z NIEUWS UIT ZEELAND Sport en wedstrijden MARKTBERICHTEN WALCHEREN DINSDAG 11 NOVEMBER 1952 PROV IN Cl ALE ZEEUWSE COURANT Goesse kustvaarder gaat proefvaren Voor rekening van Timmerman's Handel en Industrie Mij. N.V. te Goes is onlangs van de scheepswerf van de Comm. Venn G. J. v. d. Werff's Scheepsbouw te Westerbroek een 399 brt grote kustvaarder te water ge laten. Het schip dat de naam „Tide" kreeg, werd gedoopt door mej. Ans Timmer man uit Goes Het wordt aangedreven door een 400 P.K. „Industrie-diesel" Woensdag a.s. zal vanuit elfzijl de officiële proefvaart worden gemaakt, waarna het schip, dat Goes als thuis haven krijgt, direct in de vaart zal worden gebracht. De .„Tide" zal voor het vervoer van eigen producten naar het buitenland worden gebruikt, doch tevens aan de wilde vrachtvaart gaan deelnemen. De oesterverzending uit Yerseka in October. In de maand October 1952 werden, van Yerseke uit haar de verschillend? de afnemers in Nederland 150.071? oesters verzonden tegen 131.820 in October 1951. Naar België verzond men in deze periode 2.501.713 (1.940.412), naar Engeland 54.500 (63.500), naar Duitsland 109.970 (131.370) en naar de overige landen 28.800 (23.165). In totaal werden in October 1952 verzonden 2.845.059 oesters (2.290.267). De cijfers tussen haakjes hebben betrekking op de ver zending in October 1951. Geen Zeeuwse tentoonstelling. Door een betreurenswaardige ach teloosheid bjj het aanbrengen der correctie in het communiqué van het bestuur van de Tentoonstellingscom missie 1953, is die onduidelijk gewor den. De tekst van de laatste over 2 kolom gezette alinea moet luiden „Nadat de door de stichters geko zen tentoonstellingscommissie enige tijd met het uitwerken van de plan nen bezig was geweest, bleek anders dan aanvankelijk ver.vacht het vinden van een behoorlijk bruik baar terrein van een voor deze grote demonstratie voldoende oppervlakte onmogelijk, terwijl ook zelfs voor 1954 daarover nog onzekerheid bleet. Nieuwe brandweergarage te Waarde Te Waarde werd in aanwezigheid van B. en W. en tal van belangstel lenden de eerste steen gelegd voor een nieuwe brandweergarage. Burge meester J- C. van Burg sprak hierbij de hoop uit, dat het nieuwe gebouw de onderlinge samenwerking tussen B. en W. en de vrijwillige brandweer zou mogen verstevigen. De aanne mer, de heer M. Kopmels, tevens commandant van de brandweer, dankte de burgemeester voor zijn woorden en hoopte, dat het nieuwe gebouw volledig aan de verwachtin gen zou mogen voldoen. GESLAAGD. Voor het economisch-doctoraa) exa men Indologie te Utrecht slaagde de heer Fr. Veldkamp te Middelburg. Middelburg 55 JAAR GETROUWD Het echtpaar P. M. Tinbergen— C. J. TinbergenHendrikse te Mid delburg herdenkt morgen de dag, waarop het 55 jaar is geleden, dat het in het huwelijk werd verbonden. RONDLEIDING IN KUNSTMUSEUM Donderdagavond a.s. om 8 uur zal de heer J. L. Mulder, lid van de jury voor de koninklijke subsidie voor vrije schilderkunst, een rond leiding verzorgen over de expositie „Start" in het Kunstmuseum te Middelburg. 1IET ONDERWIJS IN ENGELAND. Zaterdagmiddag hielden de ge combineerde afdelingen van de Ne derlandse Onderwijzers Vereniging op Walcheren een bijeenkomst in het Nederlands Koffiehuis te Middel burg, onder leiding van de voorzit ter van de afd. Middelburg, de heer W. Spinnaajj. Als spreker trad op de heer A. H. Atzema uit Amster dam, die sprak over „Het onderwijs in Engeland". Spr. wees er op hoe in Engeland tijdens de tweede we reldoorlog een nieuwe onderwijswet tot stand werd gebracht, die in April 1945 in werking trad. Uitvoe rig schetste spr. de organisatie van het Engelse onderwijs, dat