PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT BILT Spanje tot de Unesco toegelaten Volgend jaar nieuw raadhuis aan Marktplein te Biervliet Dc Kantlijn WAR0UW: ALLEEN S0EKARN0 IS OPPERBEVELHEBBER Vandaag 195e Jaargang-No. 274 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer Adj W de Pagter Hoofdred G Baliintyn PI verv.: W Leertouwer en H. A Bosshardt» ABONNEMENTSPRIJS 44 ct per week, f 5.45 p kw., fr. p p t 5.70 per kw Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESSE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 20 Nov. '52 ADVERTENTIEPRIJS 5U ct per mm Minimum p advertentie i 3 Ing. mededelingen driemaal taiief Kleine advertentie» imax 8 regel») van 1-5 regel» t 1 - leder® 'eSel meer 20 cent ..Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr 350300 PZC Middelburg. Bur. Vlisslngen Walstr 58—60. telef 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160) Middelburg. Markt 51. telei. 3841. Goes. Lange Vorststraat i telef. 2475 (b g.g 2228) Oostburg. Flnlandstraat 2. telef 16. Terneuzen. Bro uwerijstr. 2 Zlerlkzec N NEDERLAND ONTHIELD ZICH VAN STEMMING Franse anarchisten strooiden pam fletten over hoofden van gedelegeerden Met vier en veertig- teg-en vier stemmen is Spanje Woensdag toegelaten tot de Unesco, de organisatie voor onderwijs, wetenschap en cultuur van de Verenigde Naties. Tegen stemden Zuid-Slavië, Uruguay, Birma en Mexico. Tot de landen, die zich van stemming onthielden behoorde Neder land. De toelating van Spanje werd met luid applaus begroet. Jonge Franse anarchisten wierpen tijdens de debatten, honderden pam fletten over de hoofden van de gede legeerden. Op de pamfletten stond een foto van Hitler die 'n glimlachen de Franco begroet. Onmiddellijk nadat de voorzitter de toelating be kend had gemaakt, stond een verte genwoordiger van de Internationale Unie van socialistische jongeren op en deelde mede, dat zijn organisatie zich uit de Unesco terugtrok. Een lid van de Belgische delegatie, prof. Marcel Florein, verklaarde zich uit de Belgi sche vertegenwoordiging te zullen te rugtrekken, omdat toelating van Spanje in strijd was met zijn begin selen Nepal en Libye werden eveneens tot de organisatie toegelaten, echter e twee nederlagen, die minister van de Kieft Dinsdag in de Tweede Kamer heeft geleden, hebben uiteraard tamelijk veel opzien gebaard. Zolang Lieftinck de porte feuille van financiën beheerde, waren ministeriële nederlagen zeer hoge uitzondering. Dat zijn opvolger er op een dag twee lijdt, trekt daarom des te sterker de aandacht. Wat natuur lijk niet wil zeggen, dat men uit dit feit ook maar enige conclusie zou mogen trekken omtrent de figuur van de Kieft als minister. Daarvoor waren de twee kwesties, waarom het ging, te merkwaardig. De dividendbeperking immers was geen uitvindsel van de heer van de Kieft, zij is een nalatenschap niet eens van Lieftinck, maar vande Duitsers. De bezetters waren het, die in 1941 de dividendbeperking aan de Neder landers oplegden en zij beviel de re geringen na de bevrijding zo goed, dat minister Lieftinck in 1949 op de gedachte kwam om van de Duitse verordening een Nederlandse wet te maken. Er was tegen dit denkbeeld echter zoveel tegenkanting, dat de heer Lieftinck schrok. Hij was geen man, die nederlagen riskeerde, als hij dat voorkomen kon. Dus beloofde hij plechtig, dat de dividendbeperking weliswaar wettelijk geregeld zou worden, maar dat zij niet langer dan tot en met 1951 zou gelden. Toen schreeuwden des ministers partijge noten op hun beurt moord en brand en zij eisten, dat 1951 ten minste 1952 zou worden. De minister liet hen rustig schreeu wen. Hij haalde zijn wetsontwerp er door met de stemmen van de katho lieken, de V.V.D.