PROVIHCIALE ZEEUWSE COURAHT Politieke moord in Saarland verwekt grote opschudding Mr. Donker slingerde banvloek naar de communisten BILT Kantlijn Vandaag HEFFING DER LOONBELASTING WORDT VEREENVOUDIGD 195e Jaargang-No. 276 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer, Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintijn. PI. verv.: W. Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct. per week, t 5.45 p. kw., fr. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESSE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 22 Nov 1952 ADVERTENTIEPRIJS li ct per mm. Minimum p advertentie f 1- Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertentie» (max 8 regels) van 1—5 regels t 1.—. Iedere regel meer 20 cent ..Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr. 58—60, telef. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). Middelburg, Markt 51, lelef. 3841. Goes, Lange Vorststraat 63, telef. 2475 (b g.g. 2228). Oostburg. Finlandstraat 2. telef. 16. Terneuzen. Brouwerijstr. 2 Zlerlkzee. N. f'.nc. rd.str. C 1 telef. 26. EEN 70-JARIGE GEDOOD Vakverenigingsbestuur werd afgezet De politieke onrust, die sedert enige dagen in het Saarland sterk is toe genomen heeft tot „de dood van een 70-jarige Duitser geleid. Vice-kanse- ker Blücher van Westduitsland deelde Vrydag op het congres van de Vrye Democratische Party te Bad Ems mede, dat onbekenden waren binnenge drongen in de woning van de lieer Georg Geiger te Saarbrücken om verbo den propagandamateriaal in beslag te nemen. Geiger, die weerstand bood werd, volgens Blücher „medogenioos vermoord". Men nam op het congres twee minuten stilte in acht om daarmee zyn nagedachtenis te eren. De Democratische Party van het Saargebied, waartoe Geiger behoorde, loof de een beloning ter waarde van 2500 gulden uit voor het opsporen van de daders. Geigers zoon, die dokter is, ver klaarde aan verslaggevers te Saar brücken, dat Donderdagavond onbe kenden zijn woning binnendrongen en zyn vrouw met gummiknupepls sloe gen. Zij gelastten aan mevrouw Gei ger verboden Duitse propagandage schriften af te geven. De heren Gei ger Sr. en Jr. probeerden tussenbei den te komen. In de daarop volgende worsteling werd Geiger Sr. gewond en kort daarop is hij overleden. In pro-Duitse kringen te Saarbrüc ken wordt verklaard, dat verscheide ne personen brieven ontvingen, waar in zij met de dood worden bedreigd, indien zij zich niet onthielden van pro-Duitse propaganda. De politie van Saarbrücken heeft Vrijdag medegedeeld, dat Donderdag De Nederlandse schrijver-journa list Jef Last woont tegenwoor dig op Bali. Hij is nooit een be wonderaar geweest van de Neder landse politiek in Nederlands-Indië en altijd een voorstander van de onaf hankelijkheid van Indonesië. Maar hij heeft, als vele geestverwanten, een open oog voor de manier waarop de Nederlandse belangen in Indonesië bij herhaling in het gedrang komen. Dal doet hem de vraag stellen, of de Ne derlanders er wel goed aan doen om zo kloekmoedig te verklaren, dat Nieuw Guinea in de ijskast wordt ge zet. Onder die ijskast blijft het Indo nesische vuur brandende, meent hy. Bovendien is hij van oordeel, dat on ze koloniale deskundigen een kardi nale fout maken, als zij menen, dat de Indonesiërs uiteindelijk de Neder landers toch nodig zullen hebben. In „Vrij Nederland" geeft Last aan zijn mening als volgt uiting: „Ze kunnen ons immers niet mis sen". Tja, ja, maar hoewel ze „niet rijp waren" bleken ze, tegen iedere deskundige voorspelling in, ons best te kunnen missen, en de treinen ble ven rijden en de fabrieken draaien en de scholen leren, toen wij weg waren. Natuurlijk zijn er nog veel onopge loste problemen en veel dingen, die thans minder goed zijn dan vóór de oorlog, en een zeer dreigende econo mische positie, maar de voorspelde kladderadatsch is uitgebleven, en al deze moeilijkheden zijn in