NIEUWS UIT ZEELAND Sport en wedstrijden ZWITSAt Officiële publicaties WALCHEREN Agenda SIROOP MAANDAG 17 NOVEMBER 1952 PROV IN Cl ALE ZEEUWSE COURANT Middelburgs Mannenkoor herdacht Cleuver. Ter gelegenheid van het feit, dat het Zaterdag honderd jaar geleden was, dat Johan Cleuver, de grondleg ger van het Middelburgse Mannen koor in Siegburg (Duitsland) werd geboren, werd op de Algemene Be graafplaats te Middelburg een kleine plechtigheid gehouden. De voorzitter van het Middelburgse Mannenkoor, de heer J. Vos, legde in aanwezigheid van de directeur, de heer Jan Kuiler, namens het koor een bloemstuk op het graf van de beminde leraar. Vrijdagavond, voordat de repetitie begon, had de heer Kuiler Cleuver reeds in gevoelvolle woorden her dacht. Octobermaand Zeeuwse maand. 's HEER ABTSKERKE HEEFT DE LEIDING De gemeente Renesse, die tot dus- vei1, de leiding had in de Zeeuwse collecte met een gemiddelde van ruim 18 cent per inwoner, is thans met stukken geslagen door 's Heer Abtskerke. In deze gemeente werd 110.10 opgehaald, hetgeen neer komt op ruim 24}~ cent per inwoner. Middelburgse kinderen raakten te water. Zaterdagmiddag omstreeks drie uur raakte de twee broertjes De B., respectievelijk 6 en 5 jaar oud, bij de Maisbaai te Middelburg te water. Een voorbijganger, zekere K. van T., bemerkte het ongeval en slaagde er in de broertjes op het droge te bren gen. De kinderen, van wie één reeds het bewustzijn had verloren, werden aan boord gebracht van een motor schip, dat ter plaatsö lag gemeerd. Dokter Pel verleende de eerste hulp en liet de knaapjes naar het zieken huis overbrengen. Zondagavond was hun toestand redelijk goed. Een vierjarig ventje, zoontje van de heer K., viel eveneens in het wa ter, toen hij, na op een stapel hout op de Turfkaai te zijn geklommen, het evenwicht verloor. Ook dit dren- kelingetje werd door een voorbijgan ger gered. Het kind werd naar de ouderlijke woning overgebracht. Ir. Langebaard verlaat Zeeland. Ir. J. Langebaard van de P.Z.E.M. te Terneuzen is benoemd tot inge nieur bij het Provinciaal Electrici- teitsbedrijf van Noord-Holland te Bloemendaal. Koperen priesterjubileum in Middelburg. Tijdens een bijeenkomst in het R.K. Militair Tehuis te Middelburg werd kapelaan H. C. de Graaf Zondagmid dag hartelijk gehuldigd ter gelegen heid van zijn koperen priesterfeest. Vele parocliianen maakten van de ge legenheid gebruik om de kapelaan te complimentei-en. In het zaaltje prijkten talrijke bloemstukken. Toen de jubilaris, zijn ouders en zusters de ere-zetels had den ingenomen, hield pastoor H. Snel een rede, waarin hij kapelaan De Graaf namens de parochie geluk wenste en memoreerde, dat Middel burg reeds vijf jaar van zijn priester schap heeft mogen profiteren. Niet alleen de parochie in haar geheel, maar ook de welpen en verkenners, de K.A.B., de toneelgroep St. Pau- lus, de R.K. jeugdbeweging, de pa rochianen van Domburg, de bevol king van de lagere school en zelfs de kleuters wilden blijk geven van him waardering en dankbaarheid. Pastoor Snel bood hun geschenken een cassette tafelzilver, een eetser vies, enz. aan en sprak de. wens uit, dat kapelaan De Graaf nog vele jaren als priester in Middelburg zal mogen werken. De jubilaris sprak een dankwoord, waarna een druk be zochte receptie begon. Zondagmorgen droeg kapelaan De Graaf een plechtige Hoogmis op. Pa stoor C. J. Hespvan Katwijk de vorige standplaats van de jubilaris hield de feestpredikatie. Welpen' en verkenners, vormden een erewacht in de kerk en zeventig bruidjes haal den de kapelaan in. Vlissingen C-O.J.O.