PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Zuidafrikaanse premier Malan zwichtte voor Hoog Gerechtshof Plan tot stichting in Middelburg van een Streeklaboratorium BILT Kantlij n Vandaag ONVOORWAARDELIJK STAKEN VAN HET VUREN IN KOREA 195e Jaargang-No. 270 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer, AdJ W. de Pagter. Hooföred. G. Ballintijn PI verv.: W. Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct. per week, f 5.45 p. kw., £r. p. p. f 5.70 per kw Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESSE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 15 Nov. 1952 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct. |*r mm Minimum p. advertentie t 3.— Ing. mededelingen driemaal Unef Kleine advertenties (max 8 regebi van 1—5 regels f I.Iedere regel meer 20 cent „Brieven of adres Bureau van dit Blad' 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg Bur. Vlissingen Walstr. 58—GO. telef, 2355 4 lijnen (b.g.g. 28G1 of 2160). Middelburg. Markt 51. telef. 3841. Goes. Lange Vorststraat 63. telef. 2-175 (b.g.g 2228). Oostburg, Flnlandatraat 2. telef. 16. Terneuzen. Brouwerljstr. 2. Zlerikzcc. N. Bogcrdstr. C 160. telef^20- DE APARTHEIDSPOLITIEK Kaapse kleurlingen in April a.s. op gemeenschappelijke kiezerslijst Premier Daniël Malan van Zuid-Afrika heeft Vrijdagavond te Odeu- daalsrust verklaard, dat zyn regering de Donderdag door het hof van appèl van het Zuidafrikaanse Opperste Gerechtshof gedane uitspraak, dat het nieuwe „hoge parlementaire hof" onwettig is, zal aanvaarden. Dit betekent voor dr Malan een ernstige nederlaag. De strijd tussen de regering-Malan en het Gerechtshof ontstond door de apartheids-politiek. Malan had na melijk een wet ingediend, waarbij aan kiesgerechtigde kleurlingen (dat zijn in dit geval geen negers, maar gemengdbloedigen) niet langer werd toegestaan op de lijst van hun keuze te stemmen. Zy zouden op een aparte lijst moeten stemmen en vier blanke vertegenwoordigers in het parlement mogen aanwijzen. Deze wet werd in het parlement aangenomen met een gewone meer derheid, maar het Opperste Ge rechtshof besliste, dat op grond van de South Africa Act een twee-derde De Nederlandse pers heeft in de Tweede Kamer, niet alleen van verschillende Kamerleden, maai' ook van minister Staf, aardig voor de broek gehad en wel in verband met de berichtgeving over de oefe ning Hold Fast. In de eerste plaats verdient dit feit de aandacht, omdat het nog nimmer is voorgekomen, dat de Kamer met de pers is gaan polemiseren. Dat is een novum en of de Kamerleden en de minister er verstandig aan hebben gedaan, menen wij te mogen betwijfe len. Tot dusver ging het zo, dat als de een of andere krant, of een aantal kranten, iets hadden geschreven, waarmede minister of Kamerleden het niet eens waren, er een Kamerlid vragen stelde aan de betrokken mi nister. Deze antwoordde dan en zon der met. de pers een debat aan te gaan, kon hij soms spijkers met zeer behoorlijke koppen slaan! Nu was er de directe critiek van Kamerleden en minister op verschillende reportages over Hold Fast. De enige, die het voor de pers opnam was daarbij de V.V.D.-er Korthals, die meende, dat een vrije critiek onmisbaar is In de tweede plaats dient erkend, dat niet alle critiek op Hold Fast even juist schijnt te zijn geweest. De journalisten, die de oefening mee maakten, schijnen de plank in enkele opzichten aardig mis te hebben ge slagen. Maar dat het allemaal boter tje tot de boom was? Wij zouden wel eens willen weten, of de minister dat zelf gelooft. Veelbetekenend is in dit opzicht, dat de minister toe moest geven, dat aan de voorlichting van de pers gedu rende de oefening wel het een en an der heeft ontbroken en dat hij de méést geruchtmakende critiek snel ter harte heeft genomen. Deze was niet van Nederlandse zijde afkomstig, maar van de Engelse journalist Ches ter Wilmot, die o.m. betoogde, dat Nederland veel meer beroepsperso- neel in dienst moet nemen. Minister Staf verklaarde, dat