PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Discussies in Tweede Kamer over remene defensiebeleid het alg< Bevolkingsonderzoek t.b.c.-gevallen aan bracht 203 het licht BILT Kantlijn D VOORSTEL VAN WYSJINSKY DOOR EDEN AFGEWEZEN 195e Jaargang-No. 267 Dagblad uitgave van de firma ProvinciaJe Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer, Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintijn. PI. verv. W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct. per week, f 5.45 p. kw., fr. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESSE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 12 Nov. '52 ADVERTENTIEPRIJS 22 mm. Minimum p. aaVcrtcnt pe Ing. medcdclin Kleine advert® ■iemaal tanel. max. 8 regels* Iedere regel meer 20 cent. .Brieven of adres Bureau van dit Blad1' 25 cent meer. Giro nr. 353300 P.Z.C., Middelburg. 1(50. te lef. 26. Bur. Vlissingen Walstr. 58—60. telef. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). Middelburg, Markt 51. telef. 3841. Goes. Lange Vorststraat 63. telef. 2475 (b.g.g. 2228). Oostburg. Finlandstraat 2. telef. 16. Terneuzen. Brouwerijstr. 2. Zierikzec. N'. Bom STAATSSECRETARIS VOOR DE LUCHTMACHT NODIG Opname van West-Duitsland in E.D.G. bepleit Dinsdagmiddag heeft de Tweede Kamer een begin gemaakt met de be schouwingen over de begrotingen van Oorlog en Marine. Het algemene defensiebeleid, de samenwerking in de Noord-Atlantische Verdragsorgani- satie, de positie van de opperbevelhebber, de aanvullende taak van de Europese Defensie Gemeenschap, de inschakeling van West-Duitsland, alsmede tal van andere kwesties werden besproken. De heer Fens (K.V.P.) begon met zijn bezorgdheid voor onze defensie le uiten. De gang van zaken in het NAVO-verband had hem verontrust. De gelijkberechtigdheid van Ne derland moet onvoorwaardelijk vast staan. Inzake de jongste wijzigingen in onze defensieopbouw vroeg de heer Fens zich af, of Nederland uit sluitend in overleg met de opperbe velhebber der Atlantische strijd krachten kan afwijken van de in NAVO-verband gemaakte afspraken. Spr. was het met de minister eens, Minister Suurhoff heeft aan de Tweede Kamer een Emigra tienota toegezonden en deze bevat voor al diegenen, die lust heb ben zich in het buitenland een nieu we toekomst op te bouwen, buiten gewoon verheugend nieuws. Was het tot dusver zó, dat wie emigreer de de grootste moeite had om zijn bezittingen mee te nemen naar zijn nieuwe land, zo hij daar al in slaag de, voortaan zal aan geld 15.000 en aan geld en goederen in totaal voor 29.000 mogen worden mee genomen. Er zit hierin iets billijks, zoals in de tot dusver geldende regeling veel onbillijks school. De regering worstelt met het overbevolkingspro- taleem, zij moedigt de emigratie aan, wie emigferen wil en de reiskosten. niet kan betalen, kan in vele geval len rekenen op een zeer aanzienlijke regeringsbijdrage in deze kosten. Wie echter zijn eigendommen mee wilde nemen, stiet daarbij op een verbod. Neen, zei de regering, laat die maar hier...... Wij vermoeden zo, dat de nieuwe regeling de animo voor emigratie onder de redelijk met aardse goede ren bedeelden niet onaanzienlijk zal doen toenemen. Immers: wie tot dusver bleef, omdat hij elders niet op de onderste sport van de ladder opnieuw wilde beginnen, kan thans onder heel wat betere voorwaarden vertrekken. De laatste tijd meende men te kunnen constateren, dat er minder enthousiasme voor emigratie ont stond. De kans is niet denkbeeldig, dat het beeld nu zal veranderen. e zee heeft danig huis gehou den aan de Nederlandse kust. In Westkapelle weet men ervan mee te praten en dc Polder Walche ren zal, naar verluidt, zelfs in bi- zondere vergadering bijeen komen om de problemen, door de storm- strop ontstaan, aan een bespreking te onderwerpen. Groter nog is evenwel de strop voor Rotterdam en onze machtigste