-SHOW Ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan der afdeling Vlissingen van de Christelijke Onthoudersjeugdorga nisatie werd Zaterdagavond in het Hervox-md Verenigingsgebouw in de Noordstraat een tentoonstelling ge houden, welke een inzicht gaf in het werk dat deze ox-ganisatie verricht. Er waren tal van eenvoudige, maar niettemin aantrekkelijke stands, die de gehele avond door veel belangstel ling trokken. Voorts was er een kijk spel. dat het werk van de drankbe strijding aantoonde. KATH. ARBEIDERSBEWEGING Het wordt voor de Kath. Arbei dersbeweging in Vlissingen een druk ke week. Woensdagavond is er een ledenvergadering in het eigen gebouw aan de Beursstraat. Donderdag, Vrij dag en Zaterdag een fancy-fair met o.a. huisvlrjt-producten ten bate van het instrumentenfonds van de R.K. Harmonie „St. Cecilia" en Zondag een culturele dag. 's Middags brengt de C. en O.-kxing van de K.A.B. het toneelspel „Het wonderpaard van Marjolijntje" voor de kinderen, 's avonds het toneelspel „De reiziger van Fofceluup" door de toneelgroep „Phoenix" van Pierre Balledux. „DE ENGEL IN DE KIST". Het Rooms Toneel te Vlissingen gaf Zondagavond in het Concertgebouw een geslaagde voorstelling van het blijspel „De Engel in de Kist", onder regie van de heer J. H. Schroote. Als voorzitter van het Rooms Toneel sprak de heer Schroote een woord van welkom tot de talrijke aanwezi gen, waarna het doek werd gehaald voor het eerste bedrijf van „De En gel in de Kist". Met dit stuk bleek men een goede keuze te hebben gedaan: het is een blijspel in de ware zin des woords en de vele verwikkelingen, waarin Amor de optredenden verstrikt dra gen daartoe niet weinig bij. De spe- lers slaagden er fn de diverse karak ters uitstekend te vertolken en met name Wim de Nijs zette 'n zeer aan vaardbare baron op de planken. Gré Schroote was een charmante huishoudster en in de bijrollen maak- MIDDELBURG. Vandaag Electro: Zij, die wij vereren, 7 en 9.15 uur; Schouwburg: Mannen van staal, 8 uur. Morgen Electro: Singoalla, de zigeu nerin, 7 en 9.15 uur. VLISSINGEN Vandaag Alhambra: „Vrouwen- kooi" (18 j.), 7 en 9 uur; Luxor: „Jungle Goud" (14 j.), 8 uur. Morgen Alhambra: Als vandaag, 7 en 9 uur: Luxor: „De vrijbuiter' (18 j.), 8 uur; Verenigingsgebouw Noordstraat: Bijeenkomst Herv. vrouwenver., 8 uur; St. Jacobs- kerk: Uitv. Vliss. Oratoriumver. „Ein Deutsches Requiem", 8 uur. ten Jan Knuijt en Piet van Stee als respectievelijk butler en chauffeur fu- rore. De heer L. J. van 't Westende, wet houder te Middelburg, bood aan het slot de dames bloemen aan en dank te de medewerkenden voor het gebo- dene. Middelburg OUDERLINGEN BEVESTIGD. Zondag werden in de Nieuwe Kerk te Middelburg door 'ds. F. Don tot ouderling bevestigd de heren A. Buijs en G. A. Romeijn, respectievelijk ou derling in wijk IV en vanwege de plaatselijke afdeling van de vereni ging van Vrijzinnig Hervormden. WIJDINGSDIENST. In verband met de Wereldbondge bedsweek werd in de Nieuwe Kerk te Middelburg, uitgaande van de ring Walcheren der C.J.V.F. en C.J.M.V. een wijdingsdienst gehouden met als thema „Eén Heer. één geloof één we reld". Ds. E. Sneller en wika M. de Vlieger, gewestelijk secretaresse der C.J.V.F., spraken over dit onderwerp. Een vertegenwoordiger van de C.J. M.V. en een lid van de C.J.V.F. lazen een bijbelgedeelte. Het geheel werd met samenzang en gebed afgewisseld. St Laurens AFDELING VAN DE CHRISTEN VROUWENBOND OPGERICHT In het vergaderlokaal te Sint