er een grootscheepse wervingscampagne zal worden ingezet om het beroeps kader met tenminste 20 procent te vergroten. Zo gaat men inderdaad in de goede lichting. Minister Staf hééft ook de on rechtmatige uitkering van kostwinnersvergoedingen de doeken gedaan. Hy zeide, dat de heer Vermeer verkeerd was ingelicht en dat er geen 7 mil- lioen onrechtmatig was uitgekeerd. Het was minder. En binnen een paar maanden zou er een defini tieve, begrijpelijke regeling voor deze materie komen. In de toekomst zullen in ieder ge val vergissingen dus voorkomen kun nen worden. Over vergissingen gesproken., In Mei van dit jaar werd in Alkmaar een fabriek van graf kisten geopend. Het waren bijzondere grafkisten, montagekisten en men meende, dat er perspectief in zat. De middenstanders, die het bedrijf had den gesticht, wisten steun te verkrij gen. De Herstelbank en de Neder landse Particuliere Maatschappij in vesteerden er kapitaal in. Niet min der dan vierhonderd duizend gulden! Vier maanden later was de fabriek failliet Dat lijkt een lelijke blunder. Maar of het dat werkelijk is, staat nog te bezien. Er wordt namelijk in het buitenland en ook bij het Nedei'- landse grootbedrijf belangstelling aan de dag gelegd voor de montagekist en het is dus niet uitgesloten, dat na verloop van tijd de fabriek op gang komt. Daarom is het goed, dat het Ka merlid Van de Wetering vragen over deze kwestie aan de ministers van fi nanciën en economische zaken heeft gesteld, met de strekking het be drijf toch in stand te houden. Hoe stond het er enkele maanden geleden met Polynorm voor? De on dergang scheen onvermijdelijk. Thans echter zijn millioenenorders binnengekomen en Polynorm is in veiligheid. Het bedrijf bleef behouden. Dat is winst. Zo kan het ook met de Alkmaarse fabriek gaan. meerderheid nodig was. Premier Ma lan aanvaardde die beslissing niet en hij stelde een parlementaire „Hoge Raad" in, die als hoogste rechts instantie zou fungeren. Het Opperste Gerechtshof besliste Donderdag, dat de instelling van deze Hoge Raad onwettig was. NORMALE VERKIEZINGEN Dr MaJan sprak te Odendaalsrust een openbare vergadering. Hij deelde mede, dat bij de in April a.s. te houden algemene verkiezingen de Kaapse kleurlingen op de gemeen schappelijke Kiezerslijst zouden voorkomen. De kwestie zou evenwel bij de algemene verkiezingen in hoger beroep komen, doordat aan de kie zers zou worden gevraagd de rege ring volmacht te verlenen tot maat regelen om de souvereiniteit van. het parlement boven elke twijfel te ver heffen. De juiste aard van deze maatrege len zou later worden bekend ge maakt. Politie-agent te Woerden door inbrekers neergeschoten Vader van twee kinderen bij' uitoefening van zijn plicht gedood. In do nacht van Donderdag op Vrijdag is op de Utrechtse straat weg te Woerden een agent van po litie door twee onbekende daders neergeschoten. Zij kwamen uit de richting Harmeien en zijn na het ple gen van het misdrijf ïn de richting van de stad Woerden verdwenen. Tegen vier uur kreeg de politie te Woerden een telefonische mededeling uit Harmeien, dat daar een inbraak was gepleegd door twee mannen, die zich in de richting van Woerden had den begeven. Hierna reed de 35-jari- ge agent A. van Eek met een burger in de richting Harmeien. Ter hoogte van café „Eenhoorn" ontmoetten zij twee mannen, die zonder licht reden. Na sommatie om af te stappen, be gonnen de onbekenden te vuren, waarbij een der mannen in de buik werd getroffen. Het was de 35-jarige A. van Eek, gehuwd en vader van twee kinderen. Later in de nacht is hij overleden. Zijn metgezel kreeg een schotwond in het been. Deze nacht werd in Harmeien op drie plaatsen ingebroken, maar veel heeft dit de daders niet opgebracht. Noorse luchtbases zijn niet bemand Te weinig Noorse troepen Naar verluidt maakt het hoofdkwar tier van de geallieerde strijdkrachten in Parijs (Shape) zich ongerust over de ontwikkeling van de defensie in Noorwegen. Er zijn daar binnenkort zes of zeven