z NIEUWS UIT ZEELAND Sport en wedstrijden MARKTBERICHTEN ZUID-BEVELAND ABDUSIROOP Nieuws WISSEL BEVELANDEN WOENSDAG 1 NOVEMBER 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Sirjansland dringt aan op vergadergelegenheid. De raad van Oosterland heeft een verzoek behandeld van de inwoners van Sirjansland, om zo spoedig mo gelijk voor hen een vergadergelegen heid te scheppen, daar zoals bekend, het enige café in Sirjansland voor goed is gesloten. Een combinatie van school en verenigingslokaal werd door hen niet wenselijk geacht. Na gegaan zal worden of een lokaliteit kan worden gemaakt, tegelijkertijd met de restauratie van de school. Daarover zullen besprekingen wor den gevoerd. Vliegers komen terug uit Amerika In December zullen weer verschil lende in de Ver. Statèn opgeleide Ne derlandse vliegers naar het vader land terugkeren, o.w. ook enige Zeeu wen. Met de „Rijndam" vertrekken op 10 December uit New York de 2e luitenant-vleiger G. B. B. Pladet uit Westdorpe en de sergeant-vlieger A. R. Louis uit Vlissingen Axel gaat twee leningen aan tot een bedrag van 7 ton De raad der gemeente Axel nam dezer dagen twee voorstellen tot het aangaan van geldleningen aan. De eerste geldlening ad 600.000 wordt aangegaan per 1 Dec. a.s. tegen 4% pet. rente per jaar, met intrekking van- de ter voorfinanciering tot dat bedrag genomen besluiten. De twee de lening ad 100.000 tegen een ren te van 4J,4 pet. werd aangegaan, met wijziging van het raadsbesluit dd. 30 October 1952, waarbij besloten werd over te gaan tot afgraving van de Armendijk en tot het leggen van een stamriool in plan „West". Hiervoor is benodigd een bedrag van 170:000 en er werd reeds 80.000 geleend. HONDENTENTOONSTELLING De tackels Marjancla's Seylla en Aukje uit de kennel te Vlissingen, behaalden het reservekampioenschap en derde prijs uitmuntend in de open klasse tijdens de U.Z.G.-Europa hon dententoonstelling te Utrecht. Goes WIJKAVOND NED. HERV. GEMEENTE Dinsdagavond werd in „De Prins van Oranje" te Goes de eerste wijlc- avond in dit seizoen van Wijk H der Ned. Hervormde Gemeente gehou den. Het eerste gedeelte van de bij eenkomst was gewijd aan het Zon dagsschoolwerk. Een klas kinderen toonde, hoe hier volgens de moderne methode, o.m. met het flanelbord en het uitbeelden van de vertelling in klei, wordt gewerkt. Mej. Smalle- gange lichtte een en ander toe. In de pauze was er gelegenheid liet werk van de leerlingen te bezichti gen. Na de pauze sprak de wijk- predikant, ds H. M. Strating, over „Gebed en Genezing". Hij wees op de twee lijnen, welke in de Bijbel te on derscheiden zijn. In Jacobus V zegt de apostel, dat de mens in het ge bed vrijmoedig mag vragen, terwijl in Romeinen VIII de ootmoed dui delijk wordt gemaakt. Dit zijn echter geen tegenstellingen, want men vindt ze samengevat in Lucas XI, waar opgewekt wordt gelovig te bidden en waar er op gewezen wordt, dat God zal bepalen, wat de mens nodig heeft. De goedbezochte bijeenkomst werd gesloten door' ouderling W. F. van Riet. AUTO REED OP STILSTAANDE VRACHTWAGEN. Maandagavond omstreeks acht uur had op de 's-Heer Hendrikskinderen- dijk te Goes een autobotsing plaats. Een geladen vrachtauto van de Fa. M. uit Middelburg en bestuurd door zekere R. uit Goes, stond langs de weg geparkeerd omdat een wiel van de wagen was gelopen. Hoewel de vrachtauto verlicht was, reed een uit de richting Middelburg komende luxe auto, bestuurd door de heer J. J. D. uit Goes, met volle vaart tegen de achterzijde van de wagen. Het voorste gedeelte van de luxe auto werd ver nield. De heer D. kwam met de schrik vrij. WEEKEND „NIEUWE KOERS" TE GOES Dc Jongerenorganisatie van de P. v. d. A., „Nieuwe Koers", organi seert op 15 en 16 November een weekend te Goes in de Prins van Oranje. Zaterdagavond wordt opge voerd het toneelstuk „Van ander ras", behandelende het negervraag- stuk. 