z NIEUWS UIT ZEELAND Agenda Sport en wedstrijden MARKTBERICHTEN WALCHEREN ABDUSIROOP WOENSDAG - NOVEMBER 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Sirjansland dringt aan op vergadergelegenhei d De raad van Oosterland heeft een verzoek behandeld van de inwoners van Sirjansland, om zo spoedig mo gelijk voor hen een vergadergelegen heid te scheppen, daar zoals bekend, het enige café in Sirjansland voor goed is gesloten. Een combinatie van school en verenigingslokaal werd door hen niet wenselijk geacht. Na gegaan zal worden of een Idealiteit kan worden gemaakt, tegelijkertijd met de restauratie van de school. Daarover zullen besprekingen wor den gevoerd. Vliegers komen terug uit Amerika In December zullen weer verschil lende in de Ver. Staten opgeleide Ne derlandse vliegers naar het vader land terugkeren, o.w. ook enige Zeeu wen. Met de „Rijndam" vertrekken op 10 December uit New York de 2e luitenant-vleiger G. B. B. Pladet uit Westdorpe en de sergeant-vlieger A. R. Louis uit Vlissingen. Axel gaat twee leningen aan tot een bedrag van 7 ton De raad der gemeente Axel nam dezer dagen twee voorstellen tot het aangaan van geldleningen aan. De eerste geldlening ad 600.000 wordt aangegaan per 1 Dec. a.s. tegen 4*4 pet. rente per jaar, met intrekking van de ter voorfinanciering tot dat bedrag genomen besluiten. De twee de lening ad 100.000 tegen een ren te van 4% pet. werd aangegaan, met wijziging van het raadsbesluit dd. 30 October 1952, waarbij besloten werd over te gaan tot afgraving van de Armendijk en tot het leggen van een stamriool in plan „West". Hiervoor is benodigd een bedrag van 170.000 en er werd reeds 80.000 geleend. HONDENTENTOON STELLIN G De tackels Marjancla's Seylla en Aukje uit de kennel te Vlissingen, behaalden het reservekampioenschap en derde prijs uitmuntend in de open klasse tijdens de U.Z.G.-Europa hon dententoonstelling te Utrecht. Vlissingen „Wat doen wij met onze vrijheid?" PROPAGANDA-AVOND CHR. BESTURENBOND. De Christelijke Besturenbond te Vlissingen hield Dinsdagavond in het Concertgebouw een feestelijke propa- ganda-avond, waarvoor weliswaar niet die grote belangstelling bleek te be staan, die men de laatste jaren gewend is geweest, maar die overigens toch geheel aan zijn doel heeft beant woord. In het bijzonder droeg hiertoe bij de bezielende propaganda-toe- spraak, welke de voorzitter van de Ned. Chr. Beambtenbond, de heer H. J. Vermeulen uit. Arasterdam hield, daarbij uitgaande van de vraag „Wat doen wij met onze vrijheid?" Spreker herinnerde aan de dagen van November 1944, toen het er voor Vlissingen om ging de verloren vrij heid te herwinnen. Maar wanneer men de herinnering verder laat teruggaan, een halve eeuw b.v., moeten we ook tot het besef komen, dat er een tijd is geweest, waarin van vrijheid voor de arbeidende mens geen sprake was, Dat was de tijd, waarin Talma als pre dikant in Vlissingen stond en ook daar streed voor sociale en christelijke rechtvaardigheid. Toch is de sociale en staatkundige vrijheid, welke wij thans hebben ver worven, niet de belangrijkste. Veel be langrijker is immers de vrijheid van hen, die geleerd hebben zich te bui gen voor het kruis van Christus. Dat is een vrijheid, die niet alleen een ga ve, maar ook een opdracht inhoudt. In het licht van deze opdracht be- haifdelde de heer Vermeulen de vraag, wat de christelijke arbeider met zijn vrijheid moet doen. En dat is heel veel: bestrijding van de werkloosheid en bevordering van werkgelegenheid, oplossing woningvraagstuk, ouder domsvoorziening, opbouw van be