z NIEUWS UIT ZEELAND Sport en wedstrijden MARKTBERICHTEN WISSEL BEVELANDEN ZUID-BEVELAND DINSDAG 11 NOVEMBER 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Goesse kustvaarder gaat proefvaren Voor rekening van Timmerman's Handel en Industrie Mij. N.V. te Goes is onlangs van de scheepswerf van de Comm. Venn. G. J. v. d. Werff's Scheepsbouw te Westerbroek een 399 brt. grote kustvaarder te water ge laten. Het schip dat de naam „Tide" kreeg, werd gedoopt door mej. Ans Timmer man uit Goes. Het wordt aangedreven door een 400 P.K. „Industrie-diesel" Woensdag a.s. zal vanuit elfzijl de officiële proefvaart worden gemaakt, waarna het schip, dat Goes als thuis haven krijgt, direct in de vaart zal worden gebracht. De „Tide" zal voor het vervoer van eigen producten naar het buitenland worden gebruikt, doch tevens aan de wilde vrachtvaart gaan deelnemen. De oesterverzending uit Yerseke in October. In de maand October 1952 werden van Yerseke uit naar de verschillen de afnemers in Nederland 150.076 oesters verzonden tegen 131.820 in October 1951. Naar België verzond men in deze periode 2.501.713 (1.940.412), naar Engeland 54.500 (63.500), naar Duitsland 109.970 (131.370) en naar de overige landen 28.800 (23.165). In totaal werden in October 1952 verzonden 2.845.059 oesters (2.290.267). De cijfers tussen haakjes hebben betrekking op de ver zending in October 1951. Geen Zeeuwse tentoonstelling. Door een betreurenswaardige ach teloosheid by het aanbrengen der correctie In het communiqué van het bestuur van de Tentoonstellingscom missie 1953, is die onduidelijk gewor den. De tekst van de laatste over 2 kolom gezette alinea moet luiden „Nadat de door de stichters geko zen tentoonstellingscommissie enige tijd met het uitwerken van de plan nen bezig was geweest, bleek anders dan aanvankelijk verwacht het vinden van een behoorlijk bruik baar terrein van een voor deze grote demonstratie voldoende oppervlakte onmogelijk, terwijl ook zelfs voor 1954 daarover nog onzekerheid bleet. Nieuwe brandweergarage te Waarde Te Waarde werd in aanwezigheid van B. en W. en tal van belangstel lenden de eerste steen gelegd voor een nieuwe brandweergarage. Burge meester J- C. van Burg sprak hierbij de hoop uit, dat het nieuwe gebouw de onderlinge samenwerking tussen B. en W. en de vrijwillige brandweer zou mogen verstevigen. De aanne mer, de heer M. Kopmels, tevens commandant van de brandweer, dankte de burgemeester voor zijn woorden en hoopte, dat het nieuwe gebouw volledig aan de verwachtin gen zou mogen voldoen. GESLAAGD. Voor het economisch-doctoraal exa men Indologie te Utrecht slaagde de heer Fr. Veldkamp te Middelburg. Goes R.K. MIDDENSTANDSVERENIGING. De R.K- middenstandsvereniging „Hanze" te Goes heeft zich in haar jongste vergadering ten aanzien van de winkelsluiting accoord verklaard met de door de gemeenteraad vastge stelde regeling. Verder beraadslaagde men over de vraag, wat volgend jaar gedaan zou kunnen worden om in Goes weer wat leven in de brouwerij te brengen. Voor het geval dat niet een bloe men- en lichtweek georganiseerd zou •kunnen worden, dacht de voorzitter aan een sportweek, in samenwerking met de Stichting Goesse Sportbelan- gen. Men vond het jammer dat de Zeeuwse tentoonstelling geen door gang zal hebben. Hoewel men in Goes de organisatie wel ter hand zou kun nen nemen, is de tijd echter te kort om dit nog vóór volgend jaar voor elkaar te krijgen. Aan de contact-commissie uit de drie middenstandsverenigingen zal ge vraagd worden een Sint Nicolaas-actie voor te bereiden. In 1953 zal „De Hanze" veertig jaar