vliegvelden beschikbaar, maar de Noorse regering heeft niet voldoende luchtmachtpersoneel om deze bases te bemannen en men ziet ook geen mogelijkheid om op deze vliegvelden buitenlandse strijdkrach ten te stationneren. Er zouden dan omvangrijke voorzieningen voor huis vesting enz. getroffen moeten worden. Critiek op opbouw van het Nederlandse leger Er is maar één divisie De Nederlandse regering ziet zich bij de uitvoering van haar defensie program voor moeilijkheden geplaatst, zo schrijft de militaire medewerker van de „New York Times", Hanson W. Baldwin, in een artikel uit Den Haag. Nederland, zo zegt hij, is nog ver verwijderd van het gestelde doel van drie goed geoefende en goed uitge ruste divisies. „De Nederlanders be schikken thans over één tamelijk goed geoefende divisie, die tamelijk goed is uitgerust, hoewel niet met moder ne wapens. Andere eenheden bevin den zich in verschillende stadia van geoefendheid en uitrusting". Voorts zegt de correspondent: „Er is een groot gebrek aan ervaren offi cieren, in het bijzonder wat betreft de hogere rangen, en aan piloten. Er bestaat verder nog een opvallend te kort aan uitrusting". Naar de mening van Baldwin heeft het leger het bijzonder moeilijk. „De dienst in het leger is een impopulaire dienst en het is, in tegenstelling tot de marine met al haar traditie en ho ger soldij, moeilijk om er beroepsper- soneel voor lang dienstverband voor te krijgen". is het 60 jaar geleden, dat dr. Cream (zich ook dr. Nei! noemende)een zeer kundig en gezien Canadees medicus, doch tevens een ,.gentleman"-moor- denaar, die in Chicago en Lon den honderden vrouwen om het leven had gebracht, met de strop werd terechtgesteld: is het 575 jaar geleden, dat Zeeland en Vlaanderen door een grote watervloed wei-den geteisterd, waardoor vele dor pen totaal werden verwoest. Daniël Malanhad geen twee derde meerderheid. Kostbare broche opgebaggerd uit Damsterdiep Werkman besefte eerst de waarde niet Een werkman in Groningen heeft bij baggerwerkzaamheden in het Gro ninger Damsterdiep enkele weken ge leden een broche uit de modder opge diept, die zijn vrouw daarna gebruik te voor het vastzetten van shawl en hoofddoek, totdat een van de familie leden op de gedachte kwam de broche eens op de juiste waarde te laten schatten. Een opkoper bood er zowaar enkele honderden guldens voor en de arbeider vermoedde, dat het ding werkelijk wel waarde kon hebben. De Groninger i-echerche werd toen ingeschakeld, waarna een des kundig onderzoek uitwees, dat de broche geschat moet worden op een waarde van enkele duizenden guldens Alle moeite om de rechtmatige eige naar op te sporen is tot nu vergeefs. De werkman maakt thans een goede kans om in hét bezit van dit kost- I baar kleinood te komen. PAKISTANS MINISTER VRAAGT .- Amerika niet daartoe bereid In de politieke commissie van de Verenigde Naties Is Vrijdag opnieuw gedebatteerd over de kwestie der Koreaanse krijgsgevangenen. Israël diende een voorstel in om een commissie te vormen, die zal nagaan wel ke eisen en argumenten de krijgsgevangenen hebben, die niet gerepa trieerd willen worden. Sir Mohammed Zafroellah Chan, de minister van buitenlandse zaken van Pakistan, verklaarde: „Wij me nen, dat de strijd kan en moet wor den gestaakt, hangende de overeen stemming over de kwestie der repa triëring. Ik waag het te vragen, hoeveel mensen er nog aan beide kanten moeten worden gedood, al vorens de ware betekenis van de conventie van Genève kan worden gevonden". De afgevaardigden van Cuba, Militaire vrachtauto door trein gegrepen Auto vloog in brand Op het traject BoxtelEindhoven van de Nederlandse Spoorwegen stond Vrijdagavond een electrische locomo tief naast de rails en daartegen aan lagen de brandende resten van een militaire vrachtauto. Deze militaire vrachtauto was op de onbewaakte overweg, nabij de Constant Rebecque-kazerne. door de trein gegrepen. De chauffeur kon op het laatste ogenblik ontsnappen. De brandweer van de L.S.K. doofde spoedig het