oliehaven Pernis. In totaal schat men daar de schade op niet minder dan f 10 millioen. De „Faustus", eer ste slachtoffer van het onheil, was inclusief de waarde van de lading 4 millioen waard. Zes millioen beloopt de schade voor Rotterdam en Pernis. En daar komen dan nog bij de anderhalf millioen gulden schade aan dc Noorderpier in Hoek van Holland. Wie zal dat betalen? Wie zal aan Rotterdam zijn verlies vergoeden, aan Pemis, dat op halve kracht moet werken, aan de Rijnrederijen, die him schepen naar elders moeten dirigeren, aan de bedrijven, die eensklaps practisch niets meer te doen hebben, nu in Rotterdam de gro te scheepvaart uitblijft. Het antwoord kan kort zijn. De schade komt voor rekening van de rederij van de „Faustus". Het wrak is al in beslag genomen, maar het zal wel als schroot uit het water komen. De verzekeringsmaatschap pijen zullen schip en lading vergoe den. Ook de eigenaar van de lading zal aan de schade mee moeten be talen. Edochvolgens het wet boek van koophandel zal in verband met de laadruimte van de „Faustus" ten hoogste driekwart millioen ge claimd kunnen worden. Veel zal er dus van de totaalscha- de niet terecht komen en er zal wel jaren lang om geprocedeerd moeten worden. De waag is trouwens of de rederij goed is voor de totaalscha- de. Er is ook nog een kansje, dat de rederij de dans ontspringt. Namelijk als zij er in slaagt aan te tonen, dat dé schade ontstaan is buiten haar schuld. Wat zal de rechter zeggen, gezien de hevigheid van de orkaan, als de eigenaren van de „Faustus" zich beroepen op overmacht? De automobilisten rijden te snel! Een verkeerscontrole in Haar lem heeft het weer eens uitge wezen. Het moge dan waar zijn, dat de meeste ongelukken niet aan de bestuurders van auto's mogen wor den geweten, maar ten laste komen van onverantwoordelijke wielrijders, bromfietsers en wandelaars, dit dat de diensttijd bepaald moet blijven op 20 maanden. Tenslotte besprak de K.V.P.-afge- vaardigde de verdediging van Suri name. De heer Vorririk (P.v.d.A.j wees er met klem op dat, gezien het de monische karakter van deze tijd, niet alleen aandacht moet worden be steed aan de materiële uitrusting van de Nederlandse soldaat, maar ook en vooral aan de geestelijke en ideologische aspecten van de huidi ge defensie-inspanning. Het Europese defensie-verdrag moet zijns inziens een aanvullend karakter dragen; ten opzichte van de NAVO heeft de E.D.G. slechts een dienende taak. De heer Vorrink bepleitte met kracht de opneming van West-Duitsland in het Atlanti sche en West-Europese verdedigings stelsel. Het verdrag voor de E.D.G. moet zijns inziens dan ook zo spoedig mogelijk, zij het na grondige behan deling, worden bekrachtigd. HET NEDERLANDSE BRU GGEHOOFD Het behoud van het Nederlandse bruggehoofd oordeelde spr. van grote betekenis voor de verdediging van Europa. De heer Vorrink sprak de hoop uit, dat er eindelijk een legerplan zal komen, dat ook door „Shape" wordt goedgekeurd. Zeer teleurgesteld zeide hij er over te zijn, dat niet overgegaan wordt tot instelling van een staats secretariaat voor de luchtmacht. Hij drong er op aan zoveel mogelijk de voorstellen te verwezenlijken, die gedaan zijn door een internationale commissie met.het oog op.de mili taire vliegtuigongelukken. De P.v.d.A.-afgevaardigde meen de, dat ook de Bescherming Burger bevolking onder de minister van Oorlog behoort te ressorteren. Mocht de financiële druk te zwaar worden, dan zou de regering in navolging van Engeland en België tot wijziging van haar plannen kunnen overgaan. Maar dan in NAVO-verband. Zou minister Staf niet een ver klaring willen afleggen over „de alle perken te buiten gaande" mededelin gen van de B.B.C.