drijfsorganisatie en ondernemingsraad. Bovendien ligt er ook een taak op internationaal gebied. Nederland kan een voorbeeld en een steun bij de op bouw van het christelijk sociale werk zijn- Spreker eindigde zijn toespraak met de opwekking de idealen van de Chr. vakbeweging in het dagelijks leven uit te dragen. Het verdere programma van deze propaganda-avond werd gevuld door de Chr. Zangvereniging „Hosanna" en de declamator F. C. van Dorp uit Rot terdam. „Hosanna" zong onder leiding van de heer J. Suurmond enkele fraaie liederen en de heer Van Dorp wist met treffende voordrachten (o.a. Emmaüsgangers 1945 en een humoris tische gymnasiumschets) alle aanwe zigen te boeien. Een bijzonder aardig nummer vorm de het optreden van twee leuke blon de meiskes van een jaar of tien, Suus Francke en Sari Leynse, die het reeds ver gebracht bleken te hebben in de kunst van het jodelen. De avond, die onder leiding stond van de heer J. Lodder, werd geopend en gesloten met samenzang, Schrift lezing en gebed. Een collecte voor „Draagt Elkanders Lasten" bracht f 51 op. GROND VERKOOP. In de korte openbare raadsverga dering van Vlissingen, welke Don derdag zal voorafgaan aan de beslo ten „voorbehandeling" van de ge meentebegroting voor 1953, zal ook nog een voorstel tot grondverkoop aan de orde komen. Het betreft hier de ondergrond van het verwoeste perceel Molenstraat 32, welk terrein in handen van de gemeente zou moe ten komen om te zijner tijd de Spui straat (Westzijde) een beter aanzien te geven. De koopsom bedraagt 825.—. OPENBARE VERKOPING. Door notaris J. L. Verhagen te Vlis singen, zijn in het openbaar verkocht, de volgende huizen en erven en open grond te Vlissingen. Een dubbel woonhuis, aan de Koude- kerkseweg 66, koper de heer Joh. Loois Hzn 99 voor f 10.275. Eêngezinswoonhuis aan Singel 158. ko per de heer M. J. Francissen voor f 7800. Dubbel woonhuis aan de Badhuissstr 62 koper de heer Joh. Loois Hzn. 99. voor f 7325. Eêngezinswoonhuis aan Prinsenstr. 24, koper de heer P. van de Ketterij, voor f 1550. Een perceel bouwgrond aan de Clijver- straat met de daarop staande restanten, koper d'e heer M. C. Witlox c.s. voor 300. Perceel bouwgrond aan de Molenstraat, koper de gemeente Vlissingen voor f 625. Middelburg FEESTAVOND NED. POLITIEBOND. Dinsdagavond werd in het Ned. Kof fiehuis te Middelburg een feestavond gehouden van de Ned. Politiebond, afd. Walcheren (Rijkspolitie) en afd. Middelburg (gemeente-politie)Er werd een aantrekkelijk programma uitgevoerd. Na zang door de heer A. C. Maquelin uit Vlissingen, werd een schets opgevoerd, getiteld: „Denk aan mijn zenuwen", waaraan medewerkten mevr. M. Net-Groenenberg, mevr. J. P. Smolders-Helmendag en de heren J. van Almkerk, A. Maquelin en P. Suur- land. Na de pauze werd door het caba ret-gezelschap „Lachende komedian ten" uit Koudekerke de cabaret-revue ,Kom mee, 't is feest" ten tonele ge bracht, die veel succes oogstte. De avond werd bijgewoond door burgemeester, mr. dr. N. Bolkéstéin en echtgenote, majoor W. H. van Bal- legoyen de Jong, commandant der Rijkspolitie in Zeeland en de commis saris van politie te Middelburg, de heer M. A. Reneman en echtgenote en vertegenwoordigers van de R.K. en Chr. Politiebonden. VERLICHTING VAN FIETSPAD. Nadat men hiertoe op het grondge bied van Middelburg reeds eerder was overgegaan, is thans langs de Nieuwe Vlissingseweg in de gemeente Souburg een begin gemaakt met de plaatsing van 25 lichtmasten, zodat binnenkort op het gehele traject Middelburg— West-Souburg het rijwielpad (de z.g. ventweg) en het trottoir goed verlicht RAAD SEROOSKERKE Naar een t.b.c.