NIEUWS UIT ZEELAND MARKTBERICHTEN WALCHEREN GEVAAR VOOR CONCURRENTIE BIJ VRIJWILLIGERS-WERVING? VRIJDAG 21 NOVEMBER 1932. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 JONGELINGS VERENIGING „OALVlJN" JUBILEERT De Jongelingsvereniging op Geref. grondslag „Caivijn" te Vüssingen be staat dezer dagen 65 jaar. Ter her- denicing van uit feit werd Donder dagavond in de Geref. kerk een sa menkomst gehouden. De voorzitter, de heer J. Wielemaker, heette na de gebruikelijke opening in het byzonder de afgevaardigden van diverse ver enigingen welkom en uitte de wens, dat ook in de toekomst nog velen uit de geleden der jeugdverenigingen het vaandel van Christus zullen vol- fen. Na samenzang van Ps. 89:1 en gaf de secretaris, de heer W. de Wolf Jz., een uitgebreid resumé van de werkzaamheden in het afgelopen jaar. De vereniging is in twee afde lingen gesplitst. Daalde de laatste jaren het ledental, nu is er weer een geregelde stijging. Na orgelspel hield prof. R. Zuide- ma uit Amsterdam de feestrede, geti teld „Tijd en taak". Velen worden in deze tijd aangegrepen door het rela tivisme en staan onder de macht van de tijd, anderen spreken voort durend over de eeuwige beginselen, maar verzuimen deze in onze tijd in practijk te brengen, aldus spreker. Volgens hem is de grote vergissing van de „doorbraak", dat te weinig rekening wordt gehouden met de hi storie. God heeft ons in het Neder land van de 20e eeuw gezet en ons daar een taak gegeven, welke niet los is te maken van de historie. Het is de grote eer van de Geref. jonge lingsverenigingen, dat zij dit niet uit het oog hebben verloren. Prof. Zuide- ma wees op de machtige invloed, welke het Calvinisme in de vorige eeuw op het volksleven heeft gehad. Eén der eerste vragen van deze tyd, ook voor de jeugd, is, of wij het voet spoor der vaderen dan wel de roep stem van de tijd moeten volgen. Na gewezen te hebben op de z.i. funeste invloed van de theologie van Barth, wekte spreker de jeugd op, het pand der vaderen ook in deze tijd te bewa ren en de banier van de Calvinisti sche beginselen hoog te houden. Vlissingen BAZAR „ST. CAECILIA" GEOPEND. Donderdagavond werd in het Con certgebouw te Vüssingen de huisvlijt- fancy-fair ten bate van de Vlissingse harmonie „St. Caeciha", in aanwezig heid van een aantal genodigden, offi cieel door de burgemeester van Vlis singen, mr. B. Kolif, geopend. Aan het doorknippen van het traditionele lint ging een kleine plechtigheid vooral Allereerst werd het woord gevoerd door de voorzitter van het fancy-fair- comité, de heer C. van Erck. Deze sprak er zijn vreugde over uit, dat na maanden van voorbereiding de fancy- fair eindelijk kon worden opengesteld en wees op het vele werk, dat voor dien moest worden verzet. Hierna sprak de voorzitter van „St. Caecüia", de heer J. H. Verdonk, die wees op de noodzaak van deze fancy-fair. „St. Caecilia" werd met de ondergang be dreigd tengevolge van de hoge kosten van instrumenten en partituren. In zijn antwoord zeide de burge meester trots te zijn op de harmo nieën. Wij kunnen deze in Vlissingen niet missen, want zij zijn bij feesten e.