bestaan, welk feit op enigszins feeste lijke wijze zal worden herdacht. Nadat nog besloten was deze win ter een verkoopcursus te organiseren, behandelde de voorzitter van de R.K. Jonge Middenstand, mr. H. Velu, een aantal middenstandsvraagstukken. WIJKAVOND NED. HERV. GEMEENTE. Maandag werd in „De Prins van Oranje" een goed bezochte wijlca ^nd gehouden van wijk III der Ned. Herv Gemeente te Goes. De wijkpredikant, ds. C. Metselaar, sprak ever de ge nezing op het gebed en wees daarbij op hetgeen de Bijbel zegt ^r ziekte en de plaats, welke het gebe^ daar bij mag innemen. Na een drukke be spreking en pauze volgde de verto ning van een film der Chr vereniging tot verpleging var lijders aan vallen- d ziekte te Heemstede. Deze film werd door de heer S. v. d. Meulen toegelicht. Yerseke RAADSVERGADERING. Op Woensdagavond 12 November a.s. vergadert de raad van de ge meente Yerseke. Agendapunten zijn o.m. de beëdiging van een nieuw raadslid, benoeming van de leden van het Burgerlijk Armbestuur en aan bieding van de gemeentebegroting 1953. KNAAPJE BEKNELD TUSSEN WRINGER. De zesjarige J. B. te Yerseke kwam met zijn arm tussen de wringer van een electrische wasmachine. Het duurde geruime tijd eer men de jon gen uit zijn benarde positie kon be vrijden. Het slachtoffertje moest on der doktersbehandeling worden ge steld. ZILVEREN WETHOUDERSJUBILEUM. Woensdagavond a.s. om 8 uur komt de gemeenteraad van Yerseke in openbare vergadering bijeen. Hierin zal ook aandacht gewijd worden aan het zilveren jubileum van de heer P. de Koejjer Lz. als wethouder van deze gemeente. NOORD-BEVELAND Geersdijk BAZAR Het bestuur van de Kleuterschool te Geersdijk heeft een bazar georga niseerd ten bate van deze school. Ve le goederen zijn daartoe reeds bijeen gebracht. Het ligt in de bedoeling de bazar te houden op Zaterdag 15 No vember. Kamperland LEDENVERGADERING CHR. KLEUTERONDERWIJS. De vereniging voop Christelijk Kleuteronderwijs te Kampei-land ver gaderde onder voorzitterschap van ds. A. J. Radder. In de vacature van wijlen de heer H. de Bruin werd ge kozen de heer J. de Kam. De vereni ging telt thans 264 leden. MUTATIE. De heer M. ter Beek, onderwijzer aan de Nederduits Hervormde school te Kamperland, is met ingang van 1 Februari 1953 benoemd tot onderwij zer aan de Christelijke U.L.O.-school te Fijnaart. RAAD WEMELDINGE Begroting vastgesteld Te Wemeldinge vergaderde de raad onder voorzitterschap van bur gemeester C. N. F. van Sas. Medege deeld werd, dat ongeveer 25 aanvra gen om woningverbetering met pre mie in behandeling zijn en dat 23 aanvragen om een brandstoffenbij- slag waren ingekomen. Burgemeester Van Sas werd benoemd tot afge vaardigde in het bestuur van het Protestants Christelijk Streekzieken huis. Besloten werd tot herverhuring van de gemeente-woningen aan de Bierweg, de Zuidelijke Achterweg en de Verlengde Julianastraat, benevens de voormalige veldwachterswomng en de woning, bewoond door het hoofd der o.l. school, een en ander voor het tijdvak van 1 Januari 1953 tot en met 31 December 1957. Mede gedeeld werd, dat de huurprijs voor de gemeentewoningen aan de Prinses Julianastraat nog niet definitief is vastgesteld. Aangeboden werden de rekening 1951 en de begroting 1953 van het Burgerlijk Armbestuur ter goedkeu ring. Tot leden van de commissies voor het nazien dezer rekeningen en begroting, werden aangewezen de heren de Jonge, Hamelink en Van der Hiele voor de rekeningen en de heer De Jonge, Dekker en Dominicus voor de begroting. Voorts werd behandeld de gemeen tebegroting voor het dienstjaar 1953. Uit het rapport