-vrije rundveestape! Besmette bedrijven op Oost Zuid- Beveiand vóór 1 November vrij De Kring Oost Zuid Bcveland van de Stichting „Provinciale Gezond heidsdienst voor Dieren ln Zeeland", die in het kader van het vijfjaren plan eerst per 1 November 1954 zijn rundveebedrijven tbc-vrp moet heb ben, nam in de Dinsdagmiddag in „De Prins van Oranje" gehouden vergadering het principe-besluit, de nog resterende 66 besmette bedrijven reeds per 1 November van het vol gend jaar geheel vrij te maken. Er zal thans nog overleg gepleegd wor den met de landbouworganisaties, waarna getracht zal worden de mi nisteriële goedkeuring op dit gewij zigde plan te verkrijgen. RAAD VROUWENPOLDER Nog geen riolering op het zomerwonin gterrein De raad van Vrouwenpolder kwaiji in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester A. de Kam. Deze sprak woorden van dank voor de hartelijke ontvangst, die hem als nieuwe burgemeester ten deel was gevallen. Spreker was verheugd, dat de heer J. Janse weer ter verga dering aanwezig kon zijn en wenste hem een spoedig algeheel herstel toe. De aankoop van het zomerwoningter rein is thans geregeld. Hiermede was een bedrag gemoeid van f 15.570. Over de beplanting, de aanleg van wegen en riolering, benevens het aanbrengen van een bezinkingsinstallatie op het zomerwoningterrein werd uitvoerig van gedachten gewisseld. Besloten werd om een en ander nog eens nader te bezien en om zo moge lijk de werkzaamheden te splitsen. Aan de heer W. N. van Liere werd eervol ontslag verleend als ambte naar van de burgerlijke stand, waar na burgemeester De Kam als zodanig werd benoemd. Uitvoerig werd gesproken over een verzoek van het bestuur der Chr. Na tionale school te Gapinge om finan ciële medewerking bij de aanschaffing van gymnastiekmiddelen. Ook de school te Vrouwenpolder deed 'n der gelijk verzoek. Uiteindelijk werd be sloten om aan Gapinge f 498.70 en aan Vrouwenpolder f350 beschikbaar te stellen. De heer J. Boogaard te Aag- tekerke werd tot gemeente-ontvanger benoemd. Voorts werd gesproken over medewerking aan het z.g. Wegschap Walcheren, waartoe tenslotte werd be sloten omdat dit een algemeen belang werd geacht. Het uitbreidingsplan', werd gewijzigd in verband met de plannen tot bouw van een burgemees- terswoning. Bij de rondvraag werd gesproken over de rooilijn van een nieuwe wo ning. de riolering en verbetering van de Strandweg, welke onderwerpen ter sprake werden gebracht door de he ren S. Maas en Anth. Sturm. De heer G. Vos wees op het slechte onderhoud van de woningwetwonin gen te Gapinge en informeerde naar de mogelijkheid een lijkkoets of rij dende baar aan te schaffen. Nadat de heer Janse in dit verband over een begravingstoestel had gesproken, vroeg de heer Maas waarom de verbetering der dijken steeds verdaagd wordt. De burgemeester zegde op alle punten onderzoek toe. Woningbouw door particulier De raad van Serooskerke (W.) ver gaderde onder voorzitterschap van burgemeester P. Dregmans. Na behan deling van enkele ingekomen stukken besloot de raad op voorstel van B. en W. om deel te nemen aan de waar- borgregeling der fraude-risico-ondér- neming van gemeenten, tot een bedrag van f9000 over de periode van 1 Jan. 1953 tot 1 Januari 1956. Aan een in woner uit de gemeente werd bouw volume toegewezen voor de bouw van twee woningen. Na advies van B. en W. werd een wijziging van hèt uit breidingsplan goedgekeurd.' De raad was van oordeel, dat in eerste instan tie niet door B. en W. dient te worden beslist over het al dan niet toetreden tot het Wegschap Walcheren, maar dat deze bevoegdheid aan de raad moet worden overgelaten. De raad ging tenslotte accoord met de redactie van het bezwaarschrift, dat over deze kwestie door B. en W. aan Ged. Sta ten van Zeeland werd gericht. On danks bezwaren van financiële aard, kon de raad zich met de doelstelling van het wegschap verenigen. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „Kikvorsmannen", (14 j.), 7 en 9 uur; Luxor: „Ik zoek het gevaar", (18 j.)\ 8 uur; Lutherse kerk: Evangelisatielezing, 8 uur. Morgen Alhambra: „Alles draait om Eva". (18 j.); Luxor: Als vandaag, 8 uur; Stadhuis Raadsvergadering, 7.45 uur. MIDDELBURG. Vandaag. Kunstmuseum: „Start", tentoonstelling van jongere Neder landse schilders, 1012.30 en 25 u.; SchuttershofNatuurkundig gezel schap, lezing door ür. M. Brongers- ma—Sanders, 8 uur; Concert- en Ge hoorzaal: Oratorium „Samson", 8 Van Benthem en Jutting: Tentoon stelling Opvoeding en onderwijs (ook morgen); Electro: Ik zoek het ge vaar, 7 en 9.15 uur; Schouwburg Louisse—Lotte, 8 uur. Morgen Kunstmuseum: Tentoonstel ling „Start", 10—12.30. 2—5 en 7—9 uur; rondleiding door de heer J. L. Mulder, 8 uur: Electro: De rode aarde, 7 en 9.15 uur. Van onze adverteerders. OPENING ZAAK C. MOERMAN Op de hoek PapagaaistraatLange Vorststraat te Goes heeft de heer C. Moerman Dinsdag een nieuwe zaak in serviezen, glaswerk e.d. geopend. In snel tempo is het bestaande hoek huis tot een fraai pand omgetoverd, dat voor deze Goesse winkelstraten een grote aanwinst genoemd mag worden. Bijzonder geslaagd zijn de modern ingerichte etalages, terwijl in de verkoopruimte is gebroken met de oude opvattingen van «onkel- inrichting. De gehele winkel is één grote showroom geworden, waarin de diverse artikelen op smaakvolle wijze tentoongesteld kunnen worden. Bijzondere aandacht trekt ook de verlichting van etalages zowel als winkelruimte. BOKSEN DOS-LEDEN NAAR ROTTERDAM. Morgen zullen vier leden van de Vlissingse boksclub DOS deelnemen aan de bokswedstrijden in Rotterdam- Zuid. Het zijn H. Dili, M. Riteco, D. Cracau en H. Nieuwp°°rt- Gezin overvallen op brug te Lier In het gehucht Anderstad nabij Lier in België is door drie onbeken den een overval gepleegd, die aan de 29-jarige echtgenote van de heer C. Vercammen, chauffeur op de bus dienst LierMechelcn. het leven heeft gekost. Toen de heer Vercammen met zijn vrouw en twee dochtertjes van lij en 5 jaar na zijn wekelijks bezoek aan de hoeve van zijn schoonouders per fiets naar huis terugkeerde, werd het gezin bij een brugje zon der leuning over een ondiepe sloot, door drie aanranders met fiets en al in het water geduwd. Na deze laffe overval namen de aanvallers de vlucht. Familieleden op de hoeve, werden door de verschrikte man na een verwarde vlucht gewaarschuwd. Zowel de vrouw als de beide doch tertjes werden toen uit het water ge haald. Toepassen van kunstmatige ademhaling mocht voor di vrouw echter niet meer baten, de levens geesten waren reeds geweken. Door het toeval werd het oudste dochter tje van de verdrinkingsdood gered. De fiets, waarop het kind in een stoeltje zat, bleef rechtop in de mod der staan, zodat het meisje met het hoofd boven water bleef. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in, maar staat voor een moeilijke taak. De man is zeer vaag in zijn verkla ringen en het enige wat houvast biedt is een uitspraak van het 5-jarige dochtertje Frieda, dat de aanvallers als „Zwarte Piet" betitelde. Verhoging van melkprijs gevraagd De Stichting voor de Landbouw heeft een brief gericht aan de leden van de Tweede Kamer over de verho ging van de consumptiemelkpi Welke prijs de stichting vraagt fi< zij evenwel niet aan de Kamerleden medegedeeld zolang er nog bespre kingen met de ministeries gaande zijn. De Stichting betoogt, dat de moei lijkheden voor de consumptiemelk- voorziening zijn toegenomen door dat sedert 1938 het melkverbruik per hoofd steeg met 50 en door het handhaven van de consumptieprijs op het niveau van 1945. De huidige melkprijs ligt beduidend beneden de marktwaarde. Het gevolg is, dat door een uitkering uit het Landbouwegalisatiefonds, door de subsidieverlening op de melk en door een bijdrage uit het Zuivelfonds on geveer 150 millioen gulden per jaar op de consumptiemelkvoorziening wordt toegelegd. De Stichting heeft er speciaal be zwaar tegen geopperd, dat er con- sumptiemelk is, die verplicht tegen ene lage prijs geleverd moet worden en daarnaast „vrije" melk ten behoe ve van de zuivelindustrie, waarvoor vrije prijsvorming bestaat. Men wil nu de-maximum-consu mentenprijs opgeheven zien, maar om de prijsverhoging niet al te drastisch te maken wil men toch uit het Land bouwegalisatiefonds en het Zuivel fonds voorlopig nog enige subsidie blijven putten. Kinderbijslag voor kleine zelfstandigen De Tweede Kamer keurde Dinsdag middag de Noodwet Kinderbijslag kleine zelfstandigen goe.d, nadat door een amendement-Schilthuis (P.v.d.A.) de inkomensgrens was verhoogd van f2400 tot f2800. Een „zware jongen!" Op het eiland St. Eustatius (An tillen) is een jongen van 16 pond ge boren. Een „zware" jongen ATHLETIEK Harting heeft thans geen interesse voor athletiek Moreel kreeg in Helsinki een geduchte knauw In een interview met een verslag gever van „Het Nieuws van de Dag" .ïeeft Hans Harting medegedeeld, dat hij zijn liefhebberij voor athletiek een beetje is kwijtgeraakt. Hij traint nog wel'met A AC in de bossen van Laren, maar hij kan daar ook weinig interesse meer voor opbrengen. Harting, die nog steeds onder dok tersbehandeling is wegens de ze nuwontsteking in de rug, haalde ook zijn uitkomen op de Olympische Spe- in Helsinki nog eens op. „Ik heb daar in Finland en later ook hier nog hee! wat meegemaakt! Of gelooft u misschien, dat het prettig is om tij dens de Olympische Spelen te moeten starten, terwijl 2 vooraanstaande of ficials van de K.N-A.U. op de avond voor de wedstrijd op je kamer zo'n hevige ruzie krijgen, dat het uit draait op een stevige Vechtpartij... Dat is funest voor de concentratie en de rust als wedstrijdathleet", al dus Harting die naar hij zeide. be slist weer intensief gaat trainen, als hij er weer liefhebberij in krijgt. Het volgend jaar wil hij het op de 5000 meter gaan proberen. Hij verwachte zelf het eerste jaar geen grote suc cessen, want hij zal eerst wat aan die voor hem vreemde afstand moeten wennen. Nieuws in een Noiedop 9 in Peoria, sn Illinois (U.S.A.) zijn ze ven negerkinderen van tien maanden tot acht jaar bij een brand omgekomen. Hun ouders waren boodschappen gaan doen. 9 De Koninklijke Rotterdamsche Lloyd heeft dézer dagen een motorvrachtschip van ruim 10.500 ton. besteld bij de Ho- waldts Werke a. g. te Hamburg 9 Het Britse tankschip „Brazene". dat vorige week in het middelpunt van de belangstelling stond, omdat de aange monsterde Britse bemanning weigerde aan boord te gaan, is met een Neder landse bemanning vertrokken. 9 Te Amsterdam is op 83-jarige leeftijd overleden de heer J. Leonard Lang Sr. Hij was mede-oprichter van ae R.A.l. en van I October 1897 tot 7 Februari 1946 onafgebroken voorzitter van het bestuur. 