<± voor een groot deel verantwoor- KERKNIEUWS Zeven r aar „Kerk en Wereld" Ter gelegenheid van de zevende Diësviering van de stichting „Kerk en Wereld" te Driebergen, waren Donderdag vele gasten naar Drie bergen gekomen voor deze jaar lijkse ontmoetingsdag. Zoals ge bruikelijk, werd in de Grote kerk te Driebergen een officiële byeen- komst gehouden onder leiding van de voorzitter van de stichting, ds. F. J. Pop, die een kort openings woord sprak, waarna de Diesrede werd uitgesproken door de heer E. M. van Diffelen, lid van het direc torium. Aan de hand van zyn on derwerp: „Van tactiek naar strate gie" merkte spreker op, dat in de afgelopen zeven jaar de academie van „Kerk en Wereld" is uitge groeid tot een onderwijsinstelling van geheel eigen allure, die wellicht enig is in geheel Europa. Niet al leen, aldus spreker, worden in in ternaatsver band de krachten ge schoold voor apostolaire arbeid van wege de Nederlands Hervormde Kerk, maar tevens wordt mede daardoor een gemeenschap tot stand gebracht, die het centrum in Driebergen als haar blijvend uit gangspunt kent. Na de bijeenkomst in de Grote kerk vertrokken de gasten naar de terreinen van de Horst, om des mid dags de vertoning bij te wonen van het door Henk Zoutendijk verzorgde poppenspel „Peer Gynt". GEREF. KERKEN ONDERH. ART. 31 K. O. Beroepen te Mussel: (tweede maal): J. ten Hove te Terneuzen, die dit be roep ook aannam. Mgenda VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „Een vrouw be kent haar verleden", (18 j.). 7 en 9 uur; Luxor: „De strijd om de Apache pas". (14 j.). 8 uur: Museum: Schil derijententoonstelling „Rond d'e eeuw wisseling". 9—12 en 2—5 uur; Con certgebouw: Fancy-fair St. Caecilia. 8 uur; Strandhotel: Dansavond MTS. 8 uur: Scheldekwartler: Propaganda. vergadering Nat. Reserve, 8 uur. Morgen Alhambra: Als vandaag, 7 en 9 u.: Luxor: Als vandaag, 7 en 9 u.; Concertgebouw: Fancy-fair St. Cae cilia. 8 uur Cosy Corner: Baby den Toonder, 8—11.30 en 12—4 u.; Schel- dekwartier: Uitv. ambtenarenver. „De Schelde. 8 uur Museum: Als vandaag, 912, 25 en 7—9 uur; Concordia: Uitv. toneelvereniging Tuindorp, 8 uur Herv Ver. gebouw Noordstraat 34: Toneel Groninger Ver., 8 uur. Tondag: Alhambra: Als vandaag. 3. 7 en 9 uur Luxor: Als vandaag, 3. 7 en 9 uur. Concertgebouw: Toneeluitvoering C. en O,. 8 uur; Cosy Corner: Baby- den Toonder 36 en 8—11.30 uur. MIDDELBURG. Vandaag Electro: „Florence Nightin gale". (a. 1.7 en 9.15 uur; Schouw burg: „Okinawa". (18 j,). 8 uur: In dustrie- en huishoudschool: Commis sie huish. en gezinsvoorl. causerie en demonstratie over peulvruchten. 8 u. Morgen: Bioscopen: als vandaag; Mer- curius: postduivententoonstellïng „Zeelandla": Gouden Poorte: Gewes telijke vergadering P.v.d.A.Schouw burg: Alg. verg. v. aandeelhouders N.V. de Middelburgse Schouwburg, 5 uur. Zondag Electro: 3.30, 7 en 9.15 uur; Schouwburg: 2.30 en 8 uur; Mercu- rius: Postduivententoonstelling „Zee- landia". delijk voor het succes. Spreker gaf als zijn mening te kennen.dat de harmonie een van de middelen is om te komen tot goede muziek onder de bevolking. Mi- Kolff eindigde zijn toespraak met een beroep te doen op de burgerij van Vlissingen om deze fancy-fair en daarmede „St. Caecilia"' zoveel mo gelijk te steunen. Na nog een korte toespraak van de heer Verdonk knipte de burgemeester met een zilveren schaartje, dat hem ter herinnering werd aangeboden door een drietal lieftallige „cow-girls", het zijden ünt door. De fancy-fair, met de frisse stands, naar het ontwerp van de heer C. Boone, maakt een prettige indruk. Reeds direct na de opening kon men de talrijke bezoekers en