Oranje speelde gelijk tegen Engelse amateurs Tweemaal nam Nederland de leiding KANSEN VAN DE ZEEUWEN GESTEGEN NA ZEGE OP METO MAANDAG 17 NOVEMBER 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 GROOT ENGELS OVERWICHT IN EERSTE HELFT Spel der Nederlanders maakte „armoedige" indruk Na een wedstrijd, waarin het Engelse amateurelftal vrywel voortdurend de toon aangaf, maar door voortreffelijk werk van Landman in het doel, door slordige afwerking van de aanvallen, gemengd met te veel individu, alistisch spel en door gebrek aan veine, niet voldoende doelpunten heeft kunnen scoren om een overwicht te behalen, verdwenen in het halfduistere licht van het Hull-City-stadion de beide teams met gedeelde winstpunten het terrein. Met grote moeite had het Nederlands elftal een gelyk spel uit het vuur kunnen slepen, na een troosteloze eerste helft en een party voet bal, welke die van de laatste België-Nederlandwedstryd te Antwerpen nog in armoede overtrof. De Nederlandse voetballiefhebbers onderschatten de kracht van het En gelse amateurspel, indien wij, naai kwade tongen in Engeland zelf bewe ren, althans nog van amateurs kun nen spreken. Zoals de Engelse voor hoede, nog- niet eens op zijn sterkst door het uitvallen van Slater en Robb, in de eerste drie kwartier- speelde, kon het de vergelijking met een sterke aanvalslinie van een prof club glansrijk doorstaan. Het plaat sen geschiedde langs de grond, fijn tjes en goed getimed, het switchen werd afgewisseld met de throughpass en de crosspasses naar de buitenspe lers. De midvoor was snel, en hij wist gebruik te maken van elke ope ning, welke hij zelf had geschapen of de tegenstanders hem als resultaat van zwakke afweer ten geschenke boden. De binnenspelers combineer den geraffineerd. Zigzaggend langs onze Kanthalfs, lieten zij de bal op het zware veld het werk doen en de neu trale toeschouwer kreeg het gevoel, dat het Engelse team met onze ploeg zou kunnen doen, wat zij wilde. Ze ven hoekschoppen tegen één werden op het doel van Landman genomen in de eerste helft, wel een bewijs, hoe groot het overwicht van het team der gastheren was. ORANJE ZWOEGDE HARD. Wat hebben onze jongens tegenover deze overmacht gesteld? Zij hebben geploeterd, gezwoegd, van begin tot einde. Zij hebben zich met nimmer minderende energie in de strijd geworpen. Zij hebben geest drift gesteld tegenover technisch kunnen en beter ploegverband. Zij beschikten over een groot uithou dingsvermogen, dat volkomen opge wassen was tegen dat van de Engel sen, waardoor het gelijke spel voor een deel verklaard is. GOED SPEL ZELDZAAM Toch kon het spel van het Oranje elftal slechts de kwalificatie „armoe dig" worden gegeven. Het gebrek aan goede voetballers deed zich pijn lijk gelden en dat niettemin de Ne derlandse voorhoede zonder Lenstra nog twee doelpunten heeft kunnen scoren, goals van goed gehalte overi gens, beter dan die van de tegen standers, was te danken aan een aan tal flitsen van goed spel. Te zeld zaam echter om het beeld van het met veel geluk verkregen gelijke spel aanvaardbaar te kunnen maken. Schotvaardig was de voorhoede wel, maar veel kansen heeft men niet ge had, want de Engelse defensie liet niets aan toeval over. Defensief heeft onze ploeg, met uitzondering van Landman, niet vol daan. Door het falen van Terlouw in de eerste helft, kwamen er grote ga ten in onze verdediging, onvoldoende opgevangen door Alberts, Biesbrouck en Wiertz. Het overnemen van de dekking geschiedde vaak niet snel genoeg, wanneer onze achterhoede Uit elkaar was gerukt, en zo volgde de ene gevaarlijke situatie voor net Nederlandse doel op de andere. Meer dan de voldoening over het gelijke spel tegen een sterkere tegen stander behaald, blijft de wrange