in veel opzichten belangrijk van het onder wijs in ons land afwijkt. Vooral het ordeprobleem is in de Engelse scho len op geheel andere wijze opge lost. Hierbij worden n.l. de leerlin gen ingeschakeld. Aan de expressie vakken en het beoefenen van kunst wordt veel aandacht besteed. Sterk was spreker getroffen door de uitstekende verzorging van het onderwijs. De scholen zijn ruim voorzien van leermiddelen en bijna alle scholen beschikken over een piano, een filmtoestel, een klein- beeldprojector, eer; radio-toestel en een gramofoon met pick-up. Veel aandacht wordt besteed aan het groepswerk. De prestatie der leerlingen wordt Beoordeeld in groepsverband. Aan alle leerlingen wordt op kosten van de staat melk verstrekt, terwijl een warme maal tijd op school wordt gebruikt tegen halve kostprijs, welke maaltijd van uitstekende kwaliteit is en op elke school afzonderlijk wordt bereid. De positie van de onderwijzers is in Engeland iets beter dan in Ne derland; de vrouwen worden echter lager bezoldigd dan de mannen. Voor de ziekteverzorging en de pen sioenregeling zijn er nog veel wen sen. Wel wordt men in Engeland op jongere leeftijd gepensionneerd. Ten slotte behandelde spreker het buitengewoon lager onderwijs. Dit onderwijs is weinig comfortabel on dergebracht, vooral het ruimtepro bleem speelt hierbjj een voorname rol. O.- en W.-Souburg VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTEN. De heer H. F. Huson, vroeger evangelist te Souburg, is door het comité van de Bond van Vrije Evan gelische Gemeenten geëxamineerd en als predikant beroepbaar gesteld. De heer Huson is thans beroepen te Hendrik Ido Ambacht, welke ge meente hij reeds drie jaar als evan gelist-voorganger diende. TE ZWIJNDRECHT BENOEMD De heer W. Stroo te Souburg is benoemd tot hoofd aan de Chr. school te Zwijndrecht. ORGELRESTAURATIE IN DE NED. HERV. KERK De restauratie van het orgel in de Ned. Herv. kerk te Souburg is thans zover gevorderd, dat het over enkele weken weer gebruikt zal kun nen worden voor begeleiding van de gemeentezang. Deze restauratie is mogelijk gemaakt door het houden van enkele speciale collectes. Westkapelle UITVOERING „DE KREKELS". De mondharmonicaclub „De Kre kels" te Westkapelle gaf Zaterdag avond een uitvoering in het jeugdge- bouw van de Nederlands Hei-vormde kerk. De grote zaal was tot in alle hoeken bezet. Onder leiding van de directeur, de heer Labruyère uit Vlis- singen, werd een gevarieerd pro gramma afgewerkt. Na de pauze werd een toneelstuk opgevoerd, dat met grote aandacht werd gevolgd. Dominee W. Oosthoek opende en sloot deze geslaagde bijeenkomst. RAAD ARNEMUIDEN Bouw woningwetwoningen wordt weldra gegund De raad van Arnemuiden vergader de onder voorzitterschap van burge meester J. v. d. Bos. Van het minis terie van wederopbouw en volkshuis vesting was bericht ontvangen, dat met het overdragen van 5 woningwet woningen aan de plaatselijke woning bouwvereniging accoord werd gegaan. De bouw van 5 nieuwe woningwetwo ningen aan de Burgemeester Lange- beekestraat zal weldra worden ge gund. De verordening op het heffen van reinigingsrechten werd na een kleine wijziging opnieuw vastgesteld. Ook een verordening op begraaf- en andere rechten werd opnieuw vastgesteld. De raad besloot de begroting 1952 te wijzigen voor het aanschaffen van meubilair voor het gemeentehuis. Het benodigde bedrag wordt geraamd op f 1700 en zal worden opgenomen in de kapitaalsdienst. Hierna werd de ge- meenterekening 1950 voorlopig, vast gesteld. De bijzondere lagere school op Geref. grondslag zal een subsidie ontvangen voor de betegeling van het schoolplein. De kosten hiervan zijn begroot