ook de bur gemeester druk bezig zien met sjoe len, touwtje trekken, grabbelen enz. of bij het vroüjke rad, waar de fraaie prijzen werden verloot, welke te zien zijn geweest op de onlangs gehouden huisvüjttentoonstelling. In het „bos" op het toneel bracht een Beierse ka pel, onder leiding van de heer J. Ar- don, vrolijke wijsjes ten gehore afge wisseld door accordeonspel van de heer J. Oerlemans. Indien de fancy- fair ook heden- en morgenavond even druk bezocht is als Donderdag, ziet het er naar uit, dat „St Caecilia" niet over de opbrengst te klagen zal heb ben. Middelburg INBREKER STAAT TERECHT. Vandaag staat voor de rechtbank te Middelburg terecht de los werkman C. P. v. d. K„ die er van wordt beschul digd begin October een inbraak te hebben gepleegd in een perceel aan de Molenberg te Middelburg en een bedrag van ongeveer' f 400 te hebben weggenomen. INLEIDING VOOR M.B.B. „Hoe financieren wij de uitbreiding van het productie-apparaat", aldus luidde het onderwerp van een inlei ding, die de oud-hoofdbestuurder van de A.B.C., de heer J. W. de Vries uit Soestdijk, voor het kader van de Mid delburgse Bestuurdersbond hield. De spreker noemde het noodzake lijk, dat de vakbeweging kennis neemt van de financiële vraagstukken van deze tijd. Voorts wees hij op de tegenstelling tussen de oude, liberale en de moderne economie dei- grote concerns. Het Welvaartsplan van liet N.V.V. geeft de weg aan voor een vrije demcoratische planordening. Het gaat daarbij niet om een centrale eco nomie, want deze ontaardt in dicta tuur. Breedvoerig belichtte de heer De Vries het investeringsvraagstuk en het sparen in Nederland. Toezicht op nieuwe investeringen voor de toe komstige welvaart van het Neder landse volk is nodig, ook voor het in evenwicht houden van onze handels balans, zo betoogde hij. De inleider behandelde voorts de belastingpolitiek, welke uiteraard nauw samenhangt met de welvaartspolitiek. Na de le zing bestond gelegenheid tot het stel len van vragen. NOVEMBERVERGADERING N. C. V. B. De afdeling Middelburg van de Ned. Christenvrouwenbond hield haar No- vembervergadering, waarin de heer J. L. R. Kapitz, kringcommandant, een korte uiteenzetting gaf van de „Bescherming Burgerbevolking" Een lezing over het onderwerp „Het meis je van nu, de vrouw van de toe komst" kon wegens verhindering van de heer E. H. Bos, hoofd-inspecteur bij het l.o in Den Haag, niet door gaan. In plaats daarvan behandelde ds. E. Sneller, Ned. Hervormd predi kant te Middelburg, het onderwerp: „Gods leiding in ons leven". De ge spannen aandacht, waarmede de da mes de lezing volgden, getuigde van grote interesse voor hetgeen ds. Sneller besprak. St. Laurens 35-JARIG BESTAAN C.J.M.V. „IMMANUEL" Donderdagavond vierde de C.J.M.V. „Immanuel" te St. Laurens in het ver gaderlokaal haar 35-jarig bestaan. De bijeenkomst werd geopend met schrift lezing en gebed, door de voorzitter, de heer J. Maas. Een kort verslag van het werk in de afgelopen 35 jaar werd gevolgd door gelukwensen van de burgemeester, de heer W. Baas, ker- keraad, kerkvoogdij, ringvoorzitter ds Van Winterswijk en zusterverenigin gen, sommige vergezeld van geschen ken. Daarna werd opgevoerd het to neelspel „Pinky", naar de roman van Kid Picket Sumner, dat de tegenstel ling weergeeft tussen blank en zwart in het Zuiden van de V.S. Dit stuk, dat van de spelers heel veel