9 Een West-Duitse regeringsfunctionaris heeft Dinsdag te Bonn medegedeeld, dat zijn regering heeft voorgesteld dr. Her mann Kalzenberger tot ambassadeur te Den I-Iaag te benoemen. De 61_jarige ka tholieke dr. Katzenberger is thans ge zant te Dublin. 9 Een 32-jarige vrouw te Amsterdam, die optrad als bemiddelaarster bij het verkrijgen van een woning en daarbij hoge prijzen vroeg, omdat zij „in con tact stond met een minder betrouwbare ambtenaar van het huisvestingsbureau", is wegens oplichting gearresteerd. Zij had haar slachtoffers in totaal ongeveer drieduizend gulden afhandig gemaakt. 9 De politlte te Heemstede heeft een jongeman aangehouden die een dreig brief schreef aan een Heenisteedse win kelier. De winkelier moest een bedrag van f60 deponeren in een poortje tussen twee huizen. Als aan dit bevel niet werd voldaan, zouden zijn ruiten worden stuk gegooid en goederen uit de etalage wor den gestolen. De politie vond de schul dige in het poortje. DAMMEN Piet Roozenburg speelt remise tegen Saietnik Het tournooi om het wereldkam pioenschap dammen werd te Heerlen voortgezet met de partijen uit de ze vende ronde. Dc uitslagen waren: Saietnik, Italië P. Roozenburg, Nederland J1: Ver- leene, België—Gedance. Zwitserland 0—2; Van Dijk, Nederland—Dcslau- riers. Canada 1—1: Dagenais, Canada Huisman, Nederland 11; Bonnard. Frankrijk—King. China 2—0: Post, Noord-AfrikaFankhauser. Frank rijk 1—1; Verpoest. België—De Dcs- callar. Noord-Afrika 20. Bizot, Ne derland—Fanclli, Italië 2—0; Forclaz. Zwitserland—P. Roozenburg. Neder land 11. WIELRENNEN Nolten tiende in vierde etappe Ronde van Zuid-ltalië De vierde etapne van de Ronde van Zuid-Italië is "gewonnen door de Fransman Guegau, die over de 207 km 6 uur 43 min. 39 sec. deed. Onze landgenoten Nolten, Maenen en Joris werden respectievelijk elfde, twaalfde en dertiende. De vries en Gelissen eindigden op de 22e en 23e plaats. In het algemeen klassement leidt Coppi. De klassering van de Neder landers is: 36. Maenen; 38. Gelissen; 44. Nolten: 45. Jöris; 46. De Vries. DE ZESDAAGSE TE BRUSSEL. Dinsdagavond laat luidde de stand in de Brusselse zesdaagse: 1. Glorieux Depauw. België. 2165 pnt.; 2. Bru- neel—Acou. België, 1990 pnt: 3. Gil len—Senfftleben, Luxemb.-Frankr.. 1725 pnt.; 4. Van Steenbergen—Ockers. België, 1620 pnt.; 5. Schulte—Van Vliet, Nederland, 1455 pnt.: 6. Carrara Forlini. Frankrijk, 1010 pnt; Op één ronde: 8. Impanis—Thyssen, België. 1625 pnt.; 9. DerksenPeters, Nederland, 1070 pnt. Alle overige koppels hadden twee of meer ronden achterstand. ZWEMMEN Conflict tussen Geertje Wielema en trainer Stender ZIJ VERLAAT „DE ROBBEN". Tussen de zwemkampioene Geertje Wielema en haar trainer. Jan Stendcr, is het thans tot een volkomen breuk gekomen. Dit heeft tot gevolg, dat Geertje de zwemvereniging „De Rob ben" heeft verlaten en volgens „De Telegraaf" binnen afzienbare tijd voor de Hilversumse zwemclub H.Z. C. zal uitkomen. De moeilijkheden in de verhouding tussen Jan Stender en Geertje Wielema, dateren niet van de laatste dagen. De ouders van het zwemstertje, die lange tijd hebben getracht het dreigend conflict te ver mijden, hebben thans de knoop door gehakt. De K.N.Z.B. zal nu op korte termijn moeten beslissen over de overschrijvingsaanvrage van Geertje en Emmy Wielema. Voor ,43e Rob ben" betekent het heengaan van Geer tje een gevoelig verlies, voor de H.Z. C., die deze maand haar 20-jarig be staan viert, is het een bijzonder ju bileumgeschenk. FILMS IN ZEELAND Misdaad, psychologie en humor Een combinatie van misdaad en psychologie biedt de Amerikaanse