op f655. Het gras van de Veste-weiden en aan de zijkanten van de Singel werd voor één jaar opnieuw verpacht aan de tegenwoordige pach ters, met ingang van 1 December 1952. Het plaatselijke voetbalveld werd on der-verpacht aan de voetbalvereniging „Arnemuiden".. De raad verklaarde zich accoord met de oprichting van een Wegschap Walcheren. De gemeente valt buiten het herverkavelingsgebied en is dus niet van de oprichting af lid van het Wegschap. Te zijner tijd zal Arne muiden echter ook tot het Wegschap toetreden. Aan de heer A. Groenleer werd voor de tijd van 5 jaar een perceel grond achter het veerhuis verpacht. Ten slotte besloot de raad om met.de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten 'n geldlening aan te gaan groot f55.000, tegen een rente van 4 procent en met een looptijd van 25 jaar. Het geld zal worden gebruikt ten behoeve van de woningbouw. Voor het jaar 1953 zul len kasgeldleningen worden aange gaan tot een bedrag van f200.000 in dien hieraan behoefte zou blijken te bestaan. BUS GERAAKTE VAN DE WEG AF. Zondagmorgen is de bus van de Stoomtram Walcheren, die uit Goes komende Arnemuiden passeerde, bij de z.g. Driehoek in de berm naast de weg blijven steken. De Nieuwlandse- weg, die de bussen moeten passeren, verkeert in een zeer slechte toestand. Doordat de chauffeur hier enkele kui len in het wegdek wilde vermijden, kwam hij met zijn voertuig in de zachte berm terecht waar de bus on wrikbaar vast bleef zitten. De 20 pas sagiers konden later met een andere bus hun reis voortzetten. Gissingen JUBILEUMVOORSTELLINGEN C.O.J.O. Ter gelegenheid van haar vijfjarig bestaan gaf de plaatselijke afdeling van de C.O.J.O. te Vlissingen onder grote belangstelling een tweetal pop penkastvoorstellingen voor de jeugd. De jongens en meisjes genoten van de boeiende avonturen, die Jan en Katrijn ook te Vlissingen weer beleef den en ook het optreden van een goo chelaar des middags viel buitenge woon in de smaak. Voor de aanvang van de beide voorstellingen sprak de secretaris van de jubilerende afde ling een inleidend woord, waarbij hij de kinderen verzocht aan hun ouders mee te delen, dat er op Zaterdag 15 November a.s. gelegenheid bestaat om de C.O.J.O.-snow te bezichtigen. St. Laurens VERGADERING GEMEENTERAAD. Woensdagmiddag 12 November om 2 uur vergadert de raad der gemeen te St. Laurens. De agenda vermeldt o.a. aanbieding van de gemeentere kening 1951, voorstellen tot wijzi ging bebouwingsvoorschriften uit breidingsplan, beschikbaarstelling bedrag voor verbetering en splitsing van woningen en tot medewerking aan de oprichting van het Water- schap Wegschap Walcheren. Mijnmeester van vismijn Breskens benoemd In de Maandagavond gehouden raadsvergadering van de gemeente Breskens, onder voorzitterschap van burgemeester J. A. Eekhout, werd de heer J. P. Jacobs uit Breskens be noemd tot mijnmeester van de ge meentelijke vismijn. De heer Jacobs was een van de vijf door B. en W. op een voordracht geplaatste sollicitanten en verwierf vier van de zeven stemmen. Voorts werd o.m. aangenomen het voorstel van B. en W. inzake de winkelslui ting, waarbij werd bepaald, dat win kels waar in hoofdzaak of uitslui tend boeken, strandartikelen, sou venirs, foto-artikelen, eet- of rook waren verkocht worden, gedurende het gehele jaar des Zondags tot 20 uur geopend mogen zijn. Op week dagen in de zomer tot 21 uur en in de winter tot 20 uur. De raad ver leende het college van B. en W. machtiging tot het doen uitvoeren van de werken, nodig om een bank aan te leggen, ten gerieve van de vissersvloot, voor het schoonmaken van de schepen. Avontuurlijke jongeman te Vlissingen aangehouden