's Zondagmiddags spreekt de landelijke vice-voorzitster, Suze v. d. Steeg, over 't onderwerp: „De vrouw in de maatschappij". Kloetinge DOOR PAKKEN STRO GETROFFEN De heer H. R. te Kloetinge die op de Kapelse straatweg met zijn fiets een met stro beladen vrachtauto passeerde, werd hierbij door enkele pakken stro, die van de wagen vielen tegen de grond geslingerd. Hoewel het ongeval zich aanvankelijk ern stig 'iet aanzien, bekwam de heer R. slechts lichte verwondingen. Yerseke VERBETERING SPORTTERREIN NOODZAKELIJK 1-Iet bestutu: van de voetbalvereni ging „Yerseke" heeft in een verga dering besloten het juniorenelftal A uit de competitie terug te trek ken. Ook de slechte toestand van het terrein is ter sprake gekomen. Wil men blijven voetballen, dient et- spoedig iets aan gedaan te worden. Dit zal echter grote financiële offers vragen. Mocht niet tot verbetering overgegaan kunnen worden, zal nten genoodzaakt zijn, hoezeer men dit ook betreurt, het volgend seizoen met alle elftallen alleen Zaterdags te gaan spelen, omdat men dan ge bruik kan maken van het gemeen telijk sportterrein. Het bestuur hoopt echter, dat het zover niet zal komen en er alsnog een regeling kan worden getroffen. OM DE HOOGVOGEL Zondag werd te Yerseke een schiet wedstrijd gehouden waaraan werd deelgenomen door de handboogsocië teiten „St. Sebastiaan", Yerseke; „Juliana", Kwadendamme; „Sora- nus" Heinkenszand en de Hand boogsociëteit Wouw. De uitslagen luiden: meeste punten: G... Verdonk, Wouw 77 punten; 2 C. J. Pekaar, Yerseke, 66 punten; 3. C. Geus, Kwadendam me 62 punten. Meeste rozen: L, Schoonen, Wouw; 2. C. Silvay, Wouw; 3. L. Veraart, Wouw. Meeste vieren: L. Boden, Wouw; 2. M. van Tiggelen, Wouw; 3. P. Rijk, Heinkenszand. Meeste drieën: A. Rijk, Heinkens zand; 2. H. Steenbakker, Kwaden damme; 3 J. C. Seheele, Yerseke. Meeste tweeën: J. Glerum, Yerse ke: 2. J. Vermeulen, Heinkenszand; 3. L. Geus, Kwadendamme. Meeste éénen: J. Matthijssen, Wouw; 2. C. Cornelisse, Yerseke; 3. P. Heymans Wouw. Naar een t.b.c.-vrije rundveestapel Besmette bedrijven op Oost Zuid- Beveland vóór 1 November vrij De Kring Oost Zuid Bcveland van de Stichting „Provinciale Gezond heidsdienst voor Dieren in Zeeland", die in het kader van het vijfjaren plan eerst per 1 November 1954 zijn rundveebedrijvcn tbc-vrij moet heb ben, nam in de Dinsdagmiddag In „De Prins van Oranje" gehouden vergadering het principe-besluit, de nog resterende 66 besmette bedryven reeds per 1 November van het vol gend jaar geheel vrij te maken. Er zal thans nog overleg gepleegd wor den met de landbouworganisaties, waarna getracht zal worden de mi nisteriële goedkeuring op dit gewij zigde plan te verkrijgen. Kapelle OUDERAVOND ZONDAGSCHOOL „EBEN HAËZER" De Zondagschool „Eben Haëzer" te Kapelle hield haar jaarlijkse ouder avond in het verenigingsgebouw .Obadja". Nadat de voorzitter, de heer J. Glas, met schriftlezing en ge bed had geopend, werd het Zondag schoolwerk in zijn geheel besproken. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd gretig gebruik ge maakt. Na de pauze trad als spreker op ds' C. den Engelse uit Rilland, die het onderwerp „Ouders en kinderen" be handelde. Tot slot werd door het Zondag- schoolpersoneel een tableau opge voerd, waarna ds C. den Engelse de ze goed bezochte ouderavond sloot met gebed. EENDLES SORTEER- EN FRUIT VERPAKKIN GSCURSU S Maandagavond werd in het sortèer- en pakstation van de veilingsvereni ging „Kapelle-Biezelinge en Omge ving" van een 26 leerlingen tellende sorteer- en verpakkingscursus, de eindles gegeven, waaraan tevens een wedstrijd was verbonden. De eerste prijswinnares werd mej. P. J. v. d. Schraaf uit Kapelle met 44 punten. Voordat de leerlingen uit handen van de rijkstuinbouwconsulent, ir. W. van Soest het diploma ontvingen, werden zij door deze toegesproken. Ir van Soest wees er op, dat het nog niet lang geleden is, dat het ver pakken van fruit als een luxe werd beschouwd. Spreker hoopte dat het verpakken steeds meer zal worden toegepast in dé productiecentra en niet, zoals thans, nog maar- te veel gebeurt, in de handelscentra. Niet al leen het telen van een goed product doch ook de manier, waarop het pro duet het publiek wordt aangeboden, is van groot belang. Voorts werd nog het woord ge voerd door de voorzitter van de vei lingsvereniging „Kapelle-Biezelinge e.0."o de heer P. J. J. Dekker, die al len feliciteerde en wees op het belang van de verpakkingscursus. Spreker besloot zijn toespraak met dank te brengen aan ir. van Soest, aan de heren C. L. de Wilde en W. J. Ro bijn, die als juryleden optraden, en aan de cursusleider, de heer L. C. Oele. Namens de leerlingen bood de heer C. G. Ruissen uit Kattendijke de cur susleider een blijk van waardering in. De prijzen werden toegekend aan: le prijs mej. P. J. v. d. Schraaf, Ka pelle 44 p.; 2e p. mej. M. Korstanje, Kapelle, 43 p.; 3e p. mej. L. Wisse, Kattendijke, 41 p.; 4e p. mej. M. de Puit, Biezelinge, 40 p.; 5e p. de heer D. D. van Maris, Kapelle, 39 p.; 6e p. de heer W. Slabbekoorn, Kapelle, 37 p.: 7e p. mej. A. van Oosten, We- meldinge 37 p. Aan alle cursisten kon het diploma worden uitgereikt. De matig bezochte vergadering, waarin dit besluit werd genomen, stond onder leiding vanjie kring voorzitter, de heer L>. M. Rouw, uit Goes. Uit het jaai-verslag van de secretaris-penningmeester, de heer J. Burger uit Wemeldinge, bleek, dat in het verslagjaar 195152 in 'deze kring 7431 dieren op tbc waren on derzocht, hetgeen ongeveer 500 méér is dan in liet vorige jaar. Het aantal leden bedroeg 568. Het reactieper centage in deze streek is echter nog tamelijk hoog. De rekening sloot met een batig saldo van 2095,72. In de plaats van de heer A. Minderhoud uit Wilhelminadorp, die zich niet herkiesbaar stelde, werd tot bestuurs lid gekozen de heer Jac. Sinke, uit Woliaartsdijk. Als afgevaardigde naar de algemene vergadering van de Stichting werd benoemd de heer G. Bakker te Goes, terwijl de taxa teurs, de heren D. M. Rouw, Goes, en M. SteijnGoense, Hoedekens- kerke, weruen herbenoemd. Hierna verdedigde de directeur van de ge zondheidsdienst voor dieren, dr G. Wagenaar, het bestuursvoorstel, om de uiterste datum van vrijmaking van rundertuberculose van de Kring te vervroegen tot 1 November 1953. Deze kring is namelijk de meest be smette knng geworden. Er zijn hier thans 80,5 pet. vrije bedrijven, tegen 82,4 pet. op Schouwen Duiveland, 88,6 pet. op W. Zuid Beveland, 90,8 pet. op Tholen, 95,1 pet. op N. Be veland, 99,2 pet. op Oost Z. Vlaan deren, 99,5 pet. in W. Z. Vlaanderen 99,9 pet. op Walcheren. Tholen nam vorig jaar reeds het besluit alle reageerders vóór 1 Nov. j.l. op te ruimen en Schouwen- Duiveland, alsmede N. Beveland, be sloten dit vóór 1 Mei a.s. te doen. Er zou dan alleen Oost Z. Beveland overblijven met 66 bedrijven, die na 1 November 1953 reageerders mogen hebben. Daar de veehouders 111 deze kring ook weiden