NIEUWS UIT ZEELAND MARKTBERICHTEN ZEEUWSCH-VLAANDEREN GEVAAR VOOR CONCURRENTIE BIJ VRIJWILLIGERS-WERVING? Wissel Zeeuws-Vlaanderen VRIJDAG 21 NOVEMBER 1962. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 1 Plattelandsmiddenslanders te Kapelle bijeen Donderdagavond kwamen de plat telandsmiddenslanders van Zuid"- en Noord-Beveland in Hotel „De Zwaan" te Kapelle in vergadering bijeen, om de belangen welke in en om de plat telandsmiddenstand even te bespre ken. Het hoofddoel van deze bijeen komst was een bespreking om te ko men tot de oprichting van een over koepelende organisatie, die de streek- belangen zo doeltreffend mogelijk zal moeten behartigen. Naar aanleiding hiervan werd door de heer P. G. van Weele uit Colijnsplaat het woord ge voerd. De vergadering besloot in prin cipe tot de oprichting hiervan over te gaan. Een economische samenleving zonder organisatievorm is niet denk baar. De risicodragende ondernemer streeft echter nog te veel naai- parti culier initiatief. Wanneer men weet dat ons land thans 400.000 zelfrisicodragende on dernemingen telt, waarvan er 130.000 z(jn georganiseerd, zal men ii. de eer ste plaats plaatselijk moeten komen tot midaenstandsverenigingen. Verder zullen de middenstanders zich aan moeten sluiten in landelijk verband. Daarnaast zullen de streekbelangen terdege behartigd moeten worden. Wanneer we dit in organisatorisch verband doen zal er heel wat te be reiken zyn. Spr. besloot met allen op te wek ken op de bres te staan, opdat de middenstand geen dode middenstand wordt. Uit de discussie die hierop volgde, bleek, dat de aanwezigen allen ten volle overtuigd waren om te komen tot een overkoepelende organisatie. De vergadering besloot voorts ln principe om tot de oprichting van een vereniging over te gaan. Oostburg LEZING OVER SURINAME. Woensdagmorgen hield de heer J. A. Mulder van het „Instituut voor de Tropen" een lezing over Suriname voor de leerlingen van het Koningin Wilhelmina Lyceum te Oostburg. Op geestige wijze vertelde de spreker over de levenswijze van de verschil lende bevolkingsgroepen. Hij legde vooral de nadruk op de zeer goede verstandhouding tussen deze groepen onderling en sprak de hoop uit dat dit zo mocht blijven. De leerlingen waren enthousiast over het gebodene. Breskens MARANATHA-CONFERENTIE. Op 25 en 26 November a.s. zal de Vrij Evangelische Gemeente te Bres kens een Maranatha-conferentie hou den in de noodkerk van de Ned. Herv. Gemeente. De conferentie zal onder leiding staan van ds. W. F. Praas en als sprekers zullen optreden ds. J. S. van Wijck uit Gouda en ds. Servaas uit Gent. Het zangkoor van de Vry Evangelische Gemeente zal medewerking verlenen. Hoofdplaat KA ART WEDSTRIJD. In het café van de heer B. J. de Paauw te Hoofdplaat werd een ge animeerde prijskaarting gehouden, waarvoor zich een zestigtal deelne mers had aangemeld. De prijzen wer den gewonnen door: 1. Ch. RjjckaertG. Thomaes; 2. C. SijnesaelAug. Scherbeijn;3. P. CornelisB. de Paauw; 4. C. Crocké E. Schilleman; 5. L. de PaauwJ. Pielaet; 6. G. Wijffels—A. Baecke; 7. J. TemmermanSchil'eman; 8. J. Blaakman—R. A. Versaevel. Schoondijke UITSLAG BEVOLKINGSONDERZOEK. Het in Februari 1952 gehouden be volkingsonderzoek op t.b.c. te Schoondijke heeft aangetoond, dat er van de 1082 onderzoochte personen 49 nader onderzocht moeten worden. t.w. 36 mannen en 13 vrouwen. Bü laatstgenoemde personen bleek in 12 gevallen sprake te zijn van ge nezen t.b.c.