NIEUWS UIT ZEELAND onncma Zioin Zijpe ZFF'UWSCH-VIAANDEREN MARKTBERICHTEN Wissel Zeeuws Vlaanderen WOENSDAG 26 NOVEMBER 1952. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Verbetering Ambachts school te Terneuzen. AANBESTEDING OP 1 DECEMBER A.S. Na vele maanden van voorberei dingen zal op 1 December lt)i>2 le Temeuzen het verbouwen en uilbrei den van het gebouw der Terneuzen- se Ambachtsschool worden aanbe steed. Verwacht wordt, dat, als ai- les naar wens verloopt, eind 11)52 of begin 1953 rnet het bouwen kan worden begonnen. Voltooiing van hel werk zal een grote verbetering be tekenen voor het nijverheidsonder wijs in Temeuzen, want het gebrek aan ruimte in de ambachtsschool is het laatste jaar zo nijpend gewor den, dat voor de nieuwe cursus een aantal leerlingen moest worden af gewezen. De plannen voor deze uit breiding en vernieuwing konden echter pas kort geleden worden goed gekeurd omdat zij nog enige wijzi gingen moesten ondergaan in ver band met de gesteldheid van het ter rein. waarop de nieuwe gebouwen verrijzen. Botsing tussen vrachtwagen en geiaden tank-auto. RUWE OLIE STROOMDE OVER DE WEG TE WOLPHAARTSDIJK. Tengevojge van de gladheid deed zich op ae Nieuwendijk te Wol- phaarts'd.jk een botsing voor tussen een vrachtwagen van de vrachtrijder K. uit Kortgene en een geladen tank wagen van de oliemaatschappij Pur- fina. Hoewel zich geen persoonlijke ongevaiien voordeden, was de kracht waarmee de voertuigen elkaar raak ten zo groot, dat een lek ontstond in de ijzeren tank, zodat de gehele la ding ruwe olie over de weg stroomde en net verkeer geruime tijd ter voor koming vin verdere ongelukken door de politie moest worden omge leid. De nolïtie stelde een uitgebreid onderzoek in. Zeeuwse fruitavond te Leiden. WAARSCHIJNLIJK OP 16 JANUARI AS. Het succes, dat vorig jaar met het organiseren van een Zeeuwse fruit avond te Rotterdam werd geboekt, heeft de commissie van Zeeuwse tuin bouwveilingen doen besluiten deze winter een dergelijke avond in Leiden te houden, waar ongeveer tweederde deel van het geconsumeerde fruit uit Zeeland wordt betrokken. De avond, welke waarschijnlijk op 16 Januari a.s. in de Stadsgehoorzaal wordt gegeven, zal weer worden ver zorgd in samenwerking met de Tuin- bouwvoorlichtingsdienst en de Ned. Fruïttelersorganisatie. In een der nevenzalen zal een ten toonstelling worden ingericht van Zeeuws fruit en de gerechten, welke hieruit kunnen worden bereid. Leerlingen van huishoud- en mid delbare scholen, zullen deze expositie in de middaguren kunnen bezichtigen. De avond zal gereserveerd zijn voor de huisvrouwen uit Leiden en omge ving. Een der wethouders, de heer D v. d. Kwaak is de organisatoren be hulpzaam bij 't leggen van contacten mét de huisvrouw en verenigingen. De indeling van de avond zal ongeveer gelijk zijn als in Rotterdam. Zeeuwse deskundigen zullen een en ander ver tellen over de fruitteelt in deze pro vincie en de waarde van fruit. Er zal weer een kookdemonstratie wor den gegeven, terwijl ook een der he ren van het Instituut voor Bewaring en Verwerking van Tuinbouwproduc ten. mogelijk de directeur, ir. A K. Zweede zelf, zal spreken. Na de pau ze wordt een film vertoond. DIAMANTEN HUWELIJKSFEEST. Dezer dagen vierde het echtpaar F. OeleD. Oele Riemens te Ter- neuzen onder grote belangstelling zijn diamanten huwelijksfeest. Van vele kanten mochten de oudjes ge schenken en gelukwensen ontvan gen. RAAD SCHOONDIJKE Breskens Tragel vóór Kerstmis geëlectrificeerd In de raadsvergadering op Dinsdag 25 November te Schoondijke, deelde de voorzitter, burgemeester F. A. van Rosevelt, mede. dat de P.Z.E.M. had toegezegd spoedig