PROVIHCIALE ZEEUWSE COURAHT V.N.-secretaris Trygve Lie trad plotseling af De „Maasdam" met 600 passagiers uit Vlissingen vertrokken BILT Kantlij n N FRANKRIJK VERLAAT TUNIS EN MAROKKO NIET Vandaag 195e Jaargang-No 260 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde eD F. B. den Boer. Adj W de Pagter Hoofdred G. Ballintijn PI verv.: W. Leertouwer en H. A Bosshardt ABONNEMENTSPRIJS 44 ct. per week, f 5.45 p. kw.. fr. p p. f 5.70 per kw Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESSE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 11 Nov. 1^52 ADVERTENTIEPRIJS ct per mm Minimum p, aovertenue I 3.— Ing mededelingen driemaal tarief Kleine advertenties imax 8 regelsi van 1—5 regels r L— Iedere rcgei meer 20 cent ..Brieven o1 adres Bureau van dit Blad* 25 cent meer. Giro nr. 350300 P Z .C. Middelburg Bur Vllsslngen Walstr 58—60, telef. 2355 4 lijnen (b.g.g 2861 of 2160) Middelburg. Markt 51. telef 3841. Goes, Lange Vorststraat 63. telef. 2475 (b.g.g 2228) Oostburg. Finlandstraat 2. telef 16. Terneuzen. Brouwerljstr 2 ZlerlKzee N Bogerdstr C 160 telef 26 EEN GOED BEWAARD GEHEIM Na 1950 bestond hij niet meer voor de Russen Trygve Lie, secretaris-generaal van de Verenigde Naties, is afgetreden. Hg deed van zijn besluit mededeling in de Maandag gehouden algemene vergadering te New York. In zyn verklaring verwees Lie naar een onder houd, op 11 September met de voorzitter* van de algemene vergadering Pearson, waarbij hÜ deze reeds meedeelde dat hij na rijp beraad had beslo ten zyn ontslag in te dienen. Lie was toen van plan zijn besluit bij de opening van deze zevende zit ting van de Assemblee bekend te maliën, maar hij heeft tot Maandag ge wacht om de ministers van buitenlandse zaken van de vijf permanente leden van de Veiligheidsraad bijeen te treffen, in de hoop dat dit de benoe ming van een opvolger zou vergemakkelijken. Trygve Lie herinnerde er aan, dat hij al in 1950 wilde aftreden, aan het einde van de termijn van vijf jaar. Hij verklaarde zich toen bereid aan te blijven omdat de agressie in Korea omstandigheden schiep, waardoor hij zich verplicht voelde zijn taak voort te zetten. „Thans ben ik van gevoe len dat de toestand iets anders is. De Verenigde Naties hebben de aanvals- poging in Korea afgewezen. Er kan een wapenstilstand tot stand komen als Rusland, China en de Noord-Ko- reanen oprecht zijn in hun wens de strijd te beëindigen. Lie verklaarde, dat hij aftrad om Er doet zich in Nederland momen teel een merkwaardig verschijn sel voor! Terwijl negen tiende van de mensen zich het hoofd krabt over de vraag', hoe rond te komen met de beschikbare financiën, zitten de meeste Nederlandse gemeenten met zeer grote overschotten aan kas gelden. In totaal gaat het hier om een bedrag van maar eventjes 458,8 millioen. Op zich zelf zou dat niet zo erg zyn, maarde rente van deze geleende kasgelden gaat door en kost per jaar een half millioen. Dat is de keerzijde van deze gunstige kasposi- tie. Hoe het zo gekomen is? Toen na het uitbreken van het Koreaconflict de kapitaalmarkt zeer krap was, be perkte de regering de investerings mogelijkheden voor overheidslicha men. Zij schreef onder meer voor, dat gemeenten, die grote werken, zoge naamde kapitaalswerken, wilden uit voeren, moesten beschikken over zo genaamd „lang geld" (vaste lenin gen). Dit heeft er toe geleid, dat tal van gemeenten geld leenden, dat men niet direct nodig had, tegen de voor vaste leningen verschuldigde hogere rente. Nu zitten de gemeenten met dat geld. Sommige hebben liet weer uitgeleend, maar tegen lagere rente, zodat zij toch altijd nog renteverlies lijden. Anderen weten niet hoe zij van de strop af moeten komen. En enkele gemeenten hebben een verstandige geldpolitiek gevoerd en hebben geen strop. De situatie is intussen zo ernstig geworden, dat de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten er bij het rijk op aan heeft gedrongen de gemeen ten meer vrijheid te geven. Als dat gebeurt, ontstaat er van zelf weer vraag naar kapitaal en zullen de kas geldoverschotten weldra verdwijnen. ederland gaat, met behulp van 200.000 aan Marshallgelden, strijd tegen de griep aanbin- Inige tienduizenden j den. Enige tienduizenden personen zullen dit najaar worden gevacci neerd met een in Nederland zelf ge fabriceerd vaccin. Nederland krijgt deze primeur onder meer omdat het het enige land is in Europa, dat deze fabricage ter hand heeft genomen. In Amerika beschikt men al over tien jaar ervaring op dit gebied. Men heeft er goede resultaten bereikt. Het is te hopen, dat in Nederland hetzelfde succes wordt bereikt, want nog altijd is de griep een van de kost baarste ziekten, door wélke de mens heid geplaagd wordt. Alleen al van 1 Nov. 1948 tot 2 April 1949 stond men in Nederland voor niet minder dan 661.520 ziektemeldingen en op het hoogtepunt van de toenmalige epide mie vergde dat aan extra-ziekengeld uitkeringen maar eventjes f 15 mil lioen. Betrouwbare ervaringen zal men thans echter alleen opdoen, als zich inderdaad een griepepidemie open baart. Blijft zij uit, dan had men de vaccinatie achterwege kunnen laten. Het lastige is echter, dat als de griep zich eenmaal gemanifesteerd heeft, vaccinatie niet meer helpt. Men moet het gokje dus wel wa gen. Zoals men zich herinneren zal, zijn enige tijd geleden de prijzen der sigaren en sigarillos verlaagd. Dezer dagen hebben wij gemeld, dat er in een jaar tijds in Nederland voor niet minder dan 668,2 millioen in blauwe rook de lucht in wordt gebla zen. Iedere Nederlander verrookt ge middeld per jaar voor 64,54. In 1938 slechts voor 15,19Wie zei daar ook weer, dat we een arm volk zijn? Een andere vraag, die zich op dringt is, of de prijsverlaging van ae sigaren nu inderdaad het sigarenver- bruik gestimuleerd heeft. Welnu, in de „Economisch Statistische Berich ten" wordt medegedeeld, dat de prijs destijds met 10 proc. is verlaagd en het verbruik met 26 procent is geste gen! Stond daar een- vermindering van het sigarettengebruik tegenover? Neen En al weer: wat zijn wij toch een arm volk! „persoonlijke" redenen na lang over leg met zijn gezinsleden en zijn vrien den. Ik trek mij terug, zo zei hij, in de hoop, dat dit de V.N. mag helpen bij het redden van de vrede en het beter dienen der zaak van vrijheid en voor uitgang voor het gehele mensdom". Lie had een kleur en leek wat op gewonden toen hij zijn van te voren opgestelde Verklaring voorlas. Toen hij klaar was heerste er een totale stilte in de stampvolle vergaderzaal. Het was niet onmiddellijk duidelijk, wanneer Lie's ontslag zou ingaan. DE ROL DER RUSSEN. De eerste 5-jarige ambtsperiode van Trygve Lie, die destijds door de Sow- jet Unie werd voorgedragen als se cretaris-generaal, liep ten einde op 2 Februari 1951. Hij werd door de al gemene vergadering herbenoemd voor drie jaar, maar dit besluit werd ge nomen met de stemmen van het Sow- jet-blok tegen. De Sowjet-Unie sprak zelfs haar veto over de herbenoeming uit. Intussen werd er sedert 1949 door verscheidene figuren in de Verenigde Staten geageerd tegen de personeels- samenstelling van net V.N.-seereta- riaat. Men beschuldigde Lie er van, dat hij onder dat personeel commu nisten duldde. Kort geleden werd met een soort TRYGVE LIE, zuivering van het secretariaat te New York een aanvang gemaakt. Er werd ook aangedrongen op bezui niging bij het secretariaat o.m. wat betreft het aantal auto's. Lie ver klaarde toen, dat hij zich zijn auto xxiet kon laten ontnemen. Dit zijn persoonlijk geen prettige ervax-ingen voor Lie geweest. Hij is 56 jaar en afkomstig uit een Noors arbeidersmilieu. In de politiek tx*ad hij al spoedig op de voorgrond en in 1935 werd hij in een socialis tisch Noors kabinet minister van justitie. Nadien heeft hij zowel in als buiten Noorwegen steeds een belang rijke rol gespeeld. Lie werd beschouwd als een hard nekkig voorvechter van de V.N.