-processen en in 22 ge vallen bleek geen afwijking van be tekenis te bestaan. Bij 86 personen werden bij het on derzoek andere afwijkingen dan t.b. c. geconstateerd. KERKNIEUWS Zeven raar „Kerk en Wereld" Ter gelegenheid van de zevende Diësviering van de stichting „Kerk en wereld" te Driebergen, waren Donderdag vele gasten naar Drie bergen gekomen voor deze jaar lijkse ontmoetingsdag. Zoal» ge bruikelijk, werd in de Grote kerk te Driebergen een officiële bijeen komst gehouden onder leiding van de voorzitter van de stichting, F. J. Pop, die een kort openings woord sprak, waarna de Diësrede werd uitgesproken door de heer E. M. van Diffelen, lid van het direc torium. Aan de hand van zijn on derwerp: „Van tactiek naar strate gie" merkte spreker op, dat in de afgelopen zeven jaar de academie van „Kerk en Wereld" is uitge groeid tot een onderwijsinstelling van geheel eigen allure, die wellicht enig is in geheel Europa. Niet al leen, aldus spreker, worden in in- temaatsverband de krachten ge schoold voor apostolaire arbeid van wege de Nederlands Hervormde Kerk, maar tevens wordt mede daardoor een gemeenschap tot stand gebracht, die het centrum in Driebergen als haar blijvend Uit gangspunt kent. Na de bijeenkomst in de Grote kerk vertrokken de gasten naar de terreinen van de Horst, om des mid dags de vertoning bij te wonen van het door Henk Zoutendijk verzorgde poppenspel „Peer Gynt". GEREF. KERKEN ONDERH. ART. 81 K. O. Beroepen te Mussel: (tweede maal): J. ten Hove te Terneuzen, die dit be roep ook aannam. VOLKSONDERWIJS MAAKT PROPAGANDA. Op Zaterdag 22 November a.s. zal de afdeling Schoondijke van Volkson derwijs in hotel van Rosevelt een propaganda-bijeenkomst houden, tij dens welke als spreker zal optreden de heer P. van Thuijl, waarnemend algemeen secretaris van Volksonder wijs, met het onderwerp „Onze strijd voor de openbare school". Na deze causerie zal de uit drie delen be staande Volksonderwijsfilm worden vertoond. Er staan voor het winter seizoen nog twee toneeluitvoeringen op het programma, waarvan de eer ste op 23 December zal worden ver zorgd door de leerlingen van de O.L. door de Nederlandse Onderwijzers- school en de tweede half Februari vereniging, afdeling West Zeeuwsch- Vlaanderen. Sluis GOEDE DEELNAME AAN T.B.C-ONDERZOEK. Uit het rapport over het onderzoek van de bevolking op t.b.c. te Sluis blijkt, dat in deze gemeente 1338 per sonen aan 't onderzoek deelnamen. Bij 1250 personen werden geen afwijkingen van betekenis geconstateerd, open ac tieve tb.c. werd in geen enkel geval aangetroffen. In totaal werden 61 deelnemers aan het eerste onderzoek voor een nadere contröle in het con sultatiebureau ontboden. Hiervan ver schenen 13 personen niet. Er werden 52 hartafwijkingen geconstateerd, 17 aorta-afwijkingen en er kwam 1 ge val van struma aan het licht. In Sluis namen 1 buitenlander en twee inwo ners uit andere gemeenten aan het onderzoek deel. VERKEERSAVOND. In het parochiehuis te Sluis onder auspiciën van de kortgeleden ingestelde verkeerscommissie op 4 December a.s. een verkeersavond wor den gehouden. Er staat o.m. een le zing met lichtbeelden op het programma en na de pauze