In beroep 15 jaar geëist tegen verdachte in moordzaak-Schreurs Tegen „roombaron" Desmedt een fabelachtige boete geëist BOEK IN HET INDONESISCH LEGER WOEKERT DE SPLIJTZWAM DINSDAG 25 NOVEMBER 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT GROOT SMOKKELCOMPLOT TE ANTWERPEN. Nederlandse zuivelfabrieken leverden de room aan de grens Ook de fabriek „De Ommelanden" was er bij lil het Antwerpse paleis van justitie zal op 8 December een opzienbarend zuivelschandaal worden berecht, waarin de vroegere dokwerker, thans „roombaron Desmedt", de centrale figuur Is. Tegen hem en enige mede plichtigen is in eerste instantie wegens smoltkel van duizenden tonnen room uit Nederland reeds een boete van ongeveer 20 millioen gulden geëist. By het enorme smokkelcomplot van Desmedt waren ook Belgische douaniers betrokken, alsmede enige Nederlandse zuivelfabrieken, waarvan twee der grootste in Zuidelijk Drenthe en in Brabant liggen. Toen de affaire ontdekt werd hadden de smokkelaars ruim anderhalf jaar vrywel ongestoord hun bedrijf uitgeoefend. De „roombaron", die reeds voor dien op smokkelgebied actief was geweest, kreeg zijn grote kans in de nawinter van 1950, toen de Bel gische regering, op grond van ver- schil'en in productieprijzen een hef fing op uit Nederland ingevoerde boter legde. Zo kon concurrentie wor den voorkomen, dacht men in Bel gië. EEN VERGISSING. Bij deze regeling voor roomboter werd echter vergeten om ook een heffing op Nederlandse room te leg gen. En aangezien men uit room de roomboter fabxiceert, nam de vrije uitvoer van Nederlandse room naar België een enorme vlucht. Het Belgische ministerie van land bouw stak spoedig een stokje voor deze lucratieve invoer en legde ook een heffing op room. Toen besloot Desmedt de room te smokkelen. Men voerde de room in blikjes, flessen en vaten naar de grens, waar ze voorzien werden van etiketten „geconsendeerde melk". DOUANE DEED MEE! Getuigen hebben verklaard, dat, althans op bepaalde Belgische grens posten, enig douanepersoneel mede in het complot moet zijn geweest. Zeer vaak zijn ladingen van deze joo. Hoewel de cellen de bouwstenen vormen van het menselijk en dierlijk organisme, kan men toch niet volstaan met de uitspraak, dat dus bijv de mens een kolonie van cellen zou zijn. Men verliest dan uit het oog dat het eencellige dier een zelfstandig orga nisme is, waarin hoe klein de af metingen ook mogen zijn zich alle levensprocessen afspelen. Deze een cellige is dus een zelfstandige totali teit. Een cel van een veelcellig orga nisme heeft daarentegen veelal een speciale functie te verrichten, maakt deel uit van een harmonisch geheel en kan in de vrije natuur niet zelfstan dig bestaan. Door deze harmonische samenwer king van de cellen in het menselijk en dierlijk organisme, ontstaat de orde ning, die ons telkens weer op elk ge bied van het leven treft. Hierbij oefe nen sommige cellen of célgroepen een dwingende invloed uit op de nabij ge legen cellen en veroorzaken de vor ming van organen, die volgens het bouwplan in de nabijheid moeten ont staan. Juist omdat de orde van het normale lichaam zó vanzelfsprekend is dat het otis niet meer opvalt im mers U vindt het toch heel normaal, dat mp neus aan de voorkant zit en uw ellebogen naar achteren wijzen juist omdat ons dit niet meer aan spreekt en we alleen de afwijkingen vermeldenswaard vinden, moge hier een abnormaal voorbeeld worden ge geven van de dwingende krachten, die van bepaalde cellen op hun omgeving uitgaan. Bij het embryo van een salamander werd de oogbeker verwijderd en over geplant onder een stukje huid, dat bij normale groei huid zou. zijn gebleven. Het bleek nu, dat de huidcellen ge dwongen werden'boven de oogbeker een lens te vormen, op gelijke wijze als bij de normale ligging van de oog beker door de daartoe bestemde cellen zou zijn geschied. De oogbekercellen dwingen dus de omgeving met haar één zinvol geheel te vormen. Maar aan de andere kant bleek ook, dat twee kiemen, welke men met elk aar liet versmelten, één gaaf individu te voorschijn deden komen, waaruit dus volgt, dat een cel in haar omge ving die mogelijkheden o.