-po- litiek inzake Korea. Toen hij in 1950, ondanks het verzet van de Sowjet Uxxie, werd herbenoemd, heeft nadien de delegatie der Sowjet Unie hem behandeld alsof hij niet bestond. Het was bekend, dat Lie zich dit z aantrok. Als secretaris-generaal verdiende hij bijna 150.000 gulden per jaar aan belastingvrij inkomen en onkosten vergoeding. GOED BEWAARD GEHEIM Zijn ontslag-aanvrage was het best bewaarde geheim van de assemblée. Behalve de ministers van buiten landse zaken der Westelijke Grote Drie, de voorzitter van de Veilif heidsraad en de voorzitter van assemblée, Pearson, wist niemand, dat zij komen zou. Generaal Caiios Romulo, minister van buitenlandse zaken der Philip- pijnse republiek, wordt in officiële klingen te Washington genoemd als de waarschijnlijke opvolger van Trygve Lie. Scheepvaart via Nieuwe Waterweg goeddeels hervat Voor opblazen „Faustus'' wordt gewacht op Brits materiaal Het scheepvaartverkeer te Hoek van Holland verbeterde Maandagmiddag aanmerkelijk. De situatie in de mon ding van de Nieuwe Waterweg is thans zo, dat schepen, die een grotere diepgang dan 9 meter hebben, bij gun stig weer en tij 't wrak van de „Faus tus" mogen passeren, wanneer ze naar buiten gaan. Voor inkomende schepen geldt een diepgang van 8 meter en te ongeveer twee uur na hoog water een maximum van 9 meter. Men hoopt nog op verder vrijgeven van de vaargeul. Commander C. A. Black van de Engelse maxine kwam te Hoek van Holland aan voor het voeren van besprekingen. Het opbla zen van het wrak zal geschieden on der leiding van de Nederlandse mari ne. De Engelsen stellen alleen mate riaal en personeel ter beschikking. Er komen twee liftingscrafts en twee bergingsschepen met 120 man personeel. Maandagmiddag werd uit Ports mouth gemeld, dat de sleepboot „Res tive" met eén Britse opruimingsploeg uit deze haven is vertrokken naar Hoek van Holland. De twee liftingscrafts, die ook on derweg zijn, worden Dinsdagmorgen te Hoek van Holland verwacht. KONING GUSTAAF ADOLF VI VAN ZWEDEN VANDAAG 70 JAAR. Tito gaat naar Engeland De Britse onderminister van bui tenlandse zaken Nutting heeft Maan dag in het Lagerhuis meegedeeld, dat maarschalk Tito een uitnodiging voor een bezoek aan Engeland heeft aanvaard. Er was nog geen datum voor een bezoek vastgesteld. De mededeling van Nutting werd met gejuich ontvangen. Jeugdige Brit verdacht van moord op ziin ouders De 26-jarige Erit Miles Giffard wordt beschuldigd van moord op zijn ouders, wier lijken in het afgelopen weekeinde gevonden znn aan de voet van een rots nabij nun woning te Saint Austell (Cornwall). De politie heeft tot dusveiTe geen motief voor de moord kunnen ontdekken. Giffard jr. werd aangehouden, na dat hij een vriendin met een taxi naar Chelsea, de artïstenwijk van Londen, had weggebracht. Smokkelaars en douane beambten aangehouden De Akense douane heeft in Octo- ber langs de Nederlandse en Belgi sche grens in totaal vijfhonderd smokkelaars aangehouden, maar daarnaast wegens frauduleuze invoer ook ettelijke douane-beambten aan gehouden Op de vijfhonderd smokkelaars werden onder meer 7300 kg. koffie, 17.500 sigaretten en 200.000 sigaret tenvloeitjes gevonden, terwijl elf auto's en twaalf rijwielen in beslag werden jjenomen. Eind October kwam bovendien aan het licht, dat in totaal negentien dou ane-beambten in de omgeving van Aken nu en dan het voorbeeld van de smokkelaars plachten na te vol gen. Twee douaniers werden door een superieur betrapt, toen zij met een flinke partij koffie van de Belgische grens terugkeerden. ROBERT SCHUMANIN V.N.