zullen eni ge verkeersfilms worden vertoond. De officiële samenstelling van de ver keerscommissie is intussen als volgt geworden: de heer C. Bukkens, voor zitter; de heer L. Meertens, secretaris; de heer A. Kapsenberg, penningmees ter. Axel KOOKDEMONSTRATIE. Uitgaande van de Bond van Platte landsvrouwen, afd. Axel en Terneu zen, werd in de jeugdherberg „Bleye- Haghe" te Axel door de N.V. Philips uit Eindhoven een grote kookdemon stratie georganiseerd. De voorzitster van de afd. Axel, mevr. de Feyter- de Rcgt opende de bijeenkomst, waar na de heer Haveman van de N.V. Phi lips een interessante causerie hield over toepassing en gebruik van mo derne bestralingsapparaten. De cau serie alsmede de daaropvolgende de monstratie werden met de grootste aandacht gevolgd. Voor de Bond van Plattelandsvrouwen was dit een leer rijke en geslaagde middag. Burgerlijke Stand GROEDE. Overleden: S. de Rijk, 78 j.; P. de Kramer. 84 j.; C. Overdulve, 84 j.. P. Haak, 67 j. TERNEUZEN. Bevallen: A. Quelerij—Ollebek, d.; M. SchiemanBombelyn, z.; M. W. Leeuw —de Reus, z.; A. L. M. Celie—van Eek, z.; J. C. van den Engel—Hagenbeek, z B. A. de Smetvan Cleemputte. d.- P. M. Groothaertvan Troost, d.; M. d'e' Putter de Bruijne. d.; D. V. V.'Kindt—Lafort, d.; C. Kolijn—Scheele, d. Getrouwd: F. J. Gaelens. 22 j. en F. Th. Suij. 24 j.; W. C. de Feijter, 27 j. en M. de Doebder. 22 j.; H. E. P. de Bock. 26 j. en C. de Nljs. 25 J. Overleden: V. A. J. M. Bartz, 1 J. WALCHEREN Middelburg NOVEMBERVERGADERING N. C. V. B. De afdeling Middelburg van de Ned. Christenvrouwenbond hield haar No- verabervergadering, waarin de heer J. L. R. Kapitz, kringcommandant, een korte uiteenzetting gaf van de „Bescherming Burgerbevolking". Een lezing over het onderwerp „Het meis je van nu, de vrouw van de toe komst" kon wegens verhindering van de heer E. H. Bos, hoofd-inspecteur bij het l.o. in Den Haag, niet door gaan. In plaats daarvan behandelde ds. E. Sneller, Ned. Hervormd predi kant te Middelburg, het onderwerp: „Gods leiding in ons leven". De spannen aandacht, waarmede de mes de lezing volgden, getuigde van grote interesse voor hetgeen Sneller besprak. Terneuzen AMBON-AVOND In de Ned. Herv. kerk te Terneu zen werd Donderdagavond een matig bezochte Ambon-avond gehouden. De opening geschiedde door tte Blom van Aardenburg met voorlezing van psalm 24, waarna gezongen werd psalm 68 vs. 10. Ds Blom sprak ver volgens zijn erkentelijkheid uit voor de activiteit, welke door het Terneu- zense comité voor het Ambonezen kamp te Aardenburg werd betoond. Ds Ten Haaft van Hoek sprak hier na over het onderwerp „Land, Volk en Kerk van Ambon", waarbü hij een overzicht gaf van de gescniedenis van het zendingswerk op Ambon en in de Indonesische archipel. De laat ste spreker was ds Matulessy uit Aardenburg, die eveneens zijn dank baarheid betuigde voor het door het Temeuzense comité verrichte werk. Tot besluit van de avond werd gezon gen gez. 202 vs. 1, 3 en 5. Ds Blom ging hierna voor in gebed. EERSTE FILMAVOND FILMKRING De onlangs opgerichte filmkring Terneuzen gaf Donderdagavond m een zeer goed bezet Luxor-theater de eerste filmavond. De voorzitter van de kring, de heer P. Fijn van Draat, wees er in zijn openingswoord op, dat de kring zich in een grote belangstel ling mag verheugen, getuige het