van de commissie van onderzoek bleek, dat er waarde ring bestond voor de wijze, waarop de begroting was samengesteld. Uit voerig was echter gesproken over de kosten voor aanschaffing van een nieuw portret van HM. de Koningin en van nieuwe passe-partouts voor de burgemeestersportretten voor de raadszaal en over de kosten voor het bouw- en woningtoezicht. In de raadszitting werd eveneens uitvoerig gesproken over dit laatste punt. De burgemeester zette uiteen, dat B. en W. de nodige soepelheid betrachten, doch dat zij gehouden zijn aan de di verse bouw- en verbouwingsvoor schriften. Tenslotte werd de begro ting vastgesteld in ontvangsten en uitgaven op f 243.890,43 op de ge wone dienst en op de kapitaaldienst in ontvangsten f 529.194,92 en in uit gaaf f 538.724,94. De heer D. M. de Jonge wees op de voor het verkeer gevaarlijke hees ters op de hoek DaniëlstraatWil- helminastraat. De voorzitter zegde voorziening toe. De heer J- M. van der Hiele was van mening, dat af sluiting van een gedeelte van de Achterweg voor het verkeer in Zui delijke richting", waartoe in een vo rige vergadering werd besloten, hem bij nadere beschouwing enigszins overbodig voorkwam. Dit zal nader in B. en W. worden bekeken. Hoedekenskerke VEERTIG JAAR ONDERWIJZERES. Vorige week vierde mej. G. de Hullu te Hoedekenskerke haar veer tigjarig jubileum bij het openbaar onderwijs. Meer dan 18 jaar was zij onderwijzeres in Hoedekenskerke. De jubilaresse werd toegesproken door burgemeester mr. H. J. M. Stieger, die haar een geschenk on der couvert aanbood, en door de heren J. Hofstede, hoofd der school, en A. Broere. Ook deze gelukwen- sen gingen vergezeld van geschen ken. De inspectexxr L.O. zond een felicitatietelegram. Mej. de Hullu spx'ak een kort dankwoord. Waarde WIJDINGSDIENST. Zondagavond waren in de Neder lands Hervox-mde Kex-k te Waarde ve le jongeren bijeen gekomen van de ring Oost-Zuid-Beveland van de C.J M.V. en C.J.V.F. voor een wijdings- dienst, ter gelegenheid van de gebeds week. De bijeenkomst werd geleid door de presidente, mevrouw De Boer- Sieremans, Als spreker trad op de districtssecretaris, de heer Bijleveld. over het onderwerp: „Eén Heer, één geloof en één wereld". 's Heer-Arendskerke GOUDEN HUWELIJK. Op Vrijdag 14 November a.s. viert het echtpaar K. MuschJ. K. Musch Schmelzer te 's Heer Arendskexke zijn gouden huwelijksfeest. Mijnmeester van vismijn Breskens benoemd In de Maandagavond gehouden raadsvergadering van de gemeente Breskens, onder voorzitterschap van burgemeester J. A. Eekhout, werd de heer J. P. Jacobs uit Breskens be noemd tot mijnmeester van de ge- meentelyke vismijn. De heer Jacobs was een van de vijf door B. en W. op een voordracht geplaatste sollicitanten en verwierf vier van de zeven stemmen. Voorts werd o.m. aangenomen het voorstel van B. en VV. inzake de winkelslui ting, waarbij werd bepaald, dat win kels waar in hoofdzaak of uitslui tend boeken, sti-andartikelen, sou venirs, foto-artikelen, eet- of rook waren verkocht worden, gedurende het gehele jaar des Zondags tot 20 uur geopend mogen zijn. Op week dagen iii de zomer tot 21 uur en in de winter tot 20 uur. De raad ver leende het college van B. en W. machtiging tot het doen uitvoeren van de werken, nodig om een bank aan te leggen, ten gerieve van de vissersvloot, voor het schoonmaken van de schepen. Avontuurlijke jongeman te Vlissingen aangehouden Zondagavond werd in een café te Vlissingen door de politie een 17-ja- xige jongeman C. de N. aangetroffen, wiens opsporing door de moeder in Rotterdam was verzocht. Dit wel zeer avontuurlijke