mm terstond MIDDELBURGSE LEESZAAL BESTAAT VEERTIG JAAR De Polder Walcheren en het Wegschap Zeeuwse Almanak Meten schatters van de Grondkamer met twee maten? Au Citefarine,4 KLEINE OVERSTROMINGEN SN ZEEUWSCH-VLAANDEREN KIOOSTERBMSM 2 PROVINCIALS ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 14 NOVEMBER 1952 BEZIT VAN DE BURGERIJ De O.L.B. heeft in totaal ruim tienduizend leden gehad „Ik begrijp niet waarvoor dit nodig is. Iedereen ls toch lid van liet Zeeuwsch Genootschap en dat heeft Immers een boekerij!?" Toen een be jaard Middelburgs heertje in 1912 deze woorden sprak, doelde hij op de oprichting van een Openbare Leeszaal en Bibliotheek in Middelburg, welke bijzonder nuttige Instelling deze maand veertig jaar bestaat. Hy was ge lukkig de enige Nurks, want van de stichting af heeft de O.L.B., die gedu rende de afgelopen 40 jaar ruim 10.000 leden heeft gehad en dus voor ruim 10.000 mensen nieuwe werelden heeft geopend, zich in de sympathie van zeer velen mogen verheugen. Geen wonder ook, want voor een rijksdaalder per jaar - de minimum.contributie, die eigenlijk veel te laag is Btelt zij een ieder in de gelegenheid een royaal gebruik te maken van het 12.000 banden omvattende boekenbezit, terwyl voor bezoek aan de leeszaal in het geheel niets betaald behoeft te worden. Het gelukkige initiatief tot stich ting van de O.L.B. werd door vier he ren genomen: H. Snijders, J. C. v. d. Harst, dr. H. v. d, Kamp en ds. M. van Empel, welke laatste reeds van de oprichting af het voorzitterschap bekleedt. Ook de directrice, mei. O. M. de Meester, jubileert mee- zy as sisteerde aanvankelijk mej. De Wijs en volgde haar in 1916 op. Zij wordt op haar beurt thans geholpen door de dames J. Cornells, die al 32 jaar dit werk verricht en N. v. d. Weel, die 19 jaar boeken uitleent en ontvangt. De O.L.B. is van het begin af ge- huisvest geweest in het kapitale pand aan de Molstraat, waarvan de drem pel door de voeten van ontelbare boe- Artvertenrte Extra last van 32 000 Tydens de Donderdag te Middelburg gehouden buitengewone vergadering van de Polder Walcheren bracht de commissaris de heer Z. Maliaars de consequenties van het Wegschap Walcheren voor de Polder in bespre king Hij zeide uitgerekend te hebben, dat het aandeel van de Powa in de kosten jaarlijks 56.250 zou bedra gen, d.w.z. 32.000 méér dan voor het wegenonderhoud is geraamd en hij wilde weten, of de Polder dit zonder meer kan aanvaarden en hoe deze extra uitgave gedekt moet worden. De waarnemend voorzitter, de heer J. L. van der Harst, deelde mede, dat hierover in het dagelijks bestuur is gesproken en dat toen is opgemerkt, dat de instelling van het Wegschap weer een verhogingvan het dijkge- schot nodig zou kunnen maken. Vol gens de heer Maljaars zou dit 2 per ha. zijn. De griffier, jlir. mi*. G. C. D. Rutgers v. Rozenburg, kon echter verklaren, dat de kwestie der finan ciering van het wegenonderhoud in Den Haag in studie is. „Dan zullen we maar moed houden", aldus de heer Maljaars Benoemingen bij waterschappen. Bij K.B. zijn benoemd in de provin cie Zeeland met ingang van 1 No vember 1952, tot lid van het bestuur der waterkering van het calamiteuze waterschap Bruinisse, W. van den Berg te Bruinisse, tot gezworene voor de polder De vier Bannen van Duiveland, J. van Stolpe te Ouwer- kerk, met ingang van 1 November 1952 tot heemraad van het Wa terschap, Schouwen, P. L. Vis te Haamstéde, met ingang