feit, dat deze thans reeds ruim driehon derd-vijftig leden telt. Met de wen sen van de leden zal zo veel moge lijk rekening worden gehouden bij de samenstelling der programma's en teneinde hierover enig inzicht te ver krijgen, zal een enquête worden ge houden. Nadat de heer Fijn van Draat nog had meegedeeld, dat op 11 December a.s. de tweede filmavond wordt gehouden, tijdens welke de film „Bali" zal worden vertoond, werd het programma afgewerkt, be staande uit documentaire- en na tuurfilms en de hoofdfilm „Wilde pracht". De eerste filmavond kan zeer geslaagd worden genoemd. KAARTWEDSTRIJD Een Donderdagavond in Centraal te Terneuzen gehouden kaartwed- strijd, had de volgende uitslag: 1. B. v. d. Eijk, 2. F. Bracke, 8. L. Diele- man. Waar zijn onze schepen 't Aardljk 19 v. Antwerpen n. Rotterdam. Alderamin p. 19 kp. Bon n. R'dam. Blijdendijk 18 v. Baltmore n. Newport News. Caltex Delft 26 te R'dam verwacht. Diemerdijk 19 v. R'dam n. Londen. Duivendijk 23 v. Vlisslngen verwacht. Heerengracht 19 in Theemsmoncüng. Leuvehaven 20 v. Odense n- Aarhus. Lutterkerk p. 19 Lissabon n. R'dam. Manceran 19 v. Bremen- n. R'dam.. Manoeran 19 v. Bremen n, Antwerpen. Mentor 20 te Valencia n. A'dam. Myonia p. 19 Aden n. Gibraltar. Neptunus 19 in Firth of Forth. Oranjepolder 20 te R'dam van Londen. Parkhaven p- 19 Hebriden n. Narvik. Phrontis 19 te Belawan. Prins Willem v. Oranje 20 te Detroit. Riouw 19 v. Marseille n. A'dam. Schiedijk 19 v. Pt. Soedan n. Aden. Crisis in Egyptische regering Berichten over razzia tegengesproken De politie te Cairo heeft Donder dagochtend voor de dageraad 182 Egyptenaren by een razzia gearres. teerd. Deze personen worden be schouwd al» gevaarlijk voor de open bare veiligheid, aldus een mededeling van het hoofdbureau van politie te Cairo. Correspondenten van buitenlandse bladen maken melding van geruch ten over een crisis in de Egyptische regering. Generaal Naguib heeft bij gelegenheid van de eerste-steenleg- g'ng voor het nieuwe radio-omroep- gebouw te Cairo op Maandag jl. ge zegd, dat hij bereid was de macht over te dragen aan en samen te wer ken met iedereen die voor Egypte zou willen werken. De Egyptische ambassade te Parijs heeft Donderdag het bericht uit bui tenlandse bron, volgens hetwelk 124 Egyptenaren Woensdag zouden zijn gearresteerd na bij hen verrichte huis zoekingen, ten stelligste tegengespro ken. Uitstapje van Hengelaars had tragisch slot De hengelaarsvereniging „Het Voo rentje" uit Oosterhout, die op 27 Ju li jl. een uitstapje maakte naar de Biesbosch, maakte daar een vreselijk ongeluk mee, dat aan twee mannen uit de gemeente Oosterhout het le ven kostte. Van een vissersmotorboot sprong de 34-jarige Oosterhoutse metselaar C. F. van G. over op een langszy varend motorjacht, waardoor het jacht kapseisde en zonk. De twee slachtoffers, die zich in de kajuit be vonden, verdronken. Van G. stond terecht voor de Bre- dasche rechtbank. Tijdens het verhoor bleek, dat het op de boten nogal vro lijk was toegegaan. In de vissermo torboot werd een groot aantal fles- jer "bier en sterke drank aangetrof fen. Verdachte van G. had over de af faire zijn eigen lezing. Volgens hem DAMMEN Piet Roozenburg loopt weer in op Dagenais Canadees speelde remise tegen grootmeester Bonnard Te Amsterdam werd het tournooi om het wereldkampioenschap dam men voortgezet met de volgende par tijen: Keller (Ned.)