jongmens was op 15-jaxige leeftijd gaan varen en ten slotte ziek en berooid in de Ver. Sta ten achtergebleven. Hij arriveerde, geholpen door mensen die met zijn lot waren begaan, Zondagmoi-gen als passagier aan boord van de .Maas dam" te Vlissingen en vond het blijk baar in deze stad nog beter dan in de V. S„ want hij maakte nog geen aan stalten om naar Rotterdam te reizen. Door de Vlissingse politie werd de jongen weer onder het ouderlijk ge zag gesteld. Statenkring Goes K.V.P heef* nieuwe voorzitter De Statenkring Goes der K.V.P. kwam Zaterdagmiddag in vergade- ring bijeen onder leiding van de wnd. voorzitter, de heer A. de Kooning. Als opvolger van burgemeester B. Funk, die naar Oudenbosch vertrok, is tot voorzitter van de kring be noemd burgemeester Th. J. Andries- sen van Ovezande. Voor bestuurslid van de kring Mid delburg werden candidaat gesteld de heren Th. J. Andriessen, Ovezande, P. Meijer, Hansweert en C. Verdonk, Lewedorp. Tevens werd de nieuwe voorzitter als candidaat voor de par tijraad aangewezen en als plaatsver vanger de heer A C. de Kooning uit Lewedorp. Het kringbestuur werd hei-kozen, tex-wijl als nieuw lid wei*d benoemd de heer C. L. B. de Rechter, Góes. De vergadering betuigde haar in stemming met een voorstel van het kringbestuur om voor iedere 75 le den aan de statenkringen één afge vaardigde in de kringvergadering toe te staan. Voor de Statenkring Goes zou dit betekenen dat het aantal af gevaardigden van 9 op 18 zou kunnen worden gebx-acht. Ger. Jongelingsverbond Zeeland vergaderde Bestuursleden van Gei'efbrmeerde Jongelingsverenigingen uit de gehele provincie kwamen Zaterdag in de Korenbeurs te Goes bijeen onder voor zitterschap van de heer Jacq. de Smit. Als spreker trad op de heer D. J. Rouw, bestuurslid van de afd Zee land van de Geref. Jongelingsbond, met het onderwerp „Hoe krijgen we een goede bespreking". De inleider gaf diverse goede raadgevingen over, de wijze waarop de vergaderingen in gericht moeten zijn, waarbij door taakverdeling e.d. de leden tot meer activiteit gestimuleerd worden. Hij gaf in overweging een proef te ne men met gespx-eksgroepen. Uitei-aard volgde een drukke gedaclxtenwisseling over een en ander. ZEEUWSE HOND BEKROOND. Op de Zaterdag en Zondag in de Jaarbeursgebouwen te Utrecht ge houden U.Z.G.-Europa hondenten- toonstelling; behaalden de dames Gan seman en Lokerse uit Kapelle met haar Hongaarse herdershond Ku- vasz hét praedicaat I Z.G. Nieuws in een Noiedop Consternatie is in Den Bosch ontstaan door twee flinke knallen, waarmee in de jeneverstokerij P. en De M. te Den Bosch alcoholdampen tot ontploffing kwamen Vier personen, die zich in de stokerij bevonden, werden daarbij licht gewond. Een eiland van bijna twee km. lang is onlangs verdwenen bij een ontplof fing te Eniwetok in de Stille Oceaan, zo heeft een ooggetuige geschreven aan fa milieleden te Lima in de Amerikaanse staat Ohio. Dit bericht bevestigt dUs een eerder bericht, dat reeds over de ont ploffing van de waterstofbom op Eniwe tok werd ontvangen. Honderd kilometer ten Oosten van Kyoto (Japan) is Zondag een trein ont spoord. Zes reizigers kwamen om het le ven, zeven werden ernstig gewond. Nog vijftien personen lagen Maandag onder de wi-akstukken bedolven en men vreest, dat zij om het leven zijn gekomen. Op de rijksweg tussen Bergen en Well is de 31-jarige H R. uit Amsterdam met zijn auto geslipt en tegen een boom reden, waarbij hij op slag gedood werd en zijn echtgenote zeer zware verw dingen opliep. Zij is naar het ziekenhuis te Venlo overgebracht. 