andere de len van de wereld sinds de tweede zondvloed heus niet beter. Het valse beeld der Nederlanders en der Neder landse pers ontstaat in de eerste plaats, omdat men voortdurend de dingen bij „de goede oude tijd" blijft vergelijken, toen men het zélf zo goed had; omdat men die internationale aardverschuiving niet als een histo risch verschijnsel, maar als een spe ciale kwaadaardigheid der Indone siërs wenst te beschouwen; en omdat men zich bewust isoleert en van het vele goede dat hier voortdurend tot stand komt eenvoudig geen kennis wenst te nemen. Nog onlangs vertelde een hoogleraar in de tandheelkunde mij, hoe zijn Nederlandse vakblad ar tikelen, waarin hij de vooruitgang van dat onderwijs schetste, eenvoudig had geweigerd („onze deskundigen hier in Nederland weten wel beter"), en een andere hoogleraar zeide mij: „Men kan hier in Bandoeng iedere schofterïj begaan en toch een geacht hd blijven van de Nederlandse ge meenschap, maar je ligt er finaal uit als je in de prestaties der Indone siërs iets kunt waarderen". De Indo nesiër zelf daarentegen ziet op aller lei gebied de resultaten van zijn in spanning veel duidelijker dan de zwar te kanten; vandaar dat de stemming der jeugd, ondanks alle teleurstellin gen, wat haar grondtoon aangaat, absoluut optimistisch is te noemen. Zij is terecht of ten onrechte, maar daar komt het niet op aan vast overtuigd, dat zij de Nederlanders best kan missen. Bovendien speelt het materiële eigenbelang een veel min der grote rol dan dat bij de veel nuch terder, materialistischer Nederlander het geval is". Tot zover Jef Last. Wij zijn niet deskundig op het ge bied van Indonesische aangele genheden. Maar er zit een kern van waarheid in wat Last zegt. Hy ver zuimt alleen er op te wyzen, dat de Nederlanders niet voor niets en ze ker niet voor hun eigen genoegen een zeer afwachtende houding tegen over Indonesië hebben aangenomen. De oorzaak daarvan was, dat tij dens de gehele conflictenreeks 1945 1949 Indonesië geen enkele afspraak en geen enkele belofte langer na kwam, dan het nuttig achtte. Was dat nut verdwenen, dan brak men eenvoudig, wat men slechts zeer kort tevoren overeengekomen was. Met zulke partners is het nu eenmaal moeilijk samen werken. Trouwens: de interne moeilijkhe den in Indonesië zelf, waai-van we de laatste weken krasse staaltjes gede monstreerd zien op Celebes, spruiten voort uit dezelfde bron van oorzaken. Men doet eenvoudig niet wat men plechtig beloofd heeft. En als er dan moeilijkheden vier onbekenden de woning van 70-jarige aanhanger van de verboden Duitse Democratische Partij het ge meenteraadslid Georg Geiger zyn bin nengedrongen en de man hebben doodgeslagen. Nadat de indringers overhandiging van verboden pro-duit- se geschriften geëist hadden ontstond een handgemeen. Geiger liep verwon dingen op waaraan hij spoedig be zweek. Aangenomen wordt, dat de aanvallers met gummiknuppels ge wapend waren. Het nieuws van de moord op Gei ger werd door de politie geheim ge houden totdat het Vrijdagmiddag by dagbladen in Saarbrücken bekend werd als gevolg van een verklaring van de Duitse vice-kanselier Blücher in Bad Ems. Het nieuws heeft in po litieke kringen te Saarbrücken ont steltenis verwekt. Men vreest, dat de openbare mening de verantwoorde lijkheid voor de moord zal toeschrij ven aan de partijen, die de constitu tie van de Saar ondersteunen. Een functionaris van de partij van premier Hoffman verklaarde Vrijdag, Atoomspionnen naar de electrische stoel Julius en Ethel Rosenberg, die we gens spionnage in de Verenigde Sta ten ter dood veroordeeld zyn, zullen 12 Januari terechtgesteld worden, aldus is Vrijdag door de Amerikaanse federale rechter Irving Kaufman be kend geimaakt. Het hooggerechtshof der V.S. heeft tot twee keer toe ge weigerd het vonnis te herzien. De raadsman van de Rosenbergs, Emanuel Bloch, heeft verklaard, dat hij