eiste, werd vlot gespeeld en de spelers ver dienen daarvoor alle lof, niet in het minst de regisseur M. van Slooten. De bijeenkomst werd gesloten door de heer P. Passenier. Zaterdagavond wordt een herhaling gegeven. FILMS IN ZEELAND Twee Franse meester werken. De speciale Donderdagavondvoor stelling in Middelburg en Vlissin gen, stonden ditmaal in het teken van de Franse film. Electro te Mid delburg bracht het bijna 20 jaar oude „Marius" van Marcel Pagnol en Alhambra te Vlissingen verras te alle xijnproevers met een weder- vertoning van Julien Duviviers 15 jaar ouae, onovertroffen meester werk „Het Balboekje" Marius, dat wel neel wat jaren nodig heeft gehad om ons land te bereiken, ontpopte zich als een ver rukkelijke film, waarbij men het feit, dat hier wel echt verfilmd to neel werd geboden, graag voor hef nam. Want dit brokje MarseUlaans volksleven is zo raak getekend, is zo vol liefde voor de mens en is zo voortreffelijk gespeeld (wij noemen slechts de glansrol van Raimuj, dat de toeschouwer zich er als het ware door geabsorbeerd gevoelt. Prima werk Het zou uilen naar Athene dra gen zijn, wanneer wij hier nog weer eens uitvoerig een lofzang zouden dichten op Het balboekje, want de ze subüeme film van Duvivier (die daarna nimmer meer een dergelijke hoogte wist te bereiken) heeft reeds lang geleden haar welverdiende plaats in de galerij van de klassieke meesterwerken ingenomen „Un car net de bal", waai'aan alle beroemde Franse acteurs en actrices uit de dertiger jaren medewerkten, was en is méér dan een speelfilm: zy was en is een belevenis en men kan er niet dankbaar genoeg voor zijn. dat nog eenmaal gelegenheid wera geboden, dit werk terug te zien Waar zijn onze schepen 't Aardijk 19 v. Antwerpen n. Rotterdam. Alderamin p. 19 kp. Bon n. R'dam, Blijdendijk 18 v. Baltmore n. Newport News. Caltex Delft 26 te R'dam verwacht. Diemerdyk 19 v. R'dam n. Londen. Duivendijk 23 v. Vlissingen verwacht. Heerengracht 19 in Theemsmonding. Leuvehaven 20 v. Odense n Aarhus. Lutterkerk p. 19 Lissabon n. R'aam. Manceran 19 v. Bremen n. R'dam. Manoeran 19 v. Bremen n. Antwerpen. Mentor 20 te Valencia n. A'dam. Myonia p. 19 Aden n. Gibraltar. Neptunus 19 in Firth of Forth. Oranjepolder 20 te R'dam van Londen. Parkhaven p 19 Hebriden n. Narvik. Phrontis 19 te Belawan. Prins Willem v. Oranje 20 te Detroit. Riouw 19 v. Marseille n A'dam. Schledijk 19 v. Pt. Soedan n. Aden. AUTOMOBILISME SUCCES VOOR V1LLORESI IN DJE PAN AMERICANA De Italiaan Villoresi heeft op de tweede dag van de Panamericana een groot succes behaald. Niet alleen bracht hy met zijn Ferrari de 2e etappe van Oaxana naar Puebla over 412 km in 3 uur 3 min. 17 sec. op zijn naam, maar ook wist hy de 3e etappe van Puebla naar Mexico City te winnen. Over de 130 km noteerde hij een tijd van 47 min. 18 sec. Jean Behra, de Fransman die op zulk een fraaie wijze in de eerste etappe had gezegevierd, werd door een ongeluk uitgeschakeld. Zijn verwondingen zijn niet levensgevaarlijk. VOLLEYBAL HET PROGRAMMA VOOR ZATERDAG. Het volleybalprogramma voor Za terdag 22 November is als volgt sa mengesteld: heren: le klasse: H.V.D. —De Ruyterschool I. Marathon—E.V. V.C. I; heren 2e klasse: U.O.C. II— E.VV.S. Ill, E.V.V.C. II—De Ruyter school II, RL V.C. IIZuidwesters. KtCUU)§ in een ^foledep 9 Dertien Marokkaanse arbeiders zijn omgekomen en zeven zwaar gewond bij een aardschuiving tijdens de aanleg van een nieuw irrigatiekanaal in de omge ving van Kar-Es-Soek. 9 Tegen een 25-jarige vertegenwoordiger, die een aantal vrouwen oplichtte en de ze het hof maakte, eiste de officier van justitie in Den Haag een jaar gevange nisstraf. O Vier doden waren er te betreuren en vijf en veertig gewonden, toen de trein MadridSevilla Donderdag bij Linares ontspoordde. 