9 Er wordt een stijging van de wolprljs verwacht. Op de grote wolveiling te Auckland (Nieuw-Zeeland) lagen de prij zen 10 tot 15 procent boven die aan eind van het vorige seizoen. 9 Te Bonn is een diamantenschandaal gaande. De directeur van de synthetische diamantenonderneming Hamak en zijn medewerkers zijn gearresteerd. Zij zou den waardeloze diamanten in de handel hebben gebracht. De verkiezingen Westduitse staten Geen grote verschuivingen. De politieke verschuivingen die aan het licht kwamen, toen Zondag 15 millioen Duitsers hun gemeente raden moesten kiezen, zijn niet bij zonder groot geweest. De socialisten hebben een kleine winst geboekt, ter wijl bij de regeringspartijen tegen over een verzwakking van de chris telijke partij een versterking van de liberalen staat. Voor het eerst zijn de socialisten in het volkrijkste land der Westduitse Bondsrepubliek, Noord-Rijn-Westfa- len, de grootste partij geworden. Zij behaalden hier ï-uim 36 procent der stemmen en hebben daarmee de Christelijk-Democratische Unie over vleugeld, die tot nog toe in dit land de leiding had. Het verlies der chris telijke partij bedroeg bijna 2 procent. De grootste winst maakte in dit land de liberale partij, die hier een grote campagne heeft gevoerd onder het motto: „Verzameling der nationale krachtsinspanning". De partij kon haar stemmental tegenover 1948 on geveer verdubbelen. Het katholieke centrum heeft bijna de helft van zijn gebied moeten prijsgeven en ook de communisten verloren andermaal aanzienlijk. In Rijnland-Palz is de christelijke partij de sterkste gebleven, ofschoon haar verlies hier groter was dan in Noord-Rijn-Westfalen. Zij verloor bij na 6 procent en behaalde 39 procent der stemmen. De socialisten hand haafden zich op 34 procent. Ook hier wonnen de liberalen veld. In Nedersaksen heeft de socialisti sche partij haar leidende positie niet kunnen versterken. Zij heeft 36 pro cent der kiezers achter zich gebracht en bleef hier ruim boven het totaal der stemmen van de drie regerings partijen. De vluchtelingenpartij behaalde hier 14 procent der stemmen. Zij werkt hier in een coalitie met de so cialisten. VAN "TOT WIN IJPE" Een twintigtal vrijwilligers zal ln Hontenisse een luchtwachttoren bezetten, welke binnenkort In deze gemeente zal worden gebouwd. Men is in Hontenisse op het ogenblik bezig vrijwilligers te werven voor het verrichten van deze en dergelijke diensten. Voor toekomstige militairen uit Hulst, Sint Jansteen. Heikant. Clinge, Nieuw- Namen, Axel en Koewacht werd in het Aloysius-patronaat te Hulst een vor mingsbijeenkomst gehouden, waarop het woord werd gevoerd door aalmoezenier Weemaes. dokter De Gier en deken J. Plasschaert. Niet minder.dan 13'/2 cent per inwo ner of in totaal f81,95 bracht de „Zeeuw, se collecte" te Driewegen (Z.-B.) op. Te Sluiskil werden als gevonden voor werpen genoteerd een snoer kralen en een hondenhalsband, een polshorloge en een zakhorloge. Een buitengewoon hoog bedrag lever de de oogstcollecte te Wissekerkc op. Men haalde hier in de Ned. Herv. Kerk niet minder dan f 1920 op. Ten bate van de missie van pater B. v. d. Walle, die op het ogenblik met ver lof in Hulst vertoeft, werd in „De Dub bele Poort" te Hulst een prijspiering ge organiseerd, waarvoor buitengewoon veel belangstelling bestond. Er kon een groot bedrag aan de pater worden afgedragen. De opbrengst van een collecte voor het P.I.T. was te Yerseke f98.06. De collecte voor het Prot. Interker kelijk Thuisfront te Serooskerke (W.) heeft opgebracht t 43.40, Te Retranchement bracht een collecte voor het PJ.T 32.77 op. Te Kamperland bracht een collecte