-derdrukt, welke in haar zelf tot ontwikkeling zullen komen. Als. bijv. van vier cellen één zou worden vernietigd, kunnen de drie overblijvende cellen behalve hun eigen taak, ook nog die van de vierde, nu ontbrekende cel, verrichten. Deze mogelijkheid zou de vierde cel in de drie andere tijdens haar aanwezigheid onderdrukt hebben. Wanneer we ons nu voor ogen* hou den dat de mens uit één eicel is voort gekomen, waaruit zich het uitermate gecompliceerde organisme van herse nen, zenuwen, zintuigen, spieren, beenderen, organen enz. enz. heeft opgebouwd door een harmonische taakverdeling der verschillende cellen onderling, dan moet het ons, dunkt me, toch wel duizelen van het feilloos scheppende plan, dat in die ene cel be sloten lag en van de mysterieuze krachten, die de opbouw hebben vol voerd. En nu moeten we maar weer eens wat anders aansnijden, want een lezer stelt ons de vraag, of er, behalve de onlangs genoemde, nog meer juridi sche dwalingen bij ons volk gangbaar zijn. Inderdaad, bijv. de opvatting dal een gevonden voorwerp na 1 jaar en 6" weken aan de vinder zou toevallen, hetgeen een volkomen imaginaire rechtsregel is. H. Pétillon. romige gecondenseerde melk onge moeid doorgegaan, nadat douaneper soneel in optocht met pannetjes een „tol" in de vorm van hoeveelheden room had geïnd. In andere gevallen wanneer mon sters van de „room" dat wil zeggen van de gecondenseerde melk, moes ten worden genomen, werd ijlings de „roombaron" gewaarschuwd, die dan vliegensvlug met zijn grote auto aan kwam suizen, een gezellig praat je op een douanepost maakte en dan tersluiks de roommonsters voor monsters „echte gecondenseerde melk" verwisselde. Toen de activiteiten van de „room baron" en diens trawanten te zeer in het oog gingen lopen werd inge grepen. DE HOEVEELHEID. De gesmokkelde hoeveelheid Ne derlandse room wordt door sommi gen op 27 millioen kg. getaxeerd. Tot zover het nieuws dat ons be reikte. Het dagblad „Het Vrije Volk" meldt nog, dat Desmedt te Antwer pen ook agent was van de melk fabriek De Ommelanden in Gronin gen, waarover thans zóveel te doen is, omdat de directeur F. de Boer, een conflict heeft met zijn werkne mers, die al wekenlang staken. De fabriek „De Ommelanden" le verde de room gewoonlijk in blikken van twee kilogram en deze blikken waren voorzien van de aanduiding „gecondenseerde melk" met een vet gehalte van 9 Er zouden dagen geweest zijn waarop 11.000 kg.-room op deze wijze België binnen kwam. De Nederlandse douane teken de een roomfactuur af, de Bel gische kreeg een gecondenseerde melkfactuur onder ogen. De eerste party ging via Eede in Zeeuwsch- Vlaanderen de grens over. Een dou ane-ambtenaar van Maldeghem is in verband daarmee geari'esteerd. Later werkten de smokkelaars via andere grenskantoren. Ook het electrotechnisch bedrijf kent „opzetjes". De bureaux voor vakbelangen in de electrotechnische industrie heb ben aan de leden voorgeschreven, dat ze bij inschrijvingen bedragen moeten incalculeren en uitkeren ten behoeve van inschrijvers aan wie het werk niet wordt gegund. De minister voor P.B. O. heeft nu de commissie voor be drijfsregelingen opgedragen na te gaan in hoeverre tegen deze bepalin gen opgetreden dient te worden. Taxi-chauffeur opgelicht. DADER GEGREPEN. Een taxi-cauffeur uit Bergen op Zoom is Zaterdagnacht de dupe ge worden van een oplichter, die zich uitgaf voor monteur van Werkspoor. De „monteur" liet zich via Breda, Den Bosch en Utrecht naar Haarlem ver voeren. in gezelschap van een ser geant van de Koreatroepen, die hij toestond mee te rijden. Tevoren had de pseudo-monteur een telefoonge sprek gevoerd met zijn „chef" Haarlem, teneinde de chauffeur er van te overtuigen, dat de zaak in orde was. Hij had namelijk