met de electrificatie van de Tragel te beginnen, zodat de bewoners van deze buitenwijk in elk geval vóór Kerstmis van eiectrische stroom kunnen worden voorzien. Ver der staat ook nog op het programma aansluiting van de woningen aan de Cathalijneweg en aan de Verkorting op het electrisch net. Van G.S. was goedkeuring ontvan gen voor de gemeentebegroting 1952. Een copie van een adres, dat door de classicale vergadering van de kring ÏJzendijke der Ned. Herv. kerk aan de Kroon was gericht, nm te komen tot een algehele winkelsluiting op Zon dagen. werd voor kennisgeving aan genomen. Daar de heer I. P. Clarisse te Schoon dijke bezwaren had tegen de wijze, waarop hem door het bestuur van deze gemeente grond was toegewezen, had hij zich in een schrijven tot G.S. gericht, om een en ander ongedaan te maken. Thans was van dit college bericht van bezwaar ontvangen tegen het raadsbesluit, waarin de toewijzing van grond aan de heer Clarisse was geregeïcL Naar aanleiding van een schrijven, zal het voetpad langs de Nieuwe Ha venweg zo nodig worden verbeterd. De rioolbelastingverordening werd aangepast aan de wensen 'van G.S. Van het Centrum Kraamzorg in West Zeeuwsch-Vlaanderen was een ver zoek ingekomen om een subsidie van minstens 5 cent per inwoner. De raad besloot echter om tot wederopzeggens toe een bijdrage te voteren van f 5 per door het Centrum in de gemeente Schoondijke verrichte kraamverzor- ging. In dit verband werd medege deeld. dat in .de jaren 1950. 1951 en 1952 respectievelijk 15. 24 en 20 geval len in Schoondijke werden verzorgd Hierna werd het sportterrein voor het jaar 1953 opnieuw aan de plaat selijke voetbalvereniging verhuurd voor f 100. Om te beslissen over de gunning van de openbaar aanbestede bestratings- en rioleringswerken in de Prinses Beatrixstraat en de Ach terweg en het doortrekken van de Korte Steeg, trok de raad zich in be sloten zitting terug. Na heropening van de vergadering werd het werk op voorstel van B. en W. gegund aan de op één na laagste inschrijver, de fir ma Vergouwe en Plekkenpol te Bres kens voor f 32.000. Deze gunning moet nog worden goedgekeurd door de minister van Wederopbouw en Volks huisvesting, Het gebouw van de voormalige centrale noodwinkel werd opnieuw aan de tegenwoordige huur der verhuurd tot 1 Juni 1953 voor f 800.per jaar. Hulsi „DE VREEMDE BEZOEKER". Het Zeeuwsch-Vlaams Toneel gaf on der leiding van drs. L. Locketeer in Hulst een uitstekende opvoering van Cass/la's „De vreemde bezoeker". De hoofdrol werd uitstekend vertolkt door de heer Jo de Block uit Clinge Ook de andere rollen waren goed be zet, zodat het een geslaagde avond werd. Clinge DRIE GOUDEN BRUILOFTEN. Vrijdag a.s. viert het echtpaar P. Seghers-Bergée te Clinge zijn gou den bruiloft. Het zal het gouden echt paar niet aan. belangstelling ontbre ken, daar men voorbereidingen treft om dit fee3t luisterrijk te vieren. In Hontenisse is het echtpaar A. van Kampen-de Schepper Donderdag 50 jaar getrouwd. De echtelieden ver blijven thans in het R.K. Liefdehuis te Groenendijk. Ook in Lamswaarde was er een gouden huwelijksfeest. Hier vierde 't echtpaar E. van Huffei-Nicolaaa zjjn 50-jarige echtvereniging. PRIJSKAARTING. Zaterdagavond werd in café „Duin oord" te Breskens een prijskaarting ehouden met de jaskaart. Aïs eerste eindigden J. de Feyter en P. Vens; de tweede plaats werd ingenomen door E. Hoogstad en J. Neeje- derde werden J. Aalbregts en J. Vermeu len. UITVOERING MUZIEKVERENIGING. De muziekvereniging „Uit het Volk Voor het Volk" te Breskens zal op Vrijdag 28 en Zaterdag 29 November een uitvoering geven in het gemeente lijk ontspanningsgebouw. Medewer