Zondagavond werd in een café te Vlissingen door de politie een 17-Ja- rige jongeman C. de N. aangeti offen, wiens opsporing door de moeder in Rotterdam was verzocht. Dit wel zeer avontuurlijke jongmens was op 15-jarige leeftijd gaan varen en ten slotte ziek en berooid in de Ver. Sta ten achtergebleven. Hij arriveerde, geholpen door mensen die met zijn lot waren begaan, Zondagmorgen als passagier aan boord van de .Maas dam" te Vlissingen en vond het blijk baar in deze stad nog beter dan In de .V. S„ want hij maakte nog geen aan stalten om naar Rotterdam te reizen. Door de Vlissingse politie werd de jongen weer onder het ouderlijk ge zag gesteld. Statenkring Goes K.V.P heeft nieuwe voorzitter De Statenkring Goes der K.V.P. kwam Zaterdagmiddag in vergade ring bijeen onder leiding van de wnd. voorzitter, de heer A. de Kooning. Als opvolger van burgemeester B. Funk, die naar Oudenbosch vertrok, is tot voorzitter van de kring be noemd burgemeester Th. J. Anaries- sen van Ovezande. Voor bestuurslid van de kring Mid delburg werden candidaat gesteld de heren Th. J. Andriessen, Ovezande, P. Meijer, Hansweert en C. Verdonk, Lewedorp. Tetfens werd de nieuwe voorzitter als candidaat voor de par tijraad aangewezen en als plaatsver vanger de heer A C. de Kooning uit Lewedorp. Het kringbestuur werd herkozen, terwijl als nieuw lid werd benoemd de heer C. L. B. de Rechter, Goes. De vergadering betuigde haar In stemming met een voorstel van het kringbestuur om voor iedere 75 le den aan de statenkringen één afge vaardigde in de kringvergadering toe te staan. Voor de Statenkring Goes zou dit betekenen dat het aantal af gevaardigden van 9 op 18 zou kunnen worden gebracht. Ger. Jongelingsverbond Zeeland vergaderde Bestuursleden van Gereformeerde Jongelingsverenigingen uit de gehele provincie kwamen Zaterdag in de Korenbeurs te Goes bijeen onder voor zitterschap vtan de heer Jacq. de Smit. Als spreker trad op de neer D. J. Rouw, bestuurslid van de afd. Zee land van de Geref. Jongelingsbond, met het onderwerp „Hoe krijgen we een goede bespreking". De inleider gaf diverse goede raadgevingen over de wijze waarop de vergaderingen in gericht moeten zijn, waarbij door taakverdeling e.d. de leden tot meer activiteit gestimuleerd worden. Hij gaf in overweging een proef te ne men met gespreksgroepen. Uiteraard volgde een drukke gedachtenwisseling over een en ander. ZEEUWSE HOND BEKROOND. Op de Zaterdag en Zondag in de Jaarbeursgebouwen te Utrecht ge houden U.Z.G.-Europa hondenten toonstelling behaalden de dames Gan seman en Lokerse uit Kapelle met haar Hongaarse herdershond Ku- vasz het praedicaat I Z.G. Nieuws in een Nofedop Consternatie is in Den Bosch ontstaan door twee flinke knallen, waarmee in de jeneverstokerij P. en De M. te Den Bosch alcoholdampen tot ontploffing kwamen Vier personen, die zich in de stokerij bevonden, werden daarbij licht gewond. 9 Een eiland van bijna twee km. lang is onlangs verdwenen bij een ontplof fing te Eniwetok in de Stille Oceaan, zo heeft een ooggetuige geschreven aan fa milieleden te Lima In de Amerikaanse staat Ohio Dit bericht bevestigt dus een eerder bericht, dat reeds over de ont ploffing .an de waterstofbom op Eniwe tok werd ontvangen. Honderd kilometer ten Oosten van Kyoto (Japan) is Zondag een trein ont spoord. Zes reizigers kwamen om het le ven, zeven werden ernstig gewond. Nog vijftien personen lagen Maandag onder de wrakstukken bedolven en men vreest, dat zij om het leven zijn gekomen. 9 Op de rijksweg tussen Bergen en Well is de 31-jarige H R. uit Amsterdam met zijn auto geslipt en tegen een boom ge reden. waarbij hij op slag gedood werd en zijn echtgenote zeer zware verwon dingen opliep Zij is naar het ziekenhuis te Venlo overgebracht. 