van 1 No vember 1952 tot lid van het bestuur der waterkering van de calamiteuze Jonkvrouw-Annapolder I. L. J. van der Maas te Kats, met ingang van 1 November 1952 tot lid van het be stuur van de waterkering voor het calamiteuze Waterschap Scherpenis- se, D. Kleppe Cz. te Scherpenisse, tot gezworene voor het waterschap Het Vrije van Sluis, R. E. A, de Badts te Schoondijke. BEROEMDE MAN.... De maand November is nog niet tot de helft gevorderd, maar de Goed Hei lig Man begint zich reeds in velerlei vormen te manifesteren en gister- avond hoorden wii bij de buren het eerste schuchtere Sinterklaasliedje zijn weg door de schoorsteen zoeken Het beminnelijk gelaat van de gulle Spanjaard prijkt reeds in vele etalages en dezer dagen kunt ge U weer ver meien in al de opgetogen kleuters, die met verwachtingsvolle blikken ae ge- schenkkasten monsteren In Vlissingen waren wij getuige van een dialoog. „Hij zit hier binnen", deelde een blauwogig mannetje mede aan een mede-gelovige van omstreeks vier ja ren, en hij wees naaf het inwendige van een speelgoedmagazijn. Zijn stem bevatte eerbied. Een ouder broertje met cynische ge laatstrekken kwam roet in het eten gooien. „Laje niks wijsmake", schamperde deze man-van-de-wereld, „ze benne allemaal van pepier. Net als die daar.' En met een hoofdknik duidde hij op de vele papieren Klazen, die als vreemdsoortige, witbehaarde plafond engelen door de uitstalkasten zwier ven. Maar er was meer voor nodig om het geloof van de beide dreumesen aan het wankelen te brengen, want op zijn beurt sprak de blauwogige scham per: „Sufferd, dat zijn toch zeker, de foto's". Waarna hij er als doorslaggevend argument aan toevoegde: „Die maken zp altijd van beroemde mamien kenmirtnaars en -minnaressen is uit- fesleten. Aanvankelijk beschikte men ier over twee grote vertrekken, door een kleine kamer van elkaar ge scheiden, maar een in 1937 ontvan gen legaat van 5000 maakte het mogelijk hiervan één grote zaal te maken. De studiezaal was reeds in 1927 verkregen. LEESHONGER. Dat deze instelling „ik geloof niet, dat er één leeszaal in ons land is, waar het zó prettig werken is als hier", aldus mep De Meester wel in een grote behoefte voorzag en nog voorziet, blykt wel hieruit, dat er in 1913 al 860 leden waren en dat dit aantal nu gestegen is tot 1710, van wie vele wonende op het platteland. Men heeft zelfs ieden od Beveland en in Zeeuwsch-Vlaanderen. Reeds in het eerste jaar werden maandelijks ruim 1000 boeken uitgeleend. In de eerste wereldoorlog, toen in Middel burg talrijke vluchtelingen en mili tairen verbleven, nam het bezoek aanzieniyk toe en ook in de jongste oorlog was de leeshonger groot: 1943 was het topjaar met De financiering heeft altijd een probleem gevormd. In tegenstelling tot Vlissingen heeft Middelburg zich steeds aan het minimum-subsidiebe drag gehouden. Over 1951 werd van de gemeente 5694 ontvangen, van het ryk 3175 en (voor het eerst van de provincie 625. Voor aankoop van nieuwe werken kon voor dit jaar slechts 1300 worden uitgetrokken, een schijntje, wanneer men bedenkt hoe duur de boeken tegenwoordig zijn. Het gevolg is, dat bv. de tech nische atdeling, waarvoor veel be langstelling bestaat, lang niet „bij" is, terwijl van veel gevraagde romans slechts ten hoogste twee exemplaren kunnen worden aangeschaft (vroeger vijf), zodat een lid soms een jaar moet wachten, voordat hij aan de beurt is. Voor best-sellers" moeten