werkelijkheid hangen, dat deze Oran jehemden, beoordeeld op zuiver tech nische en tactische capaciteiten, een „armoedige" indruk hebben achter gelaten. DE SPELERS. Landman is de ster van het Neder lands elftal geweest. Als hij in de eer ste helft onder de zware druk zou hebben gecapituleerd, dan zou dat ca- tastrophaal zijn geweest voor de Oranjeploeg. Frans Tebak had het moeilijk te- fenover de snelle en jeugdige links- uiten Groves. De Eindhovenaar de monstreerde zijn gewone spelletje; een felle tackle, hard werken, goed en nuttig ingrijpen, voortreffelijk dekken, maar zwak wegwerken. Alberts begon bijzonder zwak. Hij liet zich zeer verscheidene malen door Stroud passeren. In de tweede helft had Alberts zich goed hersteld. Wiertz kon zijn gewoonlijk zo „uit- w ïslapen" spelletje niet laten zien, vooral zijn plaatsen miste nauwkeu righeid, waardoor veel energie en goede wil onnodig verloren gingen. Terlouw was voor de rust nergens. Het zware veld speelde hem parten en bovendien was de snelle, opportu nistisch spelende Lewis hem menig maal te glad af. In de tweede helft kon hij zich herstellen, maar niettemin wisten de Engelse aanvals leiders gaten in onze verdediging te slaan. Het gelijke spel was indirect te wijten aan Terlouw, die persoonlijk de overtreding begaan in het duel met Lewis, geen strafschop waard vond, maar in die mening vrijwel al leen stond. Aanvoerder Biesbrouck sjouwde en zwoegde van begin tot einde, maar de R.C.H.-er kon, evenmin als de meeste landgenoten, geen vat krijgen op het positiespel der Engelsen. Van der Kuil is na Landman de beste man van onze ploeg geweest. A De „brief" uit Metz. Dc linksbuiten van Zwolse Boys, Heidenrijk, ontving vori ge week een uitnodiging van de Franse profclub Metz om zich met het bestuur van deze club in verbinding te stellen. Thans is gebleken, dat het - schrijven niet uit Metz afkom stig is, doch van enkele Zwol lenaren, die hem als slachtof fer hadden uitgekozen voor een nogal flauwe Novemberse Aprilmop. De brief was in keurig Frans gesteld en voor zien van een Franse postzegel, waarvan het stempel nauwkeu rig was bijgewerkt. Heidenrijk, had reeds besloten het aanbod af te slaan. Lotsy en Verlegh tevreden Maar trainer Van der Leek niet, „Een vlotte, frisse en spectaculai re wedstrijd is het geweest". Dit wa ren de woorden van de voorzitter van. de KNVB, de heer K. J. J. Lotsy,' toen hij als eerste uit de KLM-Dako- ta, die het Nederlandse elftal uit. Huil thuisbracht, op het pjatvorm van Schiphol stapte. „De jongens hebben goed gespeeld, voegde hij er aan toe, „maar de Engelse amateurs waren over het algemeen beter". De Engelse officials waren zelf verbaasd over het goede spel van de Engelse ploeg. „Neen" ging de KNVB-praeses ver der, „met die twee-twee mogen wij zeer tevreden zijn al moet ik zeggen, dat wij in de tweede helft, waarin de Engelse amateurs gelijk maakten, iets sterker waren". „Kunt U nog iets zeggen over het geval Lenstra" vroegen wij de heer Lotsy. „Ik heb geen commentaar", was het antwoord. „Wat valt er nog te zeggen wanneer een speler mij op de avond voor het vertrek van het elftal opbelt en zegt, dat hij niet wil spelen Ik heb nog getracht hem te overreden, maar het </as vergeefs". De voorzitter van de Keuze-com missie, de heer A. W. Verlegh, bleek van oordeel dat het tegen deze snelle Engelse ploeg het met Abe heus niet beter gegaan zou zijn. Jaap van der Leek, de bondscoach, was minder te spreken over het spel van zijn pupillen. „Een gelyk spel te gen een ploeg van spelers, die ih ons land als Middlesex Wanderers nau welijks tot overwinningen konden ko men, kan ik moeilijk bevredigend noemen. Wim Landman en de kleine Piet van der Kuil verdienen een pluim. Zij