niet voldoende geld bij zich. Ver na middernacht kwam men Haarlem aan, want onderweg had men, voorlopig op kosten van de ser geant, het een en ander gegeten en gedronken. In Haarlem was geen „chef" te vinden. De monteur trachtte de vlucht te nemen, maar chauffeur en sergeant zagen kans hem in te re kenen. De oplichter bleek een goede be kende van de politie, die enige weken geleden uit een gesticht te Rekken was ontvlucht. De taxi-chauffeur had een schadepost van bijna f 100.Het is niet uitgesloten, dat het gesticht de schade zal vergoeden. Kroon verwierp beroep van autobusondernemers. Het door de Landelijke Bond van Autobusondernemers ingestelde be roep tegen een beschikking, waarbij het verzoek van de Bond tot oprich ting van coöp. verenigingen werd af gewezen, is door de kroon ongegrond verklaard. Dit verzoek werd destijds afgewezen door de Commissie Vergunningen Per sonenvervoer. De L.B.O. beoogt de oprichting van 31 coöperatieve vereni gingen om daarmede dc autobusdiens ten in het gehele land te coördineren. Nederlandse vinding op pompen-gebied. Voor de benodigde pompen aan boord van de 32 mijnenvegers, die voor de Koninklijke Nederlandse Ma rine op Nederlandse werven worden gebouwd, is de opdracht verstrekt aan een Nederlandse fabriek. Uit een gx'oot aantal inschrijvingen van binnen- en buitenlandse fabrie ken is de keuze gevallen op de H. S. pomp uit Utrecht, een pakkingbuslo- ze zelfaanzuigende centrifugaalpomp met vrijdraaiende waaier, die geheel van anti-magnetisch materiaal wordt vervaai-digd. De pomp is een Neder landse vinding. De octrooi-aanvrage is bereids openbaar gemaakt. Van buitenlandse zijde wordt grote belangstelling voor deze vinding ge toond. Adres gepensionne&rden tot mirvsterraad. De Algemeen Nederlandse Bond van Gepensionneerden gevestigd te 's-Gravenhage, waarbij ongeveer 60.000 gepensionneerde burgerlijke ambtenaren (inclusief weduwen) zijn aangesloten» heeft zich met een adres gewend tot de ministerraad. Dit adres bevat het dringend ver- Ook de Prinsesjes Margriet en Mary... zn-u onder <ie ..c./.en den kinderen, die Zaterdag aanwezig waren bij de intocht van St. Nicolaas in Amsterdam. Evenals de anderen waren zij opgetogen over de kleurrijke stoet en zij waren in 't geheel niet bevreesd, toen een van de zwarte knech ten van de Sint wat dieh in haar nabyheid kwam. WEER EEN COMMANDANT AFGEZET. Treedt minister van oorlog af? De onenigheid in het Indonesische legor duurt nog voort. Thans heeft de overste Kretarto, commandant van de tiende brigade op Zuid-Sumatra de territoriale commandant van Zuid-Sumatra, de overste Kosasih, uit zijn functie gezet. Dit is de derde territoriaal bevelhebber van de 7 territoriale bevelhebbers in Indonesië, die door een ondergeschikte uit zijn functie wordt verwyderd. Naar verluidt duurt de controverse tussen de oude verzetsstrijders in het leger en „geschoolde" militairen voort. Een woordvoerder van overste Kre tarto deelde te Palembang mede, dat de commando-wisseling rustig verliep. Hij zei, dat overste Kosasih niet meer de toestand meester is. Maandag werd te Palembang voor alle officieren een uiteenzetting geven over de toestand. Kosasih, die niet in ai-rest is steld, zeide dat tot de'pers, dat het een interne legerkwestie betrof en dat hij zich zou houden aan de be velen van de regering. TE MAKASSAR. Inmiddels heeft de militaire com mandant van de Zuid-Molukken, de overste Soekawati, geweigerd zich op bevel van overste Warouw, die zich zelf als territoriaal bevelhebber te Makassar installeerde, naar Makas sar te begeven. Hij blijft in Ambon zolang de Makassar-affaire niet is afgewikkeld. zoek de herwaardering van de pen sioenen op het tegenwoordig peil van de kosten van levensonderhoud, maken tot een punt van het rege ringsprogram en in afwachting daar van thans reeds op korte termijn over _aan tot het invoeren van een bij zondere toeslag, gebaseerd op het te genwoordig indexcijfer, overeenkom stig een in het adres aangegeven schema. HET GRUWELDRAMA IN BERGEN OP ZOOM Deskundigen waren het niet eens over de vraag of zij krankzinnig is Maandag heeft; de advocaat-generaal by het Gerechtshof te 's-Hertogen. bosch, rnr. A. H. M. H. Receveur, een gevangenisstraf van 15 jaar en ter beschikkingstelling van de regering geëist tegen de 42-jnrige weduwe J. M. G.