9 Tijdens de algemene ledenvergadering van de Centrale Bond van Inwendige zending en christelijk maatschappelijk werk, is de staatssecretaris van sociale zaken. mr. dr. A. A. van Rhijn, tot voor zitter gekozen. 9 De minister van verkeer en water staat, mr. J. Algera, heeft een oriënterend a stad en provincie Groningen gebracht. 9 In Zevenaar ontsnapten vfjf mannen en een kind ternauwernood aan de dood. toen een gevel van een huis instortte. Zij waren bezig een magazijn, dat volgepakt was met staal, te ontruimen, toen een vracht van vijftig ton omviel, waardoor de gevel instortte en op straat terecht kwam. De mannen wisten juist bijtijds op zij te springen, terwijl ook een kind maar juist aan de dood ontsnapte. 9 Bij een spoorwegovergang te Vught zijn drie vrachtauto's, bemand met mili tairen dank zij de oplettendheid van een voorbijganger voor vernietiging gespaard gebleven. De auto's wilden de overgang passeren, toen in volle vaart een goede rentrein naderde. De voorbijganger wisi de chauffeurs nog tijdig te waarschu wen. De overwegwachto was niet op zjjn post. Crisis in Egyptische regering Berichten over razzia tegengesproken De politie te Cairo heeft Donder dagochtend voor de dageraad 132 Egyptenaren by een razzia gearres. teerd. Deze personen worden be schouwd als gevaariyk voor de open bare veiligheid, aldus een mededeling van het hoofdbureau van politie te Cairo- Correspondenten van buitenlandse bladen maken melding van geruch ten over eeD crisis in de Egyptische regering. Generaal Naguib heeft bij gelegenheid van de eerste-steenleg- glng voor het nieuwe radio-omroep- gebouw te Cairo op Maandag jl. ge zegd, dat hy bereid was de macht over te dragen aan en samen te wer ken met iedereen die voor Egypte zou willen werken. De Egyptische ambassade te Parijs heeft Donderdag het bericht uit bui tenlandse bron, volgens hetwelk 124 Egyptenaren Woensdag zouden zijn gearresteerd na bij hen verrichte huis zoekingen, ten stelligste tegengespro ken. Uitstapje van Hengelaars had tragisch slot De hengelaarsvereniging „Het Voo rentje" uit Oosterhout, die op 27 Ju li jl. een uitstapje maakte naar de Biesbosch, maakte daar een vreselijk ongeluk mee, dat aan twee mannen uit de gemeente Oosterhout het le ven kostte. Van een vissersmotorbool sprong de 34-jarige Oosterhoulse metselaar C. F. van G. over op een langszy varend motorjacht, waardoor het jacht kapseisde en zonk. De twee slachtoffers, die zich in de kajuit be vonden, verdronken. Van G. stond terecht voor de Bre- dasche rechtbank. Tijdens het verhoor bleek, dat het op de boten nogal vro- lyk was toegegaan. In de vissermu- torboot werd een groot aantal fles- jer bier en sterke drank aangetrof fen. Verdachte van G. had over de af faire zyn eigen lezing. Volgens hem COÖRDINATIE NOODZAKELIJK „Bescherming Bevolking" zou hogere dagvergoedingen uitbetalen dan de Nationale Reserve Kolonel VV. van Hinte heeft In een onderhoud met een A.N.P.