Maandag bij het federale gerechts hof beroep zal aantekenen en om een nieuw proces zal verzoeken. is het 10 jaar geleden, dat de Russen het beleg voor Sta lingrad sloegen, dat eindigde met de overgave van de Duitse troepen. MORGEN.... is het 50 jaar geleden, dat de Amerikaanse bacterioloog, Walter Reed, succesvol bestrij der van de gele koorts, te Washington overleed. v Dodeljjke vergissing bij toediening van narcose? Jonge vrouw overleed. De justitie heeft Vrijdag lijkschou wing doen verrichten op het stoffe lijk overschot van de 22-jarige mevr. Van 't Hul uit Laren, die onlangs in het R.K. ziekenhuis te Hilversum is overleden. Onderzocht wordt of de doodsoor zaak moet worden toegeschreven aan het gebruik van een verkeerde vloei stof by de narcose, die mevr. van 't H. tydens een bevalling, waarbij ope ratief ingrijpen noodzakelijk was, is toegediend. Het gerucht gaat namelijk, dat hier bij vergissing formaline in plaats van aether is gebruikt. In hoeverre de behandelende vrouwenarts, die door een zijner assistenten de narcose heeft doen toedienen, verantwoorde lijk zou zijn, wordt tevens door de officier van justitie te Amsterdam, mr. H. A. Wassenberg, onderzocht. Britse troepen hebben in Kenya Vrij dag weer een 400-tal Kikoejoe's aange houden om na te gaan wat ze met de Mau Mau beweging uitstaande hebben. men, heeft altijd de tegenpartij de schuld. Dat dient men bij het beoordelen van de stem van Jef Last zeer zeker ook te bedenken. Menige Nederlander zal verbaasd hebben opgekeken, toen hij de- dagen las, dat prof. R. Hornstra uit Utrecht verklaard heeft, dat het met de schoolartsendienst in Nederland niet zo goed gaat als me nigeen denkt. Een schoolarts heeft soms tienduizend en meer kinderen te controleren... Nutteloos, aldus con cludeert prof. Hornstra. Terecht. Meer schoolartsen dus, in kleinere districten enhulpkrachten er bij. Inderdaad. Want de schoolartsen hebben hun intrede in de maatschap pij gedaan, omdat de gezondheid van het kind de gezondheid is van de volgende generatie. En die is met controle of onderzoek met atoom- ko- snelheid niet gebaat. „dat de moord deed denken aan „Na zi-methoden om moord als middel tot provocatie te gebruiken". LEZING VAN HOFMANN Volgens een Vrijdagavond uitgege ven verklaring van het ministerie van voorlichting van het Saargebied zou Geiger door de indringers niet aangevallen of verwond, doch enkele uren na de inval aan een hartver- laming overleden zijn. De premier van het Saargebied, Johannes Hofmann, heeft Vrydag ontkend, dat er sprake zou zijn van een politieke moord. Er heerste reeds enige dagen ernstige politieke onrust in het Saargebied in verband met de verkiezingen, welke premier Hof mann op 30 November wil houden. Bepaalde Saarlandse politici zijn hevig ontstemd over de Duitse pogin gen om de verkiezingen te boycotten. Donderdagochtend is de pro-Duitse leiding van 't algemeen vakverbond afgezet. Politiemannen hebben aan de ze bestuurders de toegang tot het ge bouw van het verbond ontzegd. Het bestuur is voorlopig overgenomen door leden van de socialistische partij, die pro-Frans zijn. Aan een der leden van het Duitse Front, die zou spreken op het con gres van de Duitse Vrije Democrati sche Party te Bad Ems werd belet het Saarland te verlaten. Onzinnige bekentenissen van Slansky te Praag Het Zionisme in het geding De gewezen secretaris-generaal van de communistische partij in Tsjecho- Slowakije heeft toen hij Donderdag terecht stond in een zaal van de Pan- crac-gevangenis te Praag uitvoerig bekentenissen afgelegd, waarin hij zijn medebeklaagden, onder wie de voormalige minister van buitenlandse zaken, Clementis, ernstige beschuldi gingen voor de voeten wierp. Volgens radio Praag zou men in contact gestaan hebben met het voor malige Britse socialistische lagerhuis lid Zilliacus, die een Brits-Amerikaan se geheime agent zou zijn. Men