lange wachtlijsten worden aange legdOok de bindkosten zijn schrikbarend duur en daarom vooral is het wel diep te betreuren, dat sommige mensen vreselijk noncha lant met de geleende boeken omsprin gen. Heel droevig is het, dat bepaal de lieden er als vandalen met een potlood in krassen De toestand van de kas is er ook de oorzaak van, dat het jubileum op 24 November niet gevierd wordt. Het daarvoor benodigde g< men liever aan boeken! Pa^tprijzen voor Walcherse grond zouden te laag zijn Naar aanleiding van het voorstel tot heffing van 'n buitengewoon dijlc- geschot voor het herstel van de storm schade aan de dijk te Westkapelle, wees de commissaris mr. J. A. Dumon Tak er in de buitengewone vergade ring van de Polder Walcheren Don derdagmiddag op, dat de grondeige naren, die niet tevens gebruiker zijn, in een moeilijk parket zijn geraakt, temeer omdat verhoging van de pacht som vele voeten in de aarde heeft. In dit verband merkte de heer Du mon Tak op, gehoord te hebben, dat de schatterscommissie van de Grond kamer voor percelen elders in Zee land een hogere pachtprijs zou vast stellen dan voor grond van dezelfde kwaliteit op Walcheren. Wanneer dit waar is, kan volgens de spreker ge waagd worden van een wantoestand, van een grote onrechtvaardigheid te genover de toch reeds gedupeerde be volking van Walcheren. Hy verzocht het dagelijks Polderbestuur in deze de belangen van de ingelanden te willen behartigen. Er ontspon zich vervolgens een in teressant debatje over de vraag of hier al dan niet van een polder belang kan worden gesproken. De wnd. voor zitter, de heer J. L. v. d. Harst en de raad mr. P. Loeff, meenden van niet, de commissarissen, mr. Th. Portheine en mr. W. P. E. Baron van der Feltz, zagen er echter wel degelijk een wa- terschapsbelang in. De wnd. voorzit ter zegde tenslotte toe, deze zaait in het dagelijks bestuur in bespreking te brengen. Bouw Gereformeerde Kerk te Vrouwenpolder aanbesteed. Woensdagmiddag werd te Vrou wenpolder de bouw van een nieuwe Gereformeerde Kerk met pastorie aanbesteed. Er waren 13 inschrijvers, die als volgt inschreven. Het eerste bedrag betreft de bouw van de kerk, het tweede die van de iastorie, het derde alles tezamen. I. A. Versluys, Middelburg, f 45.400, f 23.800; f 68.900; M. Walrave en Zn., Middelburg, f 44.543, f 23.588; f 67.870; J. Gesehiere, Middelburg, f 45.390, f 23.400;; f 68.790; J. Verba- ;e, Middelburg, f 48.974, f 26.200; 75.170; J. Walrave,- St. Laurens, f 49.780, f 24.830, f 74.610; K. Fraan- je, Lewedorp, f 48.990, f 25.990; f 74.980; K. Francke en Zn., Oostka- ielle, f 46.330, f 24.350; f 70.600; J. obse, Oostkapelle, f 46.081, f 23.900; f 69.900; Firma de Pagter en N. Struijs, Domburg, f 51.900. f 23.240; f 75.100; J. Huisman, Vlissingen, f 49.425, f 27.510; f 76.850; A. E. Haak, Oost Souburg, f 47.383, f 24.845; f 71.822; J. Jobse, Seroos- kerke, f 45.700, f 24.100; f 69.800. De bouw is gegujid a&n de laagste inschrijver in massa, de firma M. Walrave en Zn., te Middelburg. VOS GESCHOTEN Tijdens een jachtpartij te Clinge, werd door één der jagers een jonge vos neergelegd. Vanzelfsprekend trok „Reintje", die in onze omgeving niet zo vaak voorkomt, vrij veel belang stelling. Handwerktentoonstelling komt naar Zeeland De Nederlandse Bond van Christen Boerinnen Plattelandsvrouwen en Meisjes heeft grote plannen. Van Januari tot Mei 1953 zal een grote handwerktentoonstelling een tournée door