vuur. Het bleek, dat de locomotief na de ontsporing nog even was doorge reden. De rails waren verwrongen en beide sporen waren versperd. Om streeks middernacht was het spoor wegverkeer weer normaal. TEN BATE VAN DE VOLKSGEZONDHEID Voor onderzoek ter herkenning en opsporing van ziekten Naar wy vernemen ligt het in het voornemen in Middelburg binnenkort een Streeklaboratorium voor dé volksgezondheid te stichten, waar de ryks- onderzoekingen ter herkenning en opsporing van ziekten in Zeeland jaarlyks gemiddeld tienduizend kunnen worden verricht. Thans gebeurt dit nog door het Rijksinstituut voor de Volksgezondheid in Utrecht. In verscheidene plaatsen van ons land werken reeds streeklaboratoria, doch Zeeland is één der weinige gebieden, waar een dergelijk instituut nog niet is gevestigd. Verscheidene jaren al wordt er naar gestreefd om hierin ver andering te brengen. Pogingen om deze zaak op een wat bredere basis te plaatsen, bleken op onoverkomelijke moeilijkheden af te stuiten en daarom hebben B. en W. van Middelburg nu liet voortreffelijke, zeer toe te juichen besluit genomen, om de oprichting te bevorderen van een gemeentelijk streeklaboratorium, dat zyn werkzaamheden over de gehele provincie zal uitstrekken. Het diagnostisch onderzoek ter herkenning en opsporing van ziekten wordt enerzijds op kosten van het rijk verricht om het gevaar van ern stige, de volksgezondheid bedreigen de ziekten tegen te gaan en ander zijds kan iedere arts op kosten van zijn patiënt of eventueel van een zie kenfonds onderzoekingen laten ver richten. De bedoeling van het Middelburgs f-emeentebestuur is. een laboratorium e laten bouwen, dat een bacteriolo- gisch-serologische en een patholo- gisch-anatomische afdeling kan be vatten (serologie is de kennis en toe passing der immunïteitseigenschap- pen van het bloedserum en patholo gie is ziektekunde)Voorlopig zal echter alleen een bacterioloog-sero- loog worden benoemd. De dienst van Gemeentewerken heeft reeds een gebouw voor beide afdelingen dus ontworpen, waar. van de kosten worden geraamd op 60.000 en dat gedacht is op het ter rein, gelegen tussen het slachthuis en de nieuwe uitvalsweg naar Domburg. Deze plaats is bijzonder geschikt, daar ter besparing van kosten op al lerlei manier gebruik kan worden ge maakt van de uitrusting van het mo dern ingerichte abattoir. Wellicht is het zelfs mogelijk voorlopig, zolang het laboratorium niet gereed is, reeds met onderzoekingen te beginnen in het slachthuis-lab. ZEER GEWENST. B. en W. van Middelburg zyn voor nemens de gemeenteraad voor te stel len het bedrag van 60.000 in het be lang van de volksgezondheid in Zee land uit te trekken. De bouw van het laboratorium zou dus het eerste gro te kapitaalswerk zyn ten laste van de nieuwe begroting. Het college acht de vestiging van dit streeklaborato rium in dezelfde plaats, waar straits het grootste en belangrijkste zieken huis van Zeeland is gelegen, wel zeer gewenst. Zo heeft het nieuwe sub- centrum voor de kankerbestrijding in Middelburg o.m. voor weefselonder- zoek een pathologisch-anatomisch in stituut in de nabijheid absoluut no dig. Bovendien is men van oordeel, dat Middelburg, naast de voordelen, die het zyn van provinciale hoofdstad nu eenmaal met zich brengt, ook ver plichtingen aan deze positie ontleent. De algemeen directeur van het Rijksinstituut in Utrecht en de in specteur voor de volksgezondheid in Zeeland hebben reeds alle steun toe gezegd. Het is uiteraard de bedoeling, te bereiken, dat het op te richten in stituut de erkenning van streeklabo ratorium voor Zeeland verkrijgt. Dan zullen de rijksonderzoekingen voor Zeeland in Middelburg worden ver richt, wat een vaste inkomst geeft van 10.000 x 2.75 27.500. Daar bij komen de particuliere onderzoe kingen. Of het laboratorium in Zee land met zijn geringe bevolking op den duur zichzelf kan bedruipen, is niet geheel zeker, maar natuurlijk zal daar naar worden gestreefd. In de eerste jaren zal de rendabiliteit waar