in gebieden met vrije bedrijven, levert dit gevaren op.' Bij onderzoek is gebleken, dat sléchts 4 van de 66 betrokken be drijven bezwaren hebben tegen de vervroegde vrijmaking". Ter tege moetkoming zal bij het opruimen van de reageerders eên premie wor den gegeven voor de helft van de uitbreiding boven het basisjaar. Met algemene stemmen nam de vergade ring daarop het voorstel aan. Hierna wees dr Wagenaar nog op het grote belang van de mond- en klauwzeerbestrijding en wekte op mede te werken aan een inenting op vrijwillige basis. Nadat enkele vra gen waren gesteld, sloot de voorzitter de vergadering. BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN dinsdagmiddag hield de afd. Zuid- Beveland West van de Bond van Plat telandsvrouwen een goed bezochte bij eenkomst in „de Prins van Oranje" te Goes, onder leiding van mevr. Van Oeveren uit Wolfaartsdijk. Wegens verhindering van mej. Sikkens, die een lezing over haar reis naar Ame rika zou houden, trad deze middag als spreekster op mevr. Bos-Kamstra uit Goes. Deze vertelde over het werk van de kinderbescherming. Voorts gaf een pas opgerichte volksdansclub een demonstratie volksdansen. Gezin overvallen op brug te Lier In het gehucht Anderstad nabU Lier in België is door drie onbeken den een overval gepleegd, die aan de 29-jarige echtgenote van de heer C. Vcrcammcn, chauffeur op dc bus dienst Lier—Mechelcn, het leven heeft gekost. Toen de heer Vercammen met zyn vrouw en twee dochtertjes van V/2 en 5 jaar na zijn wekelijks bezoek aan de hoeve van zijn schoonouders per fiets naar huis terugkeerde, werd het gezin bij een brugje zon der leuning over een ondiepe sloot, door drie aanranders met fiets en ai in het water geduwd. Na deze laffe overval namen de aanvallers de vlucht. Familieleden op de hoeve, werden door de verschrikte man na een verwarde vlucht gewaarschuwd. Zowel de vrouw als de beide doch tertjes werden toen uit het water ge haald. Toepassen van kunstmatige ademhaling mocht voor dt vrouw echter niet meer baten, de levens geesten waren reeds geweken. Door het toeval werd het oudste dochter tje van de verdrinkingsdood gered. De fiets, waarop het kind in een stoeltje zat. bleef rechtop in de mod der staan, zodat het meisje met het hoofd boven water bleef. De politie stelt een uitgebreid onderzoek maar staat voor een moeilijke taak. De man is zeer vaag in zijn verkla ringen en het enige wat houvast biedt is een uitspraak van het 5-jarige dochtertje Frieda, dat de aanvallers als „Zwarte Piet" betitelde. Van onze adverteerders. OPENING ZAAK C. MOERMAN Op de hoek PapagaaistraatLange Vorststraat te Goes heeft de heer C. Moerman Dinsdag een nieuwe zaak in serviezen, glaswerk e.d. geopend. In snel tempo is het bestaande hoek huis tot een fraai pand omgetoverd, dat voor deze Goesse winkelstraten een grote aanwinst genoemd mag worden. Bijzonder geslaagd zijn de modern ingerichte etalages, terwijl in de verkoopruimte is gebroken met de oude opvattingen van winkel inrichting. De gehele winkel is één grote showroom geworden, waarin 'de diverse artikelen op smaakvolle wijze tentoongesteld kunnen worden. Bijzondere aandacht trekt ook de verlichting van etalages zowel als winkelruimte. Advertentie. FILMS IN ZEELAND Kangoeroe Bij het zien van Kangoeroe, een in Australië opgenomen, Amerikaans product, maakt men onwillekeurig een vergelijking met die knappe Australische film „The Overlanders". Evenals in dat werk geeft „Kangoe roe", maar dan in kleuren, een impo sant beeld van het opdrijven van dor stig vee over het verschroeide land naar de plaats, waar men water