Lau rens werd een bijeenkomst gehouden, waar mevr. J. de JongBikker en mevr. J. Lighart Schenkvan Zijt- veld doel en grondslag van de N.C.V. B. uiteenzette. Hierna werd besloten een afdeling op te richten waarvoor zich reeds 21 leden opgaven. Een bestuur werd gevoimd, be staande uit de dames BaasKemp, J. Kalkmanden Haan, C. Christiaanse Boon en G. van Doornvan Nieu- wenhuijzen. Dit bestuur zal nog wor den aangevuld, waarna een verdeling der functies volgt. Economische politierechter Middelburg. OOK EEN SLAGER MOET EEN ADMINISTRATIE VOEREN. Onrechtmatig had G, de W., schil der te Arnemuiden, zijn dienstbe trekking bij de „Wemco" -verbroken. De bedrijfsleider kon dit niet accep teren, temeer waar men midden in het seizoen zat. De vader van verd. meende, dat 1 week opzegtermijn voldoende was, doch deze vader kon niet als zelfstandig rechter optreden. Ook de economische politierechter was van mening, dat verd. ontijdig zijn verbinding had verbroken en ver oordeelde hem tot 10.of 4 dagen hechtenis. De caféhouder C. E. te Vlissingen had geen enkele prijsaanduiding in zijn café. De oude lijsten waren op geruimd en de nieuwe waren in de kast blijven liggen. Ze lagen klaar om opgehangen te worden, maar het was nu eenmaal niet gebeurd, f 5. boete luidde het vonnis. N. M., landbouwer te Serooskerke, had zijn dorsbriefje niet volledig in gevuld. Hij had 375 kg., niet verant woord. Ook had hij de voor eigen ge bruik toegestane 450 kg., plus 200 kg. voor de uitzaai niet verantwoord. Hierdoor kwam hij in botsing met de voedselvoorzieningsvoorschxiften. De economische politierechter rekende deze overtreding ernstig aan en ver oordeelde M. tot 100.of 30 dagen. Te WolfaartsdJjk werden als notabel der Ned. Herv. Kerk hei-kozen, de heren J. A. van Damme en Ph. Reinhout. Geko zen in de plaats van wijlen de heer M. Loen, de heer Ant. Kraak. Nieuwe weg Hulst—De Paal officieel geopend In tegenwoordigheid van Commissaris der Koningin. Zaterdagmiddag is in Oost-Zeeuwsch Vlaanderen in tegenwoordigheid van o.a. de Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. O. de Casembroot en diens echtge note, de nieuwe weg HulstDe Paal officieel geopend. Tevoren was men bijeengekomen in het stadhuis te Hulst, waar bur gemeester B. A. Th. M. Truffino, autoriteiten en genodigden welkom heette en een woord van dank sprak tot de voorzitter van het wegcomi- té, de heer H. Bruggeman. Vervolgens begaf het gezelschap zich per auto en voorafgegaan door de Kon. Sted. Harmonie uit Hulst naar de Begijnenpoort, waar me vrouw S. C. de Casembrootbaro nesse van der Feltz, de weg symbo lisch openstelde, door het doorknip pen van een lint. Jhr. de Casembroot sprak een kort woord, waarna men zich naar Graauw begaf en waarbij tevens het weggedeelte Graauw-De Paal be zichtigd werd. In Graauw werd we derom door mevrouw De Casembroot een lint doorgeknipt, waax-mede de gehele weg officieel was openge steld. De echtgenote van burgemees ter mr. F. J. Schlüter van Graauw richtte een dankwoord tot mevrouw1 De Casembroot en bood haar namens een damescomité uit Graauw een fraai bewerkt kussen aan, waarna enkele jongedames bloemen overhan digden. Burgemeester Schlüter dankte de autoriteiten en sprak de hoop uit, dat de gemeente Graauw door de openstelling van de nieuwe weg ontsloten zou mogen worden en hij belichtte voorts de betekenis van Hulst als centrum-gemeente. Mevrouw De Casembroot dankte ten slotte voor de haar aangeboden ge schenken. In het Patronaatsgebouw te Graauw zaten autoriteiten