-redacteur er op gewezen, dat het naar zyn mening dringend noodzakelijk is, dat een coördinatie voor de werving van vrijwilligere tot stand komt. Zonder co ördinatie bestaat er het gevaar, dat de bewapende vrywilligersdiensten, zo als de Nationale Reserve, de reserve-politie en de reserve-grensbewaking beconcurreerd zullen worden door de hulpverleningsdiensten van de „Bescherming Bevolking". Dit gevaar is daarom niet denkbeeldig, om dat de dagvergoedingen voor de laatste dienst naar verluidt hoger /ui len zyn, dan de vergoedingen, die bijvoorbeeld de mannen van de Natio nale Reserve ontvangen. Het Nederlandse volk moet er van doordrongen zijn, dat de verdediging van onze vryheid offers vraagt Het zou niet juist en weinig eervol zyn, als men er op uit zou zijn het lichtst mogelijke offer te brengen, en dat zou degene doen. die zich aan zou melden voor de Bescherming Burger, bevolking, hoewel hij geschikt is voor de Nationale Reserve of een van de andere reserve-diensten. Het moet uiteindelijk zo worden, dat de men sen zich zonder meer als vrywllliger gaan melden en dat een centrale in stantie uitmaakt, voor welke dienst zij het meest geschikt zyn om hen overeenkomstig hun geschiktheid in te delen, aldus verklaarde hij. ANDERE OPVATTING. De opvattingen van kolonel Van Hinte ten aanzien van een gecoördi neerde werving worden niet gedeeld door de Stichting „Bevordering Be scherming Bevolking" Van die zyde verklaarde men, dat er overleg is ge pleegd over de mogelijkheid van een gecoördineerde werving, doch daarbij is gebleken, dat dit niet uitvoerbaar is. „Steun Wettig Gezag" immers is reeds enige jaren met de werving voor de gewapende hulpdiensten be zig en de werving voor de „bescher ming bevolk:ng" moet nog beginnen De gewapende hulpdiensten zijn dan ook voor een belangrijk deel gereed, zodat er mede in verband met de in totaal beschikbare mankracht met voor concurrentie gevreesd behoeft te worden. De stichting „Bevordering Bescherming Bevolking" is voorts van oordeel, dat het beginsel van vrijwilligers zou wordeD aangetast, indien een centrale instantie zou gaan uitmaken voor welke dienst een was het bootje reeds gekapseisd voor dat hy sprong. President, noch officier van justitie hechtten veel waarde aan deze verkla ring en oordeelden dat het ongeluk alleen te wyten is aan aan grove on nadenkendheid en roekeloosheid van verdachte. De officier eiste daarom een gevangenisstraf van 6 maanden. Uitspraak over 14 dagen. vrywilliger het meest geschikt Ls. Men wees er verder op. dat er een nauw contact bestaat tusseD de be sturen van de stichting „Bevordering Bevolking" en „Steun Wettig Gezag". Ten aanzien van de voorlichting en de werving wordt er samengewerkt in die gemeenten, waar dat naai het oordeel van de burgemeester gezien de locale omstandigheden mogelyk is. Een bizonder cadeau: een Prisma dameshorloge Chroom, 15steens, CC anti-magnetisch WWa" PRISMA Heeft U al meegedaan aan de Prisma Propaganda Prijsvraag met f 10.000.