zou er op uit geweest zijn het „kapitalisme" in Tsjecho Slowakije te herstellen. Ook het Zionisme kwam ter sprake. De beklaagden twaalf van de veer tien zijn van Joodse afkomst zou den hebben meegewerkt in illegale Joodse emigratie en deviezensmokke- larij. Zilliacus heeft te Londen hartelijk gelachen om de nonsens, die Slansky over hem verkocht. Zilliacus deelde mede, dat hem de toegang tot de Ver enigde Staten is ontzegd. Zo weinig is men daar op Zilliacus gesteld. Van Israëlische zijde is ernstig ge protesteerd tegen de poging, die blijk baar in Tjecho-Slowakije wordt ge organiseerd om de Joden en het Zio nisme in deze politieke affaire ts be trekken door valse bekentenissen. Volgens radio-Praag heeft ook Cle mentis schuld bekend. Gedurende een uur werden Vrijdag gedeelten van de getuigenis via dat radio-station uit gezonden. Clementis sprak met vaste stem en zonder aarzeling zijn beken tenis uit. Twee jaar met aftrek kregen voor het Gerechtshof te Amsterdam twee inwoners van Hilversum, die poogden een verze keringsmaatschappij op te lichten door een diefstal van verzekerde juwelen te fingeren. Vrijdagmiddag is Hr. Ms. Fregat „Johan Maurits van Nassau", ter aflossing van Hr. Ms. Torpedobootjager „Piet Hein", naar de Koreaanse wateren vertrokken. Het vertrek uit Den Helder. MINISTER VAN FIN ANCIEN DEELDE MEDE: Belasting op bromfietsen blijft De minister van financiën heeft aan de Tweede Kamer medegedeeld, dat aan een belastingherziening in commissoriaal verband ingespannen wordt gearbeid. De herzieningsvoorstellen, die zowel een vereenvoudiging als een wijziging beogen en uaarby de nauwe samenhang tussen de be lastingen naar het inkomen, naar het vermogen en naar de winst bewaard moet blijven, zullen niet in het lopende zittingsjaar aanhangig worden gemaakt. Er zullen ook geen partiële wijzigingsvoorstellen worden inge diend. Wat de coördinatie met buitenlandse belastingstelsels betreft kon de minister geen andere toezegging doen, dan dat daarvoor de goede tijd en gelegenheid moet worden gekozen. De minister staat niet afwyzend tegenover een Nederlands initiatief in deze kwestie, aldus verklaarde hy in zijn memorie van antwoord aan de Tweede Kamer. Wat de inkomstenbelastii g betreft zal met de aanslagregeling over 1951 begin December 1952 een aanvang worden gemaakt. In October 1953 zal de achterstand in de aanslagregeling practisch zijn ingelopen. De achtex-- stand bij de invordering van de vennootschapsbelasting is niet noe menswaardig. Bjj de algehele herziening van de loon- en inkomstenbelasting zal een verlaging van de grens waarboven met buitengewone lasten voor de heffing van inkomstenbelasting reke ning wordt gehouden, in overweging worden genomen. Een wet tot herzinening van de fiscale rechtspi'aak en die inzake be lastingheffing op overheidsbedrijven is in wording. DE BROMFIETSEN De minister ziet geen reden om de belasting op bromfietsen af te schaf fen. Een nieuwe regeling is op komst voor de rechten, die gelieven worden door de dienst van kadaster en hy potheken. De minister wil thans niét bevorderen, dat de gemeenten voor de uitvoering van de woningwet en de wederopbouwwet de benodigde gege vens kosteloos kunnen verkrijgen. Met de minister van justitie zal over leg gepleegd worden in hoeverre de overheid bemoeiienis dient te hebben met de opleiding van belastingcon sulenten. GEEN PERSONEELS INKRIMPING. Hoewel eind 1953 de achterstand bij de belastingadministratie zal zijn ingelopen, verwacht de minister, dat de personeelssterkte waarschijnlijk niet verminderd kan worden, omdat het aantal belastingplichtigen toe neemt. Op het ogenblik is er zelfs be hoefte aan 50 man meer hoger aan- slagregelend en controlerend perso neel. Wat de loonbelasting betreft, heeft een commissie maatregelen in voorbereiding, welke een vér gaande coördinatie van de loonbe lasting met de