hebben prima gespeeld, maar de rest was voor het meren deel onder de maat. De Engelse trai ner, de bekende Winterbotth, heeft dan ook niet onder stoelen of ban ken gestoken, dat het Nederlandse elftal hem, op Van der Kuil na, sterk had teleurgesteld". Lenstra: „Ik heb er lang over nagedacht" Geen afscheid voor goed? Abe Lenstra heeft in een onder houd met een redacteur van het ANP over zijn niet meespelen te Huil ver klaard, er lang over te hebben nage dacht voor hy deze beslissing, die zeer moeilijk was, heeft genomen. „De laatste tijd ging het mij echter niet naar de zin. Tegen België was het wel duidelijk, dat ik op de vleugel mijn spel niet kon ontplooien en voor de eerstvolgende oefenwedstrijd had ik stellig een gewijzigde voorhoede venvacht. Echter heb ik, toen ik te gen Saarbrücken weer als linksbui ten stond opgesteld, niet direct willen bedanken, omdat zulks mij niet fair leek tegenover medespelers, die na Antwerpen een nieuwe kans kregen. In de oefenwedstrijd heeft het spelen op de vleugel mij weer geen bevredi ging kunnen schenken en zelf heb ik het gevoel op de binnenplaats veel meer te kunnen presteren, temeer omdat de vorm op het ogenblik aan wezig is. Als binnenspeler heb ik veel meer plezier in het spel. Mijn besluit" aldus Lenstra, „is moeilijk geweest. Dagenlang heb ik ermee rondgelopen. Dat het besluit tenslotte heel laat is gevallen, daarvoor heb ik een specia le reden". Abe zeide, dat zijn beslissing niet direct het afscheid van internatio naal voetbal betekent. Wanneer de omstandigheden veranderen en hy weer zou worden opgesteld, zal hij wel weer meespelen. Uit alle delen van het land heeft Abe na zijn besluit om niet te spe len sympathiebetuigingen ontvangen. Sneek doet laatste plaats over aan Frisia Achilles en Go Ahead deelden de punten. In de eerste klas van de K.N.V.B - competitie werden slechts twee wed strijden gespeeld. In beide gevallen was de laatste plaats in het geding en Sneek kon door de 20 overwin ning op Frisia de rode lantaarn aan de Friese hoofdstedelingen overdoen. Achilles en Go-Ahead, die met een gelijk aantal punten de rij in de eer ste klas B sloten, doen dat nog aan gezien de wedstrijd in een punten verdeling eindigde (11). Hij liet zich niet door Engelse geraf fineerdheid intimideren, hij zocht naar openingen, probeerde individu eel verwarring te stichten in de de fensie van Yenson en kreeg tot belo ning een fraai doelpunt op zijn rap port. Lughlhart werkte hard, zoals ieder een, maar geen ogenblik heeft hij zich boven een middelmatig niveau kunnen uitwerken. Van Roessel is niet onvoldoende ge weest, maar groots was zijn spel toch zeker niet. Zijn doelpunt was voor treffelijk, zijn kopbal in de tweede helft eveneens. Bennaars was zwak en voor Louer kunnen wij geen woord over hebben. Rotterdam won verdiend van Bondselftal 3 0 achterstand omgezet >n 4 3 overwinning Voor circa 12.000 toeschouwers heeft een Rotterdams elftal op het Spartaterrein te Rotterdam de wed strijd om de Gouden Onafhankelijk heidsbeker met 43 gewonnen van een bondsploeg, na met de rust met 01 te hebben achtergestaan. De wedstrijd werd gekenmerkt door twee geheel verschillende speelhelf- ten: een doorgaans slechte en oninte-i ressante eerste helft en een vrij le vendige strijd met aan Rotterdamse zijde vaak vlotte combinaties na de rust. Na 27 minuten van middelmatig voetbal opende v. d. Bogert de score voor het Bondselftal, na de thee ble ken de doelpunten goedkoop. Na drie minuten was het 03, door doelpun ten van Van Melis en de Jong, die hiertoe door verdedigingsfouten in staat waren gesteld. Eerst door een strafschop van Beuningshof werd het 13 en toen deze speler even latei- door Formanoy werd gehaakt, kreeg Jac. Heyster