-ers en de Prot. Chr. groepen. Dat de socialisten te gen stemden had toen geen invloed meer, het was alleen parlementair merkwaardig om te zien, hoe zij hun partijgenoten in de steek lieten. Dat geschiedde in Maart 1950. In December 1951 bleek de heer Lieftinck tot een ander inzicht te zijn gekomen. Toen vond hij het beste de dividendbeperking maar tot einde 1954 te handhaven en hij dien de een daartoe strekkend nieuw wets ontwerp in. En dat wetsontwerp kreeg minister van de Kieft nu te hanteren. De K.V.P.-er Lucas, financieel ex pert van zijn fractie, had er over wegende bezwaren tegen. Hoogstens wilde deze accoord gaan met een ver lenging tot 1952. De heer van de Kieft was bereid wat water in zijn wijn te doen, maar wilde het verschil samen delen en er 1953 van maken. Maar de heer Lucas was daar niet te vreden mee, diende zijn bekende amendement in en zag dat Dinsdag aangenomen met alleen de stemmen van de P.v.d.A. en de communisten tegen. De tweede nederlaag leed de heer van de Kieft bij de behandeling van de omzetbelasting op de tijdschriften. De heer Lucas wilde alle bladen, die vaker dan driemaal per jaar ver schijnen, vrij stellen. De minister wilde dat niet. De Kamer koos met alleen de P.v.d.A.-stemmen tegen de zijde van de heer Lucas. Consequenties hebben deze neder lagen natuurlijk niet. Maar als symptoom zijn zij belangwek kend, omdat er van een hand in hand gaan van Katholieken en P.vd.A. kennelijk geen sprake meer is. De vraag zou kunnen worden gesteld, of bij de kabinetsformatie deze kwesties al een rol hebben gespeeld en in hoe verre de richtlijnen, die voor het ka binet waren opgesteld er van gewa gen. Verscheidene sprekers hebben, met kwaadaardig genoegen, te ken nen gegeven in de jongste Kamerbij eenkomsten, dat zij zich allerminst door die richtlijnen aan handen en voeten gebonden achten Wijst dit alles er inderdaad op, dat de eenheid niet sterk is en dat men op een gegeven moment voor sensa ties kan komen te staan? Het is moeilijk denkbaar, dat de P.v.d.A., die als overwinnaar uit de stembusstrijd kwam, als het thans gebeurde zich zou gaan herhalen, daarmede accoord zou gaan. Dat kan zij trouwens tegenover haar kiezers ook niet verantwoorden. Of het kabinet een minder progres sieve koers wenst te kiezen, zal ech ter moeten blijken uit belangrijker problemen dan omzetbelasting op tijd- l schriften of tydelyke dividendstop. I V» zonder dat tegenstemmen werden uit gebracht. REACTIES De toelating van Spanje tot de Unesco heeft in Madrid geen verras sing gewekt, omdat men in het alge meen al een gunstige uitslag van de stemming had verwacht. In officiële kringen is men bijzonder ingenomen met het besluit. In België zal het feit ongetwijfeld enige politieke beroering wekken. Niet alleen hadden de socialisten zich sterk tegen de toelating van Spanje verzet en van de regering geëist dat zij tegen zou stemmen, maar ook on der de liberalen en zelfs in bepaalde christen-democratische kringen wa ren bezwaren geuit. De Belgische re gering heeft zich hieraan echter niet gestoord en voorgestemd, in tegen stelling tot de andere partners in de Benelux, Nederland en Luxemburg, die zich van stemming onthielden. Het aftreden van het lid der Belgi sche delegatie prof. Florein toönt aan, dat tot het laatste ogenblik de Bevan niet geliozen in Labours „schaduwkabinet" Bevan: „Stemming vervalst" Bij de stemming voor zes van de twaalf zetels van Labours „schaduw kabinet". het bestuur van de parle- mentsfractie der Labourpartij, zijn noch Bevan, noch acht candidaten. die hem steunen, gekozen. De zes geko zenen zijn allen oud-miinsters en aan hangers van partijleider Attlee. Voor de zes resterende plaatsen zal een tweede stemming worden gehouden, waarbij de twaalf candidaten, die bij de eerste stemming in stemmenaantal volgden op de zes gekozenen, candi- daat zullen staan. De meeste afgevaardigden van de linkervleugel hebben geprotesteerd tegen de wijziging van het kiessy steem door Attlee. Vroeger werden in een enkele stemming twaalf leden van het schaduwkabinet gekozen en de