premieheffing voor de sociale verzekering tot stand brengen. Deze maatregelen zullen tevens een belangrijke vereenvou diging van de loonadministratie tot stand brengen. De minister verklaarde zich niet bereid de Wet op de Personele Be lasting 1950 ten behoeve van pen sions te wijzigen. (Zie slot pagina 8) Minister Eden blijft nog in New York Een Britse woordvoerder bij de V.N. heeft Vrydag verklaard, dat de Britse minister van buitenlandse za ken, Anthony Eden, die aanvankelijk Vrydag naar Engeland zou vertrek ken, thans voornemens is zijn ver blijf tot het begin van de volgende week te verlengen, voornamelijk met het oog op de Koreaanse kwestie. Eisenhowers kabinet Generaal Eisenhower heeft Vrijdag George M. Humphrey uit Cleveland (Ohio), als minister van financiën, Herbert Brownell uit New York, als procureur-generaal en Harold Stas- sen, oud-gouverneur van Minnesota, als directeur van het bureau voor we derzijdse beveiliging (M.S.A.) aange wezen. Volks- en bruinbrood een cent duurder Luxe wittebrood arte cent goedkoper? Met Ingang van Maandag 24 No vember 1952 zullen de maximum ver. koopprijzen voor volkswittebrood en bruinkropbrood met 1 cent per 800 gram worden verhoogd. De Nederlandse Bukkerijstichting heeft de bakkers geadviseerd de prij zen van het luxe wittebrood in het al- gemeen met 3 cent per 800 gram te verlagen. Hoewel er geen wettelijke verplichting tot het bakken van volksbrood bestaat, heeft de Bakke rijstichting zich bereid verklaard er voor zorg te dragen dat dit brood verkrijgbaar kan zijn. Op genoemde datum zullen, zoals bekend, tevens de nieuwe prijzen voor meel en bloem ingaan. „WIJ ZIJN WEL GOED, MAAR NIET GEK Na gedegen verdediging werd begroting van justitie aangenomen (Van onze parlementaire redacteur) J een in het algemeen zeer rustig voorgedragen betoog van bijna drie uur beantwoordde de minister van Justitie, mr L. A. Donker, Vrijdagmid dag in de Tweede Kamer de talryke de vorige dag gemaakte opmerkin gen en gestelde vragen. Met grote nadruk slingerde spreker zijn opvatting over de C.P.N. als het ware de Kamer in: „Ik wil in deze duidelijke taal spreken! De C.P.N. neemt thans ongeveer dezelfde positie in als de N.S.B. vóór 1940. De C.P.N. onderhoudt sterke verbindingen met een buitenland se mogendheid en hoopt haar positie in ons land te versterken met buiten landse hulp. Wy zijn in Nederland wel goed, maar niet gek en zullen on gewenste politieke activiteit van vreemdelingen in ons land zoveel als mo gelijk weren!" Uitvoerig ging minister Donker in op de wenselijkheid en omdat ons land thans de beschikking heeft over een prominente geleerde de nood zakelijkheid om in de komende jaren tot het opstellen van een nieuw bur gerlijk wetboek te komen. Naar aanleiding van het optreden van de Stichting Politieke Delinquen ten is by de minister de vraag gere zen, of de bestaande wetgeving wel voldoende is om ongewenste werk zaamheden tegen te kunnen gaan. Zijns inziens zou op dit punt wellicht een nadere voorziening geboden kun nen blijken, evenals inzake zekere De minister zeide dit o.m. in verband met vragen over de weigering om twee Indonesische communisten tot ons land toe te laten. Ook ten aanzien van tal van ande re onderwerpen liet minister Donker de Kamer niet in het onzekere. Bin nen zes maanden is, voorzover thans te overzien, de indiening van een wetsontwerp tot regeling van de pen- sionnering van notarissen te ver wachten. Een concreet wetsontwerp inzake bewijzen van goed zedelijk ge drag wordt gereedgemaakt. De wette lijke regeling van stichtingen is op één onderdeel na gereed. persdelicten en inbreuken op de open bare orde. FRIESE KWESTIE De minister herhaalde zyn uit spraak, dat het vraagstuk van de eed in het Fries niet de grootste moeilijkheden zal opleveren, maar kon overigens over de Friese kwestie geen mededelingen doem Inzake de zijns inziens