het gehele land maken. Een commissie neeft dit werk sinds vele maanden in voorbereiding gehad. Ge zien de vele mooie en originele inzen dingen zal het de moeite waard zijn, deze tentoonstelling te bezoeken. Op 10, 11 en 12 Maart komt deze expositie naar Zeeland. Het provin ciaal bestuur der CBPB in Zeeland zal met medewerking van alle provinciale afdelingen, hieraan nog een grote provinciale tentoonstelling toevoegen. Een commissie is reeds druk bezig de voorbereidingen te treffen. De „Gulf 2" weer viol Het tankscheepje „Gulf 2", dat in het Slaak omhoog was gevaren, is gisternacht door de sleepboten „Span je" en „Griekenland" van P. Smit's Sleepbedrijf te Rotterdam, vlot ge trokken. Het schip is naar Rotter dam gebracht. -bed is ook voor U Ideaal! Lekker warm en volkomen geruisloze Vering. Nieuwe Hervormde School te Kamperland. OFFICIËLE OPENING OP 21 NOVEMBER A.S. Vrijdag 21 November a.s. des mid dags half drie, zal het nieuwe school gebouw van de Herv. schoolvereni ging te Kamperland officieel worden geopend. Hiermede zal een lang ge koesterde wens In vervulling gaan, want reeds in 1940 werd het nuidige schoolgebouw afgekeurd. Er werd toen bepaald, dat binnen vijf jaar een nieuwe school moest ven-ijzen, doch de oorlog heeft deze nieuwbouw ver hinderd. Ook de eerste jaren na de bevrijding kon het plan niet verwe zenlijkt worden, daar in de inspectie Middelburg, waaronder Kamperland ressorteert, vele scholen, o.a. in West Zêeuwsch-Vlaanderen waren ver woest. Uiteraard moest de herbouw voorrang hebben, zodat Kamperland eerst dit jaar aan de beurt kon ko men. Achter de Veerweg is een fraaie nieuwe school met vier leslokalen gebouwd, welke aan alle eisen vol doen. Helaas was het nog niet mo gelijk tegelijkertijd een gymnastiek lokaal te bouwen. De oude school zal als verenigingsgebouw ingericht worden. Advertentie. Rillerig? Yerkouden? Een en kel labiel doet wonderen xegen ponen en griep. 20 tablettené75c. Boerenleenbanken op Walcheren In October. Door de Boerenleenbanken op Wal cheren werd Ln de maand October aan spaargeld een bedrag van f 1.025.506,81 Ontvangen, terwyl f 880.285,66 werd terugbetaald, zodat er f 145.221,15 méér werd ingelegd dan terugbetaald. In totaal werden 48 nieuwe spaarbankboekjes uitgege ven. Verbindingsweg Nieuw- Vossemeer met weg Steenbergen- Sedert lange tijd verkeert de ver bindingsweg tussen Nieuw Vosse- meer en de weg Steenbergen—An na Jacobapolder in zeer slechte toe stand. Het waterschap „De Polders van Nieuw Vossemeer" was financi eel niet in staat hierin verbetering te brengen. Thans deelt de toeris tenbond A.N.W.B. evenwel mede, dat het waterschap dezer dagen de weg aan de gemeente Nieuw Vosse meer heeft overgedragen. De ge meente is van plan de weg geheel te herzien van de Hoogendyk tot de Heense Molen. Aan de Zuidzijde zal een vrijliggend rijwielpad worden aangelegd. Men hoopt nog dit jaar met de werkzaamheden te begin nen, aldus de A.N.W.B. Provinciale bijdragen in huisvestingskosten. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben de Provinciale Staten ver zocht het college te machtigen om voor iedere behoeftige zwakzinnige Uit Zeeland, die een school voor b.l.o. bezoekt en terwille van dit onderwas in een andere gemeente is gehuis vest, een bijdrage in de kosten van huisvesting te verlenen van de helft der werkelijk gemaakte kosten met een maximum van 200 per leerling per jaar. Aan een in het bevolkingsregister van een Zeeuwse gemeente inge schreven schipper, wiens kinderen voor het volgen van lager onderwijs aan de wal zijn gehuisvest, kan een provinciaal subsidie in de huisves tingskosten worden verleend van f 0.30 per kind per verpleegweek. De ze bijdrage betekent een aanvulling van het rijkssubsidie Met ingang van 1 Januari 1952 is het maximum hiervan echter aanzienlijk- verhoogd. Nu het streven van het Rijk er op is gericht de extra kosten, die de schip pers voor hun kinderen moeten ma ken, geheel voor zijn rekening te ne men, stellen G.S. van Zeeland de Prov. Staten voor om de provinciale regeling met Ingang van 1 Januari a.s, in te trekken, 50 JAAR GETROUWD. Donderdag 13 November vierde het echtpaar A. Ganseman-Nousse te Ka- pelle zijn 50-jarig huwelijksfeest Van- zelfsprekend ontbrak het deze dag niet aan belangstelling. De. buurtver eniging verhoogde de feestvreugde door de vlaggen uit te doen steken. Eerste steen gelegd voor R.K, school te Breskens Te Breskens werd Donderdagmor gen de eerste steen gelegd voor de bouw van een nieuwe R.K. school in aanwezigheid van pastoor J. Wolters, B. en W. van Breskens, de architect J. Looneu en alle schoolkinderen, met het onderwijzend personeel. Pastoor Wolters dankte btf deze plechtigheid B. en W. van Breskens voor de grote medewerking, die hij bij het tot stand brengen van deze nieuwe school mocht ondervinden. Burgemeester J. A. Eekhout merkte in zijn antwoord op, dat de bouw van deze school een grote vooruitgang betekent, niet al leen voor het Room a-Katholieke volksdeel van Breskens, maar ook voor Breskens in het algemeen. Expositie „Uw Industrie" begin '53 !n Zeeland De tentoonstelling „Uw Industrie", georganiseerd door de vereniging „Nederlands Fabrikaat" ter bevorde ring van de indstriële ontwikkeling in Nederland, zal begin 1953 ook Zee land bezoeken. Gestart wordt te Goes van 13 tot en met 27 Februari in de zalen Krij ger, waarna nog een bezoek wordt ge bracht aan enige andere plaatsen in Zeeland, ojn. op Schouwen, Walche ren en in Zeeuwsch-Vlaanderen, Vlissingse raad sloot lening van 715.000 NIEUW RAADSLID BEëDIGD. De gemeenteraad van Vlissingen kwam Donderdagavond onder voorzit terschap van burgemeester mr. B. Kolff in een korte openbare vergade ring bijeen. De heer M. de Baar, die de heer M. Corveleijn als raadslid voor de K.V. P. opvolgt, legde de vereiste eden af en werd daarna door de burgemees ter met een enkel woord verwelkomd. In de vacature-Corveleijn werd de heer P. Wanst benoemd tot lid van de raadscommissie voor de financiën en de heer M. de Baar tot lid van de commissies voor het badbedrijf en het woningbedrijf. Het voorstel tot het aangaan van een geldlening, groot f715.000, voor de financiering van woningbouw werd zonder enige discussie aanvaard, even als het voorstel tot aankoop van 112 vierkante meter grond aan de Molen straat. Precies acht minuten na de opening, werd de openbare vergadering geslo ten. De raad bleef bijeen voor huis houdelijke behandeling van de ge meentebegroting 1953. Commissaris der Koningin bezocht Noordgouwe. De Commissaris der Koningin ln Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casem- broot bracht 'n officieel bezoek aan Noordgouwe. Leerlingen van de open bare lagere school zongen hem enige liedjes toe, waarna hij in het gemeen tehuis door 't gemeentebestuur werd ontvangen. Daarop volgde een be spreking met B. en W. en 's middags