tot de oprichters van de Coöperatieve Boe renleenbank, waarvan hij tot Novem ber 1945 kassier was. Voorts was hg van 19311945 ontvanger-griffier van het Waterschap Hoedekensker ke. Na zijn aftreden als burgemees ter-secretaris van Hoedekenskerke vestigde hij rich te Heinkenszand. Uitbreiding vismijn te Veere aanbesteed. Donderdag werd ten gemeentehuize van Veere aanbesteed de uitbreiding van de vismijn. Ingeschreven wera als volgt: A. Blankenburgh, Nieuw- dorp 'f 21.450.Van Schaik en Gilde 20.419.L. Goedbloed, Veere 20.330.De Pagter en Van Slugs 19.850.J. Geschiere, Middelburg 19.850.Van Doorn, St. Laurens 19.850; P. de Voogd, Veere 19.600; A. C. Haeck, Souburg 19.325.J. Olieslager. Middelburg 19.250. J. P. de Kok, Vlissingen 18.850; Walraven, St. Laurens f 18.850. „No1" op ieder verlanglijstje: een Prisma-horloge Stevige 14 kar. gouden kast, 4PO 5 |UU.~ anti-magnetisch, 15 steens PRISMA VAN TOT De heer M. J. Stouben te Oosterland slaagde te Goes voor het kruideniersexa men. Door de heer F. Louwagie uit Sluis, operateur van de Bio-onderneming te Arnhem, werd Dinsdagavond in hotel „Goedegebuure" te Staven!sse voor een goed bezette zaal de spannende film „Op hoop van Zegen" vertoond. Ais notabelen van de Ned. Herv. kerk te Oostkapelle zijn herkozen de heren G. Groenenberg en M. Steijn. In Ovezande hield ds. van Ooyen uit Nisse een lezing, met lichtbeelden, over het maatschappelijk en kerkelijk leven in Canada. De Klaprooscollecte heeft in Cadzand f 26 opgebracht. In ons bericht over het voorstel van B. en W. van Middelburg aan de raad. om voor het tijdvak van 1 October 1952 t.m. 30 September 1953 een aanstelling te verlenen aan een aantal leraren, ver bonden aan de Avondschool voor N.O.. is een zetfout geslopen. Tot de leraren, waarop dit voorstel betrekking heeft, be horen de heren C. W. Heeren, leraar electro-techniek en A. Louwerse, leraar electriciteitsleer/techniek, natuurkunde, werktuigkunde, materialen- en gereed schapskennis en vaktekenen. De heer W. F. E. Smelink. Inspecteur bjj het onderwijs in Suriname, spreekt op 3 December te Oostkapelle en op 4 December te Serooskerke (W.) over Su riname en het zendingswerk aldaar. Een film en gekleurde lichtbeelden zullen zijn betoog illustreren. Bij de Rijkspolitie te Tholen zijn in lichtingen te verkrijgen over een ge vonden knipmes, een passer en een zwar te kinderportemonnaie. De collecte voor het Erefonds voor oud-verpleegsters heeft te Tholen 535.54 opgebracht De heer J. Prince te Tholen behaalde in Den Haag het diploma voor radio monteur. De collecte, welke op dankdag in de Ned. Herv. kerk te Ovezande werd ge houden. bracht voor de kerkvoogdij f 110.41 op en voor de diaconie ruim f 54. Te Krabbendijke leverde de Klap. rooscollecte f 35 13 op. Westkapelle droeg door een collecte f 29.16 bij voor het P.I.T. landbouwer. De man uit Eede kreeg hierdoor een vordering op een Belg en hiervoor moest hy een vergunning hebben van de Nederlandse Bank. Deze was hij niet rijk, zodat hg de be palingen van het Deviezenbesluit 1945 overtrad. De Belgische landbouwer pacht een z.g. tractaatweide, welke deels in Aardenburg. deels in België ligt. De man bekende de drie dieren gekocht en ontvangen te hebben. Hg nad het vee in het op Nederlands gebied lig- fende gedeelte van het weiland jge- racht, behalve één dier, dat hij in een schuur op Belgisch gebied stalde. In beide zaken wees de economische politierechter Donderdag schriftelijk vonnis. Beide verdachten