—Fankhauser (Fr;) 20; Van Dijk (Ned.)Dcscallar (N. Afr.) 20; Deslauriers (Can.)—- King (China) 20; Forclaz (Zw.) Verpoest (B.) 02; W. Roozenburg (N.)Fanelli (It.) 20; Dagenais (Can.)—Bonnard (Fr.) 11; Salet- nik (It.)—Post (N. Afr.) 2—0; Ver- leene (B.)Bizot (N.) 1—1; P. Roo zenburg (N.)Gedance (Zw 2—0. De stand na de 14e ronde luidt: 1. Dagenais 22 pnt. (14 partijen); 2. P. Roozenburg 20 pnt. (13) 8. Bon nard, 18 pnt. (13): 4, 5, 6. Van Dijk, Keiler en Verpoest 17 pnt. (13); 7. Huisman 16 pnt. (13); 8. King, 15 pnt. (13); 9. Saletnik, 15 pnt. (14); 10,11. Bizot en W. Rozenburg, 14 pnt. (13): 12. Deslauriers, 13 pnt. (13); 13. Fankhauser. 10 pnt. (13); 14. Ge dance, 10 pnt. (14); 15, 16. Post en Descallar, 8 pnt, (13); 17, 18. Fa nelli en Verleene, 8 pnt. (14); 19. Forclaz, 2 pnt. (13). VOLLEYBAL HET PROGRAMMA VOOR ZATERDAG. Het volleybalprogramma voor Za terdag 22 November is als volgt sa mengesteld: heren: le klasse: H.V.D. —De Ruyterschool I. MarathonE.V. V.C. I; heren 2e klasse: U.O.C. II— E.V.V.S. Ill, E.V.V.C. II—De Ruyter school II, M.V.C. IIZuidwesters. NlCUWS in een ^f©f©«|©gl 9 Dertien Marokkaanse arbeiders zijn omgekomen en zeven zwaar gewond bjj een aardschuiving tijden» de aanleg van een nieuw irrigatiekanaal in de omge ving van Kar-Es-Soek. 9 Tegen een 25-jarige vertegenwoordiger, die een aantal vrouwen oplichtte en de ze het hof maakte, eiste de officier van justitie in Den Haag een jaar gevange nisstraf. O Vier doden waren er te betreuren en vijf en veertig gewonden, toen de trein Madrid—Sevilla Donderdag bij Linares ontspoordde. 9 Tijdens de algemene ledenvergadering van de Centrale Bond van inwendige zending en christelijk maatschappelijk werk. is de staatssecretaris van sociale zaken, mr. dr A, A, van Rhijn, tot voor zitter gekozen. 9 De minister van verkeer en water staat, mr. J. Algera, heeft een oriënterend bezoek aan stad en provincie Groningen gebracht. - - 9 In Zevenaar ontsnapten vijf mannen en een kind ternauwernood aan de dood. toen een gevel van een huls instortte. Zij waren bezig een magazijn, dat volgepakt was met staal, te ontruimen, toen een: vracht van vijftig ton omviel, waardoor: de gevel instortte en op straat terecht kwam. De mannen wisten juist bijtijds op zij te springen, terwijl ook een kind maar juist aan de dood ontsnapte. 9 Bij een spoorwegovergang te Vught zijn drie vrachtauto's, bemand met mili tairen dank z(j de oplettendheid van een voorbijganger voor vernietiging gespaard gebleven. De auto's wilden de overgang passeren, toen in volle vaart een goede rentrein naderde. De voorbijganger wist de chauffeurs nog tijdig te waarschu wen. De overwegwachter was niet op zijn post. Advertentie COÖRDINATIE NOODZAKELIJK „Bescherming Bevolking" zou hogere dagvergoedingen uitbetalen dan de Nationale Reserve Kolonel W. van Hinte heeft In een onderhoud met een A.N.P.