bracht de Commissaris een bezoek aan de openbare lagere school, waar da leerlingen getractèerd werden. Geen nadelige gevolgen Hot hemelwater, dat ln de afgelo pen dagen zo overvloedig is gevallen, heeft op vele plaatsen in Zeeuwsch- Vlaanderen kleine overstromingen be werkstelligd en een aantal landerijen ten dele „blank" gezet. In de omge ving van Biervliet, ÏJzendijke, Philip pine, Driekwart en .Axel zagen wij vele bomen en telefoonpalen, tot de helft verzonken in het water en over al in. de weilanden vormden zich gro te plassen van „welwater". Nu de regens sinds Donderdag ech ter. minder hevig zijn geworden, daalt het watèr reeds, en haar de heer A. den Boggende, griffier van het uit- wateririgsschap Hulster- en Axeler- Ambacht, ons in eén kort gesprek ver zekerde, zal de toestand bij gunstige weersomstandigheden binnen enkele dagen weer normaal zijn. Vooral in Axel, bij de Kleine Kreek en in de omgeving van de waterto ren, was, zoals gemeld, de wateraan- voer overvloedig en grote gedeelten staan hier dan ook blank. Dit is mede een gevolg van het feit, dat vele Bel gische brede sloten haar natuurlijke afloop in dit gebied hebben en met dit euvel kampte men vooral een twintig jaar geleden. Het was toen normaal, dat er minstens elke twee jaar een overstroming plaats had en het duurde dan veelal drie tot vier weken, vooraleer het water weer ge loosd was. Sinds de oprichting van het uitwateringsschap is er echter veel verbeterd en momenteel zal de „over stroming" dan ook hoogstens 'n kwes tie van dagen vormen. De gevolgen van deze miniatuur inundatie zijn van weinig of geen be tekenis. GESLAAGD. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het doctoraal examen scheikunde mej. E. Lako uit Sluis. Advertentie KUNST Uitvoering van Handei's „Samson" „Soli Deo Gloria", Concert- en Gehoorzaal, Middelburg. Met de uitvoering van Handel's ora torium „Samson", Donderdagavond onder leiding van Jan Kousemaker, heeft de Christelijke 'Zangvereniging „Soli Deo Gloria" te Middelburg oude beproefde wegen verlaten en een nieu we koers ingeslagen. Tot dusver ver meldden de programma's van dit koor grotendeels z.g. bondsmuziek uit de bibliotheek van de Koninklijke Bond van Christelijke Zang- en Oratorium verenigingen, kleinere werken dus, zo dat thans met dit Handel-oratorium voor het eerst een compositie van gro ter allure ten gehore werd gebracht. Dit feit dient in aanmerking te wor den genomen bij de beoordeling van deze uitvoering, omdat „Soli Deo Glo ria" immers niet kan bogen op een vaste kern, geschoold in 'n jarenlange parctijk van de oratorium-zang. Juist daarom moet over het concert van gis teravond met waardering worden ge schreven, want men hoorde verschei dene malen uitstekende koorzang, die perspectieven voor de toekomst biedt. Zo werd bijvoorbeeld het Israëlieten koor ..lm Donner korara, o Gott herab" prachtig van toon en zeer evenwichtig gezongen, zonder" dat de koorklank hierin ook maar even een geforceerde indruk maakte. Dat lukte echter niet altijd, zodat in sommige koren een compact geluid ontstond, dat „on- Handels" van karakter was. Ook in enkele piano- en pianissimo-passages was het juiste evenwicht wel eens zoek, waarbij dan met name de he- renstemmen te veel domineerden En de dames waren niet al te fraai in het koor van de „Jungfrauen Dalilas": ook hier was er geen eenheid van klank. Teveel hoorde men individuele stemmen Deze