-ASSEMBLEE Wysjinsky deed nieuw voorstel in Korea-affaire Robert Schuman, de Franse minister van buitenlandse zaken, heeft Maandag in de algemene vergadering der V.N. gewaarschuwd, dat Frank rijk elke bespreking van de kwesties Tunesië en Marokko zou boycotten en dat inmenging van de V.N. een „fatale fout" zou zijn. Frankrijk zou zich nooit uit genoemde gebieden laten verdrijven. Schuman zeide, dat de V.N. niet bevoegd zijn genoemde kwesties te behandelen, daar Tunesië en Marok ko door bilaterale verdragen met Frankrijk zijn verbonden. Geen enke le staat zou accoox*d gaan met con- tx-öle op de uitvoering van zijn bila- tex-ale verdragen. Niemand kan be weren, dat de toestand in Noord- Afrika een bedreiging van de vrede vormt, aldus Schuman. NIEUW KOREA-VOORSTEL Wysjinsky heeft Maandag in de politieke commissie der V.N. een ge wijzigd voorstel ixxzake Korea inge diend. Hij stelde voor een commissie te vormen bestaande uit vertegen woordigers van de V. S., Gr.* Brit- tannië, Frankrijk, de Sowjet Unie, Peking-China, India, Birrna, Zwit serland, Tsjecho Slowakije, Noord- Korea en Zuid-Korea, die onmiddel lijk maatregelen zou nemen voor het regelen van de Koreaanse kwestie, waaronder hülp aan beide partijen brj het repatriëren der krijgsgevan genen. In diplomatieke kringen achtte men de verwerping van dit voorstel waarschijnlijk. Intussen is men ach- EEN TRAAN EN EEN LACH Boottrein bracht de reizigers op de kade voor het schip Hoe gelxeel anders is de stemming bij de aankomst van een schip uit verre landen dan bij een vertrek. Iedereen, die wel eeixs een dergelijke ge beurtenis op de kade in een van de grote havens heeft meegemaakt, weet dat uit eigen waarneming. Maar nu hebben we deze tegenstelling toch ook eens in Vlissingen kunnen ervaren. Zondagmorgen, bij de aankomst van de „Maasdam" alleen maar lachende gezichten. Natuurlijk wel een beetje ner veus exx soms ook geiiaast, maar toch vx-olijk en opgewekt in het vooruit zicht van een blijde herkeiming. En nauwelijks 24 uur later, bij het vertrek van de „Maasdam" naar New York, een geheel ander beeld. Oók zenuw achtige en gehaaste meixsen, maar nu toch sterk onder de indruk van een pijnlijk moment. Een afscheid voor vele jaren veelal, voorgoed soms Wie kan het vooruit zeggen? De „Maasdam" kreeg zijn 600 pas sagiers uit Rotterdam aangevoerd. Eixkele per eigen gelegenheid, maar verreweg de meesten met een extx*a trein, die om kwart voor vier het station-Vlissingen binnenstoomde en vandaar langzaam en voorzichtig naar de kade werd gedirigeeerd. Elf rijtuigen, getrokken door een zware locomotief, schoven over de kade tot vlak voor het schip. In Rotterdam waren passencontröle en douane-for maliteiten reeds geschied en onder geleide van douane-beambtén kwam deze als het ware „verzegelde" trein naar de Vlissingse haven, waar de reizigers rijtuig na rijtuig verlieten om zich aan boord te begeven. ONTROERENDE TAFREELTJES Op de kade stonden vele verwan ten onx hun dierbaren een laatste groet te kuixnen nawuiven en daar speelden zich dan ook de ontroeren de tafreeltjes af, die voor Amster dam of Rotterdam misschien heel gewoon zijn, maar voor Vlissingen toch niet. Een moeder, die met de tranen in de ogen haar kindex*en oxnhelst, op de kade, tweemaal, drie maalen dan nog even op de loopplaxxk. „Dag moeder, houd je maar goed. Over vijf jaar hoor Moeder blijft achter. Broers en zusters blijven achter en de vertrek- kenden betreden de boot, vol bewon dering en enthousiasme over de nieuwe omgeving, vol verwachtingen van wat nu komen gaat, maar toch ook een beetje onzeker en uit hun evenwicht gebracht door het af scheid van daarnet. Alleen de kinderen, vooral de kleinsten, huppelen als het ware aan boord. Tot hen spreken de banden, die verbroken moesten worden, nog niet zo sterk. En bovendien: Vader en Moeder gaan immers mee. En waarom zou je dan niet juichend al dat nieuwe tegemoet tx*eden, jxxist als datkereltje van zeven of acht uit Sneek, dat met z'n kleine zusjes aan de hand een tweeling kenne