-redacteur er op gewezen, dat het naar z\jn mening dringend noodzakeiyk Is, dat een coördinatie voor de werving van vrijwilliger» tot «tand komt. Zonder co ördinatie bestaat er het gevaar, dat de bewapende vryvvilliger»diensten. zo al» de Nationale Reserve, dc reserve-polltie en de re»erve-grcn»bewaking beconcurreerd zullen worden door de hulpverlening»djen»ten van de „Bescherming Bevolking". Dit gevaar i» daarom niet denkbeeldig, om dat de dagvergoedingen voor de laatete dienst naar verluidt hoger zul len zijn, dan dc vergoedingen, die bijvoorbeeld de mannen van do Natio nale Reserve ontvangen. Het Nederlandse volk moet er van doordrongen zijn, dat de verdediging van onze vrijheid offer» vraagt Het zou niet juist en weinig eervol zijn, als men er op uit zou zfln het lichtst mogelijke offer te brej ais men er op uit zou :ngen, zou degene doen. die feich aan zou melden voor de Bescherming Burger bevolking, hoewel hij geschikt is voor de Nationale Reserve of een van dc andere reserve-diensten. Het moet uiteindelijk zo worden, dat de men sen zich zonder meer als vrijwilliger gaan melden cn dat een centrale in stantie uitmaakt, voor welke dienst zij het meest geschikt zijn om hen overeenkomstig hun geschiktheid In te delen, aldus verklaarde hy. ANDERE OPVATTING. De opvattingen van kolonel Van Hinte ten aanzien van een gecoördi neerde werving worden niet gedeeld door de Stichting „Bevordering Be- scherm'ng Bevolking". Van die zijde verklaarde men, dat er overleg is ge pleegd over de mogelijkheid van een gecoördineerde werving, doch daarbij is gebleken, dat dit met uitvoerbaar is „Steun Wettig Gezag" immers is reeds enige jaren met de werving voor de gewapende hulpdiensten be zig en de werving voor de „bescher ming bevolkng" moet nog beginnen De gewapende hulpdiensten zijn dan ook voor een belangrijk deel gereed, zodat er mede in verband met de in totaal beschikbare mankracht met voor concurrentie gevreesd behoeft te worden. De stichting „Bevordering Bescherming Bevolking" is voorts van oordeel, dat het beginsel van vrijwilligers zou worden aangetast, indien een centrale Instantie zou gaan uitmaken voor welke dienst een was het bootje reeds gekapseisd voor dat hij sprong. President, noch officier van justitie hechtten veel waarde aan deze verkla ring en oordeelden dat het ongeluk alleen te wijten is aan aan grove on nadenkendheid en roekeloosheid van verdachte. De officier eiste daarom een gevangenisstraf van 6 maanden. Uitspraak over 14 dagen. Een bizonder cadeau: een Prisma dameshorloge Chroom, 15sleens, CC anti-magnetisch UO«" PRISMA Heeft U al meegedaan aan de Prisma Propaganda Prijsvraag met i 10.000.- prijzen.- Iedere Prlsma-horloger verstrekt U gaarne inlichtingen.. VEILING SCHERPENISSE 20 Nov.; Uien, middelsoort 22.01, bon ken 22.02. Aanvoer 15 ton. VISMIJN VEERE 20 Nov.: Export garnalen 1168 kg 60— 70. Handelsgarnalen 1116 kg 48—56. Schar 465 kg 36—58. Bot 282 kg 37—49. WJJttng 115 kg 29—65. Middel tong 7U kg 1.60— 2.42. Ongesorteerde vis 18 kg 4548. Alles per kg. WIELRENNEN Geen Ronde van Nederland voor amateurs De plannen om in het volgend jaar een Ronde van Nederland voor ama- teurpioegen te organiseren, zullen geen doorgang vinden. Deze ronue, welke zou worden gehouden ondei auspiciën van „Wielersport", het of ficieel orgaan van de K.N.W.U., zou worden gereden met deelneming van amateurploegen uit o.a. Frankrnk, België. Zweden en Denemarken. Het is echter gebleken, bij de voorberei ding, dat de amateurbepalingen, zo als die in andere landen gelden, in strijd zyn met die, zoals in ons land worden toegepast. Uit dit verschil van toepassing zyn reeds problemen