-commentator Chester Willmot over de hoedanig heid van de Nederlandse troepen tij dens de oefening „Hold Fast"? De heer Vorrink meende, dat uit niets was gebleken, dat Nederland wei gerachtig is zijn plicht te vervullen. EFFICIENCY De heer Vermeer (Arb.) vroeg waarom niet eerder overgegaan is tot meer moderne methoden van ma- gazijnbeheer. Ook wilde hij een na dere verklaring over het personeels beleid bij de kazernebouw op de Veluwe. Wenselijk zou het zijn, dat dienst plichtigen bij de keuring horen wan neer ze zullen worden opgeroepen. De regeling van de kostwinners vergoeding behoeft vereenvoudiging. Ook de heer Roosjen (A.R.) achtte het opnemen van West-Duitsland in het Europese en Atlantische verdedi gingsstelsel een dwingende noodzaak. De heer Roosjen onderstreepte het be lang van veel en goed kader, daar dit de efficiëncy van ónze strijdkrachten zal doen stijgen. Hij was er overigens niet gerust op, dat dit legerplan het laatste zal zijn. HET VLIEGWAPEN. Luchtmacht-vraagstukken vormden het voornaamste thema van de heer Visch (K.V.P.Na een aantal tech nische vraagstukken te hebben aan gesneden, bepleitte hij met de groot ste klem het benoemen van een staats secretaris voor de luchtmacht. Deze K.V.P.-afgevaardigde beëindigde zijn rede na nog de fraudes, de ongevallen en de vliegdiscipline ter sprake te hebben gebracht met een woord van waardering voor ons jonge vlieger corps. De beraadslagingen over de defen sie-begroting zullen Woensdagmiddag worden voortgezet. Een neger met een baksteen op het hoofd slaan Toelatingseis voor Nazi-partij in New Orleans De politie van New Orleans (Ver. Staten) heeft een vereniging van jon ge nazi's opgerold, die schade toe bracht aan treinen, welke door New Orleans reden. De leden gebruikten het hakenkruis als verenigingsteken en hadden lidmaatschapskaarten, waarop een foto van Hitier afgedrukt stond met in het Duits de zin: „Ik ben een lid van de nazipartij". Om lid te worden moest men eerst op en van een rijdende trein springen, straatlantaarns kapot gooien en een neger met een baksteen op het hoofd slaan. Men had de indruk, dat de groep door volwassenen georgani seerd was. De jonge leider verklaar de tegenover de politie uitdagend „Ik heb inlichtingen, dat Hitier leeft en in Argentinië is. Ik zal daar heen gaan". Nederland heeft een deviezenovervloed Ook goudvoorraad sleeg Het is een zeldzaam geval, dat de goudvoorraad van onze centrale bank toeneemt. Het laatst is dit het geval geweest per 15 September j.l. In de afgelopen week was er echter weel een stijging, zij het een zeer matige, namelijk van circa QVi millioen gulden. Aangezien de netto deviezenreserve, in tegenstelling tot de vorige bank- staat, weer is vermeerderd, en wel met 23 millioen, zijn goud en deviezen samen nu opgelopen tot het recordbe drag van 3553 millioen gulden. Duitsland vormt voedsel reserves voor geval van nood De staatssecretaris bij het West- Duitse ministerie van voedselvoorzie ning heeft bekend gemaakt, dat West- Duitsland speciale voedselreserves voor geval van nood aanlegt. Deze re serves zullen bestaan uit 650.000 ton tarwe, 400.000 ton rogge, 650.000 ton graan voor veevoeder en industrieel gebruik, 25.000 ton vlees, voldoende reuzel om de 48 millioen zielen tellen de bevolking van West-Duitsland ge durende twee a drie maanden te voor zien, en ongeveer 40.000 ton margarine. Kolen- en staalgemeenschap Te Genève is in de vergadering van de landen, die aangesloten zijn bij de algemene overeenkomst voor tarieven en handel (GAT.T.), besloten de zes landen van de Europese kolen- en staalgemeenschap voor hun onder linge handel in kolen en staal vrij te stellen van de internationale ver plichtingen op het gebied van tarie ven enz. De Kolen- en Staalgemeen schap kan nu dus voortgaan met haar interne organisatie, waarvoor de grondslagen in Februari a.s. gereed moeten zijn. Een beeld uit de Zuid-Amerikaanse reis van Z.K.H. Prins Bernhard: tij dens de reis door Vera Cruz bracht de Prins ook een bezoek aan het Ne