Bevanisten menen nu, dat het nieuwe systeem door Attlee is inge voerd om aanhangers van Bevan uit te schakelen. Bevan zelf verklaarde Woensdag, dat de stemming vervalst was en dat hij in de 23 jaar, dat hij lid is van de fractie, nog nooit iets dergelijks had meegemaakt. Armenbezoeker stak geld in eigen zak Anderhalf jaar gevangenisstraf heeft de officier van justitie bij de rechtbank te Leeuwarden geëist te gen de 62-iarige armbezoeker H. K. uit Makkum, die zich tijdens de jaren 1943 tot begin April 1952 zou heb ben schuldig gemaakt aan het zich toeëigenen van gelden ten nadele van het burgerlijk armbestuur van de gemeente'Wonseradeel. Op vordering van de officier is de verdachte ter zitting in hechtenis genomen. Uitspraak over veertien Bertrand Russell heeft weer trouwplannen Te Londen is de verloving bekend gemaakt van de Britse philosoof Ber trand Russell met de Amerikaanse Edith Finch. Russell is 79 jaar en al driemaal gescheiden. Een monument voor Willem Beukelsz.? Na zijn onlangs aan Bier vliet gebracht bezoek, sprak de schrijver Werumeus Buning er in een bekend weekblad zijn verwondering over uit, dat in Biervliet zo weinig herinnert aan de man, die het haring kaken uitvond, aan Willem Beukelszoon. Slechts een gebrandschilderd raam in de Hervormde Kerk geeft de beeltenis weer van de visser, die de naam van de be scheiden gemeente Biervliet alom bekendheid heeft ge schonken en wiens uitvinding van zo grote betekenis is ge weest voor de visserij. Hetgeen niet veel is. Maar er zijn al eens plannen geweest om ter ere van Wil lem Beukelsz. een standbeeld op te richten en het gemeen tebestuur ontving destijds reeds sympathiebetuigingen en toezeggingen voor geldelijke bijdragen. Naar wij vernemen koestert men nu gegronde hoop, dat deze plannen het volgend jaar vastere vorm zullen krijgen. Het Marktplein wordt ver beterd, een raadhuis zal wor den gebouwd; wellicht dat ook een eenvoudig monument een plaatsje aan dit hernieuwde Marktplein zal vinden meningen in de delegatie verdeeld waren. Het dagelijks bestuur van de Fran se socialistische partij heeft in een verklaring geprotesteerd tegen de toelating van Spanje. Drie Franse socialisten, die aan de Unesco verbonden waren, prof. Ju lian, de oudgouverneur-generaal van Algerie, Naegelen, en Georges Gorse, traden af, toen zij het resultaat van de stemming hoorden. Staat en dr. Drees gedagvaard Door oud-N.S.B.-ers De stichting „Oud Politieke De linquenten" heeft de Nederlandse Smokkelbende met eigen luchtvaartbedrijf. De Argentijnse politie heeft te Buenos Aires meegedeeld, dat zij een smokkelbende heeft opgerold, die met vliegtuigen smokkelwaar uit Uruguay in Argentinië binnen bracht en die er een eigen vliegveld op na hield. Vijftig personen,* onder wie tien bestuurders van burgervliegtui gen, zijn gearresteerd. De politie nam onder meer zes vliegtuigen en een aantal auto's en een vrachtauto in beslag. De politie greep in na acht maan den voorbereidend werk. Uit haar mededelingen blijkt, dat de smokke laars elkander vaak onderling bedro gen, door voor te geven dat de politie de hand had weten te leggen op be paalde zendingen smokkelwaar. In werkelijkheid verkochten zij dan de contrabande ten eigen bate. Vermiste schoolmeisjes terecht De twee schoolmeisjes, die te 's-Hertogenbosch vermist werden zijn terecht. Ze waren gaan dwalen, om staat en minister-president dr. Drees dat ze niet naar huis durfden gaan in gedagvaard. Zij eist vergoeding voor verband met een slecht rapport, de geleden schade door de sluiting van het oorlogsgravenkerkhof in de Peel op Zondag 9 November j.l. De zaak zal 22 November a.s. dienen voor de kantonrechter te Den Haag. De stichting voert aan, dat in de algemene bepalingen van het kerk- hofbeheer bezoek in groepsverband is toegestaan. Op 9 November j.l. (Heldengedenkdag) had de stichting een tocht naar het kerkhof in de Peel georganiseerd