king wordt verleend door de toneel vereniging „Thalia" te Breskens. Oostburg HET CONCERT VAN HET R.K.O. ln verband met het feit, dat de le den van het Rotterdams Kamerorkest, dat Vrijdagavond onder Piet Ketting, een concert in Oostburg geeft, diezelf de avond nog terug moeten naar Rot terdam. begint het concert om half acht inplaats van acht uur. Aangezien de deuren na de aanvang van het concert niet meer geopend zullen wor den. in verband met de hinder die dit veroorzaakt, is het dringend nodig dat iedereen op tijd op zijn plaats zit. Er schijnt enig misverstand te zijn erezen over de samenstelling 'van iet orkest. In dit verband wijzen wij er op dat het R.K.O. een volledig symphonie-orkest is, bestaande uit ruim 40 leden. Het ontreden in Oost burg is een onderdeel van een tour nee, die het R.K.O. op uitnodiging van het provinciaal bestuur door Zee land maakt. De concerten in Middel burg, Vlissingen, Goes, Hulst en Zie- rikzee werden door het publiek zeer gewaai'Jeerd, terwijl de belangstelling groot was. Men stelde het initiatief van de t -ovincie op hoge prijs, vooral omdat men hier slechts zelden in de gelegen heid is goede symphonie-concerten bij te wonen. Verwacht wordt, dat ook de bevolking van W. Zeeuwsch-Vlaan deren een en ander zal waarderen. Biervliet DUIVENKAMPIOENSDAG Onder grote belangstelling van dui- venhouders uit Biervliet en uit de omgeving werd in deze gemeente door de postduivenhoudersvereniging „Hoop" een zgn. kampioensdag ge houden in café „De Baerdemalter" waarbij een dertigtal kampioenen eigenaars uit verenigingen in Zeeuwsch Vlaanderen hun beste dui ven exposeerden. Dfe meeste kampi oenen waren met 8 duiven op de tentoonstelling verschenen om mee te dingen naar de prijzen voor be kroonde dieren die tenslotte als volgt werden verdeeld: 1. A. Vervaet, Walsoorden; 2. Gebr Temmerman, Hoofdplaat; 3. de heer Lampo, Aar denburg; en 4. C. Rodts, Aardenburg. De jury bestond uit bestuursleden van „Hoop" uit Biervliet. Na afloop van de expositie werd door de plaat selijke vereniging aan allé inzenders een gezamenlijke maaltijd aangebo den. Ter bestrijding van de gemaakte kosten en ter versterking van de kas werden tenslotte verschillende bon nen, welke recht gaven op een jonge duif, bij opbod verkocht. Deze bonnen en dus ook de jonge duiven uit goede ouders waren door de kam pioenen beschikbaar gesteld. Gevallen turners worden herdacht. MIDDELBURGER BIEDT K.N.G.V. PLAQUETTE AAN. De heer Chr. J. Mazure te Middel burg schreef destyds het op het ge dicht „De achttien doden" van Jan Campert geïnspireerde aesthetische bewegingsspel „Vrijheid", dat np. de bevryding in 62 plaatsen van ons land is opgevoerd en ook in handen werd gesteld van de Koningin. De baten, ongeveer 2000.werden door de heer Mazure bestemd voor aankoop van een plaquette ter herdenking van de in de oorlog gevallen turners. In zijn opdracht heeft de firma Be geer nu een bijzonder fraai ontwerp gemaakt voor een metalen plaquette van 0.90 x 1.20 meter, welke een plaats zal krijgen in de vergaderzaal van het nieuwe bondsgebouw van het Kon. Ned. Gymnastiek-Verbond te Utrecht. Op de gedenkplaat ziet men een ge kerkerde adelaar, die het geweld symboliseert en een dode, met een vredespalm gedekte duif. Hieronder leest men de volgende regels uit het gedicht „De achttien doden" van wij ten Jan Campert: „Zooals ook wij hebben gedacht/Aan eigen land en volk Er komt een dag na elke nacht /Voorbij trekt ied're wolk". Voorts vermeldt de sobere plaquette het op schrift: „Ter nagedachtenis aan onze gevallen bondsmakkers 19401945" en een afbeelding van de Nederlandse leeuw, waaronder het