0 Er wordt een stijging van de wolprijs verwacht. Op de grote wolveiling te Auckland (Nieuw-Zeeland) lagen de prij zen 10 tot 15 procent boven die aan het eind van het vorige seizoen. 0 Te Bonn ls een diamantenschandaal gaande. De directeur van de synthetische diamantenonderneming Hamak en zijn medewerkers zijn gearresteerd. Zij zou den waardeloze diamanten in de handel hebben gebracht. De verkiezingen Westduitse staten Geen grote verschuivingen. De politieke verschuivingen die aan het licht kwamen, toen Zondag 15 millioen Duitsers hun gemeente raden moesten kiezen, zijn niet bij zonder groot geweest. De socialisten hebben een kleine winst geboekt, ter wijl bij de regeringspartijen tegen, over een verzwakking van de chris telijke partij een versterking van de liberalen staat. Voor het eerst zijn de socialisten in het volkrijkste land der Westduitse Bondsrepubliek, Noord-Rijn-Westfa- len, de grootste partij geworden. Zij behaalden hier ruim 36 procent der stemmen en hebben daarmee de Chri8telijk-Democratische Unie over vleugeld, die tot nog toe in dit land de leiding had. Het verlies der chris telijke partij bedroeg bijna 2 procent. De grootste winst maakte in dit land de liberale partij, die hier een grote campagne heeft gevoerd onder het motto: „Verzameling der nationale krachtsinspanning" De partij kon haar stemmental tegenover 1948 on geveer verdubbelen. Het katholieke centrum heeft bijna de helft van zijn gebied moeten prijsgeven en ook de communisten verloren andermaal aanzien! ijk. In Rijnland-Palz ls de christelijke partij de sterkste gebleven, pfschoon haar verlies hier groter was dan in Noord-Rijn-Westfalen. Zij verloor bij na 6 procent en behaalde 39 procent der stemmen. De socialisten hand haafden zich op 34 procent. Ook hier wonnen de liberalen veld. Bi Nedersaksen heeft de socialisti sche partij haar leidende positie niet kunnen versterken. Zij heeft 36 pro cent der kiezers achter zich gebracht en bleef hier ruim boven het totaal der stemmen van de drie regerings partijen. De vlucbtelingenpartij behaalde hier 14 procent der stemmen. Zij werkt hier in een coalitie met de so cialisten. VAN "TOT WIN. IJPE" Een twintigtal vrijwilligers zal in Hontenisse een luchtwachttoren bezetten, welke binnenkort in deze gemeente zal worden gebouwd. Men is in Hontenisse op het ogenblik bezig vrijwilligers te werven voor het verrichten van deze en dergelijke diensten. Voor toekomstige militairen uit Hulst, Sint Jansteen, Heikant, Clinge, Nieuw- Namen, Axel en Koewacht werd in het Aloysius-patronaat te Hulst een vor mingsbijeenkomst gehouden, waarop het woord werd gevoerd door aalmoezenier Weemaes. dokter De Gier en deken J. Plasscbaert Niet minder dan 13 ft cent per inwo ner of in totaal f 81,95 bracht de „Zeeuw se collecte" te Driewegen (Z.-B.) op. Te Sluiskil werden als gevonden voor werpen genoteerd een snoer kralen en een hondenhalsband, een polshorloge en een zakhorloge. Een buitengewoon hoog bedrag lever de de oogstcollecte te Wissekerke op. Men haalde hier ln de Ned. Herv. Kerk niet minder dan f 1920 op. Ten bate van de missie van pater B, v. d. Walle, die op het ogenblik met ver lof in Hulst vertoeft, werd in „De Dub bele Poort" te Hulst een prijspiering ge organiseerd. waarvoor buitengewoon veel belangstelling bestond. Er kon een groot bedrag aan de pater worden afgedragen De opbrengst van een collecte voor het P.I.T. was te Yerseke £98.06. De collecte voor het Prot. Interker kelijk Thuisfront te Serooskerke (W.) heeft opgebracht f 43.40. Te Retranchement bracht een