een vrije trap te ne men, die doel trof (23). Rotterdam had toen het beste van het spel en v. d. Hoek en Beuningshof brachten de eindstand op' 43. HOCKEY Forward II door Middelburg geklopt. De Middelburgers toonden in de wedstrijd tegen Forward II. dat zij zich volledig hadden hersteld na de zware nederlaag tegen Liberty en klopten de Tilburgers met 51 in een prettige en sportieve wedstrijd. Middelburg startte in hoog tempo en wist reeds in de eerste 20 minu ien een aantal straf- en lange cor ners af te dwingen die echter alle op niets uitliepen, voornamelijk door goed werk van de Forward-doelman. Bij een mooie aanval opende' Schol- vinck voor Middelburg de score (1 0). In de dertigste minuut wist de j Forward-midvoor .echter na tal van mislukte aanvallen gelyk te maken (11). Middelburg nam hiema het initiatief weer over en juist vóór de rust scoorde Kakebeeke uit 'n straf- eorner het 2e doelpunt (21). Na de thee was de Middelbürg- voorhoede productiever. Van Rongen vqerde de voorsprong door een listig balletje op tot 31 en even latei- maakte dezelfde speler er 41 van. Ondanks sterke tegenstand van de Tilburgers scoorde Franke tenslotte •voor de 5e maal (51), nadat de Forward-keeper de bal eerst twee maal had weggewerkt. De uitslagen in de 2e klasse A luiden: MiddelburgForward H 5 1; CadettenWarande 01; Breda H—Liberty 2—6; Push H—DES 2 —2. Verdere uitslagen in Zeeland: he ren: RapideForward 40; dames: RapideWere Di 90. Worsteling voor het doel. Doelman Landman (rechts ziet tij dens een duel tussen Terlouw en Lc- wis gespannen toe hoe de situatie zich zal ontwikkelen. Hansweertse Boys speelde gelijk tegen Luctor De uitslagen van de wedstrijden gespeeld voor de KNVB, afdeling Zeeland luidden: Hansw. Boys I-Luetor 1 2-2; Rapen burg I-Volharding '32 I, Volharding niet opgekomen; Cortgene I- 's Heer Arendskerke 1 5-2. Ie klasse B: Schoondijke I-Walcheren I 7-0. Ie klasse C: Renesse I-Dreischor I i-l. Res. Ie klasse A: Hontemsse n- Steen H 5-1; Terneuzen IH-Aarden- burg II 2-1. Res. Ie klasse B: Goes IH-Robur II 3-0; Clinge H-Middel- burg m 2-4. 2e klasse A: Noormannen Il-Zuid- zande I 8-2. 2e klasse A: Hansw. Boys II-Kwa- dendamme I 3-0. 2e klasse II-Drei- schor II 5-3. 3e klasse B: Hontenissc IV-Graauw II 5-3; Vogelwaarde II-Clinge Hl 3-0; Steen Hl-Rapenburg n 6-1; Ter- neuzen IV-Corn Boys Hl 3-1. 3e klasse C: Goes V-Domburg H 7-1. ONZE UITSLAGENLIJST. Eerste klasse A SneekFrisia 2—0. Eerste klasse B: AchillesGo Ahead 1—1. Tweede klasse B. InternosMOC '39 1—1. Derde klasse C. VES—Boeimeer 41; RoosendaalRWB 10; WVO Baardwijk 26; VirtusBSC 11 Derde klasse D. MetoDe Zeeu wen 23. Vierde klasse G. HSC '28Steen bergen 41; SC GastelKaaise Boys 52. Vierde klasse H. KoewachtAar- denburg 111; HontenisseSteen 2 Res. 2e klasse C. Vlissingen H Zeelandia II 70; Goes HMiddel burg H 22. Res. 3e klasse C. Zierikzee II MOC II 3—1. WEER WEINIG VOETBAL IN ZEELAND Aardenburg bracht Koewacht verpletterende nederlaag toe- Met het inlassen van de vorige week wegens terrein afkeuring niet ge speelde wedstrijden, heeft de K.N.V.B. niet veel succes geboekt. Waren de velden nog amper droog, de onverwachte sneeuwval van Zondagmorgen deed de deur dicht en weer was Zeeland vrywel geheel van voetbal versto ken. In Brabant werd wel gespeeld en behalve de Goesse en Vlissingse re serves ontvingen nog slechts Hontenisse en Koewacht hun gasten. De uitslag van de enige tweede klasse wedstrijd bewees, dat Internos bezig is zich moeizaam wat op te werken en ,zij het met gelyke spe len, nu de eerste overwinning nog niet binnen is, voldoende punten te verzamelen om uit de gevaarlijke zóne te geraken. MOC moest inder daad in Etten een veer laten (11). In de ranglijst verandert