fiere devies „Mens sano sana in corpore". Aanwinst voor basiliek te Hulst. Door de Rijksinspecteur van 's- Rijks roerende kunstschatten zijn aan de Hulsterse basiliek in bruik leen afgestaan twee schilderijen voorstellende „de Barmhartige Sa maritaan" van J. B. L. Maes en „de Opwekking van de zoon der Sanami- tische vrouwd oor de profeet Eliseus" van F. J. Navez. De Hulsterse ba siliek heeft de laatste jaren reeds zeer vele kunstschatten verworven. Axel ONDERWIJS TENTOONSTELLING GEOPEND. In het gymnastieklokaal der O. L. school te Axel werd door burgemees ter P. L. D. J. van Oeveren de on derwijstentoonstelling „De Linoleum- Industrie" officeel geopend. Burge meester van Oeveren prees zich ge lukkig deze interessante tentoon stelling ook weer in Zeeuwsch- Vlaanderen te mogen begroeten, daar de weg over het water schrjn- baar voor vele dingen, die toch ook voor ons van belang zijn, een groot probleem is. Spr. hoopte, dat ook deze tentoonstelling een groot suc ces zal worden, evenals de vorige, die hier werd gehouden, n.l. „De Ta pijt-Industrie". De heer Ammerlaan, verbonden aan de stichting „Onder wijstentoonstellingen" merkte op, dat hij volgaarne aan het verzoek om naar Zeeuwsch-Vlaanderen te komen, had voldaan. *De bedoeling van déze tentoonstellingen is geen reclame- „stunt", doch voorlichting voor de jeugd, van welke jaarlijks ongeveer 35.000 a 50.000 een plaats moeten zien te veroveren in het Nederland se arbeidsproces. De heer Ammer laan was enthousiast over de belang stelling, vooral in deze streek. Ver volgens leidde spr. het gezelschap rond en gaf voorlichting bij de vele verschillende stands, die ieder weer een ander fabricage-onderdee! toe lichten. De tentoonstelling, welke tot en met 1 December a.s. te Axel zal blijven, is toegankelijk voor ieder een en een bezoek ten zeerste waard. Advertentie HOESTPRIKKEL, KUCHEN SD^p' Siroop SLUM-OPLOSSEND HOCKV-Y RAPIDE KLOPTE PUSH (4—2). In een aantrekkelijke wedstrijd won de hockeyclub Rapide uit Huist var. Push. De thuisclub had vier invallers. Voor de rust ging het spel aardig op en neer en Push gaf blijk technisch een zeer goed sp.iletje te spelen. Hobbs nam na een kwartier het eer ste doelpunt voor zijn rekening, maar Push maakte juist voor rust gelijk. Rapide was na de hervatting in de meerdrelieid, welke werd uitgedrukt in drie doelpunten van Hobbs. In de laatste tien minuten leefde Push weer op en wist nog een tegenpunt te ma ken, zodat het einde kwam met een 42 zege voor Rapide. VOETBAL Hulst Koewacht 4 2. In een slecht gespeelde wedstrijd is het Hulst gelukt de puntjes binnen te halen. Koewacht kwam met drie invallers uit en duidelijk bleek, dat het verband totaal zoek was. Hulst doelpuntte het eerst door een mooie treffer van F; Esseling en tien minu ten later wist Neefs de stand op 20 te brengen. Even voor de rust scoor de Koewacht uit een mooie aanval een tegenpunt (21). Na de rust was het een saaie ver toning, waarbij bleek dat er weinig moeite gedaan werd om goed te voet ballen. Door Esseling wist Hulst nog tweemaal te doelpunten, en ook Koe wacht scoorde nog een punt. STEEN Hl KLOPTE CORN BOYS HL In de derde klasse B van de K.N. V.B. afdeling Zeeland werd behalve de wedstrijd Graauvv IITerneuzen IV (26) de wedstrijd Steen III- Corn Boys Hl gespeeld. Steen Hl wist een kleine 2—1 overwinning te behalen. De stand luidt nu: Terneuzen IV 47; Corn Boys Hl 67; Vogel waarde H 36; Steen III 34; Clin ge IH 54; Hontenisse IV 12; Ra penburg H 52; Graauw H 50. PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Kerk (Donderdag). Axel 10 ds. Pennings; Hoek 10 ds. ten Haaft; Terneuzen 7 ds. v. d. Vlugt; Zaamslag 