ontstaan, welke een verwerkelijking van het plan onmogelijk hebben ge- rriaaRtr AUTOMOBILISME SUCCES VOOR V1LLORES1 LN DE PAN AMERICANA De Italiaan Villoresi heeft op de tweede dag van de Panamericana een groot succes behaald. Niet alleen bracht hy met zyn Ferrari de 2e etappe van Oaxana naar Puebla over 412 km in 3 uur 3 min. 17 sec. op zyn naam, maar ook wist hy de 3e etappe van Puebla naar Mexico City te winnen. Over de 130 km noteerde hy een tijd van 47 min. 18 sec. Jean Behra, de Fransman die op zulk een fraaie wijze in de eerste etappe had gezegevierd, werd door een ongeluk uitgeschakeld. Zrjn verwondingen zijn niet levensgevaarlijk. VEILING ZUID-BEVELAND GOES 20 Nov.: Fruit voor export: Cox Oranje Pippin AAA 55. A 48.t0--53.80. BC 41.70— 44.90. 1 grof 48.70—50. 1 34—38. H 10 Goudreinetten AAA 30.05, AA 30. A 19.30 —19.60. BC 13.90—14.40. 1 grof 17.20—17.90. I 10 95—11.20, II 5.60 Zure Bellefleur A 14.60. BC 13.20. I grof 12.60. I 10.95. II 3.30. Sterappels BC 13. I grof 15, I 12.60. II 3. Jonathan AAA 29. AA 28 90. A 27.80 —30.30. BC 25.80-26.20, 1 grof 22.30, II 7.30. Golden Delicious AAA 40. A 38 90. BC 28. II 7.50. Comtesse dc Paris A 26- 30.70. BC 21—29.20, I grof 26-30.85. I 20- 27.50, 11 6.70 St, Remy 1 grof 10. I 9.70, II 5 90. Gleser Wildeman I grof 23, 1 17. II 7.20. Pondsperen l grof 9.40. I 8 50. U 4.50 Kleiperen I grof 14. I 9.50. n 3.50. Verpakt fruit: Goudreinetten AAA 29— 34. AA 24—31, A 21—26. B 21—22. 1 28. Cox Oranje Pippin AAA 54, AA 54. Jona thans AAA 32—33. AA 26—34. A 25. Glo rie van Holland A 27. B 25. C 24. Com tesse de Paris I 34. Gewone veiling: Goudreinetten keuken 10.40—10.65, id. fabriek 5 80—6 20. Cox Oranje Pippin 14—39. Glorie van Holland 7—13. Laxton Superbe 6—19. Jonathan 4—20. Zure Bellefleur 3—8. Golden DeU clous 5—12. Sterappcls 3—750. Zoete Ermgaarde 8—28. Zoete Campagner 4—14 Pommé d'Oranje 8—24. Comtesse de Pa ris 4—14.70. Conférence 19. Pondsperen 36. St. Remy 47. Gieser Wildeman 5—20, Kleiperen 3—12. VISMIJN BRESKENS 20 Nov.: Export garnalen 2041 kg 60— 78. Handels garnalen 97 kg 61—71. Pellerij garnalen 395 kg 40—45 Schar 75 kg 39—65 Bot 190 kg 34—37. Wijting 5 kg 17. Alles per kg. VEILING ST. MAARTENSDIJK 20 Nov.: Gew. uien 22.14—21.76. drie lingen 25.30, picklers 33. bonken 22.20. stek 3.40—3.20. Aanvoer 70 ton. Stekpeen 4. Aanvoer 7 ton Graanprijzen: Gerst 30—33. Tarwe 2450 —2550 Haver 27—28 KI. Erwten 50—56 Schokkers 5060. Br. Eonen 5565. Maan zaad 115. Koolzaad 58. VEILING ST. ANNALAND 20 Nov.: Uien. middelsoort 21.90—22.20. bonken 2199. drielingen 25.99, picklers 33.02. Aanvoer 80 ton. vrijwilliger het meest geschikt is. Men wees er verder op. dat er een nauw contact bestaat tussen de be sturen van de stichting „Bevordering Bevolking" en „Steun Wettig Gezag". Ten aanzien van de voorlichting en de werving wordt er samengewerkt in d:e gemeenten, waar dat naar het oordeel van de burgemeester gezien de locale omstandigheden mogelijk is. Prins Bernhard bezocht Inca-tempel bij Lima Rust in Apaculpo. Prina Bernhard le Woensdag te voet Lima ingetrokken om geocnen- ken voor de Koningin en de Prinses sen te kopen. 