hierdoor niets. DERDE KLASSE C. RWB wist het gevaar niet te om zeilen en ging tegen Roosendaal down. (1—0). VES behaalde een gro te, maar normale zege op Boeimeer (41). Virtus viel tegen door aan BSC een.punt te laten zitten (11). Baardwijk behaalde een grote over winning op WVO (26). Op de stand had dit weinig invloed. DERDE KLASSE D. Andermaal slechts één wedstrijd en wel tussen Meto én De Zeeuwen in dit geval. De Vlissingers haalden een krappe overwinning (23) bin nen. De stand is in deze klasse nu als volgt: SC Gastel 4 1 0 NSV 5 3 2 n De Schutters 3 1 I Robur 5 3 0 2 Yerseke 3 2 1 0 Halsteren 4 2 0 2 HSC '28 6 1 2 3 Kaaise Boys 5 1 1 3 Burgh 6 0 2 4 Steenbergen 4 0 4 EEN SLECHTE WEDSTRIJD, MAAR Engelsen scoorden in buitenspelpositie en uit een penalty Voor ruim 11000 toeschouwers heelt het Nederlandse elftal te Huil een 2-2 gelijkspel behaald op de Engelse amateurs, die vooral in de eerste helft voortdurend in de meerderheid waren. Toch werd het al na vijf mi nuten 0-1 door een prachtig schot van Van Roessel. Na een hevig offensief van Engeland werd het 1-1, door een doelpunt, dat in buitenspelposïtïe was gescoord en even voor de rust nam Van der Kuil, de beste man in de voorhoede, de bal op zijn linkervoet en knalde onhoudbaar in. Toen Terlouw na een half uur spelen in de tweede helft midmoor Lewis ten val bracht, wees scheidsrechter Karni naar de witte stip en Lewis, die voor de rust een strafschop had gemist, maakte nu geen fout (2-2). Hoe wel de Engelsen toen trachtten een beslissing te forceren, gelukte hen dat niet. Zo eindigde deze wedstrijd met de stand 2-2. Na enkele niet gevaarlijke aanval len van de Engelsen, kwam Holland voor het Engelse doel, maar het schot van Louer ging naast. De tweede aan val was raak. Een scherpe voorzet van Lugthart ving Van Roessel in volle vaart op. Hy zette zijn voet er onder de bal vloog onhoudbaar in de linkerhoek. (0-1). De Engelsen zetten toen een offen sief in, zo fel en zo doortastend, dat het er voor Nederland maar slecht uitzag. Gelukkig was Landman in uitstekende vorm en bijgestaan door Vrouwe Fortuna, hield hij er de on mogelijkste ballen nog uit. Intussen werden de gaten in de Nederlandse verdediging steeds gro ter. Men kon geen vat krijgen op de geraffineerd opgezette aanvallen van de Engelsen, zodat voor het Ne derlandse doel de ene precaire situa tie na de andere ontstond. Alberts werkte eenmaal, op de doellijn staan de, de bal weg, maar daarbij had hij het leer met de hand bewerkt, zodat een strafschop het gevolg was. Le wis, die liet vonnis zou voltrekken, plaatste zich achter de bal en schoot naast Door tijdig uitlopen wist Landman even later een bijna zeker schijnend doelpunt te voorkomen. Steeds duidelijker werd het dat de 1-0 voorsprong volkomen onverdiend was. DE GELIJKMAKER Van de vele duels, die Terlouw met midvoor Lewis uitvocht, won de En gelsman er vele. Bij een van die ge vechten, maakte Lewis zich vrij van Terlouw, plaatste naar Noble, die bui tenspel stond en deze lokte Landman uit zijn doel, waarop de stand weer gelijk was. (1-1). De Engelsen kwamen er steeds be ter in en onze spelers kregen geen been aan de grond. Alleen Landman hield stand en oogstte menig applaus, onder andere ook voor het uittrap pen van de bal. toen Yenson aan de andere kant van het veld geblesseerd op de grond lag. Hij bleek een voet beentje te hebben gebroken. Geheel tegen de verhouding in, nam Neder land één minuut voor rust opnieuw de leiding. Van der Kuil moest een hoekschop nemen, waarna de bal werd weggewerkt, maar door Ben- naars opnieuw voor doel geplaatst. Van der Kuil schoot volkomen on verwacht in (2-1). Een keurig doel punt van de actieve rechtsbuiten. TWEEDE HELFT In de tweede helft