opmerkingen doen overigens aan onze waardering voor de uitvoe ring als geheel niets af, want nog maals het is de eerste keer, dat „Soli Deo Gloria" zich aan een der gelijk werk waagt en dus mag men nog geen honderd procent verwach ten. Van de solisten moet in de eerste plaats worden genoemd de alt, mevr. L. van Vlaanderen-Slagt Haar stem had een mooi, diep timbre, terwij! ook haar voordracht soms een beetje mat meestentijds de moeite waard was. Met bijzondere waardering zij vermeld haar vertolking van de aria „Ihr Söhne Israels". De sopraan, mevr. E. Leguijt-v. d. Zanden, beschikte eveneens over een uitstekend geluid, terwijl haar voordracht juist zeer spre kend was, zelfs af en toe wat over dreven. Bij dit goede stemmenmate- riaal kwamen de beide heren wat in de verdrukking, want zowel de tenor Johan van Haagen als de bas Jaap Blom konden op dit terrein weinig uitzonderlijks bieden. In de loop van de avond zongen zij evenwel steeds beter, hoewel bij de bas tot hét einde een hinderlijk vibrato was te horen. Het orkest, dat speciaal voor deze uitvoering was samengesteld uit niet beroepsmusici, was weliswaar niet brillant, maar leverde niettemin ver dienstelijk werk. De verzorging van de orgelpartij was ip goede handen bij de heer Th. C. Ferwerda. Het ls te hopen, dat „Soli Deo Glo ria" onder leiding van haar dirigent op de ingeslagen weg zal voortgaan. De start was in elk geval veelbelo vend! De K. Wielrijder aangereden bij Bergen op Zoom Op de Rijksweg van Bergen op Zoom naar Tholen werd Donderdag avond de 48-jarige landarbeider F. L. uit Bergen op Zoom aangereden door een personenauto, bestuurd door de heer IJ. uit Si. Maartensdijk. L. kwam met zijn broer en een collega per fiets uit een zijweg gereden en stak, na aanvankelijk op het passe rende verkeer gewacht te hebben, op enkele meters vóór de wagen van de heer IJ. plotseling de weg over. De kracht waarmee de auto het slacht offer trof was zo hevig, dat de man over de auto werd heen geslingerd en zwaar gewond aan de andere zflde van de weg bleef liggen. Hy werd in zorgwekkende toestand naar het zle- kennuis te Bergen op Zoom overge bracht. Voor zijn leven wordt ge vreesd. Van de auto werd de voorruit versplinterd, de bestuurder kwam met de schrik vrij. Advertentie. SPIERPIJN "I*»1 «ff cesorg* spicrcn moc( y a driemaal daagj krachtig lateo ,vT'iven mct Kloosterbalsem, di© \nf diep in dc weefsels doordringt v Ook bij rheumatick en ischiass Wijziging bijz. reglement waterschap Tholen De vergadering van ingelanden van. het waterschap De-vrije-polders-on- der-Tholen besloot tot wijziging van het bijzonder reglement voor dat wa terschap, ten einde meer gelijkheid in de verdeling van de lasten te ver krijgen voor zover het de salarissen betreft van de bestuursleden, van de ontvanger-griffier en van de water bouwkundig ambtenaar, alsmede ter vereenvoudiging van de administra tie. Men wil de kosten gelijkelijk over alle in het waterschap gelegen gron den omslaan, echter zodanig, dat van het salaris van de waterbouwkundige vooraf 500 ten laste wordt gebracht van de schotplichtigen der bemaling. Met dit laatste kunnen Ged. Staten niet meegaan; voor het overige kan het college zich met de verlangde wij ziging verenigen en het stelt de Sta ten dan ook voor tot vaststelling van een ontwerp-besluit tot wijziging van het byzonder reglement over te gaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 2