thriller Het duister verleden (The dark past), welke door het Luxor- theater te Vlissingen op het pro gramma is genomen. Een psychiater, die door een ontsnapte moordenaar gevangen wordt, gehouden, slaagt er in diens zieleleven te ontrafelen. Hoe hij dat doet, laat de film op volko men verantwoorde wijze zien. William Holden, Lee J. Cobb als de psychiater en Nina Foch speelden de hoofdrollen in dit welgeslaagde Amerikaanse filmwerk. Een samenvoeging van lisdaad en humor krijgt men voor gezet in Electro te Middelburg, waar Franchöt Tone, die wij werkelijk te weinig op het doek krijgen te zien, als privé-detective in Ik zoek liet ge vaar het verleden van een bruidje uitpluist. Hij komt daardoor in con tact met vijf beeldschone dames en met ettelijke moorden. Janet Blair, Janis Cartes. Adele Jergens, Lynn Merrick en Glenda Farrell brachten de vrouwelijke charme op het cellu loid. VAN "TOT WIN. IJPE" De collecte voor net Prot. Interkerke lijk Thuisfront heeft in IVilhelminadorp f35,75 opgebracht. De opbrengst van de collecte „October- maandZeeuwse maand" tc 's-Graven- polder beliep f 126,50 of 9,3 cent per in woner. De in Kapelle gehouden collecte ten bate van het Erefonds voor oud-verpleeg sters heeft f 775.85 opgebracht. De collecte voor het PJ.T. bracht te Biggekerke een bedrag van 61.88 op. In het „Scheldekwarüer" te Vlissingen werd een biljartwedstrijd gespeeld tus- den öe biljartclub van d'e N.V. Kon. Mij „De Schelde" en „Onder Ons" uit Schoondijke. De Schoondijkenaren wer den met 1610 geklopt. Bijna 13 cent per inwoner bracht de „Zeeuwse collecte" te Wissekerke op, n.l. in totaal 460.85. VEEMARKT BOTTERDAM. 10 Nov. Op de Rotterdamse veemarkt werden aangevoerd in totaal 1734 dieren, waaronder 1260 vette koeien en 474 var kens. Prijzen per kg.: vette koeien 2.65 —2.80. 2.45—2.60. 2.00—2.15- varkens lev gew. 205, 200. 190. De aanvoer van vette koeien was ruim met kalme handel en de prijzen iets lager dan vorige week Dinsdag. En kele prima's boven notering. De aanvoer van varkens was iets gro ter, kalme handel en dalende prijzen. Lichte varkens beneden notering. VEILING KRABBENDIJKE. 11 Nov. Exportveiling: Jonathan A 25.10. Idem I grof 18,60. Idem I fijn 12. Glorie van Holland kroet 4,60. Idem fabr. 8,20 30. Goudreinette AAA 31. Idem AA 24,80. Idem A 17.20. Idem BC 12,90. Idem I grof 15.60. Idem I fijn 9,60. Idem H 5,50. Idem fabr. 5.20. Cox Orange Pip pin AAA 45,20. la'em AA 44,70. Idem A 42.10. Idem BC 30. Idem I grof 42,10. Idem I fijn 30. Comtesse de Paris I grof 14—15.10. Idem I fijn 9,60—10,30. Idem H 4,20. Beurré Alex. Lucas I grof 43.20. Idem I fijn 33.20. Gewone veiling: Jonathan 4—14,90. Win ston 3,404.40. Goudreinette 5—9,30. Cox Orange Pippin 336. Lambert Calville 4—10. Sterappel 4—11. Golden Delicious 316. Glorie van Holland 1015. Com tesse de Paris 38. Beurré Alex. Lucas 622. Beurré Durondeau 35. St Remy 5—10. EIERVEILING GOES. 11 Nov. Prijs voor verse kippeneieren f3,13 per kg. Voor vtiilschalige en ge wassen eieren wordt 2 cent per stuk minder uitbetaald. Bericht van handelaren: kipeieren 16'/-ï cent; poelje-eieren 12 cent; eendeieren 10 cent; kalkoeneieren 20 cent; ganseieren 25 cent. Advertentie. 