9.30 ds. Jansma. Geref. Kerk. Axel 10 ds. Geerts en 3 ds. Couvée; Terneuzen 3 ds. Pestman en 7 ds. Lindeboom; Zou- tespui 10 en 2.30 ds. Geerts. Zeeuwsch Vlaamse boeren vergaderden te Oostburg. Er zou deze herfst te weinig voor de tarwe betaald zijn. De kring West-Zeeuwsch-Vlaande- ren van de Noord-Brabantse Chris telijke Boerenbond hield Dinsdagmid dag een algemene vergadering in hotel „Du Commerce" te Oostburg onder voorzitterschap van de vice- voorzitter, de heer B. Modde. Deze heette in het bijzonder de algemene voorzitter, de heer J. Zegers, de al gemeen secretaris, de heer H. A. van Haaren, en de geestelijke adviseur, deken A. A. F. Lievegoed, van harte welkom. De notulen van de vorige vergadering en het jaarverslag wer den goedgekeurd, waarna de heer van Haaren de afgesloten rekening 1951 behandelde. Deze sloot per 31 December 1951 met een batig saldo van ruim 17.800 terwijl voor 1950 gesloten werd met ruim 33.000. Het verschil ontstond uitsluitend door de algemene stijging van de onkosten. Het hoofdbestuur wil van deze 17.800 een bedrag van 2800 voe gen bh de gewone reserve. Er zal 15.000 worden gereserveerd voor bijzondere doeleinden. Uit laatstge noemd fonds worden verschillende riskante nieuwe objecten gefinan cierd, zoals de selectiemesterij in Boxtel, het bedrHfslaboratorium voor grondonderzoek in Geldrop, een des tructor in Son en het fruit- en groen- teverwerkend bedrijf in Nuland. Dit laatste bedrijf was na ruim 2 JA jaar zo verliesgevend, dat het volgens in gewonnen advies alleen met een half millioen gulden rendabel was te ma ken. Daarom besloot het hoofdbe stuur aanvankelijk dit bedrijf op te heffen. De begroting 1953 is sluitend, maar men kan dan niet komen tot het benoemen van een gesalarieerde tuinbouwdeskundige en het aantrek ken van andere gewenste specialisten tegen redelijke vergoeding. Dit acht het hoofdbestuur toch zeer gewenst. Er is dan ook een voorstel voor de algemene vergadering om de grond- contributie van 2,50 te verhogen tot 3,en de hectareheffing van 1, tot 1,10. Uit het fonds, gevormd met de aldus verkregen gelden, kun nen dan de krachten worden be noemd, die in de verschillende rayons contacten leggen en het organisatie leven versterken. De heer Zegers beantwoordde ver schillende vragen over de tarweprij3, de suikerprijs en de loonadministra tie. Hierby bleek, dat de boeren West Zeeuwsch-Vlaanderen de laat ste herfst 0,75 per 100 kg. te wei nig voor hun tarwe hebben ontvan gen. De meelfabrikanten hebben echter een monopolie-positie en i ken grote winsten. Vooral ook de aansluiting op het waterleiding- en electr^iteitsnet van afgelegen boerderijen, het onderhoud van wegen, die niet ten laste van het waterschap komen, zijn kwesties, zoals bleek, die de West-Zeeuwsch- Vlaamse boeren bezighouden. Ook het ondérhóud van de - zeewerin; -baart nog steeds veel zorgen. D heer Zegers vergeleek de Neder landse landbouworganisatiemet die in Amerika, waar hh voor studie vier maanden verbleef. Nadat deken Lievegoed nog een kort woord had gesproken, sloot de voorzitter met een woord van dank aan het adres van de vele aanwezige geestelijke adviseurs. ADVISEUR R.K. VLASSERSBOND. Tot geestelijk adviseur van de R.K. Zeeuwsch-Vlaamse Vlassersbond is benoemd pastoor J. Lighthart te Koewacht, die tevens adviseur werd van de Dlaatselijke afdeling. Pastoor J. Claessens werd geestelijk adviseur van de afdeling Heikant. Sluiskil ONGEVAL. Het zoontje van de heer De M. te Sluiskil, dat meereed op een wagen van de heer J. H., viel van deze wa gen af en werd overreden door een andere wagen. Overbrenging naar 't ziekenhuis bleek