en genodigden aan een diner aan, waarbij nog gespro ken werd door het lid van Gedep. Staten, de heer C. Hamelinek en door de Commissaris der Koningin. Geen kermis meer in Terneuzen? Onder de ingekomen stukkexx voor de vergadering van de raad der ge meente Terneuzen, die Vrijdagavond a.s. gehouden wordt, bevindt zich een adres van de Kerkeraad der Her vormde Gemeente ter plaaxse inzake afschaffing van de kei-mis. Naar aan leiding daax*van wordt door de meer- derheid vari het college van B. en W aan de raad der gemeente voorge steld tot afschaffing van de kermis over te gaan. Vlaamse journalisten bezochten Yerseke en Goes Zaterdag is een vijftigtal Jeden van het Verbond van Vlaamse journalis ten met him dames, alsmede verte genwoordigers van het Persagent schap Belga, de Belgische radio en de Bi-usselse correspondent van Reu ter de gast geweest in Yerseke en Goes. Het initiatief hiertoe was uit gegaan van enkele personen, die in deze excursie een welbegrepen be lang voor het vreemdelingenverkeer zagen. Des morgens werd het gezelschap ontvangen door de consul-generaal van Nederland te Antwerpen, die 4e persmensen een expositie van oude Nederlandse schilders liet bezichti gen. Tegen het middaguur aiTiveerde het gezelschap per bus in Yerseke, waar het kreeftenpark en de oester putten van de N.V. Mieras-Adriaan- se werden bezichtigd. Na een koffie maaltijd werd daarop een vaai-tocht van twee en half uur op de Ooster- schelde gemaakt, waarbij men van meer nabij met de oestercultuur kon kennis maken. Na afloop werd naar Goes gereden, waar men de gast was in hotel „de. Korenbeurs". Hier werd de bekende Nederlandse oesterfilm „00000" ver toond, met een toelichting van dr P. Korringa. Een en ander viel bijzon der in de smaak. Tot slot werd het gezelschap een diner aangeboden, waarbij de voorzitter van de Beve- landse V.V.V., de heer E. N. C. van Riesen als tafelpresident fungeerde. Uiteraard ontbraken hier de Zeeuw se oesters en kreeft niet op het me nu. De voorzitter van het Verbond van Vlaamse Journalisten, de heer Victor de RujTer, hield aan dit diner een rede waarin hij een lans brak voor de Benelux-samenwerking. Ook bx-acht hij hulde aan het particulier initia tief. dat op vele plaatsen in Neder land wordt gevonden, en bood aan de heren L. Mieras te Yerseke en L. Vex*wer te Goes, die zich voor het or ganiseren van deze excursie zozeer verdienstelijk hadden gemaakt, de erepenning van zijp Verhond aan. Eervolle opdracht voor Zeeuwse architecten. Het architectenbureau ü-s. A. Rot huizen en P. J. 't Hooft, dat de plan nen ontwierp voor het nieuwe school gebouw van het Chr. Lyceum voor Zeeland te Goes, heeft hiermee de aandacht tot buiten de provincie ge trokken. Het bureau heeft thans na- melïjk opdracht ontvangen voor het ontwerpen van een nieuwe school voor het Chr. Lyceum te Alkmaar. Advertentie Verwaarloosde Hoest... kan oorzaak zijn van allerle' kwalen! tGeef Uw kind al bij het kleinste kuchje:; B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat de Dok- brug, wegens het uitvoeren van her stellingen van 17 November t/m 3 December 1952, of zoveel langer of korter als nodig zal blijken, voor alle vex-keer, met xützondering van het voetgangersvex-keer, zal zijn af gesloten. Middelburg, 14 November 1952. VLISSINGEN. HINDERWET. VERZOEK OM VERGUNNING. B. en W. van Vlissingen, verzoek om vergunning, bx-engen ingevolge de artikelen 6 en 7 der HINDER WET ter openbare kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoek van R. POL te