- prijzen. Iedere Prisma-horloger vérstrekt U gaarne Inlichtingen. VEILING ZUID-BEVELAND GOES 0 Nov.: Fruit voor export: Cox Oranje Pippin AAA 55, A 48.10—53.80. BC 41.70- 44.90. I grof 48.70-50. I 34—38. II 10 Goudreinetten AAA 30.05, AA 30, A 19.30 -19.60. BC 13.90—14.40. I grof 17.20—17-90. I 10.95—11 20. H 5.60 Zure Bellefleur A 14.60. BC 13.20, 1 grof 12.60, l 10.95. II 3.30. Sterappels BC 13. I grof 15. I 12.60. II 3. Jonathan AAA 29. AA 28 90 A 27.80 .30, BC 25.80—26.20. I grof 22.30. II 7.30. Golden Delicious AAA 40, A 38.90. BC 28. II 7.50. Comtesse de Paris A 26— 30.70. BC 21—29.20. I grof 25—30.85. I 20— 27.50. II 6.70 St. Remy I grof 10. I 9.70. XI 5.90. Gieser Wildeman I grof 23. I 17. II 7.20. Pondsperen 1 grof 9.40. I 8.50. H 4.50 Kleiperen I grof 14. I 9.50. H 3.50. Verpakt fruit: Goudreinetten AAA 29— 34. AA 24—31. A 21—26. B 21—22. I 28. Cox Oranje Pippin AAA 54. AA 54. Jona thans AAA 32—33, AA 26—34. A 25. Glo rie van Holland A 27, B 25. C 24. Com tesse de Paris I 34. Gewone veiling: Goudreinetten keuken 10.40—10.65. ld. fabriek 5 80-6.20. Cox Oranje Pippin 1439. Glorie van Holland 7—13. Laxton Superbe 6—19. Jonathan 4—20. Zure Bellefleur 3—8. Golden Deli cious 512. Sterappels 3—7.50. Zoete Ermgaarde 8—28. Zoete Campagner 4—14. WIELRENNEN Geen Ronde van Nederland voor amateurs De plannen om in het volgend jaar een Ronde van Nederland voor ama- teurploegen te organiseren, zullen geen doorgang vinden. Deze ronde, welke zou worden gehouden onder auspiciën van „Wielersport", het of ficieel orgaan van de K.N.W.U., zou worden gereden met deelneming van amateurploegen uit o.a. Frankryk, België. Zweden en Denemarken. Het is echter gebleken, bij de voorberei ding, dat de amateurbepalingen, zo als die in andere landen gelden, in strijd zyn met die, zoals in ons land worden toegepast. Uit dit verschil I van toepassing zyn ree ontstaan, welke e- van het plan or.:.; y. maakt. Pommé d'Oranje 824. Comtesse de Pa ris 4—14 70. Conférence 19. Pondsperen 3—6. St. Remy 4—7. Gieser Wildeman 5—20. Kleiperen 3—12. VISMIJN VEERE 20 Nov.: Export garnalen 1168 kg 60 70. Handelsgarnalen 1118 kg 48—56. Schat 465 kg 36—58. Bot 282 kg 37—49. Wijting 115 kg 29—65 Middel tong 7& kg 1.60— 2.42. Ongesorteerde vis 18 kg 4548. Alles per kg. VISMIJN BRESKENS 20 Nov.: Export garnalen 2041 kg 60— 78. Handels garnalen 97 kg 61—71. Pellerij garnalen 395 kg 40—45 Schar 75 kg 39—65. Bot 190 kg 34—37. Wijting 5 kg 17. Alles per kg. DAMMEN Piet Roozenburg loopt weer in op Dagenais Canadees speelde remise 'eger. grootmeester Bonnard Te Amsterdam werd het tournooi om het wereldkampioenschap dam men voortgezet met de volgende par ty en: Keller (Ned.)Fankhauser (Fr.) 20; Van Dijk (NedJ— Descallar (N. Afr.) 20; Deslauriers (Can.) King (China) 20: Forclaz (Zw.) Verpoest (B.) 02; W. Roozenburg (N.)—Fanelli (It.) 2—0; Dagenais (Can.)—Bonnard (Fr.) 1—1; Salet- nik (It.)—Post (N. Afr.) 2—0; Ver- leene (B.)—Bizot (N.) 1—1; P. Roo zenburg (N.)—Gedance (Zw 2—0. De stand na de 14e ronde luidt: 1. Dagenais 22 pnt. (14 partyen); 2. P. Roozenburg 20 pnt. (13); 3. Bon nard, 18 pnt. (13); 4, 5, 6. Van Dyk, Keiler en Verpoest 17 pnt. (13); 7. Huisman 16 pnt. (13); 8. King, 15 pnt. (13); 9. Saletnik, 15 pnt. (14); 10, 11. Bizot en W. Rozenburg, 14 pnt. (13); 12. Deslauriers, 13 pnt. (13); 13. Fankhauser. 10 pnt. (13): 14. Ge dance. 10 pnt. (14); 15. 16. Post en Descallar, 8 pnt, (13); 17, 18. Fa nelli en Verleene, 8 pnt. (14): 19. Forclaz, 2 pnt. (13). Prins Bernhard bezocht Inca-tempel bij lima Rust in Apaculpo. Prins Bernhard is Woensdag te voet Lima ingetrokken om gescnen- ken voor de Koningin en de Prinses sen te kopen. 