voor het P.I.T. f 32,10 op. In de vacature van de heer P. van Iwaarden werd te Yerseke tot voorzit ter van het Burgerlijk Armbestuur ge kozen de heer C. Hirdes VOETBAL Alweer de scheidsrechter- Een buitengewoon ergerlUk geval van voetbalvandalisme heeft zich voorgedaan te Koeflach in Stiermar ken, waar Zondag j.l. de S.C. Puch Graz uitkwam tegen een plaatselijke club. Na afloop van de wedstrijd be gaven een speler van Graz, die van net veld gestuurd was, en een official van die vereniging zich naar de kleedkamer van ae scheidsrechter, Rechorska genaamd. Deze werd over rompeld en tegen de grond gewerkt, en vervolgens zo getrapt en geslagen dat hy met een zware hersenschud- ding, een jukbeenfractuur en nog an dere zware verwondingen bleef lig gen. De politie kon niet dadelijk maat regelen nemen omdat de spelers uit Graz de trein al genomen nadden toen zij ten tonele verscheen, maar ongetwijfeld zal deze wandaad, die in de Oostenrijkse voetbalgeschiedenis feen precedent heeft, voor de schul- igen'nog een zeer onaangename na sleep krijgen. KORFBAL ALLE COMPETITIE WEDSTRIJDEN AFGELAST Als gevolg van de slechte weers omstandigheden werden in het afge lopen weekeinde alle korfbalwed strijden van de Z.K.B. afgelast. BOKSEN Vlissingse successen in Rotterdam DIK EN LüBIG WONNEN. Bij de bokswedstrijden tussen Vlis singse en Rotterdamse boksers in „Oaeon" te Rotterdam wist Henk Dik zijn partij tegen H. Hofstede te winnen en ook zijn stadgenoot Hans Lübig behaalde een overwinning op de Rotterdammer C. Muilwijk door interventie van de scheidsrechter in de 3e ronde. Kees v. d. Griiiter bokste onbeslist tegen G. v. d. Laan, terwijl de andere Vlissingers, Jan Koster, Daan Cracau, M. Riteco en J. Visser hun partijen tegen respectievelijk J. Friehaus, J. Zandee, C. v. d. Berg en J. Mohr verloren. De Rotterdammers dankten hun overwinningen voornamelijk aan hun grotere ringvastheid en hun wed strijd-routine. De Vlissingse jongens maakten in hun gloednieuwe shirts voor de stampvolle zaal echter een goede indx-uk en werden door de sportliefhebbers uit de Maasstad har telijk onthaald. De wedstrijden had den een zeer sportief verloop. KERKNIEUWS AFSCHEID DS. W. DE GOEDE. Zondag nam ds. W. de Goede, Vrij Evangelisch predikant te Wemel dinge, afscheid van zijn gemeente, wegens vertrek naar Oude Bildtzyl. De tekst van de scheidende predi kant was uit de brief aan de He- breën: „De God nu des Vredes, die de grote Herder der schapen door het bloed des nieuwen testaments uit de doden heeft medegebracht, namelijk onze Here Jezus Christus, die vol- make U in alle werk, opdat gij zijn wil moogt doen: werkende in U het- gene voor Hem welbehaaglijk is door Jezus Christus, dewelke zij de heer lijkheid in alle eeuwigheid. Ajxxen". Ds. de Goede werd na de predika tie toegesproken door ds. J". Karelse uit Goes, ds. Praas uit Nieuwvliet, ds. J. G. van Ieperen, Ned. Herv. Sredikant te Wemeldinge, wethouder L C. Lindenbergh, namens het ge meentebestuur burgemeester Van Sas was verhinderd en ds. Tim- meimans als consulent. Ouderling Vermaire dankte de scheidende le raar voor het vele, dat hij' in en voor de gemeente haa gedaan. Ds. de Goe de sprak tenslotte enkele dankwoor den. De dienst werd afgewisseld met zang door liet Evangelisch Zang koor. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. 10 Nov.: Klei-aardappelen, 35 mm. op waarts. Eigenheimers 1010,50. Bintjes 10—10.50. Bevelanders .10,5011. Blauwe Eigenheimers 10—10.50/ Dsselster 9. Zand-aardappelen, 35 mm. opwaarts. Noordeling 9,50. Voran 7.85. Record 7.85. Industrie 7.85. Eigenheimers 7,85. Voer-aardappelen 4—4.25. GRAAXBEURS ROTTERDAM. 