-H., laatstelijk wonende te Zierikzee, wegens moord op het 80-jarige Zeeuwse boertje Keesje .Schreurs. De misdaad is, zoals men zich zal herin neren, begaan in Augustus 1946 te Bergen op Zoom, waar de verslagene in het St. Catharina-gesticht zyn levensavond doorbracht. Behalve moord waren de verdachte diefstal en verberging van de stoffe- Hjke resten ten laste gelegd. Zy werd in April van dit jaar wegens moord door de rechtbank te Breda veroordeeld tot een gevangenisstraf van 10 jaar en ter beschikkingstelling. Tijdens de vorige zitting van het Hof was de nieuwste verklaring van de vrouw, dat ze een verhouding met het slachtoffer had. Haar man zou haar betrapt hebben en Keesje in woede hebben vermoord. Tijdens de zitting echter had de advocaat-gene raal, mr. A. Receveur, een onver wachte getuige naar voren gebracht, n.l. een vrouw, die niet verdachte ge detineerd was geweest en tegen wie zij het gehele relaas tot in alle bijzon derheden had verteld: Zij zelf had Keesje Schreurs vermoord. Daax-na had ze haar man en dochtertje om hét leven gebracht, omdat deze teveel wisten. Om de verdediger gelegenheid te geven deze nieuwe situatie onder ogen te zien, had het Hof de zitting ge schorst. Verdachte bleef ook tijdens deze zitting by haar verklaring, dat ze Keesje niet vermoord had. Ze had haar man Keesje dood hóren slaan. Met een gummiknuppel. President, mr. J. Poerink: „Met een gummiknuppel? Hoe wist u dat?" Verdachte„Zijn hand stond er naar". De twee psychiaters, dr. Janssens en dx\ Sinnighe, waren beiden van me ning, dat verdachte niet de offervaar digheid bezat om de schuld van ëen moord op zich te nemen. Aanvankelijk had verdachte nj. een volledige be kentenis afgelegd en verklaarde nu, dat ze dat gedaan had om haar man te beschermen. De vrouwelijke getuige J., bleef by haar verklaringen van de vorige zit ting. Verdachte had in de cei haar alles bekend en zelfs voorgedaan hoe ze Keesje vermoord had. Verdachte: „Ib heb je alleen gezegd, waar ze my van verdachten, sadist". Hier greep de president in en gaf verdachte het voile pond. Als ze nog één scheldwoord zei, werd de zitting zonder haar voortgezet. KRANKZINNIG? Enigszins onverwacht kwam de verklaring van de deskundige, dr. Sinnighe op de vraag van de raads man, of hij verdachte nu krankzinnig achtte. Dr. Sinnighe meende, dat ver dachte niet alleen een hysterische psychopathe was, maar dat het hier ook een geval van hysterische psycho se hetrof. President: „Dus krankzinnig?" Getuige: „Ja, nu is ze krankzinnig volgens mijn mening". Dr. Janssens was het daarmede ech ter niet eens. Een getuige a décharge was de so ciaal-ambtenaar J„ die zou kunnen verklaren, dat de vrouwelijke getuige onbetrouwbaar was en gehandeld had uit wraakzucht. Deze ambtenaar hield zich echter op de vlakte en meende, dat in haar verklaring hoogstens wraakgevoelens konden schuilen. REQUISITOIR. De advocaat-generaal, die de verha len en verklaringen voor het Hof van de verdachte als „druipend van on waarachtigheid" en de verdachte zelf als „een leugenachtig mens" kwalifi ceerde^ was van oordeel, dat alleen de grove hebzucht de drijfveer tot de moord is geweest. „Haar geweten", aldus mr. Receveur „is afgestompt". De raadsman, mr. van Ginneken uit Bergen op Zoom, achtte op juri dische gronden het ten laste gelegde niet bewezen. Zo het Hof verdachte toch schuldig zou vinden, dan acht te de raadsman tex'men aanwezig om de geesteszieke verdachte niet een te lange gevangenisstraf op te leggen, doch haar na een korte straf ter ver pleging te doen