voor een aantal naaste bloedverwanten van de ge sneuvelden, omdat individueel be zoek te kostbaar zou zijn geweest. De stichting verwijt thans aan dr. Drees, dat hij op aandringen van het communistisch Kamerlid Gortzak de minister van oorlog heeft bewogen het kerkhof te elfder ure te sluiten. Volgens het motief van dr. Drees, aldus de stichting, zou een derge lijk bezoek op Heldengedenkdag net karakter van een demonstratie ge dragen hebben. In de dagvaarding wordt o.m. nog gezegd, dat het nim mer de bedoeling is geweest om het kerkhof voor een demonstratie te misbruiken. Indonesische communisten toekan? in Nederland ontzegd De heren Aidlt en Njoto, die Maan dag met het vliegtuig uit Djakarta op Sch'nhol aankwamen, om als af gevaardigden van de „Partai Kom- munis Indonesia" het partijcongres van de Communistische Partij Ne derland by te wonen, dat van 22 tot 25 November te Amsterdam zal wor. den gehouden, hebben van de Neder landse autoriteiten geen toestem ming verkrpgen, in Nederland binnen te komen. Zy zyn dezelfde dag per vliegtuig naar Indonesië terugge keerd. Deze maatregel aldus vernamen wij van bevoegde zijde is een uit vloeisel van de algemene gedragslijn der Nederlandse regering, volgens welke buitenlanders, die hier te lan de communistische bijeenkomsten wensen bij te wonen, de toegang tot Nederland als ongewenste vreemde lingen wordt ontzegd. Frankrijk wil onderhande lingen over Saar hervatten Frankrijk is bereid de besprekingen met West-Duitsland over het Saar- gebied te hervatten, „zonder zichzelf de belangrijkheid van de onenigheid, die nog bestaat, te verhullen", aldus is Woensdag na een bijeenkomst van de Franse ministerraad medegedeeld. DE ONLUSTEN IN MAKASSAR Een leger met een politieke ideologie of een beroepsleger Overste Warouw, de chef staf van het territorium Oost-Indoneslö, die Zondag het commando van dit territorium met geweld overnam van kolo nel Soebroto, heeft te Makassar verklaard, dat alle soldaten achter hem staan en dat zij uitsluitend president Soekarno als opperbevelhebber van dc strijdkrachten hooghouden. Toen de sultan van Djocju als minister van de fensie hem rapport over de gebeurtenissen h3d gevraagd en medegedeeld had, dat hij met de chef-staf van de landmacht naar Makassar wilde ko men, had overste Warouw geantwoord, dat hun komst alleen aanvaard baar was, indien zy in het bezit waren van een mandaat van Soekarno. In de Indonesische pers worden de gebeurtenissen in Makassar druk be sproken, waarbij sommige bladen op merken, dat in deze onlusten tevens een controverse tot uiting komt tus sen president Soekarno en vice-pre sident Hatta. Soekarno geeft de voor- Te Stockholm zal in de komende weken weer de jaarlijkse verkiezing plaats vinden van St. Lucia, die het licht en de vrijheid symboliseert. Hier zien we tien gegadigden voor de titeL Een van deze meisjes zal op 18 De cember als „koningin van het licht" worden „gekroond" en de hulde van de inwoners der Zweedse hoofdstad In ontvangst nemen. Aartshertog en prinses aan Rivièra getrouwd Aartshertog Felix van Habsburg, de 37-jarige broer van aartshertog Otto en zoon van de laatste keizer van Oostenrijk, is Woensdag te Beaulieu aan de Franse Rivièra ker kelijk gehuwd met de 27-jarige prin ses Anna Eugenie van Arenberg. Het burgerlijk huwelijk heeft reeds Dins dag plaats gevonden. Ondanks het regenachtige weer stonden enkele honderden mensen bij de „Kerk van het Heilig Hart" het bruidspaar op te wachten. Er arri veerden een tweehonderd vijftigtal gasten van adellijken bloede in meer dan vijftig autos'. De bruid droeg een twee honderd jaar oude sluier van Hongaars kant en een wit satijnen gewaad. De Amerikaanse admiraal Malcolm Schoelfel heeft verklaard dat dte marine zeer ver gevorderd is met de vervaardi ging van een wapen, dat elke vijande lijke duikboot onschadelijk kan maken Premier Papagos heeft reeds