10 Nov.: Binnenlandse granen .(offici euze noteringen per 100 kg. franco Rot terdam). Tarwe, zonder vochtconditie, 25,10— 26,60. Tarwe, op vochtconditie, 26.55. Voeatrgranen. flauw. Zomergerst 32,75 —33,75. Wintergerst 31,75—32,50. Haver 27,50—28,25. Rogge 27—27,75. Mals, ge schoond, tot 40, met aflopende markt. Mais. ongeschoond, tot 36. Peulvruchten: Erwten, Iets beter, 45— 56. Schokkers, kalm, 45—62. Bruine Bo nen, kalm, tot 69,50. Waar zijn onze se! -n Albireo 10 tc Victoria Braz. Boreas 8 te Rotterdam. Baarn 9 te Antwerpen. Bacchus 10 te Houston. Breda 10 te Chimbote. Helena 9 te Ciudad Trujillo. Hestia 10 te Barbados. Hathor 9 te Haifa. Heemskerk 10 te Genua. Jupiter 9 van Stamboul naar Izmir. Kota Gede 10 te Singapore. Karossa 9 te Ampenan. Laagkerk p. 10 Finisterre n. Marseille. Lissekerk p. 10 Straat Messina n. Basrah. Lekkerkerk p. 9 Straat Messina. Lemsterkerk 10 te Aden. Ophlr 10 te Djakarta. Pygmalion 9 v. Puerto Plata n. New Orl. Reael 10 te Surabaja. Sillndoeng 10 te Makassar. Sinabang 10 te Billiton. Westcrdam p. 10 Zuidelijk Sable eilanden. Willem Ruys p. 10 Perim naar Suez. VEILING MIDDELBURG. 10 Nov. Aardappelen: Bintjes grote 8— 9. Usselster grote 8. Koopmans blauwe bonken 10,30. Idem grote 10.70—11,30. Fruit Cox Orange Pippin 28—33. Elli son Orange 3031. Laxton Superbe 7—21 Golden Delicious 5—19. Jonathan 8—18. Goudreinette 10—17. Groninger Kroon 3 —17. Lemoenappel 12. Glorie van HoL land 10. Sterappels 34. Appels val en kroet 3—9. Tomaten 16—54. Gieser Wil deman 10—21. Comtesse de Paris 5—20 St. Remy 39. Winterlouwtjes 8. Ponds peren 8. Jodenpeer 5. Peren kroet 414. Beurré Alex. Lucas 7—12. Conference 17. Druiven: Black Alicante 1.08. Golden Champion 121—155. Groenten: Sla 2—12. Veldsla 33—47 Stoofsla 14. Bloemkool A 9—27. Idem B 8—15. Idem C 8—13 Prei 15—24. Boskro- ten 6—13. Bospeen 2035. Spruiten 18— 50. Witlof 3276. Kasdubb Princessebo- nen 1,531,60. Rode kool 513. Savoye kool 4—16. Witte kool 4—5. Boere kool 1318. Spinazie 52. Andijvie 6—14. Kro ten kg. 7—16. Uien per kg 15—17. Ra- menas per kg. 6. VISMIJN TE VEERE. 10 Nov. Aangevoerd: 2184 kg. export garnalen 1,18—1,31. 320 kg. handels gar nalen 63—64. 58 kg. schar 68—75. 9 kg. bot 67—75. 64 kg. wijting 45—66. 2 kg. tong (middel) 1,39—2.08. 4 kg. rog 38 2 kg. kabeljouw 32. 37 kg. ongesorteerde vis 61—70. 9 kg. wulken 67—75. VEILING TERNECZEX. 10 Nov. Sla 2. Bloemkool 1132. Peen 1012. Andijvie 7—9. Rode kool 46. Savoye kool 10—17. Witte kool 5. Bos peen 14. Knolselderij 3—C. Spruiten 30. Koolrapen 4. Appelen: fabriekskwaliteit 4—9. Peren: fabriekskwaliteit 4—9. Com tesse de Paris 18—21. VISMIJN TE BRESKENS. 10 Nov. Aangevoerd: 3020 kg. export garnalen 861,41. 20 kg. handelsgarna len 91. 79 kg. schar 67—71. 6 kg. bot 49—51. 70 kg. wijting 50—56. 3 kg. tong (middel) 2,32. DAMMEN Roozenburg en Keiler wonnen ie Heerlen Onze landgenoten Piet Roozenburg en Keiler hebben hun partijen in de 6e ronde van het wereldkampioen schap dammen te Heerlen tegen resp. de Zwitser Forciaz en de Canadees Deslauriers gewonnen. Roozenburg had aan zijn jonge tegenstanders geen zware portuur en ook Keiler stelde zonder veel gevaar de zege veilig. De uitslagen luidden: Geaance, Zwit serlandDagenais, Canada 0—2; P. Roozenburg, Nederl.Forciaz, Zwit serland 2—0; Descallar, Noord-Afrika —Post. Noord-Afrika 11; Fankhau- ser. FrankrijkBonnard, Frankrijk 0—2; King, China—Bizot, Nederland 20: Fanelli, Italië—Vcrlcenc. België 02: Huisman. NederlandSaletnik, Italië 20; W. Roozenburg, Nederland —Van Dijk, Nederland 1—1; Deslau riers, Canada—Keiler, Nederland 0—2; De stand na de zesde ronde luidt: 1. Dagenais, 11 pnt.: 2. Keiler, 9 pnt.; 3. P. Roozenburg, 8 pnt. (uit 5 par tyen); 4., 5. en 6 Van Dyk, King en Huisman, 8 pnt.: 7. Bonnard, 7 pnt. (uit 5 partijen); 8. Verpoest, 6 pnt. (uit 5 partijen); 9., 10. en 11. Fankhau- ser, Bizot en Verleene, 6 pnt.; 12 W. Roozenburg, 5 pnt. (uit 5 partijen). WIELRENNEN DE ZESDAAGSE TE BRUSSEL. Maandagavond luidde de stand in de zesdaagse te Brussel: 1. GlorieuxDepauw (Belg) 1565 pnt.; 2. SenfftlebenGillen (Fr./Lux) 1165 pnt.; 3. Van SteenbergenOc- kers (Belg.) 905 pnt.; 4. Carrara Forlini (It.) 710 pnt. Op één ronde: 5. BruneelAcou (Belg.) 1335 pnt.; 6. Schulte—Van Vliet (Ned.) 1010 pnt. Op twee ronden volgden o.a. ook de Nederlanders Derksen cn Peters met 825 pnt. op de 9e plaats. BRIDGE VIERTALLENCOMPETITI E Uitslagen hoofdklasse B: Terncii- zen 2Hulst 1 11; Terneuzen 3 Terneuzen 1 20. Terneuzen 1 haalde uit drie wed strijden slechts één punt. Hulst 1 uit twee wedstrijden twee punten! Terneuzen 3 houdt zich wel heel kranig in het nieuwe milieu! Officiële publicaties OPKOMST DIENSTPLICHTIGEN VOOR EERSTE OEFENING. Ten behoeve van de dienstplichtigen, die op 12 November onder de wapenen moeten komen, zijn geen extra treinen ingelegd. Zij dienen te reizen met open bare vervoeimiddelen van de normale dienstregeling eerste reisgelegenheid na 7.00 uur. De dienstplichtigen, cfie via Groningen en Assen reizen, moeten op een zodanig tijdstip van huis gaan. dat ze in Groningen kunnen overstappen op volgtreln 11558 Groningen v. 10.05 Assen a. 10.37. Deze trein stopt niet te Vries-Zuidlaren. fM J MtJNHAROT rVPka De echte C/)/orophy//-tandpasta bovendien de waardevolste.namelijk de enige met Vitamine A en D. Tobe 120 - 9) 70 ct. bij Apothekers en Drogisten Amsterdamse Beurs 7 Nov. 10 Nov. Bank v. Ned. Gem. 4Mi 102102VI Bank v. Ned. Gem. 0-5-10 105" Nederland 1951 (3(4) 35(4 9574 Nederland 1948 (3(4) 91 91 ij Nederland 1947 (3(4) 92% 92?; Nederland 1937 3 92% 92:: Dollarlening 1947 3% 93(4 93(4 Investerihgscertificaten 3 93=4 93% Nederland 1962-64 z.b. 3 93 92(4 Nederland 1562-64 m.b. 3 93 93' Nederland N.W5. 2(4 76(1 76% Ned. Indië 1937 A3 93 827» Grootboek 1946 3 92% 92% Nat. Handelsbank 96% 9714 Ned. Handelmij. 141 140% A.K.U. 149(4 149(1 Bergh's en Jurgens 232% 253 Calvé-Delft 112% 112(4 Centrale Suiker 15914 j$o Kon. Ned. Hoogovens 150(4 149% Unilever 17154 170 Ned. Kabelfabriek 394 352 Philips 150 130% Wilton-Feijenoord 157% 150 Billiton 176 173 Kon Petroleum Mij. 310(4 309(4 Amsterdam Rubber 71% 73% Holland Amerika Lijn 143 142(4 Kon. Paketvaart 99% 99% Rotterdamse Lloyd 119% 119% Ned. Scheepvaart Unie 220% 121(4 Stv. Mij. Nederland 136 !4 136:"- H.VA. 83% 84(4 Deli-Batavia Mij. 82(4 84 Deli Mij. 6i% Baltimore-Ohio 22% Missouri K.T. 5% 511 New York Central 19 19 Pennsylvania 20% 20% Anaconda 40 39% Bethlehem Steel 4914 50% General Motors 63 63% Intern Nickel 45 44% Kennecott 74% 73% Republic Steel 40% 40% U.S Steel 39% 39% North American Cy. 22(4 22% Midcontinental 62% 63 Shell Union 71% 70% Tide Water 21% 21% De beurs heeft gisteren een onbelang rijk verloop gehad. Internationale waar den moesten zich een klein verlies ge troosten. Opmerkelijk was het. dat de cultuurafdeling, ondanks een bijna vol komen gebrek aan affaire, voor de lei dende soorten kleine winsten te zien gsf. Premieleningen liggen de laatste dagen niet ongunstig en waren gisteren zelfs zeer vast, in het bijzonder 's-Graventaage

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 7