collecte voor het PJ.T 32.77 op. Te Kamperland bracht een collecte voor het PJ.T. f32,10 op. In de vacature van de heer P. van Iwaarden werd te Yerseke tot voorzit ter van het Burgerlijk Armbestuur ge kozen de heer C. Hirdes VOETBAL Alweer de scheidsrechter Een buitengewoon ergerlijk geval van voetbalvandalisme heeft zich voorgedaan te Koeflach in Stiermar ken, waar Zondag jJ. de S.C. Puch Graz uitkwam tegen een plaatselijke club. Na afloop van de wedstrijd be- faven een speler van Graz, die van et veld gestuurd was. en een official van die vereniging zich naar de kleedkamer van de scheidsrechter, Rechorska genaamd. Deze werd over rompeld en tegen de grond gewerkt, en vervolgens zo getrapt en geslagen dat hij met een zware hersenschud ding, een jukbeenfractuur en nog an dere zware venvondingen bleef lig gen. De politie kon niet dadelijk maat regelen nemen omdat de spelers uit Graz de trein al genomen nadden toen zij ten tonele verscheen, maar ongetwijfeld zal deze wandaad, die in de Oostenrijkse voetbalgeschiedenis geen precedent heeft, voor de schul digen nog een zeer onaangename na sleep krijgen. KORFBAL ALLE COMPETITIE WEDSTRIJDEN AFGELAST Als gevolg van de slechte weers omstandigheden werden in het afge lopen weekeinde alle korfbalwed strijden van de Z.K.B. afgelast. BOKSEN Vlissingse successen in Rotterdam DIK EN LUBIG WONNEN. Bij de bokswedstrijden tussen Vlis singse en Rotterdamse boksers in „Odeon" te Rotterdam wist Henk Dik zijn partij tegen H. Hofstede te winnen en ook zijn stadgenoot Hans Lübig behaalde een overwinnmg op de Rotterdammer C. Muilwijk door interventie van de scheidsrechter in de 3e ronde. Kees v. d. Gruiter bokste onbeslist tegen G. v. d. Laan, terwijl de andere vlissingers, Jan Koster, Daan Cracau, M. Riteco en J. Visser hun partijen tegen respectievelijk J. Friehaus, J. Zandee, C. v. d. Berg en J. Mohr verloren. De Rotterdammers dankten hun overwinningen voornamelijk aan hun grotere ringvastheid en hun wed strijd-routine. De Vlissingse jongens maakten in hun gloednieuwe shirts voor de stampvolle zaal echter een goede indruk en werden door de sportliefhebbers uit de Maasstad har telijk onthaald. De wedstrijden had den een zeer sportief verloop. KERKNIEUWS AFSCHEID DS. W. DE GOEDE. Zondag nam ds. W. de Goede, Vrij Evangelisch predikant te Wemel- dinge, afscheid van zijn gemeente, wegens vertrek naar Öude Bildtznl. De tekst van de scheidende predi kant was uit de brief aan de He- breën: „De God nu des Vredes, die de grote Herder der schgpen door het bloed des nieuwen testaments uit de doden heeft medegebracht, namelijk onze Here Jezus Christus, die vol- make U in alle werk, opdat gij zijn wil moogt doen: werkende in U het- gene voor Hem welbehaaglijk is door Jezus Christus, dewelke zij de heer lijkheid in alle eeuwigheid. Amen". Ds. de Goede werd na de predika tie toegesproken door ds. J. Karelse uit Goes, ds. Praas uit Nieuwvliet, ds. 3 G. van Ieperen, Ned. Herv predikant te Wemeldinge, wethouder M. C. Lindenbergh, namens het ge meentebestuur burgemeester Van Sas was verhinderd en ds. Tim mermans als consulent. Ouderling Vermaire dankte de scheidende le raar voor het vele, dat hij in en voor de gemeente had gedaan. Ds. de Goe de sprak tenslotte enkele dankwoor den. De dienst werd afgewisseld met zang door het Evangelisch Zang koor. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. 10 Nov.: Klei-aardappelen, 35 mm. op waarts. Eigenheimers 10—10,50. Bintjes 1010,50. Bevelanders 1050—11. Blauwe Eigenheimers 1010,50. IJsselster 9. Zand-aardappelen, 35 mm. opwaarts. Noordeling 9.50. Voran 7,85. Record 7,85. Industrie 7.85. Eigenheimers 7,85. Voer-aardappelen 44,25. GRAANBEURS ROTTERDAM. 