schijnlijk niet worden bereikt, maar men hoopt, dat dit wèl het geval zal zijn, wanneer op de exploitatie geen rente en aflossing drukken. Rente en aflossing van de 60.000 zullen dus voorlopig wel ten laste van de ge meente komen en Middelburg zal zich derhalve offers moeten getroosten. Omdat zy het billijk achten, dat de Erovincie daarbij niet achter blijft, ebben B. en W. zich tot de Provin ciale Staten gewend met het verzoek, de gelden, welke nodig zijn voor de aanschaffing van de laboratorium- inventaris ten hoogste 25.000 te verstrekken. San Salvador en Panama steunden het westelijke voorstel inzake de re patriëring der krijgsgevangenen. De commissie ging daarna tot Zaterdag uiteen. Een Amerikaanse woordvoerder heeft verklaard, dat de Verenigde Staten geen „onvoorwaardelijk staken van het vuren" in Korea, zoals voor gesteld door de minister van buiten landse zaken van Pakistan, zouden aanvaarden. De woordvoerder zei, dat de Ame rikaanse regering en het Amerikaan se volk niet wensten, dat er een wapenstilstand van kracht zou wor den, voordat „het morele beginsel" ten aanzien van krijgsgevangenen dooi' de Noordelijken zou zijn aan vaard. De hervatting van de R.T.C. met de West Voorlopig compromis met Suriname en Antillen In aansluiting op het bericht, dat de Ronde Tafelconferentie tussen Ne derland, Suriname en de Antillen her vat zal worden, maakt de A.N.P.-eor- respondent te New York melding %'an een compromis, dat tussen de partijen bereikt moet zijn tijdens het overleg van de Curagaose en Surinaamse de legaties te New York met minister Kernkamp. Het karakter van deze oplossing ligt naar het schijnt in de formulering van het toekomstige rijksverband. In het statuut zal het in deze zin worden op gevat, dat voor Suriname en de An tillen het vrije recht van keuze hun ner nationale positie wordt erkend, doch dat zij daarvan in de huidige pe riode geen gebruik zullen maken. Voor de toekomst is vrijheid van beweging op dit punt niet afgesneden. Het succes van de besprekingen te New York blij let overigens uit het feit, dat zowel dr. De Brot (Antillen) als mr. Pos (Suriname) zullen worden opgenomen in de Nederlandse delega tie op de algemene vergadering van de Verenigde Naties. „A.N.P.-fotograaf" was oplichter. De 23-jarige werkloze kantoorbe diende J. H. de K. uit Rotterdam heeft kans gezien zich enige tijd uit te geven voor A.N.P.-fotograaf en in die gefingeerde functie enkele win keliers op te lichten. Voorzien van een koffer met het opschrift „A.N. P." en van een van valse stempels voorziene brief slaagde hij er in een camera en kleinbeeldfilms ter waarde van 600 los te krijgen. In Hoek van Holland was hij present om het ver gaan van de „Faustus" op de gevoeli ge plaat vast te leggen, maar bij zijn terugkeer in Rotterdam was de re cherche present om De K. vast te leg- Domeinen-ambtenaar leed aan gevoelsstoornissen TEKORT VAN f 28.000. De hoofdinspecteur-titulair van de domeinen J..W. S. te Amsterdam kon f28.000 niet verantwoorden toen hij zijn kas moest overdragen. Voor de Amsterdamse rechtbank verklaarde hy zich niet te kunnen herinneren, waar het geld gebleven was. Hij werd door zijn verdediger geschetst als een zeer rechtschapen ambtenaar. Er was een psychiatrisch rapport, waaruit bleek, dat S. sedert Mei 1951 lijdt aan ernstige stoornissen in het gevoelsle ven. De officier wilde met vrijspraak volstaan. S. zal civielrechtelijk wor den aangesproken voor terugbetaling. KORTE PREDICATIE Openb. 