noodzakelijk. AANRIJDINGEN. De machinist J. de Ruiser van de eokesfabriek te Sluiskil werd Zater dag bij het verlaten van de fabriek op zijn bromfiets aangereden door een hem achterop komende vracht auto. Hij liep een hoofdwonde op en VEILING MIDDELBURG. Met ingang van déze week wordt voorlopig alleen op Dinsdag en Vrijdag te Middelburg geveild. VEILING GOES. November. Fruit voor export. Cox Oranje Pippin A 52 20—54.00. BC 45.10- 46,10. I grof 50.30—51, I 40. II 13. Goua- relnetten AAAA 30.50, AAA 25.30—30.00. AA 21.60—26.10. A 19.90—20, BC 14.10 14.20, I grof 17.80-21.10. I 11.60—11.90, II 6.60. Zure Bellefleur A 16.30. BC 12.70. I grof 16.20, I 9. II 3.30. Sterappels I 11.60, II 3.50. Jonathan A 30.30—30.40, BC 26.60, I grof 22.20—22.70. I 17.10—17 30. II 7.50. Golden Delicious AA 41. A 38 20 .60, BC 27.70, I grof 30.80. I 16.60. II 720.» Doyennne du Cornice A 64, BC 58. I grof 62. I 62—66.30. II 44. Comtesse dc Paris A 32.80, BC 32.10, 1 grof 30.60- 34.10, I 28. II 6.30. Conference 1 43.10. Remy 1 grof 9.70—9.90. I 9.10—9.20. II 6.10. Gieser Wildeman I grof 24. I 18, II 10. Pondsperen 1 grof 820, I 7X0, II 6. Kleiperen I grof 14.40. I 9. Verpakt fruit: Goudrelnetten AAA 30— 35. AA 30—32, A 21—30, B 21—22. Cox Oranje Pippin AAA 60-63. AA 58—62. A 55—56. Jonathan AAA 31—34, AA 31— 34, A 20—33. Golden Delicious AA 44— 47. A 42. I grof 35. Glorie van Holland 6, C 22. Laxton Superbe AAA 3436. AA 37. A 36. Gewone veiling. Cox Oranje Pippin 16 -39. Glorie van Holland 815. Winston 22—32. Laxton Superbe 4—17. Goudrel netten 6—10. Jonathan 519. Zure Bel lefleur 410. Golden Delicious 631. Sterappels 3—6. Goudreinetten. keuken 10.65—15 80, ld. fabriek 6.10—6.20. Zoete Ermgaarde 14—28. Zoete Campagner 6— 15. Pomme d' Oranje 10—27. Comtesse de Paris 8—20.75. Doyenne du Cornice 48 —58. Pondsperen 46. St. Remy 47 Gieser 'Wildeman 5—19 Kleiperen 3—11. Druiven: Black Alicante I 128130, id. n 86. Chauffeur verdwenen uit Roosendaal. Ging 14 dagen geleden aardappelen halen. Dé gemeentepolitie te Roosendaal, stelt een uitgebreid onderzoek in naar de verblijfplaats van de 29-jari- ge, gehuwde chauffeur M. van B., die veertien dagen geleden zijn wo ning heeft verlaten en daar sinds dien niet is teruggekeerd. Aanvanke lijk heeft het wegblijven van Van B. niet al te veel argwaan gewekt, aan gezien de man, die avontuurlijk van aard is, al eens eerder onaangekon digde uitstapjes heeft gemaakt, waarvan hij na enige dagen dan weer prompt is teruggekeerd. Nu zijn uit blijven de „normale duur" te boven ging, werd de gemeentepolitie in de zaak gemengd, die nasporingen het ft verricht naar de verblijfplaats van Van B. Het laatst is de man gezien door zijn kostganger, met wie hij een •ritje maakte naar het eiland Tholen om aardappelen te halen. Tijdens de tèruglocht is de kostganger uitge stapt. Van B. heeft men sinds die tijd niet meer gezien. De kostganger, aie om andere redenen inmiddels door de politie is aangehouden, kan voor het feval geen verklaring geven. De ver wenen chauffeur was gekleed in een overall en liep op klompen. zijn bromfiets werd licht beschadigd. De chef-brugwachter J. Lotens werd op de brug aangereden door een vrachtauto, die geladen was met bie ten. De brugwachter liep slechts en kele schrammen op. „OP HOOP VAN ZEGEN". De vereniging „Sempre Avanti" te Sluiskil gaf een tweede opvoering van Heijermans' „Op hoop van zegen" welke evenals de eerste zeer geslaagd is. Met dit stuk zal men uitkomen op het concours, dat in Februari wordt gehouden, zodaf het plan om een thriller hiervoor te gaan instuderen vervalt. SCHIETWEDSTRIJD. De schuttersvereniging „De Brug" te Sluiskil