opnemen. Het Hof zal over veertien dagen uitspraak doen. Zit er toekomst in de elandfokkerij De parkraad te Natal heeft een po ging ondernomen om de eland, de grootste en docielste soort antilope in Zuid-Afrika, te temmen. De raad, die het experiment vorige "maand is be gonnen met 7 elandkaifjes, stelt zich ten doel de elanden volkomen tam te maken. De dieren zouden de markt van vlees kunnen voorzien en moge lijk ook van melk. Te Makassar wordt vei-zekerd, dat de commandanten van 3 regimenten in Oost-Indonesië zich bereid ver klaarden de bevelen van Warouw te gehoorzamen. Daartoe zou ook Soe kawati behoren. Zij zouden evenwel de eis gesteld hebben, dat de beve len niet mogen afwijken van de po litieke lichtlijnen en de van de staat. MENING DER REGERING. De Indonesische regering zegt in een verklai'ing, het gebeurde op Zuid-Sumatra te betreuren. Zij schrijft het toe aan onbekendheid met de gang van zaken en betoogt, dat alle beslissingen aan de centrale regering overgelaten moeten worden. Tenslotte kan gemeld worden, dat welingelichte kringen het volgens het blad „Merdeka" zeer waarschynlyk achten, dat de minister van defensie zich zai terugtrekken, welk besluit mogelijk gevolgd zai worden door 't aftreden der P.S.I.-ministers (Indo nesische Socialistische Partij), dif thans in het kabinet zitten. Dit zou volgens „Merdeka" niet het aftreden van het kabinet tot gevolg hebben, daar premier Wilopo voorlopig urnen Economische structuur van het Britse gemenebest. Donderdag a.s. zal te Londen de belangrijkste na-oorlogse economi sche coixferentie van het Britse ge menebest aanvangen onder leiding van de Britse minister-president Winston Churchill. Dit is voor het eerst sedert de coixferentie te Otta wa in 1932, dat de ministers-presi dent, ministers van financiën en an dere ministei's uit het Britse geme nebest bijeenkomen, teneinde het ge hele probleem van de economische en financiële vraagstukken, welke het Britse gemenebest en de wereld be treffen, te behandelen. T)e conferen tie zal 10 dagen duren. Het belangrijkste onderwerp, dat aan de orde zal komen is de inwis selbaarheid van pond en dollar. Arbeiders in de bosbouw gaan meer verdienen Werkgevers en werknemers in de bosbouw hebben overeenstemming be reikt over een nieuw collectief con tract. Verwacht wordt, dat dit bin nenkort door Rijksbemiddelaars wordt goedgekeurd. De weeklonen, behalve in Noord- en Zuid-Holland, zullen voor vakarbeiders van 17 tot 23 jaar oplopen van f 25.50 tot f 44.—. In de twee genoemde provincies van f 27 tot f 46.De uurlonen voor losse vakarbeiders zijn resp. vastgesteld op f 0.51 tot f 0.88 en van f 0.54 tot f 0.92. EEN Het Were'dgebeoren Het bolhoedje Enige jaren geleden verscheen in vele kranten de levensbeschrij ving van een man met een bol hoedje op. die in een Lissabonse ho telkamer huisde en die zich 's avonds in een oude auto zo maar een beetje liet rondrijden. Die man was de finan cier Gulbenkian, Grieks van ori gine, maar wereldbui'ger wat zijn activiteit op het stuk van financiering betreft. Specialiteit: olie en wapénle- veranties. De klap, die dr. Mossadeq toediende aan Engeland door de Anglo-Iranian te nationaliseren, veroorzaakte een deuk in het bolhoedje van Gulben kian. Nu ziet het er naar uit, dat Irak er een tweede deuk bij zal produceren. Die relletjes daar in Bagdad zijn namelijk heel wat meer dan onnozele studentenopstooljes en zij hebben een heel wat verdere strekking dan een meningsverschil over verkiezin gen. Sedert de dagen van Haroen al Ra- schid is er in de stad der Kaliefen veel veranderd, maar één ding bleef gelijk: het aantal straatarme lieden was groot en het aantal rijken was klein. Dat nu kwelde vele jongeren in Irak. Hun kwelling was wel bekend bij de regeerders en het moet gezegd worden, dat in de laatste jaren de regeringen van Irak meer dan die van de omringende landen actief waren bij het verbeteren van de sociale