VLISSINGEN om vergunning tot het oprichten van een slagerij, waarin zal worden geplaatst een wox-stmachine, welke wordt gedreven door een electromo tor van 3 P.K. in het perceel Bloe- menlaan no. 30; dat dit verzoek met de bijlagen, vanaf heden op de Gemeentesecre tarie (2e afdeling) ter visie zal wor den gelegd en dat schriftelijk bezwa ren bij hun college kunnen worden ingediend. Op 2 December 1952 zal ten Ge meentehuize, des voormiddags te 10 uur, gelegenheid worden gegeven, om bezwaren tegen het oprichten dier inx-ichting in te brengen, terwijl daai-bij zowel de verzoeker als zij, die bezwaren indienen, in de gele genheid worden gesteld deze mon deling en schx-iftelijk toe te lichten. Zowel de vex-zoekex-, als zij, die bezwaren inbrengen, kunnen gedu rende drie dagen vóór de 2 Decem ber 1952 ter Gemeentesecx-etarie (2e afdeling) van de ter zake ingekomen schrifturen kennis nemen. Voorts zy er de aandacht op ge vestigd, dat niet tot beroep zijn gerechtigd zij, die niet overeenkom stig artikel 7 der Hinderwet voor Vrijdagavond werd in de Stadswljn- kelder te Kortgene een bijeenkomst be legd van de Clir. vereniging tot verple ging van lijders aan vallende ziekte te Haarlem en Heemstede. Vertoond werd de documentaire kleurenfilm „Val lende Ziekte". De oogstcollecte op Dankdag heeft in de Ned. Hervormde Kerk te Bruinisse f 1892.55 opgebracht, waarvan f 685.25 voor de diaconie en f 1207.30 voor de kerk. De oogstcollecte van de Geref. Ge meente te Bruinisse bracht, tezamen met de op Dankdag gehouden collecte ruim f 2716 op. In Oosterland werd in de Ned. Herv. Kerk met de oogstcollecte i 883.22 bijeen gebracht, terwijl de zendingscollecte f 150.50 opbracht. Het Prot. Interkerkelijk Thuisfront werd dank zij een te Kattendijke gehou den collecte met f 7.50 verrijkt, terwijl een te Wilhelminadorp gehouden collecte voor het erefonds voor oud-verpleegsters f 86.opleverde. In October werden in Hoofdplaat 35 huisslachtingen aangegeven. In Hoofdplaat volgen thans reeds deelnemers de E.H.B.O.-cursus, welke werd georganiseerd door de onlangs in deze gemeente opgerichte afdeling. Onder leiding van mevr. E. Vogelaar— Francois hield de Chr. Vrouwenvereni ging van Anna Jacobapolder haar eerste jaarvergadering. het gemeentebestuur of één of meer zijner leden zijn verschenen, tenein de hun bezwaren mondeling toe te lichten. VLISSINGEN. HINDERWET. VERDAGING DER BESLISSING OP VERZOEKEN 03I VERGUNNING. B. en W. van gissingen, gelet op de verzoeken, onder dagtekening van 12 September 1952, ingediend door C. J. Bakker te Vlissingen, waarbij vergunning wordt gevi-aagd tot het oprichten van een consumptie-ijsbe- dxljf waarin zullen worden geplaatst een compressor, een ijsmachine en een conservator, welke worden ge dreven door een electromotor van resp. 3, 1.5 en 0.5 P.K. in de salon wagen, staande op het Noordelijk trottoix- aan de Walstraat, onmid dellijk bij het Bet je Wolffplein; H. Vis te Vlissingen, waarbij ver gunning wordt gewaagd tot het op richten van een consumptie-ijsbedrijf, waarin zullen worden geplaatst een compressor en een ijsmachine, wel ke worden gedreven door een elec tromotor van resp. 2.5 en 1 P.K. xn de salonwagen, staande op een open terrein aan de Walstraat, hoek Zeilmarkt; overwegende, dat de beslissing op deze verzoeken niet kunnen worden genomen binnen de termijn, bepaald in art. 8, eerste lid der Hinderwet, op grond, dat het technisch onder zoek nog niet is beëindigd, gelet op art. 8, tweede lid dei- Hinderwet, besluiten de beslissing