'Uauwc hoest Die krampachtige hoest laat U geen rust. Spaar Uw longen, neem de slijmoplossende AKKER'S werelds besle hoestsiroop VEILING GOES. 11 Nov. Exportveiling: Cox Orange Pip pin AAA 4647,80. Idem AA 43,10. Idem A 42,80—47.20. Idem BC 36.60. Idem I grof 41—45.70. Idem I 33.50—34,40. Idem H 6—8. Goudreinette AAA 26—27.30. Idem AA 23. Idem A 19—19,40. Idem BC 15.60 —15.20. Idem I grof 16.50—17.70. Idem I 13.20. Idem H 6. Sterappel A 30. Idem BC 17. Idem I grof 14.60. Idem I 14.40 Idem n 3—3.40. Jonathan AA 28,1030,30. Idem A 29—29,30. Idem BC 26.40—27,10. Idem I grof 22.80—23.20. Idem I 18.40— 19.30. Idem II 7. Glorie van Holland I grof 14. Idem I 11. Idem II 6. Zure Belle fleur 1 grof 11. Idem 1 10,20. Idem II 5,10. Idem A 13.30. Idem BC 11.40. Lax- ton Superbe A 31. Idem BC 30. Idem I grof 19. Idem I 17. Idem II 6. Golden Delicious A 28. Idem I grof 24. Idem I 18. Idem H 7. Doyenne du Cornice BC 51. Idem 1 grof 47. Zwijaarechtse Wijnpeer A 9. Idem BC 5,50. Idem I grof 7. Idem 1 5.30. Idem n 3. Comtesse de Paris AAA 30. Idem A 19,90—30. Idem BC 10,85—23. Idem I grof 15.40—16.50. Idem I 8.10- 17,40. Idem II 5,40. Beurré Alex. Lucas A 17. Idem I grof 15. Idem I 13. Idem H 8.50. St. Remy I grof 1250. Idem I 13. Idem n 5,70. Gieser Wildeman I grof 26. Idem I 19. Idem H 3.50850. Ponds- peren I grof 10. Idem I 11.80. Idem II 6. Kleiperen I grof 15. Idem I 10. Verpakt fruit: Goudreinette AAA 28. Idem AA 24. Idem A 22—25. Cox Orange Pippin AA 48—52. Idem A 48. Idem I 40—48. Jonathan AAA 3136. Idem AA 33—35. Idem A 34. Comtesse ae Paris AAA 30—33. Idem AA 30. Idem A 30. Kleine veiling: Cox Orange Pippin 12 34. Glorie van Holland 518. Laxton Su perbe 5—9. Goudreinette 518. Jonathan 3—16. Zure Bellefleur 3—7. Golden Deli cious 615. Sterappel 36. Comtesse de Paris 33. Doyenne gu Cornice 1939. Beurré Alex. Lucas 7—12. Pondsperen 3—8. St. Remy 4—10. Gieser Wildeman 7 —20. Kleiperen 312. Zoete Ermgaard 6 —24. Druiven 86—1,09. VISMIJN TE BRESKENS. 11 Nov. Aangevoerd: 2058 kg. export garnalen 1.041.69. 55 kg. schar 59—75. 2 kg. bot 63. 52 kg. wijting 53—59. 1 kg. tong (middel) 2,52. VISMI-JN TE VEERE. 11 Nov. Aangevoerd: 1865 kg. export garnalen 1.17—1,42. 102 kg. handels gar nalen 65. 29 kg. schar 6772. 9 kg. wij ting 56. 63 kg. ongesorteerde vis 47—74. 30 kg. wulken 80—1,04. KERKNIEUWS GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Den Haag: D. L. Aangeenbrug te Terneuzen. Bedankt voor Krabbendijke: J. D. Bel te Borssele. Bedankt voor 's-Gravenhage: D. L. Aangeenbrug te Terneuzen. Officiële publicaties OPKOMST DIENSTPLICHTIGEN VOOR EERSTE OEFENING. Ten behoeve van de dienstplichtigen, die op 13 November 1952 voor eerste oefening onder de wapenen moeten ko men, is de volgende extra trein Inge legd: trein nr. 11546. Groningen v. 3.46, Assen v. 9.11, Beilen v. 9.26. Hoogevcen v. 9.40 Meppel a. 9.57. Leeuwarden v. 8.50, Akkrum v. 9.03, Heerenveen v. 951. Wol- vega v. 955. Steenwijk v. 9.49. Meppel a. 10.02. Treinen combineren: Meppel v. 1057. Zwolle v. 10.35, Wczcp v. 10.49, Amersfoort a. 11.32. Met deze trein moe ten reizen de dienstplichtigen, die ln één der bovengenoemde plaatsen wonen of via deze plaatsen moeten reizen. Dc laatstea dienen zo tijdig van huls te gaan. dat ze deze trein kunnen halen. De dienstplichtigen, niet woonachtig in cén der genoemde plaatsen, dienen tc reizen met de eerste reisgelegenheid na 7.00 uur met openbare vervoermiddelen van de normale dienstregeling. Hetzelfde geldt voor hen. die naar een niet bovenge noemde bestemming moeten reizen. Nagekomen advertentie. Heden overleed plot seling mijn geliefde Broeder MATTHEÜS LEENHOUTS in de gezegende leef tijd van ruim 84 jaar. Uit aller naam: WILLEM LEENHOUTS. Biervliet, 10 November 1952. De teraardebestelling zal plaats hebben op Donderdag 13 Novem ber a.s. de3 namiddags 3 uur op de algemene begraafplaats te Bier vliet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 5