lijk voor Vader en Moeder uit de loopplank op stapte met een enthou siast: „Wat een fijne boot! Blijven we daar nu negen dagen op?" ALLES GING VLOT De orgaixisatie op de kade verliep ook Maandag weer uitstekend, dank zij de medewerking van alle be trokken instanties: havenautoriteiten en personeel, douane, marechaxissee, gemeentepolitie. Tegen zes uxxr wa ren alle passagiers aan boord en een uur later ook de bagage, die teza men drie wagons in beslag had ge nomen. Tegen half acht konden de trossen worden losgesmeten. De sleepboten brachten het mooie schip buiten de haven op de rede en, na gestaard door hen, die achterbleven, was de „Maasdam" weldra uit het gezicht verdwenen. De Wielingen uit, naar het verre, vreemde Amerika De broodverkoop vóór de feestdagen Op 5, 24 en 31 December a.s., dus daags voor Sint Nicolaas, voor Eerste Kerstdag en voor Nieuwjaarsdag, mag reeds van 8 uur af vex-s brood worden verkocht. De minister van so ciale zaken en volksgezondheid heeft daartoe vergunning vexieend in ver- de te vex-wachten grote band met drukte in bakkerijen. ter de schermen nog bezig een com promis te vinden. Men acht de bemoeiexxis van India veelbelovend. De premier van India, Nehroe, heeft contact gehad met de premier van Peking-China, Tsjoe En Lai. Maar na Wysjinsky*s rede was men minder optimistisch. REDE MR LUNS De Nederlandse minister van bui tenlandse zaken, mr J. Luns, heeft in de algemene vergadering aange drongen op handhaving van de V.N.- beginselen bij een vrede in Korea. Spr. lichtte het Nederlandse stand punt in de kwesties Duitsland, Oos tenrijk en de Navo toe. Hij ging in op de kwestie der niet- zelfbesturende gebieden, waarbij hij er op wees, dat er landen zijn, die binnen hun grenzen „niet-zelfbestu- rende" gebieden hebben. Spr. waarschuwde, dat de V.N. geen superstaat zijn en dat de bin nenlandse jurisdictie aan de staten zelve ovex*gelaten dient te worden. Bij twijfel behoort het internationaal gerechtshof geraadpleegd te worden. Tot zover de rede van mr Lxxns, die tijdens zijn verblijf te New York tweemaal gelegenheid had minister Acheson te ontmoeten en met hem in het bijzonder de Korea-kwestie en de Noordatlantische samenwerking te bespreken. fv Wat doe je in de kou.... Enige jeugdige voetbalen- thousiasten te Augsburg dach ten een goed mldael gevonden te hebben om zonder kaart de wedstrijd tussen Duitsland en Zwitserland by te wonen. Zij sloten zich de avond voor de match op in de toiletten van het Rosenau stadion met het plan de volgende dag op dc tri bunes te sluipen, maar zover kwam het nietToen enige leden van het personeel in dc vroege morgenuren een laatste inspectietocht maakten om naar verstekelingen te speu ren, kwamen, de jongens na enige tegenstand bibberend van de koude uit de toillctten te voorschijn. Ondanks hartroe rende smeekbeden werden z|j door het personeel onverbid delijk op straat gezet om daar verkleumd en wel te constate ren. dat het middel toch niet zó goed was geweest Met stengun bewapende inbreker betrapt Politie trok hem aan de benen uit raampje terug. Met de arrestatie van een met een stengun bewapende inbreker en diens handlanger, is vermoedelijk een einde gekomen aan een reeks van diefstal len, welke de laatste maanden in Veido zijn gepleegd. Ten huize van de familie v. d. P. te Venlo werd in de nacht van Vrij dag op Zaterdag de 24-jarige D. B. door de politie betrapt, toen hij in de woonkamer naar buit speurde. B. droeg een stengxxxx bij zich ,doch liet dit wapen vallen, toen hij plotseling het licht van een zaklantaarn op zich fericht zag. Hij vluchtte naar de w.c. hij was ook door het w.c.-raampje binnengekomen) en eerst toen hem een schot werd nagezonden, ont waakten de bewoners van het huis De politie kon de inbi*eker nog op het nippertje aan diens benen uit het w.c.