verontrus tende verschijnselen, die in Harden- berg waren geconstateerd, wees mi nister Donker er op, dat hier aller eerst een taak voor de ouders, de kerken, jeugd- en andere organisa ties ligt. De justitie heeft slechts een secondaire taak; wellicht is er ove rigens niet zo zeer sprake van een stijging van de criminaliteit als wel van een verbeterde opsporing. Het verschoningsrecht van journa listen besprekend, achtte minister Donker het ongerijmd, dat men met een beroep op dit „recht" de opspo ring van misdrijven en medeplichtig heid daaraan zou kunnen belemme ren. Zijns inziens is dit vraagstuk nog in geen enkel opzicht rijp voor beslissing. Bij de politie hebben sinds 1945 voortdurend reorganisaties plaats. Met klem onderstreepte minister Donker, dat de reorganisaties niets, maar dan ook niets met het ontslag Valken te maken hadden. Minister Donker toonde zich ern stig ontstemd over de wijze, waarop door de justitie een onderzoek was in gesteld naar een door de parlementai re enquête-commissie gesignaleerde meineed. (Vervolg op pag. 5). KORTE PREDICATIE Dostojewslci vertelt in één van zijn boeken, hoe Christus nog éénmaal op aarde komt. 't Speelt in Spanje in de 16e eeuw, en de tijd van inquisitie en brandstapels, om te zien, wat er na 15 eeuwen van 't Christendom is te recht gekomen. Zijn bedoeling was, incognito te ko men, maar Hij wordt herkend, en door de massa als Heer der kerk ge huldigd en aangebeden. Echter de Grootinquisiteur komt ten tonele, de man. die uit naam van de Paus heerst over de gewetens en levens der mensen, die Christus laat arresteren. En 's avonds in de cel is er dan een gesprek tussen de Groot inquisiteur en Christus, dat ook voor ons allen van het grootste belang is. En de Pauselijke vertegenwoordiger verwijt Christus 2Ün terugkomst, om dat de mensen de hoogste waarheid toch niet kunnen dragen, omdat ze al léén met halfheid, ja met de leugen gelukkig kunnen zijn! Ze willen brood; waarom hebt ge de stenen niet in brood veranderd? Ze willen het wonderwaarom hebt ge U niet van de tinnen des tempels gestort? Ze willen gezag: waarom hebt ge de knie niet voor de verzoeker gebogen? Brood, wonder en gezag: dwaas hebt Gij gehandeld, om de drie zaken, waardoor de mensen gelukkig kunnen worden, aan hen te onthouden! Is er in wezen veel sinds de 16e eeuw veranderd? V/ij geloven wel in God, maar: wii willen meer, meer houvast, dan alléén God in het geloof schenken kan. W%j willen brood, anders raken wij onze levenszekerheid kwijt Wij willen het wonder, anders is God voor mij geen God meer. Wij willen gezag, want alleen op God te bouwen, vast te houden aan Zijn beloften alléén, is een te riskant bedrijf. En daarom staat de verzoeking le vensgroot voor ons. Goddank, dal Christus een nieuw begin heeft gemaakt, de tweede Adam, die sterker bleek, dan de eerste! Die tot driemaal het gezegd heeft: ,Jteen, neen, neen! Ga achter mi?. Satan! De Heer is God. en niemand meer!!" Daarom niet: God en het brood. De mens zal bij brood alléén niet leven! Daarom nok niet: God en het won der. Gij zult de Heer uw God niet verzoeken! En daarom ook niet: God en het ge zag: de Heer uw God zult gij aanbid den en hem alléén dienen! De eerste mens. Adam, heeft zijn vrijheid niet kunnen dragen; de twee de mens, Christus, heeft haar gedragen en volbracht; Hij heeft het gewaagd, t leven te leven uit Gods hand en al léén op Hem te vertrouwen. Daarom is Hij de weg, dé waarheid, en hét Le ven, die ons aanspreekt en zegd: komt allen tot Mü, die vermoeid zijt door de last der verzoeking, want wat wy niet konden, heeft Hij gedaan!!" Terneuzen, P. A. v. d. Vlugt. DE VERWACHT: MIN^ck tvOLiD. Geldig van Zaterdagochtend tot Za terdagavond. Plaatselijk enkele buien maar ook opklaringen. Overwegend matige wind tussen Zuid en Zuidwest Iets hogere temperaturen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1