waren de En gelse aanvallen minder gevaarlijk en de Nederlanders wisten het spel meer in evenwicht te brengen. Het spel golfde van doel tot doel, met gevaar- lrjke situaties in het doelgebied van Landman, die reddend optrad op een moment, dat iedereen meende een Engels doelpunt te zien geboren wor den. Zijn collega Bennett was blijk baar geïnspireerd door de Sparta- doelman en grabbelde een fraaie kop bal van Van Roessel uit de hoek. STRAFSCHOr Nadat de Engelsen weer enkele hoekschoppen hadden genomen, die op niets uitliepen, brak Lewis door, maar hij werd door Terlouw ten val gebracht. Een grensrechter besliste, dat het binnen het beruchte gebied was gebeurd en weer nam Lewis de strafschop. Ditmaal miste hij niet en het was 2-2. De Engelsen trachtten toen de be slissing te forceren. De bal werd op luidruchtig verzoek van het pubhek vervangen door een witte, daar de schemering reeds begon te vallen. De gastheren bleven gevaarlijk en in de laatste minuut dacht iedereen, dat Engeland het winnende doelpunt zou scoren toen een schitterende kopbal van Groves in het uiterste rechter- hoekje zou zijn beland, als Landman niet katachtig naar rechts was ge sprongen en met een krampachtige duik de bal nog juist greep, waarvoor hij een open doekje incasseerde.. Vlissingen 6 6 0 0 RCS 6 5 0 1 RKFC 6 4 1 1 De Zeeuwen 6 4 0 2 Nw. Borgvliet 8 4 0" 4 Odio 6 3 1 2 Biervliet 6 2 1 3 Meto 6 2 0 1 Corn Boys 6 2 0 4 Zeelandia 5 1 1 3 ■Breskens 6 1 0 5 Clinge 7 1 0 6 9 16-10 8 18-12 8 16-18 7 18-14 5 13-21 4 11-18 ■1 15-19 3 9-13 2 11-22 2 8-22 VIERDE KLASSE G. Steenbergen, dat nu weer van het toch heus niet sterke HSC verloor (.4-7-1), zal de moed langzamerhand gaan opgeven en voor Burgh kan het op die manier een baken in zee zijn. Gastel nam de, kans om de leiding te nemen waar en klopte Kaaise Boys, dat dit jaar een bescheiden rol gaat spelen (52). Zoals de stand toont moest NSV de leiding afstaan. 9 32- 9 8 13- 7 7 19- 6 6 13-13 5 5-3 4 10-10 4 7-24 3 7-13 2 8-21 0 9-18 VIERDE KLASSE H. Koewacht kreeg ze van Aarden burg flink uitgemeten. Met geweldi ge cijfers (111) distancieerde Aar denburg zich vrijwe Idefinirief van alle staartgedrang. Koewacht zit nu met de gebakken peren. Hontenisse bracht Steen de eerste nederlaag toe en bleef zelf ongeslagen, waardoor de ploeg zich aan de kop nestelde (3—1). Hontenisse Hulst Sluiskil EMM RL4. W Steen Aardenburg IJzendyke PSK Koewacht Oostburg RES. TWEEDE KLASSE C. Middelburg II achtten we goed voor de overwinning tegen Goes H. Het kwam anders uit nu de Goese- naren de kansen van Middelburg II om de kop te benaderen verkleinden door een gelijk spel (2 -2) af te dwingen. De jongste telg, Zeelandia H was geen partij voor Vlissingen n (7—0). WIELRENNEN Coppi glorieus winnaar in Ronde van Zuid-ltalië. Hoewel Carrieri de 10e en laatste etappe van de Ronde van Zuid Italië won vóór Coppi, die in dezelfde tijd eindigde op de 4e plaats, kon dit op de uitslag maar weinig invloed meer hebben. Coppi, die elke uitlooppoging in de kiem smoorde, heeft na de Tour de France en de Ronde van Italië met veel machtsvertoon ook deze mon sterrit door het Zuiden van Italië ge wonnen. De 10e étappe werd door de Nederlanders beëindigd in dezelfde tijd als de winnaar. Het eindklassement luidt: Goppi (It.), 54.34.07; 2. Magni (It.), o4.40.39; 3. Minardi (It.), 54.43. 19; 4 Carrea (It.) 54.44.33; 5. Louis Bobet (Fr.) 54.44.55. Gelissen (Ned.) werd 34e in 55.27.15 Is olten 36e in 55.41.23 en de Vries 38e in 55.50.50. 6 4 2 0 10 15- 7 5 4 1 0 9 12- 3 5 3 1 1 7 17- 9 7 3 1 3 7 14- 9 4 3 0 1 6 13- 5 5 2 2 1 6 13-10 6 3 0 3 6 19-11 4 1 0 3 2 4-16 5 1 0 4 2 11-20 6 0 2 4 2 11-34 5 0 1 4 1 11-19

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 3