enige conflicten. VIER GENERAALS AFGETREDEN Koning Paul van Griekenland heeft Dinsdag de lijst van ministers en staatssecretarissen van het nieuwe kabinet goedgekeurd. Alle leden der nieuwe regering behoren tot de par tij van premier Papagos. Vier Griekse generaals zijn Woens dag afgetreden, aanvoerend dat zij niet konden dienen onder de nieuwe premier, maarschalk Papagos. Kort voor de beëdiging der' minis ters werd medegedeeld dat boven dien twee van de benoemde ministers hun functie niet wilden aanvaarden, de ene „om gezondheidsredenen" en de andere „om persoonlijke redenen". Besloten werd uit de regering een kernkabinet te vormen, teneinde een snelle regeling van hangende kwes ties mogelijk te maken. Het kernka binet, dat coördinatieraad zal heten, zal onder voorzitterschap van pre mier Papagos staan. ALS HET RIJK MEDEWERKT: Na zeven jaar stijlvolle, maar bekrompen noodbehuizing De noodwoning aan de Beukelsstr aat te Biervliet, welke nu ruim zes jaren als raadhuis dienst doet, is opgetrokken in de stjjl van een Zwitsers landhuisje en de landelyke sfeer wordt nog geaccentueerd door de kippen, die er op het bijbehorende erf rondscharrelen Die kippen zijn overigens béter gehuisvest dan het gemeentebestuur en het secretarie-personeel. Zy beschikken over een uit steen opgetrokken verblijf, dat voldoende ruimte biedt, maar in het houten raadhuis nypt de situatie. Er zetelen drie ambtenaren, omdat er voor een vierde geen plaats is! Het is een stijlvol, vriendelyk en solide geconstrueerd gebouwtje, maar de practijk stelt aan een raad huis nu eenmaal andere eisen en de burgemeester van Biervliet, de heer A. P. Kostense, hoopt dan ook van harte, dat de plannen voor de bouw van een nieuw raadhuis in de loop van het volgende jaar verwezenlrjkt zullen worden. Die plannen zijn naar een ontwerp van het architec tenbureau Rothuizen 't Hooft te Middelburg reeds lang gereed, de financiële positie van de gemeente is gezond, maar het wachten is nog steeds op het (herbouw)-aandeel in de financiering van het Rijk. Zodra deze factor geregeld zal zijn, kan tot de aanbesteding worden overgegaan. Het nieuwe raadhuis zal aan de Markt worden gebouwd en een be scheiden karakter dragen. Het zal kleiner zijn, dan het vroegere raad huis, dat in de nacht van 25 op 26 Maart 1945 volledig door brand ver nield werd, waarmede de gemeente Biervliet een gevoelig verlies leed. Het was immers een nog vrij nieuw gebouw, daterend van 1935 en het voldeed uitstekend. Helaas, een door een geallieerde soldaat omgestoten benzinekachel legde de grondslag voor de vernieling; de in het stad huis zonder medeweten van het gemeentebestuur opgeslagen ont plofbare stoffen deden de rest OOG OP DE TOEKOMST GERICHT. Maar hoewel dit triest gebeuren voortleeft in de herinnering, blyft toch het oog op de toekomst gericht en een van de voornaamste punten van het programma van de gemeente Biervliet voor 1953 Is dan ook de bouw van een nieuw raadhuis. Het zal een practische indeling hebben: beneden een vestibule, hal, lokethal, secretarie, secretaris-ont vangerkamer, een kamer voor de burgemeester en voor B. en W. en een kamer voor de opzichter van Bouw- en Woningtoezicht, terwijl op de eerste verdieping een ruime raads zaal zal komen, met garderobe. Eenvoudig, maar doeltreffend van opzet, en gemeentebestuur en ambte naren zullen ongetwijfeld een gemeen schappelijke zucht van verlichting slaken, wanneer zy na zeven jaren de enge behuizing aan de Beukels- straat vaarwel kunnen zeggen! Dan zal ook het Marktplein een ander aanzien hebben gekregen, want ver betering hiervan staat ook op het programma, evenals de sanering van de Havenstraat, waarmede intussen reeds werd begonnen. Een aantal huizen is hier in aanbouw en binnen kort zal de bestrating worden ver nieuwd. DE GROTE YTRAAG keur aan een leger, bestaande uit partisanen met een politieke ideologie terwijl Hatta