derlandse s.s. „Eemdijk", waar hem door de bemanning: en de kapitein, C. C. van Beek, een enthousiaste begroeting- werd bereid. De Prins bleef een half uur aan boord van het schip. Tot slot inspecteerde hij de be manning aan dek. TEGEN KOREA-COMMISSIE Commissie van Goede Diensten voor Indiërs ingesteld De speciale politieke comm. der V.N. heeft Dinsdag met 11 stemmen tegen één bij 16 onthoudingen een door de Arabisch-Aziatischc groep ingediende resolutie aangenomen, waarbij een uit drie leden bestaande Commissie van Goede Diensten der Verenigde Naties wordt ingesteld. Deze zal tot taak hebben onderhandelingen voor te bereiden tussen India en Pakistan ener zijds en Zuid-Afrika anderzijds over de kwestie der behandeling van Azia ten, voornamelijk Indiërs, in Zuid-Afrika. De commissie zal ook bijstand moeten verlenen tijdens de onderhandelingen. Het betreft hier de toekomst van 360.000 Aziaten, die thans in Zuid-Afrika wonen. Met 30 tegen 12 stemmen bij 16 onthoudingen nam de commissie het gedeelte der resolutie aan, waarin op Zuid-Afrika een beroep wordt gedaan de uitvoering van de bepalingen dei- wet op de afzonderlijke woongebieden voor de verschillende bevolkingsgroe pen op te schorten, hangende de uit slag der onderhandelingen. AFGEWEZEN. In de assemblée der V.N. heeft Eden Dinsdag het nieuwe Russische Brood wordt duurder Binnen enkele weken zullen de ma ximumprijzen van het volkswittebrood en van het (bruine) kropbrood met één cent per 800 gram worden ver hoogd, terwijl het z.g. luxe wittebrood tenminste drie cent per 800 gram goedkoper kan worden. Deze prysver- sohuiving is een gevolg van de ophef fing der subsidieregeling. De overheid verstrekt op de goed kopere broodsoorten nog steeds een subsidie, waartegenover staat, dat een extra heffing wordt gelegd op de duurdere bloemsoorten, zoals die worden gebruikt voor het z.g. luxe wittebrood, koekjes, enz. Het hierdoor veroorzaakte kunst matige prijsverschil tussen het z.g. volkswittebrood en het ongebuilde tarwebrood enerzijds en het witte brood anderzijds, gaf, naar het mini sterie van landbouw, visserij en voed selvoorziening meedeelt, aanleiding tot knoeierijen, waarbij de subsidie niet aan haar bestemming beant woordt. De regering is daarom genoodzaakt dit systeem te verlaten, waardoor echter de maximumprijzen van het volkswittebrood en van het (bruine) kropbrood dus met één cent per 800 gram worden verhoogd, terwyl het z.g. luxe wittebrood tenminste drie cent per 800 gram in prijs zal kunnen worden verlaagd. De prijs van het ongebuilde tarwebrood behoeft niet te worden gewijzigd. Tenslotte zullen Zeeuwse bloem, patentbloem en im- portbloem, in prijs worden verlaagd. DE GEVOLGEN. De gevolgen van deze prijswijzigin gen, aldus het ministerie, betekenen voor een gezin van vier personen, dat bijvoorbeeld 8 volkswittebroden en twee luxe wittebroden per week ge bruikt, een vermeerdering van de uit gaven voor het volksbrood met f cent, terwijl de uitgaven voor het wit tebrood met 6 cent per week vermin deren. De datum, waarop deze prijswijzigin gen ingaan, zal nog nader worden be paald. voorstel voor de vorming van een Korea-commissie afgewezen. Eerst moet de kwestie van de repatriëring der krijgsgevangenen opgelost zijn. pas daarna kan er een politieke con ferentie komen en eventueel is er dan plaats voor een commissie als door Wysjinsky bedoeld. Wat Duitsland betreft zijn de Wes terse mogendheden bereid tot onder handelen over een vredesverdrag, zo dra er een vrijelijk gekozen Duitse regering is. Voor een spoedig vredes verdrag met Oostenrijk was Eden ge porteerd. Hij drong aan op het voort zetten van de arbeid der ontwape ningscommissie. De V.N. moet zich niet mengen in binnenlandse aangele genheden van de leden-statc-n, zei hij en tenslotte uitte hij de hoop, dat Trygve Lie nog zou willen aanblijven als