voor mens en dier hoopt te vinden. Deze scène's zijn bijzonder indrukwekkend en maken dit werkstuk van de regis seur Lewis Milestone het zien over waard, zo goed als de voortreffelijke opnamen van de kangoeroe's en de verraderlijke slangen. Voor het ove rige biedt zijn film slechts een rou tine-Wild Westverhaal, waarvan Hol lywood er dertien in het dozijn giet. Peter Lawford en Maureen O'Hara vertolkten de hoofdrollen. (Grand- theater, Goes). lauu/e lioesfr 1 Die krampachtige hoest laat U geen rust. Spaar Uw longen, neem de slijmoplossende 's werelds beste hoestsiroop DAMMEN Piet Roozenburg speelt Verhoging van melkprijs gevraagd De Stichting voor de Landbouw heeft een brief gericht aan de leden van de Tweede Kamer over de verho- ng van de consumptiemelkprijs. 'elke prijs de stichting vraagt heeft zij evenwél niet aan de Kamerleden medegedeeld zolang er nog bespre kingen met de ministeries gaande zijn. De Stichting betoogt, dat de moei lijkheden voor de consumptiemelk- voorzïening zijn toegenomen door dat sedert 1938 het melkverbruik per hoofd steeg met 50 en door het handhaven van de consumptieprijs op het niveau van 1945. De huidige melkprijs ligt beduidend beneden de marktwaarde. Het gevolg is, dat door een uitkering uit hef Landbouwegalisatiefonds, door de subsidieverlening op de melk en door een bijdrage uit het Zuivelfonds on geveer 150 rnillïoen gulden per jaar op de consumptiemelkvoorziening wordt toegelegd. De Stichting heeft er speciaal be zwaar tegen geopperd, da*" -- sum] ene en daarnaast „vrije ve van de zuivelindustrie, waarvoor vrije prijsvorming bestaat. Men wil nu de maximum-consu mentenprijs opgeheven zien, maar om de prijsverhoging niet al te drastisch te maken wil men toch uit het Land bouwegalisatiefonds en het Zuivel fonds voorlopig nog enige subsidie blijven putten. Kinderbijslag voor kleine zelfstandigen De Tweede Kamer keurde Dinsdag middag de Noodwet Kinderbijslag kleine zelfstandigen goed, nadat door een amendement-Schilthuis (P.v.d.A.) de inkomensgrens was verhoogd van f2400 tot f2800. ATHLETIEK Harting heeft thans geen interesse voor athletiek Moreel kreeg in Helsinki een geduchte knauw In een interview met een verslag gever van „Het Nieuws van de Dag" heeft Hans Harting medegedeeld, dat hij zijn liefhebberij voor athletiek een beetje is kwijtgeraakt. Hij traint nog wel met A AC in de bossen van Laren, maar hij kan daar ook weinig interesse meer voor opbrengen. Harting, die nog steeds onder dok tersbehandeling is wegens de ze nuwontsteking in de rug, haalde ook zijn uitkomen op de Olympische Spe- in Helsinki nog eens op. „Ik heb daar in Firiiand en later ook hier nog heel wat meegemaakt! Of gelooft u misschien, dat het prettig is om tij dens de Olympische Spelen te moeten starten, terwijl 2 vooraanstaande of ficials van dc K.N.A.U. op de avond voor de wedstrijd op je kamer zo'n hevige ruzie krijgen, dat het uit draait op een stevige vechtpartij... Dat is funest voor de concentratie en de rust als wedstrijdathieet", al dus Harting die naar hij zeide, be slist weer intensief gaat trainen, als hij er weer liefhebberij in krijgt. Het volgend jaar wil hij het op de 5000 meter gaan proberen. Hij verwachte zelf het eerste jaar geen grote suc cessen, want hij zal eerst wat aan die voor hem vreemde afstand moeten wennen. ar tegen geopperd, dat ei' con- iptiemelk is, die verplicht tegen prijs geleverd moet worden laast „vrije" melk ten behoe- Een 1!" zware jongen Op het eiland St. Eustatius (An tillen) is een jongen van 16 pond ge boren. Een „zware" jongen in een Noiedop In Peoria, in Illinois (U.S.A.) zijn ze ven negerkinderen van tien maanden tot acht jaar bij een brand omgekomen. Hun ouders waren boodschappen gaan doen. 9 De Koninklijke' Rotterdamsehe Lloyd heeft dezer dagen een motorvrachtschip van ruim 10.500 ton. besteld bij de Ho- waidts Werke a. g. te Hamburg. 