op voormelde verzoe ken te verdagen. GEEN SPREEKUUR. De Burgemeester van Vlissingen1 maakt bekend, dat hij verhinderd is Woensdag 19 November a.s. spreekuur te houden. VOLLEYBAL Zuidwesters won eerste competitiewedstrijd. De Zuidwesters, die dit week-end zijn eerste competitiewedstrijd speel de tegen E.V.V.C. m heeft deze met een in een fraaie overwinning omge zet. Wilno kwam tegen E.M.M. uit en haalde zonder al te veel moeite de twee punten binnen door een rui me overwinning. De uitslagen luiden: Heren le -klass: E.V.V.C. IRuv- tersehool I 31; WilnoE.M.M. 3—0. Heren 2e klasse: E.V.V.C. n— U.O.C. H 3—0; U.O.C. I—Ruyter- sehool 30; E.V.V.C. HlZuidwes ters 13. De wedstrijden worden vrijwel alle gespeeld in het gymnastieklokaal van de school aan de Grote Markt te Vlissingen, welk lokaal door verschil lende bepalingen tegen al te ruw ge bruik wordt beschermd. Omdat deze bepalingen nogal eens worden over treden, zijn kortgeleden weer enkele nieuwe regels vastgesteld. De be staande bepalingen zullen strenger ATHLETIEK Dobbelaere derde in cross te Halsteren Janus v. d Zande le»erde uitstekende prestaoe. Een te Halsteren door Olympia '47 georganiseerde cross over 6Va kilo meter, die voor een belangrijk deel door geploegde akkers over aspex-ge- bedden en modderige wegen voerde, is gewonnen door Janus van der Zan de (Olympia '47), in een tijd var 22 min. 26 sec. De verdere uitslag luidt: 2. Adriaanse (D.J.A, Breda), 22 min. 46; 3. Dobbelaere (Marathon, Vlis singen) 23 min. 03; 4. Besters lOlym pia '47, Halsteren) 23 min, 05. Bij de B-klassers eindigde Kunen (D.J.A., Breda) in 23 min. 0.7 als eerste en Piet van Acker van Mara thon als tweede. Bij de junioren werd C. Potter (Ma rathon) tweede in 7.34.3 achter Ghert van Thor, die de afstand aflegde in 7.33.6. Zeeuws yeldloopkampioenschap 29 November te Sehoondijke. Op Zaterdag 29 November a.s. wor den doof de athletiekvereniging Ma rathon uit Vlissingen op een terrein te Sehoondijke de Zeeuwse veldloop kampioenschappen georganiseerd. De afstand, die de senioren, o.w. Staf Dobbelaere, P. van Acker, J. Booij en Witte, moeten afleggen, bedraagt i 4% km. De junioren leveren strijd over een afstand van 1500 meter. In deze klasse starten Pottei*, Daan Haak en David Luteijn. Het ziet er naar uit, dat nog tal van inschrg- vingen zullen binnenkomen. KORFBAL Grote overwinnin'g van Madjoe op TOP (91). Zaterdag werd de reeds driemaal uitgestelde beslissingswedstrijd» Mad joeT.O.P. gespeeld. Hoewel eerst op het terrein bij het Havendorp speeld zou worden, moest dit op laatste ogenblik worden ontruimd, maar dank zij de medewei'klng van de korfbalvereniging Animo uit Sou burg kon daar worden gespeeld. In het begin van de wedstrijd; die werd geleid door scheidsrechter Bruggeman, was T.O.P. iets in de meerdexixeid, doch langzamerhand kwam Madjoe in het offensief, waar uit twee doelpunten ontstonden. Even was er een overwicht van T.O.P., maar het duurde niet lang of de stand was 30 en slordig afwerken van de T.O.P.