secretaris-generaal. NOODLOTTIG VOOR DE V.N. Mevrouw Viaya Laksjimi verklaar de, dat een falen om de oorlog in Ko rea te regelen of de kwestie van de rassendiscriminatie in Zuid-Afrika op te lossen, op de duur noodlottig zou zijn voor de V.N. De kwestie van de Chinese verte genwoordiging in de V.N. diende ge regeld te worden overeenkomstig de feitelijke toestand, anders blijven de besprekingen onwezenlijk. RESULTATEN VAN ZEELANDS „EERSTE RONDE" Strijd tegen onwil, misverstand en vooroordeel Bestrijding van de tuberculose als volksziekte is nog 'steeds synoniem met de stryd tegen onwil, misverstand, onkunde en vooroordeel, maar ook met het aankweken van verantwoordelijkheid jegens zichzelf en z\jn naaste. Tijdens het eerste bevolkingsonderzoek in Zeeland de tweede ronde is inmiddels op Tholen begonnen weigerden 9400 mensen hun medewerking te verlenen, hetgeen wil zeggen, dat minstens 20 gevallen van longtuber- culose aan dit onderzoek zijn ontglipt; twintig mensen, die zich hun ziekte niet bewust zijn en als onbekende besmettingsbronnen voor zichzelf en hun omgeving groot gevaar opleveren! neemt niet weg, dat de automobi listen te snel rijden. Drie uur lang controleerde de Haarlemse verkeersbrigade op de rijksstraatweg in Haarlem Noord. Er passeerden 1255 wagens. Drie reden er harder dan 100 km., 28 tussen de negentig en de honderd, 51 tussen de tachtig en de negen tig, 101 tussen de 72 en de tachtig, 196 tussen de 65 en de 72. De rest rydt langzamer dan 65 km. per uur. Maardeze straatweg verkeert in een conditie, die sneller rijden dan 65 a 60 km. per uur levensge vaarlijk maakt. Er wordt dus veel te veel risico genomen. Dat is niet slechts in Haarlem zo. Ook elders. Helaas. Dr. C. R. N. F. van Joost en zyn staf hebben dan ook het onbevre digende gevoel, dat hun opsporings werk niet volledig is geweest en ergens een „lek" vertoont. Men weet, waar het zit, maar stoppen kan men het niet. Overigens is er ook in 1951 véél bereikt. Dat jaar, waarover thans alle gegevens be kend zijn, werden nagenoeg alle Walcherse gemeenten, 17 in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen en 18 op Schouwen-Duiveland, alsmede Sint Philipsland en Oud-Vossemeer be zocht. De opkomst bleef onder de verwachting: vooral door onwillig heid werd het gewenste maximum niet bereikt. De groep der weiger aars was vrij groot, nl. gemiddeld 6 Nu en dan dreigde het werksche ma van het mobiele team wel eens in de war te raken, b.v. door een griepepidemie op Schouwen-Duive land. In enige kleine plaatsen kon het röntgenfoto-apparaat wegens onvoldoende stroomsterkte van het plaatselijk net niet worden aangesloten en belangrijke vertra ging ondervond het onderzoek te Moriaanshoofd tengevolge van op gebroken wegen. Een paard werd toen als trekkracht ingeschakeld. In Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen on dervond men moeilijkheden, doordat 't aantal deelnemers in enkele plaat sen ver beneden de raming bleef en een groot aantal (in Walsoor den zelfs 16 dergenen, die liun bijdrage in de kosten reeds hadden gestort, zonder opgaaf van redenen verstek lieten gaan. In Veere werd het onderzoek buiten het werk schema om op medische indicatie verricht. Het werd een groot succes: 98 van de personen, die ervoor in aanmerking kwamen, namen er aan deel; twee van de 955 deelne mers bleken aan een actieve open longtuberculose te lijden en de langgezochte bronnen te zijn! 59 GEVALLEN VAN AC TIEVE T. B. C. Onder de 84.997 schermbeeldfoto's werden 2204 gevonden met afwijkin gen, die een nader onderzoek nodig maakten, d.i. 2,6 van het totaal. Aan de oproep voor nader onder zoek werd voor 91 gehoor ge geven. Van de nader onderzochte personen bleken 203 aan een vorm r 85.000 „kiekjes" Voor het uitvoeren van het bevolkingsonderzoek in Zee land heeft het „opsporings team" zich in 1951 niet minder dan 188 