10 Nov.: Binnenlandse granen (offici euze noteringen per 100 kg. franco Rot terdam). Tarwe, zonder vochtconditie, 25,10— 26.60. Tarwe, op vochtconditie, 26.55. Voedergranèn, flauw. Zomergerst 32.75 —33,75. Wintergerst 31,753250. Haver 275028,25. Rogge 27—27.75. Mais, ge schoond, tot 40, met aflopende markt. Mais, ongeschoond, tot 36. Peulvruchten: Erwten, iets beter, 45 56. Schokkers, kalm, 45—62. Bruine Bo nen. kalm, tot 69,50. FILMS IN ZEELAND Soldaten onder water Hoewel er nimmer sterk de aan dacht op is gevestigd, hebben de kik vorsmannen, de geallieerde militai ren, die, uitgerust met zwemvliezen, onder water vijandelijke versperrin gen opruimden, zeer belangrijk werk verricht, vooral kort voor de invasie in Normandië. Aan hun arbeid in het belang van de vrede hebben de Ame rikanen een speelfilm gewijd, Kik- vorsmannen geheten, die niet alleen sympathiek, maar ook indrukwekkend ia Zij is met grote zorg gemaakt en de hoofdrollen worden uitstekend ver tolkt door Richard Widmark en Dana Andrews. Zelfs degenen, die, zoals zij plegen te zeggen, oorlogsfilms meer dan beu zijn veel van dergelijke producten geven daartoe ook wel aan leiding! zullen door déze rolprent in het Alhambra-theater te Vlissin gen aangenaam worden verrast. VEILING MIDDELBURG. 10 Nov. Aardappelen: Bintjes grote 8— 9. IJsselster grote 8. Koopmans blauwe bonkon 10,30 Idem grote 10.70—11,30. Fruit Cox Orange Pippin 28—33. Elli son Orange SO—31. Laxton Superbe 7—21 Golden Delicious 5—19. Jonathan 8—13. Goudreinette 1017. Groninger Kroon 3 —17. Lemoenappel 12. Glorie van HoL land 10. Sterappels 3—4. Appels val en kroet 3—9. Tomaten 16—54. Gieser Wil deman 10—21. Comtesse de P3ris 5—20 St. Remy 8—9. Winterlouwtjes 8. Ponds peren 8. Jodenpeer 5. Peren kroet 4—14. Beurré Alex. Lucas 7—12. Conference 17. Druiven: Black Alicante 1,08. Golden Champion 1,21—1.25. Groenten: Sla 2—12. Veldsla 33—47 Stoofsla 14. Bloemkool A 927. Idem B 8—15. Idem C 8—13 Prei 15—24. Boskro- ten 6—13. Bospeen 20—35. Spruiten 18- 50. Witlof 3276. Kasdubb. Princessebo- nen 1.53—1.60. Rode kool 5—13. Savoye kool 416. Witte kool 45. Boere kool 13—18. Spinazie 52. Andijvie 6—14. Kro ten kg. 7—16. Uien per kg 15—17. Ra men as per kg, 6, VISMIJN TE VEERE. 10 Nov, Aangevoerd.- 2184 kg. export garnalen 1,18—1,31. 320 kg. handels gar nalen 63—64. 58 kg. schar 68—75. 9 kg bot 6775. 64 kg. wijting 4566. 2 kg. tong (middel) 1,89—2.08. 4 kg. rog 38 2 kg. kabeljouw 32. 37 kg. ongesorteerde vis 6170. 9 kg. wulken 6775. VEILING TERNEÜZEN. 10 Nov. Sla 2. Bloemkool 1132. Peen 1012. Andijvie 7—9. Rode kool 46. Savoye kool 10—17. Witte kool 5. Bos peen 14. Knolselderij 3—6. Spruiten 30. Koolrapen 4. Appelen: fabriekskwaliteit 4—9. Peren: fabriekskwaliteit 4—9. Com tesse de Paris 18—21. VISMIJN TE BRESKENS. 10 Nov. Aangevoerd: 3020 kg. export garnalen 86—1.41. 20 kg. handclsgarna- len 91. 79 kg. schar 67—71. 6 kg. bot 49—31. 70 kg. wijting 50—56. .3 kg. tong (middel) 2,32. DAMMEN Roozenburg en Keiler wonnen te Heerlen Onze landgenoten Piet Roozenburg en Keiler hebben hun partijen in de 6e ronde van het- wereldkampioen schap dammen te Heerlen tegen resp. de Zwitser Forclaz en de Canadees Deslauriers gewonnen. Roozenburg had aan zijn Jonge tegenstandera geen zware portuur en ook Keiler stelde zonder veel gevaar de zege veilig. De uitslagen luidden: Gedance, Zwit serlandDagenais, Canada 0—2; P. Roozenburg, Nederl.