4:1a Na dezen zag ik, een ziel. een deur was geopend in de hemel. Er wordl in de Bijbel dikwijls in zeer menselijke beelden gesproken over God en over de wereld van God. Als God, die de andere is, die woont in een ontoegankelijk licht, contact wil met de mensen en hun wereld, dan openbaart Hij zich. Zonder die Open baring van God weten wij van Hem niets af, juist omdat Hij zo geheel anders is als wii. Hoe zouden wij van God kennis moe ten krijgen van ons uit? Hoe moet ik b.u. van China en van de Chinezen kennis krijgen als ik niet inkomen kan in de wereld van die mensen. Hun land, hun taal, hun gedachtenyang, 't is allemaal vreemd voor mij. En zeker in onze dagen van politieke gschei- denheid en vijandschap, zou ik daar nooit inkomen. Als dat van mensen en van het verkeer onder de mensen geldt, hoeveel te meer in de verhou ding Godmetis en Gods wereld mensenwereld. Ik kan niet tu Gods wereld inkomen want ik ben geen „god in liet diepst van mijn gedach ten". Ik ben méns en geen god. Ik ben van de lijd en niet van de eeuwig heid. En tóch zegt de Bijbel dat God de mensen de eeuwigheid in het hart heeft gelegd. Er IS een verlangen naar de andere wereld, naar Gods we reld. Onbestemd misschien, vaag. weggeduwd; meer het is er en 'l komt telkens weer boven in hel leven der mensen, 't Heimwee naar God en Zijn wereld is niet weg te redeneren. God zelf is er de oorzaak van dat dat ver langen niet sterft. Hij spreekt in ver staanbare taal, in onze taal. Hij roept zodat wij hem kunnen horen. God wil dat wij hem zullen leren kennen. Zijn wereld is niet een gesloten we reld, maar er is een deur, een geopen de deur. Een menselijk beeld, gaat ons duidelijk maken, dat God zijn wereld niet van de onze wil gescheiden hou den, maar dat Hii Zijn wereld juist voor ons openzet. Hij maakt zich ken baar aan ons, wij mogen in menselijke woorden en beelden van Hem kennis krijgen. Ja God is zelfs zo ver gegaan, dat Hij menselijke gestalte heeft aan genomen in de Zoon des Mensen. De Wereld van God is open naar ons toe. Het Licht schijnt in onze duisternis. Wordl het voor U geen lijd TJ om te keren en te letten op die geopende deur des hemels? Daar wordt uw ho pend verlangen voldaan. J. de BoerVrouwenpolder. Op (de) koffie..» In de omgeving van Aken zijn Duitse douanebeambten een nieuwe smokkeltruc op het spoor gekomen, dank zy het feit, dat zij verdenking opvat ten tegen een Belgische per sonenauto, die opvallend lang zaam reed. Die auto kon ook moeilijk hard vooruit, want het onderzoek wees uit, dat deze auto zich voortbewoog op koffiebanden. De vier binnen banden bleken ieder ruim twin tig kilogram te bevatten. Waarschijnlijk reisde de eige naar van de auto reeds vaker „op koffie" van België naar Duitsland. Dat leidt men ten minste af uit het feit, dat de binnenbanden stuk voor stuk op vijf plaatsen waren openge sneden en weer dicht geplakt. Eén dode bij trambotsing in Rotterdam Vrijdagavond zijn op de Beyerland- selaan te Rotterdam twee stoomtram» van de R.TJVL met elkaar in botsing gekomen. De postbeambte, de 48-jarï- ge J. G. v. d. V., die zich in de post wagen van de Beyerlandse tram be vond, kwam bij dit ongeval om het leven. De postwagen vloog na de botsing in brand. In deze wagen bevond zich een Butagas-cylinder en waarschijn lijk is deze ontploft. De postwagen brandde geheel uit. Bij de brand gin gen tientallen postzakken met inhoud verloren. Secretaris Chr. Metaalbewerkers- bond overleden. In de ouderdom van 55 jaar is te Utrecht overleden de heer J. van der Burg, in leven landelijk secretaris van de Christelijke Metaalbewerkersbond in Nederland. Hy was ook lid van de Verbondsraad van het C.N.V. De heer van der Burg was initiatiefnemer voor de dankbaarheidsactie ten bate van het t.b.c.-fonds „Draagt Elkan ders Lasten", die grote baten ten be hoeve van de t.b.c.-patlënten heeft opgeleverd. Wervelstorm op Formosa eiste 30 doden Zuid-Formosa is getroffen door een wervelstorm. Volgens de eerste schat tingen zijn 500 huizen in Kaohsioeng, Formosa's Zuidelijkste haven, ver nield. In het geheel werden drie ste den getroffen. Het aantal doden wordt op 30 geraamd. De verbindin gen tussen Taipeh en de Zuidelijke steden werden verbroken. DE VERWACHT: MEER BEWOLKING. Geldig tot Zaterdagavond. Tamelijk koud weer met in de och tenduren hier en daar nog nevel of mist. Overigens half tot zwaar be wolkt met plaatselijk enige regen of sneeuw. Weinig wind.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1