zich voorstander toont van een beroepsleger als orgaan van de regering. Op dit laatste standpunt is de formatie van de strijdkrachten op het ogenblik gebaseerd. In dit ver band is opmerkelijk, dat de afgezette kolonel Soebroto verklaard zou heb ben alleen verantwoording schuldig te zijn aan vice-president Hatta of aan de sultan van Djocja. SOEKARNO TERUG. Inmiddels is president Soekarno uit Sumatra in Djakarta aangekomen en zal vandaag president Wuopo In au diëntie ontvangen. Van dat overleg zal het mede afhangen of de sultan van Djocja zich naar Makassar zal begeven. Ondertussen is bekend geworden, dat Warouw de afgezette kolonel Soe broto heeft gearresteerd. Ook enkele officieren zouden vastgehouden wor den. Mjj'nenmtkijkdienst gaat met dienstplichtigen werken Te weinig vrijwilligers Naar het A.N.P. verneemt is er 'n verandering gekomen in de opzet van de mijnenuitkijkdienst van de Koninklijk^ Marine. Oorspronkelijk lag het in de bedoeling voor deze dienst vrijwilligers te werven, die in tijd van oorlog langs de toegangswe gen tot de zee zouden moeten uitkij ken naar vijandelijke vliegtuigen. Het is echter niet gelukt de nodige vrijwilligers in totaal ruim dui zend man voor deze di'-nst te vin den. Men was zeer beperkt in dc keu ze van de vrijwilligers, omdat deze niet verder dan 10 km. mochten wo nen van de pl°ats, waa- zij dienst moeten doen De Koninklijke Marine probeert thans in de behoefte aan mynenwachters te voorzien door de oproeping van hiervoor bruikbaar dienstplicht!-: personeel. D-.erine is het dienstvak mijncmvachter inge steld. Zijn wij wel ingelicht, dan kan op grond van de instelling van dit nieu we dienstvak een uitbreiding worden verwacht van het jaarlijks contin gent dienstplichtigen, dat ter be schikking van de Koninklijke Marine wordt gesteld. is het vijf jaar geleden, dat te Londen het huwelijk werd voltrokken tussen de toenmalige kroonprinses Eli sabeth van Engeland en Philip, Hertog van Edinburgh; is het 350 jaar geleden, dat de bekende Duitse na tuurkundige Otto von Gue- ricke, de uitvinder van de luchtpomp, te Maagdenburg werd geboren. Vandaag Engels antwoord aan Egypte over de Soedan Vandaag zal Engeland Egypte op de hoogte stellen van het Britse standpunt ten aanzien van de Soedan. Men verklaart te Londen, dat, hoe wel de Egyptische voorstellen voor een herziening van de Soedanese grondwet op sommige punten gecri- tiseerd worden, Groot-Brittannië het belangrijkste punt in de desbetreffen de Egyptische nota toejuicht, n.l. het beginsel van het uiteindelijk recht van zelfbestemming van Soedan. DE De grote vraag voor Biervliet, evenals voor vele andere Zeeuwsch- Vlaamse gemeenten is: wat gaat er met de weg door de Braakman ge beuren en nu deze kwestie in de zit ting van de provinciale staten op 18 November niet aan de orde is geko men, zal het wel 1953 worden, al vorens men weet waar men aan toe is. Biervliet, het is bekend, „stemt" op de middenweg en burgemeester Kostense wijst ons nog eens op de mogelijkheden, welke de middenweg „de beide Vlaanderens" biedt. B. en W. van Biervliet zijn reeds bij voor baat diligent om straks die wegvlak ken te verbeteren, welke bjj het tot ren. stand komen van een middenweg van belang zullen worden. Maar middenweg of Noordweg: Biervliet zal in ieder geval uit zijn isolement worden verlost en het is mede daarom, dat de inpoldering van de Braakman met zoveel vreug de is begroet in deze circa 2100 in woners tellende agrarische gemeente, waar dank zij een levendige herbouw activiteit vrijwel alle sporen van de oorlogsverwoesting zijn uitgewist en «•aar men de toekomst me' vertrou wen tegemoet ziet. VERWACHT: LATER OPKLARINGEN Geldig tot Donderdagavond. Aanvankelijk zwaar bewolkt met .lige neerslag, later opklaringen, leest matige Zuidelijke wind. Onge veer dezelfde temperaturen als giste

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1