-verdediging hielp Madjoe aan het vierde punt (40). T.O.P zette toen alles op alles en zag dit beloond met een alleszins verdiend tegenpunt (4—1). Na de rust kwam de technische meerderheid van Madjoe eerst goed tot uiting en de Vlissingers konden I de stand süceé'ssievelijk tot 91 'op voeren, een wel wat geflatteerde overwinning Madjoe en Elto zullen nu op neutraal gebied uitmaken, wie de degradatie-candidaat van de twee de klasse mogen bekampen om een plaats in die klasse. HANDBAL Mooie overwinningen voor Marathon. In de Zuidelijke le klasse behaalde de heren van Hellas een fraaie 8-0 zege op het Eindhovense DES LL De bezoekende LEW-dames, eveneens uit de lichtstad, wonnen met 2-0 van Hellas. In de 2e klasse van district Zuid wonnen de EMM-dames met 3-2 op het nippertje van Tonido. De dames van De Zeeuwen moesten met 0-5 het onderspit delven tegen Marathon als revanche voor de thuis geleden ne derlaag. De Marathon-heren zorgden voor de verrassing van de dag, door het bezoekende Tonido met 6-4 naar huis te sturen in een niet op hoog Eeil staande wedstrijd. Hellas H hield eide puntjes in Goes door EMM met 6-3 te verslaan. In de afdeling Zeeland le klasse moest de dameswedstrijd Hellas II- Walcheren door grote sneeuwval worden gestaakt. Het bezoekende To nido H (heren) moest met 2-8 in Ma rathon H zijn meerdere erkennen. De meisjes-wedstrijden Walcheren II-Marathon H en Marathon 1-Tonido werden wegens de terrein gesteld heid afgelast. De viïendschappelijke ontmoeting Hellas 1-Hellas H eindig de in 1-1 gelijkspel. VOETBAL De Zeeuwen won verdiend van METO Tegen de verwachtingen heeft De Zeeuwen op Meto in eigen huis een overwinning behaald, waarvoor de grondslag werd gelegd door de Zeeu- wen-halfspelers Stroo en Wielemaker die het middenveld volledig beheer sten. Uitblinkers bij Meto waren Kops in de voorhoede en de back Martens, die tal van Vlissingse aan vallen tot nul x-educeerde. Door tal van goede aanvallen oefende De Zeeuwen al van meet af veel druk uit op het Meto-doel, doch pas in de 20e minuut kon Leynse met een goe de kopbal de score openen. (0-1). Kort voor de rust stelde Wielemaker van Wezel in de gelegenheid om de Meto-doelman voor de 2e maal het nakijken te geven. (0-2). De buiten- spelval van de Brabanders bleek voor de Vlissingers echter een grote hïn- dei-paal en voor de-thee kwamen er dan ook geen doelpunten meer. De linkshalf van Meto moest na een botsing met W. Leynse, die zelf een hoofdwonde opliep, vervangen wor den. Ook de tweede helft werd geken merkt door een overwicht van De Zeeuwen en kort na de hervatting wist Huibregtse de score tot 0-3 op te voeren. Hierna wist Meto het spel echter te verplaatsen en kort na el kaar werden 2 tegenpunten gemaakt (2-3). Met deze stand kwam tenslot te het einde. worden toegepast Zaterdag jj. wa ren in de zaal z.g. zaalcommissaris sen aanwezig om toezicht uit te oefenen en werd voor het eerst van de spelers een gering entreegeld ge heven. AUTOMOBILISME Herfstrit KNAC ook dit jaar een succes. Ook dit Jaar is de herfsttocht van dc K.N.A C. een succes geworden. Er verschenen niet minder dan 181 equi pes aan de start, welke waren ver deeld ln „ervaren" rijders en nieuwe llngen. Dc eersten moesten een tra ject van 440 kilometer afleggen, d nieuwelingen kregen 360 kilomete op te knappen, zodat het traject tus sen Laren en Nijmegen voor beide tegorieën verschillend was. weer werkte mede het was droog en er was slechts weinig mist en ook daardoor kon men de meeste van de door dc sportcommissie van de K. N.A.C. listig uitgezette „valletjes" met succes passeren. Toch waren er talrijke equipes, die een aantal ver scholen controleposten misten ol van de verkeerde kant kwamen. Vooral het laatste gedeelte van de tocht was lastig, maar toch waren alle dcelnc- mcis over de uitgezette route en de organisatie goed tc spreken. Prijs winnaars waren er niet, want het was een prestatietocht. Aan allen, die geen contrólestempel op hun kaart misten en de tocht binnen 12 uur hadden volbracht, werd de K.N.A.C.