werden ver oordeeld tot 200 boete of twee maanden hechtenis. De inbeslaggeno- men dieren of eventueel de op brengst daarvan zullen aan de landbouwer worden teruggegeven. „Incarnatie van Liszt" boekt geen succes. De te Wenen verschijnende „Neues Österreich", heeft een onderhoud ge had met een Britse pianist, die te Wenen een concert heeft gegeven, dat allesbehalve een succes was. Het publiek verliet de zaal voor het con cert afgelopen was. De 22-jarige pianist, zoon van een scheepsbouwer, treedt op onder de kunstenaarsnaam „Wladimir Levins- ki". Hij beschouwt zichzelf als een incarnatie van Franz Liszt. Levinski is te Londen, Parijs en Wenen opgetreden. Zijn optreden te Londen was een even grote misluk king als dat te Wenen, doch in Pa rijs had hij „een verbazingwekkend succes." Hg treedt op in negentiende- eeuwse kleding. Ook zgn dracht van haar en snor zijn aan die periode aangepast. Nieuws in een Noiedop 9 In het verslag over het boekjaar 1951- 1952 van de provinciale commissie uit de veilingen in Noord-Holland constateert de secretaris, dat het een goed tuinbouw- jaar is geweest. De omzet bedroeg 63 miiiioen gulden, hetgeen 16 millioen meer is dan in het vorige boekjaar. 9 Blijkens een bekendmaking van de directeur van het rijksbureau voor aard olieproducten in de Nederlandse Staats courant wordt met ingang van 23 No vember 1952 de rantsoenering van stook olie, middelzware stookolie en zware stookolie opgeheven. 9 De 400 ton metende Nederlandse kust vaarder .Asuncion" is tijdens een sneeuw storm aan de grond gelopen b(j de kaap die voor Hucfiksvall (Zweden) in zee steekt. Er is geen direct gevaar. Een sleepboot is op weg naar het schip. 9 In verband met een prijsverlaging in België heeft deze week ook de Neder landse ijzer- en staalhandel de prijzen verlaagd. 9 Onder leiding van een leraar hebben leerlingen van de Technische School ie Zutphen een straalmotor gebouwd, die heel goed voldoet. 9 In België wordt met ingang van 15 December het porto voor gewone brieven verhoogd van 1 fr. 75 tot 2 fr. 9 Donderdag is door de politie de ge hele dag in de Roosendaalse en Steen- bergse Vliet gedregd naar het stoffe lijk overschot van de onlangs verdwe nen chauffeur M. van Beek uit Bergen op Zoom. Men is tot het invallen van de duisternis hiermede voortgegaan, doch zonder resultaat. KERKNIEUWS. HERDERLIJK SCHRIJVEN VAN DE GEREF. GEMEENTEL. Op voorstel van de kerkeraad van Scherpenisse besloot de classis Tho len der Geref. Gemeenten met alge mene stemmen dat er een herderlijk schrgven van de kansel der classis- gemeenten zal gelezen worden, dat „geen vrouwen of meisjes met afge knipt haar voor de kansels mogen verschijnen en dat hg beiydenls doen de belofte moet worden afgelegd van niet meer bg de kapper te zullen ko men". Voorts zal men bg bevestiging van het huwelijk en bij het ten aoop houden van kinderen in een stemmig gewaad moeten „verschijnen voor :t aangericht des Heren, daar de ma jesteit Gods de mens vanwege de zonden tot verootmoediging roept". BEVESTIGING EN INTREDE DS. ROSCAM ABBING. A.s. Zondag 30 November, zal te Biggekerke in de Nederlandse Hei- vormde kerk, de bevestiging en in trede geschieden van de nieuwe predi kant ds. Roscam Abbing. De beves- tigingsaienst vindt plaats des mor gens om half elf, ae intrede om 14.45 uur n.m. Bevestiger is ds L D. van Djjl van Koudekerke, die thans als consulent te Biggekerke dienst doet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 19