toestanden. Maar het ging te langzaam en het kwam te laat. Wat wil men in een land. waar de leden van de senaat door de regering worden be noemd en waar groot-grondbezittefs en groot-kooplieden sedert eeuwen de weg naar 's lands welzijn zagen als een voetpaadje langs de heirbaan van hun persoonlijk voordeel? Vier van de vijf politieke partijen in het land van de Tigris hebben kort geleden de regering willen activeren door het stellen van eisen. Eerstens wilden ze een verkiezingsstelsel, waar bij direct gestemd zou worden op de candidaten zelf, dat gebeurde tot nogtoe niet dan moest het parle ment het recht krijgen een regering naar huis te zenden, het grootgrond bezit moest verkaveld worden en er moest een eind komen aan de Britse inmenging in het economische en mi litaire leven. De regent, die voor de minderjarige koning van Irak het bestuur voert, heeft daar Zondag een antwoord op gegeven. Een generaal werd benoemd tot ka binetsformateur. Hij beschikt over een leger van circa 40.000 man, dat vrij behoorlijk is uitgerust met materiaal en ook enige gemechaniseerde een heden omvat. Maandagmorgen belastte hij een an dere generaal met het militaire com mando over Bagdad en diens eerste daad was het verbieden van alle po litieke partijen. Dat is dan het antwoord van. de leidende kringen in Bagdad. Hoopgevend is het niet. Erkend moet worden, dat de rege ringen van Irak wel een en ander bij de Engelsen hebben bereikt. Zo wei-d er een jaar geleden een nieuwe olie overeenkomst afgesloten. waarbij werd vastgesteld, dat 50 van de oliewinsten naar de Irakse regering zouden gaan en dat Irakezen opgeleid zouden worden om een plaats in de olie-industrie in te nemen. Ook verplichtten de oliemaatschaD- pijen zich om van 1954 af de produc tie aanzienlijk op te voeren. Alles bijeen was men het er toen over eens. dat deze overeenkomst voordeliger was dan een natio nalisatie. Zo zakelijk denken evenwel de ex treem-nationalisten in Irak niet. Zij zijn bereid desnoods een verlies te nemen, wanneer men de buitenlanders maar kan wegwerken. De Irakse re gering heeft ook onderhandeld met Engeland over een nieuwe defensie overeenkomst Men wil namelijk niet langer de twee luchtbases, die Enge land thans nog in Irak heeft, beschik baar stellen voor de R.A.F. De Irake zen wensen een militair samengaan binnen Arabisch verband en ze zijn af kerig van een deelname aan hei ge allieerde commando voor het Mid den-Oosten. Tot nog toe had de regering van Irak geen succes bij de militaire be sprekingen met Engeland. Een aardige bijzonderheid is tenslotte dat politieke partijen willen weten, hoe de leden der regering aan hun persoonlijke rijkdom komen. Dit is een uitermate teer punt. Het ziet er naar uit, dat de mensen, die aan deze kapitalen kwamen er ditmaal nog alles op zullen zetten om deze geheime „weg naar welvaart" voor zichzelf te reserveren en dat ze daar bij het leger achter zich hebben. Ook wapenlevering financiert de man met het bolhoedje! OVER DE RUSSISCHE BEZETTING Bij de uitgeverij ;:De Graafschap" te Aalten verscheen „Slachtoffer der Russen", een boek over de oorlog in Duitsland. De schrijfster, Mary van Broda heeft hierixx in het bijzonder de naoorlogse toestand in het door de Russen bezette gebied van Oost- Duitsland uitnemend geschetst. Het is geen documentair werk, maar eeft toch een uitstekend inzicht in e toestanden in de Russische zone. De beschrijving van de dikwijls ten hemel schreiende gebeurtenissen in dat gebied, welke de schrijfster aan den lijve heeft ondervonden, spreken beslist meer tot ons, dan dat zorg vuldig gedocumentariseerde werken dat zouden kunnen doen. Gelukkig is de sehrijftoon niet al tijd in mineur; verscheidene komi sche voorvallen, zoals wij ook in Hol- 'and in oorlogstijd beleefden, maken Slachtofer der' Russen" mede tot1 een zeer leesbaar boek. Irak:koning Feisal is nog een kind.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 3