0 Het Britse tankschip „Brazene", dat vorige week in het middelpunt van de belangstelling stond, omdat de aange monsterde Britse bemanning weigerde boord te gaan, is met een Neder landse bemanning vertrokken. Te Amsterdam is op 83-jarige leeftijd overleden de heer J. Leonard Lang Sr. Hij was mede-oprichter van de R.A.I. en van 1 October 1897 tot 7 Februari 1946 onafgebroken voorzitter van het bestuur. 0 Een West-Duitse regeringsfunctionaris heeft Dinsdag te Bonn medegedeeld, dat zijn regering heeft voorgesteld dr. Her mann Katzenberger tot ambassadeur te Den Haag te benoemen. De 61-jarige ka tholieke dr. Katzenberger is thans ge zant te Dublin. 0 Een 32-jarige vrouw te Amsterdam, die optrad als bemiddelaarster' bij het verkrijgen van een woning en daarbij hoge prijzen vroeg, omdat zij ,4n con tact stond met een minder betrouwbare ambtenaar van het huisvestingsbureau", is wegens oplichting gearresteerd. Zij had haar slachtoffers in totaal ongeveer drieduizend gulden afhandig gemaakt. 0 De politite te Heemstede heeft een jongeman aangehouden die een dreig brief schreef aan een Heemsteedse win kelier. De winkelier moest een bedrag van f 60 deponeren in een poortje tussen twee huizen. Als aan dit bevel niet werd voldaan, zouden zijn ruiten worden stuk gegooid en goederen uit de etalage wor den gestolen. De politie vond de schul dige in het poortje. remise tegen Saietnik Het tournooi om het wereldkam pioenschap dammen werd te Heerlen voortgezet met dc partijen uit de ze vende ronde. De uitslagen waren: Saietnik, Italië P. Roozenburg. Nederland 1—1; Vcr- leenc. BelgiëGedance, Zwitserland 0—2; Van Dijk, Nederland—Dcslau- riers. Canada 11: Dagenais, Canada Huisman, Nederland 1I: Bonnard, FrankrijkKin;:, China 2—0; Post. Noord-Afrika—Fankhauser. Frank rijk 1—1; Verpoest. België—De Dcs- callar, Noord-Afrika 2—0. Bizot, Ne derland—Fanclli. Italië 2—0; Forclaz. Zwitserland—P. Roozenburg. Neder land 1—1. WIELRENNEN Nolten tiende in vierde etappe Ronde van Zuid-ltalië De vierde etappe van de Ronde van Zuid-ltalië is gewonnen door de Fransman Guegau, die over dc 207 km 6 uur 43 min. 39 sec. deed. Onze landgenoten Nolten, Maeucn en Jöris werden respectievelijk elfde, twaalfde en dertiende. De Vries cn Gelissen eindigden op de 22c en 23c plaats. In het algemeen klassement leidt Coppi. De klassering van de Neder landers is: 36. Maenen; 38. Gelissen; 44. Nolten; 45. Jöris; 46. De Vries. DE ZESDAAGSE TE BRUSSEL. Dinsdagavond laat luidde dc stand in de Brusselse zesdaagse: 1. Gloricux Depauw, België, 2165 pnt.; 2. Brit- neelAcou, België, 1990 pnt; 3. Gil len— Senfftleben, Luxemb.-Frankr., 1725 pnt.; 4. Van Steenbergen—Ockcrs, België, 1620 pnt.; 5. Schullc—Van Vliet, Nederland. 1455 pnt.; 6. Carrara Forlini, Frankrijk, 1010 pnt.: Op één ronde: 8. Impanis—Thyssen. België. 