—Forclaz. Zwit serland 20: Descallar, Noord-Afrika Post, Noord-Afrika 11; Fankhau- ser, Frankrijk—Bonnard, Frankrijk 02; King, China—Bizot, Nederland 20: Fanelli, Italië—Verleene, België 02; Huisman, Nederland—Saletnik, Italië 20; W. Roozenburg, Nederland —Van Dijk, Nederland 1—1; Deslau riers, Canada—Keiler, Nederland 0—2; De stand na de zesde ronde luidt: L Dagenais, 11 pnt.: 2. Keiler, 9 pnt.; 3. P. Roozenburg, 8 pnt. (uit 5 par tijen); 4., 5. en 6 Van Dijk, King en Huisman, 8 pnt.: 7. Bonnard, 7 pnt. (uit 5 partijen); 8. Verpoest, 6 pnt (uit 5 partijen); 9., 10. en 11. Fankhau- ser. Bizot en Verleene, 6 pnt; 12 W. Roozenburg, 5 pnt. (uit 5 partijen). WIELRENNEN DE ZESDAAGSE TE BRUSSEL. Maandagavond luidde de stand in de zesdaagse te Brussel: 1. GlorieuxDepauw (Belg) 1565 pnt.; 2. Senfftleben—Gillen (Fr. Lux) 1165 pnt.; 3 Van SteenbergenOc- kers (Belg.) 905 pnt; 4. Carrara^- Forlini (It.) 710 pnt Op één ronde: 5. BruneelAcou (Belg.) 1335 pnt.; 6. SchulteVan Vliet (Ned.) 1010 pnt. Op twee ronden volgden o.a. ook de Nederlanders Derksen en Peters met 825 pnt. op de 9e plaats. BRIDGE VIERTALLENCOMPETITIE Uitslagen hoofdklasse B: Terneu- zen 2Hulst 1 11; Terneuzen 3 Terneuzen 1 20. Terneuzen 1 haalde uit drie wed strijden slechts één punt. Hulst 1 uit twee wedstrijden twee punten! Terneuzen 3 houdt zich wel heel kranig in het nieuwe milieu! Officiële publicaties Ten behoeve van de dienstplichtigen, die op 12 November onder de wapenen moeten komen, zijn geen extra treinen ingelegd. Zij dienen te reizen met open bare vervoermiddelen van de normale dienstregeling eerste reisgelegenheid na 7.00 uur. De dienstplichtigen, ale vla Groningen en Assen reizen, moeten op een zodanig tijdstip van huls gaan. dat ze in Groningen kunnen overstappen op volgtreln 11558 Groningen 'v. 10.05 Assen a. 10.37. Deze trein stopt niet ie Vries-Zuldlaren. Advertentie. MIJNHAROT rOPteCL De echte Chlorophyll-tandpasta bovendien de waardevolste.namelijk de enige met Vitamine A en D. Tobe 120 95 70 et bij Apothekers en Drogisten Amsterdamse Beurs 7 Nov. 10 Nov. Bank v. Ned. Gem. 4ft 102 ft 102ft Bank v Ned. Gem. 0-5-10 105 Nederland 1951 (3(A) 96ft Nederland 1948 (3ft) 91ft 91ft Nederland 1947 (3ft) 92ft 92?i Nederland 1937 3 92 ft fi2ft Dollarlening 1947 3 93ft 93ft Investeringscertificaten 3 93ft 93ft Nederland 1962-64 z.b. 3 93 92ft Nederland 1962-64' m.b. 3 93 93 Nederland N.W.S. 2ft 763', 7554 Ned Indië 1937 A 3 93 92ft Grootboek 1946 3 92ft 92ft Nat. Handelsbank 96ft 97ft Ned. Handelmij. 141 140ft A.K.U. 149 ft 149ft Bergh's en Jurgens 252ft 253 Calvé-Delft 112ft 112ft Centrale Suiker 159ft 160 Kon. Ned. Hoogovens 150ft 149ft Unilever 171ft 170' Ned. Kabelfabriek 194 192 Philips 150 150ft Wilton-Feljenoord 157ft 155 Billiton 176 175 Kon Petroleum Mij. 310ft 309(A Amsterdam Rubber 71ft 73ft Holland Amerika Lijn 143 142ft Kon. Paketvaart 99ft 59ft Rotterdamse Lloyd 119ft 119ft Ned. Scheepvaart Unie 120 ft 121ft Stv. Mjj. Nederland 136ft 138% H.VA. 83ft 84ft Deli-Batavia Mij. 82ft 84 Deli My. 61ft 63ft Baltimore-Ohio 22ft Missouri K.T. 5ft 5ft New York Central 19 19 Pennsylvania 20ft 20ft Anaconda 40 39ft Bethlehem Steel 49 ft soft Genera] Motors 63 63ft Intern Nickel 45 44ft Kennecott 74ft 73ft Republic Steel 40ft 40ft U.S Steel 39ft 39ft North American Cy. 22ft 22ft Midcontinental 62ft 63 Shell Union 71ft 70ft Tide Water 21ft 21ft De beurs heeft gisteren een onbelang rijk verloop gehacL Internationale waar den moesten zich een klein verlies ge troosten. Opmerkelijk was het. dat de cultuurafdeling, ondanks een bijna vol komen gebrek aan affaire, voor de lei dende soorten kleine winsten te zien gaf. Premieleningen liggen de laatste dagen niet ongunstig en waren gisteren zelfs zeer vast, in het bijzonder 's-Gravenhage

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 5