's Miuuaga reed de Prina ongeveer veertig km. naar het Zuid-oosten om de ruïne van een tempel te bezoeken, die door de Inca's aan de zonnegod was gewijd. De tempel werd opge richt op een opgeworpen berg, die 25u meier uitstak boven de vroegere stad Pachacamac. De berg weru op geworpen, omdat de inca's het nochg vonden dat de zonnetempel hoger lag dan de in de buurt gelegen tempel, die aan de maangod was gewijd. De Prins beklom de oerg en filmde van daar de Stille Oceaan. Als officieel einde van het bezoek aan Peru, bood Prins Bernhard ter ere van president Odria een diner aan in een club te Lima, waaraan vijftig personen deelnumen. De gehe le avond stond de garde met „gou den" helmen voor het gebouw, waar het diner gehouden werd. De Prins en zyn gevolg hebben Donderdagmiddag Lima per vlieg tuig verlaten. Zij zouden zonder tus senlanding naar Apaculpo in Mexico vliegen, een vlucht van dertien uur. In Apaculpo zal de Prins vier da gen rust nemen na de buitengewoon vermoeiende reis. Daarna zal de Prins in een vlieg tuig van de „American Airlines" naar Washington gaan en na een paar dagen in New York te hebben doorgebracht, zal hij 4 December naar Nederland terugkeren. Studenten belaagden Tino Rossi Ongeveer honderd studenten heb ben in de stadsschouwburg van Leu ven, in België, gedemonstreerd tegen de Franse zanger, Tino Rossi. Tijdens het muzikale gedeelte, dat aan het optreden van Tino Rossi vooraf ging, maakten de studen ten hevig kabaal. Zij drongen er op aan dat Tino Rossi, die op zich liet wachten, onverwijld zou optreden. Toen hy op het podium verscheen, werd hy evenwel door de studenten uitgefloten. Vervolgens begonnen zij de zanger op oorverdovende wijze toe te iuichen, om hem aldus het zingen te beletten. Dit ontlokte Tino Rossi de opmerking: „Men laat in Frank- ryk de Belgische zangers wel optre den." Er trad nu een korte periode van rust in, waarin Tino Rossi zyn eer ste lied kon zingen. Toen hy met het tweede lied wilde beginnen, be gon het evenwel tomaten en erwten rondom hem te regenen. Tino Rossi verliet nu het podium met de mededeling niet meer te zullen zingen, zolang de studenten zich nog in de zaal bevonden. Toen werd de politie te hulp ge roepen. Deze verwijderde de rumoe rige studenten uit de zaal, hetgeen met de nodige incidenten gepaard ging. Tino Rossi had inmiddels, na de verwijdering der rumoerige studen ten, zyn programma verder kunnen uitvoeren. „Willem Ruys" wil Nieuwe Waterweg binnenlopen Kapitein Goedewaagen, gezagvoer der van de „Willem Ruys* heeft na overleg met de aan boord zynde loods naar Rotterdam getelegrafeerd dat hij het plan had Vrijdagmorgen met zyn schip voor de ingang van de Nieuwe Waterweg te Hoek van Holland te zijn. Indien dan de weersomstandig heden gunstig zijn en er met name geen ochtendnevel optreedt, kan dc „Willem Ruys" om ruim 9 uur aaü de Lloydkade te Rotterdam aanko men. De moordzaak Drummond. De boer Gustave Dominid, kroon getuige in de Drummond-moordzaak te Digne in Frankrijk, is Donderdag tot twee maanden gevangenisstraf veroordeeld wegens verzuim hulp te verlenen aan de 12-jarige Elizabeth Drummon, toen zij nog tekenen van leven vertoonde. De Franse politie heeft het onderzoek in de moordzaak Drummond gestaakt. Nagekomen advertentie. VERLOREN: Portefeuille met inhoud tus sen St. Janstraat en Bode huis te Middelburg. Tegen beloning terug te bezorgen bij Bode van de DRIEST, Aagtekerke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 19