1625 pnt.; 9. Derksen—Peters. Nederland, 1070 pnt. Alle overige koppels hadden twee of meer ronden achterstand. ZWEMMEN Conflict tussen Geertje Wielema en trainer Stender ZIJ VERLAAT „DE ROBBEN". Tussen de zwernkampioene Geertje Wielema en haar trainer. Jan Stender, is het thans tot een volkomen breuk gekomen. Dit heelt tot gevolg, dat Geertje de zwemvereniging „De Rob ben" heeft verlaten en volgens „De Telegraaf" binnen afzienbare lijd voor de Hilversumse zwemclub H.Z. C. zal uitkomen. De moeilijkheden in de verhouding tussen Jan Stender en Geertje Wielema, dateren niet van de laatste dagen. De ouders van het zwemstertje, die lange tijd hebben getracht het dreigend conflict le ver mijden, hebben thans de knoop door gehakt. De KN.Z.B. zal nu op korte termijn moeten beslissen over de overschrijvingsaanvrage van Geertje en Emmy Wielema. Voor „De Rob ben" betekent het heengaan van Geer tje een gevoelig verlies, voor de H.Z. C„ die deze maand haar 20-jarig be staan viert, is het een bijzonder ju bileumgeschenk. VAN "TOT WIN IJPE" De collecte voor het Prot. Interkerke lijk Thuisfront heeft in Wilhelminadorp f 35,75 opgebracht. De opbrengst van de collecte „October- maand— Zeeuwse maand" te 's-Graven- polder beliep fl2G,50 of 9,3 cent per in woner. In het gebouw „Irene" te Borsselc werd de Nederlandse sprekende film „Op Hoop van Zegen" vertoond. Door de slechte weersomstandigheden bleef de opkomst beneden de verwachting. De in Kapelle gehouden collecte ten bate van het Erefonds voor oud-verpleeg sters heeft f 775.85 opgebracht. De collecte voor het PJ.T. bracht te Biggekerke een bedrag van 61.88 op. In het „Scheldekwartier" te Vlissingen werd een biljartwedstrijd gespeeld tus- den de biljartclub van ó'e N.V. Kon. Mij. „De Schelde" en „Onder Ons" uil Schoondijke. De Sclioondijkenaren wer den met 16—10 geklopt. Bijna 13 cent per inwoner bracht de „Zeeuwse collecte" te Wissekcrkc n.l. in totaal 460.85. veemarkt rotterdam. 10 Nov. Op de Rotterdamse veemarkt werden aangevoerd in totaal 1734 dieren, waaronder 1260 vette koeien en 474 var kens. Pryzen per kg.: vette koeien 2.65 —2.30, 2.45—2.60, 2.00—2.15; varkens lev. gew. 205. 200. 190. De aanvoer van vette koeien was ruim met kalme handel en de prijzen iets lager dan vórige week Dinsdag. En kele prima's boven notering. De aanvoer van varkens was iets gro ter, kalme handel en dalende prijzen. Lichte varkens beneden notering. veiling krabbendijke. 11 Nov. Exportveiling: Jonathan A 25.10. Idem I grof 18,60. Idem I fijn 12. Glorie van Holland kroet 4,60. Idem fabr. 3,20 —8,30. Goudreinette AAA 31. Idem AA 24,80. Idem A 17,20. Idem BC 12,90. Idem I grof 15,60. Idem I fijn 9,60. Idem n 5,50. Idem fabr. 5.20. Cox Orange Pip- iin AAA 45,20. Idem AA 44.70. Idem A 2,10. Idem BC 30. Idem I grof 42,10. Idem I fijn 30. Comtesse de Paris I grof 1415,10. Idem I fijn 9,60—10,30. Idem n 4,20. Beurré Alex. Lucas I grof 43,20. Idem I fijn 33,20. Gewone veiling: Jonathan 414,90. Win ston 3,404,40. Goudreinette 5—9.30. Cox Orange Pippin 336. Lambert Calville 410. Sterappel 411. Golden Delicious 316. Glorie van Holland 1015. Com tesse de Paris 38. Beurré Alex. Lucas 622. Beurré Durondeau 35. St. Remy 5—10. veiling tholen. 11 Nov. Uien bonken 19,90. Idem ge wone 19,5220,70. Idem drielingen 24,20. Idem pickler3 33,40. Idem stek 3—4. Aan voer 30 ton. veiling sint ann aland. 11 Nov. Uien gewone 20,90—19.70. Idem bonken 19,99. Idem drielingen 24,04. Idem picklers 33,36. Aanvoer 50 ton. veiling scherpenisse. 11 Nov. Uien middel 19,91. Idem bonken 20,02. Aanvoer 6 ton. eierveiling goes. 11 Nov. Prijs voor verse kippeneieren f3,13 per kg. Voor vuilschalige en ge wassen eieren wordt 2 cent per stuk minder uitbetaald. Bericht van handelaren: kipeieren 16V- cent; poelje-eieren 12 cent; eendeieren 10 cent; kalkoeneieren 20 cent; ganseieren 25 cent. veiling goes. 11 Nov. Exportveiling: Cox Orange Pip pin AAA 4G47,80. Idem AA 43,10. Idem 42,8047,20. Idem BC 36.60. Idem I grof 4145,70, Idem I 33,50—34,40. Idem n 6—8. Góudreinette AAA 26—27,30. Idem AA 