- plaquettc uitgereikt. DAMMEN Gebroeders Roozenburg wonnen in Leeuwarden Dagenais leidt nog steeds. De uitslagen van de pai-tijen van de 10e ronde, Zaterdagavond gespeeld te Leeuwarden, luiden: King (China)-De Descallar (N.A.) 2-0; Fanelli (It.)-Verpoest (B.) 2-0; P. Roozenburg (Ned.)-Bizot (Ned.) 2-0; W. Roozenburg (Ned.)-Verleene (B) 2-0; Deslauriers (Can)-Dagenais (Can) 1-1; Keller (Ned)-Saletnik (It) 1-1; Van Dgk (Ned)-Forclaz (Zwits) 2-0; Gedance (Zwits)-Post (N Afr) 1-1; Huisman (Ned)-Bon- nard (Fr) 1-1. De stand na de tiende ronde is: I Dagenais 17 p (uit 10 partgen); 2, 3 en 4 P. Roozenburg, Keiler èn Bon- nard 13 p (uit 9 partgen); 5 en 6 King en Huisman, 13 p (uit 10); 7 Van Dijk, 12 p (uit 9); 8 Verpoest, II p (uit 9); 9 Bizot, 11 p (uit 10); 10 W. Roozenburg, 9 p (uit 9); 11 Saletnik, 9 p (uit 10); 12 Gedance, 8 p (uit 10)13, 14 en 15 Deslauriers, Post en Fankhauser, 7 p (uit 9); 16 Descallar, 6 p (uit 9); 17 Verleene, 6 p (uit 10)18 Fanelli, 4 p (uit 10); 19 Forclaz, 1 p (uit 10). SCHAKEN Middelburg verloor van Heerlen in Eindhoven. De voor de tweede klasse der K.N. S.B. gespeelde schaakwedstryd Heer len —Middelburg, die te Eindhoven werd gehouden, eindigde in een 6%- 3% overwinning voor Heerlen. De ge detailleerde uitslagen waren: A. Vin ken-J. L. Woudstra 10; J. H. Wan ten—H. Strooband y2y2; H. Dohr P. de Zeeuw H. Klein Brete- lerdrs. J. Scheltens y>—y~; F. Ba- burek—P. M. de Kleyn 10; A. v d. PutG. Boon 01; P. Kronenburg- J. de Baare y»3,£; R. HendriksJ. Sinke 10; J. v. Gerwen—D. de Vos Vsl J. v. d. VeenP. AL Meglink 1—0. TURNEN ZEBRA won trialmeet Jaap v. d. Sande naar persoonlijke kampioenschappen. Zaterdagavond werd in Vlissingen een turnwedstrijd gehouden tussen de Zeeuws-Brabantse, de Dordtse en de Brabants-Gelderse turnkringen. Deze wedstrijden stonden op zeer goed peil en hadden een spannend verloop. De hei-enploeg van de Ze bra hadden eerst een kleine voor sprong, maar de andere ploegen be haalden toch een kleine overwinning Dank zij het goede werk van de da- mesploeg, werd het toch een over winning voor de Zebra. Bij de vrije oefeningen behaalde de V.T.V.-er Jaap v. d. Sande het maximaal-aan- tal punten (30), een keurige presta tie, die echter nog werd overtroffen door F. Winands van Brabant-Gel derland, die bij de totaaltelling het hoogste aantal punten (173.2) be haalde. Van de Sande noteerde er 169.2. Johan v. d. Sande bezette met 167.8 punten de derde plaats. Bg de dames plaatste mevr. N. Sinke-Peeman van V.T.V. zich als eerste met 130 punten, zes punten voorsprong op mej. A. van Pelt van Dordrecht, die echter de beste pres tatie van de avond leverde. Zn ver wierf bij het ringzwaaien 28.2 pun ten. De uitslagen waren: Dames 1. Zeeuws-Brabantse turnkring 612.6: 2. Brabants-Gelderse turnkring 593.6: 3. Dordtse turnkring 591.6. Heren: 1. Brabants-Gelderse turn kring 760.6; 2. Zeeuws-Brabantse txu-nkring 755.2; 3. Dordtse turn kring 649.2. Totaaluitslag: 1. Zeeuws- Brabantse turnkring 1367.8; 2. Bra bants-Gelderse turnkring 1354.2; 3. Dordtse turnkring 1240.8. Jaap van der Zande zal op 7 De cember te Amsterdam aan de per soonlijke kampioenschappen voor he ren deelnemen. LAATSTE NIEUWS. Papagos wint Griekse verkiezingen Hoewel de uitslag der Zondag in Griekenland gehouden algemene ver kiezingen nog niet volledig bekend is, kan thans reeds worden vastge steld, dat maarschalk Papagos als overwinnaar uit het vexkiezings- strijdperk is getreden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 7