organiseerde Zondag een wedstrijd in café Faas. De uitslag van deze wedstrijd, waaraan 69 schutters deelnamen was; hoofdvogel H. Snoeyer, Sluiskil; le zijvogel J. Lammers, Westdorpe; 2e zijvogel H. Wijnen. Koewacht; meeste vogels O. Dhert, Sluiskil. VAN TOT De P. V. „De Noordster" te Yerseke zal in verband met het 25-jarig bestaan deze week een feestavond geven in de bovenzaal van de „Oesterbeurs"'. Nu na de Kromme Reeke ook de Lan ge Reeke te Renesse met rozenstruiken is beplant, ziet het er naar uit. dat deze gemeente volgend Jaar een fleurig aan zien zal krijgen. De verkoop van kinderpostzegels en kaarten door leerlingen van de hoogste klassen der o l. school te Oosterland bracht f 224 25 op. De juniorenafdeling van de sportver eniging SSS te Oosterland geeft op 12 De cember een uitvoering. De heer J. v. Heuckelom te Hulst her dacht het feit. dat hij 25 jaar geleden een afdeling van de H.K W. in Hulst op richtte. In een feestvergaderlng werd hij toegesproken door kapelaan Mabesoone en districtsbestuurder Loomans uit Eind hoven. De heer Van Heuckelom kreeg het zilveren bondsinsigne. Het plaatselijk feestcomité te Clinge heeft besloten, dat op 30 November Sint Nicolaas een rondrit door het dorp zaï maken. De kindervriend 2al door de burgemeester ten gemeentehuize worden ontvangen. Met ingang van 1 December as. wordt de wachtmeester der Rijkspolitie J. van den Boomgaard overgeplaatst van Hulst naar Hansweert. In Ouwerkerk is een begin gemaakt met het verplaatsen en tevens aanbrengen van enkele nieuwe straatlantaarns. Het boofd van de openbare lagere school te Ouwerkerk. de heer Joh. Ber revoets kan wegens ziekte zijn werk zaamheden niet verrichten. Vervangend hoofd der school is thans de heer C. A. Swenne. Aan de kade van de eokesfabriek te Sluiskil heerst een opmerkelijke drukte. Het grootste schip is het Franse s s. „Nai- res". dat kolen lost, welke anders met Rijnaken worden aangevoerd. De te Tholen gehouden bazar voor de algemene kleuterschool bracht bruto f 2500.— op, zodat ben kan rekenen op een netto-bedrag van f 1500.—. De heer J. Schouten Jzn te Krabben- dijke behaalde het diploma vakbekwaam heid kruidenier. Nieuws in een Notedop 9 Generaal Z. T. Benson, een vroegere functionaris van de nationale raad dei boerencoöperaties is door Eisenhower be noemd tot minister van landbouw in de nieuwe Amerikaanse regering. 9 Dinsdagmiddag heeft zich opnieuw een ontploffing van mijngas in België voorgedaan, ditmaal in de kolenmijn „Grand Trait" van de „Charbonnages Beiges' te Frameries Hierbij kwamen drie mijnwerkers om het leven. 9 De Griekse minister van binnenland se zaken heeft de arrestatie bekend ge maakt van Nicholas Ploumbides. de be weerde leider van de communistische ondergrondse Hij zou zich acht Jaar lang verborgen hebben gehouden. VEILING MIDDELBURG. 25 November. Aardappelen: Koop mar. s blauwe, grote 11—11.10. td. bonken 11. id. drielingen 720. Meerlanders 8 99—9. Fruit: Jonathan 9—30. Goudreinetten 6—21. Cox Orange Pippin 47. Laxton Su perbe 8—23. Alllngton Pippin 10—11. Glo rie van Holland 7. Bramley's Seedling 3. Appels, val en kroct 3—11. Com tense de Paris 17—30. Gieser Wildeman 14—15. St. Remy 7—11. Zwijndr. wijnpeer 3—6. Pe ren val en kroet 3. Tomaten 18—40. Groenten: Bloemkool A 2650. ld. B 12—29. id. C 8—18. Boerekool 8—14. Sla 13—15. Wlttekool 4—5. Kroten per kg, 9—13. Boskroten 3. Veldsla 65—70. Spina zie 62. Prei 8—16. Spruiten 15—40. Savoye kool 6—11. Andijvie 5—25. Peen per kg. 7—28. Bospccn 11—24. Witlof 44—59. Ro dekool 712. Uien 14—22. VISMIJN TE BRESKENS. 