23. Idem A 19—19,40. Idem BC 15.60 —15,20. Idem I grof 16,59—17,70. Idem I 13,20. Idem II 6. Sterappel A 30. Idem BC 17. Idem I grof 14,60. Idem I 14,40. Idem II 33.40. Jonathan AA 23,1030.30. Idem A 29—29.30. Idem BC 26,40—27.10. Idem I grof 22,80—23.20. Idem I 13.40— 19,30. Idem II 7. Glorie van Holland I grof 14. Idem I 11. Idem H 6. Zure Belle fleur I grof 11. Idem I 10.20. Idem n 5,10. Idem A 13,30. Idem BC 11,40. Lax- ton Superbe A 31. Idem BC 30. Idem 1 grof 19. Idem I 17. Idem H 6. Golden Delicious A 23. Idem I grof 24. Idem I 18. Idem II 7. Doyenne du Cornice BC 51. Idem I grof 47. Zwijmirechtse Wijnpeer A 9. Idem BC 5,50. Idem I grof 7. Idem 1 5,30. Idem II 3. Comtesse de Paris AAA 30. Idem A 19.90—30. Idem BC 10,85—23. Idem I grof 15,401650. Idem I 3.10— 17,40. Idem II 5,40. Beurré Alex. Lucas A 17. Idem I grof 15. Idem I 13. Idem H 850. St. Remy I grof 12.50. Idem I 13. Idem II 5.70. Gieser Wildeman I grof 26. Idem I 19. Idem II 850—850. Ponds- peren I grof 10. Idem I 11,80. Idem n C. Kleiperen I grof 15. Idem I 10. Verpakt fruit: Goudreinette AAA 28. Idem AA 24. Idem A 22—25. Cox Orange Pippin AA 4852. Idem A 48. Idem I 4043. Jonathan AAA 3136. Idem AA 3335. Idem A 34. Comtesse de Paris AAA 30—33. Idem AA 30. Idem A 30. Kleine veiling: Cox Orange Pippin 12 34. Glorie van Holland 518. Laxton Su perbe 59. Goudreinette 518. Jonathan 316. Zure Bellefleur 3—7. Golden Deli cious 615. Sterappel 36. Comtesse de Paris 38. Doyenne qu Cornice 1939. Beurré Alex. Lucas 712. Pondsperen 3—8. St. Remy 4—10. Gieser Wildeman 7 —20. Kleiperen 8—12. Zoete Ermgaard 6 —24. Druiven 86—1,09. vismijn te breskens. 11 Nov. Aangevoerd: 2058 kg. export garnalen 1,041,69. 55 kg. schar 5975. 2 kg. bot 63. 52 kg. wijting 53—59. 1 kg. tong (middel) 2.52. vismijn te veere. 11 Nov. Aangevoerd: 1865 kg. export garnalen 1,171,42. 102 kg. handels gar nalen 65. 29 kg. schar 6772. 9 kg. wij ting 56. 63 kg. ongesorteerde vis 4774. 30 kg. wulken 801,04. KERKNIEUWS GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Den Haag: D. L. Aangeenbrug te Terneuzcn. Bedankt voor Krabbendijke: J. D. Bel te Borssele. Bedankt voor 's-Gravenliage: D. L. Aangeenbrug te Terneuzen. Officiële publicaties opkomst dienstplichtigen voor eerste oefening. Ten behoeve van de dienstplichtigen, die op 13 November 1952 voor eerste oefening onder de wapenen moeten ko men, is de volgende extra trein Inge legd: trein nr. 11546. Groningen v. 8.46, Assen v. 9.11, Beilen v. 9.26, Hoogevcen v. 9.40. Meppel a. 9.57, Leeuwarden v. 8.50, Akkrum v. 9.03, Hcerenveen v. 921, Wol- vega v. 925, Steenwijk v. 9.49, Meppel a. 10.02. Treinen combineren: Meppel v. 10.07, Zwolle v. 10.35, Wezep v. 10.49, Amersfoort a. 11.32. Met deze trein moe ten reizen de dienstplichtigen, die ln één der bovengenoemde plaatsen wonen of via deze plaatsen moeten reizen. De laatsten dienen zo tijdig van huis te gaan. dat ze deze trein kunnen halen. De dienstplichtigen, niet woonachtig in één der genoemde plaatsen, dienen te reizen met de eerste reisgelegenheid na 7.00 uur met openbare vervoermiddelen van de normale dienstregeling. Hetzelfde geldt voor hen, die naar een niet bovenge noemde bestemming moeten reizen. Nagekomen advertentie. Heden overleed plot seling myn geliefde Broeder MATTHEDS LEENHOUTS in de gezegende leef tijd van ruim 84 jaar. Uit aller naam: WILLEM LEENHOUTS. Biervliet, 10 November 1952. De teraardebestelling zal plaats hebben op Donderdag 13 Novem ber a.s. des namiddags 3 uur op de algemene begraafplaats te Bier vliet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 9