-raampje teingtrekken. Zijn handlanger, die op de uitkijk stond, was de 23-jarige K. van T. Loonsverhoging voor middengroepen bepleit In 4 jaren totaal 30 pen in de Kath. Volksparty heeft haar derde rapport gepubliceerd. Zij gaat in dit rapport uit ste rapp< dat het inkomen van desalaris- haar eerste van de reeds in iort neergelegde stel- ...viert Koning Gustaaf van Zweden zijn 70e verjaardag; ...is het 100 jaar geleden, dat ae Hongaarse pianist en com ponist Joseph Lamberg, vooral bekend door zijn salonmuziek, .J te Boedapest werd geboren. V Vee wordt ontnomen aan de kikoejoes Merkwaardige strafoperatie van Britse troepen Een 400 politiemanschappen en mi litairen hebben Maandag een gebied van 20 vierkante km van het Kikoe- joe-reservaat bij Nyeri afgezet en 4000 stuks rundvee en dxiizenden schapen en geiten weggedreven. Het was de grootste strafoperatie tegen de Kikoejoes sinds drie weken gele den de noodtoestand in Kenya werd afgekondigd. De maatregel is gericht tegen drie nederzettingen, waarvan de bevolking weigert de politie te helpen bij het opsporen van de moordenaars van het opperhoofd Nderi en twee in heemse politiemannen. Kikoejoes, die inlichtingen ver schaffen, leidend tot de opsporing van de moordenaars, kunnen him vee terug kx*ijgen, evenals degenen, die aannemelijk maken dat zij willen meewerken. Het overblijvende vee wordt verkocht. Bisschop terechtgesteld in Bulgarije. Te Wenen is bericht ontvangen, dat de katholieke bisschop van Nico- poli in Bulgarije, mgr. Eugheni Bos- silhof, is terechtgesteld. Hij werd enkele weken geleden wegens „spion- nage" ter dooa veroordeeld. ifionaal-economisch bezien zijn deze maatregelen mogelijk. -ngjjjr* jan Mue trekkende middengroepen vergeleken bjj 1938 is gedaald met 35 a 40 In die zin, dat deze groepen thans 35 a 40 minder kunnen consumeren dan in 1938. De commissie meent, dat thans de tijd voor verbetering is aangebroken. Zij stelt een algemene loonsverhoging voor de middengroepen voorop. De overheid zou moeten voorgaan door een salarisverhoging voor de ambte naren. Het bedrijfsleven zou dan van zelf wel volgen. Met de lonen komen ook de pensi oenen voor verhoging in aanmerking. Gevraagd wordt een sterkere pro gressie voor de kinderbijslag, en als secundaire maatregelen verlaging van de loon- en inkomstenbelasting ver ruiming van de aftrekmogelijkheden voor studiedoeleinden en vefrdere ver laging van de schoolgelden. Natioi ïze ms J Steunend op het plan „De weg naar de vrijheid" van de P.v.d.A. gaat de commissie er van uit, dat in 1955 een productiestijging van 25 kan wor den verwezenlijkt. Hetgeen betekent een nationale productie ter waarde van 22 milliard. De commissie berekent, dat 1,3 mil liard beschikbaar komt voor verho ging van het consumptieniveau, het geen voldoende is om zowel de 5 consumptiebeperking, die thans nog geldt, ongedaan te maken, als om de middengroepen en de overige achter gebleven categorieën te helpen. Zij zou daax*om aan de middengroe pen gedurende vier jaar een loons verhoging van 7% per jaar willen toekennen. De commissie bepleit tenslotte compensatie van huurverhoging ook voor hen, die nu een nieuwe woning hebben. Samenvoeging van gemeenten. Bij K. B. is ingesteld een staats commissie met de opdracht, de re gering van advies te dienen omtrent de meest gewenste bestuursvorm voor de grote gemeenten, mede in verband met de samenvoeging van gemeenten. Tot voorzitter van deze staats commissie is benoemd prof. dr. J. E. de Quay, commissaris der koningin in de provincie Noord-Brabant. DE 25.000. In de 617e staatsloterij, 4e klas se, eerste lijst, viel op nr. 4251 de prijs van 25.000. DE VERWACHT: NU EN DAN BUIEN. Wisselende bewolking met nu en dan regen- of hagelbuien vergezeld van flinke windstoten. Matige tot krachtige en langs de kust nu en dan harde Noordelijke wind. Iets kouder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1