25 November. Export garnalen, aan voer 933 kg.. 109—79. Handels garnalen, aanvoer 65 kg., 107—79. Schar, aanvoer 25 kg.. 72—69. Bot. aanvoer 92 kg., 67—55. VEILING ST. ANNALAND. 23 November. Uien, middensoort. 20.88 —20.07. bonken 20.03, drielingen 25X7, picklers 33X6. Aanvoer 100 ton. VEILING SCHERPBN1SSE. 25 November. Uien. middelsoorten 20.10, bonken 19X9, drielingen 25.68, aanvoer 25 ton. VEILING THOLEN. 25 November. Uien. bonken 20X2, ge wone 20.41—20.69. drielingen 25X4. pick lers 34, stek 320. Aanvoer 40 ton. VEILING 8T. MAARTENSDIJK. Gewone uien 2024. bonken 2020, drie lingen 25X0, pickles 33.10, stek 320—3. Aanvoer 35 ton. Prijs voor verse kippeneieren f 3.38 per kg. Voor vullsehallge en gewassen eieren wordt 2 et. per stuk minder uit betaald. Bericht handelaren. Kipeleren 18 ct. Poelje-eieren 14 ct. Eendeieren 14 ct. Kalkoen el eren 30 ct. Ganseleren 40 ct. VOETBAL Keuze-commissie ?al niet veranderd worden K.N.V.B. keurt Lenstra's houding af. In de Zaterdag gehouden bestuurs vergadering van de K.N.V.B. is beslo ten, dat de keuze-commissie niet ver anderd zal worden en dat Jaap van der Leek zijn werk als bondscoach blijft voortzetten. Met de leden van de technische commissie is, aldus „Het Vrije Volk", uitvoerig van gedachten gewisseld over de vraagstukken, die betrekking hebben op de samenstel ling, de training en de tactiek van het Nederlands elftal. Enkele bestuurs leden waren het niet in alle opzich ten eens met de technische commissie. Zeker niet ten aanzien van het links buiten plaatsen van Abe Lenstra. De houding van Abe om pas Donderdag avond af te zeggen voor de wedstrijd in Huil werd afgekeurd. De heer v. d. Leek wilde echter Lenstra op de linksbinnenplaats, maar de heer Verlegh wilde daar niet aan. ABE UIL PRATEN. Abe Lenstra heeft inmiddels de voorzitter van de K.N.V.B., de heer K. J. J Lotsv, een brief geschreven waarin hij de bondsvoorzitter uitno digt hem in Hee ren veen te komen op zoeken om „de kwestie" eens door te praten. DAMMEN Roozenbure en Dagenais wonnen beiden hun partij. Canadees kreeg geen kans achterstand in te iooen. Te Haarlem werd de 18e ronde van het tournooi om het wereld kampioenschap dammen gespeeld. De uitslagen waren: P. Roozenburg iNed.)De Descal- lar (Noord-Afrika) 20; Deslau- riers (Canada)—Post Noord-Afr.) 11; Forclaz (Zwitserl.)Verleene (Belg.) 02; Keller (Ned.)Bon- nard (Frankr.) 1—1; Saletnik (It.) Dagenais (Canada) 02; Gedan- ce (Zwitserl.)—King (China) 1—1; Huisman (Ned.)Fankhauser (Fr.) 11; W. Roozenburg (Ned.)—Ver- poest (Belg.) 11; Van Dijk (Ned.) Bizot (Ned.) 1—1. De stand na de 18e en voorlaat ste ronde is: 1. P. Roozenburg 28 pnt.; 2. Dage nais 27 pnt.; 3. en 4. Keller en Van Dijk, ieder 23 pnt.; 5. en 6. Bonnard en Huisman, ieder 22 pnt.; 7. en 8. Verpoest en W. Roozenburg, ieder 20 pnt. KERKNIEUWS. GEREF. GEMEENTE. Bedankt voor Tricht: F. Mallan te Bruinisse. Waar zijn onze schepen Ball 25 v. Genua naar Java. Dymas 19 v. Singapore n. Makassar. Garoet p. 24 Ouessant n. Java. Graveiand 24 140 m. O.Z.O. Madeira n. Amsterdam. Indrapoera p. 34 Sabang n. Rotterdam. Java p. 24 Ouessant n. Java. Kota Inten p. 25 Perim n. Rotterdam, 29 te Port Said verwacht. Maasdam 24 v Halifax naar Rotterdam. Nigerstroom 24 te Accra. Noordam 24 v Rotterdam n. New York. Phrontla 24 v. Belawan n. Amsterdam. Slngkep 25 te Padang n. Djakarta. Slamat 22 te Singapore n. Rotterdam, Tarakan 25 te Djibouti n. Amsterdam. Tasman 25 v. Hongkong te Shimizu verw. Tawali p. 24 Malta naar Amsterdam. Tegelberg 26 v. Hongk. te Yokoh. verw. Ternate 20 v. Makass. n. Singapore. Van Heutz 22 v. Hongk. n. Djakarta. Willemstad 24 v. Cristobal n. Amst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 13