maal over het water moeten verplaatsen en moest het röntgenfoto-apparaat 95 maal getransporteerd worden. Dit team heeft in het belang van de volksgezondheid 44 we ken gewerkt, met een produc tie van 84.997 schermbeeldfo to's in 10241/3 uur, dat wil zeggen een gemiddelde produc tie van 83 opnamen in het uur. van longtuberculose te lijden, waar voor behandeling of controle nodig was terwijl 59 een actief proces hadden. Zij waren geen van allen eerder op het consultatiebureau be kend. Er werden ook andere (niet- tuberculeuze) longafwykïngen en een groot aantal hartafwijkingen gevon den. Het districtsconsultatiebureau te Middelburg had in 1951 in totaal 206 patiënten, van wie 144 nieuwe bezoekers waren. Elf patiënten (in 1950: 25) overleden, een ongekend laag getal en eind 1951 waren nog ingeschreven als lijders aan actieve t.b.c. 723 personen en hadden 810 gezinnen huisbezoek. Het bureau te Goes noteerde een totaal aantal nieuwe, actieve t.b.c.- gevallen van 167, d.i. 12 op 10.000 inwoners (landelijk cijfer 15). Evenals in 1950 overleden 15 pa tiënten. Eind 1951 bedroeg het aantal lij ders aan actieve t.b.c. 313 (het voor gaande jaar 358) en hadden 348 ge zinnen huisbezoek. Lawines in Zwitserland en Oostenrijk Uit Zwitserland en Oostenrijk wei den de eerste lawines gemeld. Te Fionnay in het Zwitserse kanton Wal lis werd een arbeider door een la wine meegesleurd. Bij Zamserloeh werden vier houthakkers door een lawine ingesloten. Eén van hen baan de zich Dinsdag in vijf uur tijds een weg door de lawine om dc dichtst bijzijnde telefoon te bereiken. Hij v.«orstelde zich door een zeven voet dikke sneeu\vmuur die om de hut lag. ondanks de jvaarschuwing per radio dat zij niet moesten proberen zichzelf uit te graven. De man deelde de politie mede, dat zij genoeg voedsel voor drie dagen hebben en dat zij over een overvloed aan brandstof beschikken. Daarna hing de man de hoorn op om naar de hut terug te keren. Het is niet be kend of hij er in is geslaagd. Scheepvaartverkeer met Rotterdam vrijwel normaal Nu de eerste consternatie na het zinken van de „Faustus" in de mond van de Nieuwe Waterweg voorbij is. hoort men in Hoek van Holland en in Rotterdam de verzuchting, dat alles nog meevalt, tenminste wat betreft het scheepvaartverkeer. Men is er van overtuigd, dat de „Nieuw Amsterdam", die Dinsdag uit Amsterdam is afgevaren, bij haar te rugkeer uit U.S.A. de Nieuwe Water weg kan binnenvaren. Zodra de wind afneemt of naar het Oosten draait zal met het opblazen van het wrak van de „Faustus" wor den begonnea Wijziging premieregeling woningbouw te verwachten In de nota. naar aanleiding van het verslag der commissie van rappor teurs uit de Tweede Kamer over de verruiming van de woningvoorraad, deelt de minister van wederopbouw en volkshuisvesting mede, dat het aantal woningen in uitvoering is ge stegen van 36.220 op 1 Januari 1952 tot ongeveer 53.000 op 1 October 1952 Wat betreft de afremming van de premietoekenning voor de particulie re bouw deelt de minister mede. dat degenen, van wie de aanvraag op 12 Mei 1952 bij de directies van de we deropbouw en de volkshuisvesting in de provinciën aanwezig was. in de loop van dit jaar op een beslissing kunnen rekenen. Het ligt in het voornemen tot wij ziging van de premieregeling wo- ningbouw-1950 over te gaan, maar het is echter niet tc verwachten, dat deze wijziging nog in de Joop van dit jaar van kracht zal worden. Wat betreft de woningwetbouw wordt opgemerkt, dat de bijdragen krachtens de woningwet eerst betaal baar zijn een jaar na het gereedko men van de desbetreffende woningen. DE VERWACHT: AFNEMEND BUIIG. Wisselend bewolkt met voorname lijk in de kustprovincies enkele re gen- of hagelbuien. Overwegend ma tige Noordelijke tot Noord-Westelijke wind. Ongeveer dezelfde temperatuur als gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1