's Miduags reed de Prins ongeveer veertig km. naar het Zuid-oosten om de ruuie van een tempel te bezoeken, die door de Inca's aan de zonnegod was gewyd. De tempel werd opge richt op een opgeworpen berg, die 250 meier uitstak boven de vroegere stad Pachacamac. De berg werd op geworpen, omdat de Inca's hel noeng vonden dat de zonnetempel hoger lag dan de in de buurt gelegen tempel, die aan de maangod was gewyu. De Prins beklom de berg en filmde van daar de Stille Oceaan. Als officieel einde van het bezoek aan Peru, bood Prins Bernhard ter ere van president Odria een diner aan in een club te Lima, waaraan vijftig personen deelnamen. De gehe le avond stond de garde met „gou den" helmen voor het gebouw, waar het diner gehouden werd. De Prins en zyn gevolg hebben Donderdagmiddag Lima per vlieg tuig verlaten. Zy zouden zonder tus senlanding naar Apaculpo L. Mexico vliegen, een vlucht van dertien uur. In Apaculpo zal de Prins vier da gen rust nemen na de buitengewoon vermoeiende reis. Daarna zaJ de Prins in een vlieg tuig van de „American Airlines" naar Washington gaan en na een paar dagen in New York te hebben doorgebracht, zal hy 4 Decern hei naar Nederland terugkeren. Studenten belaagden Tino Rossi Ongeveer honderd studenten heb ben in de stadsschouwburg van Leu ven, in België, gedemonstreerd tegen de Franse zanger, Tino RossL Tydens het muzikale gedeelte, dat aan het optreden van Tino Rossi vooraf ging, maakten de studen ten hevig kabaal. Zy drongen er op aan dat Tino Rossi, die op zich iiet wachten, onverwyld zou optreden- Toen hij op het podium verscheen, werd hy evenwel door de studenten uitgefloten. Vervolgens begonnen zy de zanger op oorverdovende wyze toe te juichen, om hem aldus het zingen te beletten. Dit ontlokte Tino Rossi de opmerking: „Men laat in Frank ryk de Belgische zangers wel optre den." Er trad nu een korte periode van rust in, waarin Tino Rossi zyn eer ste lied kon zingen. Toen hij met het tweede lied wilde beginnen, be gon het evenwel tomaten en erwten rondom hem te regenen. Tino Rossi verliet nu het podium met de mededeling niet meer te zullen zingen, zolang de studenten zich nog in de zaal bevonden. Toen werd de politie te hulp ge roepen. Deze verwyderde de rumoe rige studenten uit de zaal. hetgeen met de nodige incidenten gepaard ging- Tino Rossi had inmiddels, na de verwijdeiing der rumoerige studen ten, zyn programma verder kunnen uitvoeren. „Willem Ruys" wil Nieuwe Waterweg binnenlopen Kapitein Goedewaagen, gezagvoer der van de „Willem Ruys heeft na overleg met de aan boord zynde loods naar Rotterdam getelegrafeerd dat hij het plan had Vrijdagmorgen met zyn schip voor de ingang van de Nieuwe Waterweg te Hoek van Holland te zyn. Indien dan de weersomstandig heden gunstig zyn en er met name geen ochtendnevel optreedt, kan de „Willem Ruys" om ruim 9 uur aan de Lloydkade te Rotterdam aanko men. De moordzaak Drummond. De boer Gustave' Dominici, kroon getuige in de Drummond-moordzaak te Digne in Frankrijk, is Donderdag tot twee maanden gevangenisstraf veroordeeld wegens verzuim hulp te verlenen aan de 12-jarige Elizabeth Drummon, toen zy nog tekenen van leven vertoonde. De Franse politie heeft het onderzoek in de moordzaak Drummond gestaakt. Nagekomen advertentie. VERLOREN: Portefeuille met inhoud tus sen St. Janstraat en Bode huis te Middelburg. Tegen beloning terug te bezorgen by Bode van de aT, Aagtekerke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 7